ONDER VERDACHTE OMSTANDIGHEDEN VIA STRAFSCHOPPEN PLAATST WIK ZICH VOOR SCHOUWEN-DUIVELAND TROFEE S.V. „Duiveiand" hield onderlinge (Sluitings)-wedstrijden STREEKNIEliWS LOTTO S VERDEEN JE EIGEN ZAKGELD bezorger te ELLEMEET 4 In de zaterdag te Scharendykc in de halve finale voor de Schouwen-Dui- veland trofee lussen WIK en SKNWK gespeelde wedstrijd bleken de beide zaterdag le-klassers weer na aan elkaar gewaagd. Na de normale spceltjjd kon er een 2-2 stand genoteerd worden welke na 2x 15 minuten verlenging ongewijzigd bleef. Strafschoppen moesten hierdoor uiteindelijk de beslissing brengen om uit te gaan maken wie het a.s. zaterdag in de finale tegen Bruse Boys op zal gaan moeten nemen. Voor SKNWK, vorig jaar winnaar van de Schouwen-Duiveland trofee, zou dit de uitschakeling gaan bete kenen. WIK wist de eerste Hvee, van de vijf te nemen, strafschoppen te benutten terwijl doelman Noordijk de eerste twee strafschoppen van SKNWK wist te stoppen. De Nieu- werkerkers benutten de derde straf schop en kreeg weer kansen toen doelman Stoutjesdijk de strafschop van WIK onschadelijk wist te ma ken. Dat de zenuwen de spelers da nig parten speelden bleek bij de vierde serie waarin doelman Noor- dijk het schot wist te stoppen en WIK naast schoot. In de vijfde serie begon SKNWK met de bal naast te schieten, waar door WIK haar strafschop niet meer behoefde te nemen daar de beslis sing al gevallen was. Diepe teleur stelling en verslagenheid bij de Nieuwerkerkers en grote vreugde bij de klub uit Kerkwerve. Doelman Adrie Noordijk was hierbij met het stoppen van enige strafschoppen de grote man. Tijdens de wedstrijd had hij evenwel van verschillende spe lers zoveel naar het hoofd gekregen dat hij het wijselijk vond alle hul deblijken maar kalm over zich te laten gaan. Weinig krachtsverschil Zoals reeds gezegd was er tijdens de officiële speeltijd en de ver lenging maar bijzonder weinig krachtsverschil tussen beide elftal len. In de beginfase wist SKNWK het initiatief te nemen waarna de WIK aanvallen via hun spitsen Ger- rit Kooman en Joost Manriie (mede door hun snelheid) toch meer gevaar inhielden. Uit een goed opgezette aanval wist Joost Manni in de 25e minuut WIK de leiding te geven (1- 0). Lang plezier hadden de groen witten echter niet van deze voor sprong daar 5 min. later de balans weer in evenwicht was. Bij een op rechts genomen vrije trap verzuim den twee verdedigers van WIK de hoog voor doel geplaatste bal te on derscheppen waarvan Olivier de Vlieger een dankbaar gebruik maak te om het leder onhoudbaar voor doelman Noordijk in, te koppen (1- 1). Toch kon WIK de eerste speel- helft met een voorsprong afsluiten door een in de 37e minuut door Kees Berrevoets gescoord doelpunt waar bij doelman Stoutjesdijk niet geheel vrijuit ging (2-1). DEN HAAG. Het juist ingevulde formulier van lotto 25 dient er als volgt uit te zien: 9-12-18-25-30 - 39 (reserevegetal 17)). Degene, die de prijsgevende cijfers heeft aange kruist,ontvangt 655.710 gulden, in clusief jackpot. De prijzen voor lot to 25 zijn als volgt eerste prijs: 655.710 gulden; tweede prijs: 155.378 gulden; derde prijs: 233.068 gulden; vierde en vijfde prijs: 310.757 gulden. Aantal deelnemers: 783.239. Inleg: 3.271.125 gulden, prijzenbedrag 1.665.670 gulden. Ook na de thee bleven beide elf tallen aan elkaar gewaagd en was er van krachtsverschil geen sprake. In de 26e minuut kwam de stand weer in evenwicht toen na een goede aktie van Piet Stoutjesdijk op de rechter vleugel Huib de Valk diens voorzet raak schoot (2-2). DirektT hierna scoorde SKNWK, toen Noordijk een inzet niet volledig onder kontrole kon krijgen, weer bij na. In de slotfase wist doelman Stout jesdijk met een paar fraaie akties zijn klub voor een achterstand te be hoeden. In de verlenging wisten de beide moe gestreden teams zich geen kan sen meer te scheppen en speelde de strijd zich voor het grootste gedeelte op het middenveld af. GYMNASTIEK OOSTERLAND. Ter afsluiting van het seizoen 1976-1977 werden in de af gelopen weken nog enkele evenementen door de afdeling gymnastiek van de Sportvereniging „Duiveiand" alhier georganiseerd. De onderlinge wedstrij den voor de jeugdleden van 8 tot 12 jaar, welke waren verbonden aan de jeugdturnproeven van de Koninklijk Ned. Gymnastiek Verbond, leverden onderstaande gunstige resultaten op. PAARDENSPORT Concours-Hippique te Scherpenisse Zaterdag 18 juni werd te Scher penisse een concours-hippique ge houden. Dit vond plaats op het Pluympotterrein ter gelegenheid van het 850-jarig bestaan van deze plaats. Naast de gebruikelijke nummers was ook een historische optocht op genomen in het programma. Alle rij verenigingen, aangesloten bij de Gewestelijke Bond voor Zeeland waren op dit C.H. aanwezig, zo ook de L.R. „Schouwse Ruiters". Het achttal o.l.v. de heer J. J. de Wilde behaalde de 5e prijs in de dressuur- proef voor achttallen klasse L. In de ind. dressuurproef M 1 won J- W. Bevelander met Manolito de 5e prijs. Dincke Klompe met Courageux won de 3e prijs in de ind. dresuur klasse L 1. De springconcoursen werden een dubbele zege voor A. J. Hanse met Jordan. In het springconcours M. en Z. behaalde hij in een foutloos par cours, na een barrage de le prijs. Verder wist hij beslag te leggen op de le prijs in het Puissance springconcours. A-procven. Totaal 21 deelnemers, die alle zijn geslaagd. Bij de meisjes eindigden als hooggeplaatsten: 1. Ri- anne Goudzwaard'; 2. Joke Lems; 3. Petra Plaisier. Bij de jongens waren het: 1. Kees Steenpoorte; 2. René Dane; 3. Kornelis Beijc. B-proevcn. In totaal 16 deelnemers, waarvan 14 slaagden. Als hoogstge- plaatsten, bij de meisjes eindigden: 1. Jolanda van der Maas; 2. Jacque line van Broekhoven; 3. Erna Ver- straaten. Bij de jogens waren het: 1. Martin Bolle; 2. Hans van der Have; 3. René van der Werf. C-proeven. In totaal 22 deelne mers, waarvan er 21 slaagden. Hoog geplaatsten waren bij de meisjes: 1. Marje Roks; 2. Marlie Stam; 3. Mar- greet Stouten. Bij de jongens waren het: 1. Erik Beije; 2. Anton Ista; 3. Arie Speelman. In het algemeen klassement be haalden: eerste pi-ijsMarja Roks, die de wisselbeker ontving; tweede prijs: Rianne Goudzwaard; derde prijs: Jo landa van der Maas. Bondsturnproeven Bij de Bondsturnproeven, waaraan deelgenomen werd door 10 jeugd- turnsters en 9 jeugdturners, in de categorieën A en B en door 11 da mes, behaalden op één na allen een diploma. Bij de jeugdturnsters A werd 1. Liesbeth Bolkenbaas; 2. Ani ta Heijboer; 3. Anja Vermeulen. Bij de jeugdturners A: 1. Patrick Vroeg- op: 2. Rinie Braber; 3. Marcel van Dijke. Bij de jeugdturnsters B: 1. Jolanda Dorst; 2. Annelies van den Berge; 3. Tonnie Lia Stouten. In het algemeen klassement bij de jeugdtunrsters en ieugdturners be haalden: eerste plaare: Jolanda Dorst, die de wisselbeker ontving; tweede plaats: Annelies van den Berge en Liesbeth Bolkenbaas; derde plaats: Tonnie-Lia Stouten. Bij de- dames was de volgorde: 1. mevr. J. Ista- Both en mevr. G. Dorst-Hoogvliet; 2. mevr. G. Dorst-Van Vliet; 3. mevr. A. Clerx-Hage. Jeugddag te Oostkapelle Vervolgens werd door ruim 50 jon gens en meisjes deelgenomen aan de jeugddag van de Zeeuws-Brabantse Turnkring te Oostkapelle. Per auto bus van firma Van Oeveren uit Zie- rikzee werd de reis gemaakt. De op dracht bestond uit een wandelpar- cours van ongeveer 8 km door bos, duin en over het strand, waaraan een tiental sportieve opdrachten wa ren verwerkt. Halverwege was er een rustpalats, waar een tractatie werd verstrekt. Het meest in de smaak vie len natuurlijk de spelen langs en met water. Voor de uitvoering van de op drachten werden punten gegeven. Aan het einde van de dag bleek dat zowel de jongens als de meisjes een eerste prijs hadden behaald en vol daan keerden ze huiswaai'ts. Als sluitstuk werd met ruim 60 deelnemers door de vereniging deel genomen aan de Ziexdkzeese Avond- viex-daagse. Rest nog te vermelden dat in de zomervakantie door een groep jon gens en een groep meisjes aan een kampweek in het rekreatie-oord van het Kon. Ned. Gymnastiek Vex-bond te Beekbergen wox-dt deelgenomen. BROUWERSHAVEN Orgelconcert Op vrijdag 24 juni wordt in de Ilervoi-mde kerk van Brouwersha- vexx een ox-gelconcert gebracht door Piet Westhoeve uit Ouddorp, met medewei'king van het koor „Pava ne" uit Goes o.l.v. Hans Smout. NIEUVVERKERK Concert „Crescendo" Zalex-dagavond vond in de muziek tent te Nieuwerkerk een concert plaats dat wex*d uitgevoerd door de muziekvereniging „Cx-escendo" uit Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als m Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer H J. v. Loon, Jannewekken 11, Zerikzee. Telef. (01110) 2255, P na kantoortijd (01119) 660. m geveer vijf gulden, meegenomen. Windturbines onvoldoende SCHIPHOL, 16-6. De wind turbines zullen de elektrici teitscentrales niet kunnen ver vangen. Minister Lubbers (ekonomische zaken) zei dit donderdag bij de ingebruik- setlling van een windturbine, die in het kader van het na tionaal onderzoekprogra nnna windenergie op Schiphol-Oost gebouwd is. Wanneer het wer kelijk mogelijk zou zijn le ko men tot grootschalige toepas sing van windenergie, zul de op te wekken elektriciteit en daarmee het brandstofver bruik van de centrales, die op fossiele brandstoffen en kern energie werken, relatief kun nen teruglopen. Dat betekent echter waarschijnlijk niet dal het opgestelde vermogen in centrales voor fossiele brand stoffen en kernenergie minder zal kunnen zijn, daar het aan bod van windenergie sterk wisselend is. aldus de be windsman. Dx-eischor, onder leiding van de heer Van Wallenburg. Voox-afgegaan dooi de jeugd-afdeling van het korps, de drumband, maakten de muzikanten een x-ondgang door het dorp. Het concert was een uitwisselingsconcex't tussen de koi-psen op Schouwen- Duiveland. „Cx-escendo" bezox-gde de muziekliefhebbers een mooie avond, maar het was wel jammer dat er niet wat meer belangstelling voor dit concert was. In ëlk geval hebben degenen die wel aanwezig waven volop kunnen genieten. Zwembad „Dolfijn" Van 16 juni jl. tot 17 juli a.s. zal het Nieuwerkerkse instruktiezwem- bad „Dol-Fijn" gesloten zijn wegens vakantie en een opknap- en schoon maakbeurt. Na 17 juli, t/m 7 augustus a.s. - een deel dus van de vakantieperiode - zal het zwembad praktisch iedere middag en avond voor het zwem mend publiek open zijn. Dagreis bejaarden De dagx-eis met de bejaarden, ge organiseerd door de afdeling van de Algemene Bejaardenbond, zal ge houden wox-den op donderdag 23 ju ni. Reisdoel is de „Hoge Veluwe". Alle plaatsen zijn inmiddels ver kocht. De route voert door het mooi ste deel van Nederland. Uitex-aard zijn enkele stops ingelast. Voor ver trektijd: zie agenda. Mutaties aan de openbare basisschool Mej. B. H. de Glopper, onderwijze- x~es aan de openbax-e basisschool te Nieuwerkex-k is dezer dagen be noemd als onderwijzex-es aan de openbax-e basisschool te Maax-hese. (N.Br.). Eex-der wei'd reeds melding gemaakt van het vertrek van de onderwijzers, de heer Den Dekker, zodat de openbare school van Nieu- werkex-k de nieuwe kursus hoopt te starten met twee nieuwe leex-kx-ach- ten. NI EI 'WEK KEKK/OOSTER L A N D Gereformeerde Kerk Vrijdagmiddag om half vier in de Gerefoi'meerde kerk te Nieuwerkerk een extx-a kex-kdienst gehouden met als voox-ganger ds. P. J. Moet, (huwe lijksbevestiging). Auto's botsten Zondagmiddag omstreeks kwart voor twee kwamen op de oprit naai de haven twee auto's met elkaar in botsing waai-bij één total loss en de andere zeer zwaar beschadigd werd. Het ongeluk gebeui'de doordat de heer L. van D. uit Bruinisse komen de met zijn auto van de Oudestraat rijdend x-ichting haven links moest uitwijken voor een geparkeex-d staande auto ter hoogte van het kan toor van de havenmeester en daar door in botsing kwam met een te genligger bestuux-d door de heer C. C. uit Oosterland. Door de botsing is de 'heer C. met zijn hoofd door de voorruit geslagen en liep daarbij een flink hoofdwond op die behandeld is door de assistent van dr. Buitendijk. De bestuurder van de andere auto bleef ongedeerd. Beide voertuigen moesten worden weggesleept door garage de Jonge uit Zierikze. INGEZONDEN STUKKEN „Wapens in Ambachtsherenbank" Haamstede Ik kom er niet onderuit een kant tekening te maken bij hel onder schrift „Wapens in de Ambachtshe renbank Mogge-Kollen" (kerk Haamstede). Men zie net nummer van donderdag jl. Dat is niet juist. Het linker wapen is inderdaad van de familie Mogge, met als harlschild dat. van de heer lijkheid Haamstede. Het rechterwa- pen is dal van de familie Van dei- Lek de Clercq: een brouwerskuip met gekruiste brouwex-sspanén en daaronder een anker. Daarnaast weer Haamstede: de, i-ode leeuw (van Holland) met het zilveren rad (van Heusden), afkomstig van Witte van Haamstede, zoon van Floris V. Het is een zogenaamd alliantiewa pen met links het mannenschild, rechts dat van de vrouw (ovaal). Het vi-ouwenwapen is destijds overge- schildei-d met het wapen van der Lek de Clercq; geheel ten om-echte, want. er is nooit een echtelijke al liantie Mogge-van der Lek de Clercq geweest. Het is mogelijk, dat daar oorspx-onkelijk het wapen van Collen (niet „Kollen") was afgebeeld; ex- was inderdaad een echtpaar Mogge- van Collen. Waax-schijnlijker acht ik het echter, dat achter het wapen van der Lek de Clrecq dat van de familie de Witte is verscholen, naar het echtpaar Mr. Iman Mogge (1651- 1716), heer vna Haamstede, Koude- kex-ke en Welland, schepen en the saurier van Zierikzee, en zijn vrouw Helena Catharina dé Witte (1661- 169J*). Wellicht kan deze vriendelijke korrektie worden meegedeeld aan de volijverige heer de Goederen. Want al is het niet wereldschokkend waar het hier om gaat, onjuiste voorlich ting is altijd vervelend. F. Th. Dijckmeestex- Apeldoorn, 17 juni KERKNIEUWS Gereformeerde Gemeente NIEUWERKERK. In de voorzie ning van dé predikantsvakature heeft de kerkeraad van de Gerefor meerde Gemeente te Nieuwerkerk het volgende dubbeltal opgesteld: kandidaat R. Kattenberg, Krimpen aan de IJssel en kandidaat C. Voge laar, Mijdx-echt. Nedex-landse Hervormde Kerk Beroepen te Veenendaal wijk 7: B. Oosterom, Oudewater; te Broek op Langen'dijk: F. van Diex-en, Hien- Dodewaard; te Wekex-om: C. Oor schot, kand., Capello aan de IJssel. Bedankt voor Schoonhoven (toez.): W. Westland, Veen. Benoemd tot bijstand in het pasto raat te Zeist (wijk Huis ter Heide): F. B. Salverda, emeritus px-edikant te Epe. Toegelaten tot Evangeliebediening: J. P. Nap, Evertsenstraat 55 te Epe; A. J. Zuitendijk, van Swindenstraat 68 te Utrecht. Toegelaten tot Evangeliebediening en beroepbaar gesteld: A. J. de Kie viet, Kerkstraat 17 te IJsselstein; 11. Klooster, Buox-ren 23 te Rottevalle: L. Kruijmer, van Slingelandstraat 54 te Katwijk aan Zee; mevrouw C. J. Menken-Bekius, Leliestraat 124 te Leiden; C. Oorschot. Akerwinde 303 te Capelle aan de IJssel: R. Schel ling, Piet Heinstraat 15, Bussum. ONDERWIJS Rijksscholengemeenschap „Professor Zeeman", Zierikzee Geslaagden eindexamen IVIavo-4 Zierikzee: Elans Asma, Annette Bakker; Jens Ivar Bech; Marion van Be veren; Annette Bijl; Rob Cop- poolse, Connv van den Ende, Maria van Geffen, Erik Glerum, Helma He- boer, Bea Holkex-s, Hennie de Jonge, Kees Jan Jonker, René Koster, Lenny Lagendijk, Jos v. Leeuwen, Jacque line Lokkei-, Tanja Nijssen, Petx-a Pronk, Max-ise Roskam, Yolanda van de Sande, Hans v. Schelven, Leanne Schouls, Marco Schraver, Desirée Sorgedrager, Henk Struyk, Anneke Swaters, Hugo Versteeg. Oosterland: Ria Bouwman, René le Comte, Rianne Kwaak. Nieuwerkerk: Max-jan Boudeling, Ingeborg vori Eugen. Schuddebeurs: Marianne Blom, Joanda Bx-aber, Wouter van der Tuin. Kerkwerve: Els Feijtel, Ad Goud zwaard, Peter van de Panne. Haamstede: Arjo Bakker, Ronald Brink, Anky de Bruine, Magda Hoek, Gerberl Lekkex-kerk, Ad Px-ovoost, Max-ja van 't Slot, Jenny Speelman, Suus Speelman, Mari van der Wek ken. Renesse: Dick Meyex-, Rayman van den Nieuwenhof. Sirjansland: Joke Dox-st. Ouwei'kerk: Jouke Holm, Cil Kuin. Noox-dgouwe: Lianne Hagesteijn. Brouwershaven: Maja van Ast, Maja Smalheei-, Jan van der Weele. Dreischor: Joke Goudzwaax-d, Mar ja Blaas. Burgh: Annelies Bom, Jacob den Engelsman, Karei de Jonge. Noox-dwelle: Erna Hanse, Willë- mien van Sluyters, Henk Dalebout. Ellemeet: Jacqueline de Graaf. Aantal kandidaten: 73: Geslaagd: 67. Herexamen 5. Afgewezen: 1. Geslaagden eindexamen Mavo-3 Zierikzee: Max-iap van Leeuwen, Rosita Rijsdijk, Ivonne van de Velde, Antoine van Velthoven. Brouwershaven: Peter Hanse. Noox-dgouwe: Mai-ian van Putten. Renesse: Jaap Blom, Max-ion Hart. Aantal kandidaten: 10: Geslaagd: 8. Afgewezen 2. Christelijke MAVO-school-Zierikzee Geslaagden MAVO-IV: Bx-ouwei's- haven: Liza Stoel; Bruinisse: Tanny Flohil, Henk Vane. Ineke Wiebx-ens; Dx-eischor: Ine de Jong; Haamstede: Mai-ilène Henkes. Ineke Landman. Mai-ianne Looman, Ingrid Strayer: Kerkwerve: Anke Oosse, Corrie Rin- gelbei-g, Tannie v. d. Velde, Toke Viex-gever; Nieuwei'kerk: Lena t. Brinke. Rinus, Kik, Kees d. Knegt; Noox-dgouwe: André Bil; Noordwelle: Wal biedt de BEELDBUIS DINSDAG 21 JUNI NED. I: KRO's Wereldcircus brengt weer een hoop akrobatiek, spanning en humor ten tonele. Voor de kijker treden onder anderen op: Les Donnert en hun hondenLes Hunor en de trapeze en de clowns Les Metroff. Met. Jeroen Krabbé en Pleuni To-uw in de hoofdrollen volgt dan Noel Cowards blijspel Privé voor twee. Twee pasgetrouwde stel len vieren hun huwelijksreis in het zelfde hotel. In elk vers echtpaar is er één die zeurt over zijn vroegere partner, de een over Ellyol en de ander over Amanda. De moeilijkhe- d.en beginnen pas als die twee elkaar in het hotel tegenkomen. Samen gaan ze er vandoor en de vraag is nu': Wal is de rêakliè .l'Q» de twee achtergebleven wederhelftenDeze week opnieuw een dokumenlaire over het boerenbestaan.Was het vorige week 3 kleine boertjes, mi is het een portret van Coreen boer geschilderd in Acqüoy". Cor is geenszins een keuterboer, maar een hardwerkend man die een goed voorbeeld geeft, van hoe het agrari sche bedrijf zich ontwikkeld heeft. Zijn beide buurmannen, Dick Sta pel en André Truyman, schilderen een portret van hem, de een in olie verf, de ander op celluloid. NED. 11: AVRO's Toppop presen teert de nationale hitparade met de dertig best verkochte platen in dc afgelopen week. Daarna komt voor de derde maal deze week een afle vering van Gibbsville. De reporters Jim Malloy en Ray Whitebread wer ken tegelijkertijd aan een lange ge schiedenis. Jim houdt zich bezig met een dubbele moord, terwijl Ray het dubieuze echtelijk verleden van een verkiezi ngskandidaai on de r zoekt Door uit hun artikelen een zo groot mogelijke objektiviteit le laten blij ken, hopen de beide journalisten bij de lezers begrip voor de slachtoffers uit te lokken. Jaap van Meekren presenteert vervolgens zijn aktuali- teitenrubriek Televizier Magazine. Daarna is eindelijk de sjofele poli- üe-inspekteur Columbo weer op hel scherm. De aflevering van vanavond heeft een interessant gegeven: Er is een moord gepleegd, precies volgens hel draaiboek van een bekende de tective-serie. De speurder die in die serie de hoofdrol vertolkt, blijkt rea liteit en televisiespel, nogal eens le verwarren. DINSDAG 21 JUNI NED. 1: 18.45 De Fabeltjeskrant; 1S.55 Nieuws; 10.05 Wereldcircus; 10.45 Privé voor twee; 21.35 Jour naal; 21.50 Cor, een boer geschilderd in Acquoy; 22.50 Journaal. NED. II: 18.45 Kortweg; 18.55 Nieuws; 10.05 Toppop; 20.00 Jour naal; 20.25 Gibbsville; 21.15 Telëvi- zier; 21.55 Columbo; 23.10 Den Haag vandaag;"23.25 Journaal. y/ilma Boot; Oostex-Jand: Mike Bolle, Bram de Bruine. Henk Stujr; Scha- rendijke: Joke en Marijke Coomans, Èmniy de Jonge, Annèt- Verwest; Se- rooskerke: Izaline Roest; Zonnémai- re: Janneke Tanis; Zierikzee: Wilma Abrahamse. Berny Becjx, Leo de Bel; Thea Bin, Hans Boer. Els d. Boer. jVIax-ian Doi'st. Nico Flikweert, Jan Huige. Gerda Kloet, Joiein Kostex-s, Eric Legehiaaté, Sof ie van Loon, Ri nus de Looze. Jan Mabelis, Jaap Pannekoëk, Peter Raven, Schreuder; Liesbeth van Splunder, Judiih Tim- inex-man, Nicole van Velthoven, Jan de Vlieger, Cor v. d. Werf. Irma dé Wild. Geslaagden MAVO-III: Bx-uinisse: Koert Bal; Zierikzee: Thea BJorn- maert, Max-jan van Duivendijk. Thea v. d. Kooi, Dick Quant. Irma Ti'm- m ex-man. Automaat vernield In dc nacht van zaterdag op zon dag hebben onbekenden de geldauto maat in de hex-endouchecel op de jachthaven W.S.V. „Bru" opengebro ken en de inhoud, naar schatting on- door HENK VAN HEESWIJK Ze antwooi-dt enkel: „Dank je voor je vriendelijk aanbod. Ik waax-deer je goede bedoelingen. Neem me evenwel niet kwalijk, dat ik wan trouwend blijf, zo is mijn natuur nu eenmaal. Ik denk, dat je me niet zult zien komen." Ze is er dan ook niet meer heenge gaan. Al heeft ze in deze veertien dagen meeimalen het verlangen ge had naar dat fijne bad met alle heerlijkheden er aan verbonden: de shanxpo. het badzout, de dure zeep, waardoor de hele badkamer als het ware geparfumeei"d leekhet eten nee, ik doe het niet. En dan is Puntei*sen er weer, bruin verbrand! en vex-baasd als hij ver neemt, dat op twee dagen na Fx-ida tijdens zijn afwezigheid de leiding heeft gehad. Gesanctioneerd door baas Dick. Omdat niemand chef Wieleman kon "pfuimen. Puntex-sen knikt enkele malen, de lippen stijf opeen en zegt dan, als Frida uitge- spx-oken is: „Alle x-espekt, Frida kollega Hij lacht even. „Apro pos, je loopt lang genoeg mee om een poosje de leiding over te kunnen, nemen. Fijn, dat er wat van mijn leiderskapaciteiten ovex-gekomen zijn op jou. Dat vleit mijn ego." „Bescheidenheid is bepaald niet uw grootste deugd, neem ik aan?" Fx-ida's stem is scherp. Ze kijkt de man verontwaardigd aan. Maar Puntex-sen lacht alweex-. „Een grapje, Frida. Fijn, dat je het zo goed geor ganiseerd hebt. Ik ben nieuwsgierig naar de verkoopresultaten. Laten we maar eens beginnen." In de winkel gaat het nu weer als van ouds. De beide andere meisjes zijn nu ook om beurten met vakan tie geweest; Frida gaat enkel naai de wintersport, dus die neemt begin januari haar vakantie op. Met een paar snippei*dagen samen is dat ook een kleine drie weken. Best de moeite waax-d. De meeste bestelde schoolboeken zijn dooi- Job ter bestemder plaatse gebracht; de middelbare en eveneens de hogere onderwijsinstellingen zijn allemaal weer aan de gang. Sep tember heeft nog mooie dagen. Fri da px-ofiteex-t er op haar vrije middag van en gaat dan naar het Bloemen- daalse strand om ex; te zwemmen. Van de winter is er enkel het over dekte bad en daar vindt ze het niet zo leuk. Het. Sportfondsenbad heeft ze altijd een armzalig surrogaat ge vonden; een imitatie-zee met een dak er boven. Dus zolang het weer zulks toelaat, geniet ze buitenshuis. Van Van Bossendrecht hoort ze niets meer. Ze beschouwt het als een intermezzo in haar leven, maar een met een man em ze wenst niet de minste verplichtingen jegens de zo genaamde stex-ke sexe. Dus is het eigenlijk van geen betekenis. Al kijkt ze 's avonds, als ze de zaak verlaat, wel eens x-ond in de winkel straat of ze onverhoopt; zijn wagen niet ziet. Een enkele keer verlangt zo terug naar de luxe badkavher. Vei-gelijkt die dan met de geschon den metalen kuip, waar zij en de an dere kamerbewoonster het. mee moe ten doen. Waai-in de condensdrup- pels van de ander soms nog rond hangen, als ze een bad wil nemen. Daiv is haar buui-vrouw van achte ren er net in geweest en hoeft het 't eerste uur voor haar al niet meex*. September is al een heel eind ge- vordex-d, als ze op een avond, als ze thuiskomt èen rouwbrief op de mat ziet liggen. Ze schrikt, x-aapt hem op en opent de brief. Om daax-in tot haar ontzetting te lezen, dat haar oudste zuster „door een noodlottig ongeval" om het leven is gekomen. Een man en drie kinderen achterla tend. De krematie zal plaatsvinden op 23 september, 's middags om hall' di-ie in het krematorium te Diex-en. aula 2. Fx-ida kijkt nog altijd ge- schx-okken op haar hoiToge, dat te vens de datum aangeeft: de 21e. Hel is dus ovex-mox-gen. Ze moet er na tuurlijk heen. Al heeft ze min of meer gebroken met haar zusters en bi-oei-, in dit geval kun je natuurlijk niet wegblijven. Ze gaat weer naar buiten, naar de telefooncel, die op de hoek van de straat staat en kijkt in de gids of haar zwager soms telefoon heeft. Maar er staan wel „Scheer- dex-s" in, maar geen enkele „Scheer- dersma". Dus ze kan hem niet bel len. Besluiteloos loopt ze terug naar huis. Dan eex-st maar eten koken. Ih die tijcl krijg ik misschien een idee. Ik moét er in elk geval heen; ten slotte was 't mijn zuster. Het beste is misschien, dat ik moi-genmiddag, meteen na mijn werk, wegrijdt naar Zutphén. Dan heb ik m'n vrije mid dag en knoop ik er een vx'ije dag aan vast. Puntersen heeft niet het minste bezwaar, als ze hem de rouwbx-ief laat lezen. Hij zegt: „Wat mij betreft, mag jë meteen wel gaan, daar is al tijd eén mouw aan te passfen, niet waar? Wordt te druk, dan help ik zelf mee. De administratie kan best een paar dagen wachten. Waarom zul je vandaag tot half één blijven? Misschien ben je daar meer nodig dan hier." Ze denkt na en knikt. Ergens heeft hij gelijk en daai-om kijkt ze hem dankbaar aan. „Dank u wel," zegt ze zacht. „Zal ik dan nü meteen maar gaan?" „Natuurlijk. Jij hebt tijdens mijn vakantie zoveel voor de zaak ge daan, licht dat de zaak nu eens wat voor jou doet." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4