Dreisehor mikte goed met rommelmarkt voor kerksteun Ook braderie te Brouwershaven sloeg aan bij publiek ®©wf©ini puch maxi hemo special Hengelschip met geblokkeerd roer gered door „De Leis" BRUSE „JIKKEMINNENMARKT" WERD Per „Van Oeveren" touringcar DOORSLAAND SUCCES Opbrengst: vijfduizend gulden Prestatie middenstand STREEKNIEUWS Voor herhaling vatbaar Belgisch jacht gezonken 6 dagen SAUERLAND (f©IH©(Rl ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ma.aja, a juu mi nr. mu DREISCHOR, 9-7. Vijfduizend gulden is de netto-op brengst van de rommelmarkt, die zaterdag in de loods van de Cebeco te Dreisehor werd gehouden. Een resul taat dat de organisatoren tol grote tevredenheid stemt, daar het de verwachtingen heeft overtroffen. Reden voor animator J. D. de Key- zes om hulde te brengen aan alle me dewerkers, goede gevers en kooplus tigen, die op deze manier de Neder lands Hervormde Kerk te Dreisehor hebben gesteund. Het weerbericht om kwart over vijf 's ochtends - 7.0 vernam de heer De Keyzer - meldde „hier en daar regen". Vandaar de keus van de Cebecoloods inplaats van het buiten- gebeuren op de hoek van de Goe manstraat en de Moggestraat. In de vroege ochtenduren werden de bij eengebrachte goederen daarheen ge bracht en het rad van avontuur op gesteld. De twee grabbeltonnen wer den gevuld, en. de limonade- en pa tat-stand in gereedheid gebracht Al ver voof- het aanvangsuur, klok slag tien, arriveerden er belangstel lenden In Dreisehor. Ook zjj echter hadden te wachten tot het officiële tijdstip, maar toen liep het ook storm. Tot. elf uur toe was er zelfs een file van auto's, daarna ging het rus tig, doch gestaag voort met loterij en verkoop. Ook. de inwoonster uit Vlaardingen, die geregeld haar weekends in Dreisehor doorbrengt, deed goede zaken. Met haar eigen stand van zelf ingezamelde goede ren, bracht zij ruim 900 gulden bij een. Bezoek aan kerk Aardige bijkomstigheid was, dat do Drelschorsc kerk, samen met ker ken te Brouwershaven, Noordgou- we en Zferikzee, juist dit weekein de was opgenomen in de „Kcrk- route" van de NCRV. zodat die be zoekers vaak ook van de gelegenheid gebruik maakten de rommelmarkt te bezoeken. Eén dissonant valt er te melden. Eon zilveren schaaltje ter waarde van vijftig gulden, door een gulle gever afgestaan voor het goede doel, bracht niets op. Het werd gesto len BROUWERSHAVEN, 9-7. De door de Brouwse mid denstand georganiseerde braderie op het Marktplein, is zaterdag een groot snkses geworden. Het was er een gehele dag een drukte van belang, waarbij de kraam pjes (35) van de winkeliers zich in een grote belang stelling mochten verheugen. Veel belangstellng was er ook voor diverse demonstraties zoals het klompen maken, wol spinnen en niet te vergeten het optreden van het show majorettenpeleton. De 10.000 loten gingen grif van de hand, waarvan de opbrengst be stemd is voor het organiseren van een groots Sint Nikolaasfeest in de gemeente. Om 10 uur 's morgens werden de vele belangstellenden verwelkomd door de voorzitter van de midden stand de heer J. v. d. Broeke, die vervolgens het woord gaf aan bur gemeester C. Slabbekoorn. Middenstand De burgemeester sprak de hoop uit dat de aanwezigen zullen kun nen genieten van deze grote brade rie door de middenstanders georga niseerd in een jarige stad. „U kunt zich nu overtuigen van hetgeen on ze middenstand het publiek te bie den heeft." Hij noemde het dan ook een grote vreugde deze braderie te mogen openen. Mevrouw Slabbe koorn kreeg een fraai boeket bloe men aangeboden door de 8-jarige Jacqueline v. d. Broeke, wat de kleine een stevige pakkerd oplever de. Gezellig bijeen rond de tafeltjes op het Marktplein. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Barbecue Het bleef de gehele dag druk, vooral bij de stand van de barbeque werd heerlijk gesmuld. Het was dan ook een dankbare middenstands - voorzitter, die om 5 uur kon getui gen van een zeer geslaagde dag. Hierna werd de trekking gehou den van de grote verloting, waarme de een eind kwam aan een feestelij ke dag, waaraan nog een extra tin tje werd gegeven door het draaior gel Alanti. Advertentie o fijne brommer a vele uitvoeringen S 8 vanaf 949,— b zierikzee - weststraat 5-7 o Trammelant met „Andromeda>: BURGHSLUIS, 10-7. De sportvisboot „Andromeda" eigenaar de heer H. P. v. 't Slot die elke dag met hengelaars de Noordzee opvaart, kreeg zondagmid dag toen het met een 35-tal Belgische hengelliefhebbers de terugtocht wilde aanvaarden, moeilijkheden met de stuurinrichting. Het roer bleef dwars staan, waar door de boot niet meer te sturen was. Via Scheveningen Radio werd hulp ingeroepen en deze kwam uit Burghsluis. Te 15.30 uur vertrok de reddingboot „President Jan Leis" naar de „Andromeda" die 7 mijl west van Westkapelle stuurloos ronddreef. Schipper Kees Schot en zijn mannen slaagden er in om de boot vast te maken en op sleeptouw te nemen. Een zware tocht omdat de „Andromeda" bijna haaks op de sleeptros hing. Te 20.15 uur arriveerde de sleep voor Burghsluis en weldra kon het ongelukkige schip worden afge meerd. De hengelaars uit Moll kon den toen in de bus stappen voor de thuisreis. Zierikzeesche Nieuwsbode op t.v. (Vair onze korrespondent te Nieu werker k) In het Vara-programma „Uitbla zen in Middelburg" - een gevarieerd programma met veel strëekinforma- tie - versoheen zaterdagavond ook de Zierikzeesche Nieuwsbode in beeld, „gebracht" door de hoofdre- dakteur de heer M. J. Bij de Vaate, die werd geïnterviewd door de be kende presentatrice Ati Dijckmees- ter. De redakteur is geboren Zierik- zeeënaar, maar bracht zijn jeugd door te Nieuwerkerk. Hij is reeds 32 jaar aan de streekcourant verbon den en belichtte het wel en weer van de krant. Als saillante foto uit één van zijn vele plakboeken, verscheen de Rode Kruis persprijsuitreiking aan de krant op de buis, in 1971 ver richt door prinses Margriet. Het was buitengewoon interessant de „kop" van ons aller - graag gelezen - streekblad levensgroot op de beeld buis te zien. ZIERIKZEE Concert in Casthuiskerk In de Gasthuiskerk te Zierikzee op donderdag 14 juli 1977 geeft Jürgen Böhme, organist te Meckenheim (Duitsland) een orgelconcert. Onder staand programma wordt ten gehore gebracht. 1. Praeludium und Fuge in G dur, Joh. Seb. Bach (1685-1750); 2. Flö- tenkonzert F dur (allegro maestoso, adagio, rondo allegretto), Chr. H. Rinck (1770-1846); 3. Epigramme, Zoltan Kodaly (1882-1967); 4. Fan tasie in g (maestoso, pastorale, mo derato, maestoso), Joh. B Kuch art (1701-1829). 0. Toccata in d moll, Joh. Seb. Bach (1680-1700). Ji.rcen Böhme woont in Rhein- bach, Weri-Dint'l&nd. lij iudtt-rt evangelische kerkmuziek aan de Musikhoehsehule in Keulen bij prof. dr. Wolfgang Stockmeier. Jürgen Böhme is organist te Meckenheim, nabij Bonn. In de omgeving van Keulen en Bonn heeft hij al vele concerten gegeven. Rommelmarkt K.H. „Kunst en Eer" Op dinsdag 19 juli (Toeristendag) wordt te Zierikzee een rommelmarkt gehouden ten bate van de K.H. „Kunst en Eer". De markt wordt in gericht op het achterplein van de school aan de Nieuwe Boogerdstraat (ingang St. Janstraat). Voor de kin deren is er een grabbelton. Voor tijd: zie agenda. BURGII Fiets-driedaagse Steeds meer wielrijders verschij nen op de wegen en om deze spor tieve mensen een genoegen te doen organiseert de sportvereniging DFS te Burg een fiets-driedaagse en wel op dinsdag 26, woensdag 27 en don derdag 28 juli. Elke avond wordt een andere route gereden. De 18 km lange tocht gaat de eerste avond, via de mooiste gebieden van de Westhoek, naar Westenschouwen. De tweede avond naar de Vuurtoren en de derde slotavond naar Noordwelle. Moge lijk dat i.v.m. de weersomstandighe den (bijv. veel wind) de volgorde veranderd wordt. De start is op het Sportparic ,van Zuijen" aan de Le- liëndaleweg en het inschrijfgeld be draagt f 2,50 per avond. Opgave is mogelijk bij de heer Kees Dalebout, Christinastraat. .7 te Haamstede of kort voor de start in de kantine. HAAMSTEDE Hoffelijk gebaar politie Zaterdag kwamen drie Rotterdam se jongens op het Groepsbureau met de mededeling dat zij in ,,'t Zeepe" een complete granaat hadden ge vonden en wel in de buurt van de beruchte bunkers. De knapen van ca. 13 jaar stelden echter eisen. „Als wij de huls krijgen, dan wijzen we u de plaats aan waar die ligt", zeiden ze tegen adjudant Stroo. Deze zat ei- even mee doch kreeg een idee. „We gaan eerst eens een uurtje het ver keer bekijken met een politieauto", antwoordde hij. De jongelui kregen een plaats in de auto, hoorden ge sprekken met andere politiemensen en maakten zelfs een aanhouding mee van een jongen die zonder helm, zonder verzekering reed', en nog maar 13 jaar oud was. Dit bracht hen zo onder de indruk dat zij tesamen met de andere opgedane politie-ervaringen adjudant Stroo prompt voorgingen naar de granaat, zonder ook nog maar naar de huls te vragen. De granaat wordt zo spoe dig mogelijk opgehaald. Moeilijkheden Zaterdagavond ontstonden op de camping „Duinhoeve" wat moeilijk heden met jongelui die weigerden te vertrekken. De politie heeft met takt de heren tot andere gedachten ge bracht. Licht gewonde Zondagmiddag rond 12.00 uur, werd op de kruising Noordstraat- Hogezoom-Kloosterweg de jeugdige T. N. d. W. uit Nijmegen, doordat deze plotseling het fietspad over stak, door een bromfiets bestuurd door G. J. d. G. uit Dalem aange reden. D. "W. is door een politieauto naar dokter Coster vervoerd die de opgelopen hoofdwonde behandelde. Auto tegen brommer Op de J. J. Boeijesweg te Haam stede verliet J. F. uit Emmeloord de uitrit van camping Ginsterveld net op het moment dat een bromfiets be stuurd door J. H. C. uit Hardinxveld- Giesendam over de weg naderde. De brommer kon de auto niet meer ont wijken en bij de botsing werden bei de voertuigen beschadigd. C. werd tevens aan zijn linkerhand gewond. RENESSE Jutteraktie Op dinsdag 19 juli wordt te Re- nesse, de inmiddels bekende Jutter aktie gehouden voor en door de jeugd, met het doel het strand vrij te maken van ongerechtigheden. Voor tijd: zie agenda.- Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft, slaagde voor net ingenieurs examen weg- en waterbouw, onze plaatsgenoot, de heer C. W. Ver hoek. Aanrijding Op de Hogezoom te Renesse reden vrijdag twee auto's resp. bestuurd door L. R. uit Kerkwerve en M. P. P. M. uit Loon op Zand te kort achter elkaar. R. zag te laat dat M. stopte, waardoor een botsing ontstond. Beide auto's liepen schade op. Barok-muziekavond Op woensdag 13 juli vindt in de hervormde kerk een Barok-muziek avond plaats. Het instrumentarium bestaat uit: viool, cello en clavecim- bel. Voor tijd: zie agenda. SEROOSKERKE Aanrijding Op de kruising Stoofweg-Seroos- kerkseweg deed zich zaterdagavond een aanrijding voor waarbij 2 auto's plaatschade opliepen. A. N. M. reed te ver door om de afslag Stoofweg op te rijden en reed daartoe een paar meter achteruit. Hij raakte daarbij echter de auto van de Duit ser C. E. H. uit Düsseldorf. Enkel materiële schade was het gevolg. DEN OSSE Botsing Doordat de automobilist L. A. P. uit Hardinxveld-Giessendam bij Den Osse op de Langedijk te veel links door de bocht reed, botste hij fron taal op de auto van F. M. uit Hen- nef (W.-Dld.). De auto van D. R. werd totaal vernield en moest door takelbedrijf J. de Jonge uit Zierik zee weggesleept worden. De andere auto werd zwaar beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Hef „bruidspaar" Els Bal en Frans Houkamp. Hun vuistgebaartjes hebben niets met politiek van doen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) MIDDELBURG, 10-7. Zondag avond is door onbekende oorzaak het Belgische jacht „Seagull" in het Veerse Meer gezonken. De opvaren den zijn door een boot van de rijks politie aan boord genomen. Een ber gingsbedrijf uit Wemeldinge doet poging het 43 voet lange, vijf ton metende jacht te bergen. Standplaats: Attendorn. Vertrek: 8 augustus a.s. Reissom: voJJedig verzorgd, f410,— p.p. Voor inlichtingen en opgave: BRUINISSE, 9-7. De door de stichting festiviteiten georganiseerde „Jikke- minnenmarkt" trok zaterdagavond een zeer grote publieke belangstelling. Aan dit volksspel dat voor de eerste keer in Bruinisse plaats vond namen t\yee en veertig meisjes en jongens deel. De deelnemers moesten een zestal opdrachten uitvoeren en kregen daarvoor punten en wie het hoogste aantal, behaalde was het bruidspaar van deze avond. Als winnaar kwa men uit de bus Els Bal uit Bruinisse en de heer Zalm uit Geldorp, maar helaas was de laatste vertrokken zo dat een andere bruidegom moest worden gekozen. Dat werd Frans Houkamp uit Bruinisse. Het verse „bruidspaar" werd door de „burgemeester" met een toespraak verwelkomd en vervolgens voor de ze avond aan elkaar verbonden door middel van handboeien. Els Bal kreeg een fraai „bruids boeket" aangeboden uit handen van de „burgemeester" en daarmee wa ren zij het „bruidspaar" van de avond. Feestmaaltijd Alle deelnemers namen daarna deel aan de feestmaaltijd die bestond uit bolussen, soep en broodjes geheel verzorgd door de leden van de stich ting festiviteiten. Op de muzikale noten van het „Delta Duo" begon daarna de boerenbruiloft en de eer ste dans werd ingezet door het „bruidspaar" dat inmiddels van de handboeien verlost was. Iedereen was welkom aan deze bruiloft deel te nemen waarna de sfeer rond de muziektent levendig en erg gezellig werd. De vanouds bekende polonaise en stoelendans ontbraken ook op de ze bruiloft niet. Dit volksspel is eigenlijk afkomstig uit Drente waar dit al vele jaren bekend is als de „jennichiesmarkt" en daar steeds weer sukscs boekt. De eerste „Jik- keminnenmarkt" in Bruinisse is een enorm sukses geworden en zeker voor herhaling vatbaar. ZIERIKZEE - WATERMOLEN 1S-19 POSTBUS 18 TELEFOON |01110) 231»

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3