Veel problemen rond het sluitstuk Stoofpolder- Havendijk (Deestraat) Officiële opening van de jaarlijkse Visserijdagen Briefje van Carter ER IS GROOT PERCENTAGE VERBORGEN ALK0H0LISME Automobielbedrijf W. G. Ista Zoon „Hearing" over dijkverzwaring DE ZIERIKZEESCHE COURANT /Heeft U nog eenN goed BANKSTEL maar... bent Uer toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN en bepaal meteen uw nieuwe keus. Bru manifesteerde zich Zeeland en de drank Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph Princess Land/Rover Range/Rover. Inbouwstalion Landi den Hartog gasinstallaties alleen voor eigen merken. ZIERIKZEESCHE Vrijdag 15 juli 1077 133ste jaargang Nr. 22132 REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes. zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bi) de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4.—. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. in dit nummer: Nog eens: de Oosterschelde-pijlerdam Dit nummer bestaat uit 10 pagina's <0 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797- 1889) (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Men moet alleen over zijn vij- i anden praten, als men wat i goeds van hen heeft te zeggen, j Petit-Senn j| (Vervolg pag. 3) kelijkheidsdag. Advertentie ZIERIKZEE. Tot de belangrijkste en interessantste oude beroepen, die ge toond worden op de wekelijkse Tou- ristendag, behoort het werk van de touwslager, hier aan het werk aan de Bali. Het herinnert aan de tijden, dat Zierikzee een eigen touw- slagerij had. De naam Touwbaan herinnert er nog aan. Verwachting tot zaterdagavond: Vrij zonnig Droog en vrij zonnig; overwegend matige wind uit noord tot noordoost; minima omstreeks 10 graden, maxi ma van 17 tot 21 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 2 tot 10. Min.-temperatuur: omstreeks 12 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 20 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 2 gra den en voor zondag een marge van 3 graden grond de opgegeven waar den. ZON- EN MAANSTANDEN 16 juli. Zon op 5.39. onder 21.53 Maan op 5.54, onder 21.23 17 juli. Zon op 5.40. onder 21.51 Maan op 6.57, onder 21.54 18 juli. Zon op 5.41. onder 21.50 Maan op 8.03, onder 22.21 Nieuwe maan: 16 ju^i (10.37). HOOG- EN LAAGWATER 16 iuli 17 juli 18 juli Springtij: Hoogwater 4 °7 16.41 5.03 17.18 5.39 17.49 18 juli. Laagwater 10.00 22.27 10.31 23.00 21.04 23.31 HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 15-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Zaterdag komt ons land ge leidelijk meer onder de invloedssfeer van een hogedrukgebied, dat van de Britse eilanden naar onze omgeving trekt. Hot zal daarom droog en vrij zonnig zijn, maar de maxima blijven voor de tijd van het jaar aan de lage kant. De koele lucht is tot diep in Europa doorgedrongen en vooral in het Alpengebied en Zuid-Frank rijk ging dit gepaard mot tal rijke onweersbuien, die plaatselijk meer dan 20 mm regen brachlcn. Aan de Middellandse zcckuslon blijft het warm mei maxima rond de 30 graden, terwijl het in Griekenland nog wat warmer wordt. Mogelijk te gen de 40 graden. U bent van harte \HIBUWEPKEHK. RIJKSWEG 26. TEL Om4-1268 OUDDORP. MASSAMARKT. TEL 01078-1280 X Op uitnodiging van de V.V.V.-voor zitter de heer C. Jumelet (m.), keur de burgemeester T. C. Hekman de kwaliteit van de eerste mosselen in het seizoen. eens in de 500 jaar zou kunnen voor komen, of liever gezegd met een kans van 1/500 per jaar. Maar het water moet dan wel ho ger komen, dan 1 februari 1953, daar is in elk geval op gerekend. Voor de nog resterende 8 jaar dus een zeer redelijke veiligheid. „Intussen wordt Bruinisse wel van twee kanten bedreigd, niet .al leen voor een stormvloed moet men waakzaam zijn, ook de voortduren de ct .fomuitschuringen in Zijpe, Mastgat''en Keeten eisen een voort durend op zijn hoede zijn, voor overvallen. Maar door regelmatige peilingen, zowel door het Water schap als door Rijkswaterstaat pro beert men ook dat goed onder kon- trole te houden". Om sluitstuk Ir. P. van der Weele, de man die BRUINISSE, 13-7. Woensdagavond werd in liet dorps huis te Bruinisse een voorlichtingsavond gehouden, over de plannen voor de nodige dijksverzwaring, waar hij eerst inlichtingen werden gegeven aan de raadsle den, terwijl nadien de belangstellenden - dat zijn die mensen, die eigendommen hadden op of aan de dijk - een uiteenzetting kregen van wat men denkt te gaan doen. De dijkgraaf de heer A. M. Geluk en de heer ir. G. D. Kloosterboer, ont vanger griffier van het Waterschap Schouwen-Duiveland de heer A. J. Hotte, benevens de heer ir. P. van der Weele met enkele mensen van zijn staf van het Bureau Dijkverzwaring waren voor een en ander naar Brui nisse gekomen. Burgemeester T. C. Hekman sprak een kort welkomstwoord, waarna de heer Gêluk een uiteenzetting gaf, van het hoe en waarom van deze dijkverzwaring. Deze is nodig omdat van het oorspronkelijke plan slui ting Oosterschelde in 1978 om be kende redenen is afgeweken acht men het niet verantwoord te wach ten tot 1985, zonder tussentijdse vei- ligheidsmaati-egelen te nemen en deze maatregelen bestaan in het verhogen van de dijk op ruim 5 me ter plus N.A.P., waardoor men be veiligd is voor een stormvloed die Willen de konsulatie"bureaus tegen deze veborgen alcoholverslaving iets ondernemen, dan zal er eerst een wetenschappelijk onderzoek naar de drinkgewoonten moeten worden in gesteld. De staat int jaarlijks ruim een miljard aan accijns op alkohol. Een deel van dit geld zal volgens di- rekteur Visser beschikbaar moeten worden gesteld aan dit onderzoek dat universiteiten zouden kunnen uitvoeren. MOSKOU, 14-7. President Carter van de Verenigde Staten heeft de Sowjet- staats- en partijleider Leo nid Brezjnjew een brief geschreven waarin hij verklaart bereid te zijn met de Sowjet-Unie samen te werken „om ons gemeenschappelijk belang bij de wederzijdse betrekkingen, de samenwerking en versterking van de vrede overal in de wereld te ont wikkelen en te verbreden". Dit is donderdag bekendgemaakt in een kort bericht van het persbureau Tass. Carter dankt voorts Brezjnjew voor diéns gelukwensen ter gelegen heid van de Amerikaanse onafhan- Drie stukken Daartoe heeft men het werk -ver deeld in drie stukken: 1. Van halverwege de dijk langs de Stoofpolder tot aan de scheeps werf (een stuk dat weinig pro-" blemen geeft); 2. De scheepswerf; 3. Van de scheepswerf tot aan de fabrfek van de firma Padmos. Juist om de scheepswerf te spa ren en omdat men de bebouwing van de Steinstraat wilde ontzien, werd besloten de verbreding bui tendijks aan te brengen. (Vervolg pag. 3) MIDDELBURG, 14-7. Er moet een groots opgezet wetenschappelijk onder zoek komen naar de Nederlandse drinkgewoonten. Dat is mening van direc teur R. Visser van het Zeeuwse consultatiebureau voor alcohol en drugs. Het alkoholgebruik in ons land stijgt schrikbarend, zegt hij, maar het meest verontrustende van deze situatie is wel het grote percentage verborgen alkoholisme. Hij verklaarde dit donderdagmid dag tijdens de presentatie van het jaarverslag van het Zeeuwse con sultatiebureau in Middelburg. Tachtig procent van de alkohol- houdende drank wordt in huis ge- konsumeerd en maar twintig pro cent in het horecabedrijf. Daardoor doet zich in toenemende mate het verschijnsel voor dat veel gevallen die de korisultatiebureaus krijgen te behandelen veel ernstiger zijn dan voorheen, aldus Visser. Het versla- vingseffekt heeft veel zwaardere vormen aangenomen. Onderzoek ook na 1953 voor het dijkherstel en voor de aanleg van de Grevelingen- dam op Bruinissé werd ingezet, gaf daarna een overzicht van wat reeds is gedaan, (de in uitvoering zijnde werken langs de Qosterlandse en Bruinisser polder, van Viane af, tot aan het kustlicht hoek Stoofpolder die nu aan de gang zijn) en het nog uit te voeren sluitstuk. Hoek Stoof polder tot aan de havendijk voor de Deestx-aat te Bruinisse. Het stuk langs havenkade en nieuwe gemeentehaven van de Dee straat tot aan de parallelweg bij de Grevelingensluis ligt op Deltahoog te (7 m plus N.A.P.), daar hoeft dus niets te gebeuren, trouwens ook een stuk vanaf het kustlicht tot waar de barakken van het kamp Stoofpolder beginnen ligt hoog genoeg. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 14-7. De feestelijkheden rond de drie dagen durende visserijdagen zijn donderdagmiddag van start gegaan. Vele bezoekers waren samenge stroomd in het centrum van Bruinisse om de officiële opening bij te wonen. Nadat de VVV-voorzitter, de heer C. Jumelet, burgemeester T. C. Hekman en echtgenote had verwelkomd, alsmede leden van de Stichting Festiviteiten en alle bezoekers, toonde hij de kwaliteit van de mosselen door enkele rauwe exemplaren open te steken en te keuren. i Voor de liefhebbers van een ge kookte mossel was er ook een. mo gelijkheid1. De kwaliteit bleek voor treffelijk. Burgemeester Hekman die op vei-zoek van de stichting festivi teiten de visserijdagen 1977 opende zei in zijn openingswoord dat hij de laatste dagen nogal eens de vi-aag had gehoord of het nog wel zin heeft visserijdagen te organiseren. Zinvol Pei\soonlijk is de heer Hekman van mening dat het wel degelijk zin heeft als eenmaal per jaar bepaalde aspekten van een gemeente bijzon dere aandacht krijgen. „Als wij naast onze vissersvloot al daarmee in onze gemeente verwante bedrijven betrekken, is dat in onze gemeente altijd nog een belangrijke bron van inkomsten en biedt dit al les een stuk werkgelegenheid", aldus de burgemeester. „Het bepaalt altijd nóg in bijzon dere mate het karakter en sfeer van de gemeente". „Als men Bruinisse binnenkomt en dan de vissersvloot bijeen ziet liggen dan weet men dat Zelfs de onder handen te nemen dijk ligt zodanig hoog, dat slechts een minimale verhoging nodig is. Waar het wel op aankomt is het verbx-eden en verzwaren van de dijk, om eeri eventuele grote druk te kunnen doorstaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1