Afrika gaat steeds meer denken in militaire macht Dood van een Romanov Nederland en de E.E.G.- tarwehulp In Pakistan ONDER VERDACHTE OMSTANDIGHEDEN toch burgerbcwind? Salt-gesprek hervat BLIK DOOR HET WERELD Nederland en het aardgas Veel belangstelling voor ruiterbewijs Een vermogens winstbelasting „FZhseit" Overval op postkantoor Vrouw vermoord te Tilburg Man twee weken dood in huis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE uumirrdae 7 juii 1977 Nr. 22127 7 De Organisatie voor Afrikaanse Eenheid heet zo niet omdat die een heid er is - ze streeft er slechts naar. En niet altijd met veel snkses. De in Gabon vergaderende top kent twee groepen wier filosofieën nage noeg pal tegenover elkaar slaan. Grofweg gaat het om een revolutio nairgroep met Algerië als erkende leider en een groep die hoopt door zich geleidelijk uit de beslaande toe stand te ontwikkelen ooit tot staten te worden die keurig zouden passen in de Westerse sfeer. \\'at hierin vooral meespeelt is dat deze landen geleid worden door figuren die hun opleiding in het Westen hebben ge noten en die toch min of meer in hun studieland het model zien waar naar ze zelf ook streven, zonder nu bepaald een getrouwe kopie te wen sen. Deze groep krijgt het hoe langer hoe moeilijker zich door te zetten, ook al omdat hun generatie geleide lijk wordt opgevolgd door de man nen die aan de eigen Afrikaanse universiteiten zijn opgeleid en die hun voorgangers vertrouwd was al leen maar als iets vreemds uit de boeken kennen. En vooral natuurlijk ziet iedere Afrikaan dat het rustige en wreed- zame werk niet zo vanzelfsprekend vruchten afwerpt, terwijl het ge bruik van de macht der wapens wel iets kan opleveren. Zelfs van nature bepaald niet de vechtlustigste voor mannen als Zambia's Kaunda zien bijvoorbeeld voor een zaak als Rho- desië geen andere oplossing dan re gelrechte oorlog. Die oorlog is op zich niet eens zo'11 afschrikwekkend idee als men maar wist dat die be perkt zou blijven. Maar - en dat gaan de Algerijnse groep en de an deren van elkaar verschillen - bui tenlandse inmenging is iets wat min der op prijs gesteld wordt bijvoor beeld door Kaunda. Die zit er niet op te wachten dat overal Cubanen een handje komen helpen. In die sfeer is al enige malen de gedachte geopperd een OAE-legertje te vormen - geheel Afrikaans dus - dat eventueel be dreigde staten van de OAE kan bij staan. Iets wat nu goed van pas zou komen voor Mozambique waarin nu al ettelijke keren soldaten van Rho desië hebben geopereerd alsof ze op vijandelijk gebied waren. Moet daar dan ook een Cubaans hulpleger ko men? Het resultaat zou niet onaan trekkelijk zijn voor de Afrikaanse landen, maar de konsekwenties lok ken minder aan. Kleine legertjes Want wanneer raakt men die Cu banen dan weer kwijt? Als er ner gens meer brandhaarden zijn? Dat is een toestand waarop geen Afrikaan durft te hopen. Want samen met de min of meer ideologische splijting binnen de OAE is er ook een tussen de landen die wel vrede hebben met de soms wel curieuze koloniale grenzen die ze geërfd hebben en de staten die in hun programma hebben geschreven dat de volksgenoten over de grens weer bij hen moeten ko men. Somalië is van dit laatste een kras voorbeeld en Kenia - duidelijk tot de „gematigde" groep behorend - klaagt al over militaire invasies in de noordelijke woestijn. Zowel het So malische leger als dat van Kenia 21771 te klein om er veel van te gaan maken, maar er is allerminst een garantie dat dit zo blijft. In dit op zicht is de vertoning die de Ethiopi sche heerser Megistu in Addis Abbe- ba gegeven heeft zeer tekenend. Een militie die kort te voren nog tame lijk belachelijk paradeerde zonder discipline en met houten namaak- geweertjes over de schouder, bleek getransformeerd in een ogenschijn lijk. geoefend, ge-uniformeerd en met goede moderne wapens uitgerust leger. ROTTERDAM, 6-7. Nederland heeft z,ich vorig jaar gehandhaafd op de derde plaats van de lijst van grootste aardgasprod'ücenten. De Ne derlandse produktie bedroeg in 1976 96 miljard m3. De grootste produ centen waren de Verenigde Staten (560 miljard m3) en de Sowjet-Unie (321 miljard m3), 20 meldt 'het blad Essobron, een uitgave van Esso Ne derland. Motor loopt op zon MÜNCHEN, 6-7. Het West- duitse bedrijf M.A.N. heeft dinsdag in Miinchen een klei ne krachtcentrale aan het pu bliek voorgesteld die gevoed wordt, door zonne-energie en in staat is een motor van 137 pk te laten draaien. In de miniscule krachtcen trale concentreren parabool- vormige spiegels de zonnestra len bp een vat water. De vloei stof wordt hierdoor verwarmd lot 200 d 350 graden Celcius en is zó in staat een zuigermotor of een stoomturbine aan te drijven. Het prototype, dat dinsdag werd voorgesteld., zal in Span je getest worden. Het appa raat. heeft, een elektrisch ver mogen van 50 kilowatt. Nu hoeft men over de kwaliteit der Afrikaanse strijd krachten geen overdreven opvattingen te hebben. Ook het Zaïrese leger kan aardig in de pas lopen en het heeft behoorlij ke wapens maar de invasie van cle zogenaamde Katangese gendarmen kwam toch pas tot een eind nadat een kleine afdeling Marokkaanse soldaten - echte dus - had ingegre pen. De Ethiopische militie kan bij de eerste botsing met echte soldaten ook wel zo weer uiteenvallen. Maar op zijn minst zal elk buurland enisgzins jaloers zijn en iets derge lijks willen hebben - werk genoeg dus voor de inmiddels waarschijnlijk zeer geroutineerd geworden Cubaan se instrukteurs, als ze het willen hebben. De huidige kleine legertjes en hun eveneens kleine reputatie hebben tot dusver voorkomen dat regeerders 077 zwakke macht wilden bouwen om geschillen uit de wereld te helpen, ook al waren er wel herinneringen zoals uit de tijd van de Nigeriaanse afscheiding waarin Afrikanen echt wel toonden te kunnen vechten. De verleiding om uit het praatstadium van overleg naar het stadium ever te gaan waarin machtsargumenten gelden wordt steeds groter. En als met macht wordt geargumenteerd - lees: gedreigd - komt vanzelf een mement dat die macht ook gebruikt zal worden. En dat is niet alleen voor het blanke minderheidsregime in Rhodesië een alles behalve be haaglijk idee. VANCOUVER, Canada, 6-7. Een dagblad dn Vancouver heeft het doodsbericht afgedrukt van „Zijne Keizerlijke Hoogheid Alexei' Niko- lajeviitsj, erfgenaam van de kroon, tsaar, groothertog van Rusland". De advertentie is gepubliceerd door mevrouw Sandra Romanov, die beweert dat haar overleden echtge noot zoon was van Nikolaas de twee de, laatste tsjaar en autocraat aller Russen. Diens erfgenaam, Alexei, die lijdende was aan hemofilie, zou sa men met hem, de Tsaritsa en zijn 4 zusters in de nacht van 17 op 18 juli lil 1.8 door de Bolsjewieken zijn vermoord. DEN HAAG, 6-7. Er is grote be langstelling voor het ruiterrij bewijs. Meer dan 700 kandidaten hebben zich sinds het rijbewijs in maart is ingevoerd reeds aangemeld en het z»et ernaar uit dat binnen niet al te lange tijd de duizendste kan worden geboekt. Dit staat in een persbericht van de Nederlandsdhe Hippische Sportbond. Van de tot nu toe circa 300 rekrea-. tieruiters die een examen hebben afgelegd is 80 pet. geslaagd. De examens zijn in acht verschillende plaatsen afgenomen. De proef be staat uit een praktisch gedeelte (een buitenrit) en een theoretisch gedeel te, waarbij de ruiter wordt getest op zijn kennis van de gedragregels en die van het paard en harnache- ment. De Stichting Rekreatieruiter, die belast is met de uitgifte van' het rui terbewijs, heeft thans ;de beschikking over 40 examinatoren. DEN HAAG, 6-7. Kabinetsforma teur Den Uyl heeft met de fraktie- voorzritters van PvdA, CDA en D'66 overeenstemming bereikt over de in voering van een> vermogenswinstbe lasting. Het nieuwe kabinet, zo deel de CDA-fraktievoórzitter Van Agt dinsdagavond laat mee, zaïl met spoed een wetsontwerp voorbereiden tot invoering van een belasting op gerealiseerd vermogen van natuur lijke personen. Van deze belasting zal moeten vaststaan dat de op brengst de kosten van inning aan zienlijk zal overtreffen. In eerste aanleg zullen belast worden onroe rende goederen en effecten. uit het buitenland NEW YORK. Israël heeft in de maand juni 12 maal ingegrepen bij gevechten in het zuiden van Liba non. Dit staat in een rapport van VN-waarnemers ter plekke dat dinsdag werd gepubliceerd döor de Veiligheidsraad. LIMA. Een kaping van een Chi- leens Boeing 727 is vreedzaam ge ëindigd op het vliegveld van Lima, waar het toestel op bevel van de vier kapers was geland. Dit meldt AFP uit kringen van de luchthaven. BAGDAD. Irak heeft besloten af te zien van zijn olieprijsverhoging van vijf procent die - naar eind de cember was aangekondigd - op l juli had moeten ingaan, zo heeft een woordvoerder van hel Iroaksc mi nisterie van olie volgens het officiële Iraakse persbureau meegedeeld. SALISBURY. In Rhodesië heeft de politie do afgelopen dagen meer dan 20U vooraanstaande leden van de Afrikaanse nationale raad-Zim- babwe (de vleugel van Joshua Nko- mo) gearresteerd, zo heeft waarne mend ANC-voorzitter Josiah China- mano dinsdag in Salisbury ver klaard. WASHINGTON. President Brezjn- jev van de Sowjet-Unie verkiest een top-ontmoeting met president Car ter nadat een nieuw verdrag over beperking van de strategische bewa pening is bereikt, liever dan een ontmoeting nu om elkaar te leren kennen, zo is dinsdag vernomen in Washington. CAIRO. De Egyptische politie heeft bekendgemaakt dat zij vier leiders heeft aangehouden van de strijdbare, orthodox-Mohammedaan se beweging „voor inkeer en afkeer van zonde," in verband met de ont voering op zondag van oud-minister van godsdienstzaken, Mohammed Hoessein Zahabi. CAIRO. President Sadat van Egypte gaat akkoord met een her vatting van de Geneéfsè conferentie over het Middenoosten in oktober van dit jaar. Dat heeft Sadat vol gens radio-Cairo maandag in Gabon gezegd, voor zjjn vêrtrek naar Ma rokko. VEENENDAAL, 6-7. In Veenen- daal is een Ihulppostikantoor aan de Raindstraat overvallen. Een man kwam binnen en vroeg aan de 17- jarige lökettiste, die op dat moment alleen aanwezig was, of zij gèld. kon wisselen. Toen het meisje dit be vestigde trok hij een revolver. Nb de deur afgesloten tehebben pakte hij samen met de lbkettiste plusminus 30.000 gulden in een plastic tas. Het meisje moest toen hij vertrok op de trap gaan staan. Filter voor ivater BONN, 6-7. Toeristen die het drinkwater in het buitenland niet vertrouwen behoeven voortaan hun tanden niet meer te poetsen met whisky. De Westduitse fa. Michel en Sachs A.G. heeft een waterfilter uit gevonden dat slechts 350 gram weegt, op batterijen werkt en in ongeveer een minuut een glas gefiltreerd water levert. De werking berust op ver rijking van het zuurstofgehalte van het water, elektronisch bestuurd, geholpen door een filter. Het instrumentje kan de meeste bacterieën en andere biologische onzuiverheden ver wijderen en is naar schatting acht tot tien jaar bruikbaar. BRUSSEL, 6-7. Nederland heeft, aldus blijkt uit cijfers van de Euro pese Commissie, het „dagelijks be stuur" van de EG, in de jaren 1973 tot en met 1976, niets te hebben bij gedragen aan de voedselhulp die de Europese Gemeenschap verstrekte in de vorm van tarwe. Nederland ont breekt op de lijst van donorlanden die de Europese Cömmissie verstrekt heeft in antwoord op schriftelijke vragen van de Belgische christen democraat, Lueien Martens, die lid is van het Europees Parlement. TILBURG. 6-7. In de keuken van haar flat op de achtste verdieping van een pand aan de Alleenhoude. - straat hl Tilburg is het stoffelijk overschot van de 24-jarige mejuf frouw M. Santegoets gevonden. Zij was vrijwel geheel ontkleed. Volgens de politie is de vrouw vermoedelijk gewurgd, zo heeft een eerste onder zoek uitgewezen. Aan het onderzoek werken dertig recheeheurs mee, on der wie tien van het bijstandsteam van het arrondissement Breda. De politic heeft een aanhouding ver richt, waarover zij in verband met het misdrijf geen verdere inlichtin gen wil verstrekken. ROTTERDAM, 6-7. Een 55-jarige man heeft twee weken dood in zijn huis aan de Peitkreek in Rotterdam gelegen. Op verzoek van buren, die de man al enige tijd niet hadden ge zien, nam de politie een kijkje. Zij vond de heer J. Rëijers dood op bed. Aan de hand van kranten, dië in de gang lagen, maakte de politie op dat de man veertien dagen geleden moet zijn overleden. Wat biedt de BEELDBUIS VRIJDAG 8 JULI NED. I: Het duel zo luidt de titel van de aflevering van Black Beauty, waarin twee mannen in een bos staan te duelleren en één van hen Black Beauty wil stelen. Dan een Engelse film rond het verschijnsel Dorpsvijver, dat vroeger in veel Engelse dorpen het middelpunt van hel sociale leven vormde, onder cje titel: Gevecht om de dorpsvijver. Zo-wel in 1974 als in 1975 maakte de Hongaarse cineaste Judith Flek een film over het leven van een Hon gaars meisje. Voor de televisie zijn deze twee films samengevoegd on der de titel Iloiika en Mafika. Na het nieuws een aflevering van Ko- jak: De man uit het donker. Kojak en zijn mannen hebben de schrik van Manhattan, een niets en nie mand ontziende moordende psycho paat ie pakken. Bij de verhoren weet hij echter o-ver een moord niets te vertellen. Kojak begint zich ernstig af te vragen of hij wel de echte psy chopaat te pakken heeft. Na het laatste nieuws beelden van de vandaag verreden etappe van de Tour de France. NED. II: Jaime, de vrouw van zes miljoen zit in een vliegtuig, samen met een aantal huurmoordenaars. Ze heeft zo haar vermoedens, maar voordat ze tot werkelijke aktie over kan gaan, wordt het vliegtuig door de bliksem getroffen. Daarna Chiel Montague's Nederlandstalige mu ziekprogramma Op losse groeven, dia t hij ditmaal vanuit Heusden pre senteert. Na de aktualiteilenrubriek Aktua TV, de derde aflevering van de Verpleegsters. Zo langzamerhand wordt de overtuiging van de beide meisjes aardig op de proef gesteld. Maureen voelt een echte roeping, maar Jo, wordt bovendien nog op het matje geroepen, weet het nog niet zo zeker. Als laatste programma van deze week de zevende afleve ring van Koning en Keizer dat de tijd van Wilhelm 11 en zijn jonge neef Nicolaas II behandelt. De tsaar van Rusland, Nicolaas II dus, ziet hel einde van zijn keizerrijk naderen overal grijpt de revolutie om zich heen. Tot overmaat van ramp blijkt de langverwachte erfgenaam aan bloederziekte te lijden. In 1905 vèr- liest het volk het vertrouwen in de W T I Vrijdag 15 juli, 20.05 uur, Nederland I: Young man with a horn. Met o.a. Doris Day als Jo Jordan. tsaar en hij wordt openlijk aange vallen. VRIJDAG 7 JULI NED. 1: 18.45 De fabeltjeskrant 18.55 Journaal; 19.04 Black Beauty: 19.30 Gevecht om de dorpsvijver; 19.55 Ilonka en Marika; 21.35 Jour naal; 21.50 Kojak; 22.40 Muzikale meditatie; 22.50 Journaal; 22.55 Tour de France. NED. II: 18.30 Tour de France; 18.55 Journaal; 19.04 De vrouw van zes miljoen; 20.00 Journaal; 20.25 Op losse groeven; 21.00 Aktua TV; 21.40 De verpleegsters; 22.30 Koning en Keizer; 23.20 Journaal. ZATERDAG 9 JULI NED. I: In het middagprogramma een aflevering uit de tekenfilmserie The Flmtstones en de Amerikaanse jeugdspeelfilm Pufnstuf, hetgeen de naam is van de burgemeester van de bonte toverwereld op een fantasie eiland. Het avondprogramma begint met De roze panter, gevolgd door opnamen van hel op 4 juni jongstle den, door- de VARA georganiseerde Bejaarde nzang'concours 1977, waar maar liefst vijfentwintighonderd bejaarden deelnamen. Daarna de open Drentse kampioenschappen sjoelen, in het opmerkelijk getitelde programma Retteketet Kukeleku. Vervolgens een gevarieerd program- ma Uitblazen in Middelburg, ge presenteerd door Atï Dijckmeester en Henk van Montfoorl. Te gast zijn onder meer: Rob de Nijs, Ted de Braak, Nelleke Burg en Lub a Hatz- fceuica. Na het journaal een nieuw avontuur van de detective voor on opgeloste zaken Jim Rockford, onder de titel De Bay City Boys Club. Jim weet Zich incognito' in een „liefda digheidsvereniging" te werken, waar erg veel gegokt moet worden. Uiter aard heeft dit bepaalde verwikke lingen tot. gevolg NED. II: Na beelden van de Ne derlandse kampioenschappen atle tiek en van de vandaag verreden etappe in de Tour de France, de eerste helft van een tweedelige af levering uit de jeugdserie Black Beauty, getiteld De Vikinghelm. Vervolgens Zo moeder, zo zoon, waaraan, naast spelleider Gerard van den Berg, Teddy Schaank Le- gien Kromkamp, Bram Bieslerveld en Henri Knap deelnemen. Na jour naal en weeroverzicht de zesde en laatste aflevering van Hoe groen was mijn dal. Of het een happy end zal worden is nog maar de vraag, want heel wat problemen zullen doorworsteld moeten worden: Bron wen krijgt een zoon en Huw trekt bij haar in. Dai verliest in de boksring zijn gezichtevermogen. Blodwen en Owen slaan hun slag in Amerika en Huw tenslotte, moet voor het ge recht verschijnen. Na het mijnwer kersdrama het tweede deel van We nen op muziekwaarin de Wiener Sangerknaben, het Wiener Plnlhar- moniker en het Opera Ballet - mooie filmbeelden paren aan mooie mu ziek en dans. Tenslotte de akluali- teitenrubriek Hier en Nu, gevolgd door Portert. waarin een profiel van Arjan Miedema, een eigenzinnig man die God aan zijn Woord hield, getekend wordt. ZATERDAG 9 JULI NED. 1: 15.30 Nieuws: 15.32 The Flintstones; 15.55 Punfstuf; 18.30 Te- leac; 18.45 De fabeltjeskrant; 18.55 Journaal: 19.04 De roze panter; 19.10 VARA Bejaardenzangconcours 1977: 20.05 Retteketet Kukeleku; 20.10 Uitblazen Middelburg21.35 Journaal; 21.50 Jim Rockford; 22.40 Journaal. NED. II: 18.00 Ned. kampioen schappen atletiek; 18.30 Tour de France; 18.55 Journaal19.05 Black Beauty: 19.30 Zo moeder, zo zoon; 20.00 Journaal; 20.25 Hoe groen was mijn dal (slot); 21.20 Wenen op mu ziek; 22.20 Hier en Nu; 23.00 Portret; 23.25 Journaal. door HENK VAN HEESWIJK ISLAMABAD, 6-7. Pakistan krijgt na algemene verkiezingen in okto ber weer een burgerbcwind. Tot zo lang geldt voor het hele land de staat van beleg. In de tussenliggende pe riode zal de macht worden uitgeoe fend door een militair driemanschap bestaande uit de stafchefs van leger, luchtmacht en marine. Het drieman schap staat onder leiding van leger stafchef generaal Mohammed Zia ul- Haq. GENEVE, 6-7. In het volkenbonds- palcis in Gcncv© zün na ccn onder breking van twee maanden dc inter nationale besprekingen over ontwa pening hervat. De plaats van Frankrijk aan de conferentietafel bleef ook dinsdag leeg, evenals tijdens de voorgaande zittingen. Dc Russische president en partijleider Leonid Brezjnjev had er vohige maand tijdens zijn bezoek aan Parijs bij de Franse regering op aan gedrongen een actievere rol te spe len in het internationaal overleg over ontwapening. President Gisoard d i',' 1 rtn 1» IouHcb? toen d m d* rege ring nog eens zou bekijken of Frankrijke misschien efenog zou gaan deelnemen aan het internationale ontwapen ingsovehletg in Geneve. Ze weet ook niet hoe die drukkerij heet, waar hij de leiding heeft. En in Goor weet ze evenmin zijn nummer. Stom, dat ze die niet heeft opge schreven. Nu zie je hoe het te pas kan komen, als je plotseling hulp nodig hebt. Ev is maar één oplos sing; schrijven. Daar zal weer enkele dagen overheen gaan. Jammer, dat ze niet eerder op dit idee is geko men. Morgen die jonge dokter eens vragen of hij voor wat betreft dat telefoneren naar Felix niet kan hel pen, want hij spreekt en verstaat een beetje Nederlands. Ze ligt om zeven uur die avond een beetje te dommelen, als de deur van het zaaltje opengaat en een man met een verpleegster achter zich binnenkomt. Frida kijkt met schuin oog naar de bezoeker, die aan de vroege kant is, want om kwart over zeven is het pas bezoektijd. Tol acht uur. Maar ze heeft één sekonde nodig om hem te herkennen en geeft dan een schreeuw van blijdschap! Strekt verlangend de armen naar hem uit. Daar komt Frits vaii Bos- scndrccht aan. In hoogst eigen per soon. Met een lach over zijn gezicht. Het volgende moment is hij bij haar en neemt de jonge vrouw in zijn ar men. „Daar ben ik dan sorry, dat het zo lang geduurd heeft, maar ik moest eerst een verpleegster zoeken en dat viel echt niet mee. Wat is er nu ga je huilen? Malle meid, nu komt toch alles in orde? Enfin, huil maar even uit, hoor, het Is bcslisl geen schande. En als je daarna je tranen droogt, gaan we fijn samen terug naar Nederland. Er staat een vliegtuig voor ons klaar..." Frida Ka.stelcijm- ligt in dc heer lijk verwarmde kamer en klikt naar buiten. De felle oostenwind giert door de kale boomtakken en rond het grote huis. En jaagt cle sneeuw op hopen in de hoeken en op plek ken, waar het nergens anders meer heen kan. Wat. een verschil met Oos tenrijk, waar elke dag de zon volop scheen en de seeuw nog nooit zo fijn was om te skiën dan daar Zo kijkt rond. Drie dagen ligt ze hier nu op een gemakkelijke ligstoel. Met een berg lektuur om zich heen, een doos bonbons, fruit,, bloemen, radio en televisie. Ik ben een prin ses, fantaseert ze, die wakker is ge kust. Van de vroege ochtend tot dc late avond word ik verwend en wel op een zodanige manier, dat ik mijn tijdelijke handicap bijna zou verge ten. Mijn protesten helpen niet. want Frits komt elke dag weer met iets anders aandragen: tijdschriften, snoep, bloemen, parfumhet houdt niet op. En dan is zuster Willeke er. Die me bijna dag en nacht verzorgt en bijstaat, als dat nodig is. Vanaf hel moment, dat men mij kwam halen uit het ziekenhuis in Innsbruck was zuster Willeke cr bij en ze zal blij ven, tot ik weer helemaal kan lopen. Dat heeft Frits zo beslist en ik kan er ook niets aan. veranderen. Als hij eenmaal wat in zijn hoofd heeft, waartegen ik niets kan inbrengen, doet hij het. Daarom zal hij in zijn leven wel zo n geslaagde zakenman geworden zijn: op het juiste tijdstip de nodige maatregelen nemen. Zo goed als oen beursdeskundige op het moment, dat de koers het laagst is koopt en verkoopt, als die weer is aangetrokken. Je zult cr wel een fij ne neus voor moeten hebben, maar die gave zullen maar weinige men sen bezitten Ze heeft zelf twee en een halve week dc leiding gehad van de .StodsboeUhandel tijdens vakantie van chef Puntersen En die verant woording heeft zwaar gewogen. Ze heeft geluk gehad, dat er juist in die periode veel is verkocht. Ver box-en het xx'eekgemiddelde. Plus een be hoorlijk aantal bestellingen school boeken. Er is op topkapacitiet ge werkt en daarom \x*as ze vrijwel el ke avond bekaf. Terwijl ze toch maar alles bij elkaar twaalf dagen dat verantwoordelijke werk deed. Puntersen doet hel jaar en dag op z'n akkertje aan, druk of niet druk, die blijft onder alle omstandigheden flegmatisch, kalm en ter zake. De juiste man op de geëigende plaats. In ieder gex'al profiteert ze nu van Frits alomvattende zorgen, zijn gul heid, zijn blijdschap omdat ze in fei te dag en nacht in zijn onmiddellijke nabijheid is. Wipt dagelijks meerde re malen ex'en aan als hij thuis is. En als hij weg is geweest, wordt zijn eerste gang naar de kamer van Frida op de eerste verdieping. Vlak bij de luxe, grote badkamer. En geniet vooral van de toegewijde zorg xran zuster Willeke. Met haar heeft ze af en toe hele gesprekken. Zodoende heel wat te weten komende van Willeke's leven tot nog loc. Waarin maar weinig vreugde is x'oorgekomcneen x*erlo- ving, die onverwacht werd afgebro ken. omdat dc aanslaande man er zo maar ineens geen zin meer in had. De gevolgen, want enkele dagen daarna ontdekte Willeke, dat ze in verwachting was; de onwil van de ex-verloofde om haar alsnog Ie trou wen, omdat hij cr helemaal niet ze ker van xx*as (\*olgens zijn zeg gén), dat hij de vader van hel tc verwacb- ten kind zou zijn. De volkomen af wijzing van zijn familie, omdat die eigenlijk nooit enthousiast was met de keuze van hun zoon, wijl hij maatschappelijk op een hogere sport van de ladder stond dan zij, hel ver pleegstertje, dat pas haar diploma had gehaald. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 7