Velen namen afscheid van direkteur dr. H. J. van Zuylen d e u r I o o Plechtigheid bij R.T.M. STKEEKNIEUWS Aktiviteiten voor de jeugd in Poortambacht FA. J. W. GUi ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 30 juni 1977 Ni. 22123 3 ZIERIIvZEE, 29-6. Tijdens een zeer druk bezochte re ceptie in „De Poorter", woensdagmiddag jl., kreeg dr. H. J. van Zuylen uit handen van drs. J. R. den Dunnen, wethouder van sport en rekreatie te Rotterdam, tie Wolfert'van Borsselen-penning uitgereikt. De afscheidsreceptie van de heer Van Zuylen, direkteur van RTM/ZVTM werd bezocht door o.a. kommissaris dr. C. Boertien en echtgenote, enkele burgemeesters, de kommissarissen van de N.V. Rotterdamse Tramweg Maatschappij en een groot aantal zakenrelaties. De heer Van Zuylen die na het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd nog is aangebleven, zal per 1 juli a.s. het bedrijf verlaten, in verband met de fusie van de RTM, de N.V. streekvervoer "Walcheren en de Zeeu wsch-Vlaamse Tramweg- Maatschappij N.V. "tot de N.V. Streekvervoer Zuid-West-Nederland. Zijn opvolger wordt de heer J. Deïst. „Kerkepad" De NCRV zond maandag 27 juni de vierde van zeven korte dokumentai- res uit onder de titel „Kcrkepad". In deze reeks zijn speciale routes te zien met per route steeds enkele bij zondere kerken, die later kunnen worden bezichtigd. De kerken die in beeld kwamen zijn tweemaal te bezoeken, de za^ terdag na de uitzending en de week erna, ook op zaterdag. Voor deze uitzending met de route Zeeland en 7 (Overijssel) zijn die data dus 2 én 9 juli tussen 14.00 en 18.00 uur. De betreffende kerken in deze regio zijn: Dreischor, Noordgouwe, Brouwershaven en Zierikzee. Zeeuwse kunst te Veere Op 5 juli zal de tweede wisselten toonstelling in de Grote Kerk te Veere van start gaan. Dil is een rei zende tentoonstelling van tekenin gen, kleine plastieken en sieraden van Zeeuwse kunstenaars die tot stand komt onder auspiciën van de Zeeuwse Culturele Raad. Deze tentoonstelling zal dit. jaar in Veere beginnen en gedurende de maand juli in de Grote Kerk te zien zijn. Opruimingsperiode Blijkens mededeling van de Ka mer van Koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland, begint, de zomer - opruiming op donderdag 14 juli en eindigt op donderdag 4 augustus d.a.v. ZIERIKZEE Opening Toeristendagen Op dinsdag 5 juli zal wethouder C. Bij de Vaatc, in de morgenuren officieel de Zierikzccsc Toeristenda gen openen. „Leeuw"-kennierkeii De Rotterdamse wethouder drs. Den Dunnen wees er in zijn korte toespraak op dat de heer Van Zuylen inderdaad veel kenmerken vertoont van zijn sterrenbeeld Leeuw. Spre ker noemde hem leidinggevend, grootmoedig, ij del, dynamisch en graag in het centrum willen staand. „Ik kan »er niet om heen te zeggen dat u in de onjgang soms een moei lijk man was, omdat u altijd voor uw mening uitkomt", aldus de heer Den Dunnen. Vervolgens hield hij een korte te rugblik op de loopbaan van de schei dende direkteur, die in 1943 werd aangesteld als inspekteur algemene dienst van de RTM en in 1946 direk teur van deze maatschappij werd. Voor zijn aktiviteiten als voorzit ter van de Rotterdamse raad voor sport en rekreatie kreeg hij vervol gens de Wolfert van Borsselen pen ning aangeboden uit handen van de wethouder. In zijn dankwoord noemde de.heer Van Zuylen zich zelf een man voor het bedrijf en, niet voor de politiek. Samenwerking Hij zei de ervaring te hebben dat de samenwerking met regionale en stedelijke bedrijven uitstekend kan zijn, evenals de samenwerking met partikuliere bedrijven. De scheiden de direkteur was van mening dat de Rijksbijdrage (thans 30 procent) zo laag mogelijk gehouden moet wor den. Tenslotte zei de heer Van Zuy len dankbaar te zijn dat de heer Deïst zijn opvolger wordt, zodat de lijn, zij het op wal andere wijze, toch zal worden voortgezet. „Praatpaal" Een dezer dagen verscheen de gezamenlijke schoolkrant „Praat paal"' van de kleuterschool „De Woelwaters" en de basisschool Theo ThijssensehooL In dit laatste nummer voor de zomervakantie zijn de volgende ru brieken te vinden, namelijk aller eerst een verslag van mevrouw H. Kotvis en mevrouw P. Baris de twee leerkrachten van kleuterschool „De Woelwater" die een bezoek brachten aan het kinderdagverblijf voor geestelijk gehandicapten te Zierikzee. Vervolgens de rubriek Kleuter- praat., waarin komische uitspraken van kleuters zijn opgenomen. In de rubriek Wij lazen voor U, ZIERIKZEE, 29-6. De Organisatie Werkgroep Rekreatie Belangengroep Poortambacht organiseert met mede werking van de Stichting Jeugd Schouwen-Duivcland deze zomer voor de jeugd weer enige aktivitei ten. Woensdag G juli a.s. wordt er een puzzeltocht georganiseerd voor de jeugd in de leeftijdsgroep van 8 tot 14 jaar. Vertrekpunt is het school plein van 'I Kofschip (voor lijd zie agenda). Vrijdag 15 juli a.s. is er gelegen heid voor de leeftijdsklasse van 6 tot 10 jaar, om stokbroden te bak ken. Dit gebeuren zal plaats hebben op het terrein aan cle Haringvliet- straat. (Voor tijd zie agenda). Dege nen die. zich voor dit onderdeel wil len aanmelden kunnen zich wenden tot de heer Oxener, Haringvliet- straal 9, te Zierikzee. Vrijdag 5 augustus a.s. wordt er Levend ganzenbord gespeeld op het veld naast de kleuterschool 't Miere- nest. Leeftijd vanaf 4 jaar. (Voor tijd zie agenda). Burgemeester Th. H. cle Meester drukt de hancl van de scheidende RTM-direkteur, dr. H. J. van Zuy len. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) President-Commissaris de heer A. J. Kaland, feliciteerde de heer Van Zuylen namens de raad van kom missarissen met zijn onderscheiding, die hem zojuist was overhandigd. „Als iemand dit verdiend heeft, bent u dat wel", aldus de heer Ka- land. Tot slot dankte hij de heer Van Zuylen voor het al het werk, dat hij voor de maatschappij had verricht. 's Avonds werd in kleinere kring met een diner afscheid genomen van dr. Van Zuylen. worden enkele belangrijke berichten omtrent de ontwikkeling binnen het onderwijs aangehaald. Vervolgens een overzicht van de twee kleuterklassen, hoe die eruit zullen gaan zien na de zomervakan tie. In het artikeltje onze jarigen, worden alle verjaardagen van leer lingen in de maanden juni, juli en augustus vermeld. Ook is er een verslagje te vinden over het afscheid van „juffrouw Duijm" 'die de Theo Thijssenschool inmiddels heeft verlaten. Verder is er voor de kleutei-s een kleurplaat en voor de wat oudere 1 eerlingen een kruiswoordpuzzel. In de rubriek Uil de school geklapt, worden alle we tenswaardige gebeurtenissen en ontwikkelingen van het afgelopen schooljaar vermeld. Vervolgens wordt in de rubriek De natuur in en om ons huis de leerlingen geadvi seerd van de vakantie een volledig plakboek aan te leggen, niet alleen foto's en ansichten erin geplakt, maar ook van allerlei soorten plan ten en bfoémen, om de herinnering aan deze vakantie zo volledig moge lijk te maken. Tot slot zijn er stukjes van leerlingen zelf van de eerste tot en met de zesde klas in deze school krant geplaatst. Filmvoorstellingen Zaterdagavond en zondagavond a.s. draait in de Concertzaal de film ,,De twee Missionarissen" met in de hoofdrollen Terence Hill, en Bud Spencer. Een 'ijzersterk duo in dit lachspektakel onder regie van Fran co Rossi. De film vertelt over twee missio narissen in het Caraïbische gebied, die door hun nogal onorthodoxe me thodes de toorn van de moederkerk opwekken. Donderdagmiddag en dinsdagmid dag a.s. draait de kindervoorstelling „Sneeuwwitje en de 7 dwergen" van Walt Disney. Het gaat om een fraaie verfilming van het bekend^ sprook je. HAAMSTEDE „Kerkmis" Onder het motto Kerkmis" wordt op zaterdag 2 juli in de rekreatiezaal van de Gereformeerde kerk een bazar gehouden, waarvan de op brengst bestemd is voor „Wilde Ganzen". Aanwezig: rad van avon tuur, rommelmarkt, informatie markt. poppentheater, kaas- en wijnstand. Aktiviteitenbeurs Van de eerste woensdag in juli af, is er in de rekreatiezaal van de Ge reformeerde kerk een zgn. Aktivitei tenbeurs, waaróp kinderen met al lerlei „waardeloos"' materiaal krea- tief bezig kunnen zijn. Rommelmarkt Voor de op zaterdag 9 juli a.s. Ie houden rommelmarkt bestaat vrij dagavond a.s. van 19.00 tot 21.00 nog gelegenheid artikelen welke hier voor in aanmerking komen in te le veren aan de school in de Duinweg, Ook kan men dit nog opgeven bij oen van de dames van hel bestuur van de rommelmarkt om huis te komen afhalen. Schoolmuren vernield Een 8-tal jongelui, uit Burgh en Haamstede, allen onder 12 jaar, kwamen maandagmiddag op hel vermetele idee om met een cross auto die geparkeerd stond op het schoolplein aan de Duinweg eens te gaan racen. Het plasticdak van de auto (eigendom van M. B. te Burgh) werd opengesneden en de portieren werden van binnenuit geopend. Daar de kontaktsleutels ontbraken werd besloten om maar te gaan du wen. De cross-auto die van voren versterkt is met een buizenframe werd als stormram gebruikt tegen de muur die het schoolplein om zoomt. De gevolgen bleven niet uit en stuk na stuk begaf de dubbel- steens muur het. Dinsdagmorgen kregen de jongelui bezoek van de politie die hun namen noteerde en de ouders aansprakelijk stelde. De schade is nog niet precies vast te stellen, maar loopt in de dui zenden guldens. Rustbank vernield Opnieuw is een rust-zitbank staande langs het Schelpenpad ach ter „Boeijes Bosch" uit het beton- fundament gerukt en vernield. Ge zien de kracht die hiervoor nodig is, kan het niet anders of volwasse nen hebben dit rustpunt, door de gemeente vervaardigd en neergezel, stuk gemaakt. RENESSE Avonddriedaagse Op 4, 5 en 6 juli wordt - georgani seerd door de Evenementenkommis sie van V.V.V. „Renesse Vooruit" - de Avonddriedaagse gehouden. Op de slotavond zullen wandelaars en wandelaarsters worden ingehaald door het fanfarekorps „Luclor et Emergo". De inschrijving kan ge schieden en de start vindt plaats bij het VVV-kantoor. men. Zij gelieven zich op te geven via de bejaardensozen ter plaatse. Kerkruitjes sneuvelen „Ledigheid is des duivels oorkus sen," dit gezegde is zeker van toe passing op de jeugd, die uit verve ling' de tijd doodt met het schieten met katapulten. Men mikt dan met flinke keien op de duiven, die op de St. Nikolaaskerk zitten, wat tot -ge volg heeft, dat bij een nadere in- spektie door de kerkeraad reeds 50 gesneuvelde glas in lood ruitjes wer den geteld. Voor de kerkeraad zeker een scha depost van enige duizenden guldens, waarbij nog komt dat de prachtige kerk die voor de toeristen een grote trekpleister is, er desolaat gaat uit zien. Hopenlijk ziet de jeugd in dat hel beter is hiermee te stoppen. Advertentie Orgelconcert Op, donderdag 7 juli bespeelt Bram Beekman het orgel van de Hervormde kerk te Renesse. SCIIARENDIJKE Inbraak in werkkeet Nadat onlangs drie portofoons uit een werkkeet van de fa. Van Oord, staande aan de Brouwersdam wer den gestolen is aldaar opnieuw in gebroken. Vermist worden een type machine, een copieermachine en de mobilofoon-antenne. De totale waar de bedraagt f 3000, KERKWERVE Feestavond sportvereniging Nu het tweede elftal van de Kerk- werfse sportvereniging W.I.K. (Wil len Is Kunnen) is gepromoveerd, is het min of meer logisch dat dit ge vierd wordt. Daarom zal er op vrij dag 1 juli a.s. (morgen dus) een feestavond worden gehouden in het gemeentelijk Verenigingsgebouw aan de Beatrixstraat. Dit feest is toegan kelijk voor alle leden, d.w.z. de voet ballers. Er zal o.m. bingo worden ge speeld. Voor tijd: zie agenda. Laatste schooldag O.B.S. De laatste schooldag van de open bare basisschool „Prinses Irene" was uiteraard „anders als anders". 's Morgens werd begonnen met de vertoning van een aantal films over koninginnedag. De leerlingen kon den zichzelf zien, gestoken in de mooie kostuums, die op Oranjedag werden gedragen. Rond half elf werd de organisatie van het programma overgenomen door de zesde klas, die de overige leerlingen „aan het werk zette „met allerlei spelletjes, 's Mid dags werd dit programma voortge zet. Het onderwijzend personeel, be staande uit mevr. Van Langeraad en de heren Geschiere en Schipper weid den verrast met presentjes. Hierna was het pannekoeken eten geblazen. Met het bakken hadden de dames van de Ouderkommissie zich belast. Er waren in de loop van de dag ook andere trakaties, als snoep en ijs. Om half vier was de fijne dag geëindigd. De leerlingen van de 6e klas kregen allen een getuigschrift en een bestek met de naam van de school als ïn- skriptie. Iedereen kon terug zien op een fijne (en zelfs zonnige) laatste schooldag. BROUWERSHAVEN Bejaarden gaan varen Ook dit jaar wordt weer door het gemeentebestuur van Brouwersha ven een vaartocht voor de bejaarde inwoners over de Grevelingen geor ganiseerd. Deze keer zal de tocht plaatsvin den op zaterdag 2 juli a.s.. Vertrek 's middags om half drie vanaf de Loswaal te Brouwershaven. Het schip is geheel overdekt zodat nie mand buiten behoeft te zitten. De deelnemers, die niet in de kern Brouwershaven wonen zullen even als vorig jaar met een bus naar de .Loswal worden gebracht. De kosten van zowel de vaartocht als de bus zijn volledig voor rekening van de gemeente. De bush vertrekt vanaf Schuddebeurs 13.30 uur halte Hees- lerlustweg, en 13.35 uur halte Ha nen weg. Te Noordgouwe 13.40 uur vanaf de Ring. Vanaf Dreischor om 13.50 uur (bushalte) en Zonnemaire 14.10 uur (Dreef). Voor eventueel vervoer van bejaardën uit de kern Brouwershaven wordt eveneens ge zorgd. De bejaarde inwoners uit de gemeente Brouwershaven die elders op Schouwen-Duiveland in bejaar dentehuizen vertoeven zullen voor de eerste keer in de gelegenheid worden gesteld aan de vaartocht dool li- ne De Cats-tentoonstelling Aanstaande zaterdag 2 juli wordt op de bovenverdieping van het nieu we gemeenschapshuis, het voorma lig tonnenmagazijn de tentoonstel ling geopend welke gewijd is aan de dichter en staatsman Jacob Cats. De officiële opening zal als eerder ge meld worden verricht door de kom missaris der Koningin in Zeeland dr. C. Boertien. Er wordt nog de aandacht op ge vestigd dat ter herinnering aan de 400e geboortedag van Vader Cats een gedenkpenning zal worden uit gegeven. Deze zal worden geslagen in brons en bij voldoende belangstel ling in zilver. Voor de bronzen pen ning zal de prijs f 30,- bedragen en voor de zilveren penning f 130,,-. Voor informatie kan men zich wenden tot het Catscomité te Brou wershaven p/a Stadhuis. BRUINISSE Schoolkrant O.B.-school De openbare basisschool kwam vlak voor de zomervakantie met het vakantie nummer van de schoolkrant uit met een fraaie tekening op de omslag van een meisje en een jon gen die het schooljaar uitfluiten op een blokfluit. De schoolkrant die maar liefst 25 pagina's telt geeft veel informatie over het afgelopen schooljaar. Zo la zen we dat er 80 leerlingen van de openbare basisschool deel hebben genomen aan de avondvierdaagse in Zierikzee, waarbij veel hulp van de ouders is geboden in verband met vervoer. Verder wordt in het num mer aandacht besteed aan de nieu we wet op het basisonderwijs en hel nieuwe leessysteem, in de vorm van nivo-lezen waarmee in januari van dit jaar in de eerste klas is gestart. In de schoolkrant waren verder aardige verhaaltjes van de leerlin gen in opgenomen over de school reisjes e.d., soms zelfs in de echte Bruse taal met daarbij een vertaling in het Nederlands. De schoolverlaters In totaal verlaten zestien leerlin gen allen zesde klassers de openba re basisschool en gaan na de grote vakantie naar de volgende scholen: 4 leerlingen naar de Rijksscholenge meenschap in Zierikzee, 6 leerlingen naar de MAVO in Oude Tonge, 2 leerlingen naai- de L.T.S. in Zierik zee, 3 leerlingen naar de L.H.N.O. in Bruinisse en 1 leerling naar de vis- serijschool in Stellendam. De heer Meulpolder start in augustus weer met een nieuwe blok- fluitgroep die voor alle leerlingen zijn van beide basisscholen zittend in de derde klas of ouder. HORIZON EN PRIMOC PRISMAKIJKERS IN OPTICIENSKWALITEIT UW OPTICIEN VERTELT U X. ER GRAAG IVIEER OVER Steeds het nieuwste/en toch voordelig OPTIEK Mol 9 - Tel. (01110) 2582 Zierikzee de „Ronde van Bru" die zal plaats vinden donderdag 14 juli a.s. Het is een wedstrijd voor amateurs die om 18.00 uur van start gaat. Het parkoers ziet er als volgt uit: start en finish Dorpsweg, Burge meester Hagelaan, Deestraat. Bers- straat, Noorddijk, Deltastraat, Dr. de Kockslraal, Molenweg, Dorpsweg. Het komilé verwacht dal een sterk rennersveld aan de start zal ver schijnen want met de beste renners van Nederland is men in onderhan deling. Aanrijding Dinsdagmorgen omstreeks tien uur vond er op de Rijksstraatweg ter hoogte van de uitrit van firma Gil- jam een aanrijding plaats tussen een personenauto en een traktor waar bij de personenauto licht werd be schadigd. De aanrijding ontstond doordat de uit de uitrit komende traktor bestuurd door de heer C. M. uit Nieuwerkerk geen voorrang gaf aan de uit richting Zype komende personenauto bestuurd door mevr. W. K. V. de W. uit Bruinisse Zype. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor en ook de traktor liep geen schade op. Jeugdspeler! Zaterdag 2 juli zullen er op het Grevelingenstrand langs de Greve- lingendam jeugdspelen worden ge organiseerd voor de leeftijdsgroepen van 4- t/m 6-jarigen én 7- t/m 11- jarigen. Bij de Rode Kruis-hulppost aan het Grevelingenstrand kan men zich opgeven voor deze spelen waar mee leuke prijzen te winnen zijn. „De Ronde van Bru" Het lcomité wielerronde Bru orga niseert dit jaar voor de elfde keer meelstraat 31 zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3