Zeer geslaagd afscheidsfeest op Veermansplaat van schooljeugd Scharendijke Eerste vokale en instrumentale dienst te Renesse OPENBARE BASISSCHOOL NIEUWERKERK HAD EEN FIJNE SPORT- EN SPELMIDDAG Varen, barbeque en dan...de diploma's BUITENLANDS GELD STREEKNIELWS Afscheid leerkrachten Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 24 juni 1977 Nr. 22120 3 SCHARENDIJKE. 23-6. Op de Helchersceschool, cU- christelijke basisschool te Scharendijke, werd aan het einde van dit schooljaar afscheid genomen van de leer lingen van de zesde klas. Dit afscheid vond op bijzonder ori ginele wijze plaats, namelijk met een vaartocht van Bommenede met de „Johannes-K" naar de Veermans plaat, onder leiding van schipper Kees de Jonge. Op dó Veermansplaat werd een barbecuefestijn aangericht, dat werd ingeleid met koffie en limonade. Sa men met de aanwezige ouders deden de leerlingen een vraag- en ant woordspel. Aan lichaamsbeweging daarbij geen gebrek, want er moest om het hardst worden gerend om op tijd bij de schoolbel te komen. De barbecues waren intussen goed op temperatuur gekomen en dat was het sein dat allen konden beginnen Advertentie In Rome en Parijs, maar ook in Tokio en New\brk overal kunt u terecht met uw reiseheques.Beschikt u liever over kontant buitenlands geld? Ook dat is mogelijk. Haal uwreiscliequesen eurocheques, uw reisverzekering en al uw vreemde valuta bij de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE het „eigen kostje" te bereiden. Met de daarbij behorende sauzen werd hierna volop gesmuld. Tussen de bedrijven door werd een dankoord op rijm voorgelezen, waar in de onderwijzer de heer Bout veel Jof kreeg toegezwaaid; geholpen dooi de kinderen zocht de .meester' daar na zijn cadeau dat de dankwoorden nog eens onderstreepte. Na tien mi nuten was 't zoekkarwei geklaard en kwam uit het gevonden pakje te voorschijn: „Het Beste boek voor de weg". Daarna amuseerden de scheidende leerlingen zich met een partijtje slag bal tegen de ouders; de strijd ging aardig gelijk op want éénmaal won nen de kinderen en éénmaal de va ders en moeders. Aan deze geslaagde afscheidsavond in de openlucht was ook een meer „officieel" gedeelte verbonden. Tentoonstelling „Staats-Vlaanderen" r In het Zeeuws Museum te Middel burg wordt tot 21 augustus a.s. een tentoonstelling gehouden over Staats-Vlaanderen, welke aan de hand van kaarten laat zien hoe dit. gebied door een keten van vestingen van Retranchement tot Hulst uitein delijk „Staatsgebied" werd. Uit de geschiedenis blijkt dat wat tegenwoordig Zeeuws-Vlaanderen wordt genoemd een door de eeuwen heen door Spanje, Oostenrijk en Frankrijk fel begeerde landstrook is geweest. Sedert de grondwet van 1814 maakt diet- deel uit van de pro vincie Zeeland; de naam veranderde toen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Zeeland Magazine Het pas verschenen Zeeland Maga zine - „voor allen die van Zeeland houden" - bevat weer een flink aantal bijdragen <?ver interessante Zeeuwse zaken, zoals het artikel over het orgel in de Hervormde kérk te Baarland, dat tot één van de waarde volste kleinere monumentale instru menten gerekend kan worden. De blaasmuziek in Zeeland vormt met vele fanfare- en harmonie-or kesten een levendig wereldje. In dit nummer een publikatie over een amateur-musicus die „beroeps" werd: Wim van Boven uit Kloetinge, cor- nettist 'bij de Amsterdamse Politie- kapel. Een beschouwing over het stedelijk museum van Vlissingen, een waar schuwend artikel over de gevaren van het sportvissen - in 1976 ver dronken weer twaalf sportvissers - en de rubriek „Uit vervlogen tijd", kompleteren met een evenementen- lijst dit nummer. Circulaire inzake botulisme Ook deze zomer verspreidt het provinciaal-bestuur can Zeeland een circulaire „botulisme in Zeeland". De verschijnselen van botulisme doen zich sinds 1970 in toenemende mate in Nederland voor. Een ziekte die hier te lande voornamelijk onder eenden en andere watervogels veel slachtoffers heeft geëist. De maan den juli, augustus en september vor men bij uitstek de periode waarin slachtoffers worden gemaakt. Op een aantal plaatsen in de pro vincie werd in 1975 en 1976 ook botu lisme gekonstateerd. Het wordt reëel geacht dat dit ziekteverschijnsel zich ook in de toekomst zal aandienen. Ged. Staten hebben een circulaire met richtlijnen met betrekking tot het nemen van maatregelen gezon den aan alle colleges van burgemees ters en wethouders in Zeeland. Af scliei tl De lieer Bout sprak een kort woord tol de in een kring gezeten scheiden de jongens en meisjes. Hij wenste al len het beste voor de komende schooltijd in Zierikzee. Welke rich ting de verdere studie ook zal zijn, de heer Bout hoopte dat hij alle kinde ren ook in de toekomst zal blijven kennen. ZIERIKZEE Geslaagd Onze oud-stadgenoot, de heer N. G. Rasmussen, behaalde aan het In stituut voor Hoger Beroepsonderwijs „West Brabant" te Breda het diplo ma H.T.S. Chemische Techniek. Fiimvoorstellin in de Concertzaal Zaterdag- en zondagavond a.s. wordt in de Zierikzeese Concertzaal vertoond een film met de nogal ge welddadige titel „De .Motorduivels". Het gaat er inderdaad nogal geweld dadig aan toe in deze „onverbloem de' 'geschiedenis over motorrijders, die misschien het best als buitenspo rige wilden kunnen worden aange duid. Sporthuis Zierikzee B.V. Een nieuwe gespecialiseerde sport zaak - Sporthuis Zierikzee B.V. - in het pand Visstraat 18, wordt op vrij dag 24 juni geopend met een recep tie. Ondernemers zijn de heren H. J. Boudens en J. W. Oostendorp. Naam van de nieuwe zaak is: „Intersport". Stichting Jeugd In verband met de vakanties is het kantoor van de Stichting Jeugd ge sloten van 1 t/m 31 juli. Bijzonder huwelijk Heden (vrijdag)-morgen werd ten stadhuize een bijzonder huwelijk voltrokken, als gevolg van de om standigheid, dat de kersverse ech telieden al een respektabele leeftijd hebben bereikt. De bruid is me vrouw L. Viergever (geb. 12 april 1902) en dus al 75 jaar oud. De brui degom is J. Blom (geb. 5 oktober 1911) en derhalve 65 jaar oud. Een extra 'bijzonderheid was de aanwezigheid van de hoogbejaarde mevrouw M. Viergever-Hoekman, die 97 jaren telt. Daar zij minder goed ter been is. werd uitzonde- ringsgewijs het huwelijk parterre voltrokken in de zgn. Kommissieka mer. De Schooiklapper De Chr. Nat. Basisschool de Jan Wouter van den Doelschool kwam met het vakantienummer van de „Schoolkrant". Op de kaft de kreet: „Hoera vakantie! Hoi! Hoi!". Ver der een lesrooster voor het komen de schooljaar en een klasse-indeling. Een afscheidswoord en een wel komstwoord wordt gewijd aan resp. de zesde-klassers en de eerste klas- sers. Veel aandacht wordt in het nummer ook besteed aan de sportie ve aktivitei ten, zoals het school voet bal, de sportdag en de tafeltennis- kompetitie. Grappige verhaaltjes verder van de leerlingen over dc schoolreis en het schoolkamp, geïl lustreerd' met tekeningen van de leerkrachten. Er wordt in De Schooi klapper ook reeds een overzicht ge geven van de vakanties in het vol gend schooljaar. Het vakantienum mer wordt afgesloten met een aan tal zinnetjes uit opstellen van klas 5 over het schoolkamp. Klubblad Zierikzeese Handbalver. Delta-Sport Dezer dagen verscheen weer het tweemaandelijkse kontaktorgaan van de Zierikzeese handbalvereniging „Delta-Sport", waarin o.a. een terug blik wordt gegeven op het afgelopen seizoen. Geen enkel team van Delta- Sport heeft dit seizoen een kam pioenschap behaald, maar er is ook geen enkel team van de vereniging gedegradeerd. De meisjesadspiran- Na een korte bijbellezing" uit Gala ten werden de bijbels, rapporten, ge tuigschriften en E.II.B.O.-diploma's uitgereikt. Nadat de Veermansplaat weer netjes was ontdaan van alle sporen van dit afscheidsfeest werd weer scheep gegaan op de „Johan nes-K". Na aankomst zong de jeugd een danklied voor de schipper. ten kwamen het dicht bij een kam pioenschap, maar de beslissingswed strijd tegen Walcheren ging verlo ren. De herensenioren zijn het 'beste voor de dag gekomen: nl. promotie naar de derde klasse. Vooral het eer ste jaar zal het een zware opgaaf worden zich in deze klasse te hand haven. Zowel de dames^als de jeugd eindigden in de middenmoot van de diverse klassen. De Oranjemarkt is voor de vereni gingskas een financieel sukses ge worden. Eind juli wordt weer de jaarlijkse rommelmarkt gehouden. Het klubblad van Delta Sport, is in een nieuw jasje gestoken en dal blijkt een flinke verbetering te zijn. Met ingang van 1 augustus zal dc kontributie voor de dames gelijk ge trokken worden met die van de he- Schoolkrant De kleuterschool Dc Maltarakkers en de Chr basisschool de J. L. de Jongeschool kwamen vlak voor de vakantie uit met een zeer gevarieer de schoolkrant. De kleuterschool houdt, een terugblik op de vele ak tivitei ten in het afgelopen jaar. Ook de ouders van de kleuters houden, een dergelijke terugblik en spreken daarbij hun dank uit aan de leid sters. Grappig geïllustreerd is het gedicht over Pim Pam Poentje. Kor te verhaaltjes verder over de bezoe ken aan het patiëntenschip „Prins Willem-Alexander" en het. tehuis voor geestelijk gehandicapte kinde ren „Hernesseroord" te Middelhar- nis. De J. L. de Jongeschool wijdt een artikel aan het afscheid van de zes de-klassers en aan de nieuwe reken methode in. het komende schooljaar. Ook wordt reeds een klasse-indeling en een vakantierooster gepubliceerd. Uitgebreide verhalen van de leer lingen verder over het schoolkamp, het schoolvoetbal en het schoolreisje. De vakantie krant wordt besloten met een grappig verhaaltje over de viering van jufs verjaardag. WESTERSCHOUVVEN Opening fietspad en exkursieschuur Op woensdag 29 juni zal de Zee- lands kommissaris dr.- C. Boertien, bet fietspad en de exkursieschuur in de boswachterij „Westersebouwen" van het Staatsbosbeheer officieel worden geopend. Het begin van de plechtigheid vindt plaats op het par keerterrein aan de Adriaan v. d. Weijdeweg te Burg-Haamstede. Na afloop volgt een fietstocht door de Boswachterij. HAAMSTEDE Geslaagd De heer R. van der Pol te Haam stede slaagde dezer dagen voor het diploma Gemeentefinanciën. afgeno men door de Nederlandse Vereniging voor Gemeentebelangen. Afscheid „Onder de Wieken" Woensdagavond namen de 6c klas- sers afscheid van hun school en on derwijzend personeel. De meisjes en jongens, vergezeld door hun ouders en in het bijzijn van de oudercom missie en andere belangstellenden werden welkom geheten door liet hoofd van de Chr. Nat. school „On der de Wieken", de heer S. Karstens. De 13 meisjes en jongens waarvan er 3 naar de HAVO, 7 naar de MA VO, 2 naar de L.T.S. en 1 naar de Groene school (Kapelle) gaan zijn Erik Boot, Jacco Beleijnse, Mardie Hack, Laurens v. d. Haven, Peter Kouwen, Hans Karei Krijger, Erik Landman, Ronald v. d. Lee. Eric Jan Mes, Paul Rouw, Annemieke van Waveren, Marin v. d. Wekken en Pieter Louwerse. Een eigen programma in het ka- baret-genre wred met vaart en al lure ten tonele gevoerd en bestond uit de volgende onderdelen: Radio programma, Theater, Lied van dc Idas, De auto, Er Waren twee matro zen, Gedichten over het geleden schoolleven afgewisseld door een pauze waarin diverse sappen werden aangeboden. De leerling Paul Rouw bood een boekembon aan mede na mens de andere leerlignen. Deze bon kan gebruikt worden ter aanvulling van het dokumentatie-centrum van de school. Het schoolbestuur nam afscheid van de leerlingen bij monde van de voorzitter, de heer C. A. van Oord onder het aanbieden voor elk van een gedichtenbundel van Nel Ben schop. Ten slotte dankte de heer P. Mes het noderwijzend personeel voor al les, wat het voor deze leerlingen in 'de 6 jaar heeft gedaan. SCHARENDIJKE Oud papier Zaterdag 25 juni a.s. wordt t.b.v. S.V. Z.S.C. weer oud papier opge haald. Gebundeld gereed gezet, be- i vordert een snelle afvoer. KERKWERVE Geslaagd Aan de Rijks Middelbare Tuin bouwschool te Boskoop slaagde één dezer dagen voor het examen Aanleg en Onderhoud met een aantekening 'voor. Boomteelttheorie onze dorpsge noot de heer Kees Rentier. NIEUWERKERK Aanrijding Een aanrijding met lichte mate riële schade vond woensdag 22 juni jl. omstreeks 8.50 uur plaats op de Kerkring te Nieuwerkerk. De be stuurder van de personenauto H. A. de G. uit Rotterdam reed over de Kerkring en keek te veel naar rechts naar een woning, hij vergat hier door op het verkeer te letten. De be stuurder heeft waarschijnlijk liet stuur te veel naar links gedraaid en reed tegen een daar geparkeerde auto van J. J. v. d. S. uit Nieuwer kerk op. Kind geschept door auto Dinsdagmiddag 21 juni jl. te 17.00 uur had een ongeval op de provin ciale weg 7 afslag Gouwe Veersezee- dijk plaats. H. A. K.-O wonende te Utrecht reed over de provinciale weg 7 richting rijksweg 18. Op dit moment kwam de jeugdige fietser M. O. (6) uit Zierikzee samen met zijn moeder over het fietspad met de bedoeling over te steken. Toen de moeder omkeek om haar zoontje te waarschuwen voor de aankomende auto was haar kind al door de nade rende auto geschept. De heer Van Geer, arts verleende eerste hulp, waarna M. O. per ambulance naar het ziekenhuis Bergzicht te Goes werd overgebracht. OOSTERLAND Optreden „Oosterlands Fanfare" 'Op (heden)vrijdagavond 24 juni a.s. hoopt de plaatselijke muziekver eniging „Oosterlands Fanfare" onder leiding van de directeur, de heer Jac. Capelle. voorafgegaan door de drum band, een muzikale wandeling door het dorp te maken. Dit uit grote er kentelijkheid en dank jegens de bur gerij van Oosterland voor de spon tane medewerking, verleend bij de Volle Hervormde Kerk RENESSE, 22-6. Woensdagavond 22 juni werd de reeks bijzondere diensten in de Nederlandse Her vormde kerk van Renesse geopend met een zeer geslaagde avond onder het motto „Intrada". Aan de avond werd meegewerkt door de alt Rcina- ta Heemskerk, het kerkkoor Haam stede onder leiding van Mientjc Bliek, het kerkkoor Renesse onder leiding van Jann.v Lemsom en het schoolkoor „De Duinpiepers" van de openbare basisschool 't Staepel'of uit Renesse onder leiding van Henk Blom. Het orgel werd bespeeld door Mar van der Veer. De hervormde kerk van Renesse was voor deze gelegenheid bomvol. De avond werd geopend door ds. L. de Wil. die alle aanwezigen hartelijk verwelkomde. Na een samenzang zongen de kerkkoren van Haamstede en Renesse gezamenlijk een Gebed. Daarna een optreden van Renale Heemskerk, op hel orgel begeleid door Mar van der Veer. Het school- laatst gehouden actie om donateurs te winnen, zomede geldelijke bijdra gen te innen, en verder voor de ver strekking van talrijke goederen voor de op 9 juli a.s. te houden rommel markt ten bate van de kas van het muziekkorps. Bouw dubbele woning Men is thans bezig om de dubbele woning, die gebouwd wordt in de Leuvenstraat alhier, onder de kap te brengen. De bouw heeft plaats door het Metsel- en Aannemingsbedrijf van de heer C. Deurloo te Bruinisse. en is voor rekening van de heren L. M. Steenpoorte en G. J. Lodder, bei den woonachtig in Oosterland. In de ze straat is dit het eerste bouwwerk dat onder kap komt. Verder zijn in deze straat de funderingen gelegd voor een 16-tal woningwetwoningen, die gebouwd zullen worden door de fa. de Hartogs Bouwbedrijf te 's-Gravendeel-Zierikzee. BRUINISSE Schoolfeest „De Bruse Rakkers" Dc leerlingen 'van kleuterschool „De Bruse Rakkers" hebben woens- koor „De Duinpiepers" zong twee negrospirituals, o.a. het bekende Swing low sweet chariot. Nadat de beide kerkkoren afzon derlijk waren opgetreden hield ds. L. de Wit een overdenking onder de titel Intrada. Het tweede optreden met spiritu als besloot liet schoolkoor met ..O Peter go ring them bells". Beide kerkkoren zongen samen met de so liste o.a. ..Lead me Lord". De avond werd besloten met een gezamenlijk gezongen „Battlehymn of the Republic". Een dankbaar publiek toonde zijn waardering voor de zeer geslaagde avond met een goede kollekte-op- brengst. Woensdagavond 29 juni wordt de volgende bijzondere dienst gehouden onder hei motto ..Ars Musica". Aan die avond zal worden meegewerkt door het Zierikzees Kamerkoor' o.l.v. Riet van Dungen en het fanfare korps „Luctor et Ëmergo" uit Renes se onder" leiding van 1-Ienk Blom. dag weer een fijne dag gehad met de viering van het schoolfeest. Dit feest is een feest dat ieder jaar een ander karakter heeft en ih.de plaats is van een schoolreisje. -Deze keer was het eenindianen féést ;"cn dé speelruimte rondom hét schoolge bouw was omgetoverd in een, waar indianendorp. Kwart voor tier) kwa men de kleuters op school allemaal vermomd als indiaan of indiaan- vrouwtje. Nadat allen waren verwel komd trok men naar buiten naar de opgestelde wigwams. Daar vertelde de juffen verhaaltjes over indianen en werden ook enkele spelletjes gedaan in die geest. Vervolgens ging het he le gezelcshap in optocht naar het kleuterbadje in de Deltastraat waar ook weer verschillende spelletjes werden gedaan. Inmiddels was het etenstijd geworden en trokken de kleuters met juffrouws weer terug naar school. Een twintigtal moeders van de kleuters hadden voor de maaltijd gezorgd die bestond uit ma caroni en pannekoeken met yoghurt als toetje. Tot slot werd in de speel zaal nog popenkast gespeeld dat ook betrekking had op het indianenleven. Al met al een fijne dag voor de kleu ters die dankzij het droge weer met aangename temperatuur zeer ge slaagd is. NIEUWERKERK, 23-6. Nu het einde van het schooljaar in zicht komt, heeft de openbare basisschool een fijne sport- en spelmorgen georganiseerd voor de leerlingen. Ilet sport- en spelleest werd georganiseerd door de van school gaande leerlingen - klas 6 - en deze hadden raad en daad gekregen van mevrouw Haak, de heer Cevaal en een aantal moeders. De onderdelen van het feest wa ren: plein-tekenen, met als teken- onderwerp: roodkapje; sport en spel, met als spelpunten: zaklopen, kik- kerspi'ong, estafette hardlopen, doel- schoppen, touwtje springen, korf- gooien enz.: gezelschapspelen met als spelpunten: verscheurde krantenwe reld, dobbelspel en totokwis; spelen: blikken gooien, toren bouwen, woor denspel, puzzelspel. Tenslotte was er een dia-kwis. De algemene leiding van de afde ling sport en spel had het hoofd dei- school, de heer Provoost. Zang- en muziekspel Verdér was er ook nog' een pro grammapunt: zang- en muziekspel. Elk groepje leerlingen koos een liedje en zong dit met zelfgekozen begelei ding. Ze kregen tien minuten om te oefenen en daarna kwam de uitvoe ring, direkt gevolgd door de jurering. Het aparte van heel dit feest is wel dat de van school gaande kinde ren een feest in sport en spel hebben georganiseerd voor alle andere leer lingen, dus van de klasse 1 tot en het 5 en dat feest is zeer geslaagd. Er is leuk' en enthousiast gespeeld. Afscheid leerkrachten Vanzelfsprekend had ook het af scheid van mejuffrouw Dc G1 opper en van de heer Den Dekker de aan dacht. Beiden hebben hun beste krachten aan de school gegeven. Ze kregen dank en heel veel goede Wen sen mee. Natuurlijk was er voor de kinderen en de medewerkers een traktatie. Bij spel en sport smaakte de limonade goed. Het punt samen zang werd wegens het weer in de school uitgevoerd, maar is ook bij zonder geslaagd. Tenslotte werden aan de winnaars het diploma uitgereikt. De heer Ce- vaal dankte alle medewerkers, de kinderen, de kollega's en de firma Licvense, die voor de geluidsverster king had gezorgd. Het hoofd van de school, dc heer Provoost, dankte we derkerig mevrouw Haag, de heer Ce- vaal en de moeders. Uitslagen Klas 1Francisca .-Muriel en Saskia Erbrink, 451 punten. Klas 2: Lenna de Looze en Anko Krijger, 449 punten. Klas 3: Eline Goudzwaard en Ilona van Strien, 439 punten. Klas 4: Wim Wandel en Nico Scheele, 447 punten. Klas 5: René Goudzwaard en Diane Lodewijk. 435 punten. Zo had dus elk klas een winnend groepje. OUWERKERK. Clowns op de school... dat beleefde de kleuter school te Ouwerkerk, bij gelegen heid ran hei leerlingen-afscheids feestje. Voordat het schooljaar er op zat dienden, zich twee clowns aam. die in de lunchpauze gezellig samen met de kleuters mee-aten. In aan wezigheid van de ouders draaiden zij 's middags hun prograinma af. Kon- feiti en water waren belangrijke en lachwekkende materialen. Aan het slot boden de clowns de kinderen een drinkbeker aan en na een trak tatie keerden allen voldaan huis waarts. (Foto: Zicrikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3