ONDER VERDACHTE OMSTANDIGHEDEN STRAFSCHOPPEN MAAKTEN „BRCSE BOYS" TOT WINNAAR VAN WIK OM SCHOUWEN-DUIYELAND-TROFEE VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD bezorger te ELLEMEET STREEKNIEUWS SCHARE NDIJKE, 25-6. In de zaterdagavond te Scharcpdyke gespeelde fi nale om de Schouwen-Duiveland-trofce. hebben uiteindelijk strafschoppen de beslissing moeten brengen of Bruse Boys'dan wél WIK voor een jaar in het bezit van deze wissclprijs zou komen. Vooral voor de verliezer geeft een dergelijke afloop altijd een onbevredigend gevoel en een Wat bittere na smaak. Had vorige week in de ontmoeting in de halve finale WIK zich vaardi ger in het nemen van strafschoppen getoopd dan SKNWK, r\u toonden de spelers van Bruse Boys over meer zelfbeheersing te beschikken, waar door zij het duel in hun voordeel konden beslissen. Ondanks deze te leurstelling konden de spelers van WIK evenwel met opgeheven hoofd het strijdperk verlaten. Na de te leurstelling welke WIK door de ge miste kans op promotie naar de KNVB heeft moeten verwerken heeft het groene witte team zich in het toernooi om de Schouwen-Dui- veland trofee zich bijzonder voor treffelijk geweerd. In de finalewed- trijd tegen het in de 4e klas van de KNVB spelende Bruse Boys waren de jongens uit Kerkwerve een vol komen gelijkwaardige tegenstander. Technisch mochten de Boys dan iets beter onderlegd zijn, WIK speel de met zoveel inzet dat zy dit volko men wist te kompenscren. DUIVENSPORT P.V. Zonnemairc Uitslagen der postduivenvereni ging ..Zonnemairc" Concours op 11 juni jl., van Bourges. Afstand 530 km. Aantal duiven 33. Gelost 6 uur; aankomst eerste duif 12.03.30. A. de Wilde 1, 9; Joh. Flikweert 2: A. J. Flikweert 3: H. J. Slager 4, 5, 7, 11; C. Wesdorp 6, 8. Concours op 11 juni jl. van Sou- vres 315 km. Aantal duiven 77. Los 6.20 uur. Aankomst eerste duit' 10.08.27. H. J. Slager 1, 2, 5. 7, 9. 10, U. 12. 15, 16. 19: A. Pleune 3, 17: G,'Flik weert 4 13. 14; Joh. Flikweert 6. 8; C. Wesdorp 18, 20. PAARDENSPORT Kringconcours „Schouwse Ruiters" te Zierikzee O]) zaterdag 9 juli a.s. organiseert de L.R. „Schouwse Ruiters" een kringconcours te Zierikzee. Dit Con cours zal plaats- vinden op een ter rein, gelegen aan de Deltastraat te genover het industrieterrein. De deelnemende verenigingen zijn: de L.R. en P.C. „Walcheren" te Nieuw en St. Joost land: ,de L.R. en P.C. ..De Gouwe Reyers" te Seroos- kerke; de L.R. en P.C. „De Schelde- stad". Vlissingen: L.R. en P.C. „Wes telijk Schouwen" te Haamstede; de L.R. en P. C. ..Oranjezon" te Oost- kapelle en. de L.R. en P.C. „De Schouwse Ruiters" te Dreischor. - Het morgenprogramma begint om 9.00 Uur en het middagprogramma om13.30 uur. Ruim 140 paarden en ponies ne men deel aan dit concours. Eervol ten ondergaan en naast de hoofdprijs grijpen is een schrale troost met zelfs nog een wrang bij smaakje, door een aantal scheids rechterlijke beslissingen. Buitenspel Het tweede door Bruse Boys ge scoorde doelpunt was een school voorbeeld van buitenspel, zo klaar en zo helder dat zelfs de meest ver stokte Bruse Boys supporter het niet anders kon zien. WIK kwam hier door op een 2-0 achterstand en het pleitte voor het moreel van de ploeg dat. zij toen niet definitief door de knieën gingen. Bruse Bbys ging zich, waarschijnlijk met de gedachte dat er niets meer kon gebeuren, zich in de verdedigingen een aantal slordig heden permiteren, waarvan WIK een dankbaar gebruik wist te ma ken en eigenlijk uit Verloren positie nog terug wist te komen. Al bij de eerste de beste aanval kreeg Bruse Boys een droomkahs om voorsprong të nemén. Eddy Schild, in deze wedstrijd opererend op de rechter vleugel, speelde de bal op maat naar de in het centrum staan- d Wim Geluk die naast schoot. Een goede mogelijkheid kreeg hierna WIK toen het op -erlige' me ters van het Bruse Boys doel een ih- direkte vrije trap kreeg te nemen omdat doelman Hans Hoek vier passen met de bal zou hebben gelo pen. WIK liet de kans liggen daar Gerrit Kooman geen kans zag het leder door de opgestelde Bruse Boys muur te schieten. Twee minuten voor h.et verstrij ken van de le speelhèlft viel de ope ningstreffer. Na een voorzet van rechts, in eerste instantie werd dooi- WIK geprotesteerd Voor buitenspel, zag de groen witte verdediging geen kans op te ruimen waarvan" Eddy Schild wist te profiteren door on houdbaar in te koppen (1-0). In de 6e minuut ha de rust leek de wedstrijd beslist toen Wim Geluk vanaf de linkervleugel, de. bal naar de op rechts vrijstaande Eddv Schild speelde. Deze kon ongehinderd naar het' WIK doel oprukken. Inplaats van zelf te gaan- scoren toen doel man Noordijk uit zijn doel kwam speelde hij. echter'de bal over naai de voor hem in zuivere buitenspel- ppsitie slaande Frans.Se Oude die geen moeite had om dé bal in het doel te plaatsen (2-0). Bij WIK ontlokte het toekennen van dit doelpunt een storm van'pro testen. maar de scheidsrechter bleef bij zijn eenmaal genomen beslissing en kende hét doelpunt toe. Reddingen Bruse Boys scheen regelrecht op de overwining af te-gaan, maar een paar goede reddingen van doelman Noordijk voorkwam erger. WIK bleef met volledige inzet terug vech ten voor een beter resultaat. Piet Berrevoets'had bijna sirksés met eén hard schot dat doelman Hoek mét veel moeite uit zijn doel wist te hou den. In' de 16e minuut keerde de Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzoesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer J. v. Loon, 'annewekken 11, Zerikzee. Telef. (01110) 2255, na kantoortijd (01119) 660. In de finale om de S.-D.-trofee kre gen de toeschouwers menig duel te aanschouwen. Op de foto zijn Jaap van 't Leven (links) en Jaap Mat- thijsse in een duel gewikkeld waarbij kennelijk ook met de han den wordt gewerkt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) spanning weer terug toen Jaap Mat- thijsse van ongeveer 25 m een vrije- trap door een haag van verdedigers raak wist te schieten (2-1). Met cen trale verdediger en uitblinker Jan v. d. Berge aan het hoofd heeft het er hierna lange tijd naar uitgezien dat de Boys verdediging in het ver dere verloop stand zou weten te houden. Aan de andere zijde ver richtte doelman Noordijk nog enige goede reddingen o.a. bij een schot van Jaap v. d. Berge en een kopbal van Wim Geluk. Anderhalve minuut voor tijd, de ZSC-junioren stonden al langs de lijn gereed om de bloe men aan de.winnaars te overhandi gen, viel de voor WIK zeker ver diende gelijkmaker. Een door Jaap Matthijsse genomen vrije trap werd door Daan Ooms ingekopt (2-2), een stand waar in de normale speeltijd geen verandering meer kwam. Dit betekende dat er 2 maal 15 minuten verlengd moest worden. Strafschoppen Beide verdedigingen wisten in de ze extra speeltijd stand te houden, waardoor uiteindelijk strafschoppen de beslissing moesten brengen. Voor WIK begon Karei Mannie die de bai hoog overschoot waarna Jan v. d. Berge voor Bruse Boys raak schoot (1-0). In de 2e ronde school Kees Berre voets (WIK) naast en plaatste. Eddy Schild de tweede treffer achter doel man Noordijk (2-0). Simon Berre voets maakte hierna geen fout. ter wijl Noordijk de door Wim Geluk ingeschoten bal wist te stoppen (2- l). In de vierde ronde liet Jaap Mat thijsse doelman Hoek kansloos maar ook Leen Olree maakte geen fout (3-2). De vijlde en laatste ronde moest hierdoor dé beslissing brengen. Deze beslissing kwani snel daar Kees de Boer zijn schot door doelman Hoek gestopt zag waardoor de Boys hun laatste strafschop niet meer behoef den te nemen. DREISCHOR Rommelmarkt Ned. Herv. Gemeente De Ned. Herv. Kerk te Dreischor houdt op 9 juli a.s. een rommelmarkt bij goed weer op de parkeerplaats Goemansstraat-Moggestraat. bij slech"l Weer in de loods van Cebeco Zuidwest Boogex-dweg. Er is antiek en kuriosa, meubels en huishoude lijke artikelen. Een rad van avon tuur. grabbelton en 'er wordt 'patat en limonade verkocht. OUWEKKERK 199999 99 !SBH9I19B99!S99B999B9B9HI!!99HB999BI Hengels gestolen ln de nacht van 23 op 24 .juni wer den' op de camping „De Vier Ban nen" viéV hengels gestolen, die naast een caravan en een tent ston den. MEUYVERKERK Veluwe-reis Bejaardenbond Donderdag jl. maakte de' afdeling van de Bejaardenbond de jaarlijkse zomerreis. Om acht uur 's morgens vertrok men met een bus van Van Oevcren naar de eerste stopplaats „Motel Gorcum". Vervolgens ging het via Tiel. Rhe- nen, -Grebbeberg. Ede naar Lunteren voor de broodmaaltijd. Er was' ook nog even tijd om in deze ïpooie .om geving wat fond' le dwalen. Hoofddoel vna de reis was dc ..Ho- geVeluwe" waar een bezoek werd gebracht aan het „Kröller Möller" Museum. In dit prachtige gebouw is een geweldige verzameling kunst werken te aanschouwen. Vervolgens werd in „De Koperen Kop" een ver frissing genuttigd. Tijdens de rond rit werd ook het Sint Hubertus jachtslot bekeken. Hierna ging het naar Haimelen voor de warme maaltijd. Zowel de drankjes als het eten werden alle eer aangedaan. Tijdens de terugreis werden hartelijke dankwoorden ge sproken aan het adres van de chauf feur de heer Manni. Een van de oudste deelnemers dankte het be stuur voor de mooie reis. De voor zitten deelde tenslotte mede dat in het najaar nog eeh middagreis te verwachten is. Het ledental van de bejaarden bond groeit nog steeds en de afde ling behoort thans tot één der groot ste van Schouwen-Duiveland. Afscheid ouderling ip de HeryQrmde Ker,( Wegens vertrek naar Ouddurp wérd in de Nederlandse Hervormde kerk te Nieuwerkerk afscheid geno men van ouderling Van Wijk. No- do ziet men dit gezin vertrekken. Naast het ambtelijk werk heeft de heer Van Wijk de laatste jaren ook het kerkgebouw schoon gehouden. Woorden van dank werden dan ook door de plaatselijke predikant ds. Koikert aan zijn adres gericht in de kerkdienst van zondagochtend jl. Wandelsport-moeder Van bevoegde zijde werd er op ge wezen dat mevrouw Lodewijk-de Witte reeds 18 jaar meeloopt met de Zieirikzeese Avondvierdaagse om een oogje in het zeil te houden op de meewandeleride kinderen uit Nieu werkerk. Dit jaar deden weer een veertigtal kinderen mee, waaronder vele kleintjes. Een woord van dank aan het adres van mevTOuw Lode- wijk is zeker op zijn plaats voor de goede en zorgzame leiding bij deze vier avondtochten. Motor tegen auto Vrijdagavond omstreeks 19.50 uur ontstond een aanrijding op Rijks weg 18 tussen een auto en een mo tor. Een auto, bestuui'd door C. v. d. B. uit Oosterland kwam vanuit Nieuwerkerk en reed Rijksweg 18 op in de ï-iehting Rotterdam. Hij ver leende daarbij geen vo.orrang aan de op de Rijksweg rijdende motor be stuurd door B. L. L. uit Rotterdam. De motor reed aan de linfee'rachter- zijde tegen de auto op. De motorfiets raakte zwaar beschadigd. Zondagsschool De Zondagsschool heeft voor de vakanti'etijd de deuren gesloten. T.z.t. wórdt het herbeginnen hier vermeld. Geen Perzische tapijten Zondag reed een man door Nieu- derkerk met een auto vol wollen dekens en - naar zijn zeggen- Perzi sche tapijten, die hij trachtte te ver kopen. Na nader onderzoek bleken het geen Perzische tapijten te zijn. OOSTEJïLAND Schoolkrant Juist voor de grote vakantie kwam de openbare basisschool uit met de Schoolkrant. Het nummer b.egint met een ..Ten Geleide" van hoofdon derwijzer de heer P. T. Bolkenbaas, waarin diverse mededelingen. Ver der dankwoorden door het school hoofd aan ouders en leerkrachten. Enkele huishoudelijke mededelingen betreffende het nieuwe schooljaar worden gedaan. Vei-volgens een lijst van geslaagden voor de zwemdiplo ma's A en B en van diegenen die de schoolzwemproeven 1 en 2 aflegden. De onderwijzeres mevrouw Van Damme-Hazelbei'g vertelt iets over de samenwerking tussen kleuter en basisonderwijs en deelt mede dat er dit jaar met een nieuwe reken methode - „Operatoir rekenen" - is gestart. Verder nog bijdrage van de leerlingen van alle klassen over hun ervaringen op het schoolkamp en het schooh-eisje. Tot slot aandacht voor het Paasvoetbal 1977 en een ar tikel over schoolschaken en over zwemwedstrijden te Nieuwerkerk. BRUINTSSE Doorgereden na aanrijding Zondagmiddag omstreeks 16.15 uur ontstond een aanrijding op het par keerterrein ven Aquadelta. Een auto. bestuurd door C. N. B. uit Bergen op Zoom reed achteruit tégeh een ge parkeerd staande auto op en reed vervolgens door. De aanrijding werd gezien door een getuige, die het ken teken opnam. „Flitsen" uit het buitenland WASHINGTON. Het Amerikaanse ministerie van handel heeft de ver koop geblokkeerd van een reusach tige kemputer aan de Sovjet-Unie. Het ministerie vreest, dat de kom- pülervour militaire doeleinden ge bruikt zou kunnen worden. LONDEN. Bij het filmlaborato rium van Grunwick in Noora-Lon- den; waar de direktie al 10 maanden een konflikt heeft met de georgani- seerde werknemers; hebben zich op nieuw rellen voorgedaan. MOSKOU. In scherpe bewoordin gen heeft Moskou zich gecjistan- cieerd van de Spaanse kommunisti- sche leider Santiago Carillo en het Euro-kommunisme. ONDER W IJ S Huishoudschool „Prinses Juliana" Zierikzee Geslaagde kandidaten L.H.N.O. Zierikzee: Conny Berrevoets. Han- neke Blommaert, Marian Boot, Coby de Bruyn, Ria v. d. Bijl, Evelien Dokman, Conny van Hemert, Ma rianne Keus, Ada Kouwenlberg, Anita Kouijzer, Laura Magito, Cisca Mais, Gré Meerdink, Leen Moerland, Ma rian Rijsdijk, Coi-a Saly, Anja Saman, Wilma Schults. Edith Schwarze. Brouwershaven: Teunie Bokelaar. Bi-ijdorpe: Hilge Knol. Burgh: Francisca Boot, Petra Roon. Dreischor: Lia v.* d. Sande, Iris Tettero. Ellemeet: Dikky Verboom. Haamstede: Erna Braam, Jolanda Dijkman, Mairian de Gloppei-, Nella Kouwen, Gërmaine Schmidt. Kerkwerve: Nel den Boer. Margo van Gelderen. Nieuwerkerk: Jenny v. d. Boom, Rianne Flikweert, Lianne Theunis- se, Carolien Verboom. Marike van Westenbrugge. Oosterland: Annelies v. d. Berge. Matty. Boogert, Anja van Dijkc. Sytske Kloet. Ouwei-kerk: Karin de Boer. Renesse: Roelanne Boerma. Carla Wandel. Scharendijke: Ria Plaisier. Schuddebeurs: Ans Kaler. Serosokerke: Antia Koppman. Els v. d. Wielen. Zonnemairc: Lina van Doezelaar. Anita Goudzwaard. Afgewezen 1 kandidate. Geslaagde kandidaten M.H.N.O. Interim Algemene Schakelopleiding Zierikzee: Heieen v. d. Hoek, Nella Kloet. Matty Nuyens, Thea v. d. Sande, Anne Schell, Chantal v. d. Sneppen, Lenny Vis, Jake v. d. Weri', Hetty Wilbrink. Brouwershaven: Carola Kristalijn. Kerkwerve: Jenny den Boer, Mientje Jonker, Willy de Kok, Maaike v. d. Panne. Nieuwerkerk: Gerda Tierie. Ellen v. d. Velde. Ouwerkerk: mevr. C. M. J. Bil- v. d. Eijnde, MarjaStoutjesdijk. Renesse: Jacqueline Laarman. Afgewezen 2 kandidaten. Wat biedt de BEELDBUIS DINSDAG 28 JUNI NED. I: De VARA komt vandaag met een' uitgebreid middagprogram ma naast Chapj Chapo en een nieu we goochelsene. de avonturenfilm Een druppel in de oceaan. Daarna Oscar Peterson presenteert, een af levering uit een achldelige serie jazz-concerten. Tenslotte een Zweedse n atuurdoku men Iqire over het mysterieuze bergland Tibet, waar geen vreemdeling mag komen, 's Avonds ien eerste een Franse do- kumentqire over hel sportieve cir cus dat de Tour de France heet: voor dit verslag stond de Tour uit 1975 model. Joop Koopman presenteert vervolgens zijn quiz 2 voor 12, waar in twee paren weer de strijd met de klok, geld en woordenboek zullen aagaan. Tot het journaal een extra uitzending van het popmuziekpro gramma Wonderland, waarin nog niet eerder uitgezonden beelden van Leo Kottke en Leon Redbone ver toond worden. Kottke speelt met zijn iivaalf-snarige gitaar onder meer Egg two". Redboiie speelt met be geleiding van een tuba „Diddié wah diddie". Op veler verzoek volgt daarna de herhaling van een afleve ring van Jeanne van Munsters Fa milie Portret, waarin gespróken wordt over hét hoe het is, ais twèe homofiele jongens samen' wónen. NED. II: Vroeger dan normaal be gint.' vanavond. het programma'op'dit net. met beelden van het zilveren regeringspubileum van Koningin Elizabeth van Engeland. Vervolgens AVRO's Toppop met de Nederlandse top dertig. Na het journaal een afle vering van Gibbsville, mei de vreemde titel: Chautauqua, chautqu- qua, Chautaqua. Jipi Malloy werpt zich op de perikel-en pan het circus- levqn, in hét bijzonder op de roeke loze clown Patrick Malloy, terwijl Ray Whitehead 'betrokken raakt in een gèkompliceerde 'liefdesaffaire tuisen twee lieden uit de gegoede burgerij. Jaap van Meekren presen teert zijn actualiteitenrubriek Tele- vizier Magazine. Dan is het weer de beurt aan Columbo ongetwijfeld 's iverelds best betaalde televisie-re chercheur. De family Lyllgn bézit haar eigen niüseüih, maar'is dal on danks bankroet. Ruth Lytton besluit daarom haar eigen bezit te stelen en vervolgens de verzekering in de fi nanciële misère een handje le laten helpen.. De geraffineerde misdaad loopt echter dusdanig uit cle hand, dat er een dode valt en ónze héld Columbo móet op het strijdtoneel verschijnen. DINSDAG 28 JUNI. NED,. I: HM Chipa chapo; 14.05 Een wereld vol trucs; 14.30 Een druppel ift. de oceaan; 14.58 Oscar Peterson presenteert: 15.24 Mustang, een vergeten koninkrijk; 18.45 De fa beltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Een hele tour: 20.25 2 voor 12; 21.15 Wonderland; '21.35 Journaa,l: 21.50 Familieportret; '22.45 Journaal. NED. II: 18.00 25-jarig regerings jubileum van Koningin Elizabeth van Engeland; '1S.45 De fabeltjes krant; 18:55' Nieuws: 19.05 Toppop; 20.00 journaal: 20.25 Gibbsville; 21.15 Televizier'; 21.55 Collimbo; 23.10 Den Haag vandaag; 23.25 Journaal. sas® door HENK VAN HEESWIJK Voor ï'ekening van de zaak. De extra aktivïtieten van iedereen die nen beloond te worden. Er komt pa tat. worstjes, cola en andere limona de. De meisjes genieten van de heei'lijkheden; Frida laat zich even min onbetuigd en voor de zoveelste keer stelt, zé vast, dat ze het toch maar geweldig getroffen hebben met hun chef. Na Sinterklaas volgen er enkele rustige dagen. De etalages woixlen in kerststemming gebi'acht. Frida heeft haar vliegtuig voor Oostenrijk al besproken. Plus haar hotel. Ze gaat ditmaal meteen op Nieuwjaarsdag weg, al heel vroeg, want om half lien vertrekt haar toestel, zodat ze dezelfde, dag nog zal kunnen skiën als ze wil. Pas op twintig januari moet ze weer terug zijn op haar werk. Er is bovendien één extra voordeel verbonden aan zo'n winter- vakantie begin januari: hoeft ze niet mee te balansen; in haar ogen het stomste en vervelendste werk. dat er in een boekhandel te bedenken is. De anderen hebben haar er wel eens om gelaakt: jij drukt je lekkei; he, met het balansen. Maar Frida heeft haar weei*woord klaar: daarentegen schrijf ik me blauwe vingers aan schoollboékbestellingcn, als jullie lekker aan het zwemmen en zonnen zijn. Eix dat is ook weer waar. Zodat deze balans in ieder geval in even wicht blijft. Enkele dagen vóór Kei'stmis zit de zaak ineens zonder bestelknechl, want Job woi'dt op een avond, als hij van zijn werk naar huis fietst, in noord door een viertal jonge kerels opgewacht' en zonder meer in el kaar geslagen. Als er door zijn ge schreeuw hulp komt opdagen, sprin gen de vier helden in ccn nabij slaande auto en. ï'acen weg. Er volgt een oploop, want het slachtoffer blijft kreunend liggen. Er komt po litie en een dokter en tenslotte een ambulance, die de jongen naar een ziekenhuis brengt. Job komt die vol gende morgen niet op zijn werk. Wel is tegen negen uur zijn moeder in de winkel om te vertellen, wat er is vooi-gevallen. Ook de politie komt informeren, of men ook met wie de jongen zoal omging. Wat voor soort vrienden hij had. en eventuele vij anden. Frida is verontwaardigd. Wat een lafbekken om met z'n vieren een halfdebiele jongen zó af te tuigen. Maar dan herinnert ze zich mevrouw Van Slachteren en haar dreigement: jou krijg ik nog wel een keer: ont houd je dag! Dus vertelt ze de politie van het voorval in de Winkel, toen mevrouw Van Slachteren door Job op heterdaad werd betrapt bij het stelen van een dure vulpenset. En het daarnaa geuite dreigement. Twee dagen later leest men in de kranten, dat twee 'gebroeders Van S. uit de Amsterdamse buurt, zijn geai"res- teerd wegens mishandeling. En be grijpt Frida, als Puntersen haar de krant voorlegt in het koffiekwarticr- tje, dat dit twee zoons zijn van de bewuste dievegge. Dan vindt de politie de andere bandieten waar schijnlijk ook wel. Kerstmis valt dit. jaar op donder dag en vrijdag. Er zijn winkeliers, die de zaterdag daarna gesloten zijn, omdat veel fabrieken, kantoren en bedrijven dan uiteraai'd ook niet wei'kèn. Puntersen wil het ook wel en vraagt toestemming aan de ba zen, maar d!ie decreteren: open zijn. Het pei"soneel krijgt er een extraatje voor, maar dat is niets bijzonders, dat ontvangen ze andere jaren ook rond de feestdagen. Bettie is nijdig en zal met haar aanstaande overwe gen ontslag te nemexx. Het is al erg genoeg, dat. je iedere zaterdag dienst hebt, terwijl je in al heel wat zaken een aantal zaterdagen per jaar vrij bent. Er komt op 27 december na tuurlijk geen kip in de winkel, let op mijn woorden. Frida gaat er niet op in. Het kan haar weinig schelen, want over en kele dagen is ze toch verdwenen naar de wintersport. Die éne dag wil ze best werken. Tweede Kei-stdag gaat ze al vroeg naar het station en koopt een retour Zutphen. De voi-ige avond heeft ze het besluit genomen haar belofte in te wisselen en poolshoogte te nemen in huize Scheerdersma aan de Voor- stei-allee. Zodoende is ze tegen kof fietijd al in Zutphen en néémt maar weer een taxi, want. ze weet niet, ol' er wel een bus in de buurt komt. Lina, de 13-jarige dochter doel open en herkent haar meteen. „Tan te Frida, uit Haarlem," konstateert ze, maar het zijn bepaald geen juichkreten. ..Komt u verder.". Z.c heeft in ieder geval wel zoveel wel levendheid haar tante niet op de stoep te laten staan. Frida heeft al spijt van haar besluit hierheen te zijn gegaan, maar als Fi-eek haar op hartelijke wijze begroet en haar op de wang kust, vergoedt dat veel. Hij zegt en zijn stem klinkt getroffen: „Wat lief van je om helemaal dei*eis van Haarlem hierheen te maken. Ga zitten. Lina, wil jij een kop koffie voor tante Frida klaarmaken? Rook je?" Hij loopt bedi-ijvig naar een kast en haalt er twee pakjes siga retten uit. „Het en zonder mond stuk," zegt hij èn logt ze voor haar neer. „Ze zijn nog over van de kre- matiemiddag. Zelf x*ook rk niet, be grijp je?" Ze knikt en neemt een sigaret, die ze aansteekt. „Hoe is hét?" Ze heei'l hem onderzoekend aangekeken; het valt haar wel mee. „Je ziet er ge lukkig wat beter uit." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4