VANAVOND ALWEER HET FEESTELIJK SLOT VAN WANDELFESTIJN Een nieuw Zeeuws rekord hoogspringen voor Leo de Pee: 1.96 meter STREEKNIEUWS ERIC DE NOORMAN 71 5 De Avondvierdaagse VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD j bezorger te ELLEMEET j ZIERIKZEE, 15-6. Dc 32e- Zicrikzccsc avondvierdaagse behoort weer bij na tot het verleden. Bij de afsluiting, heden (donderdag) avond, staan de ruim 1700 deelnemers (sters), als het weer even wil medewerken, aan de Lange Blokweg weer een mooie ontvangst en daarna de intocht in Zierikzee te wachten. Dinsdag trok het veelkleurige lint van wandêlsportliefhebbers door Poortambacht en de dreven ten westen van Zïerikzee. Even als op de eerste avond, en dit ondanks de minder hoge tempera tuur en uitstekend wandelweer, wer den door het aktieve team van het Ned. Rode Kruis afdeling Zierikzee weer vele blaren geprikt en voeten verzorgd. Ondanks allé goede raad gevingen blyven desondanks een groot aantal deelnemers volhardöii in het dragen van schoeisel dat zeer beslist niet geschikt is voor het deel nemen aan een wandeltocht. DUIVENSPORT P. V. Gevleugelde Vrienden Uitslag van de wedvlucht vanuit Beaümetz voor jonge duiven op 12 juni. Gelost om 7.30 uur. Aantal dui ven in concours 162. Aankomst eer ste prijsduif 10.09 (1126 m/mj. Aan komst laatste prijsduif 10.37 (958 m/m). Afstand 179 km. A. Stoutjesdijk en zn. 1, 4, 9, 10, 13, 18, 31, 32; H. Merle en zn. 2, 7, 16. 17. 33, 40. 41; Schiettekatte- Sloutjesdijk 3, 19, 35, 39; Gieskes- Lokker 5, 12, 14, 20, 30; J. Dekker en zn. 6, 38; Feleus-Westenbrugge 8, 11, 28; Van der Linde-Bakker 15, 22, 25; W. Blom en zn. 21, 24, 27, 29; A. J. Verwest 23, 36; J. van IJseldijk 26, 34; A. Romijn 37. Donderdag inmanden voor Tours Prov. en Bonds concours van 17.45 tot 19.00 uur. Vrijdag a.s. inmanden voor Beaü metz oud en jong van 17.45 tot 19.00 uur. Naast de ongemakken welke men zich zelf hiermee -op de hals haalt bezorgen zij ook nog de Rode Kruis mensen bergen onnodig werk. Ook woensdagavond toen de tocht door het Bettewaerde ging moest er weer druk worden geprikt. Ondanks deze minder welkömè handicap waarmee een groot aantal deelnemers (sters) heeft te kampen, gelukkig was de temperatuur ook op deze avond niét te hoog, bleef de stemming in het wandellegioen op perbest. De groep Zierikzee van de rijkspo litie, de vereniging van Veilig Ver keer afdeling Zierikzee en de ver- keersbrigadiertjes zorgden er op de ze eerste drie avonden voor dat ver- keertechnisch alles tot in de puntjes verliep. In het Herv. verenigingsge bouw in 't Vrije werd door het ak tieve organiserende comité, onder voorzitterschap van de heer P. Ver- hage, weer op iedere avond de stroom van deelnemers(sters) die zich kwamen aan- en afmelden verwerkt. incident Jammer genoeg deed zich woens dagavond in 't Vrije nog een betreu- ringswaardig incident voor toen één van de bewoners zich kwaad maakte toen enige kinderen op een muurtje bij zijn woning zaten. Hij ï^eende daaraan met het gooi en van een emmer water een einde te moeten maken, wat enige mensen op een nat pak kwam te staan. Een weinig fraai gebaar! P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland SCHAKEN Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. ((De Reisduif" te, St. Philipsland op ll-6-'77 vanuit Louvres. In concours waren 117 dui ven. Ze werden gelost om 6 ,uur 20 met zuidzuidwestenwind. De afstand bedroeg 309 km. De snelheid van de eerste duif was 1357.67 m/m. Aan komst 10.07.41. De snelheid van de laatste duif was 1152.46 m/m. Aan komst 10.48.28. W. Neele 1; Gebr. Fonteijne 2, 6, 13; M. Meijer 3; A. Faase 4, 7 11; J. Verwijs en zn. 5; Th. Bakker 8, 12, 22, 29; J; C. Verwijs 9, 28; L. Reijn- goudt 10, 26; K. de Frel 14, 20, 25; J. Quist 15; A. S. Hooglander 16, 30; A. V. d. Est 17, 19, 24; F. den Braber 18, Iz. Vermeij 21; A. W. Beurkens en zri. 23; Jac. Geense 27. Interne kompetitie s.v. „Zierikzee" De interne kompetitie van de schaakvereniging Zierikzee seizoen 1976/1977 zit er weer op. Na dertig ronden Keizer-Systeern is de vol gende ranglijst ontstaan: 1. J. J. van den Ende, 2. R. v. d. Véken, 3. J. A. J. Seeleman, 4. C. G. Overweel, 5. H. Uil, 6. A. Heesbeen, 7. J. van Loon, 8. A. J. Scheele, 9. J. A. j. v. d. Made; 10. A. M. v. d. Westen, 11. P. Wiebols, 12. P. Bou- wens, 13. M. J. v. d. Post, 14. J. M. Bevelander, 15. O. Smilde, 16. R. P. Hogerheijde, 17. A. Kamp, 18. J. L. Bom, 19. B. W. Schot, 20. J. J. Hoog- Leo de Pee, woonachtig te Middelharnis, maar al vele jaren lid van Delta Sport heeft in Breda het Zeeuwse rekord hoogspringen heren, dat met 1.90 m al op zyn naam stond, met 6 cm verbéterd én op 1.96 m gebracht; Deze rekordverbetering was één van de opvallenste prestaties tijdens dc nationale wedstrijden voor de turfschiptrofee. Na matige sprongen over de aan- vangshoogte 1.75 m, 1.80-m en 1.85 m kwam Leo op 1.90 pas goed op dreef. Deze hoogte haalde hij bij de eerste poging evenals de 1.93 m. Na de ge slaagde sprong op 1.96 m deed Leo nog 3 pogingen op de 2.00 m, die mislukten. Leo de Pee, die als 16-ja- rige al erg suksesvol was op de Ne derlandse kampioenschappen, kwam vorige jaar na enige jaren uit de roulatie te zijn geweest weer terug op de atletiekbanen om Delta Sports herenkompetitieploeg te versterken. Enkele weken geleden verbeterde liij het Zeeuwse rekord speerwerpen lot 58.02 m en nu dan het door de Zeeuwse springers zo begeerde hoog- spring-rekord. Limiet gehaald op beide nummers heeft hij nu de limiet gehaald voor de Nederlandse kampioenschappen welke op 9- en 10 juli in Sittard zullen worden ge houden. Overigens was de Pee niet de enige Delta Sport atleet welke tot goede prestaties kwam. Kees Verkerk verbeterde z'n per soonlijk rekord' op de 400 m heren van 53.3 tot 52.4 sec. een tijd welke hem een 4e plaats in dc finale ople verde. Herman Padmos haalde ook de finale welke hij in een persoon lijke rekordtijd van 53.8 sec. liep. Op de 1500 in stelde Simon Blom zijn rekord honger met een prima tijd van 4.09.4 min., een verbetering van Rini van Dijk's klubrekord met 0.2 sec. Rini van Dijk werd na winnaar Blom 2e op deze 1500 m met ook een goede 4.12.2 min. Voor Rudi Ravia eveneens een persoonlijk besté tijd van 4.43.- min. Op de 100 m heren fverd Ad Fluit 3e mét 12 sec. precies na een slechte start. Kees Verkerk liep 12.1 sec. en Herman Padmos 12.5 sec. Ad Fluit werd ook 3e bij het hinkstapspringen met 10.20 m en Ru di Ravia 4e met 10.10 m. Ook 3e plaatsen voor Leo de Pee bij het speerwerpen met 54.20 m en bij hel kogelstoten met 10.93 m, waarbij Ad. Fluit 10.17 m stootte. Joke Geluk werd 2e bij het speer werpen dames met een fraaie 28.74 m en ze sprong 4.60 m. Marianne No- lel haalde bij het verspringen 4.51 m en kwam op de 800 m, voor haar nog een onbekend timmer, tot een uit - stekende tijd van 2.35 min, slechts enkele seconden van hel klubrecord van Isaline Hage. Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het 1$ kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (i.a.y. de heer B 1 v. Loon, Jannewekken 11, Zeiikzee, Telef, (01110) 2255, H na kantoortijd (01119) 660. H innnauHMMWKPiawmwnpmMWPiPitwwpHtjiawaiKii*** Heden (donderdag)avond zal het jaarlijkse wandelfestijn worden af gesloten met een tocht voor de 15- km-lopers, welke gaat over de ro tonde - Oudeweg - Heuvelsweg - Schouwsedijk - Prov. weg - Lange Blokweg en voor de deelnemers aan de 8 km over de Schuurbeque Boeye- slraat - Van Veenlaan - Leverdijk - Prov. weg - Lange Blokweg. Intocht Rond kwart voor negen zal. dan gezamenlijk vanaf de Lange Blok weg worden gestart voör de intocht in Zierikzee naar het Havenplein waarbij op dit laatst af te leggen tra- jekt medewerking zal worden ver leend door de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" en hét tamboer en marjo- rettenkorps van „Rust Roest". strate, 21. A. W. Donker, 22. Fr. Vis ser, 23. N. A. C. Falter, 24. J. Kos- ter, 25. P. Verploeg, 26. L. Oosse, 27. P. B. van Vélthöven. Aangezien het verschil in punten tussen nummer 1 en nümmêr 4 zeer gering bleek te zijn werd besloten om de eerste vier spelers van de eindranglijst een vierkamp te laten spelen met als inzet het kampioen schap van de schaakvereniging „Zierikzee" seizoen 1976/1977. Tot nu toe werden twee partijen gespeeld in deze vierkamp. De eerste partij werd gespeeld op 6 juni tussen C. G. Overweel, met wit, en J. A. J; Seeleman. In deze partij, Siciliaanse opening, behaalde de witspeler de overwinning. De tweede partij werd een week later gespeeld op 13 juni tussen R. v. d. Veken, met wit, en C. G. Over weel. Na een moeizame strijd werd ten slotte op de veertigste zet afgebro ken. Beide spelers hadden op enkele minuten na alie bedenktijd ver bruikt. Het ontstane eindspel lijkt in evenwicht té zijn. Beide spelers hebben een toren en een drietal pionnen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Homofielen heb ben de muren van het Amerikaanse consulaat in Amsterdam met rode verf beklad als protest tegen de in de Amerikaanse staat Florida georgani seerde kampagne tegen- homofielen. SCHIPHOL. Een delegatie van de Amsterdames justitie, met als leider de Amsterdamse officier van justi tie mr. A. F. C. Habermeal is van Schiphol naar Moskou vertrokken voor onderzoek in de,zaak Menten. UTRECHT. Het gesprek dat dins dagmiddag is gevoerd tussen de in dustrie-en topambtenaren, van het ministerie van ekonomische zaken over het in moeilijkheden verkeren de Utrechtse Staaigietbedrijf SMDK, heeft de bonden gesterkt in hun idee dat dé SMDK veiToi-en dreigt te gaan. HEERLEN. De Kamers van Koop handel van Heerlen en Maastricht hebben een schriftelijk beroep ge daan op de minister van ekonomi sche zaken om de subsidieregeling brandveiligheidsvoorzieningen lo- giesbedrijven opnieuw van kracht te doen zijn voor een aantal jaren bij voorbeeld tot eind 1980. DEN HAAG. De „Komische Oper" uit Oost-Berlijn is van het Holland Festival in Den Haag naar huis ver trokken zonder drie leden van het gezelschap. Die zijn vermoedelijk naar West-Duitsland. DEN HAAG. Enkele tientallen leden van het Comité Charta 77 heb ben een nachtwake gehouden bij de ambassade van T-Sjecho-Slowa- kije in Den Haag. De wake was be doeld uit protest tegen de schending van de mensenrechten in Tsjecho- Slowalcije, aldus het komité. ZAANDAM. Hembrug gereed- schapswei-ktuigenindustrie in Zaan dam wil 45 man van de 250 man per soneel ontslaan. De direktie van het bedrijf heeft dinsdag bekend ge maakt dat dat nodig is om te komen tol een noodzakelijke verbloeding van het produktenpakket. ARNHEM. Vermoedelijk in 1979 zal in Arnhem worden begonnen met de aanleg van de zogenaamde pley- voute, een verbindingsweg tussen de Nijmeegse weg ten zuiden van de bestaande Rijnbrug en het Velper- broekcifcuit. Dit betekent -dat een derde oeververbinding over de Ne- derrijn nodig zal zijn. Vleeskeuringsdienst Op woensdag 22 juni wordt in „De Korenbeurs" te Goes, een vergade- ring gehouden! vari de Knngraad dei- Vleeskeuringsdienst. ZIERIKZEE Geslaagd Aan de Sociale Akademie - studie richting Maatschappelijk werk - slaagde voor liet .eindexamen, onze stadgenote mej. M. L. Assendorp. NIEUWERKERK Concert Zaterdag 18 juni concerteert dé muziekvereniging ,;Crescendó" uit Dreischor.Ben muzikale rondwande ling gaat aan het concert vóóraf. BRUINISSE Glas-afvalcontainer Naar alle waarschijnlijkheid zal in de week van 20 juni de glasafvalkon- tainer geplaatst worden op het ge- meentetèrréin aan de Molen wég het zogenaamde „Slachtveld". De inwo ners van Bru worden verzocht - aan dit milieubewuste initiatiefLm.ee te werken' door de ledige glazenilessen en potten waar 'geen statiegeld ,voor is betaald in deze speciale köntainei- te. deponeren. Van al dat afvalglas kan weer nieuw glas gemaakt wor den zodat vele kostbare grondstoffen op deze manier niet verloren gaan. Voor diegene; die niet in staat is zeil' naar de kontainer te 'gaan en in dé buurt woont van kroonwinkel Bod- bijl in de Steinstraat. is een moge lijkheid de ledige flessen eri potten daar af te geven. MARKTBERICHTEN GOES. 14-6. Beursbericht Markt Goes. Alle prijzen per 1.000 kg:'Weide-, hooi f 240,dijkhódi f 200,Ex- klusief b.t.w. Veemarkt Den BosoH DEN BOSCH, 15-6. Totaalaanyóér 7227 stuks, waarvan 1694 runderen, 188 graskalveren,- 61 veite kalveren, 2509 nuchtere kalveren, 799 schapen, 1944 lammeren en 32 geiten. Er wa ren. 1206 slachtrunderen. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien f 1675-f 2875; guiste koeien f 150Ó-Ü 2175; kalivaarzen, roodbont, f 2000-f-2950 en zwartbont f 1625- f 2300; klamvaarzen f 17.00-f 2125; guiste vaarzen f i500-f 1850; pinken f liod-f 1500; graskalvereri f 625- f 975; nuchtere kalveren voor fok en mesterij roodbont f 3Ó0-f 570 en zwartbont f 245-f 375; weideschapen f 140-f 170; schapen met lammeren f 270-f 400; vette schapen, f 160- f 230 en ziiiglammerëri f 85-f 140. Prijzen per kg geslacht gewicht: Stieren le f 7,10-f 7,55, 2e f 6,70- f 7,05; Vaarzen ie f 7,00-f 7,75, 2e f G.35-f 6.95; koeien le f 6,75-f 7,50, 2e f 5,90-f 6,65, 3e f 5,60-f 5,85; worstkoeien f .4,55-f 5,60. Prijzen per kg levend gewicht: vette kalveren le f 5,80-f 6,00, 2e f 5,55-f 5,75, 3e. f 5,35-f 5,50: nuch tere slachtkalveren f 1,40-f 1,70. LAND- EN TUINBOUW Minder suikerbieten gezaaid BREDA, 15-6. Het suikerbietenjaar 1977 hééft een bijzondere late uit zaai beleefd. De gemiddelde zaaida- tum ligt om en nabij 23 april. De vorst van eind maart en begin april en de felle wind half mei Hebben voor nogal wat tegenslag gezorgd. Voor Nederland wórdt dit jaar een bietënareaal verwacht van ruim 130.0.00 hectare, dat 'is 5 a 6 procent minder dan vorig jaar,; zo blijkt uit „Maanblad Suiker Unie", het infor- matiebl ad vóór bietentelers. Over de stand van de bieten viel op 1 juni nog heel wéinig te zeggen. Tot dan was .het, op de laatste wat zonniger week van mei na, schraal wéér geweest. Beslist géén groeiza me, période voor de bietenplantjes. Een insekticide die veilig' en verantwoord is Velé inseklendodende middelen zijn soms erger dan de kwaal, iets waarvan men zich in toenemende mate bewust wordt. Het. toegepaste gif is vaak een1 lang leven beschoren, zowel in als buiten ons lichaam. Om dit te ondervangen heeft men een insektendódend middel ontwik-, keld onder dc naam Pestex. Als in sekticide is. het plantaardige Pyreth- rum,toegepast, goed afbreekbaar, eiv slechts giftig voor koudbloedigen, dus-ongevaarlijk voor mens en huis dier, zoals hond, kat, etc. Er is in dit middel géén gassoort gebruikt die de dampkring zou kun nen aantasten. Het toegepaste' drijf- gas heeft geen milieuinvloed, terwijl de brandbaarheid Jaag- is gehouden ■door gebruikmaking van een hoog watergehalte. De spuitbus is bpvendien voorzien ZIERIKZEE. Naarmate dg natuur nogal ón-zomersé kuren vprioont, zijn de stedelijke muséa uiteraard interessante trekpleisters. Daartoe behoort ook het maritiem museum, waarvan hier een interieur-Opname. (Foto: Zierikzeesohe Nieuwsbode) van een kindervergrendeling. De speciaal ontwikkelde kap is éénvou dig té openen door de volwassene die even weet hoe het moet. Een insek tendódend middel zonderonaan vaardbare risico's blijkt dus ook mo gelijk. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Bennekoin: W. West- land. Veen; te Brakël (toez.): H. Harkemó, St. Philipsland: le Bilt- hoven: G. H. Cassuto, Dieren; te Ol- dëbroek: I. Kok, Zoetermeer; te We- zèp .(b.w.i.w.): A. Stegenga, Barne- veld (b.w.i.w.). Aangenomen naar Workum (part time) (tóez.)M. J. Pool, 11. predikant te Ophemert,wonende, teWörkum; nhar Den Haag: E. J. C. Hamminga, Steen wijk; naar Maastricht: D. J. Blikkendaal, Utrecht'. Bedankt voor Sleeuwijk: I. Kan- dèl, Laren (Gld.). Gereformeerde Kérken Beroepen te Zwijndrecht-Groote Lindt: H. J., Koffrie, Zaandam; te Züidhorn: R. Pluim, Ridderkerk. 'Aangenomen naar Marknesse: D. J. Claasseh, kand., O.osterwoide (Fld.); naar Daarlerveen (part-time): E. J. Oomkes, emeritus predikant te Uithuizen; naar Veendam-Wilder- vank: drs. H: P. Nieuwenhuis, Hoo- gezand. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen le Soest en Boarn: H. Jagersma, kónd., Dalfsen. Aangenomen naar Bunschoten: J. J. Wildeboer, Hardenberg. Bedankt voor Arftstelyeen in kom- binalie met Mijdrecht: A. den Broe der, 't Harde. Examens: Aan de' Theojogisehe Hdgeschool te kampen is geslaagd voor het kandidaatsexamen theolo gie: W. Tiekst'ra, Nieuwe. Weg 34A te Groningen. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Tweetal te Utrecht: A. M. Mieras. Krimpen aaii de lJs'sel en J, W. Sla ger, Werkendam. "Beroepen té Utrecht: A. M, Mieras Krimpen aan de IJs'séh Ger. Kerk - Nieuwerkcrk In de Gereforméerde kerk van 'Niëuvyerkerk/Oostérlahd werd be- nioèmd al? ouderling vobr de' wijk Öofcterland de heer A. J. Rotte, die zijn benoeming aannam. Als' diakenen' werdén gekozen: mevrouw Schilperobrd-Krijger en de ,héer j. M. Schièwold. De grote beslissing 45. Na enkele ogenblikken te hebben nage dacht, heeft Eric zijn plan gereed. „We moe ten nu heel snel handelen", zegt hij. „Als On- dur aanvalt is alles verloren. Ik zal trachten alleen in de burcht door te dringen en dat kan gelukken zolang Ondur's mannen nog zo ver van de burcht verwijderd zjjn. Hoe nauwer de kring wordt, die Ondur met zijn krijgers om de burcht trekt, hoe dichter de gelederen en hoe minder kans er doorheen te komen. Dan zit de burchtbezetting als ratten in een val. Nu is er nog kans, maar hel zal vlug moeten gaan. Neem Wolf mee terug naar de spelonk, die-kan daar nog voor bescherming dienen. Dan zoek je enkele flinke -kerel^ uit en ga je voorzichtig achter Ondur's mannen aan. Maar blijft zo ver mogelijk uit de buurt van de gevangen jongens, anders .moeten die het bezuren. Dan doe je een schijnaanval en sticht zóveel mogelijk verwarring onder do krijgers, doch begeef jeniet. nodeloos in ge vaar. vèrgcet niet, Svein", zegt. Eric, 'die zijn lange vriend maar alte goed kent, met na druk, „clat we zuinig op onzè•mannen moeten zijn". Svein knikt meesmuilend .en de Noorman vervolgt: „Het teken om tot handejen over te gaan zal een brandende-fakkel, zijn, waarmee ik van een der torens zal zwaaien. Daarna doen we aan de tegenovergesteld zijde, van- .waar jij bezig bent. een snelle uitval, in de hoop er doorheen te breken. Afgesproken?" „In orde", zegt Svein opgewekt. Eric doet zijn donkere berenmantel uit en geelt hem aan Svein mee. „Die hindert 'me maar in mijn bewegingen, en steekt ook te •veel af", zegt hij. Met. een: „Zorg dat. ze je niet. te pakken krijgen" gaat de Noorman op weg, om zijn gevaarlijke laak le volbrengen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 5