Boze campinghouder beschiet klandestiene gast met een jachtgeweer Dtjorlaatprofiel Oosterschelde zaak voor volgend kabinet Russisch vliegtuig gekaapt De kabinets- formatie Italië sphuwt vis C.D.A. tegen de subsidiëring van huis-aan-huis-bladen Kapers laten vrouwen en kinderen vrij Overval op postkantoor TIENTALLEN DODEN BIJ OVERSTROMINGEN IN Z.W.-FRANKRIJK 2 Incident op „Oase' AGENDA GEMAKKELIJK SPAREN NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Nederland ingenomen met zouter tijd Kritiek op beslissing ietsje duurder Tandarts mag extra rekenen Breuk in zomer Groepsbureau zijn hem de eerste verhoren afgenomen. Over de ten lastelegging is nog niets bekend; dit zal de Officier van Justitie te Mid delburg uit moeten maken. RENESSE, 9-7. Dut het beroep van campinghouder niet alt(jd over rozen loopt, over kwam de heer M. P. Maelker. eigenaar van camping „Oase" aan Roelandsweg te Renesse. Regelmatig komen kampeerders, die een goede douche of een toilet missen doordat men maar ergens neerzakt om te kam peren, op goede kampeerterreinen douchen nadat daarvoor de geldende mnn- ten zijn aangekocht. Echter wel ten nadele van plaatsruimte voor dc legale bowoners van de camping die moeten wachten tot dat dezo lieden uitgc- douchct zijn. Een aantal jongelui was met zwa re motoren en een grote auto in Re nesse aangekomen en kon voor de nacht geen onderdak vinden. Ze vonden een open schuur en schoten in de slaapzak. De eigenaar keek de volgende morgen wel even raar op, doch gaf zijn toestemming. Op de camping „Oase" werden douche- munten gekocht en toen de 27-jarige mej. W. v. d. Z. uit Gouda de schoonmaakbeurt wilde aanvangen werd dit ontdekt door de eigenaar. Op een misschien wat te hardhandi- ge wijze heeft de heer M. haar me degedeeld dat zij op zijn camping ongewenst was en haar de* ingang uitgewerkt. V rouiven- heer schappij ODENSE9-7. Twee jonge moeders hebben in Denemar ken een partij opgericht die is gebaseerd op totale heer schappij van vrouwen en de man elke vorm van zeggen schap wil ontnemen. De groepering heeft de naam matriarchale volkspartij" ge kozen en streeft naar een maatschappij waarin mannen zich alleen met speciale toe stemming in de buurt van vrouwen mogen bevinden, geen land of kapitaal mogen bezitten en geen eigendom kunnen erven. De partij wil voorts alle Deense mannen indelen in drie categorieën: arbeiders, voort planters en „plezier makers" voor vrouwen. A' Het meisje heeft daarna op het Rayon bureau Renesse aangifte ge daan van mishandeling haar aange daan door M. Wraakexpeditie Na haar terugkomst in de schuur werd een wraakexpeditie op touw gezet en de grote Amerikaanse auto en drie motoren stoven weg. De groep bestond uit de 21-jarige P. B. uit Rotterdam, de 21-jarige M. H. uit Gouda, de 19-jarige R. J. L. S. uit Gouda en de 24-jarige H. J. d. J. uit Rotterdam. Op de camping Oase aangekomen werd aan de deur ge rammeld doch deze was op slot. De J. heeft toen geroepen tot de eige naar om naar buiten te komen om wat recht te zetten. M. die zat te eten, antwoordde niet, doch liep naar boven en loste met een jacht geweer een waarschuwingsschot in de lucht. Toen de heren weigerden om weg te gaan trad M. naar buiten en schoot De ,J. vanaf ca. 15 a 20 m een schot hagel in zijn achterwerk. Eenzelfde dosis hagel knalde hij te gen de auto die daardoor in de flank werd bespikkeld met hagelschade. Twee ruiten moesten het ontgelden. De J. bleef bloedend liggen doch werd door zijn vrienden in de be schoten auto geladen en snel naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis vervoerd waar hij werd behandeld en het nu "goed maakt. Vitale delen werden niet geraakt. M. is al spoe dig daarna aangehouden en op het Vaiuküigdi'iiknuuui morgcu Wirht op lid tMaf:sliidcimtrou\\ra,liuuwcn,mzen... 'li (ïood spiiarplaii-elke maand een vast bedrag-maakt wensen snel bereikbaar. Dat kan automatisch van uw salaris ut pensioen bij de DEN MAAG, 9-7. Dc beslissing over liet doorlaqtprofiel van de Oos terschelde afsluiting zal door het nieuwe: kabinet worden genomen, zo heeft premier pen Uyl na afloop van dc ministerraad gezegd. Hét nieuwe kabinet zal dan een besluit nemen in samenhang met de meerjarenramingen. Mocht er voor 23 augustus, als de Tweede Kamer weer bijeenkomt nog geen nieuw ka binet zijn, dan zal hel demissionaire kabinet een besluit nemen, dit omdat het besluit voor 1 september moet DEN HAAG. De 31-jarige Marok kaanse slachter M. B. H. M. Abar- kach uit Den Haag is in een zieken huis in zijn woonplaats overleden aan een steekwond in de buik die hij in det nacht van vrijdag'op zaterdag had opgelopen. De map was toen door voorbijgangers op de stoep van de Hoóbemastraat gevonden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HELSINKI, 10-7. Twee mannen hebben zondag een vliegtuig van de Russische luchtvaartmaatschappij Aeroflot gekaapt en gedwongen te landen op het vliegveld van het Finse Helsinki. Volgens de Finse politie lieten de kapers korte tijd later de vijf be manningsleden van het toestel, een Toepolev 134, vrij maar houden zij nog steeds de 72 passagiers, onder wie zeven kinderen, in gijzeling. Waar het vliegtuig vandaan kwam of waar naar het op weg was in.de Sowjet-Unie, is niet bekend. Volgens de politie spreken beide kapers Russisch. WESTENSCHOUWEN. Wie kijken en fotograferen wil op en langs het strand, heeft keus genoeg. Zoals van deze te water gaande iknderen, die het gloeiende zand van vorige week even verwisselden met het koele water. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN Haag, 9-7. Het formatieover- leg van vrijdagmiddag heeft geleid tot volledige overeenstemming over de nieuwe wettelijke bepalingen voor de ondernemingsraden en de struc tuur van de ondernemingen. Aldus heeft fraktievoorzitter Van Thijn (PvdA) op een in Den Haag gehouden persconferentie meegedeeld na af loop van het overleg tussen forma teur Den Uyl en de drie fraktievoor- zitters Van Thijn, Van Agt (CDA) en Terlouw (D'66). „Enkele formulerin gen zijn nog niet in de puntjes uit gewerkt. Dat geschiedt volgende week", zei Van Thijn. UTRECHT. Doordat de bank on verwacht het bankkrediet heeft op gezegd, is Geco International RV, een onderenming op het gebied van de automatisering, met bureaus in Utrecht en Arnh'em en 130. medewer- kers, in liquiditeitsmoeilij'kheden I jftVGTI geraakt. DEN HAAG. De Haagse politie heeft donderdag de 19tjarige koop man P. S. uit Dep Haag aangehou den. De man wordt verdacht van een overval op een filiaal van de, Amrobank in de Haagse Moerwijk. Hij ging er met, naar later is geble ken, ruim 5000 gulden vandoor. Bij zijn vlucht ramde de Hagenaar nog een politieauto. DEN HAAG, 9-7. Een ruime meer derheid (62 pet) van ondervraagde Nederlanders wil dat in ons land voortaan ieder jaar de zomertijd wordt ingesteld. 22 pet maakt het niet uit, terwijl 14 pet in het vervolg liever geen zomer tijd wil. 41 pet zej de zomertijd dan ook heel prettig te vinden waar te genover zes pet antwoordde het voovuitzettep van de klok als heel onprettig te ervaren. Het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie (NIPO) ondervroeg aan het begin van de zomer - op 20 en 21 juni 89.6 Nederlanders over de per 2 april ingevoerde zomertijd. Volgens 49 pet van de geenque- teerden heeft de economie er voor deel aan. Slechts vijf pet noemde de instelling van de zomertijd nadelig voor het economisch leven in Neder land. vallen. Eind april heeft het kabinet aan de kamer drie varianten voor een doorlaatprofjel aangeboden. LUNTEREN. De 13-jarige Henk Wesselsen uit Lunteren is vrijdag avond in zijn woonplaats om het le ven gekomen toen de kap van een hooiberg op hem viel. Twee andere jongetjes waren bezig de kap om hoog te draaien toen de tuikabel brak en de kap omlaag stortte. MAR^ARU DEL VA.LLO, Sicilië, 9-7. Nadat zich in Italië enkele do delijke gevallen van voedselvergif tiging hadden voorgedaan is een ware anti-vis psychose uitgebroken. Enkele dagen geleden overleden drie mensen, onder wie twee Belgische toeristen, na het eten van zeeduivel, een vis die uit Taiwan was inge voerd Sindsdien is de vraag naar vis met, 50 porcent gedaald, zo zegt men in Marzara del Vallo op Sici lië de groptste vissershaven van Ita lië. DEN HAAG. Formateur Den Uyl geeft te veel toe aan het CDA. Dit zei het PvdA-kamerlid Hans Kom brink, tevens lid van het partijbe stuur, zaterdagmiddag voor de VA- RA-microfoon. Hij wees op de af spraken die zijn gemaakt rond de grondpolitiek, in het bijzonder wat betreft de prijsbeheersing van land bouwgrond. DEN HAAG, 9-7. Van dc kant van de CDA-fraktie in de Tweede Kamer is bezwaar aangetekend tegen dc de ze week door minister Van Doorn van CRM genomen beslissing, het tc Gemert verschijnende gratis huis- aan-huisblad „De Streek" uit het be drijfsfond voor de pers een subsidie tc geven voor de aankoop van mo derne apparatuur. Uit door de kamerleden van dr. Sanden, Van Leijenhorst en Schol ten allen CDA) gestelde schriftelijke vragen blijkt, dat het CDA aandringt qp een herziening van de minislriëlc beslissing. Het bezwaar is er. vooral in gele gen, dat de minister gratis versprei de huis- aan-huisbladen gelijk stelt met nieuwsbladen. „Er komt nu sub sidiëring van gratis drukwerk, dat zijn hoofdzaak heeft in de versprei ding van advertenties", aldus de ka merleden. Zij ménen, dat een en an der ten nadele zal strekken van de bladen, die professioneel zorgen voor nieuws, commentaren en achter grondinformaties. DRN HAAG, 9-7. Het leven is van midden mei op midden juni 0,2 pro cent duurder geworden. Het prijsin dexcijfer van de gezinsconsumptie voor werknemersgezinnen bedraagt voor midden juni 182,7 tegen 182,3 per midden mei, aldus het C.B..S. Volgens de woordvoerder van het ministerie van economische zaken is de prijsstijging meegevallen: het mi nisterie had een grotere stijging van het indexcijfer verwacht'. De stij ging van de koffieprijs had tot ge volg dat het prijsindexcijfer 0,1 pro cent steeg. Sedert medio december is het prijsindexcijfer 3.95 proeent geste gen. UTRECHT, 9-7. De afdelingsraad van de afdeling Haarlem van de Ne derlandse maatschappij tot bevorde ring der tandheelkunde heeft een klacht afgewezen tegen een tandarts die zijn patiënten voor handelingen die niet in het ziekenfondspakket vallen, een extra bijdrage van f 25, per half jaar heeft gevraagd. De klacht was ingediend door een maatschappelijk werker, die vond dat de tandarts in strijd met zijn beroepsethiek handelt. LAATSTE NIEUWS HELSINKI, 11-7. De kapers van het Russische vliegtuig op het vlieg veld van Helsinki hebben maandag ochtend alle vrouwep en kinderen laten gaan. Eerder hadden zij al een vrouw met haar baby vrijgelaten. Volgens de Finse voorlichtings dienst betekende de vrijlating dat er van de oorspronkelijke 72 mensen nog 50 aan boord waren. De twee Russisch sprekende ka pers dwongen het toestel, een Toe polev 134, zondag op een binnen landse vlucht naar Helsinki të vlie gen. Zij zeiden naar Zweden te wil len. u ROTTERDAM, 11-7. Drie gewa pende mannen hebben maandagoch tend een overval gepleegd op een postkantoor aan het Samuel Es- meijerplein in de Rotterdams wijk Alexanderpolder. Terwijl twee over vallers de drie personeelsleden en zeven klanten onder schot hielden, sprong de derde man over de bali en deed een greep in de kas. Hoeveel geld er weg is, weet de politie nog niet. Volgens getuigen waren twee man nen gewapend met revolvers, de der de overvaller droeg een pistoolmi trailleur. De aanwezige klanten wer den gedwongen hun portefeuilles en portemonnees af te geven. De mannen verdwenen in een ge reedstaande auto, die inmiddels is teruggevonden in de Prinsenlaan. Iedere donderdag, van 11.45-12.45 uur, carillonconcert. liurgh Dinsdagen en vrijdagen, exkursie broedkolonies, 19.00 uur. Vertrek punt Acir. v. d. Weijdeweg. Drcischor Elke dag, behalve zondag. Land- bouwiïluscum. 13.30-16.30 uji. Tot en met 14 juli Middelburg Zeeuws kunstenaarscentrum. Gra fiek en fotografie Lein Kaland. Tot zaterdag 30 juli Ziprikzec Burger Weeshuis. Binnen- en bui- lenlenloonstelling. 10.00-17.00 uur. 1 t/m 16 juli Brouwershaven Markt 40, expositie aquarellen, cera miek, 9.30 tot 17.00 uur. Van 4 tot 31 juli Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Haven Noord zijde 38. Tentoonstelling stad (500) en Jacob Cats (400). 10.00-17.00 en 19.00 -21.00 uur; zondag: 12.00-17.00 uur. 12 juli t/m 4 augustus Zierikzec Lutherse keik, iedere dinsdag, woensdag, donderdag 12.00-12.30 uur Alledagkerkdienst. Dinsdag 12 juli Zierikzec Concertzaal, 14.30 uur Kindermali- nee, 20.00 uur filmvoorstelling. Woensdag 13 juli Renesse Hervormde kerk. Barok-muziek- avond. 20.00 uur. Bruinissc ,,'t Durps'uus". Voorlichtingsbijeen komst Waterschap 19.30 (gemeente raad). 20.30 uur (publiek). Dondeidag 14 juli Zierikzee Gaslhuiskerk, Orgelconcert 20.00 uur. Vrijdag 15 juli Zierikzec Terrein Haring vlietst raat, stok- broodbakken, 14.30 uur. 16 t/m 26 juli Renesse Slot Moermond. Foto-expositie. Del tawerken. 14.00-17.00 en 19.00-21.30 uur. Niet op zondag. Dinsdag 19 juli Zierikzee Achterplein school Nieuwe Boo- gerdstraat. Rommelmarkt Kunst en Eer. 9.30 uur. Renesse Jutteraktie. Start Laone. Paal 13. 14.00 uur. Vrijdag 5 augustus Zierikzee Veld naast kleuterschool '1 Mieren nest, Levend ganzenbord, aanvang 14.00 uur. ■- t, - ièrtf vs 'i\ z'r*'%t£i .....Ui f 1 1 AUCH, 10-7. Ilel zuidwesten van Frankrijk is clit weekeinde getroffen door zware regenval, die op vele plaatsen overstromingen veroorzaakte. Als gevolg daarvan kwamen minstens 39 mensen 0111 liet leven en raakten vijfhonderd gezinnen dakloos. Volgens de po litie zijn veel mensen als vermist opgegeven. Tientallen auto's, caravans en ten ten werden 111 het doorgaans zonnige gebied meegesleept door het water. Honderden huizen kwamen onder water tc staan en de schade aan dc oogst en andere bezittingen in het gebied wordt geraamd op miljoenen guldens. Aurh Het zwaarst getroffen werd Auch, dc provinciale hoofdstad. Twee van dc drie bruggen die de rivier dc Gers ovvrspamu-ii in (U .tail, weiden door het water weggespoeld. De massa water steeg binnen enkele uren mei ruim drie mcL-r liet centrum van dc stad moest ontruimd worden omdat werd ge vreesd Voor een gasontploffing als gevolg van een gesprongen buis. De wegen en spoorwegen in het gehele gebied werden versperd en de telefoon- on elcklriciteitsverbindin- gen raakten buiten werking. In hel dorp Castera-Verduzan, ten noorden van Auch, werden vier van elke vijf huizen vernield. Huli-hul| Met helikopters werd zondag mine raalwater in flessen aangevoerd; ook voedsel en medicamenten. Velen pro fiteerden van ile verwarring door vernielde winkels te plunderen. Do autorileilen grepen echter snel in en •lelden bewaking dien- ten in. Eén plunderaar werd gearresteerd en in een snclrechtproecdurc veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes (01110) 2938, (01110) 2416. (01110) 4669 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 Parijs moei (erg) schoon PARIJSS-7. Dc burgemeester van Parijs, Jacquc Chirac, vindt zijn stad tc vuil en heeft een sehoon- maakaktic ontketend. Dc stad moet er uoor de toeristenstroom glimmend schoon gaan uitzien. Alle aanplak biljetten moeten van de muren ver wijderd worden en de straten moe ien worden schoongespoeld. Ironische noot: dc meeste aan plakbiljetten vertonen het hoofd van Chiracdie veelvuldig gebruik heeft gemaakt van deze mogelijkheid t[i- dens dc recente verkiezingskam- pagne. Dc Parijsc hondenbezitters kunnen een medaille krijgen wan neer z\i hun hond leren zijn behoef te in dc goot te dien en niet op de sloep. Dc eerste straat die een grondige behandeling ondergaat is de Avenue du General Leclerc. Dc kampagne is kennelijk geïnspi reerd. door het sukses van dc milieu beweging bij de gemeenteverkiezin gen begin dit jaar. In Parijs kreeg die 13 procent van de uitgebrachte stemmen De hum pay nr oei met overbo dig: door een staking van dc vuil nismannen ligt nog veel huisvuil op straal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 2