Garage P. A. Remeeus onder ging belangrijke uitbreiding Kunstexpositie Brouwershaven Installatie burgemeester C. Slabbekoorn 3 Receptie te Ouwerkerk GEMAKKELIJK SPAREN NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE STREEKNIEUWS OUWERKERK, 1-7. Garagebedrijf P. A. Remeeus, op de hoek Vissersweg-Jnlianastraat te Ouwerkerk, on derging de afgelopen maanden een belangrijke uit breiding. (Vervolg van pag. 1) Lange wachttijd De burgemeester zei begrip te heb ben gehad voor de lange wachttijd vóór de benoeming, al was het voor velen een moeilijke periode. Grote zorgvuldigheid immers is noodzake lijk en dat vergt tijd. Hij toonde zich erkentelijk voor de wijze waarop raad en wethouders die periode heb ben overbrugd, inzonderheid jegens de loko-burgemeester, de heer Ph. J. van Ast. Ook het personeel kreeg een dankwoord, inzonderheid voor het vele extra werk in verband met de feestelijkheden. Tot slot hoopte de burgemeester met zijn vrouw echt deel te mogen hebben aan de Erouwse gemeen schap, onder mededeling dat de ambtswoning al een eigen symbolie- ke naam is toebedacht - naar een idee van zijn echtgenote - n.l. „De Duedalf". Toespraak loko-burgemeester Voordat loko-burgemeester de heer Ph. J. v. Ast overging tót de officiële handeling: het omhangen van het te ken van waardigheid sprak hij de nieuwe burgemeester en zijn echt genote toe. Namens de raad feliciteerde <hij de heer Slabbekoorn met de benoeming in Brouwershaven, die, naar de me ning van sommigen, onnodig lang op zich heeft laten wachten. De heer Van Ast'voerde aan dat men in Den Haag niet schroomt de gemeentebe sturen van plattelandskernen te be delven met verordeningen, nota's voorschriften en rapporten, maar dat men anderzijds de enige full-time- bestuurder weghaalt binnen een ter mijn van drie weken, zodat niemand tijd heeft orde op zaken te stellen. Men neemt dan echter wel zeven maanden de tijd voordat de nieuwe bestuurder benoemd wordt. De heer Van Ast wees de heer Slabbekoorn erop dat zijn kritiek op de benoemingsprocedure zeker geen kritiek op de benoemde inhield. Hij herinnerde eraan dat het de grote wens van de heer Slabbekroon was in Brouwershaven burgemeester te zijn, omdat hij zich aangetrokken voelt tot het water en ook de speci fieke agrarische omgeving zijn bü- zondere aandacht heeft. zaak te komen tot een bestuursvorm voor het Grevellngengebied Hij zei te hopen dat beer Slabbekoorn niet ai-;.e .chriirt on worden door het vele werk dat nog op iujk taal. „U zult worden bijgestaan dooi' liet per soneel, dai bereid is met hun volle inzet het apparaat dat „gemeente" heet zo goed mogelijk te laten funk- tioneren", aldus de spreker. De heer Van Ast besloot met een dankwoord uit te spreken voor de goede wijze van samenwerking in het kollege aan wethouder P. de Moor en aan se- kretaris de heer C. M. Padmos. Dankwoorden richtte hij ook tot de raadsleden en het gemeenteperso- neel. Hij zei het een grote ervaring te hebben gevonden met zoveel men sen te moeten samenwerken. Ook de heren burgemeesters uit de regio was de heer Van Ast zeer erkente lijk voor de'manier waarop zij hem tegemoet waren getreden, evenals de Groeps- en Postkommandant der Rijkspolitie voor de prettige kontak ten en het gevoerde overleg. Tenslotte droeg de loko-burge meester zijn ambtsketen over aan de heer Slabbekoorn met de wens dat het burgemeestersambt hem datgene mag brengen wat hij ervan ver wacht. Mevrouw Losehacol'f-de Kanter liet haar dankbaarheid en goede wensen gepaard gaan met het aan bieden van een fraai boeket bloemen aan mevrouw Slabbekoorn en aan mevrouw Van Ast-v. d. Schelde, echtgenote van de loko-burgemees ter. Burgemeester Slabbekoorn dankte tenslotte de sprekers voor hun goe de wensen en felicitaties en zei te hopen, dat het „verlangde" zoveel mogelijk uitgevoerd zal kunnen worden. Hierna sloot de nieuw be noemde raadsvoorzitter de vergade ring. Sprekers Na een korte pauze, waarin een verversing werd aangeboden was het de beurt aan een negen-tal spre kers. Als eerste werd het woord gevoerd door burgemeester H. P. Ever wijn van Westerschouwen namens de vereniging van B.W. en S. en de kol- legae. „U komt in een mooie ge meente waarin de rekreatie een ontwikkeling doormaakt, wat niet altijd een. gemakkelijke taak is. We zijn in deze regio met zijn kleine ge meenten aangewezen om veel ge meenschappelijk te doen middels diverse regelingen. We wensen dat u Brouwershaven tot grote ontwikke ling zult brengen." De heer Everwijn feliciteerde de heer Slabbekoorn met zijn benoe ming en deelde hem mede, dat hij nu „een benenkluuver" wordt, in een gemeente, waar het goed werken is. Het resultaat van deze werkzaam heden was vrijdag en zaterdag jl. te aanschouwen tijdens een open huis, waarbij men tevens gelegenheid had kennis te maken met de nieuwste BMW-modellen: 728, 730 en 733 i. Advertentie Vandaag'Nkon aan iriorsnn Recht op hel doel af: stuileren,trouran,bou\wn,reizen... 'n floed spaarplan - elke maand een rast hedrag- maakt wensen snel bereikbaar Dat kan automatisch van uw salaris of pensioen bij de ZIERIKZEE Ingegooide ruiten In het bericht, betreffende inge gooide ruiten bij de firma De Jong, handel in deli'katessen, wijn en ge distilleerd', in het nummer van vrij dag jl. is ten onrechte de veronder stelling gewekt dat door betrefefnde firma te hoge prijzen zouden zijn berekend. De vrouw, die in zeer overspannen toestand, twee ruiten, bij de firma ingooide, uitte deze be schuldiging geheel ten onrechte. Geen voorrang Zondagmorgen ontstond een aan rijding tussen twee personenauto's op de kruising Provinciale weg 7 - Rijksweg 18. Een auto komende van af de Provinciale weg bestuurd door I. O. uit Aalst (B.) verleende geen voorrang aan de op de Rijksweg rij dende auto bestuurd door F- d. L.- W. uit Bruinisse. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Bei de auto's raakten fLink besdhadigd. Aanrijding Vrijdagmiddag omstreeks 15.50 uur ontstond een aanrijding lussen twee personenauto's op de kruising Pro vinciale weg 7-Julianastraal. Een auto bestuurd door C. A. S. uil Den Haag verleende geen voorrang aan een auto bestuurd door G. F. V. te Westmaas.- Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Beide voertuigen werden bcsohad'igcl. HAAMSTEDE Samenzang in kerk Heden> (maandag 4 juli) vindt in de Ger. Kerk te Haamstede een bij een 'komst plaats, waarin samenzang De firma Remeeus begon in mei 1955 op de Achterweg te Ouwerkerk, verhuisde in 1967 naar het huidige, uit verkeersoogpunt betere, vesti- gingspunt en werd in de loop der ja ren, als enige BMW-dealer, een be grip in deze regio. De bestaande showroom van 30 m2 werd. met ongeveer 60 m2 uitgebreid en biedt, vooral door de konstruktie met veel glas, een ruime aanblik. Tevens werd de kantoorruimte ver dubbeld. Het oppervlakte van de werkplaats bleef gelijk. De show room-uitbreiding kon gerealiseerd worden door het front belangrijk naar voren te brengen. De verbou wing duurde plm. vijf maanden. Door de winterperiode werden de werkzaamheden enigszins vertraagd. Tijdens de openingsrëceptie be stond grote belangstelling voor de paradepaardjes van het uit München afkomstige BMW-gamma, de nieu we modellen BMW 728, 730 en 733 i, resp. met een vermogen van 170, 184 en 197 pk. Technische verbetering Opvallend verschil ten opzichte van de BMW's 2500 en 2800 is de enorme technische verbetering, die de nieuwe modellen ondergingen. Veel aandacht werd besteed aan de veiligheid en de kreukelzones, zodat eventuele botsingen goed opgevan gen kunnen worden. „Men heeft ge tracht een auto te konstrueren, die in staat is ongelukken te voorkomen," aldus de heer Remuees. Zonder in al te technische details te treden, valt op te merken dat in de voorwand van de auto uitsluitend gewerkt is met zachte materialen. Tevens werd een komfortabele zitpositie gekre- eerd daar zowel stuur als zitplaats aan de bestuurder zijn aan te passen. Uitleg bij de nieuwe modellen werd gegeven door chef-monteur de heer F. C. Deurloo, de heer Remeeus en zijn zoon William, die studeert aan het Instituut voor de Autohan del om in de toekomst het bedrijf voort te zetten. De verbouwing De verbouwing van het garagebe drijf werd uitgevoerd door architek- tenbureau J. de Bert en Bakker, Rotterdam, Bouwbedrijf Prinse, Haamstede, Gebrs. Beije (staalkon- struktie), fa. Verboom (schilderwerk), fa. Steutel (elektriciteit), fa. De Spirt (vloeren) en fa. Deurloo, Bruinisse (timmerwerk). wordt beoefend. De leiding is in han den van Jan v. d. Driest en het. orgel wordt bespeeld door Frans van Til burg. Voor tijd: zie agenda. Kerkmis een succes De ten bate van de „Wilde Gan zen" zaterdagmiddag rond de Geref. kerk opgestelde „kerkmis", is dank zij een uitstekende voorbereiding en best weer, een groot succes gewor den. In de namiddag en des avonds be zocht een groot aantal inwonenden en toeristen de diverse stalletjes en stands. Een versterkt muziekje nood de de mensen al van verre om eens een kijkje te nemen. De rommelmarkt had veel spullen en er werd goed verkocht. De barbe cue had vooral in de avonduren voel werk evenals de pannekoekenbakkc- rlj, de vis- en fritesstand. Dan wa ren er stands van Amnesty Interna tional, het Wereld Naluurfonds, We reld-kinderen adoptiemogelijkheden, van kindertehuis „Dona Chucha", van Terre des Hommes, de Morgen land-zending en veel aftrek kreeg het poppentheater Jakkus. Naast kinderspelletjes, bussen gooien, hen- Eén van de nieuwe BMW-modellen, die werden geïntroduceerd tijdens de opening van de vergrote shoioroom. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Bijzondere bezienswaardigheid op de receptie waren de fraaie mini- stoommachines vervaardigd door de heer Deurloo. Hierop zullen wij nog nader terugkomen. gelen, deed het Rad van Avontuur goede zaken. De opening geschiedde door ds. J. Eikelboom, geref. predi kant te Haamstede. RENESSE Marihuatia-hadelaars gearresteerd De Groep van de Rijkspolitie Wes terschouwen heeft zaterdagavond na een verkregen tip, een einde ge maakt aan de verkoop van z.g. „soft drugs" (marihuana) dat vanuit een achter „De Ark" staande V.W.-kever gebeurde. De politie ging zeer over rompelend te werk zodat de inzitten den (drie jongens en een meisje) geen schijn van kans kregen om weg te komen. De inzittenden waren de Rotterdammers P. F. L. (25 jaar), T. v. L. (27), E. d. J. (23) en mej. P. L. R. (18). Uit informaties is gebleken dat al diverse hoeveelheden waren ver kocht. In de auto, die in beslag genomen werd, werden 67 zakjes marihuana aangetroffen, een nep-pistool en z.g. persijzers. Twee van de gearresteer den werden in het Groepsbureau te Haamstede opgesloten en de anderen te Zierikzee. Zij zullen zo spoedig mogelijk voorgeleid worden aan de Officier van Justitie te Middelburg. Foto-expositie Deltawerken Van 16 tot en met 26 juli wordt in Slot „Moermond" te Renesse, een fo to expositie gehouden van de Delta werken. Voor tijden: zie agenda. Rondleiding Op donderdag 7 juli vindt weel een rondleiding plaats in' Slot Moer mond. BURGIISLUIS Panamees in haven In de haven van Burghsluis arri veerde zondag de Panameese coas ter „Tuskar II" om graan te laden van Cebeco. De „Tuskar II" is een oudje van 1956 en meet 572 brt en is eigendom van de Duitser Kurt Prause te Panama. Met zijn 49 me ter lengte, de hoge opbouw en de negerbemanning trok hel veel be kijks. KERKWERVE Racefiets tegen auto Zondagmorgen omstreeks 10.30 uur ontstond- een aanrijding tussen een racefiets en een auto op de kruising Zwaardweg-Taayersweg. De racefiets bestuurd door J. d. V. uit Droischor reed over de Taaversweg en verleen de op de kruising geen voorrang aan de auto bestuurd door J. A. II. uit Roosendaal. Na de botsing werd eer ste hulp verleend aan cl. V. door de arts Lodicrs. vervolgens werd hij naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee vervoerd. De auto liep enige plaatschade op. BRIJINISSE Aanrijding Zondagmiddag omstreeks 15.00 uur ontstond ten aanrijding tussen twee personenauto's op de parkeer plaats van de Plaat van Oude Tonge. Bestuurder S. J. uit Bruinisse ver leende geen voorrang aan do voor hem van rechts komfende auto be stuurd door B. cl. C.-e. C. uil Batter- dam. Beide auto's raakten licht be schadigd. „De meest onaangename taak van de gemeentebestuurder, die altijd nog het dichtst bij de burger staat, is uit te leggen dat door al te stringen te regels van de hogere overheid het gemeentebestuur gedwongen wordt het beleid op een bepaalde manier uit te voeren", aldus de heer Van Ast. Bewoningspatroon Spreker besteedde ook aandacht aan de Nota Bewoningspatroon, waarin men, naar zijn mening, nau- welijké aan de indruk ontkomt dat de gemeentebesturen bezig zijn op onverantwoorde wijze alle open ge bieden vol te bouwen. De loko-burgemeester wees erop dat de heer Slabbekoorn afkomstig is uit een gemeente met nog meer kernen dan Brouwershaven en onge twijfeld reeds gekonfronteerd is met de z.g. kernenproblematiek. „Moeiyikheid bjj het op peil hou den van het inwonertal is het ont breken van werkgelegenheid in de ze regio. We zullen er dan ook voor moeten zorgen deze -zoveel mogelijk in stand te houden en daar waar mogelijk ons in moeten zetten ar beidsplaatsen te kreëeren al is het aantal nog zo klein. In de rekreatiesektor kan zeker hier en daar nog wat ondernomen worden, mits goed opgezet en door dacht", aldus de heer Van Ast. Greveliiigcngebierl Vervolgens wees hij op de nood Namens de schoolraad en het wa terschap Schouwen-Duiveland sprak de heer J. M. Goemans gelukwen sen. Hij vroeg de nieuwe burger vader volledige medewerking bij het instandhouden van de scholen in de kleine kernen. Als waterschaps be stuurder hoopte de heeer Goemans op bestendiging van de goede relaties. Felicitaties waren er verder van de heer J. A. van Nieuwenhuize, kollega-wethouder uit Reimerswaal en door oud-burgemeester A. P. Schouwenaar. Deze stelde dat het burgemeesterschap in Brouwersha ven zeer boeiend is en een scala van onderwerpen biedt, zoals rekreatie, renovatie, strijd tegen werkloosheid, vergrijzing der bevolking enz. „U werkt hier voor fijne mensen die aanspreekbaar zijn en u ontmoet een raad die niet uit is op polarisatie of fijnslijperij". Hij gaf de raad mee aan zijn opvolger: „Kees, draag je ambtsketen want anders ga je de mist in". „Met de vele ervaring die u bezit uit een gemeente met nog meer kernen zult u het zeker rooien in Brouwershaven." Stem van de kerk - Ds. J. A. J. Seeleman, predikant van de Hervormde gemeente Brou- wershaven-Zonnemaire sprak de wens uit dat er een goede samen werking zal zijn tussen de kerkelijke en burgerlijke gemeente. Oud-burgemeester van Reimers waal de heer Pijl-Hogeweg stelde dat de heer Slabbekoorn deze mijl paal in zijn leven zeker heeft ver diend. Hij sprak een gelukwens aan de raad met'deze benoeming, want In het pand Markt 40 te Brou wershaven, welwillend in bruikleen afgestaan door de AMRO-bank ter plaatse, vond vrijdagavond de ope ning plaats van een schilderijen en keramiek-tentoonstelling, waarop werk te zien is van Toos de Visser- Tramper, Irene van Katwijk - Tan en de schilder - keramist Matlhijs Mijnders. Het geheel is een „vreselijk leuk" element in het patroon van feeste lijkheden, rond Brouwershaven 500 jaar stad en de 400-jarige Jacob Calsherdenking, al staal het een ge heel los van het ander. Voornamelijk aquarellen hebben de kunstenaars hier bijeengebracht, vaak met excellente specima o.m. „Laars" van Toos de Visser. Heel pittig en fris zijn de aquarellen van Irene van Katwijk, die - als de an deren - haar motieven in stad en regio vond. Mijnders liet zich o.m. inspireren door oude kleitabletten, kompleet met eeuwenoude scheur tjes, spijkerschrift of andere hiero- glyphen, waarvan hij keramische „replica" maakte. De tentoonstelling werd - zeer in stijl en dichterlijk - open gepraat door de heer C. J. Hendrikse, direk- teur van de Chr. Nijverheidsschool te Bruinisse,-dadelijk al met een ge nerale typering van het werk: „de boodschap uit mythische voorlijden is over gekomen en dan ben ik weer terug bij de duinlandschappen en zeegezicht; de wind brengt de bood schap uit de voortijd". Na die op merking had de opener Roland Holst nodig, met zijn: „O, zucht van over zee, in de lichte zeeschelpen". De heer Hendrikse vernoemde ook de fraaie bloemen stillevens van Irene: „een iris, een maiskolfhet moet haast wel meer zijn, zulke klei ne fragmentjes uit het leven. Er moet wat achter zitten, of niet Iets er achter of „gewoon" vakman schap en een stukje nieuw realisme, vroeg hij zich af. Toch niet: „die roos, die schelp, die ene schoen, die rode kool. Er zit wat achter (Werk van Toos de Visser). Los van verhandelingen en theorieën „komt het er uit", en is er „een verstaan van elkaar door het beelden kijken heen". Pure poëzie tot slot: „Jou kan ik aan, over wie ik het heb. Jij zit er achter; ik heb je niet genoemd, maar je bent er. SchoonheidEen (helaas toch weer ingepakte) bos bloemen kreeg de heer Hendrikse uit handen van Toos de Visser en toen was er tijd voor veel kijken en voor een glaasje, van „appelsientje" tot een rondborstige vino. B d.v. uw voorzitter is een gave vent, har de werker, staat voor iedereen open en heeft bestuurskracht. Een humoristische speech met ge lukwensen was er van de heer B. Korstanje (vriend) burgemeester uil Zwartewaal. Namens de fraktie van de P.v.d.A. te Reimerswaal noemde de heer I. N. Lindenbergh het vertrek een groot gemis. „Iedere inwoner kon altijd bij u terecht". Tenslotte sprak de heer J. Boon uit Hansweert als hoofd der basis school namens de scholengemeen schap waarbij hij bloemen en een fraai schilderij aanbood. De heer Boon sprak ook felicitaties namens het VARA-distrikt Zeeland. Hij bood de heer Slabbekoorn, die hoofdbestuurslid is van de VARA de boeken „Brouwershaven, en Drei- schor zoals het was" aan. Verder waren er vele bloemstukken die het podium sierden. De burgemeester dankte alle spre kers met een toepasselijk woord voor hun wensen en felicitaties, waarna de aanwezigen kennis konden maken met het burgemeestersechtpaar. Des avonds was er in het Dorpshuis een receptie voor de gehele bevolking. Spreker namens de raad was de heer C. J. de Munnik (P.v.d.A.), naar wiens rede wij mogen verwijzen naar het volgend nummer. Red. BROUWERSHAVEN. „De grote drie" op de blijde instaUatiedag. Burgemeester C. Slabbekoorn met echtgenote en de loko-burgemeester Ph. J. van Ast. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3