fgjm r (v LAATSTE SCHOOLWEEK VOL AKTIVITEITEN OPENB. SCHOOL „KIRREWEIE" HAAMSTEDE Historisch feest te Brouwershaven d e u r 1 o o AFSCHEIDSAVOND ZESDE KLASSERS BASISSCHOOL ,,'T STAEPEL'OF" RENESSE Afscheid leerkrachten VERZEKEREN NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE STREEKNIEUWS KERKORGEL TE BURGH ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 27 juni 1977 ?fr. 22121 3 HAAMSTEDE, 25-6. De laatste schoolweek van de openbare basisschool ,,De Kirreweie" is een week vol aktie geworden. Maandag reeds namen de zesde klus sers officieel afscheid, in het hijzijn van de ouders, fa milie en genodigden. De voorzitter, de heer S. Roos sprak een welkomstwoord dat werd gevolgd door een „eigen fabrikaat"- musical met veel muziek, zang en vooral goede solisten. Na de pauze werden de meisjes en jongens toege sproken door hun schoolhoofd de heer A. Damman en door de heer S. Roos die hen een herinneringstegel aanbod. Hierop staat hun naam, het jaar tal en de naam van de school. De volgende leerlingen ontvingen ten afscheid deze tegel: Ans Blom, Koert Bouwman, Hanneke de Bruinie, Bert Butler, Richard van Damme, Jolanda Duinhouwer, Ronnie Giljam, Bart van Haeringen, Mieke van Her pen, Chris Hoek, Ella Kik, Freddv Klapwijk, Hans Kloosterman, Mar tin Kooman, Bram Kort (Klooster- weg), Bram Kort (Hogezoom), Cor- rina Reehorst, Peter Roos, Leonieke Samson, Wilma Speelman, Ingeborg Stoel en Marco v. d. Weel. Van deze leerlingen gaan er 15 naar Rijksscho lengemeenschap Prof. Zeeman, 3 Advertentie Een ongeluk is niet altijd te voorkomen. De financiële gevolgen ervan weLVoorkom dat u in moeilijkheden raakt Sluit tijdig een goede verzekering voor uw huis en gezin, uw auto en rekreati& Ga voor een goed advies naar de. naar de L.T.S., naar naar de Huis houdschool en 2 naar de Detailhan delsvakschool in Middelburg. De kinderen namen tevens af scheid van mevr. D. S. Lysen-Bee- rens die als part-time onderwijzeres er mee ophoudt. Chris Hoek bood haar een boekenbon aan. Schoolreis Dinsdag maakten de leerlingen van de 3e, 4e- en 5e klassen hun jaarlijkse schoolreis. Met 2 bussen werd de reis aanvaard naar „De Beekse Bergen" bij Tilburg. Van dit Safari-park met erbij behorende speeltuinen hebben de kinderen zeer genoten. Dc op donderdag geplande strand- dag voor de jongste leerlingen ging i.v.m. het betrokken weer niet door. Beide onderwijzeressen organiseer den als alternatief een „spelendag" in en buiten de school. Verder enkele tekenfilms gevolgd door een maaltijd met nog warme kadetjes en na de middag een speur tocht in de Boswachterij waarbij de ouders de kinderen met hun auto's vervoerden. Een heerlijke dag! Afscheid onderwijzer Vrijdag werd. in de school in een besloten bijeenkomst afscheid geno men van de onderwijzer, de heer N. G. Krijnse Locker wegens een be noeming elders, en tevens van mevr. D. S. Lysen-Beerens Mede aan wezig waren namens het gemeen tebestuur burgemeester H. P. Everwijn, weth. M. Steur en mej. A. C. Houtman van onderwijszaken. Verder de oudercommissie en het onderwijzend personeel. De vertrek kende leerkrachten werden toege sproken door burgemeester Ever wijn, door de heer S. Roos en door het hoofd der school de heer A. Damman. Van de gemeente ontving De sportieve rekreatie De werkwijze voor de sportieve rekreatie in 1977 zal in een aantal opzichten duidelijk gaan verschillen van de opzet zoals die bij de aktie Sportreal het geval was. Maar wel zal weer getracht worden om de (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) hij uit handen van de burgemeester het boek Dromen over Zeeland, van de oudercommissie een koffer, van het personeel een boekwerk, terwijl mevr. Lysen een boeken- en een tenbon ontving. De scheidenden spraken dankwoorden. De hoogste klassen hadden tot slot een langweekend in het Kampeer- huis van Staatsbosbeheer te Veere. „doelgroep", dat wil zeggen personen boven de 25 jaar, te bereiken. Tot de gebieden waaraan in de eerste plaats aandacht zal worden besteed behoort o.a. Schouwen-Dui- veland, vanaf Zierikzee tot Bruinis- se. Door de minister van c.r.m. zal voor aktiviteiten gericht op het sportief bewegen varf de bevolking weer geld beschikbaar worden ge steld. Dat betekent dat voor het or ganiseren van aktiviteiten op het ge bied van de sportieve rekreatie sub sidies kunnen worden verkregen. Een en ander blijkt uit mededelin gen in het vorige week verschenen eerste informatiebulletin „Sportieve Rekreatie" van de gelijknamige kommissie, die te bereiken is via de Stichting Zeeland te Middelburg. ZIERIKZEE Geslaagd Aan de V.U. te Amsterdam slaagde voor het doktoraal examen pedago gie, onze vroegere stadgenote mej. A. Tiemersma. Eveneens aan de V.U. slaagde haar broer, de heer L. Tie mersma, voor het artsexamen. Vernieling boompjes Tussen 17 juni en 24 juni werden in een tuin in de Mulockstraat door (nog) onbekende daders een twee tal boompjes vernield. Aanrijding Zeelandbrug Vrijdagavond omstreeks tien uur ontstond een aanrijding op de Zee landbrug tussen een brommer en twee fietsers. De bromfietser A. d. B. uit Zierikzee kwam uit de rich ting Colijnsplaat. In tegenoverge stelde richting reden - naast elkaar - twee fietsers. Plotseling zwenkte de bromfietser naar links en kwam tegen de tweede fietser aan, zwenkte vervolgens haar rechts en kwam te gen de railing, waardoor hij viel. De man werd met hoofdletsel overge bracht naar het Rode Kruis zieken huis in Zierikzee. Aanrijding Zaterdagmorgen omstreeks 11.30 uur ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's op het parkeer terrein bij zwembad „Onderdak". Een geparkeerd staande auto, be stuurd door G. J. D. te Zierikzee reed plotseling achteruit toen A. J. v. L. uit Zierikzee aan kwam rijden. Bei de auto's raakten licht beschadigd. Aanrijding Zondagavond omstreeks 20.15 ont stond een aanrijding tussen twee personenauto's op het parkeerterrein van het Rode Kruis ziekenhuis. Beide auto's reden tegelijk achter uit en botsten. De auto's werden be stuurd door C. O. J. H. te Zierikzee en W. Q. te Haamstede. Beide voer- tuige werden aan de achterzijde beschadigd. HAAMSTEDE Diefstal Drie jeugdige Rotterdammertjes van 12, 13 en 15 jaar oud stalen za terdagmiddag een aantal zakmessen in de zaak van de heer E. J. aan de Zuidstraat. Mevr. J. die dit feit con stateerde snelde ze achterna net op het moment dat een politieauto voor bij reed. Voor de beide manschappen was het een klein kunstje om het drietal aan te houden. KERKWERVE Peuters ook op „schoolreisje" Vrijdagmorgen j.l. was het zo ver voor de zestien peuters van dfr peu terspeelzaal „De Schouwse Poele- tjes" uit Kerkwerve, ze gingen op „schoolreis". Om ongeveer half tien vertrokken de peuters met een aan tal ouders naar Scharendijke om daar een show in Dolfirodam mee te maken. De kleintjes vonden het prachtig. Na afloop van de dolfijnen show aten de kinderen frietjes met limonade, wat werd genuttigd op het terras van het restaurant. Om half één keerden de vermoeide Schouw se Poeletjes, maar wel voldaan, naar huis terug waar de ouders hen op wachtten. Geslaagd Dezer dagen slaagde aan de M.D. S. (Middelbare Detailhandelsvak School) te Middelburg, onze dorps- genote mej. Tonny de Waay. BROUWERSHAVEN Installatie burgemeester C. Slabbekoorn Op vrijdag 1 juli a.s. zal de instal latie plaats vinden van de heer C. Slabbekoorn te Hansweert als bur gemeester van de gemeente Brou wershaven. Om ongeveer 13.40 uur zal hij met zijn gezin aan de grens (Vervolg van pag. 1) Historische optocht Hoofdmoot was des middags de historische optocht, waarvoor dui zenden uit de stad en regio zich op het Marktplein hadden verzameld. De ouden van dagen uit de vier ker nen, afgehaald per bus hadden een zitplaats in de voorste gelederen. Voorafgegaan door Nut en Uitspan ning uit Zonnemaire, slingerde de lange optocht, die veel bewondering afdwong bij het duizendkoppige pu bliek zich door de straten. Achter „de muziek" een koets, waarin de loko-burgemeester en wethouder De Moor met dames, de Oranjevereni ging verbeeld in de figuur van een melkboer met antieke melkwagen (de heer M. v. Vulpen), de openbare basisschool Brouwershaven met twee van de gemeente (begin van de Don- kereweg te Schuddebeurs) worden verwelkomd door het kollege van burgemeester en wethouders. Vervolgens wordt naar Dreischor gereden, alwaar in het dorpshuis aan de Ring om 14.00 uur een buitenge wone vergadering van de gemeen teraad aanvangt, waarin de burge meester officiël zal worden geïnstal leerd. Van 20.00 uur tot 21.30 uur bestaat er voor de inwoners, besturen van ver enigingen en andere belangstellen, den, gelegenheid om met de nieuw benoemde burgemeester en zijn ge zin kennis te maken. Deze receptie vindt ook plaats in het dorpshuis te Dreischor. Botsing Aan de Dapperweg te Brouwers haven ontstond zaterdagmiddag tij dens de grote verkeersdrukte een botsing tussen een auto en een mo torrijder. De Duitse automobilist M. B. uit Hplzgerlingeri keerde in deze weg op een uitrit net toen A. F. uit Burgh op zijn motor naderde. Beide voertuigen werden beschadigd. Tentoonstelling Op vrijdag 1 juli wordt tè\ Brou- wershave (Markt 40) een tentoon stelling geopend van aquarellen en ceramiek van de dames Toos de Vis ser-Aramper, Irene van Katwijk en de heer Matthijs. Mijnders. De ten toonstelling duurt tot 16 juli. Voor deze gelegenheid verzamel den zich om 8 uur kinderen, ouders, oudercommissie en onderwijzend personeel in een der klassen. Hier verwelkomde de voorzitter van de oudercommissie, de heer J. Janse de ruim 80 aanwezigen, maar in.het bij zonder mevrouw Lysen en de vo rige maand tjjjdelyk benoemde leer kracht, de heer R. van Pesch. Mevrouw Lysen' verduidelijkte daarna hetgeen .zij met de kinderen aan onder meer taalvorming had ge daan en gaf een overzicht van de onderwerpen die zij met de kinderen via spreekbeurten had behandeld. In het kader van het vlot en duide lijk spreken was het volgende op treden van enkele kinderen. Zij ver telden moppen aan de aanwezigen, die vooral door de wijze waarop zij gebracht werden goéd aansloegen. Eindles Het hoofd van de school, de heer J. H. Blom gaf daarna zijn eindles. Via een schema van een kombinatie wagens uitbeeldend een oud stads- fragment, het brandweerkorps met een antieke spuit, de peuterspeel zaal vertolkend het weeshuis Oost- dijk, de ijsvereniging Schuddebeurs met een prachtig win tertafereel in vroeger dagen, de kleuterschool Brouwershaven met „de bewaar school", de chr. basisschool Brou wershaven met een prachtige red dingsboot, voorstellende de aan komst van Prins Hendrik in 1890, de plattelandsvrouwen met een stand beeld van Jacob Cats, die bij iedere bel een blaadje omsloeg (een bewon- deringswaardige opdracht om 2 uur stil te staan met opgeheven vinger, door mevr. v. d. Weele-Bakker), een wagen met garnalenpellers van de christelijke jongerenvereniging D.G. A., „een rondzwervende kwakzalver" Armentarium chirurgijn Leopold Bruelis, de plaatselijke arts die met een zaag een been amputeerde bij een patiënt, een straatje van Brouw door Smalstads koor, een prachtige maquette van de St. Nicolaaskerk, vervaardigd door de werkgroep Herv. Gereformeerd, een T.-Ford van de Heinekenfabriek, de her vormde zondagsschool met een kom- plete bakkerij met knedende knech ten en een oven. Verder: een juweeltje van vak manschap in de afbeelding van de kotter uit 1932 de B.H. 4 de Pionier, door de fam. P. v. Dongen, kompleet alles op schaal met stuurhut, netten, borden en garnalenpot enz., een wa gen met het muziekkorps Noord- gouwe (Con Amore) uit 1910. dat er lustige muziek uitgooide, een bezoek van Sint Nikolaas door de fa. Van 't Hof-Lievense en verder vele fraai Uitgedoste individuele deelnemers. De jurering was in handen van de gemeenteraadsleden. Dc eerste prijs werd behaald door „de bewaarschool" van mejuffrouw E. Quant, zijnde een bedrag van f 250, terwyl de andere groepen een fraaie herinneringstegel kregen. Van 19.00 tot 20.00 uur was er een optreden door de Groep 77, die een uur lang met goede muziek en zang het publiek wist te vermaken. Deze groep bestond uit mej. Van Rossum en de heren H. van Rossum, C. Hil- lebrand en W. Botbijl. Oplaten ballon De oplating van de heteluchtbal lon was enige tijd uitgesteld, maar om 9.00 uur werd bekend gemaakt, dat de ballonvaarder de heer Zoet vanaf de droogliggende ijsbaan zou opstijgen. Dit gebeurde plm. 10 over •van raderen;toonde hij aan dat ieder in zijn beroep belangrijk is en jé elkaar daardoor nodig hebt. Erg leuk was het. eind van-de les waar de heer Blom door het aanbrengen van enkele lijntjes het woord maat schappij liét verschijnen. Vervolgens werd een film ver toond die verschillende ambachten behandelde. Wethouder M. J. Steur sprak hierna de scheidende jongelui toe. Hij wenste hen veel succes na het verlaten van de basisschool, maar noemde ook het spook van de werkloosheid dat toch onmiskenbaar aanwezig is. Maar zo stelde hij, nog steeds le ven wij in feite in weelde als je nq'ar de derde wereld kijkt. Hij hoopte dat men, zich dit toch wel voor ogen wil houden. Tenslotte vroeg hij de jongelui'eerbied te heb ben van wat door de dienst ge meentewerken rond de school wordt gedaan. Aan het eind van zijn speechje bedankte hij ook mevrouw Lysen voor de grote inzet waarmee zij altijd haar werk had verricht. BROUWERSHAVEN. De historische optocht in feestend Brouwershaven, was het zaterdag helemaal. Een der wagens in de stoet: een ijzig tafe reel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) negen waarna een landing, zij het geen gemakkelijke, daar betrokkene •100 meter door het land werd ge sleurd werd uitgevoerd in Melissant op Goeree-Overflakkee. Tot de klei ne uurtjes was er een optreden op de Markt door het kwartet Frans Knij- nenburg m.m.v. de showgroep Ten- tissy. Jammer was het. dat het optreden van de heer Johann Stolz niet door kon gaan vanwege een keelaandoe ning. Het optreden is echter niet van de baan maar verschoven naar 13 augustus. Al met al kan de Smalstad in het algemeen en het feestkomité in het bijzonder, terugzien op een welge slaagde dag, die in de Brouwse anna len met gouden letters zal worden vermeld. De voorzitter van het feestkomité de heer J. A. G. de Maat werd be noemd tot ere-poorter. Advertentie r "c meelstraat 31 zierikzee Afscheid De voorzitter van de oudercom missie lichtte de kinderen daarna in wat het werk van de commissie be helst. Daarna deelde hij afscheids- tegeltjes uit aan de kinderen en aan mevrouw Lysen, die bovendien na mens de oudercommissie nog een •boekenbon ontving.. Ook het onder wijzend personeel verraste haar daarna met een dergelijke bon. Me vrouw D. S. Lysen bedankte daar na voor de kadoos en voor de vrij heid die zij in de school had gekre gen om haar lessen naar eigen in zicht te kunnen brengen. Zij had het een "heel gezellige tijd gevonden in Renesse en zich al snel deel van het team gevoeld. De heer M. G. Verberk reikte daarna de jeugd EHBO-diploma's die de kinderen enkele weken ge leden hadden behaald. Onder leiding van de Schouwse zangeres mevrouw C. Kort-van Meurs zongen de kinderen een af scheidslied, waarna Ronald Verloo een gedicht voordroeg. De heer J. H. Blom nam daarna persoonlijk af scheid van zijn pupillen en mevrouw Lysen die hij dankte voor de bij zonder enthousiaste wijze waarmee zij de lessen op donderdag verzorg de. Tenslotte boden de kinderen het onderwijzend personeel en dc leden van de oudercommssie een presentje aan, ouders en kinderen in de gele genheid werden gesteld afscheid te nemen van het onderwijzend perso neel. BURGH, 25-6. Met een eerste bespeling door de heer Klaas Bolt, rijksadvi seur voor de Monumentenzorg is zaterdagavond het uit 1794 daterende ge restaureerde orgel van de Hervormde Kerk te Burgh, weerin gebruik ge steld. Onder de kerkorgels in de regio neemt het Burghse thans weer een belangrijke plaats in. De restauratie van het z.g.n. Van Gruisenorgel, dat in 1950 uit Friesland naar hier verhuisde, werd mogelijk door een -aktie van de hervormde gemeente, die voor de tweede maal in korte tijd op de bres sprong voor de belangen van de kerk. Eerder toch vond een belangrijke restauratie vayi hel kerkgebouw plaats. Na de kerkbrand in 1929 tot aan de aanschaf van het Friese orgel, was het godshuis zonder instrument. Een groot aantal burgerlijke en kerkelijke auto riteiten uit de regio in het algemeen en Westerschouwen in het bijzonder, waren tegenwoordig bij deze opwekkende her-ingebruikneming. De organist Klaas Bolt gaf een toelichting op de registratuur en de muzikale kapaciteiten van het thans weer kostbaar geworden instrument, het front waarvan de foto een beeld geeft. RENESSË, 25-6. Donderdagavond werd op de open bare basisschool ,,'t Staepel'of" te Renesse een af scheidsavond gebonden voor de 22 zesdeklassers en voor mevrouw D. S. Lysen, die tijdelijk lessen voor deze klas verzorgde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3