hemo special Een matige oogst van appels en peren wordt verwacht ZÜNDAPP Fikse opknapbeurt voor Bruse Oudheidkamer Duits meisje in de wind S VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te BRUINISSE Laatste bijeenkomst in seizoen in verenigingsgebouw sloeg goede raad Rijkspolitie houdt groep in de gemeente Duiveland opererende dieven aan Hoofdbestuur Z.L.M. Bruse bejaardensoos Val van paard STREEKNIELWS SALARIS REKENING NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsilus 12 Juli 1977 Nr. GOES Op ili- joiiijsl»> hoof<li)esluiu\sver«;acleriiig van de Z.L.iVI. is ook een overzicht «ejjeven van de stand van zaken in de tuinbouw. Verantwoordelijk voor dit tuinbouw overzieht was de beer Al. J. Goud, die op merkte dat de appelvoorraden van de oude oo<jst vlot zijn afgezet tegen een vriendelijke prijs. Advertentie stabiele betrouwbare bromfietsen in vele uitvoeringen VANAF f 2245,- zierikzee - weststraat 5-7 - telefoon (01110) 2022 óók via uw handelaar Wanneer straks de vroege rassen op de markt komen, dienen de appels van 1976 geruimd te z\jn. Naar hoe veelheid wordt er een matige oogst verwacht, zowel voor appels als voor peren. De sterke vruchtrui die mo mentcel in de meeste rassen nog vol op gaande is. onderstreept deze ver wachting. Ook in de omringende landen en de de andere EEG-landen verwacht men geen topoogst. Een zeker opti misme is gerechtvaardigd voor een redelijke prijsvorming. Nu de oogst van de glasaardbeien voorbij is, kan worden gezegd dat de resultaten overwegend goed zijn ge weest. De verwachtingen voor fram bozen zijn somber, de stand is slecht, uitzonderingen daargelaten. Van de bessen zijn de zwarte totaal bevro ren; de rode hangen niet egaal. De bramen bloeien, terwijl de stand overwegend goed is te noemen. De tulpen zijn gerooid, terwijl de kwa liteit en de hoeveelheid goed waren. De gladiolen staan er goed voor; het areaal is uitgebreid. De aanvoer van tomaten nam sterk toe, maar het koude weer heeft de konsumptie geremd. De vollegrond- BRUINISSE, 8-7. De leden van de bejaardensoos onderlciding van mevr. v. d. Linde kwamen voor de laatste maal bijeen in dit seizoen in het Nederlands Hervormd vereni gingsgebouw, Ondanks het warme weer was de zaal goed bezet cn werd de middag geopend met het zingen van gezang 147. Na het welkomst woord dcor de presidente mevr. v. d. Linde werd de thee genuttigd met daarbij een traktatie van een jarig lid. Daarna begon ieder met zijn geliefkoosde spel. kaarten, biljarten, sjoelen en/, waarna de koffie werd geserveerd met daarbij maar liefst drie trakta ties, twee van jarige leden en een van het bestuur aangaande de laatste bijeenkomst. Een jarig lid, mevr. Vaane wonend in bejaardenhuis ,.In 't Opper" ken niet aanwezig zijn wegens de viering van haar verjaar dag maar nodigde via een briefje BRUINISSE, 11-7. Een jongedame uit Duitsland die maandagmiddag een ritje te paard maakte door liet Wilma gebied kwam zo ongelukkig ten val dat zij met een lichte hersen schudding moest worden opgenomen in het Zweeds Rode Kruis zieken huis te Zierikzce. Dc jongt dame kwain nvt i" Iwr< landgenoten bij manege ..De koren zolder" aan voor c<.n ritje U paard De heer de Gruaff vroeg het drietal of zij' wel ervaring hadden in paard rijden waarop hij een bevestigend groenten zoals bloemkool cn spinazie waren goed geprijsd. Tot slot merkte do heer Goud op dat er vooral aandacht zal moeten worden besteed aan de verbetering van de konkürrentiepositie, dc afzet en het energiebeleid. Zeer zeker zal de zoetwatervoorziening hierbij niet ZIERIKZEE Tentoonstelling Gravensteen In het verslag van de tentoonstel lingsopening in het Gravensteen in het nummer van maandag jl. blijkt het zetduiveltje te zijn geslopen. In tegenstelling tot hetgeen vermeld staat bracht de expositie van de Ne derlandse figuratieve niet f 12.000, maar f 1.200,in kas. (Red.) BÜRGH/HAAMSTEDE Oud papier In tegenstelling mei de gebruike lijke manier om cp zaterdag het cudpapisr op te halen, zal wegens de huidige verkeersdrukte dooi' de Koninklijke muziekvereniging „Witte van Haemstede" het oudpapier vrij dag a.s. worden opgehaald. Te 18.30 uur zal hier een aanvang mee wor den gemaakt. HAAMSTEDE Auto over de kop Zondagnacht reed de Duitse U. E. uit Solingen over de Vroonweg ter hoogte van de Breedsteweg iets te veel links. Zij geraakte van de weg, korrigeerde te fel naar rechts, waar door de auto in een slip geraakte en 20 meter yerder over de kop in de bosjes dook. De bestuurster kwam er goed van af, doch van de auto is niet veel meer over. RENESSE Swijnscop-trio in Hervormde Kerk Woensdag 13 jui'i concerteert in de Herv. Kerk te Renesse het Swijns- ccp-trio uit Alblasserdam, bestaan de uit Armen van der Linden, barok- cello. Hellen van der Linden-van Dijk, ciavecimbel en Cocsje Wijzen beek, barokviool. Zowel gezamenlijk voorgelezen door de presidente de gehele soos uit. Voor al deze jarigen werd een toepasselijk psalm of ge zang gezongen. Kwis De middag werd verder gevuld met een leuke kwis wat altijd erg aanslaat bij de leden. Voorieder was er tevens neg een leuke verrassing en van wegen het warme weer was cr nogmaals een traktatie ditmaal heerlijk verkoelend ijs. Nadat dc pre sidente alle aanwezigen een prettige vakantie had toegewenst sprak zij de wens uit allen na de vakantie weer terug te zien. Deze gezellige middag werd besloten met het zin gen van „Vaste rots van mijn be houd" waarna mevr. Groen de bij eenkomst met dankgebed besloot. De muzikale begeleiding op het orgel werd verzorgd door mevrouw Schra- ver-Beekman en de heer L. v. d. Ouden. antwoord kreeg. Hij liet het drietal gaan onder begeleiding van een er varen dertig jarige pikeur, wiens raadgevingen échter al gauw in de wind werden geslagen. Op een ge geven moment gingen zij cr vandoor en kwamen alle drie op de grond terecht. De paarden kwamen los te rug en de jongedame liep een lichte hersenschudding op. Een ongeluk wat wonder boven wonder goed is afgelopen. De heer Dc Graaff laat onervaren of minder ervaren paard rijder.- ciM'st in dc binnenmanege ril den alvorens deze aan oen buitcnril mogen beginnen. Dit drietal sloeg echter iilJe goede raad in de wind en zeiden zeer ervaren te zijn. mogen worden vergeten. In ons werkgebied is dit een zaak die hon derd procent aandacht verdient! De fruitteelt vindt hel marketing plan van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen een zeer goed initiatief. Het zou goed zijn wanneer dit plan in aanmerking kon komen voor een overheidssubsidie, aldus de heer Goud. Naar aanleiding van het tuinboUw- overzicht konstateerde het hootdbe- stuur onder meer dat de konkurren- tie-positie van deze sektor veel meer aandacht behoeft. Verheugd was het hoofdbestuur er over dat de oogst- vcrwachting nu wat verbeterd lijkt. In verband met de toepassing van druppclbevloeiing is een goede zoet watervoorziening onontbeerlijk. Sub sidie van dc overheid voor meer on derzoek zou wel op zijn plaats zijn. als afzonderlijk zullen zij zich laten heren. Centraal staat daarbij het swijnscop, een oud hollands woord voor ciavecimbel. Het Swijnscop- trio bestaat reeds drie jaar en treedt regelmatig op in Nederland maar maakte ook een tournee naai- Frank rijk en Oostenrijk. Hoewel tandarts van beroep speelt de muziek bij Ar men een grote ról; als cellist, stu deerde hij bij Anjo Thoman. Met zijn echtgenote verleent hij regelma tig medewerking, aan concerten van andere orkesten. Dat doet Coosje Wijzenberg overigens ook. Als zo danig waren ze gedrieën met het Amsterdams Conservatoriumorkest op de televisie te zien. Op 'het programma staan werken van Sen'aillé, Telernann, Purcéll en anderen. Voor de liefhebbers van de Barokmuziek een uitgelezen concert en voor muziekliefhebbers in het algemeen een uitstekende gelegen heid kennis te maken met deze bij zondere muziek, welke een geheel eigen geluid heeft. De commissie voor buitengewone diensten organi seert deze avond en ziet kans er vrij toegang bij te verlenen. Geslaagd De heer C. W. Veerbeek slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft voor het doctoraalexamen ci viel ingenieur. Aanrijding Maandagavond omstreeks 21.00 uur ontstond een aanrijding tussen een motor en een fiets op de krui sing Stoofweg/Emmaweg. De 82-ja- rige fietser' J. W. K. uit Renesse verleende geen voorrang aan de mo torrijder G. M. uit Gouda. K. liep bij de botsing een beenbreuk op en moest naar het Rode Kruis zieken huis worden vervoerd. Dc fiets werd geheel vernield, terwijl de motor licht beschadigd werd. DREISCHOR Tentoonstelling Van 18-23 juli wordt in het „Plae- senuus" te Dreischor werk geëxpo seerd van Dies de Bil. Het oeuvre bestaat uiit penen-, potloodtekenin gen en aquarellen, tot een totaal van 23 stuks. De toegang tot de tentoon stelling is gratis. Voor tijd: zie agenda. N1EUWERKERK Grote drukte tijdens weekeinde Tüdcns het afgelopen weekeinde is het op Rijksweg 18, weer bijzon der druk geweest. Af cn toe was het zo, dat men geduldig moest wachten om of de weg op of dc weg af te komen. Wellicht mede doordat Schouwcn- Duiveland momenteel een geweldig grote hoeveelheid vakantiehoudend^ bouwvakkers en anderen herbergt is het bij de afslag - Stol'pvveg - gewel dig druk geweest. Een en ander voor velen in de win kels bijzender goed merkbaar. Voor speld kan wel worden dat deze druk te zich in de komende weken nog zal handhaven. Gezien het mooie zemersweer mag verwacht dat de stroom van „gaanders en komers" nog een tijd zich zal handhaven. BRUINISSE Betere wegwijzers Op verschillende punten, die daar voor aanleiding geven, zijn door de gemeente in Biulnisse thans forse goed leesbare wegwijzers geplaatst die vreemdelingen de weg wijzen naar vcrschillcr.de openbare gebou wen en daarvoor in aanmerking ko mende havens en terreinen. Er was al wel een bewegwijzering, maar de nu geplaatste i- in aantal palen en bordjes aanmerkelijk uitgebreid. Middenstand pikt graantje mee De Middenstand van Bruinisae pikt een aardig graantje mee. van dc rekreafcie. Dat is "iet alleen te zien aan de mensen die met volgeladen tassen en mandjes, dagelijks uit het dorp terugkeren, richting jachthaven of andere rekrealiegelegcnhcden, maar ook aan de vele winkelende mensen, in Nieuwst ra at en Korte Ring, (de winkelstraten van Brui- nisse) om de andere winkels niet le vergeten, die voot een gezellige drukte zorgen, fiyulm-sc mag dan vele malen genoemd worden als va jrbecld hot: hel niet moet. voor de Middenstand betekent een cu ander zeer zeker oen positieve kant van de rekreatie. Opening Visserijdagen Donderdagmiddag 14 juli zal bur gemeester T C. Hekman de visserij- dagen openen op de braderie in de Korte Ring. Na de opening zal een majorcttenpeleton uit Vlissingen op treden, waarna om zes uur de ronde van Bru voor amateurs van start gaat. Deze ronde gaat over honderd km door de straten van Bruipisse waarvan de start is aan de Dorps weg, De ronde gaat verder door de Burg. Hagelaan, Decstraat, Beurs straat, Noorddjjk, Dcliastruat. Dr. de Kockstraat, Molenweg, Dorpsweg. !>e aanvangtjjd van de opening van de visserijdagen is 14.00 uur. Diefstal uit bootjes Een greepje zeeverkenners uil België meerde woensdagavond met twee bootjes af bij de botenhelling cp het Grevelingenstrand om daar. eens wat tend te kijken. Toen zij te- rug aanboord kwamen bleken on bekenden aan boord te zijn geweest die onder andere hengels, radio en enige kontanten hadden meegeno men. Honden kontra auto Op Rijksweg 18 tussen de Grave ling ens Lu is en de Staphorsterkruising liepen twee loslopende honden tegen de juist passerende personenauto van de dhr. S. uit Rotterdam. De auto werd zwaar beschadigd en de henden verdwenen in de duisternis zodat niet kon worden nagegaan van wie d'e 'honden waren. Diefstallen Op het Grevelingenstrand werden weer enkele diefstallen gepleegd. Uil de kleren van dc dames M. en V. uit Eindhoven die in het gras lagen werden twee poriemem e-es ontvreemd met een Inhoud van ongeveer dertig gulden per stuk. Vei der werden drie auto's opengebroken van de heren P. uit Oosterland. D. uit Eindhoven en T. uit Capelle a/d IJssel. Uit de autos werd onder andere meegenomen: een cassetterecorder, radioboxen, ge reedschap, verrekijker en autoplaid. Fietsen gestolen In de nacht van vrijdag op zater dag werden twee fietsen ontvreemd, van mevr. K. uit Bruinisse werd de fiets die.bjj de bushalte stond mee genomen en de fiets van de heer H. uil Den Haag werd van het terrein op jachthaven „Aquadelta'' meege nomen. Auto opengèbroken Zondagmiddag werd de auto van S. uit Rotterdam die geparkeerd stond op de parkeerplaats bij het Grevelingenstrand opengebroken en daaruit werd een portemonnee, in houdende ongeveer honderd vijftig gulden meegenomen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND EINDHOVEN. Twfee mannen heb ben in de nacht van zondag op maan dag ongeveer 5UÜ gulden buitge maakt bij een ovërval op een ben zinestation in de Ëindhovense bin nenstad. Zij bedreigden de pompbe diende de 47-jarige M. van de Berk met een vuistvuurwapen. DEN HAAG. De minister van ont wikkelingssamenwerking, drs. J. Pronk, heeft in een vraaggesprek met het Indonesische persbureau An- tara gezegd voorstander te zijn van voortzetting van de regeringshulp aan Indonesië. DEN HAAG. Een vertegenwoordi ger van de Palestijnse bevrijdingsor ganisatie P.L.O. in Parijs zal begin september in Den Haag een ontmoe ting hebben met een aantal Neder landse parlementariërs. DEN HAAG. De Onderwijskom- missic Samenwerkende Centrales (OSC) en de centrale van hogere ambtenaren zijn boos op minister Van Kemenade van onderwijs cn wetenschappen omdat hij huns in ziens te weinig gehoor heeft gege ven aan hun bezwaren tegen zijn be sluit de aanvangssalarissen voor jonge academici in het voortgezet onderwijs le verlagen. DEN HAAG. Koningin Juliana heeft maandagmiddag cp paleis huis Den Bosch in Den Haag koning Mos- hoeshoe II van Lesoto ontvangen, die voor enkele dagen een privé be zoek brengt aan Nederland. Koning Mcshoesboe verbleef van januari tol september 1970 als balling in Neder land. Hij vertrekt vandaag naar En geland. HILVERSUM. Op 13 oktober houdt de AVRO in het Nederlands Con gresgebouw in Den Haag een sym posium over het thema „massamedia en maatschappij - een symposium over wederzijdse beïnvloeding". De twee kernvragen bij dit symposium zijn „in Welke vorm komt die we derzijdse beïnvloeding lot stand" en „wat zijn de gevolgen van die we derzijdse beïnvloeding". BRUINISSE, II-7. De oudheidka mer, gevestigd in het bekende pand aan de Oudestraat, kreeg in de af gelopen maanden een flinke opknap beurt. Sehildej-Drubbel zojgdc voor een nieuwe verflaag; er werd een toilet ingebouwd, omdat voorheen vele be zoekers die daarnaar vroegen moes ten worden tekeurgesteld. omdat de manier waarop onze voorouders c.q. de familie die het laatst het huis be- DUIVELANDj 11-7. Dc Rijkspolitie heeft een groep van elf jongens va riërend in de leeftijd van 14 tot 17 jaar aangehouden die bekend heb ben vorig en dit jaar verschillende diefstallen te hebben gepleegd. De jongens die afkomstig zijn uit Rotterdam verbleven op een cam ping, niet Ver van Bruinisse en gin gen regëlmati.g in groepjes van twee a drie op stap om hun slag te slaan. Zij hadden 'het vooral gemunt op geldautomaten in douchecellen op jachthaven „Aquadelta" en dit jaar braken zij cok de speelautomaat AMSTERDAM. lu de Amsterdam se bioscoop Victoria heeft zich een steekpartij voorgedaan waarbij de 20-jarige Harald J. uit Amsterdam gewond is geraakt. In het theater was ruzie ohtstaan tussen twee groepjes bezoekers, omdat er in de zaal met bierblikjes werd gegooid. UTRECHT. Door het gro.te aantal klachten tijdens het zomerweer óver geluidsoverlast, van buren, speelt de Utrechtse frolilie met de gedachte om toch af en toe geluidsapparatuur in beslag te gaan nemen. Vanaf vrij dagavond hebben agenten dit week einde zo'n vijftig maal moeten ingrij pen wegens burengerucht. HEERLEN. Uit een woning in de Heerlense wijk Heerlerheide zijn in hel afgelopen weekeinde twaalf an tieke klokken en enkele kandelaars gestolen. De bewoners waren niet thuis. De waarde van de goederen wordt geraamd op dertigduizend gul den. AMSTERDAM. Volgens een mede deling van de Amsterdamse politie heeft hel afgelopen weekeinde een opmerkelijke aantal aanhoudingen te zien gegeven van automobilisten, die te diep in het glaasje hadden ge keken. APELDOORN. Het kollege van b. cn w. van Apeldoorn waarschuwt as pirant-kopers voor handelaren in onroerend goed die bospercelen rond Apeldoorn via suggestieve adverten ties voor een „duidelijk te hoge prijs" verkopen. UTRECHT. Driehonderdvijftig oudere werknemers in de metaalsec tor zijn per 1 juli met vervroegd pen sioen gedaan. Zij hebben gebruik gemaakt van een regeling in dc laat ste metaal-c.a.o,, die werknemers vap 63 en 64 jaar de kans biedt zich eerder uil het arbeidsproces terug te trekken. NIJMEGEN. Terwijl het gemeen tebestuur van Nijmegen de stad voor de komende zomerfeesten met hon derden vlaggen en bloembakken op siert, zijn vandalen in de weer op grote schaal vernielingen aan te rich ten. Volgens het gemeentebestuur van Nijmegen zijn er al zeker zeven tien fantasievlaggen gestolen. woonde deze in elk huis onmisbare gelegenheid hadden ingericht, niet meer te handhaven was, cok al pro beert men dan ln het oude htlis, al les zoveel hogelijk inbakt le laten. Aansluiting op de waterleiding en verzorging van het interieur van no. 1C0, werd verzorgd door de gcbioe- ders Bosman te Bruinisse, terwijl een aantal rappe dames, de hele zaak nog 'eens aan een fikse schoonmaak beurt onderwierpen. Gedurende de Visserijdagen ken zodoende de Oud heidkamer worden opengesteld. open in Rekreatiedelta (bij de roeivij- ver). De Rijkspolitie is de jongens op het apoor gekomen naar aanleiding van een bromfietsdiefstal in Nieu- werkerk. Het uitgebreide onderzoek dat op deze diefstal volgde heeft er toe geleid deze groep jongens eens nader aan de tand te voelen en ten slotte vielen zij door de mand en be kenden de verschillende inbraken De Rijkspolitie heeft tegen dit elftal proces verbaal opgemaakt. De geld automaat die in de dotiche in jacht haven W.S.V. ..Bru" werd openge broken is niet het werk van' deze groep. MUIDERBERG. Door een vlag in top te hijsen heeft maandag mr. dr. C. Berkhouwer, vice-voorzitter -van het Europese parlement, een tentoon stelling geopend die gewijd is aan Floris V. Deze graaf van Holland, bijgenaamd „der keerlen god", werd zoals bekend in de omgeving van Muiderberg door zijn rivalen ver moord in het jaar 1296. Voor 30 jaar BRUINISSE. De dragline, die ge bruikt zal worden tot het uitdiepen vap „De Kaag" is gearriveerd. Met de werkzaamheden is reeds begon nen. Door hei uitdiepen van De Kaag zal zeker een betere loting van het polderwater verkregen worden. ZIERIKZEE. Na Moriaanshoofd is nu het transformatorstation Ren- gerskerkê gereed gekomen, waardoor de elektriciteitslevering aan de be woners van de Kooiweg is begonnen cn de olielampen daar dus nu ook tot het verleden behoren. OOSTERLAND. Toen de vracht rijder T. D. met zijn paard en wagen in de Kerkstraat stond, schrok het dier plotseling en ging aan het ach teruitlopen. waardoor de wagen een damesrijwiel door de spiegelruit van de winkel van mcj. P. A. R. duwde, waardoor de ruit zowel als het rij wiel werden vernield. ZIERIKZEE. Dinsdag maakte de buurtvereniging „Sint Janeen reis naar Rotterdam, mei als doel ccn bezoek aan de Diergaarde „Blijdorp". \\'as deze reis in hoofdzaak voor de kinderen bedoeld, van wie cr ook 23 van de partij waren, ook dc ouderen hebben genoten. Dc reis, die per R.T.M. geschiedde, had. dankzij de goede organisatie een vlot en gezel lig verloop. ZIERIKZEE. Dc tent-campagne van het Leger des Hcils op het Üa- venplein heeft een goed verloop tje- had. Verschillende predikanten en Heilsofficieren traden op cn het zangkoor van Zicrikzee heeft zich dapper geweerd. BRUINISSE. Dc Zangvereniging „Risorghncnto" behaalde in ccn te Dordrecht gehouden concours van Chr. Zangverenigingen de tweede prijs in dc derde afdeling. ZIERIKZEE. Het stemt tol genoe gen dat weer ccn „zwart gat" in de stedelijke huizenrij is opgevuld. De ze opmerking naar aanleiding van dc inrichting van de keurige ijssalon in het pand Visstraat D 309, die heden geopend werd. OVWERKERK. De kerkvoogdij der Ncd. tierv. Gemeente te Zorntc- maire schonk een bedrag van f300 aan de kerkvoogdij alhier, voor dc opbouw van de nieuwe kerk. BRUINISSE. Dc mosscUnleggcrii- cn, die mede profiteren van dc vroe ge openstelling van de mossclhandcl. werken op volle kracht. Dagelijks vertrekt een auto met werkvolk van hier naar Ycrsekc. Vooral uit het buitenlandl beslaat grote vraag naar geconserveerde mosselen. Advertentie Wij zoeken een slevige knaap van een jaar of zeventien, in bezif van fiels of bromfiets, als Sollicitatiesschriftelijk, mondeling of telefonisch aan het J| kontoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (f.a.v. de heer g J. v. Loon, Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255, na kantoortijd (01119) 660. Advertentie L\v uitgaven zwart op wit De vlolsle manier van modern betalen. Huur, gas, licht, abonnementen. Natuurlijk automatisch! En elke maand een vast bedrag naar uw spaarrekening.Orde op geldzaken: Salaris en pensioen via de I i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3