im Herziene streekplan voor Schouwen-Duiveland in Zierikzeese raad C. Slabbekoorn te Hansweert benoemd tot burgemeester van Brouwershaven Nog niets staat vast w Toegenomen kans op konflikten werkgevers-werknemers Met ingang van 1 juli Twee doden in het verkeer Panam ruilt Londen voor Amsterdam Heeft U nog een goed BANKSTEL maar- bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN bii en bepaal meteen uw nieuwe keus. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 juni 1977 133ste jaargang Nr. 22118 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zïerikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,—, Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. IN DIT NUMMER: Beter Wonenen het oude huizenbezit ZIERIKZEE, 20-6. Op de maandag gehouden vergade ring van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester, is het voorontwerp herziening Streekplan Schouwen-Duiveland aan de orde geweest. In een schrijven aan de raad had het kollege - behalve een relevant uit treksel van het plan - kenbaar gemaakt in grote lijnen akkoord te kunnen gaan met de gedachte ontwikkeling. In het plan wordt ten zuiden van Zierikzee een concentratie van dag- rekreatie aangegeven. Verder wordt opgemerkt dat verblijfsvoorzienin- gen (in tegenstelling dus met dag voorzieningen) in de buitendijkse oevcrgebieden langs de Grevelingen en het Oosterschcldegebied in het algemeen niet thuis horen. In tegen stelling met het voorontwerp her ziene plan, acht het kollege op beide genoemde punten een beperkte vcr- blyfsrekreatie gewenst. Inhakend op een ander punt in het plan, vond de heer Groen het juist dat er eerst ruimte kan zijn voor een vestigingsoverschot, als er adequate werkgelegenheid is. Hij keerde zich echter tegen moge lijke inrichtingen voor verblijfsre- kreatie langs de Schelde-oevers. Een voorbeeld is de jachthaven „De Val". Die kan daar wel komen, maar er moeten geen gebouwen ver rijzen. De P.v.d.A. denkt eerder aan een bescheiden camping. egen De heer Becu - evenals de heer Groen - gingen wat dieper in op de ingetekende tracé's van wegen in het plan. De heer Groen vond het vreemd dat de (mogelijke) weg: Hel legatsplein, Bruinisse, Zeelandbrug bij een maximaal dagaanbod 4- baans zou moeten zijn en de Dam- menweg bij een althans niet spekta- kulair minder verkeersaanbod, en- kelbaans. De heer Sprengelmeijer wees er op dat de weg Zierikzee-Schouwen niet meer aan.de eisen voldoet. Gevaar bestaat er ook doordat erven van woningen en boerderijen op die weg uitkomen. BROUWERSHAVEN. Op zaterdag 25 juni breekt het grote feest los ter gelegenheid van Brouwershaven 500 jaar stad". Belangwekkend wordt vooral de historische optocht, die 1 km lang wordt. Eén der praal wagens wordt verzorgd door de IJs vereniging Schuddebeurs. Aan de voorbereidingen wordt nog hard ge werkt. Men zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) Hij verwees verder naar een re cente radio-uitzending van Zierikzee uit, waarin Zeeland „rekreatief vol" werd genoemd. Als reaktie op een opmerking van de heer Becu, besprak de voorzitter nog de mogelijkheden aan de' west zijde van de havendijk en de moge lijke (of onmogelijke) coupure in de dijk van de havenkom. Voor de weg Zierikzee-Bruinisse is een nieuw tra cé ingetekend; na realisering van zo'n weg, zou de huidige een regio nale funktie krijgen, maar in dit stadium staat er nog niéts vast. Het is nog maar een voorontwerp en de ingetekende lijnen op de kaart zijn nog geen „harde lijnen". DEN HAAG. Minister J. Pronk voor ontwikkelingssamenwerking heeft Sam Nujoma, voorzitter van bevrijdingsbeweging Swapo van Namibië, voor anderhalf miljoen gulden humanitaire hulp aangebo den voor 1977. Dit heeft het minis* terie van buitenlandse zaken meege deeld. I-Iet voorontwerp herziening Streekplan is ook nog maar kort in het bezit van het kollege. Voor gede gen studie ontbrak het aan tijd; an dere raden konden het niet meer in de junivergadering brengen. Met name de wegen - aldus de voorzit ter - vormen nog zaken van nadere studie. Fuiiktionele bebouwing Wat „De Val" betreft, gaat het niét om een intensieve bebouwing, maar een funktionele, die het voor zieningenpakket rond een haven kompleteert (poldertje oostkant van de haven). Als de Zeelandbrug-weg wordt verlegd, ware te denken aan een uitbreiding ten noorden van De Val. In ieder geval mag een jacht haven geen steriel element in het landschapzijn (zoals te Drimmelen- Biesbosch). Als randvoorzieningen kunnen aangemerkt: verkooppunten, werfje, woongelegenheid, dat soort zaken, maar een camping heeft - naar inzicht van de voorzitter - geen relatie met de watersport. Raad bepaalt De heer Groen was bang voor een verstoring van het zicht op de Zee landbrug. „Men moet niet denken het allemaal in de hand te hebben, als de eerste stap gezet is. Bruinisse dacht dat ook, maar het is anders gebleken." De voorzitter: de raad bepaalt ten slotte zelf. Wethouder Den Boer wil de eerst de dijksverhoging ter plaat se maar eens afwachten. De polder verder ligt diep en van een zware bebouwing zal in ieder geval geen sprake zijn. Plet fiatteringsvoorstel werd hierna aangenomen, met de aantekening dat de P.v.d.A. geacht wilde worden te hebben tegenge stemd. DEN HAAG. 20-6. De kans op kon- flikten tussen werkgevers en werk nemers in de toekomst is groter ge worden. In de konfrontatie tussen de sociale partners komen steeds meer konlroversionele punten aan de orde. PARIJS. De Sowjet-Unic en Frankrijk zullen woensdag twee ge zamenlijke verklaringen uitgeven - over de ontspanningspolitiek en over liet probleem van de kernwapenver spreiding. MIDDELBURG, 21-6. De persdienst van de provincie Zeeland maakte heden-dinsdagmorgen de benoeming bekend van de heer C. Slabbekoorn te Hansweert lol burgemeester van Brouwershaven, met ingang van 1 juli aanstaande. Na een vrij lange vakature-perio- de wordt de heer Slabbekoorn in de Smalstad opvolger van burgemees ter A. P. Schouwenaar. De heer Slabbekoorn - zijn naam verraadt de Zeeuwse origine - werd geboren op 28 april 1924 en werkt als kommies A bij de douanedienst te Hansweert. Hij is wethouder en loko-burgentces- ter der gemeente Reimerswaal. Hij is protestants-christelijk en lid van de P.v.d.A. Aanvankelijk volgde de nieuw be noemde een lts-opleiding, gevolgd door een studie voor werktuigkundi ge aan de Kweekschool voor de Zeevaart; verder volgde hij enkele kursussen bij de Belastingdienst. Raadslid Van 1958 tot 1970 was betrokkene raadslid van de toen nog zelfstan dige gemeente Kruiningen en na de herindeling werd hij in hetzelfde jaar wethouder van de gemeente Reimerswaal, belast met de porte feuilles van Woningbouw, Ruimte lijke Ordening en Onderwijs. Na het vertrek van burgemeester Peijl Ho- geweg van Reimerswaal naar Zwijn- drecht, werd de heer Slabbekoorn aangewezen als loko-burgemeester. De benoemde is verder hoofdbe stuurslid van de Vara en bestuurslid van een woningbouwvereniging en \jan een bejaardentehuis. HASSELT, 20-6. Op de Hamonter- weg te Bocholt is maandag een per sonenwagen tegen een boom gereden De twee inzittenden, twee Nederlan ders, waren op slag dood. Het be treft Martinus Faasen (21) wonende te Valkenswaard en Christianus Slenders (20) in dezelfde gemeente. Voorzitter Wim Kok van het FNV, zegt dit in een interview, opgenomen in het boek „Staken is geen werk", dat de journalist N. M. Beemster- boer,redakteur van het blad „On derneming", in opdracht van het VNO over het stakingskonflikt van februari heeft geschreven. Voorzitter mr. C. van Veen van het VNO zegt eveneens in dit boek, het daarmee eens te zijn. Hij zegt: „ik geloof, dat wij, de werkgevers organisaties, te lang te netjes over de vakbeweging hebben gedacht en dat wij ons meer open moeten gaan stellen voor de realiteit". Van Veen gelooft dat deze realiteit ook bij heel veel ondernemers is doorgebroken. „Ze zijn in ieder geval mentaal har der uit deze strijd te voorschijn ge komen". SCHIPHOL, 20-6. Op de vestigin gen van de Amerikaanse luchtvaart maatschappij Pan American World Airwais op Schiphol en in Amster dam zijn sinds maandagochtend de voorbereidingen in volle gang om een groot aantal vluchten van deze maat schappij die via Londen zouden lo pen met ingang van aanstaande woensdag via Schiphol te laten gaan. Van het totaal aantal vluchten van deze Amerikaanse maatschappij op en via de Engelse hoofdstad wordt mogelijk met ingang van woensdag 80 procent naar Schiphol overge bracht. Of dit inderdaad zal gaan gebeu ren hangt af van het overleg dat nu nog in Londen wordt gevoerd tussen Amerikaanse en Engelse regerings vertegenwoordigers over een nieuw luchtvaartakkoord tussen de beide landen. Ubent van harte welkom. ZIERIKZEE. Tijdens de maandag gehouden vergadering van de ge meenteraad, werd geattendeerd op het slordig parkeren van auto's aan Nieuwe Haven en Luitje. De auto's moeten in de vakken, geparkeerd, maar velen houden zich er niet aan. Deze week wekte dat zoveel ont stemming, dal een fout geparkeerde axito op het toegangsstuk naar de Havendijk, door onbekenden klem werd gezet met balken en stenen. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Het is erger zijn vrienden te wantrouwen, dan door hen be drogen te worden. La Rochefoucauld Verwachting tot woensdagavond: Droog Droog weer met in het noorden en midden van het land kans op opkla ringen; zwakke tot matige noorde lijke wind; minimumtemperaturen omstreeks 10 graden, maxima mor gen van 15 tot 18 graden. Voor donderdag:1 Aantal uren zon: 3 tot 13. Min.-temperaturen: omstreeks 10 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 20 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 22 juni. Zon op 5.20, onder 22.04 Maan op 11.20, onder 23 juni. Zon op 5.20, onder 22.04 Maan op 12.31, onder 0.40 Eerste kwartier: 24 juni (14.44). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 22 juni 7.38 19.49 1.02 13.17 23 juni 8.16 20.28 1.40 14.08 Doodtij: 26 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 21-6. Het KNMI deelt mede: Een dun wolkendek boven ons land lost langzaam op. De be grenzing hiervan bevond zich dins dagmorgen niet ver ten noorden van Nederland. Onder invloed van een hogedrukgebied bij Schotland hand haaft zich bij ons een noordelijke stroming, waardoor deze be wol- kingsgrens langzaam in onze rich ting schuift. Voor morgen wordt er dan ook droog weer verwacht en zonnige perioden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1