Jeugd krijgt kans met oprichten van een eigen brandweer Bedrag gevoteerd voor bouw vijfde lokaal bijzondere school Gemeenteraad Bruinisse VV.V.- Burgh/Haanistcde gpreed met seizoen-voorbereiding Alles ovep het bed op NCVB-vergadering GEMAKKELIJK SPAREN Gemeenteraad Duiveland 4 BRUINISSE - O]) <le jongste raadsvergadering, pnder voorzitlerschap van |)iirgeniees|er T. C. Hekman. zijn nog talrijke zaken aan de orde gekomen, w.o. he( plan voor een jeugdbrandweer in <|e gemeente. Met het besluit vap de aankoop van twee percelen grond daar ter- plaatse was de raad snel klaar. Zo werd een perceel' tuingrond aangekocht van de heer A. A. lïal groot 495 ca voor de prjjs van f 6.188, cii van de heer J. van Popering groot 374 ca voor de prijs van f 4.675. De raad vond dat men de jeugd van Bru een kans moet geven door het oprichten van een jeugdbrand weer. Het is een experiment en na een jaar zal blijken of er een dus danige belangstelling en enthousias me voor bestaat dat de jeugdbrand weer gehandhaafd blijft. Bij de behandeling van de vekre- atie-diskussienota deelde de raad de opmerking die het kollege maakte aangaande deze nota. Ook is men van mening dat enige groei van re- kreatieve ontwikkelingen in Bruinis se moet kunnen plaats vinden. De heer Meeuwsen (PCG) onderstreepte hierbij de noodzaak voor sportvisse- rijakkomodalie en vroeg wie net plan dat indertijd gemaakt was voor een sportvissershaven naast jachtha ven „Aquadelta" van tafel heeft? ge schoven. De voorzitter kon hierop geen juist antwoord géven, maar vermoedde dat dit verschoven is naar de plannen voor een tweede jachthaven. Zijpse Ikivcii De heer Verspoor (alg. belang) wees op de mogelijkheid voor de sportvisserij in de haven te Zijpe of werkhaven bij de Philipsdam. De voorzitter zei dat deze zaak onder streept zal worden door B. en W. want ook zij zijn van mening dat er een sportvissershaven moet komen. Bij de verdere behandeling van de rekreatie-diskussienota /stelde de voorzitter dat in ieder geval ontwik kelingen waarover al overeenkom sten zijn gesloten reeds in 1973 moe ten woi'den nagekomen en niet kun nen worden teruggedraaid. Vooral omdat al vele miljoenen zijn gein- vesteerd onder meer door de projekt- ontwikkelaar Wilma. Het zou een daad van onbehoorlijk bestuur zijn wanneer deze plannen niet uitge voerd zouden worden. De heer Meeuwsen merkte nogop dat het wel goed is dat hogere overheden even op de plaats rust willen wat de rekreatieve ontwikkelingen betreft. Kleedakkompdatjf Voor de bouw van een kleedakko- modatie op het tweede sportveld stelde de raad het gevraagde Krediet beschikbaar dat het bedrag van f 137.500, niet mag overschreden. Dit bedrag is geljjk aan de „Spaarpot" uit de reserve-winst n.y. Brugverbinding Haringvliet die men hiermee een nuttige bestemming geeft aan de gemeenschap. De heer Bal vroeg „gaat het on der het mom dat de scholen er pok gebruik van mogen maken, maar is dat nu werkelijk zo?" Volgens de voorzitter is het kleedgebouw voor ook de scholen en sportverenigingen. De heer v. d. Bos vond het toch wei een fors bedrag dat ten gunste komt aan een zekere groep inwoners. Hij had indertijd de suggestie gedaan het bedrag te besteden voor een herte kamp waar uiteindelijk ieder Brui- nissenaar wat aan heeft. Hij kreeg hierin geen bijval van de andere raadsleden en vooral de heer Ver spoor verweet hem heftig en de rest van de raadsleden en b. en w. dat er van hun zijde maar weinig belang- telling was voor deze belangengroep. Voor de uitbreiding van de telefoon centrale aan de Molenweg zai de ge meente een perceeltje grond verko pen aan de PTT groot ongeveer 28 vierkante meter voor de prijs van f 25,- per vierkante meter. Op de vraag van de heer Bal ant woordde de burgemeester dat het in- korfgebouw van de postduivenver eniging „De Bruse Trekker" moet worden verplaatst maar dat het: niet van het terrein hoeft te verdwijnen. De gemeente zal dit in overleg met de leden van de postduivenvereni ging regelen. De heer Meeuwsen vond dat de grond voor een zacht prijsje verkocht werd, „bouwgrond is driemaal zo hoog in prijs" zéi hij. BRUINISSR. Onderstaande schets geeft een beeld van de noordgevel van hel nieuw te bouwen gemeente huis van Bruinis.se. Het ontwerp is van Architeklenbureau Rothuizen en 'l Hooft B.V. te Goes. De voorzitter zei dat aan deze grond niets gedaan is en andere grond moet bouwrijp gemaakt worden, vandaar dat prijsverschil. Aanschaf voor getneenewerke11 Voor de aanschaf van een traktie ten behoeve van gemeentewerken had het kollege voorgesteld een V.W. pick-up met enkele kabine aan te schaffen. De heer Meeuwsen merkte op dat een dergelijk voertuig waar bij het de bedoeling was een trek haak te bevestigfen daar niet geschikt voor is. Zijn ervaring was dat'deze voertuigen veel te licht zijn voor der gelijke werkzaamheden en vooral wannéér daar steeds anderen mee om moeten gaan. Hij adviseerde een wat zwaarder voertuig aan te schaf fen waar minder gauw onkosten aan zullen komen. Dc raad nam tlc^c suggestje over en stelde het gevraagde krediet van f 15.000, plus een verhoging van ma ximaal vyfticn honderd gulden be schikbaar voor de aanschaf van een zwaardere auto. Bij de behandeling van de deelno- ta bewoningspatroon Schouwen-Dui- veland was ook de raad van oordeel dat het te vroeg is en ook niet in het belang van de gemeente als kern met een aanvullende woonfunktie nu al te praten over afbouw. De raad was ook van mening dat er mogelijkhe den moeten blijven voor enige 'groei nu een toeneming van de werkgele genheid als gevolg van de rekreatie ve ontwikkeling van de gemeente te verwachten is. Verder ging de raad akkoord met de verkoop van een gedeelte braqd- pad achter de Mosselsti-aat aan de heer A. v. d. Berge en de heer P. van Roon voor de prijs van f 5,- per vier kante meter. Dit brandpad ligt ach ter de woningen van deze kopers dat niet door andere omwonenden wordt gebruikt. krachtstroom tarief' De raad ging akkoord met de voor gestelde regeling tarief kracht stroominstallatie op de haven. De drie bedrijven die hier krachtstroom van betrekken, Maaskant, Padmos en van Duivendijk zullen boven de normale stroomkosten 15 procent ex tra in rekening worden gebracht voor administratiekosten voor de ge meente. De gemeente .vindt deze re geling redelijk omdat geen kosten van aanleg van de installatie bij de genoemde firma's in rekening is ge bracht. De 'raad heeft een voorbe- reidingsbesluit genomen voor het ge bied tussen Stenen Pad en Dreef om de plannen voor de bouw van een nieuw scholenkomplex niet in de weg te staan. De heer Houtekamer (SGP) had vernomen dat tenminste 23 leerlingen naar de basisschool in Oosterland zullen gaan en vroeg of dit de nieuwbouwplannen voor de Christelijke school niet zal aantas ten. De heer Meeuwsen (PCG) had vernomen dat er met een samenwer kingsschool weieens grote moeilijk heden kunnen zijn, en vroeg de voorzitter of hier wel voldoende naar was geïnformeerd. De burgemeester zei dat het in Bruinisse om een gezamenlijk schoolgebouw gaat waar kadastraal een scheiding door loopt. Dc scholen zijn volkomen van elkaar gescheiden. De raad ging akkoord met het voorstel een hulpleidster aan te stel len voor de kleutérschool voor een periode van een half jaar. Haar hal ve dagtaak zal bestaan onder andere uit hel bijwerken van een groepje kinderen met aanpassingsst'oornis- sen en dialectproblemen. De rondvraag Tijdens de rondvraag vroeg de heer Bal (lijst v. d. Velde) waarom htc V.V.V. wel de subsidie getrokken had volgens de nieuwe regeling, ■maar nog niet de huur van de zo merwoningen in de Plantage dat zij destijds waren overeengekomen. De voorzitter reageerde hierop geprik keld en zei dat deze opmerking in het openbaar erg voorbarig was van het VVV terwijl het tegenovergestel de waar is. Hij zei. dat de gemeente zijn verplichtingen tegenover dc VVV steeds ruimschoots is nageko men voorgaande jaren en .dit jaar is ook de gemeente zijn verplichtingen nagekomen via de subsidieverorde ning die voor allé verenigingen van kracht is. Verder vroeg de heer Bal hoe het stond met de VVV beweg wijzeringsbordjes. Déze zijn besteld volgens de voorzitter maar de leverr tijd loopt wat uit. De heer Bal wees er op dat naast het nieuwe postkan toor dat in aanbouw is distels staan, die volgens de voorzitter direkt op geruimd zullen worden: Druk was en is het BURGII HAAMSTEDE, 16-6. Deze week hadden wij een informatief ge sprek niet de administrateur van de V.V.V. ..purgh-Haaipstejle", de heer W. J. Flohil die tesamen met mevr. M. Landegent-Steur 't gezellige kantoor aan de Noordstraat beheert. Terwijl mevr. Landegent Imevpi) schrjjft op eeji antieke „Continental" hetgeen elke letter met een daverende slag op het briefpapier doet belanden (de goede schrijfmachine is kapot en versleten), vertelt de heer Flohil ons, regelmatig onderbroken doqr de telefoon, de gang van zaken vanaf januari 1977, want het nieuwe jaar is pog njaar nauwelijks aangebroken of de stedelingen uit binnen- en buitenland gaau aan hun va- kantic denken en jfp daarvoor benpdigde voorbereidingen treffen. Ambuhtm'e De heer v. cl. Bos (SGP) wilde we len of het „Beusjc" dat schade heeft opgelopen door brand nog hersteld wordt. De voorzitter zéi dat hiervoor al opdracht is gegeven. De heer Verspoor (alg belang) vroeg hoe c'.e gemeente stond tégen over de komst van dè partikulievê ambulance op Bruinisse. De burge meester zei dat dc gemeente daar niets op tegen heeft, maar niet de ge vraagde subsidie geeft omdat in het verleden niet bewezen is dat er be hoefte is aan nog meer ambulance vervoer in de regio. De gemeente is ingetreden in de regionale ambulan ce vervoer dat zij ondersteunen en in het ziekenhuis. Het ziekenhuis in Zjcrikzee b,c- schikt over twee ambulance aldus de voorzitter dat voldoende is en in dc zomermaanden stelt het Rode Kruis een derde beschikbaar. „De gemeente ondersteunt twee in stanties op ziekenvervoer en dat vin den wij genoeg" aldus de voorzitter. Weekmarkt De heer Verspoor had verder ver nomen dat er plannen in opkomst zijn voor het stichten van een week markt te Bruinisse, hetgeen betekent dat de visboer die vrijdag 's avonds op Bru komt niet meer mag komen maar op de dag dat de weekmarkt wordt gehouden. De voorzitter zei dat dit gedeeltelijk juist is dat wil zeggen wanneer de weekmarkt komt mogen de venters op geen andere da gen meer opereren. Maar de week markt is er nog niet het is momen teel alleen nog maar informatief wat hierover gaande is. Tot slot wees de heer Houtekamer (SGP) er op dat er rond de huishoud school aan de Dorpsweg veel brand netels staan en dat het kleuterbadje aan de Deltastraat aan een nodige schoonmaakbeurt toe is. Ze doen dit door zelf naar Burgh- Haamstéde te komen met de auto. of ze vragen telefonisch inlichtingen waarna menige informatiegids oi' andere gegevens op papier het V.V.V.-kantoor verlaten om bij de a.s. zomergast in de brievenbus te recht te komen. Dit werk gaat door tot rond de Pinksteren en dan zijn de campings of bungalowparken vol geboekt. Natuurlijk worden ook de pensions en hotelruimtes mede in dit werk betrokken, doch het verdriet, de heer Flohil dat nog steeds diverse re- kreatiebedrijven geen lid van de V.V.V. zijn. ..De bedrijven van onze leden zijn vol voor een periode van ca. 25 juni toi 6 augustus; hoe het met de niet-leden §taat daar weet ik niets van. Wel komen deze mensen- hier om diverse inlichtingen die we graag verstrekken want hetstaat niet op hun gezicht te lezen van wel ke camping ze komen". Hoeveel mensen het V.V.V.-perso neel in deze periode aan onderdak heeft geholpen is niet precies bekend doch het gaat om enkele duizenden. Verschuiving Er is dit jaar een verschuiving te konslateren in de richting bungalows en vooral naar luxe met bad en toi let. Kennelijk hebben deze mensen een voorbeeld gezien in de vorm van een vakantie naar Spanje of Italië. Wat de buitenlanders betreft meent de heer Flohil dat de percen tages dezelfde zijn van vorig jaar met opnieuw de grootste toeloop uit Duitsland. De auto blijft nog steeds hoofd-vervoermiddel. Op het kantoor worden nu de be kende inlichtingen verstrekt van de toerist die moet weten waar hij kan gaan vissen, wanneer Dolfirodam open is, wanneer de exkursie naar de broedgebieden begint enz. Er is epij verhoogde vrg^g na^r het huren van fietsen te konstaterep en ook naar kaartjes om fietstochten te maken. Het fietspad door de Bos- wachterij voldoet uitstekend en wordt druk bereden. Grote evenementen komen er dit jaar niet. Het.blij ven dus de camping voetbalwedstrijden. de exkursies naar de zilvermeeuwen, naar de bos- en duingebieden van het Slot Haem- stëde, de Slot-exkursie door dé Rid derzaal en' de dia-voorstellingen in de sïotkelder, het kasteelconcert op 1 juli, de molen-exkxirsi.es, de kevk- exkursie ..De banken zijn hard", de rondvluchten per zweefvliegtuig op het vliegveld Haamstede, nu nog tij- dènij de weekends, rriaar vahal' 1 juli dagelijks. Strop Het afvallen van het restaurant van, „De -Tofënhoeve",dat nu alléén nog voor dé gasten-' die- een apparte ment gehxiurd hebben, beschikbaar is, betekent voor velen een'strop. Hetzelfde is h.et geva| met „p'e Schouwse Boer" waar nogj steeds niets van bekend is en .voorlopig ge sloten blijft, aar tegenover staat de uitbreiding van restaurant. „Zee- lust" te Westenschouwen en het op nieuw open zijn van hotel Bom te Haamstéde. Momenteel worden op: het V.V.V.- kantoor ongeveer honderd ménsen per dag geholpen en daarbij gaan zeer veel kaarten, akkommodatie- gidsen van de Streek V.V.V. (die toch een uitkomst zijn!) en mondelinge inlichtingen de deur uit. En daar mee is gebleken dat het V.V.V.-kan- toor onmisbaar is voor de mensen uil de Westhoek en voor de toeris ten. Jjtpt de mededeling dat binnenkort (vanaf 25 juni) op de donderdagen te Haamstede en op de dinsdagen te Re- pesse cje toeristenbjbliQtbeekbps weer verschijnt (standplaats te Haamstede achter het V.V.y.-kantopr) verlieten \ve, heel wat wijzer geworden Qver het topristenseizoen dat op de drem pel van Burgh en Haamstede gereed staat, het V.V.V.-kantnor. ÜPPÏE PPRICPTEIN UIT HF/) BINNENLAND SCHIPHOL. Mevrouw Si ra Soeten- dorp-van IJ'ssel (34) zal de Neder landse- regexing vragen bij de Joego slavische autoriteiten officieel te pro testeren tegen de manier waarop zij en zestien andere joodse vrouwen uit West-Europa en de Verenigde Sta tengedwongen warden' Joegoslavië té verlaten. - DEN HAAG. Wegens belasting ontduiking heeft; de rechtbank in Den Haag de 5Q-jarige directeur H. E. uit Wassenaar veroordeeld tot een boete van een ton subsidiair vijf maanden hechtenis. Daarvan is f 40.000 of twee maanden voorwaar delijk opgelegd niet een proeftijd van ,drie jaaic BRUiNjSSE, 15-6. Woensdagavond jl.l. kwam de afdeling Bruipisse van de Nederlandse Christen Vrouwen bond voor de laatste maal dit seizoen byeen in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw onder leiding van mevr. v. d. Spck-de Wfiaj. Deze bijeenkomst w-erd op dé gebruike lijke wijze geopend. Hierin las zij uit psalm 19 te ver zen 1 tot 7 over „Gods majesteit in de schepping en de wet" en hield naar aanleiding hiervan een medida- tie getiteld „Als ik in de natuur ben". Vervolgens werden alle aanwezigen hartelijk welkom geheten in het bij zonder de spreekster van deze avond mevr. Lokker-Meyering uit Zierik- zee die een lezing hield over „Het bed iil de geschiedenis". „De gemiddelde mens brengt zowat een derde deel van zijn leven door in bed", aldus mevr. Lokker. Tegen woordig heeft men hiervoor de meest komf of table bedden, maar in vroe gere tijden was dat héél anders. Ze verplaatste haar onderwerp naar het meest sobere bed in het. begin van de bijbel'tot aan het bed in de mid deleeuwen en gouden eeuw. Pronkbedden Veel van deze bedden werdén in die tijd als pronkbedden gebruikt. Volgens spreekster was het bed op zichzelf, in die tijd dikwijls belang rijker dan de persoon die er in sliep. Ook diende-het bed wel als geldbe legging. Er werd voorts nog gespro ken over de Marker en. Hindeloper pronkbedden, wiegen, bedexcessen enz. Ook vertelde nieyr. Lokker en kele- bedverhalen wat veel hilariteit bij de dames opwekte. Tenslotte de plaats die het bed inneemt bij ge boorte, huwelijk, ziekte en sterven. Kortom het béd blijft het begin en het einde van ons leven beheersen. Na de pauze werden nog enkele dia's vertoond;waarop bedden le zien wa ren in Franse stijl ö.a. het bed van Keizer Napoleon'en dat van madam Pompadoer. Aan het 'eind van dc avond dankte de presidente mevr. Lokker voor' !het interessante 'onder werp. Advertentie Vandaag denken aan morgen. Kocht op liet doel al": studéren,trouwêu,bouwen,reizen.. 'n ioed spaar plan - elke maand een vast bedrag-maakt wensen snel bereikbaar Dat kan automatisch van uw salaris of pensioen bij de NÜTSSPAARBANK ZIERIKZEE DUIVELAND - Op <lc jongste vergadering van de ge meenteraad, onder voorzitterschap van hp rge meest er J. de Kam. zijn nog versehillepdti zaken van hejaug aan de orde gekomen. Door het hoofd van dc openbare lagere school tc Ouwerkerk is een ver zoek ingediend voor beschikbaarstelling van een extra krediet voor dc aan schaffing van 15 leerlingensets, kosten inclusief btw: f 1.893,90. Deze aan schaffing houdt verband met dc toename van het leeringenaantal met ingang van het nieuwe schooljaar. Mede omdat ook de Inspectie van het LO instemt met deze aanschaffing werd besloten eeii krediet van f 1.900.- be schikbaar te stellen. LEEUWARDEN. Een felle brancl heeft in de vroege ochtenduren voor zeker vijf miljoen gulden schade aangericht in de binnenstad Van Leeuwarden. Door nog onbekende oorzaak zijn tien panden in vlammen opgegaan. Nog eens vier panden lie pen zware rook- en waterschade op. De brand werd even na drie uur ont dekt in een warenhuis aan de Voor- streek. Door de sterke uitbreiding van bel leerlingenaantal aan de bijzondere school te Oosterland wordt de bouw van een vijfde leslokaal noodzake lijk. Het architectenbureau Stuur man B.V. te Waddinxveen heeft be reids een plan gemaakt' voor de bouw van een vijfde leslokaal met toiletruimte en garderobe, welke laatste ook dienst kunnen doen als er ook nog een zesde lokaal bij zal moeten worden gebouwd. De kosten worden geraamd op rond f 191.000,-, inklusief btw. Grondkos- ten behoeven niet betaald te worden omdat de uitbreiding kan plaats vin den op de nog bij dit scholencom plex behorende grond. Ten gevolge van ernstige mastiek- lckkagcs in dc kleed- en wasruimten van het gemeentelijk sportgebouw tc Oosterland is het noodzakelijk dc dakbedekking van het gehele lage gedeelte van het onderhavige ge bouw te vervangen door een bedek king met tcervrü materiaal. Geen garantie Door deze lekkages is de vloerbe dekking in beide kleedkamers vol ledig bedorven en is vervanging noodzaak. De kosten van genoemde werkzaamheden, inklusief de vloer bedekking. is begroot op rond f 9.500 De hèer Hillebrand informeerde of dezelfde firma, die het destijds heeft gelegd, weer ingeschakeld zal wor den, waarop wethouder Bakker (PvdA) ontkennend antwoordde. Ga- antic is er niet meer bij. De heer Meerman (SGP) heeft na de grote regenbui van vorige week in de zaal eën kijkje genomen en gekonstateerd dat het er inderdaad een grote bende is op de vloeren. Hij zag echter ook nattigheid liggen in de grote zaal en vreest dat er hier waarschijnlijk ook iets hapert. Wethouder Bakkerwees dit echter aan de overvloedige wa terophoping op het dak, en geloofde dat er hier niet's stuk is. De heer Hillebrand informeerde waarom één en ander niet wat vroeger gezegd is, dan was misschien de nu bedorven vloerbedekking nog intact geweest. „Als dit nu al bijna drie jaar lekt zou hij denken dat dit toch al veel eer der op de proppen had moeten Ko men". Wethouder Bakker betoogde dat men liet éérst nog wat heeft aan gezien, 'omdat liet toen nog dragelijk was. Na re- cn dupliek werd beslo ten de gevraagde f 9.50Ö,- beschik baar te stellen. Verder .kwam', 'aan de orde de vaststelling'van de zevende wijziging van de gemeentebegroting 1977. Op de agenda van de raadsver gadering stonden verschillende voor stellen, die financiële konsekwen- ties hebben t.w.: A. de bouw van een vijfde lokaal ^.an de bijzondere school, de „Ds. J. Bogermanschoql" te Oosterland. B. Herstel van het dak van de turnzaal in Oosterland. C. Aankoop leerlingensets, ten behoeve van de openbaïe basisschool te Ou- werkerk. Deze wijzigingen werden overéénkomstig het concept vastge steld. H;efv1ol"Avei d "dntsi'^g verleend aan raej. Br H.' de Glopp.er alsTOnderwij zeres aan de openbare basisschool te. Nieuwer kerk, in verband met haar benoeming in gelijke funktie te Maarhesse. Zulks met ingang van een door hel kollege van b'. eh" vv. vast té stellen datum. Kontlvrq^g Bij de rondvraag sprak wethouder A. L. Bakker woorden van oprechte dank aan de burgemeester en aan zijn kollega-wethouder Ovcrbeeke voor de wijze waarop ze tijdens zijn vrij langdurige afwezigheid wegens ziekte, zijn werk hebben overgeno men. Ook de raadsleden én anderen bracht hij dank voor de betoonde be langstelling tijdens zijn ziekte én verblijf in hét'. Rode Kruis zieken huis te Zierikzeé. Verder wilde hij als wethouder van Openbare Werken hét volgende nog graag kwijt. Met angst en vreze ziet hij de na derende zomervakanties tegemoet, met het oog op de steeds doorgaande vernielzucht van de jeugd. Enkel al het vandalisme in dc plantsoenen kost de gemeente al f 7.900,-. De wethouder deed een zeer drin gend beroep op, vooral de ouders, om de kinderen te waarschuwen en toe te zién dat ze zich niet meer aan deze wandaden schuldig maken. „Wanneer we nu weer zien wat er te Ouwerkerk op het sporterrein ge beurd is aan vandalisme, dan wordt het meer dan erg Mevr. Van der Zande-Vleugels Schutter informeerde naar dé mo gelijkheid in de wethouder Van Klinlmnstraat te Nieuwerkérk een bord te plaatsen van doodlopende weg, o'lndat veel automobilisten ver keerd rijden. Verder pleitte zij voor plaatsing van een tweede bank van „De Wereld". Het eerste vond de voorzitter wel wat overdreven, en aan het 2de verzoek wilde hij graag meewerken. De heer Romeijn wees op het feit dat de Baalpapenweg in Ouwerkerk zo goed als gereed is, nl. de verbreding. Hij vreesde echter dat dit nu een racebaan worden zal, en hij gaf het kollege in overweging hier snelheidsbeperking in te voeren. Dit zal bekeken worden. De heer Op 'l Hof (CDA) wees op de Lageweg in zijn woonplaats Sirjansland. Op het punt bij het Verenigingsgebouw, waar deze weg breder wordt, wordt nu veel geparkeerd, hetgeen aanrii- diögsgev^ar met zich meebrengt Spr. zag hier graag een parkeerver bod ingesteld. Dit zal met de politie besproken worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4