wico "K Landbouwschap keert zich tegen nieuwe wegen op Schouwen-Duiveland Een nieuwe poging tot injektie sportieve rekreatie' Schouwen-Duiveland PllfP Suiker wordt vier cent duurder Bomaanslag in Tel Aviv DE ZIERIKZEESCHE COURANT Herziening Streekplan hartstikke goedkoop Een grootscheeps plan Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 7 juli 1977 133ste jaargang Nr. 23127 WAARIN OPGENOMEN (1797- 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na halt zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse /ïummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Braderie en rommelmarkten MIDDELBURG, 6-7. De Gewestelijke Raad Zeeland van liet Landbouwschap heeft zich - naar aanleiding van het voorontwerp herziening Streekplan Schonwen- Duiveland - tot het kollege van g.s. van Zeeland ge wend niet een schrijven, waarin belangrijke kritische opmerkingen worden gemaakt. De Gewestelijke Raad is van mening, dat Schouwen-Duiveland geen be hoefte heeft aan nieuwe wegen en dat eventuele noodzakelijke voorzieningen kunnen worden bereikt middels verbetering van bestaande wegen c.q. het maken van stroken voor langzaam verkeer langs de bestaande wegen. In het voorontwerp - aldus het schrijven - zijn voorstellen opgeno men tot het aanleggen van nieuwe wegen op Schouwen-Duiveland. De raad zal het dan ook bijzonder op prijs stellen, indien getracht wordt op deze wijze tegemoet te ko men aan bepaalde verlangens, waar door kan worden voorkomen dat zeer ernstige ingrepèn plaats hebben in een goed verkaveld agrarisch ge bied, met alle daaraan voor de be trokken bedrijven verbonden gevol gen. Het thans aangeboden vooront werp voldoet bepaald niet aan de wensen van de landbouw en is der halve niet aanvaardbaar. De raad wenst hierbij aan te teke nen dat de meeste verkeersvoorzie- ningen in het voorontwerp noodza kelijk worden geacht in het kader van de rekreatie. Nu de Provinciale Staten hebben besloten om de omvang van de re kreatie in de Westhoek af te stem men op het zgn. middenmodel, het geen een drastische verlaging van het aantal slaapplaatsen betekent ten opzichte van het thans vigerende streekplan, is er naar de mening van de Gewestelijke Raad zeker geen noodzaak aanwezig tot het leggen van geheel nieuwe wegen voor sei- zoendrukte gedurende een periode van enkele maanden. Het wegenstelsel op Schouwen- Duiveland voldoet aan zeer redelijke eisen en kan middels eerder genoem de verbeteringen zeker aan de ver langens worden aangepast. De georganiseerde landbouw moet de in het voorontwerp opgenomen voorstellen dan ook afwijzen. Geen „uitsluiting" In de richtlijnen voor het agrarisch gebied wordt gesteld, dat de vesti ging van intensieve veehouderij en agrarisch-technische hulpbedrijven, voorzover deze geen deel uitmaken van aan de grond gebonden agrari sche bedrijven, moet worden uitge-^ sloten in die gedeelten van het agra risch gebied die gekenmerkt worden door een bijzondere landschappelijke waarde. De raad kan begrip opbrengen voor een zekere bescherming van deze gebieden, maar acht uitsluiting een te drastische maatregel. Een zo veel mogelijke beperking van ge noemde bedrijven acht de raad een aanvaardbare oplossing. Het agrarisch gebied moet volgens de richtlijnen ruimte bieden voor woonwagenterreinen en de berging van afvalstoffen, afbraakmateriaal, schroot en voertuigen. De Gewestelijke Raad is van me ning, dat woonwagenterreinen niet in het open agrarisch gebied thuis horen, gezien de overlast die de grondgebruikers dikwyls ondervin den en een blijvende isolatie van woonwagenbewoners wordt bevor derd bjj vestiging in het agrarisch gebied. Verder moet het landbouwgebied niet als vergaarbak voor alle moge lijke afvalstoffen kunnen dienen, daar dergelijke opslagplaatsen het landschap in hoge mate ontsieren. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WESTERSCHCUWEN. Beeld von de sleeplieden; de pa en de zoons, die „alvast voortuitga an", met de badspullen en alle andere strandattributen, zodat men de lieve, lange dag zich behaaglijk in zon, zand en water kan vermeien. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Pils halv^iterfles NU 12 BRUINISSE. In de gemeentehaven van Bruinisse kwam het zuigschip „Esperance" vast te zitten op een stenen richel. Bij het losvaren werd ter plekke de dijk beschadigd. De foto toont het schip in zijn netelige positie. Men zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHOUWEN-DUIVELAND, 6-7. Er bestaat een scherp omlijnd plan om ook op Schouwen-Duiveland - als onderdeel van het Zeeuwse territoir, nog deze zomer hevig te gaan doen aan „sportieve rekreatie". De sekrctaris van de Zeeuwse Sportraad en koördinator van het sportieve rekreatieplan, Ton Kienhuis, vertelde ons wat allemaal de bedoeling is. Hij herinnerde aan eerdere pogingen die zijn ondernomen om de „massa" aan het bewegen te krijgen. Zo was er ooit (Goes) een experiment met straat- voetbal, maar veel bekender werd de aktie Sport Real, gehouden in 1976. Ook Sport Real evenwel - hoe goed van opzet en (hce duur ook - bracht tooh niet de verwachte resul taten. „Het bleek heel moeilijk bui ten de sportverenigingen om, iets op touw te zetten en die fout gaan we voor de toekomstige planning dan ook niet meer maken", aldus de enthousiaste Kienhuis, die .de nood zaak onderstreepte van kontinuïteit van de sportieve rekreatie. Speciale kommissie Aanvankelijk zag het er paar uit (januari, februari) dat er voor 1977 ten aanzien van deze zaak. geen be leid zou worden gevoerd, maar dat is gelukkig iheel anders uitgepakt. Zo is in onze provincie opgericht een Kommissie Sportieve Rekreatie, die zich vooral richt op „maagdelijke gebieden in Zeeland. Gehl Zo'n gebied is Schouwen-Duive land. In verenigingsverband gebeu ren heel sportieve dingen, maar de rekreatieve sport is geen uitsprin ger. Dc gang van zaken is nu zo ge weest dat (landelijk) geld voor dit doel beschikbaar kwam voor de elf Sportraden, waarvan per provincie twee sportkonsulenten kunnen wor den betaald, terwijl ook nog geld beschikbaar is voor dc organisatie van het geheel. In de (Zeeuwse) Kommissie voor de Sportieve Rekreatie zitten sport leraren M. O. en ook de heer J. A. Waasdorp uit Duiiveland. kreatie betreft is belangrijk onder deel van het pakket maatregelen te voorzien in de nodige akkomodatde, die ingehuurd worden van derden. Daarnaast kan „dus" een rekreatie- sportledder worden geleverd. Gedurende drie maanden zullen al deze aktiviteiten zich toespitsen en wel in de periode van medio septem ber tot medio december. Leeftijdsgrens voor deelname is plm. 25 jaar en gemikt wordt uiter aard op de „bewegingsloze" groepen. Samenvattend nog deze opmerking; de Kommissie helpt de zaak op po ten zetten, steunt de verenigingen hierin, betaalt de onkosten en komt er een moment dat die verenigingen „ja" zeggen op de vraag: „kun je het overnemen?" dan is de opzet uiteraard geslaagd. Adres Ton Kienhuis: Woudriks- land 25, Middelburg. Tel. 01180- 11667 28024. Hulp aan verenigingen Vertaald naar de verenigingen toe, betekent dat een bedrag van f 28.000 vrij komt, waarmede die verenigin gen op hot onderwerpelijke vlak „iets kunnen doen". Zij krijgen een start subsidie, gratis propagandamate riaal, begeleiding door dc Kommissie ui éi n der fconeuïenten. terwijl ook medailles beschikbaar komen voor deelnemers (sters) aan dc sportieve rekreatie, DU wat betreft dc vereni gingen. Akkonioilatie Wat dc Kommissie Sportieve Re- Vrijheid buurman, wereld. is beminnen: God, elkaar, het land, de Savonarola Verwachting tot vrijdagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden en slechts hier en daar een bui; overwegend matige wind tussen noord en noordoost; mini mumtemperaturen omstreeks 14 gra den, maxima morgen ongeveer 21 graden. Voor zaterdag Aantal uren zon 2 tot 10 Min.-temperaturen: omstreeks 14 gr Max.-temperaturen: omstreeks 23 gr Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 8 juli. Zon op 5.30, onder 22.00 Maan op 1.00, onder 14.23 Laatste kwartier: 8 juli (6.39). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 8 juli 9.23 21.38 2.52 15.29 Doodtij: 10 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 7-7. Het K.N.M.I. deelt mee: een noordoostelijke stroming, in stand gehouden door een hoge- drukgebied ten westen van Noorwe gen en een depressie boven Oost- Polen blijft het weer bij ons bepalen. De aangevoerde lucht is onstabiel van opbouw, waardoor er zich sta pelwolken kunnen ontwikkelen die in de middag en avond kunnen uit groeien tot het buienstadium. Derge lijke buien hebben echter een zeer lokaal karakter. Ten oosten van ons bevindt zich thans een bewolkings- zone, die langzaam naar ons toe schuift. Morgen zullen er daarom wolkenvelden zijn, maar de zon kan ook af en toe doorbreken. In de mid dag bestaat er weer kans op een lo kale bui. LERWICK (Shetland). De schip per van het Nederlandse haringvis sersvaartuig „Johanna", A, P. Jon ker, heeft woensdag in Lerwick een boete van 25.000 pond sterling ge kregen voor het haringvissen binnen de tweehonderdmyls zóne. Het was het tweede proces tegen een Neder landse visser in één week, sinds Gr.- Brittannic zgn ecitzydige verbod in stelde. TEL AVIV, 6-7. Van de 23 mensen die woensdagochtend als gevolg van een bomaanslag op een drukke groentenmarkt aan de rand van Tel Aviv gewond raakten werden er vol gens de laatste berichten vijf zwaar getroffen. Een man verloor een been en een zwangere vrouw werd door rondvliegende scherven in het. on derlijf getroffen. Volgens veilighcidsfunktionarissen was het een „vrij grote bom" die geplaatst was in een kist onder een groentenstal. Het gebied van Pctah Tikvah waar dc bom ontplofte ligt vlak bij de grens tussen Israël en Jordanië van voor 1967. Gewoonlijk zijn er veel Arabieren uit de door Israël bezette gebieden die er op de markt hun produkten aanbieden. Er werden enige tientallen Arabieren opgepakt, naar de politie zei, om ze te beschermen togen woedende Is raëlische marktkooplieden. DEN HAAG, 6-7. De prys van een kilo suiker gaat met ingang van heden, donderdag, met vier cent omhoog. Dit heeft het Centraal Bu reau Levensmiddelenbedryf in Den Haag woensdagmiddag meegedeeld. De prijs van een kilo suiker dn de winkel komt hiermee op een niveau van f 1,77 terwijl de minimumprijs voor een kilo stijgt van f 1,60 tot f 1,64. Als reden voor de verhoging wordt opgegeven de eerder dit jaar in Brussel genomen beslissingen van de Europese raad van ministers over de landbouwprijzen. Daarnaast zijn als gevolg van de gestegen vracht prijzen de vrachttarieven aangepast.. Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubele i MAANDAG GESLOTEN Buig Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel 01114-1373

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1