jö 998 el Smalstad Brouwershaven stort zich zaterdag in het feestgedruis l Wetswijziging voert tot groter zelfstandigheid woningbouwvereniging ^jjcleMelk^ l 2k TT wico F g§ De dag van een 500-jarige MENTEN-TEAM AANSCHOUWT MASSAGRAF Vergadering „Beter Wonen' Bavaria bier of 3Esfris inblik Mal #59 Magere yoghurt hele liter Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen WAT UQT I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 juni 1977 133ste jaargang Nr. 22119 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797- 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. IN DIT NUMMER: Groene Kruis-vereniging Sch.-Duiveland l>f 1 f dansen met een optreden van de Volksdansgroep van de Plattelands vrouwen, waarbij ook de inwoners worden betrokken. In één der kra men is een stand ingericht over de Catsherdcnking, met informatie. BROUWERSHAVEN, 22-6. Nu vele weken van hard werken en veel inspanning heeft het komilé „Brou wershaven 500 jaar stad" de zaak stevig op poten gezel en de organisatie voor liet grootse gebeuren op zater dag 25 juni a.s. geheel afgerond. Hel belooft voor de Smalstad en de regio een feestdag te worden die klinkt als een klok. Voorzichtige peilingen wyzen uit dat cr ongeveer tien duizend bezoekers kunnen komen, waarbij de historische optocht des middags, met een lengte heeft van ruim één km, zeker de grootste trekpleister zal worden. Vanaf tien voor negen tot 9 uur zal de herdenkingsdag feestelijk worden geopend door klokgelui van de Ned. Hervormde Kerk. Om negen uur start de drumband „Voorwaarts" uit Koudekerkc (30 personen) voorafgegaan door de showgroep Vlissingen uit die stad met 21 majorettes voor een mars door de gemeente, waarbij 't de bedoeling is, dat alle inwoners, gekleed als poorters (poortcres- scn) zich achter de muziek aansluiten om zodoende massaal naar de Markt te trekken, waar men zich opstelt voor het hordes van het Stadhuis. Twee herauten te paard, die de kop van de stoet vormen overhandi gen aan loco-burgemeester Ph. J. van Ast, die zich met de gehele raad in historisch kostuum op het bordes bevindt de^ officiële oorkonde. Na het voorlezen van deze proklamatie, waarin vermeldt dat Brouwershaven stadrechten heeft verkregen volgt qr een openingsstunt, die tot op dat moment geheim moet blijven. Rondgang Hierna volgt een rondgang door de leden van het feestkomité met de vroede vaderen van de Smalstad over het Marktplein, waar de opge stelde kraampjes wordenbezocht, alsmede „het wegen" en en schand paal. Om kwart voor elf zyn er volks- Hier slaat een kant-en-klaar-foto apparaat, waarbij men tevens een poorterbewijs met foto kan verkrij gen. Ook ligt hier een gastenboek waarin iedere bezoeker aan de Smal stad gevraagd wordt te tekenen. Het boek zal later aan de gemeente wor den aangeboden, 's Middags dus de hoofdmoot, bestaande uit een grote historische optocht. Hieraan wordt praktisch deelgenomen door de ge hele gemeente met zijn 4 kernen en wel door scholen, verenigingen, be drijven en partikulieren. De stoet die tweemaal langs het bordes van het stadhuis komt. waar de jury wordt gevormd door de leden van de gemeenteraad zal onderstaande route volgen. De route De opstelling vindt plaats op de Trambaan bij de voormalige Remise. Via, Haven z-zijde naar de Markt (langs stadhuis). Haven n.-zijde, weg langs de nieuwe jachthaven. Krab- bendijke tot Groene Kruisgebouw, Nieuwstad. Noorddijkstraat, Markt (Stadhuis), Haven z.-zijde, Poortdijk- straat, Spui, M. P. M. v. d. Klooster straat, Bostonplein, J. Verhoeff- straat, Kromwal, Schuitkade, Markt. Twee muziekkorpsen uit de gemeen te zullen de stoet muzikaal begelei den. Voorop loopt „Nut en Uitspan ning" uit Zonnemaire en midden in de stoet „Con Amore" uit Noord- gouwe. (Vervolg pag. 2) MOSKOU. 22-6. Het Amsterdamse justitie-team dal in de Sowjet-Unie aanvullend onderzoek bijwoont aan gaande- het proces tegen de van oor logsmisdaden verdachte Blaricum- mer Pieter Menten, heeft maandag in het Oekraïense plaatsje Urycz een massagraf van meer dan 120 mensen geschouwd. Volgens de dagvaarding was Men ten op 27 augustus 1941 in Urycz be trokken bij de executie van 175 a 200 mannen, vrouwen en kinderen. sinas, jewel of ola, per 6 blikjes nu hartstikke goedkoop^ ZIERIKZEE. Donker weer ten spijt, gezeild wordt er deze week in het kader van de Deltaweek '77. De foto loont een aantal deelnemende jach ten op de Oosterschelde, met op de achtergrond de Zeelandbrug. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 20-6. Tijdens de ledenruadsvergadering van de woningbouw vereniging „Beter Wonen", maan dagavond jl. in restaurant „Mondragon", kwamen nog een aantal belangrijke zaken aan de orde. De voorzitter de heer J. Coumou wees erop dat sinds 31 mei jl. een wijzi ging in de Woningwet heeft plaatsgehad. Voor de woningbouwverenigingen heeft dit tot gevolg dat een grotere financiële zelfstandigheid wordt verkre gen. Voornamelijk voor de woningstichtingen bepaalt de wet dat een uit breiding van de rechten en medezeggenschap van de huurders moet plaats hebben. „Beter Wonen" is een vereniging waar de medezeggenschap van de huurders reeds lang gewaarborgd is", aldus de heer Coumou. I 11 Ét ;V Hf Deze recente wetswijziging heeft tót gevolg dat een wijziging in de statuten moet plaatsvinden. Direk- teur de heer Ph. H. v. Doorne wees erop dat de nieuwe wet verplicht stelt de jaarrekening aan de leden ter inzage te overleggen. Een rege ling, die „Beter Wonen" inmiddels jaren volgt. Doel en laak De heer Van' Doorne gaf voorts een korte toelichting op doel en taken van de woningbouwvereniging. Spre ker zei dat door de nieuwe wet de vereniging een bredere taak krijgt. „Er komt duidelijk een ex-overheids taak naar de koöperatie toe", aldus de direkteur. Uit de vergadering kwam de vraag naar voren hoe de steeds bredere akliviteiten uitge voerd moeten worden met hetzelfde personeelsbestand. De heer Coumou zei er voorstan der van te zyn met een klein perso neelsbestand zoveel mogelijk werk tc verrichten en incidenteel hulp van derden (specialisten) in te roepen. „Er moet tevens rekening mee ge houden worden dat in de toekomst niet spektakulair gebouwd zal wor den", aldus de heer Coumou, hier mede verwijzend naar de recent ver schenen Nota Bewoningspatroon. Achterstallige huur Wal betreft de achterstallige huur deelde de voorzitter mede dat per 31 mei 1977 nog f 50.000,- aan huur be taald moest worden. Een fors be drag, dat echter gezien moet worden in verhouding met het totale huurbe drag per maand van 1' 650-000,-. Uit de balans per 31 dec. 1975 bleek dat de boekwaarde 1' 88.293.386.07 bedroeg. Het totale vermogen op lan ge termijn staat op de balans opge nomen voor f 91.403.986,28. Onderstaande opmerking van de Nationale Woningraad in het kon- troleverslag bleek zeer terecht: „Het is gewenst dat er een overzicht komt van de activa ter explotatie van de aangetrokken geldleningen, kontra k- (Vervolg pag. 2) Geldig t/m 2aterJag 25 juni AMMAN.. In tegenstelling tot eer dere plannen zullen elf van de der tien leden van de organisatie van olie exporterende landen (OPEC) hun prijzen van ruwe olie op 1 juli niet met vijf procent verhogen. Sjeik Achmcd Zaki Jamani, minister van olie van Saoedi-Arabië, heeft dit dinsdag meegedeeld in een uitzen ding van radio Riaad die in Amman (Jordanië) is opgevangen. Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Bung. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 BROUWERSHAVEN. De feeststad Brouwershaven zal ook tijdens de herdenkingslijd van hel 500-jarig be slaan worden gedomineerd door de monumentale Grote Kerkwaarvan hier een fraaie fragmentarische op name. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uil 10 pagina's De haal der zwakken is niet i 20 gevaarlijk als hun vriend-' i schap. Vauvenargues p[r 6ILT MÊRmÊÉ Verwachting tot vrijdagavond: Weinig wind Droog weer met wolkenvelden, maar ook enkele opklaringen; meest zwak ke wind uit uiteenlopende richtingen; minimumtemperaturen ongeveer 11 graden, maxima vrijdag van 16 gra den in het noordwesten tot 22 graden in het zuidoosten van het land. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 3 tol 16. Min.-temperatuur: omstreeks 13 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 22 gr. Kans op een droge periode van minstnes 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 24 juni. Zon op 5.20, onder 22.04 Maan op 13.44, onder 1.04 Eerste kwartier: 24 juni (14.44). HOOG- EN LAAGWATEK Hoogwater Laagwater 24 juni .9.03 21.16 2.31 15.03 Doodtij: 26 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 23-6. Het K.N.M.I. deelt mede.' Het wolkendek, dat het weer hier al geruime tijd in zijn greep houdt, vertoont tekenen van verval. Van tijd tot tijd vallen er gaten in en kan de zon doorbreken. Inmiddels beweegt zich een rug van hoge luchtdruk bij Groot Brit- tannië zich naar onze omgeving. Voor vrijdag kan er daarom meer zon tegemoet gezien worden en wordt het warmer weer met weinig wind. Het blijft hierbij droog. DEN HAAG. Het gezamenlijke be drijfsleven heeft een dringend be roep op de overheid gedaan voor meer steun. In een brief aan de ka binetsformateur heeft het centraal orgaan voor de economische betrek kingen met het buitenland gezegd, dat er voor het behoud en de bevor dering van de werkgelegenheid op korte en langere termijn voor de ex port meer begeleiding en steun van de overheid nodig is.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1