ONDER VERDACHTE OMSTANDIGHEDEN TWEEDE RONDE AFGEWERKT op de tweede kompetitledag OM DE SCHOUWEN-DUIVELAND TROFEE Leerlingen te Sirjansland op meerdaagse reis Brouwershaven zorgde voor verrassing tegen SKNWK atletiek Delta Sport-damesploeg viel terug LOTTO VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te FIIEÜEET Nieuwerkerk sloot kursus jeugdleider af Promotiewedstrijd Zierikzee verregend ZTERIKZEE, 4-6. Op «Je wedstrijd na tussen MEVO en ZSC, welke heden (maandag) avond op het sportpark BanniAk wordt gespeeld, werd in het afgelopen week end de 2e ronde voor de Sehouwen-Duiveland trofee afgewerkt. Te Nieuvverkcrk zorgde Brouwers haven voor een daverende verras sing door met 3-0 van SKNWK, waarvan het tweemaal in de kompe titie had verloren, te winnen. Brou wershaven paste in deze ontmoeting weer de taktiek toe waarmee het in het afgelopen seizoen menig sukses- je had weten te boeken n.l. het zwaartepunt in haar verdediging leggen en van hieruit opererend met counters. SKNWK had in de eerste helft wel een tamelijk groot veldover- wicht, het wist zich kansen te scheppen, maar het kwam niet tot scoren. Nu Ronald Lievense over schrijving naar Zierikzee heeft aan gevraagd stond bij Brouwershaven Kees Botbijl weer onder de lat en hij deed dit op bekwame wijze. Brouwershaven kon de le helft zelfs met een 1-0 voorsprong afslui ten door een doelpunt, van Flip Bo- kelaar die van een foutje in de SKNWK verdediging wist te profi teren. Na de rust bleef Brouwershaven zich knap verdedigen en de SKNWK aanval haar onproduktiviteit de monstreren. Toen Piet Bokelaar de voorsprong voor de Brouwenaren tot 2-0, wist op te voeren was de strijd zo goed als beslist. Peter Bol kenbaas, die bij de bezoekers weel een sterke wedstrijd speelde, werd kort voor tijd bij een solo welke hij had ondernomen hjnnen het straf schop gebied ten val gebracht. De hiervoor toegekende strafschop werd door hem zelf in een doelpunt om gezet (0-3). WIK herstelde zich te Oosterland legen Duiveland van de 1-0 neder laag tegen SKNWK door met 1-0 aan het langste eind te trekken. De vier doelpunten betekende voor WIK een ongekende weelde al moet hier bij wel worden aangetekend dat de verdediging van de Ooster- landers hen hierbij wel een handje hielp. Als ploeg vormde WIK een beter geheel, dat ook snelle en met meer mankracht in de aanval opereerde. Ajax jeugdkampioen van Nederland ZEIST, 5-6. Ajax is zondag op het K.N.V.B.-sportcentrum in Zeist voet balkampioen van Nederland bij de jeugd geworden. De Amsterdammers bleven in het toernooi, waaraan de zes regionale jeugdkampioenen deel namen, ongeslagen. Zij vergaarden tien punten, scoorden achttien goals en kregen er geen tegen. De tweede plaats was voor Feyenoord, dat al leen van Ajax verloor. DEN HAAG, 5-6. De gegevens van lotto 23 zijn: De getallen zijn: 1 - 4 - 16 - 21 - 23 - 26; reservegetal 11. Oantal deelnemers: 799.292. Inleg: f 3.325.954. Prijzenbedrag: f 1.714.093. Eerste prijs: (inclusief jackpot) f 687.205. Tweede prijs: f 157.983. Derde prijs: f 236.974. Vierde prijs: f 315.965. Vijfde prijs: f 315.965. NIEUWERKERK, 4-6. Te Nieu- werkcrk werd de kursus jeugdvoet balleider afgesloten met een theore tisch en praktisch examen. Al de kursisten legden met goed gevolg dit examen af, zodat de voet balverenigingen Bruse Boys en Z.S.C. elk één en S.K.N.W.K. maar liefst zes gediplomeerde jeugdleiders (jeugdtrainers) tot hun beschikking krijgen. De geslaagden zijn: Jan Kostense (Bruse Boys), Cees Louwerse (Z.S.C.). Huib de Valk, Rien Hage, Jan Stins, Cor v. d. Linde; Wim Andeweg en Jan Tierie (allen S.K.N.W.K.). Met uitzondering van Jan Kosten se volgden de kursisten de vorig jaar eveneens te Nieuwerkerk gehouden Duiveland Duiveland liet op het middenveld bij vlagen aardig werk zien, het ge mis aan mankracht in de aanvals- linie speelde hen evenwel parten, terwijl de verdediging goede mo menten afwisselde met een aantal zwakke, waarvan WIK een dank baar gebruik maakte. Joost Mannie gaf het in de slotfase van de kom petitie zo zwaar geteisterde WIK de leiding (0-1). Even zag het er hierna naar uit dat de 2e klassers fnet zwa re cijfers zouden gaan verliezen. Moederziel aleen staande als aan valler kreeg Olivier den Boer de gelegenheid om van buiten het straf schop gebied aan te leggen en met een fraai schot te scoren (0-3). Toen bij een op rechts genomen hoek schop het leder over de voor het doel opgestelde spelers terecht kwam bij de geheel vrijstaande Gerrit Koo- man, die geen fout maakte (0-3), be gon het donker voor Duiveland uit te zien. Gelukkig voor de geel zwar ten kwam de verdediging haar de pressie weer te boven en werd er weer resoluter ingegrepen. Na de rust bleef, ondanks de 3-0 achter stand, Duiveland de le klassers goed partij geven en bleef de schade be perkt door nog een treffer van Oli vier den Boer halfverwege de 2e helft (0-4). Dreischor Na de zware 8-0 nederlaag, met een door invallers nog al zwaar ge handicapte ploeg, tegen Bruse Boys heeft Dreischor te Ouwerkerk met 5-2 van SVOWK weten te winnen. Dreischor kwam met 1-0 voor door een doelpunt van Adrie Geelhoed. SVOWK kwam deze tegenslag goed te boven. Na de stand weer in even wicht te hebben gebracht (1-1) slaagde de thuisklub er zelfs in de leiding in handen te nemen (2-1). Kees Westdorp bracht de balans weer in evenwicht (2-2), waarna de ze speler er voor zoi-gde dat Drei schor de le speelhelft met een 3-2 voorsprong kon afsluiten. Na de rust hield de verdediging van Dreischor het heft, in handen, terwijl Adrie Geelhoed nog tweemaal de doelman van SVOWK wist te verschalken (2- 5). DFS-Rensse Zondagmiddag werd op het sport park van Zuijen te Burgh de semie plaatselijke ontmoeting tussen DFS en Renesse gespeeld. Van een wer kelijk krachtsverschil tussen de le en 2e klassers was er bij dit treffen geen sprake. Aan inzet ontbrak het niet bij beide ploegen, maar spel- technisch gaf deze wedstrijd niet te zien wat men er eigenlijk van mocht verwachten. Er werd met te weinig overleg gespeeld en te veel doelrijpe kansen onbenut gelaten. DFS kwam op fortuinlijke wijze op voorsprong toen Kees van Burg in de 13e min. zijn eigen doelman het nakijken gal'. In de 38 min. bleef de verdediging van Renesse staan voor buitenspel, waardoor Kees de Feiter kon door gaan en scoren (2-0). Nade rust een ongewijzigd spelbeeld met twee on- produktieve voorhoedes. Tien min. voor tijd zorgde Peter Vasseur nog voor een spannende slotfase toen hij de stand op 2-1 wist te brengen. Woensdag zal de derde ronde wor den gespeeld. Te Kerkwerve gaat kursus Algemene Basisopleiding. De kursus heeft 16 avonden in beslag genomen en docent was de heer P. Lindenberg, die van de kursisten een boekenbom in ontvangst mocht nemen. Bovengenoemde spelers zijn nu gerechtigd de training te verzorgen voor de jeugdelftallen. De heer Lin denberg sprak de hoop uit dat de jeugd van de drie verenigingen er hun profijt van zullen trekken en dat de geslaagden besluiten om nog een kursus te gaan volgen. Liefhebbers, die van plan zijn om ook aan de kursus jeugdvoetballei der deel te gaan nemen, moeten mi nimaal 17 jaar zijn en het bewijs van A.B.O. óf het certifikaat jeugdbege leider bezitten. WIK het opnemen tegen SVOWK, ZSC gaat te Scharendyke haar krachten meten met DFS, terwijl Brouwershaven bezoek krijgt van Bruse Boys. Op het sportpark Bannink komt MEVO binnen de lijnen om het op tc nemen, tegen Dreischor, terwijl te Nieuwerkerk de ontmoeting zal plaatsvinden tussen SKNWK en Re nesse. De stand voor de Schouwen-Dui- veland trofee ziet er momenteel als volgt uit: Bruse Bovs 2 2 0 0 11- 0 4 DFS 2 2 0 0 5- 1 4 Brouwershaven 2 1 1 0 6- 3 3 WIK 2 1 0 1 4- 1 2 Renesse 2 1 0 1 6- 4 2 SKNWK 2 1 0 1 1- 3 2 Dreischor 2 1 0 1 5-10 2 MEVO 1 0 1 0 3- 3 1 ZSC 1 0 1 0 0- 0 1 Duiveland 2 0 I 1 0- 4 1* SVOWK 2 0 0 2 4-10 0 ZWEMMEN Massaal diploma-zwemmen in „Onderdak" Op zaterdag 28 mei jl. was het weer een hele drukte in het zwem bad Onderdak. Niet minder dan 103 zwemmers en zwemsters namen aan het diplomazwemmen deel. Namens de Kon. Nederl. Zwembond was aan wezig de heer T. Henderson. Na het afleggen van de vereiste proeven kon worden gekonstateerd dat er niemand behoefde te worden afgewezen, zodat er door de heer L. C. Hart - bestuurslid van de Stich ting Sportcentrum Schouwen-Dui- veland - 103 zwemdiploma's konden worden uitgereikt, te weten 56 A-di ploma's en 47 B-diploma's. De namen van de geslaagden ho pen wij nog te publiceren. DUIVENSPORT P.V. „Zierick" - Zierikzee Uitslag van de wedvlucht vanuit St. Dizier gehouden door de P.V. „Zierick", op 4-6 j.l. Afstand 344 km. In concours 309 duiven. Gelost 10.20 uur. Aankomst le duif 15.43 uur. Laatste prijs 16.52 uur. Uitslag: L. L. de Hooge 1, 28, 34, 37 en 49; J. den Hengst 2 en 17; J. P. Schot 3; Jac. Snijders 4, 6. 10, 23 en 24; F. Maijs 5, 35, 41, 42 en 60: Comb, v. d. Maas 7, 9, 12, 40, 51, 52, 57 en 67; M. K. Krijger 8, 25, 43 en 47; W. Heijboer 11, 54. 71 en 72; J. C. Wes- dorp 13, 38, 48 en 63; Abr. Flikweert 14, 18, 31 en 36; J. Verwijs 15, 16, 50 en 73; H. Slagboom 19; M. C. Bolle 20, 26 en 77; B. P. Wesdorp 21. 39, 55, 70 en 78; C. v. d. Hoek 22 en 74; P. v. d. Welle 27, 32. 44, 46, 64, 65, 68 en 69; A. Hagesteijn 29, 30, 53, 61 en 66; A. Berrevoets 33 en 75; W. K. Schot 45, 56, 58 en 59; J. Krijger 62; B. Kloet 76. Donderdag a.s. inmanden voor Louvres (Midfond), en Bourges (Fond). P.V. Duiveland Wedvlucht vanuit St. Dizier d.d. 4 juni. Afstand ±342 km. In concours 192 duiven. Gelost om 10.20 uur. Aankomst eerste duif 15.35 uur. laat ste prijsduif 16.37 uur. De uitslag is: A. S. de Koning 1, 12, 32; T. M. Dalebout 2, 4, 15, 17, 28, 34, 38 en 41; J. W. v. Dijke 3, 20, 22 en 44; comb. Knop-Stouten 5, 7, 13, 14, 27, 33, 43 en 47; comb. Dane-Doo- ge 6, 8, 11. 16, 19, 25 en 46; H. P. van Noorden 9, 18, 21, 24, 31, 37 en 48; comb. Dooge-Bosman 10 en 45; D. Capelle 23, 36 en 42; A. Heijboer 26; P. Otte 29. 35 en 40; J. v. d. Wert 30; C. J. Krijger 39. MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 6-6. Aanvoer: totaal 2086, slachtrunderen 1109, varkens 554 voor export, schapen en lamme ren 443. Prijzen per kg: Stieren le f 7,15- f 7,55, 2e f 6.80-f 7,10; vaarzen le f 7,20-f 7,90, 2e f 6,80-f 7,10; koeien le f 6,75-f 7,80, 2e f 6,10-f 6,70, 3e f 560-f 6,00; worstkoeien f 4,40- f 5.80. Prijzen per stuk: Schapen f 150- f 200; zuiglammeren f 160-f 210. Overzicht: slachtrunderen: aan voer redelijk, handel rustig en prij zen stabiel; schapen en lammeren: aanvoer redelijk, handel vlot en prijzen iets duurder. Flitsen uit liet buitenland PEKING. Het Volksdagblad van Peking heeft de voormalige plaats vervangende partijvoorzitter Wang Hoeng-Wen in een uitvoerig hoofd artikel afgeschilderd als de grootste schurk van de weggezuiverde „ben de van vier". ISTANBUL. Generaal Namik Ke- mal Ersun, opperbevelhebber van de Turkse landmacht, is van zijn funktie ontheven en zal tot. na de verkiezingen van 5 juni worden ver vangen door generaal Semih Sancar, Chef van de generale staf, zo is van welingelichte zijde in Istanbul ver nomen. ROME. De Italiaanse filmregisseur Roberto Rossellini is in Rome over leden. Hij was vorige maand 71 jaar geworden. GORCUM, 5-6. Tijdens de 2c kom petitiedag is de Delta Sport dames- ploeg er niet in geslaagd het hoge puntental van de eerste wedstrijd te handhaven; dc herenploeg evenwel verbeterde zijn vorige punten totaal met enige honderden punten. Dc damesploeg. die uitkomt in de 2e klasse, was in Gorcum duidelijk benadeeld door het slechte weer en door blessures van Anita Kouijzer en Thea Kaaijsteker. Marja Kouijzer nam nu de 100 meter horden voor haa rrekening, wat resulteerde in een zeer matige 23.1 see. Op het hoog springen kwam Marja echter t.ot een voor deze omstandigheden goede 1,55 m. Joke Geluk was de tweede hoog springster met 1.40 m en bovendien liep de Ellemeetse atlete de 800 meter in de uitstekende tijd van 2.45.9 min. Fien Bos liep dezelfde afstand in 3.04.8 min. en was bij het nummer speerwerpen weer de beste Delta In het Brabantse Dongen heeft het herenteam van Zierikzee onder slechte weersomstandigheden een gedeelte van de promotiewedstrijd tegen BAS gespeeld. Wegens de vele regenval konden slechts drie partijen worden afge werkt en werd de wedstrijd met een voorlopige 2-1 stand voor BAS af gebroken. Harrie Koster leek in de eerste partij op weg te zijn zijn on geslagen record te handhaven. Bouman verloor de eerste set van hem met 3-6. De Brabander ging hierna de ballen hoog terug spelen en ellenlange rallys waren het ge volg. Koster beet in de tweede set met 6-3 in het stof. De derde set was spannend. Voor het eerst sinds 1974 verloor Koster weer een partij, daar Bouman deze met 6-2 in zijn voor deel wist te beslissen. SIRJANSLAND, 4-6. De leerlin gen van de openbare basisschool te Sirjansland zijn afgelopen week 3 dagen op schoolreis geweest naar Epe op de Hoge Veluwe. Woensdag morgen werd bijtijds vertrokken, waarna een korte stop gemaakt te hebben bij Doorn op het eind van de morgen het Vakantiecentrum Heide- bad te Epe bereikt werd. Hier werd buiten de eerste maal tijd genuttigd waarna aan de eerste wandeltocht richting stad Epe be gonnen werd. Na dit bezoek werd de terugtocht ingezet en kon bij aan komst het naast het Heidebad gele gen zwembad voor enige verkoeling zorgen. Na de warme avondmaaltijd gingen de kinderen, die niet behoef den af te wassen spelletjes doen op het sportveld en 'rond 21.00 uur werd begonnen aan een lange bos wandeling, met halverwege in het inmiddels donker geworden bos een dierenspel. De tweede dag werd een bezoek gebracht aan de kaarsenma- door HENK VAN HEESWIJK „Ik krijg zo waar een huwelijks aanzoek! En nog wel van de grote meneer Van Bossendx'echt, waarover mijn chef met zoveel eerbied en achting spreekt: ex-direkteur van twee textielfabrieken, bestuurslid van de Kamer van Koophandel en commissaris van een aantal com merciële instellingenIk, Frida Kasteleijne, winkeljuf in de Stads- boekhandel, zowaar momenteel waarnemend chef cheffin mag ook, maar het is geen goed Neder lands. Welk een eer valt me te beurt. Dus daarom wilde u het door de telefoon zeggen. Leuke titel voor een roman: Het aanzoek door de te lefoon, door Frits van Bossendrecht. Wordt vast een bestsellero, om te gillen!" Ze lacht met hikken en als ze dan de man ziet zitten, die eigenlijk op dit moment met zijn houding geen raad weet, zakt de lach bij haar weg en voelt ze zowaar enig medelijden. Daar heeft ze door gaans weinig van in voorraad, om dat ze hard geworden is in de loop der jaren, niet enkel voor anderen, evenzeer voor zichzelf. Er groeit langzamerhand een pantser om je heen, waardoor je een zekere immu niteit aankweekt. Dat je gevoelloos maakt voor bepaalde emoties en bejegeningen. Je bouwt als het wa re een onzichtbare muur, waardoor heen bijna niemand meer kan ko men. En het is goed zo. Het bevalt haar uitstekend. Nu heeft ze in een ogenblik van zwakheid, veroorzaakt door de onverwachte gebeurtenissen van het moment, toegegeven en is met de grote meneer Van Bossen drecht gaan dineren. Krijgt prompt daarrxaa een huwelijksaanzoek. Ze heeft neiging om weer te gaan la chen. Maar beheerst zich. Zielig voor hem, maar dan moet-ie maar niet zo gek doen. Wie vraagt als één en zestigjarige man nu een negen en twintigjarige vrouw ten huwelijk! Dan ben je ergens op je achterhoofd gevallen, als je zoiets als vrouw aanneemt. Om zich op haar beurt enigszins Sportster met 25,00 m. Invalster Nel- leke Geluk wierp de 600 gr. speer naar 22,10 m en stootte de kogel 7.44 m ver. Veel punten verzamelde Es ther Goedhart-Schot met een prima kogelstoot van 10.44 m en een af stand van 34,42 m bij het diskuswer- pen. Marianne Nolet liep de 100 m in 13 seconden precies en sprong 4.61 m ver. Thea Kaaijsteker liep de 100 m in 13.6 sec en sprong 4.55 m ver, waarbij ze zich blesseerde en niet meer in staat was deelle nemen aan de 4 x 100 m estafette, die nu met een invalster ging in 56.3 sec. Alle resultaten leverden 8426 punten op (vorige keer 8981 punten), waarmee in Gorcum de derde plaats werd be zet na P.E.C. Zwolle 10.444, A.V. Leiden 8556, maar voor de organi serende vereniging Typhoon 7829. De plaats in de middenmoot in de 12 ploegen tellende landelijke tweede klasse blijft door dit resultaat toch wel gehandhaafd. Peter v. d. Mark deed zijn best tegen Berk. De eerste set boód pex's- pektieven, daar deze een gelijkop- gaande strijd gaf te zien. Uileindelijk won Berk toch met 6-4. Helaas kwam v. d. Mark hierna niet meer in zijn spel, hoewel hij bleef vechten voor een zo'n goed mogelijk resul taat. Berk won de tweede set met 6-2. De partij van De Vlieger tegen Hork gaf weer uitstekend spel van De Vlieger te zien. Hij won de eerste set met 6-2. De tweede set werd met een 4-4 stand afgebroken en zal de komende week worden uitgespeeld. Postma won verdiend met 6-4; 4-6 en 4-6 van Jansen. Deze werd vaak aan het lopen gezet en het was ei genlijk een wonder dat Postma de eerste set verloor. Zijn overwinning bracht de spanning terug en komen de zondag zal over de uiteindelijke uitslag worden beslist. kerij te Ernst waar de leerlingen zelf 2 kaarsen 'mochten maken en als aandenken mee naar huis konden nemen. Hierna werd in Epe gegeten en konden in de inmiddels geopende winkels de nodige souvenirs voor thuis gekocht worden. „Dropping" Dankzij het stralende weer kon er 's middags weer gezwommen wor den en werd na de avondmaaltijd begonnen met de „dropping" in de bossen, waar groepjes kinderen, on der toezicht, zelf moesten proberen de weg naar huis terug te vinden. Vrijdagmorgen was er een speur tocht welke tot in de middag door liep. De laatste dag werd besloten met een bezoek aan de midget-golf- baan, waar bleek, dat deze sport niet tot de eenvoudigste gerekend dient te worden. Hierna werd voor de laatste keer gegeten en de koffers gepakt, waarna iedereen vermoeid maar tevreden 's avonds om 20.30 uur te Sirjansland terugkeerde. een houding te geven, gaat ze ook weer zitten en steekt met bevende vingers een sigaret aan. En is kwaad op zichzelf, omdat ditmaal haar emoties naar buiten zichtbaar zijn. Ze denkt na, kalmeert en zegt ten slotte op korte, rustige toon: „Het antwoord is natuurlijk nee. Een hu welijk tussen u en mij, het is na tuurlijk absurd. Afgezien nog van het grote leeftijdsverschil, u bent ruim twee keer zo oud als ik, wat kennen we elkaar? U bent enkele keren in de winkel geweest en zo ken ik u, als klant. Het feit, dat u me die onzinnige en onzindelijke uitnodiging deed uit Mallorca om ook over te komen, zullen we maar vergeten. Dat was op het kantje af een belediging, maar zo zult u het wel niet bezien hebben. Dat etentje op Schiphol, nu ja, daar kon ik nog enigszins inkomen. Nu hebt u clan eindelijk uw zin gekregen: ik ben met u meegegaan dineren en wat is het resultaat? Ik wordt prompt ten huwelijk gevraagd. Sorry, meneer Van Bossendrecht, teveel eer voor mij. Qua stand is er ook een behoor lijke kloof tussen ons. U hebt ge trouwde kinderen, die waarschijnlijk even oud of misschien nog ouder dan ik zijn. De gedachte bijvoor beeld, dat ik een stiefmoeder zou worden na een huwelijksorry, het werkt op m'n lachspieren, ik kan er echt niets aan doen. O, het is te gek gewoon, hoe haalt u het in uw hoofd! Dat moet u eens aan uw ge trouwde kinderen vertellen, dat u -een negen en twintigjarige winkel juffrouw ten huwelijk hebt ge vraagd. Grote kans, dat ze pogingen in het werk- zullen stellen u ontoe rekenbaar te verklaren. Ja, en als u het mij vraagtZe schudt enkele malen haar hoofd: „laten we het alsjeblieft beschouwen als een goeie mop. Of slechte mop, hoe je het wilt bekijken. En overgaan tot de orde van de dag. Nu ja, het is al over negenen. Drink uw cognac leeg en smeer 'm. Ik ga niet gooien en gooi u natuurlijk evenmin op Wat biedt de BEELDBUIS DINSDAG 7 JUNI NED. I: De TROS begint cle avond met een aflevering van de serie De man van zes miljoen. Er is een ura nium O'iitdekl onder een oliebron. De ontdekkers ivillen dit voor hun- zelf houden en doen derhalve een poging om de geheime dienst om de tuin te leiden. Maar ze komen niet ver met hun plan nadat superman Steve Austin als arbeider bij de boortoren zijn licht komt opsteken. Vervolgens een dokumentaire Wibo van de Linde en Bob Kroon over Indonesië, getiteld Sorak Bergem- bira? Na dit brok informatie gaat de TROS opnieuw over op de amu- sementstoer. Dat gebeurt met een aflevering van de politieserie Pep per. De politie komt op de hoogte van het beslaan van een militante vrijheidsbeweging, die voor de ver wezenlijking van haar idealen niet terugschrikt voor de meest ver schrikkelijke wapens. Pepper en haar kollega's besluiten te infiltre ren in de groep misdadigers. Het laatste programma-onderdeel voor het journaal is Simon van Collems Simonskoop. Filmkenner wil de kij ker iets meer vertellen over het ge weld in de film en de televisie. Na het journaal meldt de TROS zich met de Amerikaanse oscar uitreiking 1977. 's Werelds bekendste artiesten gaven op deze gebeurtenis acte de presence, onder wie Barbara Strei sand Jane Fonda Neil Diamond e.a. NED. II: Vroeger dan normaal komt het tweede net in werking. Men kan op deze zender afstellen voor een beeldverslag van de rij toer die koningin Elisabeth van Engeland vandaag maakte. Vervol gens komt het swingende Toppop. Klimmers, zakkers en wat dies meer zij worden keurig op een rijtje ge zel in de nationale hitparade. Voor kwiswerk kan men na het journaal op deze zender terecht. Ruud ter Weijden is de vlotte presentator van AVRO's Puzzeluur, het programma micro-macro, waarbij reaktievermo- gen van deelnemers wordt getest, en van de Telecross, het onderdeel waarin de kandidatten een kruis- woordpuzzel moeten zien op te los sen. Vervolgens de nieuwe serie Gibbsville, gebaseerd op de verhalen van de schrijver John O'Hara, waar in twee journalisten hel leven in het stadje Gibbsville weergeven. In de tweede aflevering van deze reeks wordt het''stadje 'in staat van ont reddering gebracht door een hevi ge explosie in een laboratormm. De verantwoordelijke mensen beweren, dat er slechts iets onschuldigs ge beurd is maar reporter Jim Malloy wil er het zijne van weten en komt een zeer onwelriekende zaak op het spoor. De laatste zendtijd gaat op aan de aktualiteiten in Televisier Magazine. Vervolgens komt de NOS-rubriek Den Haag vandaag nog verslag doen over parlementai re zaken. DINSDAG 7 JUNI NED. I: 14.25 Schooltelevisie; 18.15 Teleac; 18.45 Barbapapa; 18.55 Niemos; 19.05 De man van zes mil joen; 19.55 Sorak Bergemira; 20.15 Pepper; 21.05 Simonskoop; 21.35 Journaal; 21.50 De Oscar uitreiking 1977; 22.45 Journaal. NED. 11: 18.00 Regeringsjubileui]i koningin Elizabeth; 18.45 Kortweg; 18.55 Nieuws; 19.05 Toppop; 20.00 Journaal; 20.25 Puzzeluur; 21.25 Gibbsville; 22.15 Televizier; 22.55 Den Haag vandaag; 23.10 Journaal. 15 straat. Ik kijk wel uit. U bent een goede klant van de zaak en als u helemaal wegblijft, roept mijn chef na de vakantie mij daarvoor ter ver antwoording. Laat ik tenslotte vast stellen, dat ik me zeer vereerd voel met uw aanzoek, maar dat niettemin het antwoord nee is en nee blijft." Frits van Bossendrecht drinkt zijn cognacglas leeg en komt overeind. Het is niet merkbaar of hij zich be ledigd voelt door haar reakties. Als dat zo is, weet hij zich voortreffelijk te beheersen. Hij zegt enkel nog: „Denk er maar eens rustig over na, Frida. Ik kan je alle mogelijke com fort, die je maar bedenken kunt, ge ven. Als mijn vrouw zul je in de hoogste kringen van stad en land kunnen verkeren. Men zal je met allé verschuldigde resepekt behan delen en je zult, al heel gauw aan gezocht worden funkties te bekleden in het maatschappelijke leven of op filantropisch terrein. Je hoeft niet zo op jezelf af te geven door je pre dikaat „winkeljuf" aan te meten, want je hebt een aangeboren waar digheid en distinctie, dat is me da delijk al opgevallen. Je weet je uit stekend te kleden. Ik bedoel, dat je in dit opzicht een goed smaak bezit. Je kapsel is altijd feilloos, je spreekt beschaafd en het feit dat jé in ieder geval enige tijd kollege hebt gelo pen, drukt een stempel op je intelli gentie. Ik weet niet, of je kunt auto rijden, maar-in het ontkennende ge val mag je het gaan leren en als je geslaagd bent, krijg je een eigen wagen van me. Je mag feestjes ge ven in mijn huis, dat dan ons huis is geworden, als je er zin in hebt. We gaan een keer of drie per jaar met vakantie en zeer zeker naar de win tersport. Waarschijnlijk maak ik volgend jaar een oriënteringsreis door de Verenigde Staten voor wat betreft het winkelbestand daar in vergelijking met de grootwinkelbe drijven, zulks in opdracht van de Kamer van Koophandel". (wordt vervolgd) Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer J. v. Loon, Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255, na kantoortijd (01119) 660.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4