CTTCÏÏMH In de Schouwse Westhoek verschijnen de camping-bordjes „vol" Ook rommelmarkt Oosterland werd een doorslaand succes Iets schot in Belgrado? Einde vliegtuigkaping b,8(®%n DE ZIERIKZEESCHE COURANT Woensdag 13 en donderdag 14 juli GROTE VERKOOP Top van het hoogseizoen /Heeft U nog eei^N goed BANKSTEL maar... bent II er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN SEffikflen bepaal meteen uw nieuwe keus. Voor de fanfare [MtCtME Dinsdag 12 juli 1977 133ste jaargang Nr. 22130 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN Dames, Heren- en Kinderkleding Zie pagina 7 (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bi) vooruitbetaling 22,50. per jaar 86,Losse /ïummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,—. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Politie rolt jeugdbende op WASHINGTON. De cruise-raket, waarvan de Amerikaanse regering de ontwikkeling wil bespoedigen na het schrappen van de B-l bommen werper, is bij de zes proefvluchten die tot dusver zijn gemaakt drie keer neergestort. Advertentie Ubentvanharte welkom. \NIEUWERKERK, RUKSWEG 26. TEL OW4-1268 OUODORI» MASSAMARKT. TEL 01078-1280 Verwachting tot woensdagavond: Zelfde weertype Overwegend zonnig met matige wind; temperaturen tot 22 graden in het binnenland; vrijwel volledige kans op een droog etmaal. Voor donderdag: Aantal uren zon: 2 tot 12. Min.-temperatuur: omstreeks 12 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 20 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 2 graden en voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 13 juli. Zon op 5.35, onder 21.56 Maan op 3.19, onder 19.20 14 juli. Zon op 5.36, onder 21.55 Maan op 4.05, onder 20.06 Nieuwe maan: 16 juli (10.37). HOOG- EN LAAGWATER 13 juli 14 juli Hoogwater 2.04 14.36 3.02 15.26 Laagwater 8.05 20.35 8.50 21.18 Springtij: 18 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 12-7. Het K.N.M.I. deelt mede: In het weerbeeld komt woens dag nog maar weinig verandering. In het noordwesten en noorden van het land zullen wolkenvelden zich het grootse deel van de dag handha ven, terwijl het vooral in het zuiden weer een zonnige dag wordt. Ook de temperaturen lopen dan sterk uit een. In de bewolkingsgebieden wordt het niet veel warmer dan 17 graden, maar in het zuiden loopt het kwik weer tot zomerse waarden op. Een koufront dat zich uitstrekt van IJs land n,aar Zuid-Finland trekt lang zaam zuidwaarts en gaat na woens dag in het binnenland voor lagere temperaturen zorgen. In de landen ten zuiden van ons is het volop zo mer met maxima die rond de 30 gra den liggen. In Zuidwest-Frankrijk en Bretagne vielen weer enkele on.- weersbuien die plaatselijk meer dan 22 mm regen brachten. Advertentie Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Gelukkige slaven zijn de bit terste vijanden van de vrij heid. Ebner-Eschenbach WESTERSCHOUWEN, 11-7. Het zomerseizoen heeft zijn top bereikt en dat houdt impliciet o.in. in dat de campings vol zijn. Overal verschenen dan ook de bord jes die deze optimale bezetting bevestigden. Kort na tuurlijk: VOL. In de praktijk betekent dat uiteraard het een en ander. Alleen al bijvoorbeeld de camping „Duinhoeve" wordt bezet door onge veer 5 a 6000 mensen en er komt heel wat voor kijken al deze mensen het echt naar de zin te maken. Een gelukkig ding is de grootste medewerker. de zon. ZIERIKZEE. Fen van de kunstwerken die te bezichtigen zijn bij de expositie Textielin het Gravensteen. De tentoonstelling bestaat uit de kollektie „Schering 'en Inslag" van de Ned. Kunststichting en textielobjekten van Corrie Wortel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De zon is er in deze weken iedere dag en daar wordt volop van gepro fiteerd. Tijdens het weekeinde was de toeloop naar de diverse strand- gedeelten zo groot dat de parkeerter reinen overvol waren en de politie genoodzaakt was om de parkeerver bodsbox-den met zakken af te dekken, waardoor bijvoorbeeld de Steenweg een parkeerweg werd. Ook elders werd geparkeerd op plaatsen waar dit normaal niet mag, maar ook hier legde de politie niemand iets in de weg. Gezellig Het is weer gezellig in de dorpen. Veel wandelende mensen die de win kels eens inlopen om wat souvenirs te kopen. Natuurlijk is voor levens- onderhqud veel nodig in een tent of caravan en wordt het een hele op gave om tijdig in te kopen, want als toerist moet men toch wel voor de middag aan het strand zitten terwijl thuis de aax-dappels geschild zijn en de groente in het water staat. Het is een studie waai'd om des morgens bij de opening van de supermarkts eens te kijken wie er het eerst bin nen gaan. De bewoner van Burgh of Haam stede staat al een kwartier, voor dat de deuren open gaan, te wachten en (hij weet de weg) is er ook het eerste uit. Maar iemand uit de streek die rond tien uur komt ergert zich mate loos. Hij wordt minstens 2- of 3-maaI met het bekende karretje achter hem tegen zijn of haar enkels gereden, want een toerist bij zonneschijn heeft nog meer haast dan thuis. Daarom vallen er wel eens „vakan tie-woorden". Een dorpeling is nu eenmaal geen stadsmens! De wegen worden beheerst door op slangen gelijkende files met auto's Een en al kijk- en koopgezelligheid op de Oosterlandse rommelmarkt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) die van of naar het strand rijden. Bij de ij stent j es een drukte van belang. Klacbten 'Natuurlijk zijn er weer de jaarlijk se klachten. Van slootjes die droog staan en hier en daar wat wegge worpen vuil tonen. Er blijven toeris ten die het niet zo nauw 'nemen en indien een afvalcontainer vol is hun rommel in de kortst bijzijnde sloot deponeren. De reinigingsdienst werkt op volle kracht evenals de eigen vuilvervoei-sdienst der cam pings, doch de rekreatieriolering die nu op volle toeren het gezuiverde af valwater in de Oosterschelde stuwt Mede dank zü het mooie zomer weer waren 's morgens om zeven uur al rekreanten aanwezig op het Markt plein, waar de verkoop plaats vond. De leden van de muziekvereniging hebben zich allen duchtig geweerd, want 's morgens vier uur waren ze al bezig om de vele goederen naar de Markt te brengen en deze „uit te stallen" Meubelen, zoals stoelen en tafels, zitbanken, bedden en ledikanten, al lerlei huishoudelijke artikelen, aai-de- deed wonderen want de bekende stank die enkele jai-en de wandelaax-, die een camping voorbijkwam de neus deed dichtknijpen, is niet meer te bespeuren. Een enkele uitzonde ring van een klein leidinkje dat ver stopt zit, daar gelaten. De Duinhoeve, eigendom tfan de gemeente Rotterdam met zijn 36 ha rekreatiegrond had altijd nog wel een plaatsje over, maar ook hier moet men de rekreant zonder i-eser vering teleui-stellen. Vlak tegen de Duinhoeve op een pai'keerterrein staat de „Witte Tent" waai-in een 47-tal leden van de in terkerkelijke jeugdgroep „De Vink" uit Rotterdam met sukses mensen van de camping op elk gebied bij staan. Zij doen dit door het geven van filmavonden, gezinsdiensten, dagsluiting, zangavonden, knutsel- u'urtjes, vertelmiddagen en boven dien is er een koffiebar. De jongelui doen dit werk pi*aktisch voor niets en wel van 2 juli-23 juli. Alles ziet er keui-ig uit en er is geen sprake van het schoppen van rommel en af val in de sloten. Men kan overigens toch wel zien langs de wegen, langs de zeedijken, op wandelpaden en in natuurgebie den dat de toei-isten er zijn, want een papiei-tje of plasticverpakking is zo makkelijk weg te gooien. De toerist moet dan niet vergeten dat er wel ergens mensen wonen die hier over vallen en onmiddellijk aan de telefoon hangen. Voor die mensen geldt de jaarlijkse gulden regel: met september zijn ze gelukkig weer weg. werk, potten en pannen, boeken, ra dio- en tv.-toestellen. Iemand was zelfs 'nog bezig een levensgroot harmonium op de impe rial van zijn auto te binden. Vei-der koelkasten, diepvrieskasten enz. te veel om op te noemen. En er is ont zettend veel aan de man gebracht, zodat er tenslotte maar weinig over bleef dat in de muil van de vuilnis wagen van Reinigingsdienst Schou- wen-Duiveland moest verdwijnen. De totale opbrengst liegt er niet om, ruim drie duizend gulden kon de muziekverenigingskas opstrijken. Het bestuur van de muziek dankt dan ook een ieder die op welke wij ze dan ook, meehielp om dit gran diose sukses te verkrijgen, zeer har telijk, vooral ook degenen onder de burgerij en ook daarbuiten, die iets wilden afstaan voor het goede doel. Het was een hele dag een drukte van belang op de Markt, een komen en gaan, niet enkel van de autochtone bevolking, maar vooral ook van toe risten. Al met al een zeer geslaagde rommelmarkt. Welfare Op de rommelmarkt was ook een stand van de Welfare van de afde ling „Duiveland" van het Ned. Rode Kruis. Een zevental ijverige dames trachtten wat zelfgemaakte hand werken aan de man (en vrouw) te brengen, zulks in het kader van het Welfarewerk van de afdeling. Men is hiermee bijzonder geslaagd en het bestuur kan niet anders dan zeer te- vi-eden zijn. Er wax-en alle mogelijke handwerken te koop, terwijl er ook een verloting aan verbonden was, die eveneens zeer slaagde. Er wer den tal van loten verkocht. De afde ling Duiveland dankt dan ook een ieder die meehielp, op welke wijze dan ook, om de verkoopaktie zo be- vi-edigend te doen slagen. Mede dank zij de talrijke stroom van vreemde lingen, kon vrijwel alles verkocht worden. Het bestuur dankt dan ook de burgerij zeer hartelijk voor de verleende medewerking. BELGRADO, 11-7. De Sowjet-Unie heeft maandag op de conferentie in Belgrado over ontspanning en men senrechten laten doorschemeren mis schien bereid te ztfn de voorstellen te aanvaarden die negen neutrale landen in petto hebben. Afgevaardigden van de landen van het Warschau Pact, de neutralen en lidstaten van de NAVO hebben in het weekeinde intensieve informele besprekingen gevoex-d in een poging de voortdurende impasse te door breken. Het woord voerende op een be sloten voltallige bijeenkomst van de voorbereidingskonferentie diende de leider van de Sowjet-delegatie, Yoe- li Vorontskov, een Russisch stuk in, maar liet tegelijkertijd los dat het Oostblok bereid was tot een wat verzoenendere benadering, zo zeiden afgevaax-digden van Westerse en neutrale landen later. Sinds de voorbereidende konfe- ï'entie op 15 juni begon om de agen da en de procedure vast te stellen van de eigenlijke konferentie in de herfst, heeft de Sowjet-Unie tot tweemaal toe gewaarschuwd dat de besprekingen zouden xriislukken als zij niet volgens de Sowjet-richtlijnen verlopen. HELSINKI, 12-7. De twee jonge Russon die zondag een Russisch lijnvliiegitui'g kaapten en eisten, dat zij hiermee naar het westen gevlo gen werden, hebben zich dinsdag ochtend woeg aan de Finse autori teiten ovei'gegeven. Dit heeft de po litie op het vliegveld van Helsinki aan de pers meegedeeld. OOSTERLAND, 9-7. De rommelmarkt die zaterdag 9 juli hier ter plaatse gehouden werd door de muziek vereniging „Oosterland's Fanfare", is uitgelopen op een onverdeeld succes.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1