Zandzuiger kwam vast te zitten op stenen rug in de haven E De „Leis" en andere reddingsboten voeren uit Brouwershaven krijgt een grote braderie op zaterdag 9 juli dames ontharing Veelbelovende rommelmarkt te Oosterland STREEK V.V.V. SCHOUWEN-DUIVELAND OVER DE ZEEUWSE REKREATIENOTA Dijk beschadigd te „Bru' STREEKNIEUWS hajenius U ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 7 jult 1977 BRUINISSE. 5-7. In de gemeente haven van Bruinisse meerde dins dagmorgen de elf honderd ton me tende zandzuiger „Esperance 4" zo ongelukkig af dat deze met het af- Woonwagens Begin deze week nam een tiental woonwagens plaats in bij de caissons te Ouwerkerk. Na enige dagen ver trokken deze weer naar de Greve- lingendam, waar zich thans een groep van 26 woonwagenbewoners heel't gevestigd. Diefstal uit auto's Op diverse plaatsen in de regio, voornamelijk in Ouwerkerk en Brui nisse, werden diefstallen uit auto's gepleegd. Er werd benzine gestolen en schijnwerpers, accu's en fotoma teriaal ontvreemd. Van de daders ontbreekt elk spoor. ZIERIKZEE Kind verdronken Tijdens vakantie met haar ouders in Oostenrijk is de zeven-jarige Ma- riëlle Zondag uit Zierikzee door een droevig ongeval om het leven geko men. Omtrent de doodsoorzaak be staat nog geen volledige zekerheid. Vermoedelijk is zij in een zwembad door verdrinking om het leven ge komen. Aanrijding Dinsdagavond omstreeks 18.15 uur ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's op de kruising De Tol. Een auto bestuurd door S. N. verleende op de kruising geen voor rang aan een auto bestuurd door H. R. uit Bergen op Zoom. Een aanrij ding volgde. S. moest met een shock naar het Rode Kruis ziekenhuis wor den overgebracht. De echtgenote van S. moest eveneens naar het zieken huis worden vervoerd, evenals R.; die een lichte hersenschudding en andere lichte verwondingen opliep. gaande ty op een rug stenen kwant te zitten. Het achterschip kwam geheel droog te staan, terwijl het voorschip in vlot water bleef. De schipper van de „Esperance 4" werd door haven meester Kik gewaarschuwd dat het schip 7.o niet mocht blijven liggen, omdat het op een droogte kwam, maar de schipper was niet aan boord. Toen deze tenslotte arriveer de probeerde hij alsnog het schip vlot te draaien met de motor. In middels was het water al afgegaan, zodat het schip vast was komen te zitten. Desondanks draaide de schip per nog met de schroef en werd de Monster-kanotocht Evenals er tussen Zierikzee en het Engelse Hatfield, een vriendschaps relatie bestaat, is er zo'n „twinning" tussen de Duitse stad Mainz en de Engelse stad Watford. Op 21 juli viert men de 21ste jaardag van deze relatie en om een origineel cachet aan het geheel te geven hebben vier kano-instrukteurs uit Engeland be sloten een monstertocht per kano te maken van Duitseland naar Enge land. Daarbij passeren zij ook het Zeeuwse Deltagebied. Op 8 augustus wordt gepeddeld van Willemstad naar Ouwerkerk; op 9 augustus va ren de kanoërs vap Ouwerkerk naar Colijnsplaat en vandaar via Wissen- kerke naar Domburg. De oversteek wordt gemaakt op 21 augustus (Ca lais-Dover). Stand Vrouwenbond Leger des Heils in aktie „Babyland" De Vrouwenbond van het Leger des Heils zal op de dinsdagen 19 en 26 juli present zijn op de Kunstmarkt te Zierikzee (Toeristendagen) met een goederen-verkoopstand. De opbrengst is bestemd voor de aktie: „De helpende hand voor ba byland". Deze aktie is opgezet om te voorzien in de grote nood onder ba- bies in Jamaica. Het Heilsleger pakt hier de zaken groots aan door de bouw van een pand, dat „Babyland" Jacht gezonken BURGHSLUIS, 6-7. Woensdagavond omstreeks 17.30 uur werden nood signalen opgevangen o.a. door Radio Scheveningen van het jacht „Henri" dat in de buurt van het lichtplatform „Goeree" zinkende was. De reddingsboot „Dolfijn" voer op volle snelheid (60 km/uur) naar de onheilsplaats, gevolgd door de veel langzamere „President Jan Leis" terwijl in Ouddorp de snelle „Griend" te water werd gelaten. De ze laatste die er korter bij was, kon als eerste de vier schipbreukelingen aan boord nemen. Aan het strand te Ouddorp werden zij overgegeven aan de Rijkspolitie die hen verzorgde. Inmiddels trachtten de „Dolfijn" en de „Leis" het gescheurde jacht te bergen. Deze pogingen zijn echter mislukt en het jacht is te 20.15 uur gezonken. De reddingboten keerden daarop naar huis terug. De „Henri" had als thuishaven IJmuiden. De bemanning kwam uit beiden (3) en uit Bloemendaal (1). dijkgrooiïng over een lengte van on geveer twintig meter beschadigd. Er werd een groot gat in geslagen door het schroefwater. gaat heten. Twee en dertig babies en kleuters kunnen dan worden gehol pen. Voor het geheel is een bedrag nodig van f 180.000. Alle Leger- vrouwenbonden proberen' dit geld in Nederland bij elkaar te krijgen. In de stand is van alles te koop: hand werken, oude spulletjes, boeken en platen en tweede handskleding. (Fi nancieel) handje helpen, is meer dan nodig! HAAMSTEDE Brommer gestolen Door onbekende dader(s) werd de in de Weststraat geparkeerd staan de brommer van M. J. M. uit Renes- se gestolen. Aanrijding Woensdagmiddag, omstreeks 15.00 uur reed de automobilist J. D. uit Berkenwoude over de Kloosterweg toen hij bemerkte dat hij verkeerd reed. Even voorbij het gemeentehuis, ter hoogte van perceel 69 keerde hij en kwam daarbij op het fietspad te recht, net toen mej. A. V. uit Haam stede op haar brommer aldaar reed. Bij de botsing liep mej. V. pijn in haar been op, terwijl beide voertui gen schade opliepen. RENESSE Aanrijding Woensdagmorgen omstreeks acht uur ontstond1 een aanrijding tussen twee personenauto's op de kruising Kooimansweg-Hogezoom - Kabbe- laarsweg. Een auto bestuurd door C. v. d. B. te Oude Tonge verleende geen voorrang aan een. auto be- .stuurd door A. K. te Renesse. Na de botsing 'kwam de wagen van v. d. B. in de sloot terecht. De auto van K. werd fLink beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Geld voor Welfare Op de woensdag te Renesse ge houden weekmarkt zijn door de af deling Schouwen (Westhoek) van het Nederlandse Rode Kruis' een aantal Welfare artikelen in een stand te koop aangeboden. Voor de afdeling Schouwen lever de dit het fraaie resultaat op van f 981,28 aan verkochte artikelen, welke door het Welfare werk zijn gemaakt. MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand over juni Geboren 12. Stouten, Jacob Cornells, z.v. J. C. Stouten en C. Vaane (Kerkwerve). 3. Groenendijk Gerrit C., 23 jr. Middelharnis) en den Boer, Pie- ternella M„ 21 jr. (Middenschouwen). SCHARENDIJKE Kind aangereden Dinsdagmiddag omstreeks 12.30 uur gebeurde op de Rijksweg nabij „Dolfirodam" een verkeersongeval. Een auto, bestuurd door E. v. H. te Rotterdam naderde over de Rijks weg toen plotseling drie kinderen de weg overstaken. De bestuurder rem de krachtig en toeterde luid, maar kon niet. voorkomen dat de 5-jarige P. J. W. uit Waddinxveen werd ge raakt. Het kind moest met ernstige verwondingen worden overgebracht naar bet Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. BROUWERSHAVEN, 6-7. Door de Middenstandsvereniging Brouwers haven wordt a.s. zaterdag 9 juli op het Marktplein een grote braderie gehouden. Er zullen op het plein een 35-tal kraampjes aanwezig zijn. Het programma wordt 's morgens 10 uur geopend door burgemeester C. Slabbekoorn, waarna om kwart over tien het draaiorgel vrolijke klanken over het Marktplein strooit. Om twee en drie uur 's middags is er een grote modeshow welke ver zorgd wordt door Boetiek Liese- lotte, waarbij geshowd wordt door een professioneel majorettenpele- ton, welke een wervelende show ten beste zal geven. Om 16.30 uur volgt er een show programma door het majorettenpe- leton. Eveneens zal men tijdens de braderie kunnen genieten van een aantal demonstraties o.a. een klom penmaker en wolspinsters. Een bij zonder aardig cachet zullen de his torische costuums opleveren welke door de standhouders worden gedra gen. Tijdens de braderie wordt een grote verloting gehouden. De loten kosten f 0,50 per stuk, maar diverse standhouders geven ze gratis weg bij aankoop van bepaalde artikelen. De trekking zal nog dezelfde dag plaats hebben 's middags 5 uur door notaris Van Eek uit Zierikzee. Wanneer het weer meewerkt mag er weer een gezellige drukte in de Smalstad worden verwacht. BRUINISSE. Op 27 augustus wordt voor de derde maal een „Bru-Pop" festival georganiseerd. Ditmoal nog groter van opzet dan de vorige ke ren. Op de foto een van de mede werkende groepen, The Blue Band" uit Arnhem. de peulvruchten, zoals erwten en bonen, meer aan hun trekken. De vroege aardappelen, die nu gerooid worden, zijn qua opbrengst en 'kwa liteit, goed te noemen, en ook de late soorten staan ©r niet slecht voor, hetzelfde kan ook van de verschil lende graansoorten gezegd worden. Wat de uien betreft, deze staan op de meeste percelen goed, al zijn er wel plaatsen waar ze niet te dik staan. De minimale vorst van de ver lopen winter, waardoor er weiinig achtergebleven aardappelen zijn doodgevroren, is er oorzaak van dat men veel opslag van aardappelen ziet staan tussen bieten, bloemzaad, uien enz. een onkruid, dat niet ge makkelijk te verwijderen valt. Ove rigens ondervindt men vooral in moestuinen, veel hinder van groene en zwarte luizen, die nu, vooral met het warmere zomerweer, volop de kop opsteken en een bespudting op vele soorten^ bladgroenten noodzake lijk maken. Al met al staat het er met de meeste veldvruchten op het ogenblik niet slecht voor. NIEUWERKERK Rektifikatie In het „in memoriam", recentelijk gepubliceerd in verband met zijn heengaan, stond vermeld dat de heer J. Dijkman,, destijds (1911) meevloog als passagier van een vliegtuig, be stuurd door de bekende piloot Jan Olieslagers. Een attente lezer merkt op, dat het niet Olieslagers is ge weest, maar de vlieger Henri Bak ker. Wij meenden juist te handelen met het doorgeven van deze rektifi katie. RED. OOSTERLAND Welfare-stand op rommelmarkt Op de aanstaande zaterdag 9 juli alhier te houden rommelmarkt aan het Marktplein door de muziekver eniging „Oosterlands Fanfare", zal er ook een stand staan van de afde ling „Duiveland" van het Ned. Rode Kruis. Men kan hier gemaakte goe deren en andere artikelen kopen, gemaakt door de Welfare-afdeling. Alles ten bate van het Rodekruis werk. Warm aanbevolen. wij hebben een fijn bericht voor u! pijnloze en duurzame volgens de allernieuwste korte golf methode zie artikel in de zierikzeescheTiieuwsbode van dinsdag j.l. voor volledige informatie schoonheidssalon haamstede telefoon (01115) 1993 Op zaterdag 9 juli OOSTERLAND, 6-7. De plaatse- ïyke muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" organiseert op zaterdag 9 juli a.s. een uitgebreide „rommel markt" op het Marktplein. Gezien de grote hoeveelheid opge haalde goederen, waarvan er veel is dat nog zo goed als nieuw lijkt, komt bier heel wat, te koop. Ook de lief hebbers van antiek kunnen aan hun trekken komen', terwijl ook de meu belbranche goed vertegenwoordigd' is, zoals in bedstellen, ledikanten, allerlei stoelen, tafels etc. Vervol gens een grote hoeveelheid boeken en tijdschriften. Het wordt allemaal keurig uitgestald op tafels. Het muziekgezelschap hoopt op een goede opbrengst en gezien de ve le moeite, die de muziekmannen zich hebben getroost om alles bij el kaar te krijgen, op te bergen, weer uit te stallen is dit wel begrijpelijk. Men steunt er bovendien nog een goede zaak mee. want de vereni gingskas van „Oosterlands Fanfare" heeft momenteel wel een financiële injektie nodig. Daarom „komt, kijkt en koept" op deze gezellige rommel markt. ZIERIKZEE. Dit is de kantkloster, die gedurende de Zierikzeese Toeristen- dagen haar kvnrien demonstreert. De resultaten oogstten reeds de eerste dag het enthous'asme van de dame., maar ook van de heren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BROUWERSHAVEN Aanrijding Woensdagmiddag omstreeks 15.00 uur ontstond een aanrijding op de kruising Provinciale Straatweg/De- lingsdijk tussen twee personenauto's. Een auto bestuurd door L. M. uit Arnemuiden verleende geen voor rong aan een auto bestuurd door A. D. S. uit Neerbusch (D.). Beide auto's moesten worden weggesleept. Er de den zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. KERKWERVE Openstelling postkantoor Dc openstellingstijden van het postkantoor te Kerkwerve zijn met ingang van heden gewijzigd. Van maandag tot en met vrijdag is dit postkantoor geopend van 14.00-16.00 uur. DUIVELAND Landbouwgewassen staan er goed voor OOSTEULAND, (i-7. Do slaml van (lc gewassen in de polder Oosterland is momentcel goed tot vry goed te noemen, al zou een fikse regenbui niet te versmaden z(jn. Nu de temperatuur wat warmer en milder is geworden komen ook Opmerkingen na studie (Slot) ZIERIKZEE, 5-7. Hieronder volgen nog enkele aan vullende opmerkingen) van de Streek-V.V.V. Schou- wen-Duiveland, naar aanleiding van de Zeeuwse Re- kreatie-diskussienota 1977. 12. Niet elk kampeerterrein kan zelf de'bij de verb 1 ij f srekr ean ten ge signaleerde behoefte realiseren. Wel zijn we het mot de samenstellers van de nota eens dat er behoefte aan de onderwerpelijke voorzieningen is. Het tot stand komen daarvan zou o.i. alleen kunnen geschieden wanneer dc kampccnterreincxploitanten on derling met elkaar samenwerken. Uit deze samenwerking zou dan kunnen ontstaan dat per groep van bij elkaar liggende kampeerterreinen óén goe de voorziening gerealiseerd zou wor den. 14. Een goede voorlichting is juist de beslandsgrond van de VVV. Zo wel op plaatselijk als op regionaal en provinciaal niveau probeert hel VVV-wezen, voor zover het finan cieel in haar vermogen ligt. oen uit voerige en goede voorlichting te verstrekken. Rockigssystcem 17. Het tot stand komen van een centraal 'boekingssysteem voor vn- kantie-accomdodaties zal door mid del van een groeiperiode gereali seerd moeten worden. De plaatselijke VVV's zijn nl. zeer betrokken bij hun leden met dc aan hen toebeho rende accomodates. De angst van het scheppen van een „afstand" door een centraal boekingssysteem tus sen de plaatselijke VVV's en hun leden en het daarmee verwachte le denverlies zal door een voorzichtig en goed gecoördineerd beleid vanxiit het VW weggenomen dienen te wor den. 19. Met het hier door u gestelde zijn wij het niet eens. Het recreatief wonen is voor de leefgemeenschap pen, waarin dit plaats vindt, wel aantrekkelijk. Hierdoor kunnen al- lerhand voorzieningen gerealiseerd worden, die anders niet haalbaar waren. Tot slot nog een opmerking över het gestelde op bijlage I (Ecolo gie waarden en kwetsbaarheid). Op deze bijlage worden de gebieden in het Grevclingenbekkcn als zeer waardevol gekwalificeerd echter zonder aanduiding „zeer kwetsbaar". Wij zijn van mening dat deze gebie den, net zo kwetsbaar zijn als het kustgebied van Schouwen, welk ge bied wel rood omlijnd is. Daarbij zij opgemerkt dat - even als het thans het geval is met het kustgebied van Schouwen - de aan duiding „zeer kwetsbaar" niet be hoeft in te houden dal het gebied voor de rekreatie wordt afgesloten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3