Ondernemers Centrale ongerust over situering nieuwe school ONDER VERDACHTE OMSTANDIGHEDEN deurloo NOGMAALS: DE VERDWENEN MEESTOOF „JACOB 'T HOOFT" TE OOSTERLAND Gemeenteraad Zierikzee Haringvlietbrug- „spaarpot" voor sportveld- akkomodatie f Westerschouwen VERZEKEREN s NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE STREEKNIEUWS Nota Bewoningspatroon in raad ZIEKIkZEE, 11-6. Op maandag 20 juni wordt leu sladhuize een vergadering gehouden van de gemeente raad, onder voorzitterschap van burgemeeste Th. H. de Meester. De agenda telt een 23-lal punten. Er is een lijst van niet minder dan 37 ingekomen stukken. Gemeenteraad Bruinisse BRUINISSE, 11-6. Voor de bouw van een klcedakkomodatie op het tweede sportveld wordt de raad tijdens de maandagavond te houden raadsvergade ring gevraagd hiervoor de tekening goed te keuren en het gevraagde krediet te voteren. Volgens een perspektieftckcning. gemaakt door de technische dienst krijgt het kleedgebouw een oppervlakte van honderd zeventien vier kante meter en wordt gedacht dit te plaatsen aan de noordzijde van het tweede sportveld. Het kollege stelt voor een verzoek van het kollege van B. en VV. der ge meente Bruinisse, een motie m.b.t. de visserijproblematiek te onder steunen. voor kennisgeving aan te nemen. Het kollege is van mening, dat de juiste beslissing ter zake door de rijksoverheid moet worden geno men. Ingekomen is een schrijven van de Stichting Ondernemers Centrale, waarin verontrusting wordt uitge sproken over de toekomstige situe ring van de nieuw te bouwen open bare basisschool op het terrein aan de Baden Powellweg. De onderne mers zijn van mening, dat zij in de centrumfunktie worden aangetast, als van de beperkte parkeerakkomo- dalie rondom het centrum, een deel wordt opgeeist voor andere doel einden. Voorgesteld wordt tot aankoop van de panden Lange Groendal 26 en 28, benodigd voor verdere realisering van het bestemmingsplan Haven kwartier. Eigenaar van de panden is Advertentie meelstraat 31 zierikzee WESTERSCHOUYVEN. 11-6. In dc heden (maandag) avond te houden raadsvergadering zal de raad van Westerschouwen haar visie over de nota bewoningspatroon kenbaar moeten maken. Het kollege van b. en w. is aller minst gelukkig met deze nota waar bij naar haar mening de rijks- en provinciale overheid veel te veel wil ingrijpen op het'gemeentelijke vlak. dat hiermee veel te veel aan banden wordt gelegd op het gebied van. dc ontwikkeling van de gemeente. In haar visie op deze nota houdt b. en w. een pleidooi voor het handhaven van de sociale woningbouw in de gemeente daar er o.m. voorwat Burgh-Haamstcde betreft nog gel- (II) Omdat de moeder de schrijfkunst niet verstond mocht zij aldus teke- nen: MII- Verder kregen we nog een inzicht in de staat van boedelscheiding van de erfgenamen van Cornclis 't Hooft, 1 waaruit bleek dat elk der vijf erfge- namen aan goederen werd toebedeeld de som van 360:12:9. D.i. 360 pon den Vlaams, 12 schellingen en 9 gro- ten, totaal een som van f 2163,82. Een Pond Vlaams is zes gulden, een schel- ling is 30 cent en een grote is 2'/s 1 cent. We lazen o.m. in deze boedel- i beschrijving: By blinde lotinge viel 5 ten deel aan Jacob Cornelisse 't Hooft o.m. een schuur en een booger- tje, staende aan 't dorp van Ooster lant, aen de Nieuwe weght, prijs 1 hiervan 60:10:0 ofwel 1' 363,Ver- t der een boogertje, tende de Lange 5 dreev (op het einde van de Lange Dreef) voor 57:0:0 of in guldens i f 342,Vervolgens staat er: een 1 jaar intrest, te ontfangen van Jan 1 Bolle van een capilael van 110:0:0, 1 tegen een vijf ten hondert, verschee - nen de 7e Jyly 1704 is L. 5:10 0, ofwel f 33,Maatje Janscl de Jonge de I weduwe' van Cornells 't Hooft., sali- ger, ontving o.m. hel huijs in de Kerkstraat op Oosterlant, getauxeert op 46:0:0 of f 276,Verder twee 1 de heer W. J. v. d. Hulle. Een koop som wordt voorgesteld van f 14.500.-. Grondzaken Een verzoek is ingekomen van de heer J. Louwerse voor aankoop van een perceel grond aan het Karsteil voor de bouw van een garage. De grondprijs bedraagt f 45,-. De heer D. C. de Vries vroeg aankoop van een perceel grond, gelegen op de hoek St. Domusstraat-Venkelstraat. De koopsom f 50,- per m"-') bedraagt f 7000,-. De heer H. K. J. Schaap te Haam stede verzocht een kavel grond te kunnen kopen in het bestemmings plan Kaaskenswatèr voor dé bouw van een bungalow. De kavel (1050 m2) moet eerst nog bouwrijp worden gemaakt. De nader door G.S. goed te keuren verkoopprijs bedraagt f 87.937,50 (excl. btw). Garageboxen De woningbouwvereniging „Beter Wonen" wil in Poortambacht V twee percelen grond kopen voor de bouw van garageboxen. De grondprijs is f 1350 per box of totaal f 24.300,-. De grondoppervlakten verschillen: ca. 105 m2 cn 210 m2. Aan de orde komt een wijziging van de algemene voor waarden voor verkoop van gemeen tegrond. Ter visie is gelegd het voor ontwerp Herziening Streekplan Schouwen-Duiveland. Schenking Blijkens mededeling van notaris D. Karsten, wensen de erfgenamen van wijlen de heer en mevrouw Van Aken, gewoond hebbende Korte Nobelstraat 40, de tot nalatenschap behorende ganzen en het houten ge bouwtje in de gracht bij de Nobel- poort, aan de gemeente te schen ken. Ge-agendeerd is verder een wijziging van de Gebrulksverorde- nirig. De heer M. C. Geluk te 's-Herto- genbosch kwam in beroep inzake weigering van ontheffing van de „Gebruiksverordening gebouwen en grond", zulks m.b.t. het pand Nieuwe Haven 85. dat niet als zomerwoning kan worden aangemerkt, maar ge schikt is tc maken voor permanente bewoning. Verzocht wordt het be roepschrift ongegrond te verklaren. Voorgesteld wordt verder f 2000 dende bestemmingsplannen zijn die plaats bieden voor een groot aantal' permanente woningen. Bepaald niet eens is men 't ook met de gedachte dat Renesse een z.g.n. opvangkern zou moeten worden. Evenals Burgh on Haamstede zal Renesse een kwalifikatie moeten krijgen als aanvullende woonfunktie. Dat te Renesse hiervoor de mogelijk heden zouden ontbreken wijst hel kollege van de hand. Gewezen wordt erop, dat in het bestemmingsplan van Renesse nog meer dan 100 wo ningen kunnen Worden gebouwd en dat de middenstand van Rensse gro te bedragen investeert, en heeft ge daan, voor het verbiijfstóerismé waardoor het ekonomisch ontoelaat baar zou zijn om deze kern nu te gaan bevriezen. stukjes Coornland groot 2 gemete, 24 roeden in de hoop 40:0:0 ofwel f 240,—. Werden tal van zilveren voorwerpen beschreven, zoals lepels, zilveren bakjes, en zoals gezegcl kwam elk der erfgenamen tenslotte op de som van 360:12:9 of f 3163,82. Dit vijf maal is totaal f 10.819,10. Voor dien tijd wel een vermogen toen de waarde van het geld zo bijzon der hoog was, waaruit we kunnen concluderen dat de familie 't Hooft voor die tijd een vermogende familie genoemd kon worden. Het gehele stuk was tenslotte ondertekend door Anthonie Sneevliet, Baljuw, en de Schepenen: Jari Willems Drubbel, Jan Louter, Johannis de Wael, Pie- ter Hofter, en Leendert van der Lisse En verder de ondertekening: mij pre sent als secretaris van Oosterland: Joseph Negus. Allemaal namen die in het huidige Oosterland niet meer voorkomen. Tenslotte nog de aan vang van de huwelijksvoorwaarden van de echtelieden 't Hooft en de •Jonge, voor de notaris Clement te Zierikzee, gedaan op 6 mei 1693. Zii luiden als volgt: „Sekcrc huïjwelyks-voorwacrdc" Copy van sekere huijweiyks-voor- waerde, gemaekt by den Notaris Gil- subsidie te toucheren voor de Toe- ristendagen '77. De Stichting Katholiek Onderwijs Zierikzee verzocht medewerking voor het verkrijgen van buitenzon wering aan cle R. K.-kleuterschool. Voorgesteld wordt een rekening courant overeenkomst aan te gaan met het Aannemingsbedrijf v/h J. Prins van Wijngaarden te Hattem. Idem met de heer W. B. Schot, West straat 27. Advertentie Een ongeluk is niet altijd te \uortaien. De financiële gpvoigm ervan weLVxirkom dat u in moeilijkheden raakt Sluit tijdigeen g>cde verzekering voor uw huis en gain, uw auto en rekreatia Ga voor een gied advies naarde ZIERIKZEE De Avondvierdaagse Zaterdagavond al werd een rekord- inschrijving voor de Avondvierdaag se geboekt: 1655 wandelaars schreven is, dat is ruim honderd meer als in 1975. Iedere gemeente op Schouwen- Duiveland is vertegenwoordigd door een vereniging of school, behalve Haamstede, Burgh en Renesse. Ho pelijk doen ook deze plaatsen vol gend jaar mee. De leiding van de Vierdaagse ver zoekt intussen dringend zoveel mo gelijk auto's te parkeren op dc Mos selboomgaard, teneinde het hinder lijk autoverkeer op het Havcnplein te beperken. HAAMSTEDE Bejaarden op reis Donderdag jl. maakten de bejaar den van Haamstede met twee bussen van Reisbureau Van Oeveren het jaarlijkse uitstapje, dat hen ditmaal naar België voerde. In de morgen werd via de Zeeland- brug naar Vlissingen gereden, om over te varen naar BTeskens en ver der naar Sluis, waar in hotel San- ders-De Pau koffie werd gedronken. Vandaar ging het België in en na eën rondrit konden de broodjes te voorschijn worden gehaald in St. Michiels. Vervolgens werd langzaam door Brugge gereden waarna dc bus sen koers zetten naar de kust, waar Knokke, Oostende en Zéebrugge be keken werden. Terug met de boot kon ook de omgeving van het Veerse Meer verkend worden cn was er ge- lis Clement tot Zierikzee: dc dato cler sesde may XVI en vijf en negen- tigh, voor Cornells Leendérs' Hooft ende Maatje Jansd. de Jonge; ende is luijdende als volgt: In dc name onses Heeren. Amen. Kennelijck Sij een ijgelijck dat in de jare selfs duijsent seshondert. vyf éntnegéntigh op de sesde dagh der maant may: voor my Gillis Clement, Notaris Openbaar bij der Hoogerade in 's Gravenhage, geadmiteert bin nen Ziericsee residerende, en in pre sentie van de getuijgen naar ge- noemt, zyn gecompereert: Cornelis Leenders. 't Hooft; landtman, woo- nende op Oosterlant, Weduwnaar, ende Maatje Jans de Jonge, jonge toekomende bruijdegom ten eenre: dochter, jegenwoordigh mede woo- nende aldaer, en tevoren tot Varik in Gelderlant, toekomende bruijt, ge- assisteert met. my notaris als hare gecozen voogt in desen so veel noo- digh is, ter andere sij de, welcke ver- klaerde met den anderen voorgeno men te hebben te trede in een wette- lijck houwelyck, ent selve eerst daags te sullen voltrekken, naer ker- ckelvken ordre, ende costume van den lande. En dan volgen de-ver schillende huwelijksvoorwaarden in dit huwelijk. Een echt staaltje van breedsprakigheid in die dagen. Ooslerjand, L. A. CAPELLE legenheid voor een konsumptie in restauraant „Oranjeplaat". Terug in Haamstede wachtte in hotel Vliegveld R.T.M. een uitstekend diner en hier kwamen enkele tongen los. Allereerst dankte dc voorzitter, de heer M. van Oosterom, een ieder die deze dag lot een onvergetelijke had gemaakt. Hij dankte verder me vrouw Vlaander-Hartman, die het komité gaat verlaten. Zij ontving een attentie. Namens dë deelnemers'sprak de hee.r J. de Lang dankwoorden en bood het komité bloemen aan. In de hulde betrok hij ook zuster Steutel, die bloemen in ontvangst mocht ne men. Tenslotte dankte de voorzitter de beide chauffeurs, de heren J. van Aken en P. Manni, en niet te verge ten mevrouw Kik-Vcrton. die veel voor de voorbereiding van deze reis heeft gedaan. HAAMSTEDE In memoriam Renso de Haan Te Haamstede overleed op 56-ja- rige leeftijd de heer Renso de Haan, eën uitzonderlijk man, die in de Wésthoeksé gemeenschap een aparte plaats innam. Hij was wijnkenner cn -verkoper van formaat en zijn zaak had grote bekendheid in binnen- en buiten land. Daarnaast exploiteerde hij een delilsatessenwinkel, die eveneens ge kenmerkt was door exklusiviteil. Het meest bekend echter werd De Haan door zijn noeste arbeid óp een-stuk Westhoekgrond van 8 hectare, waar op hij succesvol geiten fokte, waar van vele belangrijke bekroningen kregen. Hij maakte ook als eerste een hard soort geitekaas, die onder de naam „Kaas van Aaltje" wereld faam kreeg. Belangrijk ook was de zorg in de loop der jaren voor vele - vooral jongere - mensen, die met zichzelf in dc knoop zaten cn die hij weer op het spoor bracht, door het bij brengen van liefde voor natuuur, zin voor het werk en verantwoordelijk heid. Zo werd hij tot een opvallende figuur, die velen aan zich heeft ver plicht. Heden-maandag vindt de krematie plaats. NIEUWERKERK Benoeming De heer J. C. den Dekker onder wijzer aan de Openbare basisschool te Nieuwerkerk, is benoemd tot hoofd der school te Son (N.Br.). Loos alarm In de nacht van zondag 12 op maandag 13 juni ging om onver klaarbare reden de alarminstallatie af bij het winkelbedrijf van Jac, Hei-mans. Er bleken geen sporen van inbraak aanwezig te zijn. Jeugddienst In de Nederlandse Hervormde kerk werd jl. zondagochtend een goed bezophte jeugddienst gehouden. Voorganger was de heer M. J. Rouw te Ou werker k. Medewerking ver leende het jeugdkoor en combo „Joy" uit Z.ierikzee. In samenwer king met de jeugdraad is deze dienst voorbereid. door HENK VAN HEESWIJK „Als jij denkt, dat ik misbruik wil maken van de omstandigheden, stel ik vast. dat je ondanks je funktie niet voldoende mensenkennis hebt. Ik zou me schamen, als ik zoiets deed." Maar Frida is nog altijd niet ver zoend met de gedachte, dal hij haar meeneemt naar zijn woning in Aer- denhout. „Dit kun je niet doen, Frits. Denk aan je reputatie enneje hebt natuurlijk personeelOveri gens, wil je ook een beetje om mijn npam denken?" De man rijdt rustig, ondanks liet, drukke verkeer in deze te smalle straat, jpaar zegt onderwijl: „Lieve Frida, nu moet je eens goed luiste ren. We leven in een moderne tijd. In dc tweede plaats zijn we beiden verstandige mensen. Ten derde heb ik je vanavond te dineren omdat jc de hele dag hard gewerkt hebt.. Ten vierde krijg je alle gelegenheid om een heerlijk bad te nemen. Ten vijf de is er een verbindingsdéur naar een kleine kamer, waarin een grote kast met kleren, waaruit je na je bad kunt zoeken, wat je wilt en lijkt en staat. Je hoeft dus niet dezelfde kleren weer aan te trekken, als je niet wilt." Ze draait zich nu helemaal naar hem toe, de man enige tijd aankij kend. „Je meent het?" „Allicht meen ik dit alles. Wat dacht je dan?" „Hoe kom je er aan? Kleren van je gestorven vrouw? Dat kan ik toch niet doen!" „Ze zijn niet van mijn vrouw," antwoordt hij op kalme toon. „Kijk, eerst en oordeel dan, als je boven bent. Apropos, ik wijs je de badka mer en ziikameri en geef je de sleu tels Kun je alles op slot doen Er is verder niemand m huis, maar ik ben permanent beneden. Je hebt een horloge?" Hij kijkt even naar' haar pols. „Mooi. Als je um ongeveer hall Deze gelegenheid biedt naast de bruikeRjke kleedruimte een ruimte voor de scheidsrechter met toilet, en bergruimten voor sportvereningen en scholen. Gezien het feit dat dit kleedgebouw een bestemming krijgt voor allerlei sportverenigingen en dc scholen adviseren B. en W. de raad dc kosten hiervoor eenmalig te dek ken uit dc reserve winst n.v. Brug- verbinding Haringvliet. groot f 137.500.-. waardoor aldus liet kolle ge deze „spaarpot" ccn nuttige be stemming krijgt. Voor uitbreiding van de telefoon centrale aar. de Molenweg zal wan neer de raad het goedkeurt een per ceel grond verkocht worden aan het Staatsbedrijf der Posterijen, Tele grafie en Telefonie groot ongeveer acht en twintig vierkante meter voor de prijs van 25 gulden per vierkante meter excl. b.t.w. Mot de postduivenvereniging „De Bruse Trekker" die toestemming hebben gekregen van de gemeente tot uiterlijk 1 maart 1978 op dit per ecel een inkorflokaal te plaatsen, zal wanneer de raad akkoord gaat een regeling wórden getroffen tot de noodzakelijke verplaatsing van het. inkorflokaaf als dit. perceel verkocht, is aan de P.T.T. Bestelauto Verder worj£t de raad gevraagd een krediet beschikbaar te stellen van 15 duizend gulden voor de aan schaf van een nieuwe bestelauto met enkele cabine. B. en W. denken hier bij aan een model V.W. pick-up met enkele cabine met open laadbak. Het kollege stelt dat nu in de maaitijd grote behoefte bestaat omdat dooi de stei-ke uitbreiding van het groen- bestand vaak tegelijkertijd door de nieuwe traktor en de kleine maai- machine gemaaid wordt! De kleine maaima'chine wordt dan door het kleine traktórtje met wagentje ver voerd en dan is er voör de andere meest uiteenlopende werkzaamhe den geen vervoer. a Bevolkingsgroei „Met de door het provinciaal be stuur toegezonde nota bewonings patroon, waarin aandacht besteed aan de voor Schouwen-Duiveland ge wénste bevolkingsgroei cn de rege ling daarvan over de diverse kernen, kunnen wij ons in grote lijnen ver enigingen", aldus het kollege. Vol gens die nota zal het aantal inwo ners in 1981 naar schatting 3030 be dragen, maar B. en W- wijzen erop dat dit per 1 mei .1977 2940 bedroeg en thans in aanbouw zijnde wonin gen (35) in de loop van 1977 en 1978 gereedkomen moet per 1 januari 1979 al op een inwonertal gerekend worden van 3045. Nu een toeneming van de werkge legenheid als gevolg van de rekrea- tieve ontwikkeling van de gemeente acht beneden bent, kun je meteen aanvallen, want dan is het eten er ook." Zé is door dit alles zo stom ver wonderd, dat. ze niets er tegenin kan brengen. Protesteren wil 'ze niét meer. De gedachte, in een prachtig bad te liggen en niéts te hoeven doen lokt haar "zo aan, dat ze de moed mist om nog één woord te zeggert. Ze zag er tegen op als tegen een berg om nog eten te moeten koken. Binnen een kwartier is men op de plaats van bestemming. Als Frida het grote huis terugziet, herinnert ze het zich wéér een beetje. Ja, ik was hier jaren geleden op een avond: dal grote gazon, die struiken en bo men aan de achterkantAutoma tisch slapt ze .uil. De man onder steunt, haar krachtig, als ze hef huis betreden. „Kom," zegt hij op onge woon zachte toon: „ik breng je met een naar boven. Als je straks bene den komt, "heb ik een drankje voor je klaar staan. Doe het kalm aan. je hebt een klein uurtjeHij wijst haar boven de badkamer en de tus sendeur naar het zijkamertje. En geeft alle sleutels. „Ik ben beneden. Als je me ondanks nodig dénkt te hebben, roep je me maar. Geniet maar heerlijk Hij heeft de kra nen van het bad al opengedraaid. Het geluid ervan klinkt prettig in haar oren. De man knipoogt even en verlaat dan de badkamer. Ondanks haar moeheid loopt ze, wat rond en gaat dan naar het zij kamertje. Voor alle zekerheid voelt ze aan de andere déur, die weer naai de lange gang voert, maar die is ge sloten en de sleutel steekt aan deze kant in de deur. Dan opent ze een grote kast: en kan een kreet van ver rassing'niet weerhouden, want. hier hangt, eh ligt van alles, w.at een jonge vrouw nodig heeft: jurken, rokken, bloesen, truitjes, vesten, on dergoed, panty'szo gek kun je niet bedenken, of hel is er. Nog ai- is te verwachten, dient een afwijking van het ten doel gestelde aantal in woners mogelijk te zijn aldus het kollege. Het is nu te vroeg en ook niet in het belang van Bruinisse ,als kern met aanvullende woonfunktie te praten over een afbouw. Het kollege stelt verder aat in de tweede her ziening van het streekplan 'Schou wen-Duiveland gedachte ruimtelijke ontwikkeling van deze gemeente, waarop de bestemmingsplannen „RekreatieplanRickusweel" en „Bedrijfsterrein" zijn geënt mag niet worden aangetast, omdat anders de nieuwe basis voor Bruinisse komt le vervallen. Bouwvolume Nu in de nota de uitbreiding van Bruinisse als gunstig tegenover an dere gemeenten wordt getypeerd, dient dit volgens het kollege tot uit drukking te worden gebracht door toewijzing van volume deels voor vervanging van het oude woningbe stand, deels voor de opvang van cle natuurlijke groei. De raad krijgt clc deelriola bewoningspatroon maan dagavond voorgelegd om deze met cle reaktie van b. w. hier op te be spreken. Voorgesteld worclt aan twee inwo ners van de Mosselstraat de heren A. v. d. Berge en P. van Room een gedeelte van dc achter hun woning liggende brandpaden te verkopen voor de prijs van f 5,gulden per vierkante meter exkl. b.t.w. en kos ten koper. Verder zal de raad dc regeling ta rief krachtstroominstallatic worden voorgelegd dat betrekking heeft op de krachtstroominstallatie die ge plaatst is op de kade cn waarvan door drie bedrijven gebruik wordt gemaakt te weten de machinefabrie ken Padmos en Maaskant en jacht werf van Duivcndijk. Het college stelt voor dat boven de normale stroomkosten een bedrag gelijk a,an 15 procent van deze kos ten in rekening wordt gebracht we gens administratiekosten. B. w. lijk,t .dit billijk daar wegens kosten van aanleg van de installatie niets bij de genoemde bedrijven in reke ning is gebracht. B. w. staan op het standpunt dat een dergelijke •installatie behoort tot een goede outillage van een gemeenlehaven. De raad wórdt gevraagd met de voor gestelde regeling akkoord te gaan. Voorts zal de raad voorgesteld worden een voorbereidingsbesluit te nemen voor een gedeelte van het grondgebied tussen de Dreef en het Stenen Pad om de plannen voor de bouw van een nieuw scholen kom- plex niet in dc wég te staan. Gemeentehuis Omdat het oorspronkelijk geraam de krediet voor cle nieuwbouw van hot gemeentehuis wordt overschre den, wordt de raad gevraagd het be nodigde aanvullende krediet be schikbaar te stellen. y 19 tijd verrast ontdoet ze zich van haar jurk en pakt er een van de rij uit de kast, die ze voor zich houdt. Zo be kijkt. ze zich in de grote spiegel aan de binnenkant van de kastdeur. Dan houdt 'ze een bloes voor zich en een rok, maar denkt dan aan het vollo pende bad en gaat haastig terug naar de badkamer. Even later ligt ze -heerlijk ont spannen er in. Ik zóu er op 't ogen blik in kunnen slapen, weet ze. Het doet ongewoon weldadig aan. Het is of alle porieën ineens weer volop open zijn. Ze kijkt, rond in hel. grote vertrek, waar enkel luxe en komfort is ingebouwd. Het moet iets'heerlijks zijn om iedere dag in zoiets een bad te kunnen nemen. Desnoods 's mor gens en 'Is avonds. Ze zucht van ge noegen én begint zich dan met trage bewegingen in tc zepen. Het is al een paar'minuten over ha lf acht, als ze de trap afdaalt. Gekleed in een avondjapon, die zc lussen de rij heeft aangelrpffen en die haar als het ware om het lijf gegoten zit. Vanavond kan hei me allemaal niets meer schelen, denkt ze al voelt ze ziéh toch wel wat gênant, wanneer ze de man in de deuropening ziet komen en zijn bewonderende blik ken laat glijden over haar lichaam, waarvan de vormen meer dan ooit in al zijn bevalligheid naar voren ko men. Beneden aangekomen, staat de man aan de voet van de trap en kust haar hoffelijk de hand, waarna hij haar zijn arm aanbiedt. Frida voelt zich enerzijds gevleid, anderszijds vindt ze het gek: die handkus en dat gearmd „marcheren" naar de eetka mer, waar het diner al gereed staal. Maar zé -besluit van deze avond te profiteren.. Met de wetenschap, dal het morgen zondag is." (wordt verve-lid)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4