ONDER VERDACHTE OMSTANDIGHEDEN r tamboer deurloo Voor en tegen van de macht van Israëls haviken Het Anjerfonds Spekulanten namen het rijk voor miljoenen te pakken ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vr-ja^ 3 junt 19:7 Mr 2m 1 BLIK DOOR HIT WERELD Mosje Dajan is ongetwijfeld een naam die alom bekend is - of hel nu averal zo'n goede naam is, mag men zich afvragen. Zeker in de ge lederen van de Israëlische Arbei derspartij zal men hem niet erg meer eren nu hij kennelijk overge lopen is naar de overwinnaar bij de verkiezingen, de Likoedpartij van Begin. En in die partij zelf is men ook niet- onverdeeld gelukkig met het binnenhalen van de havik Da- jan. Maar de grote vraag is, vooral wanneer Dajan inderdaad op de hem toegedachte post van buitenlandse zaken komt, hoe hij zal staan aange schreven met name in Washington. De Amerikanen hebben vanouds be wondering gekoesterd voor Dajan als oorlogsheld - hij heeft inderdaad als strateeg enige presaties geleverd die er mochten zijn. Maar daarna is zijn carrière niet helemaal op de zelfde voet verder gegaan. Voor hel buitenland is Dajan vooral de havik geworden die eigenlijk zijn faam voor een groot deel gebruikte om annexatie van de westelijke Jor- daanoever te vorderen, waarbij ze ker naar hem meer geluisterd werd dan naar zomaar iemand. Deze hou ding betekende bovendien dat Da jan een echte hinderpaal werd op de weg naar vrede zoals die al sinds lang in de VS wordt gezien. Carter heeft juist nog eens op een persconferentie te verstaan gegeven dat teruggeven van die J or daan- oever hem volkomen redelijk lijkt - hij wil het niet opdringen, maar de goede verstaander kan begrijpen dat hij zeker geen steun zal geven aan enige Israëlische regering die legen deze gedachtengang in zvil gaan. En dat is toch wat men van Dajan mag verwachten. Het persoonlijk aanzien van Dajan was in Israël al aardig geslonken, doordat men hem in grote mate ervoor verantwoordelijk stelde dat de Israëlische strijdmacht in de oktoberoorlog van 1973 toch werd verrast - een levensgevaarlijk ge beuren voor de staat waar men maar net bij overeind is kunnen blijven, al heeft het de rekening der verliezen wel fors opgejaagd. Niet iets waarvoor men Dajan dankbaar kon zijn. Duo Begin/Dajan En nu gebeurt dit. Dajan die wel eens een nors dwarsliggerig geluid liet horen, maar die overigens steeds te kennen gaf dat hij zich erbij neer had gelegd dat zijn politieke rol was uitgespeeld. Hooguit kon hij nog een beetje op het geweten van de voor mannen in zijn partij werken. Als zodanig kon men het ook opvatten dat hij weigerde erg -te treuren om de nederlaag van de Arbeiderspartij Maar dat hij nu met Begin in zee gaat is wel een opportunisme dat weing heel laat van het image van onkreukbare principiële kerel dat zo zorgvuldig om hem was opgebouwd. Temeer daar het er alle schijn van heeft dat Dajan er in zijn berekenin gen ook wel van is uitgegaan dat Begin - die al weer naar het zieken huis moest - best eens kon bezwij ken aan de zware premierstaak. Da jan zou dan goede kans hebben om toch weer zijn rentree in de politiek te maken en nog wel als premier en partijleider. Zo bezien lijkt hei er veel op dat het duo Begin-Dajan - als het wer kelijk aan de slag kan gaan na wat interne strijd - een hyperconserva tief beleid gaat voeren dat iveinig uitzicht biedt op sukses bij kontak ten met de Arabische buren.. Twee haviken die desnoods zelfs ruzie met de,VS durven trotseren in de over tuiging dat zo de natie weer hard gemaakt kan ivorden, wat ze ook een groot goed achten. De realiteit is echter dat zowel Begin als Dajan gerekend mogen worden tot de po litici die zoveel mogelijk proberen te bereiken van wat kan en die geen zin hebben achter het onbereikbare DEN HAAG, 2-6. Spekulanten hebben kans gezien miljoenen gul dens „te verdienen" aan de ver koop van het voormalig, hote' Witte- brug in Den Haag aan het ryk. Dat gaat daarin het Internationaal In stituut voor Sociale Studies onder brengen. De Algemene Rekenkamer maakt hier melding van in- haar jaarver slag over 1976. Het gebouwenkom- plex van- 'hotel Wittebrug werd op 16 april 1974 - nadat de onderhan delingen over de verkoop aanvanke lijk waren afgesprongen - aange kocht voor 9,7 miljoen gulden. In augustus 1973 was de waarde van VENSTER wan te hollen. Als Carter de twee heren zeer duidelijk kan maken dat hij zo pas na zijn eigen verkiezing niet zoveel rekening hoeft et houden met de Joodse stemmen in de VS, dan moeten ze wel naar hem luiste ren. Onmiskenbaar is trouwens ook in de VS dat de Joodse groeperin gen daar langzaam aan een stuk minder automatisch achter alles staan wat in Israël wordt beweerd. Wat nu een nadeel lijkt kan later een voordeel zijn. Als een onver dachte havik als Begin en iemand- als Dajan toegeven dat bepaalde concessies nodig zijn zullen ze grif geloofd worden: als die twee het zeggen dan is inderdaad wat ze lie ver ivillen niet te verwerkelijken. Van deze twee zal Israël beter een harde boodschap aksepteren dan van wie anders ook. Maar de kans is groot dat het wel even duurt voor het zover is. „Flitsen" uit het buitenland PARIJS. De Franse nationale ver gadering heeft met algemene stem men het voorstel van de regering goedgekeurd om de officiële pen sioengerechtigde leeftijd van vrou wen terug te brengen van 65 naar 60 jaar. KEULEN. De „medaille 1977 voor de 'bescherming van de natuur" wordt dit jaar uitgereikt aan de Amerikaanse president .Jimmy Car ter, zo heeft het comité voor de be scherming van het milieu bekend gemaakt. Volgens de voorzitter van het comité, Klaus Reuken,'valt Car ter deze eer te beurt voor zijn „ge durfd energieprogramma". DJIBOUTI. In de spoorlijn Addis- Abeba-Djibouti zijn twee bruggen opgeblazen en een trein aangevallen, zo is in Djibouti vernomen. Een spoorwegarbeider werd door schoten gewond. CAIRO. De Egyptische minister van justitie, Ibrahim Kalyoubi, heeft bekendgemaakt dat 176 personen voor het hooggerechtshof voor staatsveiligheid terecht moeten staan op beschuldiging van het vormenw van- clandestiene communistische W organisaties met. het doel cbe rege-®: ring met geweld omver te werpen.' MOSKOU. Een districtsrechtbank in Meskou heeft de Joodse activist Iosip Begun tot twee-jaar binnen landse verbanning veroordeeld op "beschuldigig van landloperij. LONDEN. Tot eind volgend jaar zat iii Groot-Brittannië de economie maar langzaam groeien, zal de in flatie groot blijven en zall de werk loosheid toenemen. Dat voorspelt he; Instituut voor Economisch en So ciaal Onderzoek (I.E.S.R.) in Londen. NANCY. Een 37-jarige man uit Nomeny in de omgeving van Nancy in het Franse gewestLotharingen is het slachtoffer geworden van een ongewoon ongeval. Toen de man na I de bereiding van een aardappelsa lade de gebruikte mixer wilden schoonlikken, kostte hem dat de punt van zijn tong. Doordat hij per ongeluk het apparaat weer in wer king zette. SALISBURY. De Rhodesi-sche re gering heeft z'i'ch woensdag krach tig verdedigd teg;en een storm- van internationale kritiek op haar mi litaire aktie binnen het grondgebied van Mozambique. Volgens de Rho- dësische lezing werd ze tot die ak tie gedwongen en trad ze op ter verdediging van haar burgers, zowel zwart als blank. het complex met inbegrip van de nog aanwezige inventaris nog ge taxeerd op iets minder dan zeven miLjoen gulden. Bij nadere bestude ring van de transaktie bleek het de Rekenkamer, dat het complex in noveber 1973 op één dag tweemaal van eigenaar is verwisseld, waarbij de aankoopprijs steeg van 5,7 tot 8 miljoen gulden. In een brief aan de minister van onderwijs en weten schappen heeft de Rekenkamer er haar twijfel over uitgesproken of „de aan het regeringsbeleid te stel len ethische maatstaven verdragen, dat de rijksoverheid als sluitstuk fungeert van een zo in de spekula- tieve sfeer liggende transaktie." Advertentie MADRID. De bekende Spaanse politieke gevangene en schrijfster Eva Forest is ontslagen uit de vrou wengevangenis Veserias van Ma drid. Haar invrijheidstelling is voor lopig. WASHNGTON. De Sowjetrussi- sche ambassade in Washington heeft geweigerd een visum te verstrekken aan- de Amerikaanse advocaat Ed ward Bennett Williams, die naar de Sowjet-Unie had willen gaan ter verdediging van de dissident Alex ander Ginzboerg. KUALA LUMPUR. Een uit Singa pore afkomstig luxueus passagiers schip, de 18.739 ton metende „Rasa Sayang", is donderdag in brand- ge raakt, toen het met. 700 passagiers en 200 bemanningsleden in de Straat van Malakka voer. Alle passagiers kenden, ongedeerd van 'boord worden gehaald, maar enkele bemannings leden die in paniek overboord waren gesprongen, zouden zijn verdronken. ROME. Uit de gevangenis van de Noord-Italiaanse stad- FoiTi zijn donderdagochtend vroeg acht .inwo ners ontsnapt, onder wie een lid van de stadsguerrill-abeweging „Rode Brigaden", zo heeft de politie be kendgemaakt. BAGDAD. De organisatie voor de bevrijding van Palestina (PLO) over weegt niet een erkenning van Israël. Zij zal zich ook verzetten tegen een regeling van het Arabisch-Israëli- sche konflikt op basis van de reso luties 242 en 338 van de Veiligheids raad. DEN HAAG, 2-6. Het Prins Bern- hardfonds, ook wel Anjerfonds ge noemd, heeft dit jaar f 11 miljoen beschikbaar voor financiële steun aan culturele arbeid. Aldus is beslo ten op de gehouden jaarvergadering van het algemeen bestuur. Een deel van het geld wordt be steed voor het. natuurbehoud. Vorig jaar ds voor het eerst subsidie tot een bedrag van ruim zeven ton ge geven voor natuurbescherming. Advertentie meelstraat 31 zierikzee LEIDERDORP. Met de uitreiking van diploma's aan een drietal leer lingen, Belinda Kladders, Emiel van Doorn en Jeroen van Egmond, heeft zijne koninklijke hoogheid prins Claus woensdagmiddag hét Rijn lands Instituut voor ondernemerson derwijs in Leiderdorp geopend. De prins wees in zijn openingswoord op de nuttige en belangrijke funktie, die de middenstand in de maat schappij vervult. Vis Wat biedt de BEELDBUIS ZONDAG 5 JUNI NED. I: De TROS begint de avond met een aflevering van de detective serie Switch. De misdaadbestrijder Pete heeft een afspraakje met een aantrekkelijke dame, die korte tijd na hun ontmoeting wordt ontvoerd en verkocht als blanke slavin. Ver volgens de bekroonde dokumentaire Beauty Daisy, Violet, Grace en Geoffrey Morton. De film biedt een intieme blik op het leven van een boer uit het Engelse Yorkshire en zijn paarden. Met behulp van zijn dieren bewerkt deze boer zijn land op een manier die een eeuw geleden de normale werkwijze van de Engelse agrariër was. Vervolgens meldt de TROS zich met het muzi kale programma N.V. Vogelensangh. In deze show treden uitsluitend vrouwen aan het voetlicht. Namelijk de dames Du Kramer, Dianne Mar- chal, Jeanne Mason en Deniece Williams. Het derde deel van de Nixon-interviews met David Frost. De onderwerpen zullen onder meer zijn de oorlog in binnen- en buiten land (studentenrellen en Vietnam), de affaire rond Daniël Ellsberg en enkele facetten van het Watergate- schandaal. Het laatste nieuws gaat er om half elf uit. TELEAC brengt 's middags een programma naar aanleiding van de open school en haar proefprojekten waarmee in september in ons land wordt gestart. Vervolgens brengt de NOS een re portage uit het Koninklijk Gala dat 30 mei in Londen werd gehouden ter gelegenheid van het zilveren re geringsjubileum van de Engelse vorstin Elisabeth de Tweede. Tijdens dit gala werden onder meer hoogte punten uit het opera- en balleireper- toire gepresenteerd. Na de Vesper uitzending van het IKON komt, de NOS nog enige tijd met -beelden van de internationale tenniskampioen schappen van Frankrijk. NED. II: De jeugd kan zich amu seren met het negende deel van de avontuurlijke serie Polly in Spanje. Vervolgens kunnen de sportliefheb bers zich voor de buis scharen, want Studio Sport brengt sportnieuws uit binnen- en buitenland. Daarna gaat het doek op voor de. laatste afleve ring van Varen maar, de informa tieve serie over de watersport in ons land. In deze laatste aflevering wordt de schijnwerper gericht op de schoonheid van de provincie Zee land. Er wordt een indruk gegeven van de nieuwe vaarmogelijkheden door HENK VAN HEESWIJK in dit gebied. De NOS gaat verder met een aflevering van de serie De wonderbaarlijke beginjaren van de film, rond het jaar 1900. Hierin worden fragmenten getoond uit eni ge films vol avonturen en geweld uit de beginjaren van de film. De NOS heeft tenslotte nog een programma te bieden rond de in Amerika gebo ren zangeres Cathy Berberian, Deze zangeres is internationaal bekend om haar vocale veelzijdigheid en sterke persoonlijkheid. In haar pro gramma Cathy's Songbook zijn wer ken opgenomen van onder anderen Monteverdi, Purcell, Mendelssohn, Debussy en ook de Beatles. ZONDAG 5 JUNI NED. I: 14.00 Teleac; 15.30 Teleac; 16.00 Nieuws; 16.02 Koninklijk Gala: 17.00 Vesper; 17.32 Tennis; 18.55 Barbapapa; 19.00 Nieuws; 19.05 Switch; 19.55 Beauty, daisy violet, Grace en Geoffrey Morton; 20.45 N.V. Vogelensangh; 21.25 De Nixon- interviews; 22.35 Journaal. NED. II: 18.55 Kortweg; 19.00 Polly in Spanje19.25 Studio Sport; 20.30 Varen, maar...; 21.10 De won derbaarlijke beginjaren van de film; 21.35 Nieuws; 21.40 Cathy's song book; 22.35 Journaal. MAANDAG 6 JUNI NED. I: De KRO begint haar pro gramma met een aflevering van de grappige tekenfilmserie The Flint- stones en het' tiende deel van de avonturenserie De avonturen van Konny en zijn vriendjes. Vervolgens gaat het doek op voor de wervelende zang- en dansshow Michael Fugain et le Big Bazar. Deze artiestengroep heeft in haar vaderland grote suk- sessen- geoogst. Vervolgens een korte film getiteld Gijs van Groenestein, straatveger. Een 48-jarige Amster damse straatveger en zijn beroep zijn het middelpunt, van deze film die gemaakt werd 'in opdracht imn de Commissie Bestrijding Stadsvervui- ling. Na het journaal heeft de KRO alsenige programma nog te bieden de eerste editie van de nieuwe serie Naleven in de lage landen. Deze se rie, gemaakt door Simon van Adel- berg, is gewijd aan de zondagschil ders. In het eerste deel wordt het aksent gelegd op enige mensen die op latere leeftijd zijn gaan schilde ren, onder wie een oud-bankwerker, een, oud-stratemaker en een herber gier. Voordat het laatste nieuwe wordt uitgezonden, is er een korte aflevering van de Stichting Sym biose. NED. II: De VARA laat de kijkers „Graag een glas cognac." Een paar minuten later zitten ze bij het raam, ieder in een hoek van het vertrek, roken en de man nipt van de cognac. Het daglicht begint te verdwijnen. Frida doet één sche merlamp aan en gaat dan weer zt- ten, nu ontspannen. In haar hoekje, haar blote voeten in een paar mui len. Ze heeft even getwijfeld maar was blij, dat ze eindelijk haar pan ty's uit had. Hij moet me maar ne men, zoals ik 's avonds ben, besloot ze tenslotte. Intussen is ze nog altijd nieuwsgierig naar zijn voorstel. Wat hij. wil zeggen. Misschien heeft-ie een baan voor me. Als het meer geeft, weet ik nog niet, wat ik doe.. Maar niet op korte termijn, want ik moet drie maanden tevoren opzeg gen, dat staat in mijn kontrakt. Daar moet ik me aan houden. Zou hij nog het een en ander te doen hebben? Misschien wil hij een privé-seki;eta- resse. Nou, ik kan steno en typen en mijn Engels ma'g'er ook zijn, dacht ik. Maar goed, als. je zoiets voorstelt, riskeer je toch geen klap? Nee, het is vast wat. anders. Ze kan. haar nieuwsgierigheid nauwelijks be dwingen en weet; dit is mijn groot ste ondeugd. Tenslotte zegt ze: „Wel, ik hoop, dat de hele entourage hier dusdanig is, dat u uw vraag kunt stellen. Tenzij u het alsnog liever door de telefoon wilt doen." De man- kuchtéven, neemt nog eèn slokje van de cognac en maakt dan de hall" opgerookte sigaret uit, „Misschien ga je me straks uitla chen begint hij, nadenkend en naar woorden zoekend; „dat heb ik eigenlijk 'al ingecalculeerd..- Mis schien ga je ergens mee smijten bij voorbaat verzeker ik je, dat ik het zal vergoeden, als je weer tot bedaren bent gekomen. Misschien gooit u me meteen op straat, als u dan maar geen schandaal maakt. Ik ga dan wel eigener beweging. De Woensdag 8 juni, 19.55 uur, Ned. I: Hilde Breitner. Nieuwe machines brengen onrust onder de vrouwen. Ze moeten geconcentreerder en sneller werken. Ook Hilde Breitner. nader kennis maken met Het intie me leven van de vos. In deze na- tuur dokumentaire wordt Herteld over hel instinct en de intelligentie van de vos. Aan deze film is vier jaar gewerkt. Vervolgens kan men naar een aflevering van de komedie serie Addams Family kijken. De le den van de Addams familie nemen liefdevol een man op die met zijn motor tegen een boom is gereden. Na het journaal een aflevering van de detectiveserie Jim Rockford. Een restauranteigenaar roept de hulp van Rockford in als zijn dochter door onbekenden in elkaar wordt geslagen. Rockford heeft er alle moeite mee om te voorkomen, dat man voor eigen rechter gaat spe len. Problemen van kijkers worden voor zover dat mogelijk is opgelost door VARA's Ombudsman Johan van Minnen. Voordat men naar de aktualiteitenrubriek Achter het Nieuws kan kijken kan men zich amuseren met het Duitse tv-spel de Pendelaar. Dit korte spel gaat over een jonge kantoorbediende die da gelijks per trein naar kantoor reist, altijd stipt op tijd komt, maar op een gegeven moment besluit de da gelijkse sleur te doorbreken. Een realistisch gegeven, want er zijn ongetwijfeld veel mensen, die wel eens naar kantoor of fabriek zouden willen gaan op een tijdstip dat al leen henzelf zint. Achter het nieuws wordt gevolgd door een uitzending van De Vrije Gedachte over de atheïst Ben Polak. De uitzending op dit net wordt besloten met een filmpje van de Stichting Socutera over Nederlands Vrijwilligers werk ih Boven Volta. MAANDAG 6 JUNI NED. 1: 10.45 Schooltelevisie; 18.45 Barbapapa; 18.55 Nieuws; 19.05 The Flintstones; 19.30 Konny en zijn vrienden; 19.55 Michel Fugain et le Big Bazar; 21.15 Gijs van Groene stein, straatveger; 21.35 Journaal; 21.50 Naïeven in de lage landen; 22.40 Symbiose; 22.45 Journaal. NED. U: 18.45 Kortweg; 18.5 5 Nieuws; 19.05 Het intieme leven van de vos; 19.30 Addams family; 20.00 Journaal; 20.25 Jim Rockford; 21.15 Ombudsman; 21.40 De pendelaar; 22.15 Achter het nieuws; 23.05 De Vrije Gedachte; 23.20 Socutera; 23.30 Journaal. 14 zaak is ik ben er half ziek van Frida wil je met me trouwen?" Frida Kasteleijne heeft zo het een en ander in haar negen en twintig jarige leven meegemaakt. Vaak min der prettige dingen. Je kunt rustig zeggen: een aantal teleurstellingen. Vrienden, die al heel gauw wat meer wilden dan een hand én eèn zoentje. Met als gevolg, dat ze zich steeds meer is gaan pantseren. Na wat ze in haar studententijd had meegemaakt, wist ze: de meeste mannen willen je het liefst zo gauw mogelijk horizontaal hebben. En dan nog bij voorkeur met zo min moge lijk kleren aan. Daar pas ik voor. Er is nog nooit iemand geweest in mijn leven, van wie ik naar waarheid kon zeggen: hij heeft enige indruk op me gemaakt en misschien kom ik te eniger tijd wel zover, dat ik er zelf naar ga verlangen. Tot mi toe bleef me dit bespaard en ik heb me hele maal verzoend mét de wetenschap, dat ik waarschijnlijk tot-mijn" pen sioen toe de ongetrouwde- juffrouw óf mevrouw Kastéleijne zal 'blijvem,; in een boekwinkel. Of dit een al of niet aanlokkelijk ..'vooruitzicht-' is," daar heb ik me feitelijk nooit in verdiept. Ik was tevreden met de status van het moment, omdat ik tot op zekere hoogte kan doen en, laten, wat ik zelf wil. Mijn werk bevalt me, het brengt behoorlijk geld op, ik ben geen uitgaanstype, tevreden niet weinig, dus ik houd geld over. Dat -me later op de een of andere, wijfce van pas kan komen. Meer eisen stél ik niet aan mijn" lévèm Maar nu,.. Ze zit de man met open mond aan te kijken en begint geleidelijk aan te lachen. Eerst geruisloos, dan hoorbaar en luider en luider, tot ze het uitschatert. „De mooiste mop, die ik ooit heb gehoord!" (wordt vervolgd) moet men houden WAGENINGEN, 2-?6. Waar dat mogelijk is zal een verschuiving van het jagen op vis naar het houden van vis bevorderd moeten worden. De overbevissing is zover voortge schreden, dat op lange termijn een daling van de viskonsumptie per hoofd van de wereldbevolking ver- waóht moet worden, wanneer er geen uitgebreide visteelt komt. Prof. dr. E. A. Huisman betoogde dit in zijn inaugurele rede als hoog leraar in de visteelt en de visserij aan de Landbouwhogeschool te Wa- geningen. Hij is in heel West-Euro pa de enige hoogleraar op dit vak gebied. Zo'n verschuiving van visjacht naar visteelt zal volgens de nieuwe hoogleraar slechts mogelijk zijn als de ontwikkelde landen de ontwik kelingslanden daarbij helpen: de tropische wateren bieden verreweg de beste omstandigheden voor het hooiden van vis. Accountantskantoor afd. assurantiën alle verzekeringenpensioenadviezen, financieringen, hypotheken Lindenlaan 3 Telefoon 01870-3477 Middelhamis Ze snakt gewoon naar een bad, maar weet, dat ze een hele poos wakker zal liggen om te piekeren over datgene, wat hij haar morgen ochtend door de telefoon zal willen vragen. Ze hakt de knoop door. „Rij maar verder tot voor mijn kamers. Ik woon op nummer zeven en twin tig. Boven huur ik kamers en ik kan ontvangen, wie ik wil. Zeker een man van een en zestig." Hij knikt, schakelt in en rijdt een veertigtal meters de straat in om voor het bewuste pand opnieuw te stoppen. Zwijgend stappen beide mensen uit. Terwijl de man zijn wa gen afsluit, opent Frida de deur. In. de enkele sekonden, dat ze wacht tot hij bij haar is, ziet ze dat mevrouw Lagerweg' in de voorkamer zit en naar haa:: kijkt, maar dat zal haar een zorg zijn. Frits van Bósseridrecht kan mijn vader zijn, zelfs mijn grootvader. Dus gaat de man" de trap op, gevolgd door Frida. In de grote kamer wijst ze hem een stoel en zegt: „Maak het u gemakkelijk; ik. wil me eei'st een beetje opfrissen. Ergens liggen er wëL sigaretten en kijk alsjeblieft niet naar de rommel; er is in jaren geen man boven ge weest, dus ik keek.hooit zo nauw." De man gaat zitten en zegt ia- chend: „Hardstikkè leuk woon je hier; ga je gang. Als je een echt rommelige kamer Wilt zien, moet je eens op een donderdag bij mij thuis komen, want vrijdags is de werkster er en die ruimt dan allés weer een keer op." In de badkamer kleedt. Frida zich. uit en wast zich in a nuthsell, waar na ze wat gemakkelijker kieren aan trekt. Binnen een kwartier is ze te rug in de kamer. „Ik heb eeri zeer bescheiden voorraad drankjes, maar als u genoegen wilt nemen met een likeurtje wachtik heb zo waar nog cognac. Een enkele keer doe ik wel eens een scheutje in de koffie."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 7