Schouwen-Duiveland staat weer Agrarische Dag te wachten Hulpbrug in monding van de Oosterschelde? Oplossing visserijzaken eerst in oktober PVDA-FRAKTIE ACHTER ADVIES VAN THIJN Toch nog een beetje haring Ontvoeringen in Argentinië DE ZIERIKZEESCHE COURANT Op zaterdag 23 juli Plan Rijkswaterstaat Tandarts beetje duurder /Heeft U nog een^ goed BANKSTEL maar... bent II er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN MMen bepaal meteen uw nieuwe keus. ZIERIKZEESCHE Dinsdag 19 juli 1977 133ste jaargang Nr. 22134 REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes. zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22.50, per jaar 86.Losse /ïummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief A B.T.W i\ dit nummer: Verluuil van een Engelse kommando Deze fraaie koe, Juliana 20" van de heer S. Simonse te Kerkwerve, be haalde vorig jaar op de Agrarische Dag het predikaat ere-kampioen en jeugdkampioen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) als zeker 24 en 25 oktober (in Verwachting tot woensdagavond: Aanhoudend wisselvallig Aanvankelijk regen, later van het westen uit opklaringen afgewisseld door enkele buien; matige tot krach tige wind, eerst zuidwest latei- noordwest; minima omstreeks 13 graden, maxima morgen rond 18 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon; 2 tot 10. Min.-temperatuur: omstreeks 11 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 19 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van. 2 gra den en voor donderdag een mai-ge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 20 juli. Zon op 5.44, onder 21.48 Maan op 10.22. onder 23.10 21 juli. Zon op 5.45. onder 21.46 Maan op 11.34, onder 23.35 Eerste kwartier: 23 juli (21.38). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater 20 juli 6.43 18.52 21 juli 7.18 19.27 Doodtij: 26 juli. Laagwater 12.13 0.04 12.48 0.37 HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 19-7. Het K.N.M.I. deelt mee: het wisselvallige weertype zal ocvk het komende etmaal voortduren een frontale zone. die maandag over Nederland trok en in het zuiden de meeste regen bracht, is inmiddels naar het oosten weggetrokken. Ach ter diet front stroomde onstabiele lucht ons land binnen en vooral in het noorden van het land bracht een omvangrijk buienkom- plex in de nacht van maandag Op het vliegveld Eelde werd 20 mm gemeten, omdat een groot lage drukgebied boven Skandinavië zich weet te handhaven, blijven wij in een westelijke stroming. In deze stromling trekt oen frontale storing via de Britse eilanden naar het oos- len on deze zal Nederland mogelijk vannacht met wal regen passeren. ZIERIKZEE, 19-7. Zaterdag 23 juli a.s. zal - zoals reeds gemeld - op een terrein aan de Deltastraat in de Znidhoek, de twee en twintigste Centrale Fokvee- dag worden gehouden. Deze traditionele Agrarische Dag wordt georganiseerd door de Commis sie Centrale Fokveedag voor Schouwen-Duiveland in samenwerking met de beide Landelijke Rij verenigingen in deze regio. Het evenement zal worden ge opend met een welkomstwoord door de voorzitter, de heer W. Vijverberg. Hierna, beginnen de keuringen, ge volgd door de kampioenskeuring van rundvee, koudbloedpaarden en scha pen. Na een pauze van ongeveer een uur zal het middagprogramma wor den ingeleid door burgemeester Th. H. de Meester. Vervolgens zal men BRUSSEL, 18-7. Pas in oktober zijn er besluiten te verwachten in zake een intern visserijbeleid voor de Europese Gemeenschap. Europees landbouwcommissaris Gundelach heeft de landbouw ministers van de EG, die maandag en dinsdag m Brus sel bijeen zijn, tegen eind september definitieve voorstellen voor zo'n be leid toegezegd. De Belgische minister van landbouw, Humblet, tevens voorzitter van de landbouwraad, zei maandag in Brussel dat er zo goed in een fraai défilé de kampioenen der koudbloedpaarden, rundvee en schapen kunnen aanschouwen. Na de prijsuitreiking is het de beurt aan de Landelijke Ruiters voor een demonstratie. Hierna wordt een de monstratie gegeven met koudbloed paarden. Vervolgens de trekking van de loterij van de Bond van Paarden fokkers en dit agrarisch gebeuren zal worden afgesloten met weder om een demonstratie van de Lande lijke Ruiters. Op deze fokveedag wordt door een deskundige jury een Ie, 2e en 3e prijs toegekend voor de kollektie met het beste toilet en het juiste voor brengen der dieren. Een groot aantal fraaie prijzen werd beschikbaar gesteld door de zes gemeenten op Schouwen-Duive land, landbouwverenigingen, ban ken en door vele personen en instel lingen. Alle dieren zullen, vóór zij op het terrein worden toegelaten, onderzocht worden op besmettelijke ziekten door de dienstdoende dieren arts. Alle ingezonden dieren moeten tuberculose- en abortusvrij zijn en van bedrijven afkomstig zijn welke geënt zijn tegen mond- en klauwzeer. Schetsen De schetsen van de Gezondheids dienst moeten aanwezig zijn. Alle in zenders zijn gehouden zich te onder werpen aan de uitspraken van de jury, alsmede zich te voegen naar de voorschriften en aan wijzigingen van de regeliirags- en terreinkommissies. Alle geprimeerde dieren krijgen zodra een klasse is gekeurd een her kenningsteken en wel: kampioenen en reserve kampioenen: een oranje, een rood-wit-blauwe rozet. De geluidsverzorging wordt op de ze dag gratis aangeboden door de Centrale Veevoederfabriek „Sloten". Laktatiewaarde In- een speciale katalogus naar aanleiding van deze fokveedag wordt erop gewezen dat de rundveehouder op het ogenblik verschillende hulp middelen beschikbaar heeft om de fokwaarde van zijn dieren te beoor delen. Op het uitslagformuliier van de melkcontrole wordt van el'kè koe de individuele standaardkoe en de laktatiewaarde vermeld. De eerste i9 een maat voor de fokwaarde van de koe voor de melkproduktie, de laat ste voor vet- en eiwitproduiktie. Met deze cijfers heeft de veehou der goede hulpmiddelen gekregen voor de selektie op melkproduktie ten behoeve van het te voeren fok- technisch beleid en een ekonomische bedrijfsvoering. De schapenhouder staan niet zo veel hulpmiddelen ten dienste bij de J- selektie. Hij kan echter met behulp van stamboekgegevens en eigen waarnemingen, zoals vruchtbaarheid en groeisnelheid, toch. goed op de belangrijke ekonomische eigenschap pen selekteren. Zaterdag aanstaande zal ongetwijfeld: weer veel belang stelling bestaan voor de keuringen en demonstraties van het beste fok- materiaal in deze regio. De Kabinetsformatie DEN HAAG, 18-7. Dc P.v.d.A.- fraktie in de tweede kamer heeft maandag het advies bekrachtigd, dat fraktievoorzitter Van Thijn vorige week vrijdag aan koningin Juliana gegeven heeft. Van Thjjn adviseerde thans de mogelijkheden van een C.D.A./V.V.D.-kabinet te laten on derzoeken. De fraktie benoemde drs. Van Thijn definitief tot voorzitter van dé" PvdA-fraktie. Na de verkiezingen, en na de aanwijzing van PvdA-lijst- trekker Den Uyl tot formateur, be sloot de fraktie hangende de for matiewerkzaamheden van Den Uyl Van Thijn tot fraktievoorzitter aan te wijzen. Nu die werkzaamheden beëindigd zijn bracht de fraktie geen wijziging in het fraktievoor- zitterschap. Drs. Den Uyl woonde de in het Tweede-Kamergebouw te Den Haag gehouden fraktievergadering bij. Hij hoopt dinsdag (morgen) voor enige tijd met vakantie te gaan. DEN HAAG, 18-7. Tandarts-speci alisten en particuliere tandartsen mogen hun tarieven met twee pro cent verhogen. De minister van eco nomische zaken en de staatssecreta ris van volksgezondheid en mil ieu - hygliene hebben hiermee, na overleg met. de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Tandheelkunde (NMBT) (ingestemd. Deze wijziging van de prijzenbesohikking medische hulp aan particuliere patiënten 1977 is in de staatscourant van maandag gepubliceerd, aldus een mededeling van het ministerie van economische zaken. BRUSSEL, 18-7. Nederlandse ha ringvissers zullen dit jaar, met in begrip van wat ze al gevangen heb ben, in totaal een kleine 15.000 ton haring kunnen vangen. Dat is dc uitkomst, aldus de Nederlandse mi nister van landbouw, mr. Fons van der Stee, van het beraad van dc landbouwministers, maandag in Brussel. Vorig jaar ving Nederland nog 45.000 ton haring, maar in 1968 was de Nederlandse haringvangst nog 169.000 ton. BUENOS AIRES. 18-7. Het En gelstalige Argentijnse blad „Buenos Aires Herald" eist maandag een ver klaring van de overheid over de golf van ontvoeringen van de laatste we ken in de provincie Buenos Aires. Het 'blad vermeldt elf ontvoeringen van advocaten on hun vrouwen in Mar Del Plata, 400 km ten zuiden van de hoofdstad. Het merkt op, dat alle ontvoeringen bij klaarlichte dag zijn gepleegd door groepen gewapen de mannen, die do indruk wekten dat zij tot do veiligheidstroepen be hoorden. J Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Al wat niet vrolijk gezegd kan j worden, is niet waar. j Marc Monnier Luxemburg) een speciale landbouw raad gewijd aan visserjjzaken, ge houden zal worden. ZIERIKZEE. Maandagavond om streeks zes uur ontstond een botsing tussen twee personenauto's op de Provinciale Weg. Een auto bestuurd door P. M. uit Zwijndrecht kwam uit de richting Zierikzee. In tegenover- gestelde richting naderde een trak- tor, die door twee personenauto's werd ingehaald. De eerste auto kon deze inhaalmanoeuvre volbrengen. De tweede auto, bestuurd door J. T. uit Biddinghuizen, botste frontaal te gen de wagen van P. M. De twee be stuurders en de in totaal zeven in zittenden werden gewond. Allen werden overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. La ter werd medegedeeld dat de ver wondingen bleken mee te vallen. De beide auto's werden geheel vernield. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 18-7. Van een spectaculaire toeneming van de werkzaamheden rond de stormvloedkering in de monding van de Oosterschelde zal pas in maart, april van het volgend jaar sprake zijn. Rijkswaterstaat overweegt momenteel de mogelijkheid om een hulpbrug aan te leggen in de monding van de Oosterschelde voor het transport van mensen en materiaal.. Dat heeft ir. Spaargaren, hoofd van de afdeling wa terbouwkundige werken west van de Deltawerken bij rijkswaterstaat, maan dag bekend gemaakt. Volgens ir. Spaargaren is nog niet beslist of de brug tussen de twee werkeilanden. Roggeplaat en Neeltje Jans moet komen of tussen een van de eilanden en, het vaste land van Schouwen-Duiveland of Noord-Be veland. Deze hulpbrug moet klaar zijn voor men aan de betonstor.t- werkzaamheden gaat beginnen. Op dit moment voert Rijkswaterstaat hoofdzakelijk de zogenaamde natte werkzaamheden uit, waarbij voorna melijk schepen betrokken zijn. Dit jaar nog worden zinkstufcken gelegd voor de bodembescherming. Verder zullen schepen voor grondonderzoek en (baggeraars er werkzaamheden uitvoeren. De beslissing over de aanleg vart de hulpbrug zal voor het eind van dit jaar genomen worden, zodat vol gend jaar meteen met de bouw be gonnen kan worden. Advertentie U bent van harte welkom. \NIEUWERKERKRIJKSWEG 26. TEL. Oim-1?68 OUDDORP. MASSAMARKT. TEL. 01878-1280

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1