Msmtm Gloednieuw zwembad van Aqua Delta te Bruinisse in gebruik genomen Krediet voor uitvoering eerste fasen sportveldenkomplex Begin tijdperk riant zwemmen twijfel Premier Den Uyl: „geen dat geweld juist was" Gemeenteraad Middenschouwen Militante zwarte jeugd /HeöfftUnögëëns goed BANKSTEL maar... bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN bii mm en bepaal meteen uw nieuwe keus. Automobielbedrijf W. C. Isfa Zoon ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 24 juni 1977 133ste jaargang Nr. 22120 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797-1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1 ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86.Losse /ïummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Schooljaar einde-f eest jes hier en daar BRUINISSE, 23-6. Het tijdperk van riant zwemmen te Bruinisse is aangebroken. Vertaald betekent dit: Bruinisse beeft een gloednieuw, fraai overdekt zwem bad. Het is bet bad van „Aqua Delta", maar feitelijk bet bad „voor allemaal". Na eeuwen waarin de badspullen - wiebelend op één been - aan de kale en altijd winderige dijk moes ten worden aangetrokken en de zwembegerigen via basaltblokken en velden spekgladde „klappers" het lijf prijs gaven aan de golven, nu de gesoigneerde sfeer van. een mo dern ge-ozoniseerd zwembad. Zaterdag jl. is het zwembad offi cieus in gebruik genomen en moge lijk drupt er in augustus nog wat of ficieel praatwater in het bassin, maar dat is dan voor straks. Nog juist met het nieuwe seizoen kwam het bad gereed en ook in deze no- menklatuur van strenge zakelijkheid, ziet en hoort men mensen enthou siast worden en dat is best leuk. Eeri zwembad - welk stuk futuro logie er destijds 'ook werd bedreven - was al opgenomen in de oorspron kelijke planning en vormde onder deel van een soort Magna Charta, gesloten met de gemeente, waarin de vrijheden (en on-) vrijheden werden geregeld. de moderne aanpak'van het totaal- projekt „Aqua Delta" schoof in ge dachten een zwembad toch wat naar achteren, maar nu is het er en het draait al - zij het op (proef) - rolle tjes. Zo schiet het Franse liedje te bin nen: „Tout va trés bien monsieur le bourgemestre" („Alles gaat goed me neer de burgemeester") en via en over de hoogste magistraat van „ons Bru" bereike deze mededeling de burgerij en iedere verder ge-inte resseerde. Afmetingen Het draait al Zelfs wie niet verbaasd was over Het diepe bad meet 25 x 10 meter en varieert in diepte van 2 tot 1.20 m en dan is er een kleuterbadje van 8x6 meter, met een diepte van 40 cm. Een vergelijkbaar zwembad van deze allure, is er verder nog maar één in Nederland. Bruinisse als goede tweede kan dus in zijn nopjes zijn, want het bad gaat echt ge-ïntegreerd gebruikt worden in de plaatselijke gemeenschap. De ontwikkelingsmaatschappij Wil- ma omhing zich - zo lijkt het wel - voor deze gelegenheid met de man tel der filantropie, want het zwem bad kwam tot stand zonder één cent subsidie. Natuurlijk is ook dit objekt eind resultaat van zakelijk denken, maar pikant in dit verband is toch het feit, dat zwembaden nergens - en ook hier niet - rendabel zijn te ex ploiteren. (Vervolg pag. 2) Het gijzelingsdebat DEN HAAG, 23-6. Er bestaat bij de regering geen twijfel over dat hel ge bruik van geweld om een einde te maken aan de g(jzelingsakties juist was. Premier Den Uyl heeft dit vrijdagmoren gezegd aan het eind van het kamer debat over de gijzelingen bij De Punt en in Bovensmilde. Het grote bassin van Aqua Delta's zwembad. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Wijs is hij, die vain een vijand een vriend kan maken. ~De premier gaf een nadere verkla ring van het woord „nederlaag" dat hij kort na afloop van de gijzelingen heeft gebruikt. In het gebruik van Op weg naar de douches. HAAMSTEDE. Het terrein rond de grote kerk te Haamstede, werd ver rijkt met een abri en een fraai ge metselde pseudo-regenton. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHARENDIJKE, 21-6. Op de vergadering van de ge meenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester E. Baerends, kwam aanvullend aan de orde liet voor stel een krediet te voteren voor de uitvoering van de eerste en tweede fase van liet sportveldenkomplex te Iierkwerve. Voor de aanleg is geen D.A.C.W.-subsidie beschikbaar, zodat thans niet het gehele plan kan worden uitgevoerd (3 fasen). De fasen 1 en 2 betreffen aanleg van eenbqveld en oefenveld, een hoofdveld en parkeerterrein. De heer W. C. van den Bosse zou bij het beschikbaar stellen van het krediet gaarne een bepaling opgeno men willen zien, dat de sportvelden niet op zondag bespeeld mogen wor den. De heer L. C. Hart konstateerde, dat de geplande wandelgelegenheid niet aanwezig zal zijn wanneer fase 3 niet kan worden uitgevoerd. Hij vond de waarde van f 4,- per m.2 voor de grondinbreng (oude sport terrein) in het bestemmingsplan Groene Wijk te laag. Het dubbele bedrag was volgens hem wenselijk. Wat de verkoop van bijna 4 ha land bouwgrond betreft voor gedeeltelijke dekking van de financiering verdiend volgens spreker verkoop van grond elders voorrang, zodat grond bij het dorp Kerkwerve behouden zou kun nen worden met het oog op latere uitbreiding van het dorp. De heer L. den Boer vond verkoop van grond aan de Verseputseweg eveneens bezwaarlijk. Deze grond zou volgens hem bij een volgend be stemmingsplan eventueel als com- pensatiegrond kunnen worden ge bruikt. Hij was van mening, dat het ge raamde bedrag wegens verkoop van de grond wel op andere wijze ge vonden zou kunnen worden. Verder was hij eveneens voor verdubbeling van de prijs van de grondinbreng voor het oude sportterrein. Ook de heer Van. Burg pleitte voor het on der ogen zien van de mogelijkheid tot verhoging van deze grondprijs. Hij wees er verder op, dat de ge meente Middenschouwen moeite heeft het te financieren van een aan tal grote projekten en hij hoopte, dat de bevolking hiervoor begrip zou hebben. Wat een opmerking van de heer Den Boer betrof, dat de exploi tatie van de jachthaven zwaar op het budget van de gemeente zou druk ken wees hij er op, dat dit niet juist is. De exploitatie van de jachthaven is commercieel opgesteld. Spelen op zondag De voorzitter antwoordde de heer (Vervolg pag. 4) dat woord ligt de blijvende verplich- ting van de regring besloten om nu en onverhoopt straks te proberen zonder fysiek geweld en zonder toe geven aan de eisen te proberen aan gijzelingen een einde te maken. Hij zei te hopen dat dit besef plaats maakt voor „die open hand, het dich ter bij elkaar komen, de gemeen schappelijkheid, waartoe Nederlan ders en Zuidmolukkers verplicht zijn". V De minister-president bleef de af loop van de gijzelingen om drie re den als een nederlaag zien. Ten eer ste zijn er onschuldige gijzelaars bij de aktie om het leven gekomen. Ten tweede is het door de dood van een aantal van de kapers niet gelukt al le kapers voor de rechter te krijgen en tenslotte is de regering er niet in geslaagd om door overreding een einde le maken aan de akties. De rechtmatigheid Den Uyl konstateerde dat nauwe lijks de rechtmatigheid van het door de overheid gehanteerde fysieke ge weld is aangevochten, wel hier en daar de doelmatigheid. Zo heeft mevr. Beckers (PPR) opgemerkt dat geweld geweld oproept. Den Uyl: ik onderschrijf dat ten dele, maar ook het achterwege laten van geweld kan geweld oproepen, nl. door de toepassing van eigen richting. DEN HAAG. Minister Van Agt van justitie heeft donderdag nadrukke lijk verklaard 'dat het niet langer verantwoord was de gijzelingsakties in de trein bij de Punt en de school in Bovensmilde te laten voortduren. Tijdens het antwoord van de rege ring in het gijzelingsdebat zei de be windsman met name aan het adx-es van mevr. Beckers (PPR) dat voor de gijzelaars na drie weken de kri tische grens dreigde te worden over schreden. De psychische stress ge voegd bij de beperkte bewegingsvrij heid waren voor sommige artsen aanleiding om te zeggen dat de kri tische grens al na twee weken be reikt zou zijn, aldus Van Agt. ATLANTIC CITY, 23-6. Een zwar te Zuidafrikaanse bisschop, Donald Ming, heeft donderdag in het Ame rikaanse Atlantic City verklaard dat jonge zwarte Afrikanen in Zuid- Afrika bereid zijn te vechten voor hun idealen. Hij voorspelde dat op korte termijn een nieuwe golf van geweld over het land zal spoelen. Bisschop Ming voegde hier aan toe met zijn uitlatingen te riskeren dat hij niet mag terugkeren naar Kaap stad. „Ik geloof dat jonge mensen bereid zijn te vechten voor een betere situ- tie," aldus Ming. „Zij geloven dat met geweld veel kan worden bereikt doordat de autoriteiten attent wor den op hun problemen". Advertentie U bent van harte welkom. Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph Land/Rover Range/Rover. Princess Inbouwstation Landi den Hartog gasinstallaties alleen voor eigen merken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1