„ontsteekt de Toeristendagen '77 Wethouder Zierikzeese Stijlvolle jubileumherdenking in St. Nicolaaskerk Groots programma op stapel voor „Bru-Pop" festival SALARIS REKENING STREEKNIEUWS NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Smalstad 500 jaar Sfeer van zon en vrolijkheid Parkeer- mogelijkheden invaliden Uurlonen met vijf procent gestegen Bijstand voor schoolverlaters? Bedrijfsongevallen in 1976 Voor de derde maal ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 5 juli 1977 Nr. 2212B 3 Voorganger in deze dienst was de plaatselijke hervormde predikant ds. J. A. J. Seeleman, terwijl het orgel werd bespeeld door de organist Piet Westhoeve. Medewerking aan deze dienst werd verder verleend door het Gereformeerd kerkkoor uit Zierik- zee, o.l.v. mevrouw Van Asch. Na het intochtslied, votum en groet zong het koor „Dit is de dag die God deed rijzen", waarna de predikant - na gebed en Schriftlezing - een pre diking hield n.a.v. Psalm 78 de ver zen 3 en 4. De predikant zei dat het goed is dat er thans een kentering komt een 'herbezinning en een her oriëntatie. „We hebben thans een hoogtepunt gehad en moeten nu gaan bijsturen, waarbij we gaan terugzien in het verleden. Hiervoor kunnen we het materiaal gebruiken dat we uit het verleden hebben ontvangen". „Vijfhonderd jaar hebben we bloei gekend, maar ook verval. Nu we hier een herdenkingsdienst houden, bepa len we ons tot de generaties die rondom deze kerk liggen begraven en met ons willen getuigen van deze vijf eeuwen historie. Vandaag mogen we onze gevoelens van dankbaarheid uiten en verwoorden voor de levende God. Laten we niet vergeten wat God aan ons heeft gedaan en het onze kinderen doorgeven, opdat het niet verloren gaat. Met dankbaarheid zien we terug op de vijfhonderd jaar his torie, welke God geschreven heeft in dit oude stadje". Advertentie Na de prediking werd een gedicht van Jacob Cats gedeklameerd door mevrouw W. M. Obbink-Bulsink, waarna de dienst met gebed en slot zang (gezang 477) werd besloten. Het koor zong tot slot Benedictus. Tekort aan bouwvakkers en stenen De bouwers op Schouwen-Duivekincl (ongei'ekend natuurlijk de thans aan de gang zijnde bouwvakarbeidersva kanties), ihebben niet alleen een chronisch tekort aan personeel, (waar komen toch al die werkloos ingeschreven bouwarbeidei*s van daan!), ze hebben ook moeite mei het verkrijgen van het voornaamste materiaal de stenen. Voor buiten staanders een onbegrijpelijk pro bleem, want er zijn de laatste jaren heel wat steenfabrieken geweest, die het niet meer vol hielden. Waar schijnlijk 'is de sanering wat al te drastisch geweest. „Uitblazen in Middelburg" De VARA-televisie brengt zater dagavond 9 juli a.s. een Zeeuws ge tint progi'amma, onder het motto: „Uitblazen in Middelburg Het betreft een - ook elders vergelijk baar gemonteei'd - programma van Henk van Montfoort, dat - in verge lijking met andere jaren - een wat andere opzet heeft gekregen. Be halve de typische ontspanningsele menten, wordt ook een informatief gedeelte ingelast. O.m. zal Ati Dijck- meester een gesprek hebben met de redakteur Z.N. over regionale en provinciale pers/.aken en mogelijk „aanverwante artikelen". Artiesten in het programma zijn o.m.: Rob de Nijs, Ted de Braak, Nelleke Burg en Luba Hatskevica. Uw uitgaven zwart op wit. De vlotste manier van modern betalen. Huur, gas, licht, abonnementen. Natuurlijk automatisch! En elke maand een vast bedrag naar uw spaarrekening.Orde op geldzaken: Salaris en pensioen via de ZIERIKZEE, 5-7. Hedcn-diusdagmorgcn opende wei- houder C. Bij de Vaate dc Zierikzeese Toeristendagen 1977. De officiële openingshandeling bestond uil het ontsteken van de gasbrander van de glasblazer op de Vismarkt. Gezien de vrolijke sfeer die Zicrikzcc sinds hedenmorgen plotseling uit ademt door de oude ambachten in de St. Domusstraat en op de Vismarkt, door de fleurige standjes- op dc Mol, Dam, Appelmarkt en Melkmarkt en door het gezellig aandoende drankenterras op dc Schuithaven, mag dc veronder stelling geuit worden dat voor de toeristendagen een nieuw tijdperk is aan gebroken. Bestond de afgelopen jaren een wat 1c geringe belangstelling voor dit evenement van dc zijde der on dernemers, thans is dat volkomen veranderd. Frapperend is het en thousiasme waarmee aan dc brade rie in het centrum wordt deelgeno men. De Evenemcntenkommisie van de V.V.V. kan de komende vijf toeris tendagen met. zeer veel goede hoop tegemoet, zien. Voorzitter van de kommissie dc heer H. Schol sprak vanmorgen een welkomstwoord tot de wethouder de heer Bij de Vaate, de Zierikzeesche Ondernemers Cen trale, de Streek V.V.V. en tot de Ha venmeester. Gemeen lepe rsoneel De heer Schol bedankte het gc- meentepcrsonecl voor hel onbetaal bare werk dat werd verricht bij het op poten zetten van de braderie, evenals voor dc steun van het ge meentebestuur. De heer Bij de Vaate zei gx-aag aan de uitnodiging te voldoen om de toe ristendagen te openen. Hij uitte een kompliment aan het adres van de Evenementenkommissic, dat men er steeds weer in slaagt de organisatie rond te krijgen. Steun Hij sprak zijn waardering uit voor hel feit dat van de bevolking ook veel steun wordt ontvangen. „Het programma van de toeristendagen hoeft er thans niet meer uitsluitend op gericht te zijn mensen naar Zie- rikzee te trekken, daar de stad tij dens de vakantiedagen af cn toe reeds helemaal vol is", aldus de wet houder. Hij dankte dc heer Schot voor zijn grote inzet en dc vele vrije tijd, die hij voor deze dagen beschik baar stelt. Na het ontsteken van de gasbran der ontving dc heer Bij de Vaate uit handen van de heer Schot een fraai specima van het werk van de glas blazer: een mooi nostalgisch schip. „We willen het in maritieme sfeer houden", aldus de voorzitter. Tot slot van deze officiële opening maakte het gezelschap een wande ling over dc kunstmarkt en de bra derie. Hu welijk van een minister LONDEN, 4-7. De Britse minister van sociale zaken, David Ennalts, heeft iets alledaags als een huwe lijk, maandag niet zijn werlcrooster in de war laten brengen. Ennals betrad het bureau van de burgerlijke stand door een, zijn bruid Katherine Trandy, door een andere deur. De huwelijkssluiting duurde een kwartier. De 54 jaar oude mi nister ging vervolgens met zijn vrouw een snelle borrel ten huize van een vriend drinken en begaf zich toen weer aan het werk in zijn de partement. UTRECHT, 4-7. Veilig Verkeer Nederland heeft in een oplage van 50.000 stuks een folder laten druk ken waarin de per 1 juli verruimde parkeermogelijkheden voor invali den worden verduidelijkt. De fol ders zullen worden gestuurd naar or ganisaties, instellingen en verenigin gen die zich met de begeleiding van gehandicapten bezighouden. Door wijzigingen van verkeersre glementen, -tekens en -voorschriften is de mogelijkheid voor invaliden om hun voertuig te parkeren uitgebreid. De plaats van invaliden op de weg is er in vastgelegd. Tot nu toe kende de verkeerswetgeving het begrip „in validenvoertuig" niet. DEN HAAG, 4-7. De uurlonen van de Nedei'landse werknemers la gen in april jl. vijf procent hoger dan in oktober 1976, nadat zij in ja nuari al met 1,8 procent waren ge stegen tegenover oktober 1976, aldus het C.B.S. De stijging van de weeklonen ten opzichte van oktober 1976 bedroeg in april 4,6 procent en in januari jl. 1,3 procent. UTRECHT, 4-7. Het comité „Bij stand voor schoolverlaters" heeft vrijdagochtend voor een groep schoolverlaters bij de gemeentelijke sociale dienst een aanvraag inge diend voor bijstand over de periode 1 juli tot 1 oktober. De Schoolverla- ters menen recht te hebben op een aanvullende bijstandsuitkei'ing om dat zij inkomsten hebben via beurs of kinderbijslag, die met voldoende is om in hun levensonderhoud te voorzien. Het verweer SCHEIGMATT, West- Duitsland, 4-7. Rood aangelo pen hebben burgemeester en wethouders van Scheigmatt in het zuiden van de Bondsrepu bliek agn boze burgers moeten uitleggen waarom de bad meester van het Gemeentelij ke Sportfondsenbad niet kan zwem men. Dat heeft in de afgelopen dertig jaar geen enkele bad meester en in al die jaren is er niemand verdronken", luid- het verweer. De baan werd onlangs ge geven aan de 56-jarige, invali de Willi S., aan wie niet was gevraagd of hij ook zwemmen Dc geheel gevulde kerk bood een imposante aanblik, omdat vele be zoekers in poorterskostuum aanwe zig waren, zoals burgemeester C. Slabbckoorn en echtgenote, de wet houders P. de Moor en Ph. J. van Ast met hun dames en diverse raads leden benevens vele inwoners. Goudkeur-certifikaat Dezer dagen kwam de keurslage rij Simmers (Haamstede) in het be zit van het Goudkeur-certifikaat, het hoogste dat wordt uitgereikt, wat de zaak in 1977 en 1978 het recht ver leent om de naam keurslager te voeren. Een jury onder leiding van de C.I.V.O./T.N.O. te Zeist heeft hiervoor slagerij Simmers een kontröle uitgevoerd. Hierbij werden beoordeeld de kwaliteit van de vleeswaren, specia liteiten, assortiment, bediening, pre sentatie en produkten-presentjutie. In zijn totaliteit werd door de jury aan de slagerij Simmers 8 punten toegekend waarmee de slagerij in het ibezit werd gesteld van het Goud- keur cerbifikaat. Botsing De automobilist J. C. v. V. uit Bor ger, die bij de afslag Serooskerkse- weg-Koetenisseweg rechtsaf wilde, reed - het was 23.30 uur, iets te ver. Hij kwam achteruit terug, doch werd te laat opgemerkt door de hem ach terop komende auto, bestuurd door H. K. uit Veldhoven. Bij de botsing ontstond aan beide wagens materiële schade, doch de inzittenden bekwa men geen persoonlijk letsel. Zomeravondstilte Donderdag 7 juli is er in de Gere formeerde kerk weer een zgn. Zo meravondstilte. RENESSE Fietsendief Iin de afgelopen nacht, rond kwart voor één, zag de Rijkspolitie dat een man bezig was een voor de Country Club staande fiets te 'bewerken met een baksteen, in een poging het slot kapot te 'krijgen. De man werd geval. Het bleek te zijn de 19-jarige J. A.. M. S. te Breda. Proces verbaal werd opgemaakt en de jongeman werd voorgeleid. BROUWERSHAVEN Eerste prijs Op de provinciade geitenkeuring te Goes op zaterdag 2 juli jl. behaal de onze stadgenoot, de heer L. Bos, als oudste inzender in de provincie (84 jaar) met zijn geit Carla in de kategorie melkgeiten 4 jaar en ouder een eerste prijs. Concert Op vrijdag 8 juli geeft de organist van de Gx-ote of Sint Nicolaaskerk te Brouwershaven deheer Piet Westhoeve uit Ouddorp een orgel concert. Het programma vermeldt o.a. werken van Sweelinck, Bach, Men delsohn, Pachelbel, Keijzer en Franck. BRUINISSE Mooi weer bij jeugdspeler) Aan de jeugdspelen die afgelopen zaterdag werden georganiseerd dooi de Stichting festiviteiten namen on geveer dertig jeugdige personen deel. Deze spelen werden gehouden op bet Grevelingcnstrand cn dank zij het mooie weer werd het een volle dig succes. De spelen bestonden uit diverse onderdelen onder andere bussen gooien, water dragen, bal in koi-f werpen, zakken lopen en pingpong balletje op lepel zien te houden tij dens het lopen. Aan alle spelen werd enthousiast deelgenomen en de jeugd vermaakte zidh dan ook uitstekend. Alile deelnemers werden getrakteerd op een ijsje en voor alle leeftijds groepen waren er drie leuke prij zen te winnen. De avond attraklie die ook door de stichting festiviteiten was geor ganiseerd is minder succesvol ver lopen. Dit betrof een puzzelrit voor fietsers die wegens de zeer geringe deelname moest worden afgelast. Jammer voor de organisatoren die toch vele avonden in dc weer zijn om een dergelijke puzzelrit in el kaar te zetten, dal er weinig be langstelling voor bleek. Kustvaartuig in gcmccntchavcn Vrijdagmorgen meerde in de ge- meentehaven het kustvaartuig „Femmylian" af die gedomicileerd was in dc Cypriotische plaats Limas sol. De kapitein was een Nederlan der maar de rest van de bemanning bestond uil kleurlingen. Het schip nam in de Bruinisser haven een la ding van 595 ton tarwe in voor dc Cebeco, dat bestemd was voor Enge land. De kustvaarder vertrok zater dagmorgen met hoog water weer uit de haven. Enkele jaren geleden meerden er regelmatig kustvaartui gen af in de haven voor Bruinisse die naast graan ook uien en aardap pelen laden, maar nu komt dat slechts sporadisch meer voor. Boerenkapel Op donderdag 7 juli speelt in de muziektent dc Boerenkapel van „Oosterlands Fanfare". Voorlichtingsbijeenkomst Waterschap In het eerder gepubliceerde be richt inzake een vooi'lichtingsavond van het Waterschap Schouwen-Dui- veland op woensdag 13 juli, stond een onjuiste tijd aangegeven. Voor de juiste tijd verwijzen wij naar de agenda. Zingen „In '1 Opper" De zangvereniging „Een Naam is onze hope" uit Nieuwerkerk, zong in het rusthuis „In 't Opper" te Bruinisse. Een der bejaarden sprak een welkomstwoord, waarna het koor een tiental liederen ten gehore bracht. Na afloop werd samen met de bewoners van het huis, een kop koffie gedronken. DEN HAAG. 4-7. Er zijn in het af gelopen jaar in ons land meer be drijfsongevallen gebeurd dan in 1975, maar er zijn daarbij minder mensen om het leven gekomen. Het aantal bedrijfsongevallen bedroeg 98.426 tegen 92.924 in 1975, het aan tal doden bedroeg 130 tegen 140 in 1975, zo blijkt uit de opgaven van het direkloraat-generaal van de ar beid. De meeste ongevallen (42.344 tegen 39.760 in 1975) kwamen voor in de industrie, gevolgd door de bouw- en installatiebedrijven (26.976 tegen 26.167). Eigentijdse charme, toegedekt met (en antieke landelijke muts. Gezien in de St. Nicolaaskerk, tijdens de kerkelijke jubileumherdenking. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BROUWERSHAVEN, 3-7. In liet kader van de her denkingsfeesten Brouwershaven 500 jaar stad, werd zondagmorgen, onder verantwoordelijkheid van de Gereformeerde en Hervormde kerken van Brouwers haven en Zonnemaire, een herdenkingsdienst gehou den in de Grote- of St. Nikolaaskerk te Brouwershaven. ZIERIKZEE Zomeitenloonstellingcn De reeks van Zomertenloonstellin- gen in het Gravensteen, woi'dt op vrijdag 8 juli t/m 29 juli voortgezet met „Textiek". Te zien zullen zijn de kollektie „Schering en inslag" van de Nederlandse Kunststichting en „textiele werkvormen" van Cor- rie Wortel. De opening vindt plaats op 8 juli door de gemeentevoorlichtster van Zierikzee mej. Liesbeth dc Jonge. Onder leiding van Bob van der Wel speelt het Kamerorkest Intertexta. HAAMSTEDE Prachtig resultaat„Kerkmis" De opbrengst van de ten bate van de „Wilde Ganzen" gehouden kerk mis, door dc Gereformeerde Kerk te Haamstede, bedraagt bruto f 6.700, Een uitstekend resultaat! BRUINISSE, 5-7. Op zaterdag 27 augustus organiseert „Bru l'op" voor de derde maal te Bruinisse een popfestival, dat deze keer grootser belooft te worden dan de voorgaande keren. Aan dit popfestival yerkt mee dc alom bekende l.p.-groep „The Bintangs", bekend van vele l.p.'s en hits. Zij vieren bijna hun tien jai'ig be staan en zijn pas uitgekomen met een nieuwe l.p. met zuivere blues rock. Een tweede bekende groep die meewerkt is „The Blue band" uit Arnhem die zeer populair is in de Achterhoek en Duitsland. Deze groep speelt een mengelmoes van eigengemaakte funk. Verder de ne gen mans formatie van eigen bodem „Vol Schouwse Hoop" die voor hel eerst in het openbaar optreedt te Bruinisse. Met hun optreden oogstten zij zeer veel succes en zij brengen de stijl van Kayeek en Alquin en na de pauze de bekende rook en roll stijl. Miss Spijkerbroek Tijdens dit popfestival zal er een Miss spijkerbroek verkiezing zijn dat gaat om de meest vaalste spij kerbroek. De eerste prijs is een vol ledig spijkerpak dat beschikbaar wordt gesteld door firma Paul van Geesbergen te Zierikzee. Presentator van deze avond is Roodbaard en Co, alom bekend op het eiland Schouwen en Duiveland. Het gehele festijn zal plaats vinden in de loods van firma Meeuwsen aan de Doi*ps- weg nr. 21, de plaats waar ook met de viering van het vijf honderd ja- lig" bestaan een popconcert werd ge geven. Voor degenen die liever de auto thuis laten en met dc bus willen ko men is een regeling getroffen. Voor de prijs van één gulden extra op een retour kan men gebruik maken van de extra busdienst die om twaalf uur 's nachts naar zowel richting Ouddorp als Haamstede rijdt. Het organiserende comité hoopt dit jaar de eerste duizend bezoekei's te kunnen verwelkomen, waarmee Bruinisse dan op de derde plaats komt in Zeeland. Hoogtepunt op het Bru-Popfestival zal zeker het optreden worden van de populaire groep „The Bintangs"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3