Fritessaus wico Remïa „Nieuwe Zorg II" (Bru 2) gezonken in het IJsselmeer Schelphoek leverde ook portie aan aangespoelde hasj Tarwevoorraad JUTTERSAKTIE TE TOT EEN SUCCESVOLLE literemmertje Notaris vlug inschakelen E Verongelukt in de Alpen voor arme landen Zoeken naar „schat" DE ZIERIKZEESCHE COURANT hartstikke goedkoop^ Schip valt te lichten Verdwaalde zakken? En de Belg reed weg Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen ZIERIKZEESCHE J/SBODE REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes. zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. RENESSE, 20-7. Op het strand tussen de Laone en de Moolweg werd - evenals vorig jaar - de Seven Up- jutteraktie gehouden, in samenwerking niet de VVV. Donderdag 21 juli 1977 133ste jaargang Nr. 22135 waarin opgenomen (1797- 1889) -:n advertenties. a»n bij vooruitbetahng 22,50, per jaar 86,Losse Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag, mt per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4. ijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Dodelijk ongeluk in Duiveland - -•'> V" Mede door het wisselvallige weer, waardoor er van echt strandbezoek, weinig sprake kon z(jn was dit feest voor kinderen en ouders echt een uitkomst. Er waren dit jaar dan ook uitzonderlijk veel deelnemers aan deze aktie die aan de duinovergang nabij de Laone startte met de uit reiking van „Seven-Up" petjes en een grote plastic zak. Hierin moesten de jeugdige deel nemers het vuil, dat zij op hun tocht over het strand naar de duinover gang Moolweg tegenkwamen, depo- nemen. Het was werkelijk een fasci neren. Het was werkelijk een fasci- de groep van honderden kinderen met hun ouders zich in beweging zette en het strand tot op het laatste snippertje toe reinigde. Aan de Moolweg wachtte een wa gen van de dienst Gemeentewerken en nadat alle zakken met vuil daar in waren gedeponeerd kon aan het volgende spel worden begonnen. Dit betrof een schat graaf wed strijd op een deel van het strand had men daartoe met touwen een groot viekant afgescheiden, waarbinnen 200 blikjes waren begraven. Hieron der waren enkele gekleurde en die geven recht op een der 77. troost- of één der 7 hoofdprijzen. Uiteraard werd er nadat de kinderen binnen het vierkant waren gekomen een enorm stuk graafwerk verricht. Na dat de kinderen die heel wat prijzen hadden bovengehaald, waren afge floten mochten de ouders hun graaf- kunsten vertonen. Het ging er om wie het eerst een gekleurd blikje op groef. Het duurde wel even, maar 298 uiteindelijk ging er onder gejuich toch iemand met de uitgeloofde krat bier strijken. Hierna volgde de prijs uitreiking. Er waren zeer fraaie prij zen beschikbaar gesteld. Pim v. d. Burg uit Sleeuwijk was even de ge lukkigste jongen op het strand, want hij werd hoofdprijswinnaar en kon uit handen van de voorzitter van de VVV de heer Joh. Janse een fiets in ontvangst nemep. Tenslotte kregen alle deelnemers nog een konsumptie aangeboden. Kopen van huis DEN HAAG, 20-7. Als een koper en verkoper van een huis tot over eenstemming komen en een voorlo pige koopakte tekenen, zouden zij op dat ogenblik al de notaris moe ten inschakelen, aldus woensdag de koninklijke notariële broederschap, die spreekt van „tekenen onder het wakend oog van een notaris". Voordeel is, dat partijen dan op het juiste moment de juiste juridi sche voorlichting krijgen. Bovendien kan zo de notaris bij de overdracht van het onroerend goed zo vroeg mogelijk zorgen voor het treffen van de juiste regelingen. Een deel van de werkzaamheden, die de notaris bij het maken van de wettelijk verplichte notariële GRAZ, Oostenrijk, 19-7. Een on geluk in de Stiermarkens Alpen bij Murau in Oostenrijk heeft dinsdag, naar woensdag in Graz is vernomen, het leven gekost aan de 59-jarige Nederlandse mevrouw H. A. H. Op exkursie in de bergen met haar man heeft mevrouw H. op zeker ogenblik haar evenwicht verloren en is van een rots naar beneden geval len. transportakte moet verrichten, wordt daardoor verschoven naar een vroeger tijdstip. Dit brengt mee dat geen kostenverhoging ontstaat als de koopakte op het notariskan toor wordt opgemaakt. BRUINISSE, 19-7. Dinsdagmiddag omstreeks vijf uur is de Bruse mosselkotter „Nieuwe Zorg IE' (Bru 2), op liet IJsselmeer, ter hoogte van Stavoren, vol water geslagen en gezonken. De vüf opvarenden, de schipper M. de Koning (63), J. de Koning (55), diens 18-jarige zoon J. de Koning, een neef de 31-jarige S. de Koning uit Yerseke en J. dc Ronde, 15 jaar die een vakantiereis meemaakte, zijn allen met de schrik en sommige met een nat pak vrij gekomen. De opvarende van de Bru 2 2;ijn door de mossel'kotter „Luctor" Bru 39, die in de buurt van de Bru 2 toen deze in moeilijkheden kwam, van boord gehaald'. De „Luctor" heeft de bemanning van de onfortuinlijke schip in Enkhuizen aan wal gezet waar zij de nacht hebben doorge bracht. De gezonken mosselkotter was met een lading mosselen onderweg van de Waddenzee naar Yerseke. De harde wind is er waarschijnlijk de oorzaak van dat het schip vol water is geslagen. De „Luctor" Bru 39 schipper Jumelet heeft nadat hij de bemanning van de Bru 2 in Enk huizen aan wal heeft gezet zijn reis voortgezet. Het was eveneens met een lading mosselen onderweg van de Waddenzee naar Yerseke. Wanneer de „Nieuwe Zorg II" zal worden gelicht is nog niet bekend; het schip zit in betrekkelijk ondiep water want de stuurhut steekt nog boven water uit. Vele handen maken licht werk. Dat bleek wel tijdens de Jutteraktie, toen honderden kinderen, waarvan hier slechts een deel zichtbaar, het strand reinigden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Het is niet goed, elke waar heid te vertellen. Dechamps HAAMSTEDE. Een deel van de hasj-vondst op het politiebureau te Haamstede. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SEROOSKERKE, 20-7. Woensdagmiddag omstreeks 14.00 uur sjouwde de Rotterdammer De R. een zak liasj het groepshiireau der rijkspolitie binnen. De jute zak bevatte een plasticzak waarin 45 kleine (één kilo zware) platte pakjes hasj van het merk Excellent. In totaal dus 45 kilo waarvan de verkoopwaarde rond de f 75.000. ligt. Het „spul" was door het zee water zwaar aangetast en gaat een dezer dagen op in een vuurpoel. De heer d. R. had de zak gevonden aan de zeedijk rondom het Schelp- hoekgebied. Kennelijk een baal hasj die door de harde wind en opkomend water de hoek bij Weslkapelle is ge passeerd en vandaar richting Ooster- schelde is geblazen. De meeste zak ken spoelden - als bekend - langs de Walcherse kust aan, waar vooral toe risten deelnamen aan het opzoeken. Woensdagmiddag een paar uur na de vondst bij Schelphoek ontdekte de heer T. uit Waddinxveen een drijvende baal juist buiten de haven van Burghsluis. Met een stok is de zak hasj aan de wal gebracht en naar het groepsbureau vervoerd. Ook hierin 45 pakjes van één kilo. Op het bureau ligt nu al voor een bedrag van f 150.000,aan drugs. Intussen is heden morgen nog een derde zak hasj ter waarde van f 75.000,op het strand van Haam stede aangespoeld en overgebracht naar het politiebureau. DEVENTER, 20-7. Een gezin uit Edam is 's avonds laat van vakantie op weg naar Ihuis beroofd door oen Belgische automobilist. Tussen De venter cn Apeldoorn was het. gezin bij een tankstation met autopech gestrand. De Belg bood aan het ge zin en de bagage in zijn auto mee te nemen naar Amsterdam. De Edam mers gingen op het aanbod in. maar juist nadat alle bagage in zijn wa gen was overgeladen reed hij snel weg. GENEVE. 20-7. Het ziet ernaar uit dat er spoedig overeenstemming zal worden bereikt over het aanleggen van tarwevoorraden voor hulpverle ning aan de armste landen, zo heeft de voorzitter van de wereldvocdsel- raad, Arturo Tanco, gezegd. Tanco baseert zyn optimisme op het feit dat er dit jaar bijzonder gro te oogsten worden verwacht cn op dc wijziging die de regeling Carter heeft aangebracht ia het Amerikaan se beleid in deze kwestie. De VS hebben zich uitgesproken voor een gecoördineerd stelsel van nationale graanreserves. Advertentie Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 Verwachting tot vrijdagavond: Zonnige perioden Zonnige perioden, later op de dag meer bewolking maar op de meeste plaatsen droog; zwakke tot matige wind krimpend naar zuidwest; mini mumtemperaturen omstreeks 12 gra den, maxima morgen van 18 tot 22 graden. Voor zaterdag Aantal uren zon: 3 tot 12 Min.-temperalurenomstreeks 12 gr Max.-temperaturen: omstreeks 19 gr Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 22 juli. Zon op 5.47, onder 21.45 Maan op 12.47, onder 0.01 Eerste kwartier: 23 juli (21.38). IIOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 22 juli 7.55 20.06 1.15 13.32 Doodtij: 26 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 21-7. Het K.N.M.I. deelt mee na de passage van een trog. die gisteren voor een enkele onweersbui zorgde, komt ons 'land geleidelijk on der invloed van een rug van hoge luchtdruk. De as van deze rug be vind! zich thans boven Engeland en zal zich naar verwacht morgen bo ven ons land bevinden. Het weer on dergaat hierdoor een verbetering: de buienaktiviteit neemt af en er komen meer perioden met zon. Hoe wel dc temperaturen morgen een enkel graadje hoger zal zijn dan van daag, blijft het nog vrij koel voor de tijd van het jaar. SALISBURY. In een dorp in het noordoosten van Rhodesië z\jn woensdag 18 Afrikanen om het leven gekomen toen guerrillastrijders een hut in brand staken, zo meldt het Zuidafrikaanse persbureau SAPA. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1