wico Deltaweek '77 geopend tijdens bijeenkomst in stadhuis Gevarieerd werk van Jan Koppert in „La Butte" te Ouwerkerk Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen Zierikzee zeilersstad GELD NODIG Een „uniek gebeuren" Vierling te Nijmegen Prinses Christina en zoon naar Soestdijk „Kritische faunabeheerders" WÊÊÊÊÊÊÊtÊtÊÊÊKÊM ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 20 juni 1977 133ste jaargang Nr. 22117 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaale. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse /ïummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 32 cent per losse mm: „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W IN DIT NUMMER: Succesvolle bazar en markt Zonnemaire Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel.01114-1373 Jan Koppert overhandigt burgemeester De Kam een fraaie ets als dank voor de opening van de tentoonstelling. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verwachting tot dinsdagavond: Overwegend droog' Overwegend droog weer met een toe nemende kans op opklaringen; meest matige wind tussen noord en noord oost; minimumtemperaturen onge veer 11 graden, maxima morgen van 15 tot 18 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 12 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 21 juni. Zon op 5.19, onder 22.04 Maan op 10.12, onder 23.49 Eerste kwartier: 24 juni (14.44). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 21 juni 7.02 19.10 12.35 0.30 Doodtij: 26 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 20-6. Het KNMI deelt mede: Naar wordt verwacht mag er dinsdag tijdelijk op een opklaring worden gerekend. Bepalend voor het weer in onze omgeving is nog steeds een krachtig hogedx-ukgebied boven het oostelijk deel van de Atlantische Oceaan. Een uitloper van dit gebied met hoge barometerstanden ten wes ten van Noorwegen koerst zuid waarts en een bijbehorend opkla- ringsgebied boven Zuid-Scandinavië trekt langzaam naar ons land. De mogelijkheid bestaat, dat een deel van dit gebied dinsdag ons land binnendringt. Overigens komt in het temperatuurverloop maar weinig verandering. Verder zal het ovei'we- gend droog zijn. ZIERIKZEE, 18-6. Hel jaarlijkse eminentste zeilers- feest: (le Deltaweek '77, is vrijdag weer van start ge gaan en zaterdag kreeg liet geheel een helangrijk offi cieel tintje door de feitelijke opening van deze exklu- sieve vaar-,,happening", in persoon verricht door de heer A. L. van Geeshergen, lid van g.s., ten stadliuize van Zierikzee. De Zeelandwedstrijden van Zierikzee uit kregen een overweldigende be langstelling en met het weekeinde waren zo'n 120 vaartuigen in de race. Het weer werkt intussen weinig mee, maar de zeilers gaan gewoon door met het afwerken van het programma, dat duurt tot en met 25 juni. De ontvangst te Zierikzee vond plaats in de Vierschaar, waar de heer Van Geesbergen de zee schetste als vriend en vijand; wat de Ooster- schelde betreft echter meer vriend dan vijand, met name in de toekomst gelet op de gevaar-kerende werk zaamheden. De mens echter kan de Schelde ook gevaarlijk maken; dat blijkt uit de ongelukken met dui kers, zeil- en visboten. De gedeputeerde wees op de hech te samenwerking van een achttal watersportverenigingen. Hoe goed ook, de koördinatie kan nog op een bredere basis gezet. Advertentie \'s Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Finaiicieriiigskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 Er is intussen sprake van een groeiende belangstelling voor de wa tersport. Wat de wateren betreft is er ruimtelijk nog geen probleem, maar wel met de ligplaatsen, bij dit groeiend bestand. Rustig tempo Het pi-ovinciaal bestuur heeft ge kozen voor een ontwikkeling in een rustig tempo. Meer ligplaatsen moe ten er (ook) komen voor passanten. Intussen illustreerde de heer Van Geesbei'gen de spektakulaire groei van het watertoerisme met Zeeuwse cijfers. De noodzaak van havenuit breiding (en) is een evidente. Voor al geldt dit ook voor Zieinkzee. „Fijn blijven Uitgangspunt hierbij is „dat het fijn moet blijven" op en rond het wa ter. De gedeputeerde pleitte voor een overkoepelend orgaan van alle ge bruikers der Zeeuwse wateren, met inspraak voor allen, die met eniger- lei vorm van watersport bobben te maken. Allemaal noodzakelijk omdat ook het aantal soorten jachten zich uit breidt. Over de situatie na voltooiing van de Oosterschelde-pijlerdam is nog veel onzekerheid. Of het varen „rond de platen" dan nog mogelijk is, is nu de vraag. Ge dacht wordt aan een vluchtgelegen- heid aan de buitenkant van de dam. „Alleen voordelen" Tevoren werd het woord gevoerd door de voorzitter van het Comité Deltaweek '77, de heer C. Willemse te Rotterdam, die dankte voor het beschikbaar stellen van het stadhuis voor deze manifestatie. Hij stelde dat het door water omgeven Zeeland vóór- en nadelen heeft, maar dat uit- gërekend de watersporters alleen van de voordelen profiteren. Hij was vooral nieuwsgierig naar de provin ciaal-bestuurlijke ontwikkelingen m. b.t. de watersport in Zeeland. Een welkomstwoord werd gespro ken door burgemeester Th. H. de Meester, die vooral ook de aandacht vestigde op de Ziei'ikzeese haven in de funktie van jachthaven. Het aantal schepen is steeds groei ende „en hoe ze er soms allemaal in kunnen begrijp ik feitelijk zelf ook niet", aldus de heer De Meester. Hij sprak zijn goede wensen uit voor de komende zeilwedstrijden. CULEMBORG. In de Molukse wijk in Culenmborg is het in de nacht van vrijdag op zaterdag zeer onrus tig geweest. Volgens de politie is in de Zandstraat door jonge Zuidmo- lukkers voor ruim een ton schade aangericht aan winkelruiten. Een jongeman die met een eind hout een politieman te lijf wilde gaan is aan gehouden. NIJMEGEN, 19-6. Mevrouw J. W. M. van Rijn-Lavrijsen uit Eindhoven heeft zondag om 01.10 uur in het Sint Radboudziekenhuis in Nijme gen het leven geschonken aan een vierling. De baby's, vier jongens, hebben een geboortegewicht van resp. 1600, 1620, 1620 en 1670 gram. De gezondheidstoestand van zowel moeder als baby's is tevredenstel lend. Een woordvoei-der uit het zie kenhuis heeft dit zondagavond mee gedeeld. Het echtpaar heeft al een zoon van drie jaar. UTRECHT, 18-6. Prinses Christina is zaterdagmorgen met haar zoon overgebracht van het academisch ziekenhuis in Utrecht naar Paleis Soestdijk. De rijksvoorlichtingsdienst heeft zatei'dagmiddag bekend gexnaakt dat het kind iets meer dan zes pond UTRECHT. „Zij willen slechts de ordening verstoren en stellen er niets positiefs tegenover". Dit ver wijt heeft de voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Jagei's Ver eniging zaterdag gericht aan het adi-es van „Het groepje kritische faunabeheerdei's". weegt en 49 centimeter lang is. Jorge Guillermo zal begin deze week aan gifte van de geboorte bij de burge lij ke stand in Utrecht doen. Vrijdagavond om 18.12 uur heeft de prinses het leven geschonken aan haar kind. De bevaling vond plaats in het akademisch ziekenhuis in Utrecht. De toestand van moeder en kind is uitstekend. Het medisch team dat bij de be valling heeft geassisteei'd bestond uit prof. dr. A. A. Haspels, hoogleraar verloskunde en gynaecologie aan de universiteit in Utrecht, mevrouw C. Smit-Kopert, verloskundige, zr. D. Schenk, vei-pleegkundige en de kin derartsen dr. R. Senders en dr. L. J. Gerards. HILVERSUM. Eef Brouwers zal per 1 oktober de NOS verlaten. Hij is benoemd tot adjunkt-hoofdredak- teur van het Nieuwsblad van het Noorden. Eef Brouwers is viereneen- half jaar presentator van het NOS- journaal geweest. ZIERIKZEE. Gedeputeerde A. L. van Geesbergen opende de Delta- week tijdens een bijeenkomst in het Zierikzeese stadhuis. Naast hem de heer C. Willemse, bestu-urslid van „De Maas" te Rotterdam en voorzit ter van het Komité Deltaweek '77. Naast hem burgemeester Th. H. de Meester en dames De Meester en Van Geesbergen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's j De vreugde veralgemeniseert, t de smart individualiseert de f mens. Hebbel f miei-e greep uit het tentoongestelde werk, dat beslist een bezoek waard is. OUWERKERK, 17-6. ,,Met veel genoegen lieb ik me bereid verklaard deze expositie te openen, te meer daar een dergelijk gebeuren voor Ouwerkerk uniek ge noemd mag worden". Aan het woord burgemeester J. D. de Kam vrijdagavond jl. in „Auberge La Butte" bij de opening van de ten toonstelling van Jan Koppert. De burgemeester gaf een korte toe lichting op het werk van deze jonge kunstenaai', dat bestaat uit tekenin gen, etsen, aquarellen en metaalpla stieken. Dit laatste beti-eft een op merkelijke, door Jan Koppert zelf ontwikkelde techniek, die berust op het invreten van zuren op zinkpla ten. Diverse kategorieën De heèr De Kam wees erop dat het tentoongestelde werk uiteenvalt in diverse kategoriën. Serieus bedoelde afbeeldingen of gi'appige met een enigszins cynische afwerking Daar naast zijn er ook wex'ken, die de di- rekte gedachten van de kunstenaar overbrengen en tenslotte is in het werk af en toe een duidelijk zoeken naar nieuwe vormen waar te nemen. De bui-gemeester zei te hopen dat deze tentoonstelling ertoe zal bijdra gen dat de jonge kunstenaar zal uit groeien tot een artiest van naam. Tot slot wenste hij Jan Koppert veel in spiratie, kunstzin, aktiviteit en suc ces toe. Als dank voor dit openings- sance" ontvangen. Het werk van de nu vijf jaar in Ouwerkerk woonach- woord mocht de eerste bui'ger uit handen van de exposant een fraaie ets, getiteld „Fermeture de Renais- tige Jan Koppert biedt een grote ver scheidenheid. Metaalplastieken Met de ï-eeds genoemde metaalpla stieken wordt door een goede spot belichting 'n verrassend schaduwef- fekt bereikt. Vooi'beelden hiei'van o.a. „Naakt" en „De Kus". Opmerke lijk is het dat naast zijn werken als „Supporter" en „Vrouwentongenvre ter", waaruit een sooi't ruwheid en cynisme naar voren komen, ook zeer frêle tekeningen geëxposeei'd wor den. Voorbeelden van dit laatste zijn vooi-al de etsen „Perebloesem" en „Knulletje". Wat minder aansprekend, maar zeer vindingrijk is de prent „Indu striële voortplanting". Een zeer fraai werk met goede kleurenkombinatie is ook de ets „Carnaval" Met de houtskooltekening, Verla- tenheid" heeft de kunstenaar met een minimum aan materiaal een bijzon der treffende weergave van dit be grip gekreëerd. Dit is slechts een su- Omlijsting Ter omlijsting van dit kunstzinnig gebeuren in „Auberge La Butte", werd door de heer P. W. Hoogendijk een gamma van Port van het huis Niepoort gepresenteerd. Tot de kol- lektie behoorde een aantal opmerke- lijke vintage en colheita ports, waai"- onder één die in 1931 op een handge- draaide fles gebotteld werd. De ten toonstelling van Jan Koppert is nog tot 3 juli a.s. dagelijk, behalve dins dag, te bezichtigen. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1