Auto Louis G oed bloed kreeg (ook) vestiging te Zierikzee Reddingsakties tijdens kort noodweer van vrijdagmiddag Grote vorderingen aan verbouwing ex-verenigingsgebouw R.A.F.-HELICOPTER MAAKT NOODLANDING ONDER DREISCHOR GROOTSTE DOORLAATOPENING WENSELIJK IN OOSTERSCHELDEDAM 3 Bedrijf slaat vleugels uit STREEKNIEUWS Gevolg van noodweer ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maand», n j»ni ist? o Tfr. 22113 De heer Guesde verricht dn opening van het nieuwe garagebedrijf. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 10-6. Aulo Louis Göedbloetl te Noord- welle is sinds vrijdag jl. in Zierikzee gevestigd, in het pand Korte Nobelstraat 39. Het vestigingspunt in de Dorpsring te Noordwelle blijft echter ook gehand haafd. De aktiviteiten van deze volle doch teronderneming in het westelijk deel van de regio zullen zijn: Saab-dealer, schadebedrijf en steunpunt Citroen voor de Westhoek. Bedrijfsleider al daar is de heer II. Goedbloed. Het omvangrijke bedrijf te Zierik zee van de heer L. Goedbloed, dealer Citroen en Landi den Hartog, werd vrijdagmiddag jl. officieel in gebruik genomen, in gezelschap van een groot aantal genodigden. Na een welkomstwoord door cere moniemeester, de heer S. J. Karstens, persoonlijke vriend van de familie Goedbloed, was het de beurt aan de heer F. H. E. Guesde, algemeen di- rekteur van Citroën Nederland B.V. De heer Guesde ging enkele jaren terug in de geschiedenis tot 1971, toen de heer Goedbloed in een schuur te Noordwelle uit een soort hobby als garagehouder begon. ZIERIKZEE Loos alarm De brandweer rukte - na alarm - met twee wagens uit naar een adres Pech voor Schouwse kust BURGHSLUIS, 10-6. Tijdens het korte noodweer van vrijdagmiddag kreeg het Nederlandse jacht „Mer maid II" voor de kust van Schouwen motorpech. De Duitse coaster „Pom- mern" meldde dit aan Scheveningen Radio waarna een reddingsaktie op gang kwam. Uit Burghsluis vertrok de kleine „Atlantic" - reddingboot genaamd „Dolfijn" en de „.Javazee" die op zoek was naar een overboord geslagen bemanningslid van een Middelburgs jacht, stoomde eveneens in die rich ting. Bovendien verscheen een zoek- vliegtuig van de Marine ten tonele. Toen de „Dolfijn" het jacht had be reikt, bleek de schade aan de motor te zijn hersteld, waarna en vliegtuig en boten huiswaarts keerden. Zaterdagnacht te 23.00 uur ont dekte de vuurtoren van Westkapélle.: in de richting Schouwen, vuurpijlën. Opnieuw vertrok de „Dolfijn" uit de thuishaven en werd later bijgestaan door de Waterstaatboot „Stuivesant", de loodsboot „Wega" en de „Atlan tic - reddingboot „Tuimelaar" uit Cadzand. Tot 2.00 uur is gezocht doch tevergeefs. Gedacht wordt aan; jongelui die over vuurpijlen beschik ken én yanaf het strand diverse red dingboten in het geweer roepen. Voor de reddingsmensen een verve lende zaak, die vorig jaar ook dik wijls voor niks uit b,ed gehaald, om ten.pleziere van deze zomergas ten" de zee voor niets af te gaan zoe- ken. De president „Jan Leis" ligt mo menteel op de werf voor een gix>te beurt, vandaar dat met de kleine boot gevaren wordt, „Toen kon niet worden vermoed welke grote toekomstplannen u zou hebben", aldus de heer Guesde. Na drie jaar bleek dat het garagebedrijf het vertrouwen van vele relaties had weten te winnen en volgde de offi ciële aanstelling van concessionnaire van Citroën. Spreker verwachtte dat, als de heer Goedbloed zijn kliëntèle zal blijven uitbreiden, ook Zierikzee eens te klein voor hem zal worden en wederom een verhuizing zal volgen. Openingshandeling Vervolgens verrichtte de heer Guesde de openingshandeling: het openen van de achterduren van een,Citroën HY 1600, waardoor een spandoek zichtbaar werd met de woorden: „Auto Louis Goedbloed - Zierikzee 10-6-77" en het Citroën-vignet. Namens het Citroënbedrijf kreeg de heer Goedbloed een speciaal voor hem in Leerdam vervaardigde glazen plantenbak aangeboden. Naast de talrijke bloemstukken en planten was er verder namens het personeel een fraaie smeedijzeren schemerlamp, aangeboden door chef-monteur de heer L. Mol. Hard gewerkt De heer Goedbloed wees er op dat in de afgelopen tién (jagen met man en macht was gewerkt om de verbou wing te realiseren. Een dankwoord richtte hij tot alle leveranciers en in het bijzonder tot de personeelsleden, die zo'n belangrijk aandeel in het werk hebben gehad. Na dit officiële gedeelte was er ge legenheid, onder het genot van een drankje, het bedrijf te bezichtigen. In de uitgebreide Citroën-expositie waren de volgende exemplaren te aanschouwen: de CX, GS, waaron der het break-model, de Ami-serie, de 2DV, Dvane, de Mehari en de C 35, die in kombinatie met Fiat vervaar digd wordt. Het blijft voor de heer Goedbloed overigens niet bij deze. nieuwe ves tiging in Zierikzee. Thans bestaan reeds plannen het garagebedrijf nog verder uit te breiden op een onlangs van de gemeente aangekocht perceel grond op het industrieterrein. in de Hoofdpoortstraat. Het bleek echter loos alarm te zijn. „Dat komt helaas meer voor", aldus het kom- mentaar van de brand weerkomman- dant. Promotie Onze vroegere stadgenoot de heer N. G. Timmerman is benoemd tot direkteur van het Bestuur der Rijks belastingen in de provincies Noord- Brabant en Zeeland. NOORDGOUWE Kerkconcert „Diapason" Donderdagavond wordt in de Ne derlandse Hervormde kerk in Noordgouwe een concert gegeven door het vokaal ensemble „Diapa son" uit Delft. Het omvat in hoofd zaak a cappella koormuziek uit alle perioden van de muziekgeschiedenis. Het programma vermeldt onder meer de namen van de komponisten Josquin des Préz, Sweelinck, Han del, Fauré, Vivaldi, Strawinsky en Hindemith. Het ensemble staat on der leiding van Yolan Trabsky uit Den Haag. Zij studeert koordirektie aan het Rotterdams Conservatorium en behalve Diapason leidt zij ook nog een oratoriumvereniging in Haarlem. In 1975 nam zij de leiding van het Delftse ensemble over van Eduard Nieland, die al eerder in Noordgouwe met dit gezelschap con certeerde. Aan de uitvoering werken verder nog mee de sopraan Marijke Nieu- weweg en de organist Adri Ver schoor, beiden ook nog studerend aan het Rotterdams Conservatorium. Het fraaie middeleeuwse kerkje van Noordgouwe blijkt om zijn in tieme sfeer en uitstekende akoe stiek steeds weer erg in trek te zijn bij de muziekliefhebbers. Het con cert duurt ruim' een uur. Kaarten uitsluitend aan de kerk verkrijgbaar. HAAMSTEDE Eenzijdig ongeluk Provinciale Staten van Zeeland MIDDELBURG, 11-6. De staten van Zeeland hebben vrijdag unaniem be sloten de regering te adviseren bij de uitvoering van dé pylerdam in de monding van de Oosterschelde te kiezen voor de grootst mogeljjke doorlaat- opening (20.000 vierkante meter). Daardoor blijft de getijdenbeweging op de Oosterschelde voor negentig procent gehandhaafd. Op. "verzoek van de CDA-fraktie zulleu gedeputeerde staten in een brief aan de regering ook aandrin gen op inspraak vanuit de omlig gende gebieden bij een regeling van het openen" en sluiten, van het sluit- mechanisme in de dam. Dit is van belang omdat door het te lang dicht- houden van' het sluitwerk schade aan het milieu kan optreden, terwijl het te laat sluiten ernstige gevolgen voor de dijken kan hebben. Daarnaast willen de Zeeuwse sta ten dat de kusten van de duurdere sluitmethoden niet aan de betrokken streek ten laste gelegd mogen wor den. De regering koos vorig jaar voor de Oosterscheldedam de klein ste doorlaatopening. In dat geval zouden de kosten 2,2 miljard bedra gen. De opening in de dam zou dan 11.500 vierkante meter zijn. Het aan brengen van de grootste doorlaat opening kost 26 miljoen gulden ex tra. uit en vernielde een 6 meter lang ijzeren hek.. De auto werd bescha digd. Het hek was eigendom van A. C. Baiting De nieuwe bocht bij bakkerij Ge- leijnse heeft zijn eerste botsing ten gevolge. Doordat twee automobilis ten, mevrouw M. M. v. d. H.-v. d. V. uit Haamstede en H. G eveneens uit Haamstede in deze smalle bocht niet genoeg rechts hielden, ontstond een botsing, waardoor aan beide auto's schade ontstond WESTENSCHOUWEN Wateroverlast Het korte noodweer van vrijdag middag heeft de Irislaan te Westen- schouwen danig parten gespeeld. De Irislaan heeft geen oppervlaktewa ter-afvoer en tijdens de plensbui liep het regenwater de woning van de familie K. K. binnen. De pompkamer, de garage en de bijkeuken liepen on der en hier stond weldra 60 cm water. Een stofzuiger, de diepvries, een miniwas en levensmiddelen kwamen onder water te staan en lie pen hierdoor schade op. De brand weer uit Haamstede pompte de over last weg. SCHARENDIJKE „Botsteker" De Duitser P. L. uit Güterslach werd bekeurd omdat hij als sport- duiker, gewapend met een duikers mes 3 botten had doodgestoken.. OUWERKERK Vandalisme Voorafgaande aan een toch al niet van veel sportiviteit getuigende voetbalwedstrijd tussen SVOWK en SKNWK in de strijd om de Schou- wen-Duiveland trofee, moest aan de gasten uit Nieuwerkerk wel een zeer schamele ontvangst worden bereid. Van de zeer povere sportakkom- modatie op het sportveld te Ouwer- kerk bleek zaterdagavond nog nau welijks iets over te zijn. In de loop van de afgelopen week werden beide deuren uit de houten barak ge sloopt, sportattributen, plastickbe- kertjes en toiletpapier werden in grote hoeveelheid op de grond ge gooid, terwijl aan de achterzijde van de barak een plank werd wegge- sloopt. Door de politie zal een nader on derzoek worden ingesteld naar de daders van dit betreurenswaardige vandalisme. Telefooncel Ten gerieve van ';het telefonerend publiek is in de tuin van het Groene Kruis-gebouw een cel geplaatst. Het toestel, dat al enige tijd in dienst is, wordt tamelijk intensief gebruikt en betekent voor velen een groot ge mak. Concert „Nieuw Leven" Zaterdagavond jl. heeft de mu ziekvereniging „Nieuw Leven" te Ouwerkerk in de muziektent een de programma van lichte muziek uitge voerd. Op deze mooie avond trok dit concert vrij veel publieke belang stelling. ZIERIKZEE. Vooral veel jeugdige belangstelling bestond er. voor de huwe- lijksvoltrekkina van mejuffrouw K. A. M. Stoutjesdijk en de heer M. .1. Fondse. Reden daarvan was dat de bruid kleuteranderwijzeres is op de Chr. Kleuterschool „Rehoboth" te Zierikzee. Bij het verlaten van het stad huis lieten de kleuters hun „juf" met haar echtgenoot onder een vrolijke haag van erebogen doorlopen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) „Oosterlands Dorpshuis" OOSTERLAND, 11-6. Momenteel worden er goede vorderingen ge maakt aan de verbouwing c.q. uit breiding van het voormalige Ned. Ilcrv. Verenigingsgebouw, dat nu Oosterlands Dorpshuis gaat worden, staande aan de Sint Joostdijk. N.C.V.B. De Nederlandse Christen Vrou wenbond afdeling Bruinisse houdt woensdagavond 15 juni voor de laatste maal van dit seizoen een bij eenkomst in het Nederlands Her vormd Verenigingsgebouw aan de Deestraat. Deze avond zal mevrouw A. Lokker-Meyering uit Zierikzee spreken over „Het bed in de ge schiedenis". Hervormde Vrouwenvereniging De Hervormde vrouwenvereniging „Helpt. Elkander" komt dinsdag avond 14 junj voor de laatste maal bijeen in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw aan de Dee straat. Aanvang 19.30 uur. Hoofdaannemers zijn de l'a. Capel- le-Stouten, die met een aantal onder aannemers dit grote werk klaren. Op dit ogenblik zijn mannen van de fa. Bruijnzeel uit Bergen op Zoom bezig de 245 m- grote parketvloer te leg gen in de achterste grote zaal, dat op het bijschaven en boenen na een heel eind gereed is. Ook zal in deze grote zaal zeer binnenkort de vouwwand aangebracht worden die de 80 m2 grote peuterspeelzaal van de grote zaalruimte afscheidt. Bij 'zeer grote bijéénkomsten of uitvoeringen be staat dan altijd de mogelijkheid deze 80 m2 er weer bij te trekken. In de ook nog mooie voorzaal moet het be hang nog op de gestucadoorde muren geplakt worden en ook de vloerbe dekking nog worden aangebracht. Verder zijn de bijvertrekken, de toi letten enz. zo goed als gereed. Op wat schilderwerk na en nog enige af- maakwerkjes, is één en ander een heel eind klaar en begint de dag van de ingebruikname in het verschiet te komen. Eén en ander is wel een kostbare verbouwing, maar wanneer het voor elkaar gekomen is zal Oos- terland een Dorpshuis bezitten dat de toets van de kritiek glansrijk kan doorstaan, en dat geschikt zal zijn voor velerlei doeleinden. Wanneer ook de omliggende gronden zijn op geknapt, zal hier een mooi geheel geschapen zijn. DREISCHOR, 10-6. Een helikopter gebruikte vrijdagmiddag tegen vijven een weiland op de hoek van de Welleweg en de Molenweg als landingster rein. Het bleek een toestel van de Royal Air Force, op weg van Kopenhagen naar Engeland, dat even tevoren al was uitgeweken naar een plaat in de Grevelingen. De bemanning had voordien, bo ven Zeeland vliegend, bericht gekre gen dat hun helikopter niet in Enge land kon landen in verband met een hagelstorm ter plaatse. Het weer in Zeeland werkte trouwens ook niet mee, want men kon zich daardoor' lussen Goeree en Duiveland slecht oriënteren. Kleine reparatie Na de noodlanding, die overigens keurig verliep, werd de Rijkslucht vaartdienst telefonisch op de hoogte gebracht. Andere inzittenden maak ten van de gelegenheid gebruik om een kleine reparatie aan de rotor te verrichten. Na een paar uurtjes was het weer zover opgeklaard, dat het toestel weer kon vertrekken. Voor alle zekerheid koos men Oostende als doel, om de volgende dag naar Engeland te kunnen doorvliegen. De R.A.F.-heli vervoerde vijf per sonen. Twee van hen gingen het be treffende squadron verlaten en gin gen afscheid nemen van hun groep. De R.A.F.-helicopter aan de grond. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Zondagmorgen te 01.45 uur reed de Zierikzeeënaar H. M. P. óver de Hogezoom waarschijnlijk door te hoge snelheid gepaard gaande met een overstekend „dier", ter hoogte van camping „Berkenhof" de bocht

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3