wico V. V.V. Zeeland reageert in brief aan de Provinciale Raad Tweede zomertentoonstelling in het Gravensteen geopend DE ZIERIKZEESCHE COURANT Zeeuwse Rekreatie-diskussienota GELD NODIG Allerlei dodelijke ongelukken Andriessen voorziet moeilijkheden „Schering en Inslag" Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen Files bij Oude Tonge ZIERIKZEESCHE Maandag II juli 1077 133ste jaargang Nr. 22129 WAARIN OPGENOMEN (1797- 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate Uitgave: B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 22,50, per jaar 86,—. Losse summers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Succesvol rommelmarkten-weekeinde MIDDELBURG, 9-7. De Stichting Provinciale VW- Zeelaud heeft zich - naar aanleiding van de Zeeuwse Recreatie-diskussienota - gewend tot de Provinciale Raad voor de Recreatie in Zeeland. In enkele vervol gen publiceren wij hier de reaktie op het stuk voor de VW, als in genoemd schrijven neergelegd. „De Zeeuwse Recreatie-discussie nota 1977 is aan de orde geweest in de vergadering van ons algemeen be stuur. Het bestuur betuigt gaarne in stemming met de publikatie van de nota. vvy verheugen ons, dat de ver spreiding ervan op grote schaal heeft plaatsgevonden, zodat in brede kring discussie is mogelijk geweest. Wij achten dit van groot belang met be trekking tot de formulering van het toekomstig beleid op het gebied van toerisme en rekreatie in onze pro vincie. Hoofddoelstelling Met de in de nota genoemde hoofddoelstelling, zijnde het stre ven om zo veel en zo goed mogelijk tegemoet te komen aan de bestaan de en toekomstige rekreatieve be hoeften, daarbij in aanmerking ne mend een zo gering mogelijke aan tasting van andere maatschappelijke behoeften, kan volledig worden in gestemd. De Provinciale VW Zee land wil zich gaarne mede inzetten 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 om tot realisering van dit hoofddoel te komen. Onderschreven kan' worden, dat het aksent gelegd wordt op de kwa liteit van de rekreatieve mogelijk heden, evenals van het landschap en het milieu; dit in tegenstelling tot een primaire aandacht voor de groei van het aantal rekreantën, alsmede vergroting van de rekreatieve voor zieningen. Deze nieuwe doelstelling maakt een afremming van nieuwe ontwikkelingsplannen noodzakelij k. Geen stilstand Er mag echter geen sprake zijn van stilstand, omdat dit ernstige ekonomische problemen tot gevolg zal kunnen hebben. Een faktor als werkgelegenheid mag hierbij niet uit het oog \vorden verloren; in dit verband merken wij op, dat in de nota een analyse van de arbeids markt ontbreekt. Bovendien zijn wij beducht voor ongewenste prijsont wikkelingen, indien het vakantiepro- dukt te schaars zou worden, gelet op de toenemende vraag. Weekendrekreatie In de derde konklusie wordt vast gesteld, dat de belangen van de va kantiegangers in verdrukking komen door de groei van de weekendre kreatie. Wij tekenen hierbij aan, dat deze vorm van rekreatie zich vrij wel het gehele jaar afspeelt, hetgeen als positief wordt ervaren. Bovendien zijn er door de ontwik keling van de weekendrekreatie voorzieningen mogelijk, waarvan ook vakantiegangers profiteren. Een nader onderzoek naar deze proble matiek geven wij in overweging. St rand voorzien ingen De zesde konklusie heeft betrek king op de voorzieningen op de stranden, die onvoldoende worden geacht. In dit verband merken wij op, dat deze koi klusie gebaseerd is op de resultaten /an een onderzoek, dat enige jaren geiden is gehouden. Inmiddels zijn er t.f/ijke voorzienin gen op de stranden tot stand geko men, zodat de beoordeling „onvol doende" niet meer overal juist is. Aan de strandvoorzieningen dient uiteraard onverminderd grote aan dacht te worden besteed, omdat het strand buitengewoon grote rekrea tieve betekenis heeft. De veertiende konklusie atten deert op de noodzaak om het vakan- tieprodukt voor de consument ge makkelijk en eigentijds toeganke lijk te maken. Ook dit behoort tot de kwaliteitsverbetering van het vakantiegebied Zeeland. Wij wijzen in dit verband op de initiatieven, die de Provinciale VVV Zeeland reeds heeft genomen en die op korte ter mijn kunnen worden uitgebreid." BREDA. De 19-jarige Bredase stu dent Robertus van den Hoven is za- terdagmrogen in zijn woonplaats bij een, verkeersongeval om het leven gekomen. Hij reed mee na een feest je met de 20-jarige G. v. d. L. uit Breda. In een flauwe bocht reed de personenauto van G. v. d. L. het trottoir op en kwam 50 meter verder tegen een lantaarnpaal tot stilstand. De student overleed ter plaatse. j' NIEUWDORP. Zaterdagmiddag is in haar woning in Nieuwdorp (Wal cheren) de 79-jarige mevrouw J. van der Kreeke om het leven gekomen. De schort van de vrouw, die nog de Walcherse klederdracht droeg, vatte vlam terwijl zij een pannetje soep opwarmde. Mevrouw Van der Kree ke woonde alleen. Zij heeft geen kans gezien haar brandende schort af te doen. ARNHEM. De 21-jarige G. Hage- nus uit Enschede is maandagochtend vroeg bij Arnhem om het leven ge komen toen de auto waarin hij als lifter meereed op een afrit uit de bocht vloog en over de kop sloeg. De bestuurder van de auto, eveneens uit Enschede, werd zwaar gewond op- genomen in het gemeenteziekenhuis in Arnhem, zijn echtgenote werd licht gewond. Dit nummer bestaat uit 6 pagina's - f ZIERIKZEE. Kinderen van de bekende ruiter Anton Hamse, gekleed in hoerendracht, reden in een ponywagentje rond, als attraktie op het gehouden concoursrhippique op het Zuidhoekterrein te Zierikzee. De prijzen werden vervoerd in hei charmante mandje. Men zie ook elders in .dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RAAMSDONK. De 36-jarige C. Vergouwen uit Etten-Leur is zondag om het leven gekomen op een cam ping in Raamsdonk. Bij het monte ren van een waterpomp onder zijn caravan raakte hijJdoor een monta- gefout onder stroom en overleed ter plaatse. ZANDVOORT. Tijdens de training voor de motorraces op Zandyoort is een ernstig ongeluk voorgevallen, waarbij een dode is gevallen. Tijdens een rit greep de 36-jarige bakkenist bij de zijspanrijders bij de Oosttun nel mis waardoor de bestuurder de macht over de machine verloor. De bakkenist werd uit de zijspan ge slingerd en overleed een uur later aan zijn verwondingen. HILVERSUM, 10-7. Problemen als het bevorderen van de werkgelegen heid, de bestrijding van de werk loosheid en de vermogensaanwasde- ling (VAD) zullen in de komende we ken volgens Frans Andriessen, lid van de Tweede-Kamerfraktie van het CDA, nog tot grote moeilijkhe den kunnen leiden in de formatiege- sprekken. Dit heeft hij zondagmid dag gezegd in het radioprogramma „Delta" van de AVRO. ZIERIKZEE, 8-7. Vrijdagavond werd door gemeente voorlichtster, mej. Liesbeth de Jonge, de tweede zo mertentoonstelling in het Gravensteen gopend. Deze expositie, getiteld „Textiel", bestaat uit de kollektie „Schering en inslag" van de Nederlandse Kunststich ting en textielopjekten van Corrie Wortel. Gemeentevoorlichtster Liesbeth de Jonge tijdens de opening van de expositie „Textiel" in het Gravensteen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Liesbeth de Jonge, die met een korte toespraak „Textiel" opensprak, zei een geheel andere sfeer te proe ven dan bü de vorige tentoonstelling, de Nederlandse figuratieven. Waande zij zich toen in vroegere tijden, het thans tentoongestelde werk vergeleek zij met de mensen van tegenwoordig in vorm, ritme cn kleur. SpVeekster wees erop dat men bij de onderwerpelijke kunstuiting uitgaat van iets heel simpels, nl. een draad. „Het gaat echter niet alleen om die draad maar vooral ook om de erachter zittende gedachte van dc mensen die eraan gewerkt hebben", aldus Liesbeth de Jonge. Vooraf werd een welkomstwoord gesproken door de heer Gcrrit v. d. Ven, die de textiele kunstuiting een glibberig onderdeel noemde, omdat sommige mensen de neiging hebben het na te gaan doen. De heer Van der Ven was van mening dat de voor gaande tentoonstelling wat meer bij het publiek aansprak dan „Textiel" zal doen. „Het is echter de bedoeling van de werkgroep om allerlei ten toonstellingen van goede kwaliteit binnen het Gravensteen te brengen", aldus de heer Van der Ven. Vlag Enigszins negatief punt tijdens de ze opening was de mededeling dat in Zierikzee een nieuw soort „vlaggen- incident" is ontstaan. Sprak burge meester Th. H. de Meester, bij de opening van de eerste zomertentoon stelling, zijn waardering uit over de vlag die vanaf hel Gravensteen wap perde, nu had de werkgroep een brief van b. en w. ontvangen waarin gesteld werd dat die betreffende vlag uit estetisch oogpunt niet zo geschikt was. Vooral dc ontwerper van de vlag, de hoer Van dor Ven, was hier door met bitterheid gestemd. „Ik ben nogal somber over de waarachtig heid waarmee sommige uitspraken af en toe gedaan worden", aldus de kunstenaar. Positieve berichten Naast uit negatieve geluid, klon- Wanneer de mensen goed be stuurd worden, zoeken noch J verlangen zij enige andere vrijheid. Machiavelli Verwachting tot dinsdagavond: Weinig verandering Droog weer met in het binnenland flinke zonnige perioden, maar in de noordelijke provincies ook wolken velden vooral aan zee, vannacht wei nig wind met minima omstreeks 13 graden; morgenoverdag overwegend matige wind uit noord tot noordoost, maxima van 19 graden aan zee tot 26 graden in het binnenland. Voor woensdag Aantal uren zon 5 tot 16 Min.-temperaturen: omstreeks 13 gr Max.-temperaturen: omstreeks 23 gr Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 12 juli. Zon op 5.34, onder 21.57 Maan op 2.41, onder 18.28 Nieuwe maan: 16 juli (10.37). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 12 juli 13.39 0.39 7.10 19.43 Springtij: 18 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 11-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Een hogedrukgebied bij Schot land blijft het weer bij ons dinsdag bepalen. Omdat de noordelijke stro ming wat zwakker wordt, zullen we dinsdag wat minder last hebben van wolkenvelden die van de Noordzee binnendrijven. Vooral in het binnen land zal het dan vrij zonnig zijn, met maxima die weer tot zomerse waar den oplopen. Bij de Golf van Biscaye ontwikkelt zich een onweersstoring, die in Frankrijk opnieuw voor onweers buien gaat zorgen. Tot ons land zul len deze buien dinsdag nog niet kun nen doordringen. In het zuidoosten van Europa was het in het weekend bijzonder warm. Zondag werd het in Griekenland plaatselijk 44 graden. De komende dagen wordt het daar echter weer wat minder heet. ken echter ook heel wat positieve be richten. Zo telt de stichting Vrien den van het Gravensteen thans 101 leden, terwijl men slechts had dur ven hopen op 60 a 70 positieve reak- ties. Er komen nog dagelijks aanmel dingen binnen en inmiddels is een bedrag van f 1.750,- bijeengebracht (f 1.000,- meer dan verwacht werd). Met deze extra financiële midde len wil de werkgroep een aantal fij ne dingen op touw zetten. Zo zal op 18 augustus a.s. een experimenteel concert worden gegeven door „Beau tiful Idaho", die een relatie wil leg gen tussen het buiten- en binnenge- beuren. In het eerste gedeelte van de avond zal de groep optreden op het Havenplein, gevolgd door een con cert in het Gravensteen. Op 27 augustus zal een klassiek concert worden gegeven door Nine Sligter, Kora Kruis en Jan van Djjk. Afhankelijk van de reaktics van het publiek zullen volgend jaar waar schijnlijk drie klassieke en drie po pulaire concerten volgen. Wat betreft de tentoonstelling van de Nederlandse figuratieven kon de heer Van der Ven mededelen dat de ze 1850 bezoekers had getrokken en dat een bedrag van f 1.2000,- in kas was ontvangen. De sfeervolle ope ning werd muzikaal omlijst door een concert van leden van het kameror kest „Intertexta" onder leiding van Bob van der Wel. De expositie „Tex tiel" zal nog tot en met 29 juli in het Gravensteen to bezichtigen zijn. Advertentie Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg BouinanStr.11 Nieuwerkerk Tel 01114-1373 DEN HAAG, 10-7. Het mooie weer heeft zondag een forse toeristen- stroom op gang gebracht van de randstad naar Zeeland, zo heeft de algemene verkeersdienst van de rijkspolitie zondagmiddag meege deeld. De gevolgen waren vooral te merken tussen de Haringvlietbrug en Oude Tonge.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1