wico Konsumptietent duinovergang „Wilhelminahoeve" verwoest Gravensteen-tentoonstelling toont puikje van Nederlandse figuratieven Hooswind aan strand GELD NODIG Geen straf voor Zeeuwse vissers Kunst in oude sfeer Bedrijfsleven wil groei zonder inflatie Terlouw over werkloosheid Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn! i Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meukt Ie i MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 voor prima gebruikte meubelen 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Ceense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 RENESSE, 10-6. Vrijdagmiddag rond drie uur is op het strand te Renesse, ter hoogte van de duinovergang bij camping „Wilhelminahoeve", een konsumptietent van de firma Veerhoek B.V., tijdens een hevig noorl- |P> weer totaal verwoest. De eigenaar, de heer C. W. Veer hoek, schatte de totale schade op zo'n 50.000 gulden. De. tent was juist dit jaar voor het eerst verzekerd. Omstreeks die tijd nam de wind plotseling enorm in sterkte toe. Bij de duinovergang was er waarschijn lijk sprake van een windhoos, want - behalve een omgevallen strandkabi- ne - was er op het strand'verder geen schade. De konsumptietent werd ech ter letterlijk uit elkaar gerukt. Delen van de wanden werden tot ver in de duinen geslingerd, terwijl het groot ste deel van de inventaris op een hoop was geveegd. Van de tent zelf stond nog slechts één wand overeind. Uiteraard was men spoedig ter plaatse om te pogen nog zoveel mo gelijk te redden. Van de voorraad die in de tent was opgeslagen, kon een deel worden gered, terwijl men ook de inventaris naar een veiliger plek bracht. Behalve de schade aan tent en goe deren, is het in het ongerede raken van deze konsumtietent, zo dicht bij 't. hoogseizoen, een strop apart. Er zal uiteraard zeer hard gewerkt worden om de tent zo snel mogelijk weer op te bouwen. ZIERIKZEESCHE Maandag l.'I juni 1977 133 jaargang Nr. 22113 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse /lummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4. Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. ÏN DIT NUMMER: RAF -heli maakte noodlanding Dreischor ZIERIKZEE. De grote zaal van het Gravensteen tijdens de opening van de tentoonstelling. Aan het woord- burgemeester Th. H. de Meester. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) DEN HAAG, 11-6. Fraktievoorzit- ter dr. Terlouw van D'66 vindt het dringend nodig in Nederland techno logische vernieuwing te bevorderen. In een notitie aan kabinetsforma teur Den Uyl, die de fraktieléider bij het begin van de formatie had gevraagd zijn gdachten op papier te zetten, spreekt Terlouw de vrees uit da det strukturele werkloosheid nog zal toenemen als de overheid niet zo snel en doeltreffend mogelijk maat regelen neemt die beogen de kon- kurrentiepositie van Nederland ten opzichte van vergelijkbare industrie landen te versterken. MIDDELBURG, 10-6. De ekono- mische politierechter in Middelburg, mr. J. van 't Hof, heeft achttien Zeeuwse vissers, die vorig jaar de regels voor vangstbeperking voor tong en schol hebben overtreden, ontslagen van rechtsvervolging. Hij achtte de overtreding van de be schikking over de vangstverdeling wel bewezen. De rechter meende echter, dat de minister die beschik- ikng niet had mogen uitvaardigen, omdat de visserijwet hem daarvoor geen bevoegdheid gaf. Advertentie Verwachting tot dinsdagavond: Zomers Zonnig, warm en op de meeste plaat sen droog weer; matige, in de mid dag vrij krachtige, oostelijke wind; minima ongeveer 15 graden, maxima van 25 tot 30 graden, maar aan het strand enkele graden lager. Voor woensdag: Aantal uren zon: 3 tot 12. Min.-temperatuur: omstreeks 12 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 21 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 14 juni. Zon op 5.19, onder 22.01 Maan op 4.04, onder 19.39 Nieuwe maan: 16 juni (20.23). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 14 juni 2.40 15.12 8.30 20.56 Springtij: 19 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 13-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Voor dinsdag wordt zonnig, warm en op de meeste plaatsen droog weer verwacht. Een groot hogedruk- gebied boven Scandinavië, dat een uitloper heeft in de richting van Schotland, verandert maar weinig van plaats en intensiteit. Boven zuidwest-Europa, waar de luchtdruk laag blijft, bevinden zich enkele depressiekernen. Eén ervan is een onweersstoring, die het afgelo pen etmaal over de Pyreneeën naar de omgeving van Bordeaux is ge trokken en zich in de, richting van Normandië verplaatst. Een andere storing koerst van het zeegebied na bij Marseille noordwaarts. Ons land blijft daardoor in een oostelijke stro ming, waarmee warme lucht wordt aangevoerd. De. kans op onweer is daarbij vrij klein. In De Bilt kwam het zondag bijna tot een zomerse dag, namelijk 24,8 graden, terwijl ook de andere sta tions juist niet de 25 graden haalden. BAZEL, 13-6. Vertrouwen dat de economie haar groei zal hervatten zonder herleving van de inflatie, is wat het bedrijfsleven nodig heeft. Dat schrijft de Bank voor Internationale Betalingen (B.I.B.) in haar verslag over het op 31 maart geëindigde boekjaar. Dr. Jelle Zijlstra, de president van de Nederlandsche Bank, is president van de B.I.B.een internationaal sa menwerkingsorgaan van centrale banken. Een diepe, langdurige inzinking, grote en een taai bestaan lijdende overschotten aan produktiecapaci- teit, krachtige en onvoorziene veran deringen in de prijzensamenhang' en allerlei onzekerheid, hebben het ver trouwen ernstig geschokt. De inves teringen zullen alleen toenemen als het bedrijfsleven ervan overtuigd raakt dat de verbetering van de win sten blijvend zal zijn en dat het kan rekenen op een redelijk stabiele toe neming van de vraag. De B.I.B. komt tot de conclusie dat, aangezien voor uitbreiding van de werkgelegenheid blijvend herstel van de economie noodzakelijk is en aan gezien een dergelijk herstel geba seerd dient te zijn op vergroting van de kapitaalsuitgaven. Dit nummer bestaat uit 6 pagina's ZIERIKZEE, 10-6. In een door dc eeuwen getekende sfeer van het Gravensteen, voor de gelegenheid gevuld met de tere klanken van het kamerorkest „Intertexla" o.l.v. Riet van den Dungen, werd vrijdagavond de eer ste van een serie zomer-schilderijententoonstellingen geopend, die een artistieke funktie geven aan de oude gevangenis op de Mol. Van de gevel wapperde vrolijk een speciaal door de kunstschilder Gerrit v. d. Ven ontworpen banier en binnen trokken juweeltjes van de Nederlandse figuratieve kunstwerken de aandacht van een geïnteresseerd publiek, dat de ene ontdekking na de ander deed. Burgemeester Th. H. de Meester - de laatste tijd bezig met louter „gro te openingen" - gaf ook voor deze unieke tentoonstelling het startsein verwijzend naar de thans in gebruik genomen expositie-ruimte, die ook voorheen wel werd gebruikt, maar zeker niet permanent, als gevolg van gebrek aan voldoende toezichtsmo- gelijkheden. Het Gravensteen beschikt over de ze representatieve ruimten en die zijn ook gebruikt, maar toch zelden voor kunstwerken van een zo hoge kwaliteit. De „Kommissie Van der Ven" heeft hiermede goed werk ge daan, dat als een verdienste dient aangemerkt. Genoemd werden ver der de heer W. van Paassen, de me-, dewerkers van het stadhuis o.w. stadsarchivaris W. H. Keikes en mej. L. de Jonge, hoofd afdeling voor lichting. „Zij hebben dit alles voor bereid v oor de zomer van 1977, maar hopelijk ook voor later". Toeristische belangstelling De belangstelling van de toerist gaat (ook) duidelijk uit naar het Gravensteen en gevraagd wordt ge woon om deze kunstzinnige voorzie ningen. De grote vei'dienste van de •initiatiefnemers is, dat zij met iets goeds zijn gekomen, waar de bezoe kers ook iets van meenemen. Hopenlyk echter komt ook de be volking uit de stad en regio hier binnen om de tentoonstelling te be zoeken. Nog te vaak hoort men van eigen mensen: „ik kom hier voor het eerst". Het Gravensteen biedt meer dan een gelegenheid „om te schuilen voor de regen". „Vrienden Een goede gedachte noemde de 'héér De Meester verder de oprich ting van het komité „Vrienden van 't Gravensteen", (voor f 10,- is men zo'n vriend. Red.). Subsidies voor de ondernéming waren er verder van het Anjerfonds en de gemeente Zie rikzee. Mogelijk kan de bestaande kommissie nog wat uitgebreid, zodat zij stoelt op een zo breed mogelijke laag van de bevolking. De burge meester roemde de presentatie van de' tentoonstelling o.m. het begelei dend drukwerk en hopelijk zal het allemaal leiden tot frekwenter be zoek aan deze ruimten, die Zierik- Vervolg pag. 2) ■Belangrijk initiatiefnemer, kunst schilder Gerrit v. d. Ven. „B.I.B."-president Zijlstra Bange mensen dragen het ge vaar bij zich. PETRUS (Tennessee) James Ray, de man die tot 99 jaar gevangenis straf werd veroordeeld wegens de moord op de negeerpredikant dr. Martin Luther King, is vrijdag met vijf andere gevangenen ontsnapt uit de gevangenis van Brushy in de staat Tennessee. Slechts wrakstukken bleven over. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1