*31 Uiterst geslaagde Zierikzeese Avondvierdaagse zit er weer op Aantekeningen bij tentoonstelling „Vier eeuwen Jacob Cats" MMMMS J Automobielbedrijf W. C. Ista Zoon Een fleurig en kleurig slot Heeft Unog een\ goed BANKSTEL maar... I bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN en bepaal meteen uw nieuwe keus. Scherpenisse 850 jaar Nieuwe meevaller bij belastingontvangsten Het feest van de Smalstad ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 17 juni 1977. 133 jaargang Nr. 2211G WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22.50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W in dit nummer: Geen mens. maar jjoj) over brugleuning Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph Princess Land/Rover Range/Rover. Inbouwstation Landi den Hartog gasinstallaties alleen voor eigen merken. Ubentvanharte welkom. Hij vestigde er de aandacht op, dat. er weer meer deelnemers waren ge weest dan in de voorgaande jaren, reden om aan te nemen dat in de ko mende jaren het Havenplein nog te klein zal worden om het jaarlijkse bloemen feest op de afsluitingsavond te aanschouwen. Hulde bracht hij aan de organisatoren voor het vele werk dat zij hadden verzet om dit wandelfestijn weer vlekkeloos te doen verlopen. Met de wens allen volgend jaar weer terug te zien en „op naar de tweeduizend" besloot hij zijn welkomstwoord tot de deelne mers. Dankwoorden De voorzitter van het organiserend comité van de Zierikzeese avond vierdaagse de heer P. Verhage sprak woorden van dank tot de Konink lijke Harmonie „Kunst en Eer", het marjorette- en tamboerkorps van eens een meevaller van 1,3 miljard gulden gesignaleerd, zodat volgens de huidige raming de belastingont vangsten over 1977 2,6 miljard gul den hoger uitkomen dan was ge raamd in de miljoenenota 1977. de jongste, overigens nog steeds niet definitieve raming van de begro tingsontvangsten bedraagt nu 74,6 miljard gulden. De uitgaven van het rijk liggen volgens de jongste raming 400 mil joen gulden hoger dan 1 april, maar nog steeds een miljard gulden lager dan in de miljoenennota voor 1977 was geraamd. Inclusief conjunctu rele posten worden de uitgaven nu op 85,6 miljard gulden geraamd te gen 86,6 miljard in de miljoenenno ta 1977. Alles bijeen valt de begro tingsuitvoering nu dus 3,6 miljard gulden mee in vergelijking met de miljoenenota (een miljard minder uitgaven en 2,6 miljard meer ont vangsten). HELMOND. Het college van b. en w. van Helmond heeft donderdag ze ventig inwoners van die stad schrif telijk gemaand hun winkel te sluiten. Hoogwater Laagwater 18 juni 5.25 17.44 10.53 23.24 19 juni 6.00 18.14 11.27 23.59 20 juni 6.33 18.39 11.01 Springtij: 19 juni. VLISSINGEN, 16-6. Het plaatsje Scherpenisse op Tholen viert van 18 tot en met 25 juni haar 850-jarig be staan. Dat gaat gepaard met vele feestelijkheden. Op zaterdag 18 juni om 11.00 uur gaat de feestweek offi cieel, door herauten aangekondigd, van start. Op het programma staan onder meer: historische optocht, kruisboogschieten, demonstraties oude ambachten, concours hyppique en dergelijlcen. De Elkerzee-deelnemers liepen de laatste avond in klederdracht. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie Advertentie „Op een schoen en een slof" haalde zij de bloemen op de slotavond. Ouders, familieleden, kennissen en belangstellenden maakten hun op wachting, voorzien van fleurige en kleurrijke boeketten bloemen, om de deelnemers (sters) de traditionele hulde te brengen. Warm was het be slist niet op deze juni avond op de Blokweg. Dit kon het enthousiasme bij de deelnemers evenwel niet tem peren. Intocht Met de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" in het voorste gelid van de lange fille wandelsportlief hebbers werd rond negen uur vanaf de Lange Blokweg gestart voor de intocht in Zierikzee naar het Haven plein, gadegeslagen door een groot aantal belangstellenden. Op het Havenplein, waar de gas- flambouwen waren ontstoken, wer den de deelnemers begroet door bur gemeester Th. H. de Meester van Zierikzee. De burgemeester felici teerde allen met de door hen gele verde prestatie. Rust-Roest, het tamboerkorps van de Vierbannen, de afdeling Zierikzee van het Ned. Rode Kruis, Veilig Ver keer Ned. afdeling Zierikzee, de groep Zierikzee van de Rijkspolitie, de verkeersbrigadiertjes, de super markten Legemaate en Quist, de Kon. Zeelandia, de Zierikzeese On dernemers Centrale, de gemeente Zierikzee en de Dienst Gemeente werken voor de door hen verleende onmisbare steun. Dank bracht hij ook aan de leiders en leidsters die de jeugdige deelne mers op deze vier avonden hadden begeleid. Op deze laatste avond werd door de mensen van het Rode Kruis nog ander werk verricht dan het verzorgen van de geblesseerde voe ten. Onder Noordgouwe zagen zij tot hun verbazing een loslopend stiertje op de weg lopen, dat men met ver eende krachten in een weiland wis te werken. T.a.v. het eerder vermelde - dins dagavond - incident in 't Vrije, zij aanvullend nog opgemerkt, dat een deel van het jongerenpubliek rond het betrefefnde huis, zich ook niet helemaal korrekt heeft gedragen. Een ter plekke staande boom werd beschadigd en er werd tegen de ra men gespuwd. Een beiderzijds uit eindelijk niet gewilde ontsporing, zullen we maar denken. Zo werd ook nog een kleine ver gissing gemeld bij het verstrekken - van traktaties, maar - zeggen de Engelsen - „that' all in the game" of zo iets kan per ongeluk gebeuren. VELZEN. De Zaanlandse houthan del aan de Kalverstraat in Velzen is donderdagmiddag door een felle brand verwoest. De schade wordt voorlopig geschat op enkele miljoe nen guldens. DÉN HAAG. De belastingontvang sten van het rijk geven een nieuwe meevaller van 1,3 miljard gulden te zien in de gebruikelijke nota over de uitvoering van de rijksbegroting (de z.g. voorjaarsnota) die minister Duisenberg en staatssecretaris De Goede van financiën donderdag aan de Tweede Kamer hebben gezonden. In de zogenaamde vroege voor jaarnota vah 1 april jl. was even- ZIERIKZEE, 16-6. De ruim 1700 deehiemers(sters) die met goed gevolg de Zierikzeese avondvierdaagse tot een einde hebben weten te brengen is donderdag avond op bet laatste trajekt, van de Lange Blokweg naar bet centrum in de Zierikzeese straten weer een glorieuze ontvangst ten deel gevallen. Vol goede moed waren de wandelsportliefhebbers op deze afsluilings- avond aan bun laatste opdracht begonnen. De wat pijnlijke voeten, ten gevolge van de inspanningen van' de vooraf gaande drie-avonden, werden snel vergeten en zorgden voor het goede mo reel om de finish te halen. Op de Lange Blokweg was het als vanouds alweer vroeg een drukte van belang. BROUWERSHAVEN, 16-6. Het Cats-komité Bron- catenpraktijk, was hij pensionaris van Middelburg, later van Dordrecht wersliaven, maakt naar aanleiding van de tentoonstel- en nog later van het sewest Holland, ling: „Vier eeuwen Cats", onderstaande opmerkingen: j^e Cats]loeve Het doel van de tentoonstelling is Jacob Cats te laten zien in zijn werk. thuis, als staatsman, in het buitenleven. In Middelburg en op het Munniken- hof bij Grüpskerke (Walcheren) schreef htf zijn werken, die met de illustra ties van Van de Venne een beeld geven van het leven van die tijd. Cats, die vele gedichten in het La tijn schreef, is toch bij uitstek een volksdichter geworden, die uitste kend aanvoelde wat zijn lezers wil den. Die lezer verheugde zich in de prenten, die hem een beeld gaven van het leven van de gewone man, maar ook van de gegoede burger die onder de bekoring kwam van aan zien en rijkdom. Niet te vergeten zijn de waarschuwingen van Cats aan jonge paren en gehuwden. Cats als staatsman, die zoals dat heet, ge willig aan de leiband van de Oran jes liep, is ook een aspect dat men op de tentoonstelling ziet. Behalve zijn werk aan zijn niet te tellen ge dichten, had Cats een drukke advo- Als hij het wat minder druk heeft, gaat hij boeren en bouwt in 1614 een hoeve - de Catshoeve - bij Groede (Zeeuws-Vlaanderen). 's Zomers is hij op het Munnikenhof, waar hij zich met de tuin bemoeit. Een ander facet van Cats is zijn bemoeienis met landontginningen. Cats en de tuin kunst is weer een ander - verwaar loosd - aspect, dat op prenten naar voren wordt gebracht. Op hoge leeftijd laat hij Sorgh- vliet (het huidige Catshuis in Den Haag) bouwen, waar hij zich per soonlijk mee bemoeit, en geeft aan wijzingen voor de aanleg van de tuin Op hel einde van zijn leven zal hij in dien tuin aan zijn autobiografisch gedicht werken. Hij kan dan terug zien op een rijk besteed leven, waar in hij door zijn gedichten vele men sen eeuwenlang heeft gesticht. Een mens staat niet los van zijn omge ving, daarom wordt grote aandacht besteed aan zijn geboortestad Brou wershaven. Want voor alles is Cats in zijn denken en doen Zeeuw gebleven. De tentoonstelling, waarbij ook aandacht zal worden geschonken aan het 500-jarig bestaan van Brou wershaven als stad, zal worden ge houden te Brouwershaven, geduren de de periode 2 tot en met 31 juli 1977, in het gemeenschapcentrum aan de Haven Noordzijde te Brou wershaven. Openingstijden; maan dag tot en met zaterdag vhn 10.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. 's Zondags van 12.00 tot 17.00 u. Te Middelburg, gedurende de pe riode 5 augustus tot én met 2 sep tember 1977, in de Abdij. Openings tijden; maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De tentoonstelling te Brouwers haven wordt op zaterdag 2 juli 1977, om 11.00 uur officieel geopend dooi de Commissaris van de Koningin in Zeeland, dr. C. Boertien. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Verwachting tot zaterdagavond: Onstandvastig' Over het algemeen veel bewolking, maar ook enkele opklaringen, plaat selijk een bui; zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen noord en oost; minimumtemperaturen onge veer 12 graden, maxima morgen tussen 19 en 24 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 5 tot 16. Min.-temperatuur: omstreeks 12 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 21 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 18 juni. Zon op 5.19, onder 22.03 Maan op 7.03, onder 22.47 19 juni. Zon op 5.19, onder 22.03 Maan op 8.02, onder 20 juni. Zon op 5.19, onder 22.03 Maan op 9.06, onder 0.20 Eerste kwartier: 24 juni (14.44). HOOG- EN LAAGWATER

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1