Schouwen-Duiveland manifesteerde zich fraai op Agrarische Dag wico Tien doden in het verkeer ONGELUKKIGE BRU 2 („NIEUWE ZORG") WEER IN THUISHAVEN Carter over Sovjet-Unie Ieren weren vreemde vissers DE ZIERIKZEESCHE COURANT Regiobeeld veeteelt GELD NODIG Directeur mag bedrijf niet in Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen Busje valt op jongen ZIERIKZEESCHE KTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Teleloon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur M. J. Bij de Vaate Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1 ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bi) vooruitbetaling 22.50, per jaar 86.—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. Maandag 2.1 juli 1977 )33ste jaargang Nr. 22137 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) in dit nummer: ISiemve hasj-vondsten in Westhoek ZIERIKZEE, 23-7. Na een strijd die men genist span nend kan noemen en de jury voor belangrijke beslis singen plaatste, zijn zaterdag op de'Agrarische Dag de kampioenen van rundvee en paarden op Schou wen-Duiveland weer bekend geworden. Plaats van han deling: het (nieuwe) terrein aan de Zuidhoek, tegen over de Bema-fabriek. Om met het rundvee te beginnen: ere-kampioene werd Juliana 20, fokk- eig.: S. Simonse te Kerkwerve. Dagkampioen werd Bella 14. Fokk: D. P. Korstanje, Noordgouwe, eig.: VV. Vijverberg, Ouwerkerk. Het jeugdkam pioenschap viel ten deel aan Bella 15. Fokk-eig.: W. Vijverberg, Ouwerkerk. Bella 15 kreeg ook de prijs voor de beste uier. Kwaliteitsvee De Agrarische Dag heeft weer een fraaie momentopname gegeven van de kwaliteit van (met name ook) het rundvee in de regio. Het jurylid ir. J. A. P. Ghardon, was wel te spre ken over die kwaliteit, temeer als bedacht wordt dat er niet zoveel runderen op Schouwen-Duiveland zijn, althans verhoudingsgewijs niet. Vergelijking met andere streken in ons land, valt niet ten nadele van dit gebied uit. Belangrijk is de grote mate van uniformiteit en dat bleek wel dui delijk op deze Agrarische Dag. De kwaliteit van de uiers is goed, maar toch moet juist die uier-soliditeit de durende zorg hebben van de vee houder. „Dat is een heel belangrijk punt", aldus ir. Chardon. Opening middagprogramma Officiële gemeentelijke belangstel ling was er ook op deze dag. Het middagprogramma, waarin het paard de aandacht kreeg, werd ge opend door loko-burgemeester C. Bij de Vaate, die vooral zijn waardering uitte voor de perfekte organisatie en de zorg aan de aangevoerde dieren besteed. „Als deelnemers niet in de prijzen vallen, hoop ik toch dat ze het er niet bij laten zitten", aldus de loko, die het ftfn vond dat ook }iet pu bliek, met name met hippisch mid dagprogramma aan zijn trekken ko men kan. In het algemeen hoopte hij op een geslaagde dag voor agrarisch Schouwen-Duiveland, Moeilijke start gevolg van het te laat komen van de geluidswagen, absoluut onmisbaar voor een goede gang van zaken. De voorzitter van de Regelings-kom- missie de heer W. Vijverberg te Ouwerkerk, zag daarom maar af van zijn morgenlijke ochtendtoespraak, want zo'n groot terrein is zonder versterking niet aanspreekbaar. Zo 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 spoedig mogelijk werd derhalve - zonder dit officiële uitje - met de keuringen begonnen. Hieronder volgen - naar klasse en groep ingedeelde - gedetailleerde uitslagen van de keuringen, die de gehele morgen in beslag namen, Kalfvaarzcn, geb. voor 1-8-75 IA: Maaike 118. Fokk-eig. J. J. van Klinken, Nieuwerkerk. 1B: Mina 45. Fokk-eig. Gebr. Beije, Haamstede. 2A: Maaike 117. Fokk. eig. J. J. van Klinken, Nieuwerkerk. 2B: Maaike 119. Fokk-eig. J. J. van Klinken, Nieuwerkerk. Kalfvaarzen en vaarzen, geboren tussen 31-7-'75 en l-l-'76 IA. Dik 47. Fokk-eig. A. Vijver berg, Ouwerkerk; 2a. Dik 48, Fokk- eig. idem; 3A. Albertje 20, Fokk-eig. idem; 1B. Frica 2. Fokk-eig. D. P. Korstanje, Noordgouwe; 2B. Rika 103, Fokk-eig. A. Vijverberg, Ouwer kerk; IC. Regina, Fokk-eig. D. P. Korstanje, Noordgouwe; 2C. Naomie, Fokk-eig. idem. Vaarzen, geboren in 1976 IA. Rika 104. Fokk-eig. A. Vijver berg, Ouwerkerk; 2a. Anneke 55, Fokk-eig.: M. O. Hanse, Haamstede; 1B. Mina 28. Fokk-eig.: idem; 2B. Anneke 56. Fokk-eig. idem; IC. Ai- bertje 21, Fokk-eig. A. Vijverberg, Ouwerkerk. Melkgevende koeien, hoogstens 6 maanden gekalfd voor de eerste keer IA. Gretha 74. Fokk-eig. Gebr. Beije, Haamstede; 2A. Pietje 5. Fokk-eig. S. v. d. Wekken, Haam stede; 1B. Puck 6. Fokk-eig. D. P. Korstanje, Noordgouwe; 2B. Mollie 49. Fokk-eig. C. v. d. Houten, Kerk werve; IC. Anneke 49. Fokk-eig. M. O. Hanse, Haamstede. Droogstaande koeien en melkgevende, langer dan 6 maanden gekalfd (voor de eerste keer) IA. 144-Sien 3. Fokk-eig. J. P. W. C. Stols, Nieuwerkerk; 2A. Francien 3. Fokk-eig. S. v. d. Wekken, Haam- (Vervolg pag. 2) DEN IÏAAG. 24-7. Het verkeer beeft in het afgelopen weekeinde ze ker tien mensenlevens geëist. Bij een van de ongelukken kwa men twee jongelui om het leven. Het zijn de 21-jarige Geert Kroes uit Katlijk en de 17-jarige Jannes Bosch uit Heerenveen, die in deze Friese 'plaats zaterdagavond met hun motorfiets onder een tegemoet komende auto terechtkwamen. Het ongeluk is volgens de politie ver moedelijk te wijten aan de (te hoge snelheid van de motorrijder. ROTTERDAM. Een autobestuur der heeft zondagavond in Rotter dam in beschonken staat een echt paar aangereden. De vrouw is aan haar verwondingen overleden. De daderde 44-jarige H. J. K. uit Rot terdam, is door de politie aangehou den. De dronken chauffeur reed met zijn wagen de stoep van de Kerk hoflaan op, waar het echtpaar wan delde. Hij drukte beide mensen met de auto door een deur van een pand. Gezonken en gelicht Overigens kwam de „da gens wat moeizaam van l s mor- start, als Het ongeluksschip afgemeerd langs de wal. (Folo: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 23-7. De dinsdag 19 juli op het IJsselmeer gezonken mos- selkotter Bru 2, „Nieuwe Zorg", van de firma gebrs. De Koning isvry- dag door een, bergingsbedrijf uit Urk gelicht en arriveerde zaterdag morgen weer in de haven van Brui- nisse getrokken door de motorslecp- boot „Breezand" uit Stavoren. De schade valt betrekkelijk mee, al is atuurlijk de lading mosselen verloren en zal de gloednieuwe mo tor een likse schoonmaakbeurt moe ten ondergaan, even als uiteraard het gdheie sdhip. Een plotseling aanwakkerende wind, waarbij er op het IJsselmeer nogal wat golfslag ontstond, waar door, de golven over het, diep gela den schip sloegen werden voor het toch wel voor zijn taak berekende schip funest. Veel materiaal, bedde- goed, luiken e.d. gingen verloren, terwijl daarnaast schade aan de stuurhut ontstond. Advertentie De 55-jarige H. Boxman moest met ernstige verwondingen in het Berg wegziekenhuis worden opgenomen. Zijn vrouw, de evenoude J. N. Box- man-Kleij, bleek bij aankomst in het ziekenhuis le zijn overleden. HEES. Een verkeersongeluk op de oude rijksweg bij Hees- in Noord- Brabant heeft zondagavond laat ëen man en een kind het leven gekost. De man. de 27-jarige M. A. Konings uit Rosmalen, bestuurde een auto die met hoge snelheid uit een bocht raakte en over de kóp sloeg. De 7- jarige Jannie de Cort kwam om het leven en de derde inzittende, een 28-jarige vrouw uit Rosmalen, raak- zwaargewond. BREDA, 23-7. Direteur A. F. van Diamij BV in Hoogerheide mag zijn bedrijf niet meer in. Dit heeft de president van de rechtbank in Bre da bepaald in het kort geding dat F. tegen zijn personeel had aangespan nen, omdat zij ihem de toegang tot zijn bedrijf hadden ontzegd. Volgens de president hebben de personeels leden via hun advocaat voldoende duidelijk gemaakt dat hun directeur zich zodanig (heeft gedragen dat hij de toekomst van Diamij in de waag schaal heeft gesteld. Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN j Burg. Boumanstr.1l Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 DEN HAAG. 23-7. Dc elfjarige Adri Wossing uit Den Haag is met zeer ernstig hoofdletsel in het zie kenhuis opgenomen, nadat hij in een garage een volksbus op zich had ge kregen die als gevolg van een on voldoende beveiliging van een repa- ratiebrug afreed. Het automobiel viel van 1.30 meter op de jongen, die stond te kijken hoe zijn vader de bus repareerde. De arbeidsin spectie stelt een onderzoek in. ZIERIKZEE. Dit is de generaal kam pioen Juliana 20, vallend onder de rubriek: Droogstaande koeien en melkgevende, langer dan 6 maanden gekalfd. Fok-eigenaar van dit fraaie rund is de heer S. Simonse te Kerk werve. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Een mens kan eerst echt wachten, als er niets meer te a verwachten valt. Ebner-Eschenbach CHARLESTON, 23-7. De Ameri kaanse president Jimmy Carter heeft in een toespraak getracht de Amerikaans-Russische betrekkingen in een wat positiever vaarwater te brengen. Hiertoe verklaarde de pre sident ondermeer dat zijn beleid ter verdediging van de mensenrechten geen „verborgen bedoelingen" heeft. Dat beleid is slechts een „positieve en oprechte uitdrukking" van de diepste Amerikaanse gevoelens, al dus de president. DUBLIN, 23-7. De Ierse vissers be ramen maatregelen om het vanaf het komendft weekeinde alle buitenland se treilcrs onmogelijk te maken Ierse havens aan te lopen voor bet inne men van nieuwe brandstof, repara ties enzovoorts. Zij willen dit om kracht bij te zet ten aan hun campagne voor het in stellen van een zone van vijftig mijl rond het eiland waarbinnen alleen Ieren mogen vissen. Voorzitter Joe Murrin van hun or ganisatie zei dat „de strijd is be gonnen en bikkelhard zal worden voortgezet". „Wij zitten op het ogen blik aan de grond en zullen met alle mogelijke middelen ons bestaan verdedigen", zo voegde hij hieraan toe. Verwachting tot dinsdagavond: Enkele buien Half tot zwaar bewolkt met enkele regen- of onweersbuien; matige, aan de kust nu en dan krachtige wind tussen west en noord; minima om streeks 12 graden, maxima morgen rond 19 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 2 tot 10. Min.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 26 juli. Zon op 5.52, onder 21.40 Maan op 17.42, onder 1.44 Volle maan: 30 juli (11.52) HOOG- EN LAAGWATER 26 juli 11.45 5.05 17.46 Doodtij: 26 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 25-7. Het K.N.M.I. deelt mee: Dinsdag zal het ikoel weer zijn en zullen er nog buien voorkomen. Dit koele en wisselvallige weer, met veel bewolking en buien, is te wij ten aan een omvangrijk lager drak- gebied. De kern van dit lage druk- gebied lag-maandagmorgen boven de Botnische golf. Het weer in het grootste deel van West-Europa wordt bepaald door dit druksysteem. Ver wacht wordt dat het lagedruksy- steem langzaam oostwaarts zal trek ken en tegelijkertijd een nieuw la ger drukgebied boven Midden-Eu ropa zal gaan ontstaan. Deze ontwik keling betekent dat op het 2elfde weertype moet worden gerekend. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1