Brezjnews bezoek aan Parijs STREEKNIEUWS Gemeenteraad Brouwershaven VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD bezorger te ELLEMEET Meer blanken weg uit Rhodesië ERIC DE NOORMAN BLIK DOOR HET WERELD Juist terwijl in Bêugrado op een de Russen merkbaar niet welgeval lige manier begonnen wordt over mensenrechten te spreken, ging Brezjnew op reis. Zijn. eerste sinds jaren en helemaal de. eerste sinds hij zich ook, had voorzien van zijn nieu we waardigheid als president. En Parijs .was zijn bestemming, hoewel er ivel andere hoofdsteden zijn waar men al veel eerder uitnodigingen tot het Russische staatshoofd had ge daan. De Russische topbaas moet zich dus van een bezoek aan Frank rijk iets hebben voorgesteld. Ter plaatse gaf hij vrijwel voortdurend blijk van misnoegen. En van onhof felijkheid die al begon door de kleur van gegeven auto's af te keuren, te kletsen bij de plechtigheid bij het graf van de onbekende soldaat en vooral om op visite te gaan bij de burgemeester van Parijs, de grote politieke konkurrent. van president Giscard en de leider van de echte gaullisten: Chirac. De Russen gaven verder over de besprekingen te ken nen dat ze „nuttig, nodig en open hartig" geweest waren - diplomatiek jargon dat zoveel betekent als: on aangenaam van sfeer en zonder re sultaat. Nu, niet geheel zonder resultaat. President Giscard divong zijn Rus sische kollega de erkenning af dat de kwestie van de mensenrechten ook voor andere delen van de ive- reld móest geleien, met namevoor Afrika en dal net jammer zou zijn als de nieuwe staat Djibouti al snel opgeslokt zou worden doot buurlan den - in dit laatste geval kan Rus land iets doen omdat het stevig ge ïnfiltreerd is bij dé twee potentiële opslokkers: Somalië en Ethiopië. Die echter zodanig .met elkaar overhoop liggen dat hét twijfelachtig is of de Russen wel zo veel invloed hebben. Even vaag was ook de Franse be reidheid om eens over ontwapening mee te komen pralen en eventueel met andere kernmachten samen te konfereren - zoals lot dusver nooit is gebeurd -, én zelfs de Franse belofte om iri Belgrado vooral te kijken of de akkoorden van Helsinki 'wel in principe waren verwezenlijkt en minder op détails te letten was nogal wazig al kón Brezjnew er. ivel een béétje van denken dat hij .zijn zin had gekregen: Geen resultaat Maar het aardigste van de ge sprekken der twee presidenten was wél dat ze het over de „ideologische strijd" niet eens werden. Brezjnew vindt dat president Carter die zoda nig voert dal het wel op een koude oorlog uit moet draaien, maar de Fransen vinden dat de Russen er ook wëVweg mee weten en dan - met name in Afrika - op een veel nete liger manier. En als Srèzjnèw zich beklaagde over de Franse neiging om zichlangzaam maar zeker toch weer helemaal ir\ het NATO-patroon te voegen dan was de tegenvraag logisch - maar misschien niet zo di plomatiek als de Rus had verwacht - dat de Russische, raketten toch nog altijd op Europa zijn gericht. Kortom het was geen fijne sfeer. In ieder ge val niet de sfeer die Brezjnew zo goed had kunnen gebruiken: als hij door toenadering, lot Parijs bij de huidige verkoeling jegens Carters Washington de Amerikanen had kunnen laten vrezen dat het Krem lin een nieuw uitgangspunt kiezen voor hun internationale politiek, dan had dit iets betekend. Maar het kwam er niet van. En het had er waarschijnlijk ook niet van kunnen komen. Zeker, onder het gaullisme van DeGaitlle zelf kon Frankrijk nog min of meer als katalysator dienen om de totaal bevroren relaties tus sen Russen en Amerikanen ivat te ontdooien en er zelf wat bij te Win nen. De „Vriendenschaar" naar Parijs Vorige week maakte de reisver- eniging „t)e Vriendenschaar' een driedaagse reis naar Parijs. Vrijdagmorgen omstreeks zes uur gingde tocht van start. De eerste lunch werd gebruikt in Arras net over de Franse trens. In Parijs 'lo geerde het gezelschap in Hotel de Laverne. Reeds de eerste avond- werd een rondrit gemaakt door de Lichtstad. De volgende dag bracht men een bezoek aan de Notre-Dame en Het Louvre, 's Middags wérd het palè'is te Versailles bezocht en 's avonds was Montmartre en Place de Tètre aan de beiirt, waar velen zich lieten uittekenen. Een bezoek aan Parijs zou niet kompleet zijn zonder de Eifeltoren te beklimmen en dat ge beurde dan ook de laatste dag. Zon dagmiddag werd de terugreis aan vaard. De reis wer besloten met een afscheiddiner in Hulst. De voorzitter de 'heer A. J. G. Eijnde dankte allen, die aan de verzorging van deze mooie reis hadden meegewerkt. In het bijzonder de heer P. Mahni, Öiè niet alleen een goed chauffeur maar ook een uitstekend reisleider bleek te zijn, dié Parijs op z'n duimpje kende. KERKWERVE Afscheidsfeestje kleuterschool „Piggelmee" Op donderdag 22 juni werd weer de jaarlijkse feestdag van de open bare kleuterschool „Piggelmee' ge houden. Ook deze keer mochten de kinde kregen op het kasteelleven in vroe ger dagen. In de vroege middag- Maar voor een dergelijke bemid delingsrol is nu geen ruimte, al was het maar omdat Washington de Fransen maar half vertrouwt en bo vendien geen reden heeft om veel rekening met ze te houden, want zo veel stelt de Franse invloed op het ia er el d gebeur en nu ook iveer niet voor. En de. Amerikaanse sympathie voor de Fransen is zeker niet ver groot door de nu gesloten Russisch- Franse koöperatie op het gebied van snelle kweekreaktoren - juist de dingen die Carter voorlopig maar liever in de ijkast houdt omdat ze het gevaar voor verbreiding van kernwapeiis zo vergroten. Zo bezien was het.haast te voorzien dat het Russisch bezoek aan Parijs een flop moest worden. En waarom Brezjnew voor zijn debuut als over de wereld reizende président nu net een flop moest uitkiezen die hem intern ook geen respekt zal laten oogsten, blijft een raadsel. ren weer verkleed naar school ko men. want voor kinderen is een ver kleedpartijtje erg leuk. Op school werd begonnen met e'en modeshow. Alle kinderen mochten om de beurt hun kleren laten zien. Er waren boertjes, cowboy's sheriffs, deftige dames, indianen, verpleegstertjes en verschillende andere dingen meer. Hierna werden de kinderen in groe pen verdeeld en onder leiding van een juf,of iemand van de ouderkom missie werden spelletjes gedaan. Het weer was wel een beetje spelbreker. Ook al regende het niet, het was töch te koud om zomaar even te gaan zitten. Ook was er natuurlijk een traktatie, die bestond uit chocolade melk en een biscuitje. Tussen de middag werd er smakelijk gegeten van de frites, die dhr. J. Verton weer gebakken had, en van alles wat er zo bij hoort. ,s Middags mochten de kleuters nog éen poosje buiten spelen en ter afsluiting werden er dia's vertoond van Koninginnedag 1977. Als aan denken aan de kleuterschool kregen dé oudste kleuters, die naar de kleu terschool gaan,, een etui. Voor de kleintjes was er een leuke pen. Hier mee was een eind gekomen aan eén fijne en bijzondere schoolmiddag voor alle kleuters. DUIVELAND Sportvereniging „Duiveland" Ter afsluiting van hel seizoen 1976/1977 organiseerde de jeugdcom missie. valt de sportvereniging „Dui veland", op zaterdag 25 juni j'.l. een tournooi voor. haar jeugdelftallen te gen Alexandria '66 uit Rotterdam. De uitslagen waren als volgt: Duiveland E-Alexandria E 2-2. Duiveland D-Alexandria D 3-2. Duiveland C-Alexandria C 1-5. Duiveland B-Alexandria B 5-2. Na afloop van deze toernooLwed- strij-den dankte d'e voorzitter van- de sportvereniging „Duiveland" de heer Jac. van der Maa-s Pz., Alexandria '66 voor de sportieve medewerking. Daarna werden gezamenlijk nog enigë ronden Bingo gespeeld in cafe taria „Neffen d'Eule". OUWERKERK Opening Showroom Naar aanleiding van de introduk- tie vaii de BMW 728, 730 eri 733 1 eri de heropening van de showroom, houdt Autobedrijf P. A. Rémeeiis vrijdagmiddag en.zaterdag a.s. open huis. Bij deze intx-oduktie wordt de gelegenheid geboden het vernieuwde bedrijf en het uitgebreide program ma van BMW te bezichtigen. OOSTERLAND Seizoenafsluiting Peuterspeetplaafs Op woensdag 22 en op donderdag 23 juni jl. was er van 10.30 tot 13.00 .uur de.seizpenafsluiting van de Peu terspeelzaal: „Het Kraaiennest" in Öosterland. Dit werd onder leiding van de leidsters gevierd in de peu terspeelzaal aan het Konin'ginneplein (de voormalige Chr. Kleuterschool: „Radda Barnen).. Met de kleintjes werden verschillende spelletjes ge daan, met er tüssen door traktatie op ijs en liriionade. Gezamenlijk werd de middagmaaltijd gebruikt, een heerlijke portie frites van hét plaatselijke cafetaria: „Neffen d' Eule" van de familie A. Dorst. Te vens werd afscheid genomen van enige peuters die de speelzaal voor de kleuterschool gaari verwisselen. Ook wexYl afscheid genomen van de leidster, mevr; Van Beek, die een presentje werd aangeboden, namens het bestuur. Het seizoen 1976-1977 was erg succesvol. Er waren steeds 30 peuters, verdeeld over twee groe pen, in de peuterspeelzaal aanwezig. Hieruit moge blijken dat de, peuter speelzaal werkelijk in een behoefte voorziet hiér tér plaatse. Óp maan dag 8 augustus a.s. begint het nieu we seizoen. Reisje Ds. J. Bogermanschool Kort voor, de zomervakantie maak ten deleerlingen van de ds. J. Bo germanschool, de Chr. school voor Reformatorisch Basis- en Kleuteron derwijs alhier, hoofd de heer D. Morks, hun jaarlykse schoolreizen. De klassen 4, 5 en 6 bezochtten eerst het mooie slot „Loevensteijn" waar door een uitstekende rondlei ding de kinderen een heldere kijk uren werd een rondvaart gemaakt door de altijd imponerende havens van Rotterdam met één van de móóie Spido rondvaartboten. Vooral de jongens vergaapten zich uiter mate aan de grote gigantise zeekas telen, de drijvende dokken, etc.. Tenslotte werd nog een bezoek ge bracht aan de speeltuin „Drievliet" te Rijswijk, waar de kinderen intens genoten van wat hier allemaal te be leven is. De leerlingen van de klas sen 1, 2 en 3 brachten in de morgen uren een bezoek aan het altijd mooie miniatuurstadje „Maduradam" te Den Haag, waar de kleintjes met veel genoegen allerlei bedrijvigheid in deze miniatuurstad gadesloegen. Vervolgens werd in drie groepen de diergaarde „Blijdorp" te Rotterdam doorkruist. Uiteraard vormden hiel de levendige mensapen de grote at- traktie voor de kleintjes waar ze niet op uitgekeken raakten. Hierna werd deze prachtige trip besloten met een bezoek aan een speeltuin. Mede door het mooie zomerweer slaagden deze reizen van de Chr. Basisschool bijzonder en alle kinde ren keerden zeer voldaan weer thuis. Afscheidsfeestje aan openbare kleuterschool Op donderdag 23 juni jl., 's mor gens half tien, kwamen de kleuters van de openbare kleuterschool alhier (hoofdleidster mevrouw J. van Wes ten-Van Dongen) naar school om het afscheidsfeest te vieren van 26 leer lingen die haar het basisonderwijs vertrekken. De feestelijkheden vingen aan met een wedstrijd in straattekenen, wa,arbij iedereen een prijsje won. Daarna kwam' er traktatie op limo nade en cake. Verder een wedstrijd in het omverwerpen van flessen, blokjes gooien, grabbelen, etc. Na deze leuke spelletjes, waarbij de kinderen genoten, kwam een geza menlijke maaltijd in de openlucht, waarbij de kinderen aan lange tafels plaats namen en heerlijk smulden van patat- frites, worst en appelmoes. Na deze prettige gezamelijke maal tijd werden nog verschillende spel letjes gedaan, o.m. za'klopen, wat niet weinig de lachspieren in bewe ging bracht. Er was voor ieder een ijsje. Voor de 26 kleuters, die het kleuteronderwijs voor het basison derwijs gaan ruilen, was er een di ploma en een beker. Half drie ging iedereen voldaan huiswaax-ts na dit alleszins prettige afscheidsfeest. Op 8 augustus a.s. hoopt men weer te beginnen. Dan komen er weer 6 nieuwe leerlingetjes bij. Men gaat dan van start met 20 leei-lingen in de klas van de hoofdleidster, mevrouw Van Westen', en 20 in de klas van de leidster mej. C. van de Plasse. in to taal 40. Vakantienummer van „Bru-Taal" Het vakantienummer van de schoolkrant van de Christelijke ba sisschool „Bru-Taal" kwam uit op de dag dat de leerlingen met vakan tie gingen. Deze twaalf pagina tellen de krant geeft informatie over wat er zoal het afgelopen schooljaar is gepasseerd. De leei-lingen vertelden zelf over hun schoolreisjes die zij hebben ge maakt. Klas 1 en 2 zijn naar Rotter dam geweest en hebben een rond vaart gemaakt door de havens en zijn later naar diei-gaai-de Blijdoi-p gegaan. Klas 3 en vier hebben het jaai-lijkse schoolreisje naar Den Haag gemaakt waar zij het Binnen hof hebben bezocht. Kamerlid Aan- tjes heeft de kinderen daar van alles verteld. Daarna bezochten ze pano rama Mes en Madurodam en tot slot de speeltuin met vermakelijkheden in „Di-ievliet" te Rijswijk. De twee hoogste klassen zijn naar Arnhem geweest en bezochten daar het Open luchtmuseum en de „Bedriegertjes" en na nog een speeltuin te hebben lDezocht was ook deze dag weer ten einde. Vei-der wordt in dit vakantienum mer aandacht besteed aan de nieuw- bouwplannen van de school en een leesmethode die dit jaar van start is gegaan. Een zesde klas met een en twintig leei-lingen nam afscheid van de Christelijke basisschool met het gebruikelijke tuinfeest, in de tuin van meester Groenveld en daarna het officiële afscheid in het Neder lands Hervormd verenigingsgebouw met daai-bij de ouders. De leerlingen die; de school verlaten gaan na de vakantie naar de volgende scholen: 6 1.1. naar de L.T.S. in Ziex-ikzee, 5 1.1. naar de Rijksscholen gemeen schap in Ziex-ikzee, 3 1.1. naar de Ha vo in Middelharnis, 3 1.1. naar de visserijschool in Stellendam, 2 1.1. naar de L.H.N.Ö. in Bruinisse en 2 1.1. naar de Christelijke Mavo in Zie- rikzee. Totslot waren er in de school- kx-ant nog enkele raadsels opgeno men die enig denkvermogen kosten. De deuren van de scholen op Brui nisse gaan maandag 8 augustus weer open. Afscheid aan kleuterschool Vrijdagavond hebben de leerlingen van kleuterschool „De Bruse Rak kers" die na de zomervakantie naai de basisscholen gaan op bijzondere wijze afscheid genomen van de kleu- tei-school en het pei-soneel. De acht en veertig leei-lingen die de school verlaten hebben eerst gezamelijk mot de jufs op school gegeten dat was klaar, gemaakt door enkele moe ders. De maaltijd bestond uit soep, broodjes en ijs toe. Daarna werden de oudei-s van de scheidende leei-lin- gen uitgenodigd die hieraan tot gi-oot genoegen van het personeel massaal gehoor aan gaven. De hele groep leei-lingen bracht tesamèn met een der leidsters een musical ten tonele, die op voortreffelijke wijze wei-d opgevoerd. De musical was ge titeld „Jan Klaassen in speelgoed- land". Het personeel van de kleuter school heeft dit jaar gemeend het afscheidsavond je eens een wat ander karakter te geven dan voorgaande jaren. De reakties van de ouders alsmede van de leerlingen zelf was erg enthousiast zodat dit zeker voor hei-haling vatbaar is. Bouwaktiviteit in Plan West In plan West, de nieuwe woonwijk van Bruinisse heei-st ook dit jaar weex; volop bouwaktiviteit. Het verst gevordex-d is.een aantal woningen, die gebouwd wox-den door de firma Mooyaart, Oude Tonge, die als het een beetje mee zit, waarschijnlijk dit jaar nog wel bewoond zullen kunnen woi-den. De firma Spintier heeft de funderingen in de grond van een aantal bungalows, waar voor de grond al vier jaar geleden wex-d aangekocht, terwijl aan het eind van de Meekrapstraat de fir ma Capelle Bruinisse bezig is aan een particuliere bungalow, de eer ste van een drietal dat daar gebouwd zal worden. Ook de firma Deurloo begint dezer dagen aan een viertal huizen. Nijverheidsschool blijft nog (even) Het Bestuur van de Chr. Nijver heidsschool voor Meisjes te Bruinis se, had gehoopt dat men na de va kantie in Ziex-ikzee de. school zou kunnen starten. De Haagse molens, malen echter langzamer dan het voortvarende bestuur van de Huis houdschool had gedacht. Men heeft organisatorisch de zaak wel hele maal rond, maar in Den Haag is men bezig de plaats en de (nood) lokalen voor de nieuwe school te Ziex-ikzee, nog nader te, ondex-zoeken, zodat noodgedwongen toch weer op Briri- nise moet worden begonnen. Aldus is te lezen in „De Klax-oen", het schoolblad van de Nijverheidschool. Echt alleen glas in kontainer De kontainer voor statiffgeld-loos glas (flessen en potten) is gearri veerd en staat vanaf gisteren (maan dag) op het gemeenteterreïn aan de Molenweg, het zgn. „Slagtveld". Alle soorten glas binnen daarin gedeponeerd worden echter zonder deksels en doppen. Het is ook niet de bedoeling de flessen en potten met doos of plastic tasje waarin ze mee gebracht worden in de kontainer te gooien. Deze kontainer is uitsluitend bedoeld voor afvalglas en niet voor andere -voorwerpen. Het komilé die het initiatief heeft genomen tot het plaatsen van deze kontainer ver zoekt dringend geen rommel x*ond de kontainer te gooien, maar de lege tasjes en dozen mee terug naar huis te nexnen. Met de hulp van iedereen zal dit milieubewuste initiatief zeker slagen. (Vervolg van pag. 1) Aanleg jachthavens Het VVD-raadslid, de heer P. C. S. van Hattem gooide een andere knup pel in het hoendex-hok. Het had hem nl. bevreemd uit. de pers te hebben vernomen dat Brouwershaven zijn afspraken inzake de aanleg en in richting van jachthavens (volgens faseringsplan, opgesteld door ge meenten en P.P.D.) niet zou nako men volgens de raadsvoox-zitter van de nabuui-gemeente Middenschou- wen. „De voorzitter van die gemeen te schildert ons af als een slechte buui*." De x-aadsvoorzittér gaf hierop een uitvoerige toelichting waax-in hij de raad meedeelde, dat t.o.v. de eerste aanzet van de jachthaven Den Osse het niet. in de bedoeling ligt dat de gemeentebesturen onderling bij elkaar de dienst gaan uitmaken. Op 18 januari is er een vergadering ge weest met de gemeentebesturen van Brouwex'shaven-Bruinisse en Mid- denschouwen samen met o.a. diverse ambtenaren van de P.P.D. en gede puteerde mr. Boersma. Het plan is toen opgesteld om tot fasering- te komen opdat in 1985 de 3200 ligplaatsexx niet overschreden zouden worden, zodat de druk op de Grevelingen niet te zwaar zou wor den. De gemeente Middenschouwen was toen liet verst gevorderd. Brouwershaven zou de jachthaven Den Osse gelijktijdig willen ontwik kelen met het zomerdorp Den Osse. Hiertoe was een exploitatie overeen komst gesloten met. Kavero. Thans is een werkgroep bezig met de vast stelling van eisen e.d. t.a.v. de in richting van deze nieuwe jachtha ven. „Het zou niet denkbeeldig zijn dat er maar links en rechts steiger tjes worden gebouwd en ligplaatsen geki-eëerd, wat we nu juist niet moe ten hebben. Een tweede bespreking met de P.P.D. zou plaats vinden op 28 april, om. de fasering af te spi-e- ken. Middenschouwen was op deze vei-gadering niet aanwezig, wat wellicht „de misser" genoemd kan worden." De fasering „In dit gespx-ek werd dus het ge faseerd plan opgesteld. Bi-uinisse begint in 1982; Brouwershaven zou een eerste aanzet realiseren in 1977 met 160 ligplaatsen. Middenschou wen in 1978 met 265 ligplaatsen; in 1979 ook 265 ligplaatsen, waarna in 1980 Brouwershaven weer verder gaat. Niets is minder waax-, wanneer men in de krant leest uit de mond van de Middenschouwen raadsvoor zitter, dat Brouwershaven in 1S77 een aantal van 800 ligplaatsen gaat kreëeren," aldus de heer Van Ast. „Het is een strak schema, dat aange houden moet worden. Men doet het voorkomen, dat alle ontwikkelings maatschappijen grote deugnieten zijn. Kavero heeft zich precies aan de regels gehouden en geen schep gx-ond teveel weggewerkt," aldus de loko. De raad ging vervolgens z.h.s. ak- koox-d met het aanvragen van gelde lijke steun uit 's Rijks kas voor de vex*betex;ing van een komplex van vier woningen aan de Molenstraat te Brouwershaven. Nota Bewoningspatroon Betreffende de Nota Bewonings patroon voor Schouwen-Duiveiand Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Soilicitatiesschriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer J. v. Loon, Jannewekken 11, Zerikzee. Telef. (01.110) 2255, na kantoortijd (01119) 660. merken b. en w. in een uitvoerige toelichting op dat de kern Brouwers haven wox-dt aangewezen als een kern met aanvullende woonfunktie. Als belangrijkste kriterium hiervoor is gehanteerd het uitgangspunt dat de groei in veidiouding dient te staan tot de omvang van de kern, teneinde deze zijn eigen karakter te doen behouden. De kernen Dx-ei- schor, Noox-dgouwe en Zonnemaire zijn aangeduid als plattelandsker nen. Deze kernen zijn vooral de klei nere en ,in inwonertal tot nu toe veelal teruglopende of vrijwel sta biel blijvende kernen. Deze moeten de kans geboden wor den de nog aanwezige voorzieningen zoveel mogelyk te handhaven, waar bij in het bijzonder wordt gedacht aan de scholen. Handhaving en groei van het inwonertal is gewenst. De nota, aldus b. en w. spreekt zich uit voor behoud van de lokale gemeenschappen. Voor de kern Noox-dgouwe is een bestemmingsplan in voox-bereiding waarin de moge lijkheden tot nieuwbouw op beschei den schaal zal worden opgenomen. Door bekende oorzaken is in deze kern in tal van jaren niet. gebouwd kunnen worden. B. en w. zeggen akkoox-d te kunnen gaan met de aanduiding van de kern Bi;ouwei-shaven met aanvullende woonfunktie. Mening frakties De heer v. d. Bijl vond dat n.a.v. de 'cijfertjes het geheel een „persen is in een bepaald keurslijf". Zijn fraktie ziet het geheel als een be lemmering om in vrijheid wat te ontwikkelen. Voor een beetje uit bouw moet er een mogelijkheid zijn in een kleine kex-n. Voor het overige is de PCG-fx-aktie het wel in gx-ote lijnen eens met de nota. Mevrouw Loschacoff-de Kanter zei dal haar fraktie het eens is met het provinciaal bestuur dat. zij niet alles op zijn beloop wil laten maar duidelijke politiek wil voeren t.o.v. de groei en spreiding van de bevol king op Schouwen-Duiveiand, zoals uit deze nota blijkt. „We zijn vex*heugd dat de politiek van vroeger verlaten is en dat men ook buiten de leefgemeenschappen beseft dat het thans vijf voor twaalf is en een er op of er onder voor het voortbestaan van de kleine kernen. Er Nis al een landelijke vereniging opgex-icht van kleine kernen waar van ook Brouwershaven lid is ge worden. Onze provincie, ons voox'malig eiland en onze gemeente hebben veel te maken met de problemen van de kleine kernen. Via allerlei ingrepen, „toverkunstjes", hebben al onze ker- rxen gelukkig nog een school, een of meer winkels, een bloeiend vex-eni- gingsleven en in alle kernen is er de laatste tijd gebouwd of gaat er bin nenkort gebouwd wox-den, ook in Di*eischor hopen we en in Noord- gouwe. Onze fraktie is het geheel eens met het pre-advies en dat de kern Noordgouwe nog even met na me wordt genoemd, omdat dat nu juist onze gemeentelijke planning was en is. We hopen dat de leef- baax-heid in de kleine kernen, blijft bestaan en dat eï- gerenoveerd wordt," aldus mevx-ouw Loschacoff. De heer Van Ast dankte de spx-e- kers voor hun opmerkingen en stel de dat de laatste jax-en een x-edelijke groei in de gemeente heeft te zien gegeven. Niettegenstaande mogen de problemen in de kleine kernen niet vex-geten worden en er dient aan dacht aan. geschonken te blijven. SALISBURY, 27-6. Steeds meer blanken geloven niet meer in een toekomst in Rhodesië. Dat valt ten minste af te leiden uit de emigratie statistiek van mei 1977. In die maand emigreerden 1750 blanke Rhodesiex-s, wat een x-ecox-d betekent. Er konden slechts 415 nieuwkomex-s woi'den in geschreven. Sinds begin dit jaar zijn al ongeveer 5000 blanken uit Rhode sië vertrokken. In het land wonen 2.70.000 blanken en ongeveer 6,2 mil joen zwarten. WASHINGTON. De Axncrikaanse regering heeft Israël gewaarschuwd legen het principe dat over zijn be zetting van de westelijke oever van de Jordaan en de strook van Gaza niet kan worden onderhandeld. De grote beslissing ffl £2-4o 52. Svein kwijt zich blijkbaar op voox-beel- dige wijze van zijn taak, want nog steeds zijn er geen krijgers van Ondur vex-schenen. Wel is er heel in de verte rumoer waarneembaar, maar de lange stoet trekt ongemoeid over de vlakte tussen de burcht exi het woud. Met Halfx-a op de dx-aagbaai-, vrouwen en kinderen omgeven door een haag van krijgers, slaagt de uittocht boven verwachting. Al lijkt het dan ook een gewone wandeling door de sneeuw, als een veer zo gespannen loopt Eric met het hoofd van Dun Duri-ah- kx-ijgers voorop. Zijn scherpe, speurende blik glijdt onophoudelijk over de besneeuwde vlakte en langs de bosrand, doch hij kan niets ver dachts ontdekken. Tot. er eensklaps naast hem een zucht klinkt. De hoofdman der Durx-ah-krijgex-s zakt, door een pijl getx-offen, in de sneeuw. Op hetzelfde ogenblik waait hun een schelle strijdkreet tegemoet en duiken aan de bosrand de aan vallers op.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 5