AANGESTOKFN BRAND Lozi"e 0110o6ter'dlddc VERWOEST MENTEN'S VILLA GROTENDEELS Milieubeheer wil sluiting Frankrijk boos op Moskou Verkiezing Prov. Staten „Lichtpuntje" in duister fabriek Bergen op Zoom Den Uyl heeft formatie te vroeg ai New York BIJSTAND OPGETROKKEN, HUURTOESLAG VERVALT Vietnamese vluchtelingen opgepikt Gevangenissen Italië eivol AGENDA De Rijksbegroting van 1978 Diepenhorst; ,een zakenkabinet' Misverstand met PW Beslissing kabinet Wandelaar jtoegetakeld Minder gerookt in 1976 Medicijnen op reis Proef met vuilcontainers Nog aardig wat aardgas Wijziging pachtnormenbesluit Kistje met tien mille foets Vechtpartij in bioscoop BLARICUM. 18-7. Een grote brand, veroorzaakt door een op het rieten dak geworpen benzinebom, heeft in de nacht van -zondag op maandag de kapitale villa van de 78-jarige miljonair, kunstverzame laar en van oorlogsmisdaden ver dachte Blaricummer Pieter Menten grotendeels verwoest. DEN HAAG, 15-7. Het dimissio naire kabinot Den Uyl heeft vrijdag voor de laatste maal voor de zomer vakantie vergaderd in volledige sa menstelling. Als er voordien nog geen nieuw kabinet is, zullen alie minister van het kabinet-Den Uyl elkaar pas weer op 22 augustus rond de ministriële vergadertafel in Den Haag ontmoe ten. Een aantal ministers die in Den Haag achterblijven zal wekelijks, maar dan op donderdag bijeenkomen. Hoofdmoot van de bijeenkomst van vrijdag, die vrij kort was „door de format ieperikelen", zoals premier Den Uyl het vrijdagavond na afloop uitdrukte, was de vaststelling van de begroting voor 1978. Er is echter nog geen dekkingsplan ontwikkeld, dat is pas eind, augustus te verwachten. PARIJS, 16-7. Frankrijk is boos op de Sowjet-Unie die onlangs zes Franse leerkrachten een verder verblijf verbood. Minister van bui tenlandse zaken Louis de Guiringaud zei zondag dat dit in strijd is met de geest van het vorige maand^ in Mos kou gesloten Frans-Russische ak koord ter verbetering van de levens omstandigheden van in beide landen werkende niet-diplomatieke perso nen. Hij noemde de Russische han delwijze „ernstig". DEN HAAG, 16-7. Het kabinet Den Uyl heeft vrijdag overeenstem ming bereikt over de indiening van een wetsontwerp waarin wordt voorgesteld volgend jaar de verkie zingen voor de provinciale staten en het Europese parlement op een en dezelfde dag te houden. Dit heeft minister-president Den Uyl vrijdagavond na het wekelijkse kabinetsberaad in Den Haag mee gedeeld. Zoals het er nu naar uitziet zullen de eerste directe verkiezingen voor het Europese parlement volgend jaar in mei of juni plaatsvinden. Voor de verkiezingscampagne van het Euro pees parlement wil de regering voor 1978 3,2 miljoen uitti-ekken. Op de begroting van dit jaar is al een (klei ner) bedrag voor hetzelfde doel uit getrokken. Het kan betekenen dat door de aanvaarding van die wets ontwerp de verkiezingen voor de Provinciale Staten later plaats zul len vinden dan gebruikelijk is. Bij de brand, die tegen elf uur zon dagavond uitbrak, is een deel van de kunstverzameling van Menten ver loren gegaan. Mevrouw Menten, om wonenden, brandweer, politie en de burgemeester van Blaricum heb ben een deel van de kunstschatten benevens documenten, persoonlijke bezittingen en meubilair kunnen red den. Persoonlijke ongevallen hebben zich niet voorgedaan. Er is nog geen enkel overzicht van wat verloren is gegaan en wat kon worden gered. Ook is niet bekend of woning en in ventaris verzekerd zijn, ook al werd dit door een zegsman van de Blari- cumse brandweer aangenomen. Over de omvang van de schade is ook nog niets bekend. Deel verbrand De brandbom werd geworpen lus sen half elf en elf uur. Hel projectiel lcwarn op de rieten dakbedekking van de zeer grote villa terecht, die onmiddellijk vlam vatte. Aanvanke lijk zag het er naar uit dat de villa volledig zou worden verwoest, maar toen rond één uur in de nacht het sein brand meester werd gegeven, kon de brandweer meedelen dat de benedenverdieping grotendeels voor het vuur was gespaard. De brand weerkorpsen van Blaricum, Laren, Hilversum, Huizen en Bussum, die het vuur met twintig stralen bestre den, konden echter niet voorkomen dat grote delen van de bovenver dieping en de zolder en het dak volledig in de as werden gelegd. BEUGEN Ol* ZOOM, 16-7. üc Vereniging Milieubeheer en Leefbaarheid (V.M.L.)1 Wcsl'-Urahant heeft de commissaris Vin dc koningin in de pro vincie Noord-Brabant gevraagd dc Lexan-fabrick, een chemisch bedryf van General Electric in Bergen op Zoom, te sluiten totdat vaststaat dat het bcdrüf voldoet aan de voorwaarden van de hinderwet en wet luchtveront reiniging. Mening prof. Steenkamp f it f11Ii V i NEW YORK, 16-7. Het klinkt vreemd, maar verscheidende New- yorkers hebben aan de elektrici teitsstoring hun leven te danken om dat zij onder normale omstandighe den vermoord zouden zijn. De statistiek van de politie toont aan dat er tijdens de duistere perio de slechts vijf moorden zijn gepleegd, terwijl er elke nacht gewoonlijk ne gen tot tien mensen in New York worden vermoord, zeker wanneer het warm weer geweest is. De politie den'kt dat de plundering en het vandalisme indirect mensen levens hebben gespaard. De moorde naars hadden het te druk met plun deren om zich ook nog met het van kant maken van voorbijgangers be zig te houden, aldus de politie. Emigratie j ooievaars 4 GROOT-AMMERS, 18-7. Üe 4 ooievaarskolonie in hel Lek- 4 dorp Groot-Ammers (bij Gou- 4 da) kampt met een bevolkings im overschot. De vogelfamilie 4 telt ruim honderd, leden en dat 4 is teveel voor het ooievaars- 4 dorp „Het Liesveld", vindt de 4 vogelbescherming. De verenl- 4 f/ing is op zoek naar filialen. 4 Een plek is al gevonden: het 4 Friese Bectslerzwaag kan 4 strules tien tol vijftien jonge 4 omi'vimrs insrhrljncn. 4 Maar dal is niet genoeg. De 4 Nederlandse vereniging tot 4 b' ■•ehcrrnlftg van vogel heeft 4 vijf filialen nodig. HILVERSUM, 16-7. Formateur Den Uyl-heeft zijn formatiepoging „te. vroeg en ten onrechte" afgebro ken. Dat is de mening van CDA- voorzitter prof. dr. I. Stcenka-mp. In een radio-uitzending zei hij zondagmiddag verbaasd en teleurge steld te zijn over het mislukken van deze formatie. Steenkamp meent dat Den Uyl de formatiepoging te gauw heeft opgegeven omdat met het C.D.A. duidelijk te praten viel. Volgens de Eindhovense hoogle raar zijn P.v.d.A. en G.D.A. geroe pen om samen de grote problemen als bijvoorbeeld de grote werkloos heid op te lossen. Een informateur Prof. Steenkamp schaarde zich achter het advies van C.D.A. frak- tievoorzitter Van Agt om nu een so- sialistische informateur te belasten met een onderzoek naar de moge lijkheden om - zoals hij zei - de trein weer op de rails te zetten. Hij zei een kabinet van C.D.A. en V.V.D. niet te zien zitten. Flitsen uit het buitenland BRUSSEL. De rijkswacht van Genk heeft een bende, bestaande uit jongeren van 18,tot.21 jaar en waay- van ook een (niet bij naam genoem de) Nederlander lid was, opgerold. Het waren twaalf jongelui. Ze vorm den een internationaal gezelschap, want behalve de Nederlander maak ten er zes Italianen, drie Polen en twee Marokkanen deel van uit. STOCKHOLM. De Zweedse piloot graaf Carl Gustaf von Rosen, die Biafra hielp tijdens de burgeroorlog in Nigeria, is bij een guerrilla-aan val in Ethiopië omgekomen, zo heeft het Zweedse ministerie van buiten landse zaken donderdag meegedeeld. LONDEN. De Ethiopische ambas sadeur in Saoedi-Arabië, Abdullah Abdurahman Nour, heeft zijn post verlaten daar hij het niet eens is met de politiek van het. huidige Ethiopi sche bewind en is in Londen aange komen, zo heeft een vriend in Lon den aangekomen, zo heeft een vriend den zondag namens hem meegedeeld. RIAAD. De regering van Saoedi- Arabië heeft besloten een spoorlijn te laten aanleggen van de hoofdstad, Riaad, naar de Rode Zee, hemels breed een afstand van zo'n zeven honderd kilometer. BOGOTA. Zeker 80 mijnwerkers zijn donderdag omgekomen in een kolenmijn in het westen van Colum bia, die instortte na een ontploffing. Tussen de 25 en 35 mijnwerkers zit ten, naar men vreest, ingesloten. De mijn ligt in de buurt van de stad Amaga. JOHANNESBURG. Guerrillastrij ders van de beweging Unita, die zich verzet tegen de MPLA-regering in Angola, zouden een Russisch vlieg tuig met 30 mensen aan boord heb ben neergeschoten bij de Angolese grensplaats Cuangar, bij de grens met Namibië. DUBLIN. Leiders van dc Ierse vissers zijn zondag naar Brussel ge vlogen om tc ijveren voor een cvclu- sieve visscrijzonc van 50 myi. DARMSTADT. De vrouwen van Amerikaanse militairen die in Duits land zijn gelegerd hebben hel con signe gekregen zich buitenshuis tc kleden zoals Europese vrouw en niet inet dc krulspelden nog in het haar boodschappen in de legcrwlnkelö te gaan doon. LONDEN. Mozambique heeft toe gegeven dat het zich in ernstige eco nomische moeilijkheden bevindt. „Buitenlandse vijanden en hun agon- Ion In het. land'V zijn volgens Radio Maputo de schuldigen hiervan. NEW YORK. Volgens het. Ameri kaanse weekblad Newsweek hebben de Sowjet-Unle en Ethiopië in mei een geheim verdrag ondertekend krachlens hetwelk dc legering in Addis Abeba voor 500 miljoen dollar Sowjetrussische wapens krijgt. ZERMATT. Hot afgelopen week einde zijn in Zwitserland zeven berg- klimmers omgekomen doordat hel weer oflvorwncht slechter werd. Hel zijn twee Amerikanen. Iwre Halto nen, een Zweed, een Westduitser en oen Zwitser. Drie Westduitsers wer den hij een val van 2000 gulden. Volgens Steenkamp heeft D'66 bij de formatiegesprekken niet gefun geerd als het redelijk alternatief. Naar zijn mening heeft D!66 te vaak de kant van de P.v.d.A.' gekozen en is de partij van Terlouw over gekomen als „het filiaal van de P.v.d.A. SALISBURY. Een van de zwarte nationalistische groeperingen in Rho- desië heeft premierIan Smith een aantal voorwaarden gesteld voor een vreedzame regeling van de kwestie Rhodesië. Het gaat om de vleugel van de Afrikaanse Nationale Raad (ANC) die ónder leiding staat' van dominee Ndabiningi Sithole. NÈW YORK. in een interview met het Amerikaanse weekblad News week heeft de Amerikaanse ambas sadeur in Moskou, Malcolm Toon, zondag gezegd dat de Amerikaans- Russische betrekkingen zullen ver koelen, als geen vooruitgang wordt geboekt bij de ondei-handelingen over een nieuw verdrag ter bepei*- king va nde strategische bewape ning. JERUZALEM. De Israëlische mi nister van financieën, Sxmha Ehrlich, heeft zondagavond drastische maat regelen bekendgemaakt ter verbete ring van de economie en ter beteu geling van de inflatie, die over het laatste jaar 40 procent bedroeg. SALISBURY. Meer. dan 150.000 zwarte Rhodesiëi's hebben zondag in Salisbury bisschop Abel Muzorena, de ledier van de Afrikaanse Natio nale Raad (A.N.R.) bij zijn terugkeer uit het buitenland een groots wel kom bereid. KAIRO. President Anwar Sadat van Egypte heeft zaterdag gezegd dat hü een dwingend Sowjet-ver- zoek voor het sluiten van een nieuw vriendschapsverdrag heeft afgewe zen en dat een regeling voor het midden-oosten gebaseerd dient te zijn op de Arabisch-Israëlischc grenzen van voor dc zesdaagse oor log van 1967. HILVERSUM, 16-7. CDA-senator prof. I. A. Diepenhorst acht het niet uitgesloten, dat er een zakenkabinet komt. Hij is daar zelf voorstander van. Een dergelijk kabinet zou zich eind augustus, begin september meteen kunnen wei-pen op de twee grote .problemen van dit moment: de weiMoosheid en de inflatie. Prof. Diepenhorst heeft dat 'zaterdag ge zegd in een radio-uitzending van TROS-Aktua. Op -grond van de verkiezingsuit slag is een kabinet van CDA en Pvd A wenselijk, aldus Diepenhorst. Nu dc formatiepoging van Den Uyl is mislukt, zet hij evenwel vraagtekens achter de haa'lbaai-heid daarvan. Aan de andere kant ziet hij niet veel le venskansen voor een kabinet van VVD en CDA, juist omdat buiten parlementaire -groepen dan krachtig zullen, gaan werken en een dergelijk kabinet slechts 'kan rekenen op een kleine mcerdei-heid in hel parlement. Aanleiding is het bekend worden, dat sinds vorig jaar september bijna zeshonderd ton giftig benzeen zou zijn ontsnapt. Op de fabriek zouden zich voorts drie grote en dei'tien kleinere ongelukken hebben voorge daan, onder andere het ontsnappen van fosgeengas, 13 januari van dit jaar. Achttien werknemers moesten toen in het ziekenhuis worden opge nomen. De VML stelt dat er sprake is van onzorgvuldig handelen ten opzichte van milieu, veiligheid en gezond heid. Ook is volgens de vereniging komen vast te staan dat General Electric zestien maal meer afvalwa ter illegaal loosde in de Oostei'schel- de, dan was toegestaan. l)EN IIAAG, 15-7. P«'i' I januari 19711 zal tic liijMaixl worden ongetrokken, maar tevens zal de hiuirlocslag vervallen. Dit besluit beeft de ministerraad genomen op liet wekelijkse kabinetsberaad. Dc mini-tens gingen akkoord met een zodanige wijziging van het be sluit landelijke normering dat een betere aansluiting op hel huuivub- Kidlcbelctd wordt brr< Ikt zo hecTl premier Don Uyl vrijdagavond in l)<-H Haar. I» l.cu'l oi.ial.l Voortaan zal aan gehuwde ontvan gers van bijstand een bedrag gelijk nan hel volle netto minimumloon Volgens de vereniging bagatelli seert General Electric zaken als een to hoge fenol-concentratie in het bloed van werknemers als gevolg van benzeen. HARSKAMP, 16-7. Twee eigena ren van twee precies dezelfde auto's raakten afgelopen weekeinde op een camping in Harskamp slaags, omdat dc ene automobielbezitter de ander ervan verdacht aan zijn auto te heb ben gesleuteld. Eén van de mannen, een 27-jai-ige Amsterdammer werd met een schaar in zijn buik gestoken. Toen hij zijn belager, een 22-jarige man uit Apel doorn, het steekwapen uit de handen wilde schoppen, brak hij daarbij een voet en zijn kunstgebit. Het slacht offer is opgenomen in het ziekenhuis. De Amsterdammer werd door de politie aangehouden. Achteraf bleek, volgens de politie, alles op een misvei-stand te berusten. Het slachtoffer had gewoon aan zijn eigen auto gesleuteld, die toevallig qua kleur, merk, type en bouwjaar identiek was aan die van -zijn bela- gei\ HONG KONG, 16-7. De Brazi liaanse vrachtboot Frota Santos heeft drie dagen geleden in de Chi nese Zee 88 Vietnamese vluchtelin gen opgepikt. De havenautorietiten ten van Hong Kong, waar de vluch telingen zich nu bevinden, maakten zaterdag bekend.dat de Vietnamezen aan boord waren van een kleine vis sersboot op 150 mijl ten oosten van Saigon toen ze door de bemanning van de Braziliaan werden opge merkt. De groep vluchtelingen be stond uit 29 iriannen, 25 vrouwen en 34 kinderen. ROME, 16-7. De gevangenissen in Italië zijn zo overbevolkt, dat de re- gering-Andreotti verplicht, ds een amnestie af tc kondigen voor men sen, die gevangen zitten wegens klei ne delicten. Het chi'isten-democra- tische parlementslid Flaminio Pic- ccli heeft 'hiertoe al een vooi-stel in gediend en premier Giulio Andiiotti heeft min of meer toegezegd dat er een .amnestie zal komen, ei'leden maand besloot het gerechtshof in Milaan al tot een gedeeltelijke am nestie wegens de overbevolking in de gevangenissen van des tad. NED ER WEERT. Dc Rijkspolitic van het Limburgse Nederweert is zondag urenlang bezig geweest met het opruimen van een nepbom die aan een viaduct over de autoweg E-9 Maastricht-Weert was bevestigd. DEN BOSCH, 16-7. Vijf jongens hebben in het weekeinde in de bin nenstad van Den Bosch een wande laar zo ernstig toegetakeld, dat hij in het ziekenhuis een operatieve in greep moest ondergaan. Het slacht- offei-, over wie de politie vertier niets bekend wilde maken, liep za terdagavond van de Mostelsti*aat naar de Stoofstraat, waar hij plotse ling door de vijf werd aangevallen en tegen de 'gitmd geslagen. Daarna zijn de jongens er vandoor gegaan. De politie zoekt getuigen van de vechtpartij DEN HAAG, 16-7. Het verbruik van sigaren en sigaretten in Neder land -is vorig jaar gedaald. Volgens de jongste cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek werd in 1976 per 'hoofd van de bevolking 1637 sigaretten gerockt, ruim 100 minder dan in 1975 toen een gemiddeld ver bruik van 1751 werd genoteerd. In 1974 gingen 1727 en in 1973 1742 si garetten per hoofd van de bevolking in rook cp. Ook het verbruik van si garen daalde. In 1976 was dit per hoofd der bevolking 86 tegen 88 in 1975. Iedere dondex'dug, van 11.45-12.45 uur, carillonconcert. Burgh Dinsdagen en vrijdagen, exkursie broedkolonies, 19.00 uur. Vertrek punt Adr. v. d. Weijdeweg. Dreiscbor Elke dag, behalve zondag. Land bouwmuseum. 13.30-16.30 uux. 12 juli t/m 4 augustus Zierikzce Lutherse kexk, iedere dinsdag, woensdag, donderdag 12.00-12.30 uur Alledagkerkdienst. 16 t/m 26 juli Renessc Slot, Moermond. Foto-expositie. Del tawerken. 14.00-17.00 en 19.00-21.30 uui\ Niet op zondag. worden uitgekeerd (aan onvolledige gezinnen en alleenstaanden respec tievelijk negentig en zeventig pro eent). Maar in hel algemeen zal een aparte uitkering vocy woonkosten krachtens de hijrinijdsvH nio| meer worden v« i -Ir. M I huur uh j.|w brengt de woonkosten immers terug tot ern hij dit inkomen aanvaard bare last zo meent de regering. UTRECHT, 16-7. Vakantiegangers die medicijnen nodig hébben kunnen he,t beste het bijbehorende recept meenemen. „Medisch Contact" zegt dit naar aanleiding van de brochure „drugs mee? veiigeet het maai'." van de vereniging Van reclasseringsin- stellingen. Medisch Contact vindt dit een nut tige folder. Het 'is het alleen niet eens met de raad, een „degelijke dokters verklaring" mee te nemen cp reis oin te voorkomen, dat geneesmiddelen voor verboden drugs worden aange zien. Een dergelijke verklaring wordt in Nederland namelijk doorgaans niet verstrekt. Bovendien is het de vi-aag wat er in zoii voor leken - douanebeambten - bestemd papier zcu moeten staan. MAARHEEZE, 16-7. Een px'oef in het Brabantse Maarheeze om het huisvuil' op te halen in metalen con tainers van 220 liter in plaats van in de bekende plastic zak verdoopt suc cesvol. Deze week hebben de 2.200 huisgezinnen in Maarheeze zich mid dels een enquête vrijwel unaniem uit- gesproken voor een continuering van deze wijze van huisvuil-inzamelnng. Ruim 80 pet van de ondervraagden zei er geen enkel bezwaar tegen te hébben om voor het nieuwe systeem 20 gulden per jaar meer te moeten betalen. DEN HAAG, 16-7. De resei*veposi- tie van het Nedeidandse aardgas heeft zich gunstig ontwikkeld en daarvoor is er voor de middellange termijnplanning weer wat meer ruimte gekomen in de voortzetting van de gasvoorziening. Dit zegt dc Nederlandse Gasunie in haar jaar lijks „Plan van gasafzel". Er is in dc jaren 1974 tot 1977 ongeveer even veel gas bijgekomen als er af is ge gaan van onze voorraad. DEN'HAAG, 16-7. De ministerraad heeft besloten tot een wijziging van het pachtnormenbcsluitbit zei mi nister-president Den Uyl na afloop van het wekelijkse kabinetsberaad. In dc wijziging wordt bepaald, dal een stelsel van gedifferentieerde pachtnormen zal worden ingevoerd. waarbij de hoogte van dc pachtprijs meer wordt afgestemd op de be drijf suil komsten. In deze regeling zijn voor het over grote deel de adviezen van de com missie voor advies voor het grond en pacht prijspeil en van het land bouwschap ovengenomen. DEN IIAAG. Iii liet volgend be grotingsjaar zullen belastingen om hoog gaan. Dn|, heeft"minister Dm- senherg van fhianciorn vrjjilagüvoii') voor tic televisie gezegd. Welke he lastingen en met hoeveel kon h\j niet zeggen. Maandag 18 juli lot en met 23 juli breischor „Plaesenuus" Kunstexpositie. 10.00- 18.00 uur. Tot zaterdag 30 juli Zierikzce Burger Weeshuis. Binnen- en bui tententoonstelling. 10.00-17.00 uur. Van 4 tot 31 juli Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Haven Noord zijde 38. Tentoonstelling stad (500) en Jacob Cats (400). 10.00-17.00 en 19.00 -21.00 uur; zondag: 12.00-17.00 uur. Maandag 18 juli Zierikzce Conceiizaal 14.30 uux- filmvoorstel ling, „Cinderella". Haamstede Gedeformeerde Kerk 20.00 uur Sa menzang o.l.v. Jan v. d. Driest m.m. v Frans van Tilburg, orgel. Brouwershaven N.H. Kerk 20.00 uur Oigelconcerl. Dinsdag 19 juli Zierikzee Achter-plein school Nieuwe Boo- gerdstraat. Rominelmarkt Kunst en Eer. 9.30 uur. Renesse Juttei-aktie. Start Laone. Paal 13. 14.00 uur. Woensdag 20 juli Renesse Hervormde Kerk. Dubbclzangkwar- tet Canticum Vetum. 20.00 uur. Vrijdag 22 juli Hcrvci-mde Kerk. Britiscli Columbia Boys Chcir'. 20.00 uur. Zaterdag 23 juli Haamstede Ring. Barbccue-dag, 11.00-18.00 uui\ Zondag 31 juli Haamstede R.K. Strandkerk. Jongerenkoor uit Roosendaal. 10.00 uur. Vrijdag 5 augustus Zierikzce Veld naast kleuter-school rt Mieren nest, Levend ganzenbord, aanvang 14.00 uur. (OHIO) 22SS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 2938, (01110) 2416, (01110) 4669 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 ROTTERDAM. 16-7. Uit een wo ning aan dc budo Bcvendijk Sn Rot terdam is op klaarlichte dag een geldkist met 10.000 gulden gestolen. Dc bewoner van hel huis was in zijn tuini bezig, -toen een auto stepte met twee mannen erin. Een man begon een praatje en lokte de bewoner naai de schuur. Intussen kon de andere man dc woning doorzoeken en zijn slag slaan. ROTTERDAM, 17-7. Na afloop van de nachtvoorstelling in bioscoop Centraal aan de Binnenweg in Rot terdam zijn in de nacht van zaterdag op zondag ongeveer honderd bezoe- kers met elkaar op de vuist gegaan. Volgens de politie zou de massale vechtpartij zijn ontstaan, omdat één van de hetx-okkenen A-oor de voor- lolling ij11 de mi -om ijn geduwd Eén man liep een bloedende hoofd wond op en werd door de politie&rts behandeld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 2