(pJO- croXs T Zeelands kommissaris met gevolg rijden nieuw fietspad open Halvarine Eerste vier ééngezinswoningen aan Domp te Ouwerkerk gereed wico DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gebeuren in Boswachterij Gesproken wordt van „homeland" voor Palestijnen Bouwen in Duiveland Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubele voor prima gebruikte meubelen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdug 30 juni 1977 133ste jaargang Nr. 22123 waarin opgenomen (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes. zie 'pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4. Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Vergadering waterschap Sch.-Duiveland BURGI1, 29-6. Zet land's kommissaris dr. C. Boprlicn, Ueefl woensdagmiddag in bijzijn van zijn echtgenote hel nieuwe fietspad in de Boswachterij „Westerschou- wen" en de zo juist gereed gekomen exkursiesehuur officieel geopend. De heer Boertieu deed dit met de fiets aan de hand door het openen van de slagboom, waarbij hij een korte toespraak hield. Hij verrichtte deze opening met enorm veel genoegen gezien de ontwikke ling van de rekreatie in de Westhoek en hij hoopte dat het 4,5 km lange fietspad en de exkursiesehuur mogen bijdragen om de toerist en de eigen be woner nog meer in kontakt te bregen tot de natuur. Vervolgens stapte een ieder op de fiets om de tocht te aanvaarden. Iedereen volbracht de rit on danks de „col's" zoals de duintoppen werden betiteld en die zitte ner enige zeer venijnige in. huis, mej. A. Houtman, V.V.V.-di- rekteur J. de Regt adj. der Rijkspo litie J. Stroo en van Staatsbosbeheer de heer J. H. C. Thomassen namens de direktie; houtvester ir. P. E. de Wit, adj. Houtvester ir. H. Feenstra, distriktsambtenaar C. H. J. van Erp, de opzichter S. Roos en oud-opzich ter N. H. Lysen waarvan velen met hun echtgenote. Mevrouw Boertien en mevrouw Everwijn kregen bloe men aangeboden. „Een belevenis" De bij de ingang van de Domeinen, prachtig in de dennen gebouwde ex kursiesehuur was het einddioel van de fietsers en na een frisdrankje te hebben genoten (onder het toeziend oog van een merelpaar met jongen De volgende zinsnede; „een bos beheren, zorgen voor gezonde groei, zoals de boer zijn graan zaait en zijn vee verzorgt, zo werken de bosbou wers aan het voortbestaan van het bos en de daarin levende planten en dieren, zodat planten en dieren en wij er ons thuisvoelen", staat, ver-, duidelijk met grote platen, te lezen in de grote voorlichtingswagen van Staatsbosbeheer die speciaal voor deze dag geparkeerd stond aan de Adr. v. d. Weijdeweg, kort bij hel begin van het fietspad. Juist deze zin werd deze middag herhaaldelijk door de sprekers geciteerd. Aan de Adr. v. d. Weijdeweg ver welkomde de hoofdingenieur-direk- teur, ir. l. Eelkema o.a. de Kommis saris en mevrouw Boertien, burge meester en mevrouw Everwijn, de beide wethouders, Steur en Hooger- dat boven in de schuur zijn nest had) noemde ir. Eelkema de rit op de fiets een belevenis. „Met de ruiter paden, de wandelpaden en dit fiets pad is de Boswachterij nu optimaal open voor de toerist en voor de eigen bevolking. Ik hoop dat u, mijnheer de kommissaris op deze tocht niet lot de gewaarwording is gekomen dat u door de bomen het bos niet meer ziet". Als herinnering bood spreker een prachtige ingelijste prent, voorstel lende een drietal bomen, de kommis saris aan. „Voor zo weinig arbeid zo veel ontvangen is echt te veel" dank te de kommissaris. Ir. Eelkema dankte verder de „bouwers op papier", de gemeente Westerschouwen, het Provinciaal be stuur, de minister van sociale zaken het Ir. bureau Oostwoud en de uit voerder Aann. Mij Schouwen-Dui- veland te Zierikzee. Een zelfde prent gaat naar de Min. van Soc. Zaken, speciaal voor mede werking aan de financiële zijde van deze projekten. ,.Na de opening be heert nu de houtvester en zijn team de schuur en het fietspad in het ge zondste duinbos tussen Calais en Jutland dat door mensenhanden is gerealiseerd," aldus spreker. „Niet weg le denken Houtvester P. E. de Wit zeide dat na 50 jaar werk de .Boswachterij klaar is en van stuifzanderij in 1923 is men nu gekomen tot een prachtige dennenaanplant, die reeds in 1947 voor het publiek werd geopend ën belangrijk werd voor de 4500 inwo- (Vervolg pag. 2) EEG-verklaring over Midden-Oosten LONDEN, 29-(». Evenals dc Verenigde Staten hebben nu de negen landen van de Europese Gemeenschap een verklaring uitgegeven over het Mid den-Oosten. De verklaring die volgens minister Van der Stoel niet veel ver schilt van wat de negen al op eerdere gelegenheden hebben gezegd over het Midden-Oosten vraagt om een spoedige hervatting van de vredesonderhan delingen die moeten leiden tot een rechtvaardige en blijvende regeling van het konflikt dat dc landen in het Midden-Oosten verdeeld houdt. Kommissaris dr. C. Boertien tilt de hefboom weg en maakte het nieuwe fietspad vrij. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer beslaat uit 10 pagina's Advertentie kuipje 500 gram T39" De vier inmiddels gereed gekomen eengezinswoningen aan de Domp. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) OUWERKERK, 29-6. De woningbouw in Ouwerkerk gaul snel en zal in <le toekomst nog belangrijk worden uitgebreid. Zo blijkt uil een gesprek met de heer J. Verhage, bedrijfsleider bij het Aannemingsbedrijf Van Engelen B.V. le Dordrecht. Vier eengezinswoningen aan de Domp te Ouwerkerk zijn inmiddels gereed gekomen en de eerste bewoners - de familie D. C. Lemson - hebben zich hier vorige week gevestigd. De woningen zijn gebouwd naar ontwerp van het arcliitektenbureau Bupart in Gorinchem. Verder zijn op hetzelfde terrein aan de Domp nog twaalf bungalows in uitvoering, die omstreeks februari opgeleverd zullen worden. Tevens zijn ver gevorderde plannen in voor bereiding voor de bouw van nog vier eengezinswoningen en negen gara ges. De nodige grond werd reeds aangekocht, maar gewacht wordt nog op adviezen van de Welstandskom missie, welke betrekking hebben op landschap, bebouwing en milieuhy giëne. Verdere uitbreiding De heer Verhage verwacht dat de nieuwbouw in deze kern daarmee niet tot een einde gekomen is, maar ook in de toekomst op beperkte schaal nog zal worden uitgebreid. Zoals bekend bestond reeds lang bij het gemeentebestuur van Duiveland, met name bij burgemeester J. D. de Kam, het verlangen om het wat in gedommelde Ouwerkerk van de drei gende vergrijzing te redden. Het aannemingsbedrijf Van Enge len B.V. speelde in op dit verlangen en kwam met het woningbouwplan op basis van verkoop aan partikulie- ren. Inmiddels is de belangstelling om in Ouwerkerk te wonen, vooral van buiten de regio, zeer groot gebleken. Zo zijn de nog in aanbouw zijnde bungalows thans reeds bijna alle verkocht. Ook Nieuwerkerk De firma Van Engelen beperkt zich overigens niet alleen tot Ou werkerk. In Nieuwerkerk zijn in de Dolfijnslraat tien semi-bungalows in aanbouw, die nog dit jaar gereed zullen komen. Na de bouwvak-va kantie gaat men in Ooslerland begin nen met het grondwerk voor de bouw van veertien eengezinswonin gen. Deze huizen komen op een ter rein nabij de Dr. Schutterstraat. Ver der zijn in Zierikzee in de Kreeft- straat tien eengezinswoningen van vrij fors formaht in aanbouw. Van het in aanbouw zijnde motel le Westerschouwen kan gezegd wor den dat de vloer voor het zwembad inmiddels is gestort. Hierin ver dween 636 m3 beton. Buiten deze re gio werkt het. aannemingsbedrijf Van Engelen ook aan sociale woning bouw en worden op diverse plaatsen woningwetwoningen gebouwd. De negen landen van de Europese Gemeenschap zijn bereid bij te dra gen in het vinden van een oplossing als alle partijen welke direct bij het conflict betrokken zijn dit vragen. De verklaring die omschreven wordt als een herhaling van oude standpunten welke al eerder door de EEG naar buiten zijn gebracht be vat twee nieuwe punten. Allereerst wordt er gesproken over wat de Amerikanen noemen een „homeland" voor de Palestijnen. In - de Nederlandse (officiële) vertaling heet het: „dat rekening moet worden gehouden met de behoefte aan een eigen land voor het Palesteijnse volk". De Franse tekst spreekt dui delijker van „Patrie" (Vaderland). Advertentie <5- Will ii betere kaassoorten kopen dan naar VAN LOON toelopen Iedere vrijdagmorgen op het Kerkplein te BRUINISSE. Deze week hij aankoop van kaas: 1 pakje roomboter voor f 1,95 t Advertentie MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 Wie niet tot het afscheid kan geraken, zal de vreugde van hel weerzien niet. smaken. Verwachting tot vrijdagavond: Veel bewolking In het algemeen veel bewolking met plaatselijk enige lichte regen; matige tot vrij krachtige zuidwestelijke wind; minima omstreeks 11 graden, maxi ma van 17 tot 21 graden. Voor zaterdag Aantal uren zon; 2 tot 10 Min.-temperaturenomstreeks 12 gr Max.-temperaturen: omstreeks 29 gr Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 1 juli. Zon op 5.24, onder 22.03 Maan op 21.54, onder 5.54 Volle maan: 1 juli (4.24). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 1 juli 4.06 16.28 9.29 22.05 Springtij: 3 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 30-6. Het KNMI' deelt mede: Ons land bevindt zich vrijdag in een zuidwestelijke stroming, waarmee vochtige lucht wordt aan gevoerd. De zon krijgt in deze lucht maar weinig kans, terwijl er ook plaatselijk wat lichte regen kan val len. Ook op de Britse eilanden in Duitsland en in Frankrijk laat de zo mer verstek gaan. In Zuid-Frankrijk vielen flinke buien, die plaatselijk meer dan 30 mm regen brachten. Hel grootste deel van Frankrijk heeft in juni maar enkele dagen met goed zomerweer gehad. In ons land was juni een van de somberste juni maanden van deze eeuw. Alleen in de junimaanden van 1907 en 1923 werd nog minder zon geregistreerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1