wico Vereniging „Stad en Lande" over herziening Streekplan Schouwen-Duiveland Duizenden genoten van de kleurige vlootshow te Bruinisse Commissie wijze VAD-problemen? mannen voor Zes doden in het verkeer X\\ W Jï DE ZIERIKZEESCHE COURANT Een „pittige brief GELD NODIG En het weer was fraai Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen K Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 18 juli 1977 133ste jaargang Nr. 22133 WAARIN OPGENOMEN (1797 1889) IE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na halt zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22.50. per Jaar 86,—. Losse summers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Delta-expositie te Renesse ZIERIKZEE. De Vereniging Stad en Lande lieeft zich met een schrijven gericht tot het kollege van g.s. van Zeeland, als reaktie op het voorontwerp herziening Streekplan Schouwen-Duiveland. Gelet op het gewicht van de inhoud publiceren wij het schrijven hieronder integraal. „Graag maken wij van de gelegenheid gebruik om te reageren op het eerste ontwerp van een herziening van het streekplan voor ons „eiland". Het verheugt ons, dat als uitgangspunt voor deze herziening is gekozen voor het behoud van het natuurlek milieu en de open landelijke ruimte. De brief vervolgt; „De ontwikke ling van de recreatie in de afgelo pen paar jaren vervult ons met gro te zorg. Te laat hebben wij - en vele anderen - ons gerealiseerd wat voor uitwerking de voor een leek veelal moeilijk te begrijpen technische aanduidingen in de gemeentelijke bestemmingsplannen zou hebben op het aanzien van Schouwen-Dui veland. Helaas werd in het verle den veel minder voorlichting gege ven over dergelijke plannen dan te genwoordig en ook daarom hadden slechts weinigen enig idee van wat er zou gaan gebeuren. Nu plotseling duidelijk de bestem mingen, neergelegd in gemeentelijke plannen, zichtbaar worden in de vorm van dicht op elkaar staande zomerhuisjes en een rigoureuze aan tasting van het landschap, dat ons lief is, begrijpt men pas, dat er iets onherstelbaars is gebeurd. Weinig begrip kunnen wij opbren gen voor de gemeentebesturen, die in dit stadium nog steeds de ogen gesloten houden voor de in hun ge meente plaatshebbende vernielingen van natuur- en landschap. Het liefst zouden wij zien, dat uw college de gemeentebesturen verplicht hun* be stemmingsplannen aan te passen aan de grondbeginselen van het te maken streekplan. Scliudrlebeurs Waarom wij dit willen mag u uit het volgende duidelijk worden: „Zierikzeesche Nieuwsbode, don derdag 30 juni 1977 nr. 22123 „Gemeenteraad Brouwershaven" „KONTAKT MET GRONDEIGE NAREN VOOR BUNGALOWBOUW TE SCHUDDEBEURS" „Naar aanleiding van de bespre king voorontwerp herziening streek plan Schouwen-Duiveland in de ge meenteraadsvergadering te Brou wershaven, zeggen b. w. in hun pre-advies, dat het onbegrijpelijk is dat d,e zogenaamde landhuizen in Fraai weer, een prima bezetting en „de muziek" aan boord; zo ging za terdagmiddag de Bruse vlootshow van start. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) het agrarisch gebied te Schudde- beurs worden uitgesloten" en even verder: „Inzake de bouw van land huizen kon de raadsvoorzitter mee delen, dat er met twee grondeige naren reeds een gesprek is gevoerd 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 voor de bouw van een landhuis. Het vigerende bestemmingsplan te Schuddebeurs biedt daartoe thans de mogelijkheid". Wij hebben sterk de indruk, dat meer gemeentebe sturen op Schouwen-Duiveland op grond van oude vigerende bestem mingsplannen uitgebreide mogelijk heden hebben om in de komende tijd door te gaan met de aantasting van het „eiland". Ook zijn de voorschriften van de oude plannen veelal te weinig strin gent om ontwikkelingen als in Nieuw-Haamstede by „de Toren hoeve" en „de Schouvvse Boer" te gen te gaan. Wij zijn bang, dat het herziene streekplan met zijn loffelijke doel stellingen straks achter de feiten blijkt aan te lopen. De aanwijzing van enkele plaat sen tot beschermd stads- of dorps gezicht juichen wij uiteraard toe. Wij zijn de mening toegedaan, dat ook plaatsen als Serooskerke, Noordwelle, Ouwerkerk, Oosterland en Zonnemaire deze aanwijzing wel verdienen. Een afronding van de recreatieve ontwikkeling in de Westhoek van Schouwen-Duiveland achten wij juist indien deze afronding bete kent, dat dè verblijfsaccommodatie in geen geval groter wordt en dat er naar gestreefd wordt bestaande voorzieningen voor recreatie binnen de natuurgebieden en de gebieden met landschappelijke waarde te sa neren. Zonnemaire Bezwaar hebben wij tegen de aan wijzing van Zonnemaire als re creatiecentrum en de inrichting van het buitendijks oevergebied bij deze plaats voor dagrecreatieve doelein den. Het inrichten van een jachtha ven bij Zonnemaire moet voorlopig zeker achterwege blijven. (Vervolg pag. 3) DEN HAAG, 1G-7. De komende tijd moet geprobeerd worden voor de VAD-problematiek een voor alle partijen aanvaardbare oplossing te -vindenl Mogelpk zou een commissie van wijze mannen daar een rol in kunnen spelen. Deze suggestie heeft de voorzitter van het Venbond van Nederlandse Ondernemingen, de heer C. van Veen, vrijdag gedaan in een eerste reactie op het mislukken van Den Uyls formatiepoging. In 't algemeen vindt het VNO dat bij wat voor oplossing betreffende de VAD dan ook, de baten ervan na- BRUINISSE, 16-7. Bru beleefde zaterdag de drukste visserijdag sinds jaren. Velen stroomden reeds in de morgenuren naar het vissersdorp en maakten een wan deling langs de liaven, waar de fraai gepavoiseerde schepen een feestelijke aanblik gaven. Omstreeks half twee marcheerde „Oosterlands Fanfare" door de straten van Bru en begaf een hele drom mensen zich achter het muziekge zelschap aan naar de haven voor de inscheping van een grootse vlootshow. Behalve het burgemeestersecht paar en de gemeenteraadsleden was ook de heer J. v. d. Bos lid van Ge deputeerde Staten aanwezig om de show mee te maken. Naast de vele gepavoiseerde mosselkotters namen ook een sportvissersvaartuig en de palingvisserij deel aan de show die ook hun vaartuig rijkelijk met vlag getjes versierd hadden. Enkele duizenden mensen jong en oud stapten op de schepen om een tochtje mee te maken dat ongeveer een uur duurde. Onder de vele meevareriden was ook nog een groep gehandicapten uit „Hernesseroord" te Middelharnis die aan boord gingen van de mosselkot- ter „Bru 11". Mede door het mooie weer was het voor de meevarenden een belevenis en voor de aan wal blijvers een fraai schouwspel de vloot te zien uitvaren. Muzikale show Na de vlootshow werd op het ha venplateau een muzikale show gege ven door het signaalkorps „H.B.S." uit Wageningen. De visserijdagen 1977 met als hoogtepunt de vloot show werd omstreeks half elf afge sloten met een groots vuurwerk, waarvoor ongeveer duizend bezoe kers naar het sportveld waren ge komen. De entree voor dit vuurwerk was slechts twee gulden maar anno 1977 zoeken dan toch nog enkele honderden belangstellenden een „gratis" plaatsje aan de dijk, Bruinisse kan weer terug kijken op drie zeer geslaagde visserijdagen die zeer druk bezocht en geheel naar wens verliepen. Het programma voor de visserijdagen is dit jaar voor het eerst door de stichting festiviteiten georganiseerd. De laatste jaren werd dit door het V.V.V. georganiseerd, maar nu is er veel leven in de stichting geblazen en het mag gezegd worden zy er in geslaagd zün een gevarieerd pro gramma te brengen. drukkelijker moeten toevloeien aan de individuele werknemer, dan tot nu fcoe is voorzien. Overigens konstateert de heer Van Veen> dat de partners in de forma- tiebesprekdngen nog niet aan de wer kelijke ihoofdproblematiek zijn toe gekomen, namelijk de invulling van het sociaal-economisch beleid. MARKELO, 15-7. Vrydagavond zijn drie mensen bij een verkeers ongeluk in de Stationsstraat in Mar- kelo om het leven gekomen. De 31-jarige G. D. Vos uit Rijssen kwam in een bocht van de weg met zijn auto in de berm terecht, verloor de macht over het stuur, wist zijn auto toch weer op de weg te krijgen en botste daar op een tegemoetko mende auto. Hij overleed ter plaatse. Ook de bestuurder van de tegemoet komende auto, de 52-jarige R. Elburg en zijn passagiere de 74-jarige me vrouw B. Veer Beute, beiden uit En schede, werden op slag gedood. HEENVLIET. Bij een verkeerson geluk vrijdag op de Kanaaldijk in Heenvliet zijn drie mensen om het. leven gekomen. Een man raakte met zijn auto de rechterberm, schoot aan de linkerkant van de weg de dijk af, raaide een boom en kwam frontaal tot stilstand tegen een tweede boom. De bestuurder, de 19-jarige P. van Opstal uit Rotterdam, en twee van zijn passagiers, de 17-jarige A. C. van Kouwenhoven en de 18-jarige H. van Vliet uit Dordrecht - overleden ter plaatse. Een vierde inzittende werd met zware verwondingen in een ziekenhuis opgenomen. Advertentie Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN j Burg Boumanstr.H Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 DEN HAAG. Bijna 34 procent van de konsumenten in Nederland ver wacht een verslechtering van de ckonomische situatie in de komende twaalf maanden. 33 procent meent, dat er gocn verandering komt en 26 procent verwacht een verbetering. NOORDGOUWE. Zaterdagmiddag hield de familie L. v. d. Wekken „open huis" voor degenen, die be langstelling hadden voor het in ge bruik nemen van een moderne fok- zeugenstal, die op het bedrijf aan de Heereweg verrees. Wij komen dins dag uitvoeriger terug op dit zakelijk initiatief in de agrarische sektor. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's De waan is kort; lang het be rouw. VIM" 2E0T fllU Verwachting tot dinsdagavond: Wisselvallig' Half tot zwaarbewolkt en op meeste plaatsen enkele buien; matige tot krachtige westelijke wind; minima omstreeks 13 graden, maxima van 17 tot 21 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 3 tot 10. Min.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 19 juli. Zon op 5.43, onder 21.49 Maan op 9.12, onder 22.47 Eerste kwartier: 23 juli (21.38). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 19 juli 6.10 18.20 11.37 Springtij: 18 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 18-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Voorlopig blijft het weer in Nederland wisselvallig. Tijdens het afgelopen weekeinde is de luchtdruk boven Noordwest-Europa flink ge daald. Hierdoor kunnen oceaande pressies vrij dicht bij ons land ko men. Bijbehorende fronten brengen van tijd tol tijd regen. Zo bereikte een. frontensysteem, behorend bij een depressie bij Schotland, onze kust en om 8 uur was er b.v. in de omgeving van Schiphol 11 mm re gen gevallen. Verwachting wordt dat do depressie via de Noordzee naar Zuid-Zweden zal trekken. Een volgende storing kan morgen in de loop van de dag het weer opnieuw ongunstig gaan bcïnvoleden. Tempe raturen van boven de 25 graden werden zondag gemeld uit de landen in het Middellandse Zeegebied. Uit Griekenland werden zelfs maxima van 38 graden gemeld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1