Toneelvereniging „Op Drift" blijvend op goede spoor VERZEKEREN STREEKNIEUWS Geslaagd zomerreisje van bejaarden Sirjansland Bejaarden Zonnemaire gingen dagje naar de Vein we Leden muziekverenigingen op Schouwen-Duiveland namen met succes deel aan concours in Den Briel Opening nieuw kantoor Amro-bank ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandas 6 juni 1517 Nr. 22103 Jaarvergadering in Dorpshuis RENESSE, 3-6. De toneelvereniging Op Drift uit Rcncsse hield zyn jaar vergadering in de bovenzaal van het dorpshuis van Renessc. Het was een geanimeerde vergadering, die (met 21 aanwezige leden) goed werd bezocht. De sekretaris-penningmeester, de heer D. S. Kooman, kon de verheugende mededeling doen dat tussen de ingekomen stukken een brief van de gemeen te was, waarin een jaarlijkse subsidie van f 100(1 werd toegezegd. Als vaste grimeur van de vereniging werd de heer J. Schults benoemd. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer M. de Hamer. Hij verwelkomde alle aanwezigen, in het bijzonder de nieuwe leden. Hij ver telde dat de klub het afgelopen sei zoen twaalf maal heeft gespeeld, verdeeld over drie verschillende to neelspellen en een kerstspel. Alle ge speelde stukken waren uitstekend uit de verf gekomen. Hiervoor dankte de voorzitter de keuzecommissie, de re gisseur. de heer D. Dokman en alle leden die hebben meegewerkt. Ver der richtte hij een woord van dank tot de soufleusse mevrouw M. Dale- bout-v. d. Sloot en tot het echtpaar Hazebroek voor de uitstekende ver zorging in het dorpshuis. Besloten werd een brief le sturen aan de Stichting Dorpshuis met daarin bepaalde verlangens aangaan de voorzieningen ten behoeve van de toneelvereniging. Het financieel verslag van de pen ningmeester gaf een nadelig saldo te zien van f 144,30. Hieruit blijkt wel dat „Op Drift" de toegezegde ge- mcentesubsidie hard nodig heeft. De kascommissie adviseerde het finan cieel verslag goed te keuren. In de nieuwe kascommissie werden be noemd de heer P. v. d. Aart en me vrouw M. M. B. v. d. Roest-Zwarter en de heer J. Verboom als reserve. Ledental De heer Kooman deelde mee dat de vereniging momenteel 35 leden en 111 donateurs telt. Er volgde daarna een diskussie over het stuk dat „Op Drift" ieder jaar speelt op de dona teursuitvoering van de fanfare „Luc- tor et Emergo". De lengte van het stuk, dat voor die gelegenheid ieder jaar wordt gespeeld, blijft een moei lijk punt. Reeds vaak kreeg „Op Drift" de kritiek te horen dat het gespeelde stuk te lang was en dit jaar waren er stemmen geweest dat het stuk aan de korte kant was. Men besloot bij een volgende gelegenheid weer een wat langer stuk te spelen. Verkiezingen Na de pauze' werden de verschil lende verkiezingen afgewerkt. In de keuzecommissie was mevrouw A. v. d. Wiel-Jansen aftredend, in haar plaats werd gekozen mevrouw M. M. B. v. d. Roest-Zwarter. De aftreden de voorzitter, de heer M. de Hamei- werd met algemene stemmen herko zen. Onder het agendapunt voorko mende zaken werden verschillende zaken besloten. Zo nam men het be sluit in het vervolg bij een uitvoering de avond niet later dan tot twee uur te laten duren. Bij de aanvang van het nieuwe toneelseizoen wil men een foldertje maken met een korte •inhoud van de drie stukken die dat seizoen Worden ingestudeerd. Het foldertje zal wox-den toegestuurd aan verenigingen op Schouwen-Duive- land. Op de donateuravond in no vember zal men ter versterking van de kas het Rad van Avontuur enkele rondjes laten draaien. Verder kwam men overeen dat men, als dat ge- Een ongeluk is niet altijd te voorkomen. De financiële gevolgen ervan welAóorkom dat u in moeilijkheden raakt Sluit tijdig een goede verzekering voor uw huis en gezin, uw auto en rekreatie. Ga voor een goed advies naar de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE vraagd wordt, weer zal meewerken aan een kerstspel. Rondvraag Tijdens de rondvraag dankte de regisseur, de heer D. Dokman, alle leden voor hun inzet gedurende het afgelopen seizoen. De heer J. S. de Feiler interesseerde zich voor het ta rief dat berekend wordt als men „uitspeelt". Het bestuur antwoordde dat men voor een optreden f 200 in rekening brengt. De heer P. v. d. Aart bracht het optreden voor de bejaarden ter sprake. Tot nu toe werd er voor de bejaarden altijd 's middags gespeeld. Hij verzocht om in het vervolg alleen 's avonds te spelen. De aanwezigen waren het met het verzoek van de heer v. d. Aart wel eens. Op voorstel van mevrouw A. v. d. Wiel-Jansen werd besloten nieuwe leden eerst een stukje te laten lezen voor men hen een rol toewijst. Ook het voorstel van de heer J. Schults om de grimedoos te vernieuwen werd door de vergadering aangenomen. De avond werd besloten door de voorzitter, de heer M. de Hamer, die alle aanwezigen dankte voor hun inbreng in de geanimeerde vergade ring. Dirigent Jan Out van Zeeuws Orkest overleden In zijn woning te Doorwerth (Gld.) is zondagochtend de dirigent van het Zeeuws Orkest Jan Out aan een hartaanval overleden. Hij is 65 jaar geworden. Na het conservatorium was Out van 1946 tot 1949 tweede dirigent van het Residentieorkest en van 1949 tot 1959 eerste dirigent van het Gelders Orkest. Daarna was hij als leraar verbonden aan de conserva toria in Tilburg en Arnhem. Sinds 1959 dirigeerde hij het Zeeuws Or kest en het Orkest Musica in Den Haag. Voetbaltoernooi en grote feestavond P.J.Z. Sch.-Duiveland De P.J.Z. afdeling Schouwen-Dui- veland organiseert op zaterdag 25 juni a.s. een voetbaltoernooi op het veld van de Bruse Boys uit Bruinis- se. Zowel teams uit de regio, als en kele andere P.J.Z. afdelingen uit de provincie zullen met elkaar strijden om de ereplaatsen. De prijsuitreiking is 's avonds tij dens een schuurfeest. Hiervoor heeft Cebeco-Zuidwest zijn schuur afge staan, aan het Groeneweegje (tegen over de nieuwe PZEM gebouwen) in Zierikzee. Natuurlijk zal deze avond vol mu ziek zijn, er zal namelijk opgetreden worden door de groep „Pride", uit Vlissingen. Het bestuur is druk bezig met alle voorbereidingen en hoopt natuurlijk op een grote opkomst van de jeugd van Schouwen-Duiveland, want het belooft een geweldige avond te wor den. Foto's in ,,'t Lange Uus" In ,,'t Lange Uus" is een tentoon stelling ingericht van foto's van de Oisterwijkse fotografe Emily Staken- burgh, die haar vakopleiding kreeg aan de M.T.S. voor fotografie te Den Haag, afdeling algemene fotografie. Zij bekwaamde zich verder op de fotografische afdeling van de akade- mie van beeldende kunsten in Am sterdam, en toonde haar werk met een drietal exposities. Te Zierikzee - de vierde tentoon stelling - toont Emily Stakenburgh een twintigtal fraaie werkstukken, variërend van een sterke monumen tale vormvisie zoals in „zee en strand", tot poëtische abstrakte te kens. wat blijkt uit de series „val lend" en draaiend". Beide facetten, het monumentale en het (grafisch) abstrakte, worden een fijnzinnig ge heel in de foto's die als titel mee kregen „toekomst". De expositie is dagelijks - niet op zondagen en maandagen - te zien lot eind juni. SIRJANSLAND, 4-6. Het jaarlijk se bejaardenreisje van de soos te Sirjansland is mede dankzy het mooie weer een succes geworden. 's Morgens werd om 8.00 uur ver trokken voor de tocht, naar Apel doorn en omgeving en nadat eerst nog 3 bejaarden te Bruinisse waren ingestapt, werd richting 'Górkum ge koerst, waar in het motel' de koffie gebruikt werd. De réis wérd vei1- volgd door de Betuwe richting Lun- teren, waar in „Het Pannekoekhuis" een prima verzorgde maaitijd genut tigd wérd. Daarna werd' óver de Ho- Afscheidsavond Theo Thijssenschool De gebruikelijke afscheidsavond van 6e klas-leerlingen van de Theo Thijssenschool, vindt plaats op dins dag 21 juni in het Hervormd Vere nigingsgebouw. Uitreiking vindt plaats van de EHBO-dploma's en de schoolgetuig- schriften. Opgevoerd wordt de mu sical: „Adieu Paris" en dia's worden vertoond. In de pauze wordt een verloting gehouden. Gevonden voorwerpen Op het Groepsburcau der Rijkspo litie te Zierikzee (Kerkhof z.z.7) zijn inlichtingen te bekomen over onder staande gevonden voorwerpen, die ook eventueel by genoemd bureau kunnen worden afgehaald. Llicht bruine handschoen (links); blauwe dameshandschoen (rechts); zwarte want (rechts); zwarte hand schoen (rechts); groen wollen muts; witte badtas met inhoud; 1 paar grij ze handschoenen; 1 rode wollen muts; 1 zwart/rode handschoen (links); 1 bruin sleuteletui; grijze sjaal; Walt Disney-figuren; zwarte handschoen (links); zilverkleurig he renhorloge (merk Anker); portemon nee (zwart) met inhoud; grijze kater; 1 paar zwarte motorwanten; 2 bank- bilj. van f 10,1 paar donker brui ne handschoenen; sleutel no. 19; 1 paar rode kinderwanten; bruine handschoen (links); lipsleutel; lip- sleutel no. XL29851 (merk CES); kinderzakdoek; zilveren ring (Zeeuw se knop); fietssleutel no. 225; dou blé horloge; witte fietspomp; zwarte herenhandschoen (links); grijze handschoen (rechts); groene want (links); bruine portemonnee; sleutel no. 91 en 18 (merk Nemef): 1 paar wanten; 1 oranje sleuteletui; heren polshorloge (merk Palerma); 24 rol len toiletpapier; plostic zak met o.a. gymschoenen; groene zijden sjaal; zwarte muts; beige damessjaal; groene hondenriem -f inentings plaatje no. 912508; 1 paar werkhand schoenen; bruine centuur; 3 gebun delde sierarmbandjes; lipsleutel no. 112; zwarte dameshandschoen (rechts); zwart lederen etui; grijze handschoen (rechts); rechthoekige sdalen mand; bruine handschoen (links); herenhorloge (merk Ancre); sleutelbos; sleutelring; zilveren rin getje; 1 paar leren heren handschoe nen (bruin); zak vuil wasgoed; blauw schooletui. Afdeling A.N.I.B. De afdeling Schouwen-Duiveland van de Algemene Nederlandse In validen Bond (A.N.I.B.) organiseert de maandelijkse zitting van het Ad viesbureau op dinsdag 7 juni a.s. in het Leger des Heilsgebouw aan de Poststraat. Afdeling U.V.V. Op donderdag 9 juni houdt de U.V.V.-afdeling een kontaktavond in het R.K.-Centrum in de Mossel straat. Aan de orde komt o.m. een te maken reisje naar de Cote d' Or. Aanrijding Donderdagavond omstreeks 20.35 uur ontstond een aanrijding op hel verkeersplein tussen twee personen auto's. De bestuurder G. H. B. te Zierikzee kwam vanaf de Grachlweg de rotonde oprijden en verleende daarbij geen voorrang aan een auto komende uit de richting Schudde- beurs, bestuurd door A. V. uit Nieu- werkerk. Beide auto's werden licht beschadigd. Aanhouding Ongeveer vijf weken geleden wer den bij Cebeco aan het Groene Weegje enkele ruiten ingegooid. In verband hiermee werd de jeugdige J. M. E. te Zierikzee door de politie aangehouden. BURGH Doorrijden na beschadiging Vrijdag deed C. K. uit Rotterdam, die zijn auto had geparkeerd op camping Duinrand te Burgh bij de politie aangifte dat zijn auto was be schadigd. De dader bleef onbekend. RENESSE Oververhitte kachel Zondagmorgen 11.15 uur rukte de brandweer uit op een melding dat er moeilijkheden met een oververhitte oliekachel waren in een zomer-bun- galow op het bungalowpark „De Horizon". Toen de lage druk uit Re- nesse en de hoge druk uit Haamstede ter plaatse verschenen bleken de moeilijkheden door de bewoners, de familie S. uit Waalwijk, al te zijn verholpen. Met een poederblusser hadden ze het euvel geklaard, even wel met het gevolg dal het interieur geheel bepoederd was. De familie S. die het huisje had gehuurd, kon zijn vakantie evenwel in een andere zo merwoning voortzetten. Bromfiets gestolen Vrijdagavond reed over Renesse een bromfietser zonder helm en ver lichting, hetgeen leidde tot aanhou ding van deze persoon. Het bleek zekere A. B. uit Pernis te zijn, die de brommer had gestolen van N. v. d. S. uit Renesse. Doorgereden na aanrijding Op de Hogezoom ontstond een aanrijding tussen twee personen auto's. De wagen van A. E. uit Dor drecht werd aangereden door W. R. uit Nieuwerkerk. W. R., die na de aanrijding doorreed, kon later wor den opgespoord. Vechtpartij Vrijdagavond ontstond in bar „The Game" een vechtpartij. Toen de po litie arriveerde was alles rustig en werd geen aangifte van mishande ling gedaan. Dokter Visser uit Zie rikzee verleende echter wel eerste hulp aan enkele vechtersbazen. BURGHSLUIS De „Jan Leis" voer tweemaal uit De reddingboot „President Jan Leis" is zondag tweemaal uitgeva ren. De eerste melding kwam van de Strandreddingsbrigade Westerscliou- wen. De uitkijk had een zeilbootje om zien waaien en te 12.00 uur ver liet de reddingboot de haven van Burghsluis richting eerste werk- ciland. Geruime tyd is gezocht doch er is geen spoor van een bootje ge vonden. De „Leis" keerde dan ook omstreeks 13.15 uur weer huis waarts. Om 16.00 uur werd opnieuw alarm geslagen. Nu voor een zeiljacht dat tussen de twee werkeilanden (het tweede en derde) in nood verkeerde. Het jacht, de tweemaster „Gipsy" uit Krefeld met kapitein Oewe Wilke en zijn vriend S. aan boord, op weg van Zierikzee naar Duinkerken voer kort bij het derde werkeiland omstreeks 11.00 uur omhoog, geraakte vlot, doch doordat de zeilen het begaven en het roer onklaar was geraakt kon het jacht met motorkracht op de gol ven gehouden worden. Toen ook een koelwaterslag smolt begon het jacht water te maken en werden noodsig nalen gegeven. De „Jan Leis" nam het jacht langszij en met pompen kon het drijvende worden gehouden. In de haven werd de „Gipsy" langs zij de kokkelvisser „Antje" (M.O. 1) uit Monnikkendam gelegd waarvan schipper C. Fondse het jacht droog pompte. Het zal met laag water aan de grond gezet worden om de schade verder te bekijken en reparaties te laten uitvoeren. MIDDENSCHOUWÈN Burgerlijke stand over mei Geboren: 6 mei. Pieter Willem Bolkenbaas, zoon van W. B. J. Bol kenbaas en J. de Vlieger (Kerkwer- ve); Willempje Jacomijntje Klepper, dochter van J. Klepper en J. Lokker (Scharendijke); 18 mei.Marisca Rot teveel, dochter van R. Rotteveel en C. W. Ritskes (Scharendijke). Gehuwd: 6 mei. Pieternella van der Wekken, 25 jaar (Middenschou- wen) en Abraham Johannes Goud zwaard, 31 jaar (Duiveland). Overleden: 25 mei. Pieter Johan Tuinman. 91 jaar, wonende te Mid- denschouwen (Scharendijke). Vergadering gemeenteraad Op maandag 20 juni a.s. wordt in het gemeentehuis te Scharendijke een vergadering gehouden van de gemeenteraad van Middenschouwen. Ontmoeting met burgemeester van Schoonhoven ge Veluwe gereden en een bezoek gebracht aan de erebegraafplaats Coenen, waar mevrouw Mol bloemen legde op het graf van haar broer, die tijdens de laatste oorlog, na in Duits land te werk gesteld te zijn, overle den was. Na deze korte plechtigheid werd de reis voortgezet via Hoender- loo naar Apeldoorn, waar iedereen op zijn gemak de omgeving kon gaan verkennen en waarbij enkele aldaar wonende familieleden de bejaarden kwamen opzoeken. Inmiddels was de dag danig gevorderd en werd de te rugreis ondernomen, en werd on danks de drukte Sirjansland om 19.30 uur bereikt. ZIERIKZEE, 5-6. Zaterdag j.I. werd weer door enkele leden van muziekverenigingen van Schouwen- Duiveland deelgenomen aan het K.N.F. solistcnconcours in Den Briel, georganiseerd door de H.O.V. „Libcr- tatis Primitiac" uit Den Briel. De resultaten zijn als volgt: 3e afdeling: M. A. Snijders, Cres cendo, Dreischor op trom. Wibi mars, W. Laros, 1ste prijs 48 punten. M. L. v. d. Have, Crescendo. Drei schor op trom. Quick slow show, S. Egberts, 1ste prijs 50'/c pnt. M. L. v. d. Iiave-M. A. Snijders op trom. Goede gooi, Th. van Campen, lsle prijs 51 '/s pnt. 2de afdeling: A. Terpstra, Kunst en Eer, Zierikzee op trompet. Pièce pour concour, L. Picavais. 1ste prijs 48 pnt. Mej. M. van Geesbergen, H. Terpstra, beiden Kunst en Eer, Zie rikzee op klarinet; Die Kegelductte no. 9-10 12, \y. A. Mozarl/Schneidcr, ZONNEMAIRE, 4-6. De harmonie- vereniging Nut en Uitspanning moest zaterdagavond enige tyd wachten voor zij op de Zuidweg de bejaarden van hun jaarlykse uitgaansdag kon verwelkomen. Er was echter bijtijds gewaar schuwd, dat de reis zou uitlopen en er was ook een geldige reden voor. Toen het gezelschap namelijk de avondmaaltijd gebruikte in Lekzicht te Schoonhoven, kwam daar onver wacht bezoek van oud-burgemeester Schouwenaar van Brouwershaven en zijn echtgenote. Na deze plezie rige onderbreking reed de bus nog even als groet langs de tegenwoor dige woning van de Schoonhovense burgemeester Schouwenaar. Naar de Veluwe De tocht begon 's morgens om acht uur en had de Veluwe ten doel. Bijna het voltallige bestuur van de organiserende Culturele Vereniging maakte de rit mee, evenals mevrouw Van Ast, de echtgenote van de loco burgemeester, en zuster Adriaarise uit Dreischor. die haar funktie ge lukkig niet behoefde uit te oefenen. De eerste stop, voor de koffie was in Gorkum. Vandaar vertrok men richting Lunteren, door een beziens waardige omgeving, met nog extra toelichting van chauffeur Cor Dek ker. Geluncht werd er in het Pan nekoekhuis te Lunteren. De muziek van Nut en Uitspan ning begroette tenslotte het gezel schap weer in Zonnemaire, maar er dient gezegd te worden men zich zelf ook niet onbetuigd had gelaten want een vrolijk gezang gedurende de reis benadrukte bij tijd en wijle de te vreden stemming. PRETORIA. In Zuid-Afrika wordt de militaire diensttijd met ingang van januari verdubbeld tot twee jaar, zo heeft de regering bekendge maakt. (Vervolg van pag. 1) Binnenkort wordt een fraaie nood munt van Zierikzee geveild. „Ik hoop dat Zierikzee die kan krijgen',, zo merkte de heer De Meester op, die herinnerde aan de bank van lening (1308), die eerst in 1853 overbodig werd. Nu is er een gevarieerd bestel aan banken, met als gemeentelijke in stelling de Volkskredietbank, die - in tegenstelling met de toenmalige bank van lening - geen onderpand vraagt, evenmin trouwens als de andere banken. Onder uiting van de wens, dat het in het nieuwe AMRO-kantoor jaren lang prettig werken zal zijn, bood de burgemeester de direkteur een fraaie wanddekoratie aan in de vorm van een Zierikzeese antieke prent. Een „goede bank" Aansluitend een lange toespraak van mr. Schuurs, die vooral het ac cent legde op de relatie tussen de bank, die een dienende funktie heeft en het publiek, de klientèle. Een goe de bank moet vooral ook aan voor waarden van goede huisvesting vol doen, wil hij inderdaad goed zijn voor de klanten, de medewerkers én ook de aandeelhouders., Mr. Schuurs noemde de dienstverlening „iets on stoffelijks", want al uit het gesprek immers komt de dienstverlening van de bank voort. „YVy" - dat is ieder die by een bank betrokken is - „maken of het een goede bank is. Hy karakteriseer de het gebouw als typisch openbaar, maar toch met een zekere intimiteit. „Er is stellig geen andere AMRO- kantoor in Nederland, met een sche ve deur, maar hier moest hel om de zaak in balans te houden, op deze prominente plaats in Zierikzee. Mr. Schuurs hoopte dat alle mede werkers zich in dit nieuwe kantoor zullen thuis voelen, in overeenstem ming met de stijl, die naar buiten wordt gebracht. „Als je iets etaleert, moet je het ook waarmaken". Hij wees er op dat in het land de bank een centraal punt heeft, maar toege sneden op de plaatselijke situatie zei mr. Schuurs: „Uw bankier zit hier". Tenslotte dankte hij de gemeente Zierikzee voor de genereuze mede werking en bood - als reeds gemeld - de cheque aan, die door de burge meester in grote dank werd aan vaard. Stijlgevel Eerder had direkteur W. Schraver nog gewezen op de merkwaardige vernieuwbouw, die het totaalpand maakte tot een van de -meest gefoto grafeerde objekten van de stad. Hij vond het geweldig, dat Zierikzee er weer een in stijl gerestaureerde ge vel heeft bijgekregen en meende dat in het nieuwe kantoor „de klanten kunnen wórden ontvangen op een wijze, zoals het hoort". Pluspunt voor de nieuwe behuizing is de gro te mate van privacy, die kan worden geboden. Hij dankte hoofdaannemer Ligtendag B.V. te St. Philipsland en de lange rij onderaannemers en leve ranciers. Geschenk bouwteam Tot slot sprak de architekt de heer Schiich namens het architektenburo, die de opdrachtgevers dankte en na mens het bouwteam een historische kaart aanbood. Intussen was er al een goede slok champagne genuttigd op de succesvolle voltooiing van het geheel en arriveerde voor het tal rijke ge-inviteerde publiek een keur van „glaasjes". Vermelden wij nog dat Voor het nieuwe kantoor de beeldhouwer Ad Braat een muurpla stiek in brons vervaardigde (stadsil- houet, terwijl maxi-foto's van „stad en land" van de fotograaf J. D. C. Berrevoets de wanden sieren. lste prijs 52 pnt. J. Terpstra-A. Terpstra, beiden Kunst en Eer, Zie rikzee op trompet, 12 duo's deel 1. 3, 4, Clodomir, lste prijs 52'/; pnt. M. L. v. d. Have, Crescendo en H. Terp stra, Kunst en Eer op trom; De te norsolist, S. Egberts, lste prijs 48 pnt. C. Struijk-H. Grootjans-H. Terpstra en C. van Geesbergen, al len Kunst en Eer op trommen; Drumfestijn. S. Egberts, lste prijs 50'/2 pnt. lste afdeling: J. Terpstra, Kunst en Eer op trompet; Solo de concours, P. Stalmeier, lste prijs 52'/a pnt. H. Terpstra, Kunst en Eer op klarinet; Sonatine voor klarinet, J. de Graaf, lste prijs 50 pnt. De solisten hebben deze resultaten die zij behaalden mede te danken aan de voortreffelijke begeleiding op de piano verzorgd door mevrouw De Regt, en aan de heer De Looff, diri- gen van „Kunst en Eer", die zijn medewerking heeft gegeven aan de voorbereidingen van dit concours. ZIERIKZEE. Dit is de viér-armige straaiverlichtingsor nament, staande aan het Kraanplein. De fraaie antieke lantaarn is een geschenk van de Amro- bank aan de gemeente, b\i gelegenheid van de officiële opening van het nieuwe bankkantoor aan het Havenplein, (Foto: Zierikzeescliè Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3