„Andere (bank)-wereld" op een paar passen van de oude Amro-bank aan het Havenpark Chr. woningbouwvereniging Schouwen-Duiveland bestaat vijf-en-twintig jaar t><- Nieuwe kantoor Zierikzee wordt heden (vrijdag) geopend Vissen en drinkwaler- kwaliteit Lijst van aktiviteiten GEMAKKELIJK SPAREN ess STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 3 juni 1977 Nr. 22108 intrek zullen kunnen nemen. Ook de laatste 9 van deze huizen beginnen nu flink op te schieten. Dit zijn dan de eersten van de 47 woningen, die momenteel door verschillende aan nemers in het bestemmingsplan Oosterland I worden gebouwd. OOSTEKLAND/OUWERKERK Hervormde dames naar Arnhem Begunstigd door mooi zonnig weer maakte de Hervormde vrouwenvere niging „Martha", alhier, in kombi- natie met de Hervormde zustervere niging van Ouwerkerk, op woensdag 1 juni j.l. hun jaarlijkse reis, ditmaal met als eindpunt Arnhem. Per autobus van de firma Van Oeveren uit Zierikzee, met als chauf feur de heer C. Dekker, vertrok men ongeveer 'half acht van het bus station Burgem. van der Hayestraat en reed regelrecht via de Grevelin- gendarn naar Gorkum waar men cm half tien arriveerde en koffiedronk. Hierna werd vertrokken naar de „Westerbouwing" aan de Rijn. Hier bestond de mogelijkheid om niet en kel met de bus naar Arnhem te gaan maar ook per schip. Van het laatste werd door verschillende deelneem sters gebruik gemaakt. Kwart voor twaalf was men te Arnhem waar sommigen de voorkeur gaven het bekende openlucht museum te be zoeken. maar anderen, die dit al meer bewonderd hadden, gingen lie ver winkelen. Omstreeks drie uur werd de bus weer bestegen en reed men naar de Postbank, bekend om zijn mooie natuur. Hier maakte men wandelingen en. genoot van al het schoons dat te bcwodcren Viel. Hier vandaan vertrokken, arriveerde men omstreeks zes uur in het Utrechtse Houten, waar in hotel-restaurant „De Roskam" de bezoeksters een uit muntend diner wachtte. Om half acht werd de terugreis aanvaard. Namens de vereniging Ouwerkerk sprak mevr. Den Bleijker dankwoor den tot de chauffeur voor zijn goede zorgen tijdens deze reis. Voor de Oosterlandse vereniging deed zulks mevr. J. Stoutjesdijk-Borst. (Vervolg van pag. 1) zodanig dat ze stierven of zodanig reageerden, dat ze niet meer tegen de stroom in konden of wilden zwemmen. Maar wel vertoonden de vissen na die achttien maanden ernstige afwij kingen als gevolg van een chronisch te hoog gifgehalte. Ongewenst Nu behoeft dit nog niet tot onge rustheid te leiden, het Rijnwater wordt gezuiverd, mensen kunnen veel beter tegen hel gif dan vissen, maar de situatie die ontstaan is mag wel ongewenst en onveilig worden genoemd. Immers: 1- Er wordt voortdurend voor vissen chronisch giftig water ingenomen door de oppervlakte wa terleidingbedrijven, die Rijnwater gebruiken. 2. de zuivering is wel goed, maar niet volledig en 3. ingeval van een ernstige be drijfsstoring kan een gevaarlijke si tuatie ontstaan. De situatie met betrekking tot het Maaswater is, gezien de gemeten con centraties aan verontreinigingen, een stuk beter. Echter meer zekerheid hierover zal pas ontstaan wanneer dit proef-on- dervindelijk wordt vastgesteld. Het gebruik van spaarbekkens en duin filtratie zorgt in elk geval voor een aanzienlijke kwaliteitsverbetering. Te streven naar een sterke kwali teitsverbetering van het oppervlak tewater is een levensbelang. Door middel van fysisch-chemische appa ratuur en biologische proeven moet men het oppervlaktewater continu blijven controleren, om voortdurend zoals in de wet staat, deugdelijke kwaliteit drinkwater te kunnen le veren aan onze consumenten nu, en in de verre toekomst, aldus dr. Poels. ZIERIKZEE, 2-6. Van tie oiule bank naar de nieuwe is maar een kweslie van een paar nieters. Maar de nieuwe bank vormt wel een geheel andere wereld' in vergelij king met bel pand dat de AMRO te Zierikzee zovele ja ren als trouwe zetel beeft gediend. Een kijkje in hel benedengedeelte van de nieuwe bank. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 1-6. De Christelijke Woningbouw vereni- A1 maakt „een gang naar de bank" voor het publiek dus wat afstand betreft heel weinig verschil met vroeger: vanaf heden wordt de AM RO-cliëntele wèl in een totaal an dere omgeving ontvangen. Men zou het gerust een „bankpaleisje" kun nen noemen: het nieuwe geheel dat in dé plaats gekomen is van de vier oude centrumpandjes in het hartje van de stad, aan het Havenpark. Heden (vrijda:g)-middag wordt het nieuwè AMRO-kantoor officieel ge opend door hung.emeesLer Th. H. de Meester en vanaf dat. moment - in feite eigenlijk vanaf maandag a.s. - zal de nieuwe zeer representatieve vestiging het publiek volledig toege rust naar de eisen van de moderne tijd tegemoet kunnen treden. Er is enorm veel ruimte in de nieuwe bank en dat betekent volop mogelijkheden voor 'het dagelijks werk van de twintig medewerkers en: medewerksters, onder leiding van direlvteur de 'heer W. Sehfaiver. Beveiliging Er is in de nieuwe bank weinig aan de aandacht van architecten, aannemers en medewerkers aan de bouw ontsnapt maar „voorop" is toch wel duidelijk de beveiliging van het gebouw en uiteraard de daarinvigerende (geld)-middelen komen, te staan. D<? kansen van het „slagen" van een overval lijken dui delijk tot een minimum te zijn te ruggebracht, ün de eerste plaats al omdat er nimmer geld in. de voor de ontvangst van het publiek be stemde benedenzaal aanwezig zal zijn. Stortingen en betalingen worden namelijk via een elektronische bui zenpost geregeld vanuit een met pantserglas, en hermetisch gesloten deuren beveiligde ruimte, op één der verdiepingen van de bank. Dit draagt er uiteraard toe bij. dat -zaken op ontspannen wijze kun nen. worden geregeld. Voor die za ken is er trouwens ook volop de ruimte: er zijn niet alleen ach.l balles - gemakkelijk van. zowel de voorzij de als de achterzijde te bereiken - maar bovendien nog drie zg. „spreek"balies. die noden tot een „zit". Priyacy is trouwens ook volop te vinden in de aparte spreekkamers. Kluis „ver" 1 De kluis en safeloketten zijn even eens „ver" van de- openbare weg gehouden: deze'zijn bereikbaar via het fraaie open gehouden, trappen huis. evenals de" beveiligde ruimte waar de kassiers aklief zijn. Wat nog 'blijvend herinnert aan definitief voorbije tijden zijn de ou de plafonds in diverse daarvoor in aanmerking komende ruimten. Een mooi plaatsje in de nieuwe bank kregen fotopanelen van fotograaf Joh. D. C. Berrevoets en een bron zen -wandplastiek - een silhouet van de stad Zierikzee - van Ad Braat. De bouw stond onder supervisie van architect D. Littcoy van het bouwburo van de AMRO-bank en kwam tot stand onder leiding van archiitectenburo Schuch en Kraamer. Hoofdaannemer was aannemingsbe drijf Ligtendag b.v. te St. Philips- land. Het schilderwerk werd uitge voerd door firma gebrs. Koster, het straatwerk door fa. L. v. d. Velden te Bruinisse. M. Korporaal b.v. te Oud-Beijerland en W. A. Lievense te Nieuwerkerk tekenden resp. voor de c.v. en elektrische installatie. de jaarlijkse ledenvergadering in liet Nederlands Her vormd verenigingsgebouw waarvoor een goed belang stelling was van de zijde van de leden. In zyn openingswoord zei voorzitter de heer B. de Groot dat de vereni ging deze maand vijf en twintig jaar bestaat. Hij richtte zich voorts tot de heer S. A. Jumelet, bestuurslid van de vereniging en feliciteerde hem met de koninklijke onderscheiding die hy in april had mogen ontvangen. De heer Jumelet kreeg een enveloppe met inhoud aangeboden, een bijdrage voor de draagmedaille. Advertentie -VandaHonkon aan morgen. Rcclil op liet doel a i: sludiTen,-trouwen,bouwen.reizen... 'n Goed'spaarplan - elke maand een vast bedrag-maakt wensen snel bereikbaar. Dal kan automatisch van uw salaris ol' pensioen bij de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Gerestaureerde fundamenten Uitgaande van de Stichting tot In standhouding, Van Objecten van Cul turele Waarde in de. provincie .Zee land, vindt op dinsdag 21 juni de officiële opening plaats van de ge restaureerde fundamenten van: het kasteel „Hellenburg" te Baarland (Z.B.). De opening wordt verricht door burgemeester: G. H. E. M. van Waes, burgemeester van Borsele. Sportdag P.LZ. Op zaterdag 18 juni a.s. wordt op het sportpark te Steenbergen de jaarlijkse sportdag van de P.J.Z. ge houden. Op het programma staan zowel teamsporten als individuele sporten. ZIERIKZEE Fototentoonstelling Het tentoonstel'lingsseizoen is ook voor wat 'betreft „'-t Lange Dus" weer begonnen. De start wordt ge maakt met een expositie van foto's van de fotografe Emi'ly Stakenburgh. Het werk is op de normale winkel- openingstijden te zien. BURGH Exkursie Personeelsvereniging De Personeelsvereniging van de Gemeente Westerschouwen 'bracht een dezer dagen een bezoek aan de meeuwenkoloniés in de Boswach- terij Westenschouwen. Het gezel schap werd rondgeleid door de hoofdopziener van de Boswachterij, de heer S. Roos. De dames en heren hebben met interesse de broedende vogels (er waren nog geen jonge zilvermeeuwen) bekeken en na af loop sprak de voorzitter, de heer W. van Meer ten een hartelijk dank woord tot de rondleider. NÜORDWELLE/SEROOSKERKE Schooljeugd op reis Woensdag j:l.. maakten de leerlin gen van de openbare basisscholen van Noordwelle en Serooskerkc hun jaarlijkse schoolreis. Óm. acht uur vertrokken de jeugdige reizigers en de bus voerde hen via Breda en Turnhout naar „Bobbejaanland" bij het Belgische plaatsje Lichtaavt. Daar werd- ondermeer..'een; rit ge maakt met de monorail. In het begin van de middag werd de reis voortgezet en ging hel via Baarle-Nassau naar het bekende „Bosbad Hoeven". 1-Iier werd o.a. gezwommen in het verwarmde bui tenbad. Ook nu weer ging de lijd veel te snel voorbij. Na in Zierikzee nog wat gegeten.te hebben werd even na half acht de woonplaats weer. bereikt, waar de kinderen door hun ouders werdén opgewacht. Mede door het mooie wèer werd het een bijzonder prettig verlopen reis. SCHARENDIJKE Oud papier Op -zaterdag 4 juni wordt .door s.v. Z.S.C. weer oud-papier opgehaald. Het ligt in de bedoeling voortaan elke zaterdag weer oud papier op te halen. Gebundeld gereed gezet be vordert een snelle afvoer. DREISCHOR Opbrengst kollekte Te Dreischor werd weer gekollek- teerd voor Sonnevanck/Zonneglo- reri. Het mooie resultaat was f 197,48; hiervoor wordt; dank gebracht aan de. kollektantjes en allen die gaven. NIEUWERKERK Serenade bij jarige muzikant Even na zeven uur ontstond giste ren (donderdag)-avond een gezellige drukte in de Nieuwerkerkse Hoge Kerkstraat. Daar arriveerde toen nl. bij het woonhuis van de familie W. Radewalt het plaatselijke muziekge zelschap „Oefening en Uitspanning", samen met het korps „Nu met Hope" uit Bruinisse en de drumband, het geheel onder leiding van dirigent A. Radewalt. De muziek bracht een serenade bij de jarige heer W. Radewalt, die na enige vrolijke marsen namens „de muziek" werd gelukgewenst door de voorzitter de heer A. Heijboer. De jarige bood de voorzitter een voor de .muziek bestemde envelop met in houd aan. De hoop werd uitgespro ken dat de heer Radewalt nog vele jaren in de korpsen zal mogen mee- blazen. OOSTERLAND De Nivonette-woningen Naar wij vernamen ligt hel in de bedoeling om de eerste van de. 17 Nivonette-woningen, die hief ter plaatse door de firma Pr.inc.ei aanne mersbedrijf uit Haaftistëde aa'n cle Dr. Schutterstraat worden gebouwd, op niaandag 20 juni op te leveren, zodat dan de eerste bewoners hierin hun Het jaarverslag over 1976 gaf een overzicht van hetgeen tot stand is gekomengekomen en 'verbeterd. Zo werd onder andere genoemd de uit breiding van de c.v. installatie in de bejaardenwoningen Mosselslraat/' Oesterstraat. Hierin werden in de bijkeukens een radiator geplaatst waar tot dusver nog geen verwar ming aanwezig was. Centraal antenne-systeem Bij een tweetal komplexen werd het centraal antennesy'steem uitge breid en een woningmarkt werd ge organiseerd te Oosterland en Brui nisse, waarvoor een goede belang stelling bestond. Het schilderwerk van de woningen heeft de speciale aandacht van het bestuur; het is een meerjarenplan met een schilder overeengekomen die in vier jaar tijd de woningen up to date in de lak zal zetten. Dc plannen voor het bouwen van woningen in beschutte sfeer, waar voor cle woningbouwvereniging een voorlichtingsavond heeft georgani seerd, zijn geheel overgegaan. De bouwplaatsen Nieuwerkerk en Bruinisse waar respektievelijk acht en zeven woningen zouden worden gebouwd vielen al gauw af wegens moeilijkheden met een bestemmings plan e.cl., en ook Oosterland waar. eveneens acht. woningen zouden worden gebouwd, viel tenslotte af, omdat er niet voldoende belangstel ling was om verantwoord verder te gaan. Verder werden de goten van de woningen schoongemaakt en ge- inspekteerd, de gebreken die te voorschijn zijn gekomen zullen wor den gerepareerd. In de Margriet straat zijn zes woningen van een nieuwe voordeur voorzien in hard houten uitvoering. Keukeuenquête Omtrent dé onderhoudsloestand van de keukens in de woningen in de Margrietstraat werd een enquête gehouden. Naar aanleiding van deze uitslag .heeft het bestuur besloten dat alle keukens zullen worden voorzien van een nieuwe aanrecht met twee bovenkastjes. Tijdens de vergadering werd een mcdel getoond. De huurders kunnen een keus maken uit vier kleuren, en hebben de vrijheid zelf ook nog eni ge verfraaiing aan te brengen. Bo ven de aanrecht zullen ook nog en kele rijen tegels worden aange bracht. Deze vernieuwing resulteert niet in een huurverhoging, aldus de voorzitter. De plannen voor de bouw van 32 zogenaamde zorgwoningen nabij be jaardentehuis „In 't Opper" zijn nu, zover rond dat men hoopt in oktober met de bouw te kunnen beginnen. De voorzitter zei dat dc woning bouwvereniging bijzonder veel te genwerking heeft gehad vanuit de regio, wat betreft de bouw van deze zorgwoningen. Deze woningen wor den gebouwd in twee woonlagen cn zyn allemaal twee persoons. Voor Bruinisse is de bouw van deze woning erg belangrijk, omdat er momenteel geen bouwgrond meer beschikbaar is en door middel van doorstroming naar deze woningen ééngezinswoningen vrij komen. De zorgwoningen zullen worden voor zien van een centraal alarmèringsin- stallatie en in de toekomst zal er ook nog een dienstencentrum aan toe worden gevoegd. De toewijzing van deze woningen zal op medische indicatie plaatsvinden. Afscheid De periodiek aftredende, bestuurs leden de heren B. de Groot en A. Verwijs werden met algemene stem men herkozen. De heer K. Brouwer uit Nieuwerkerk werd gekozen in de plaats van de heer S. Overbeeke die zijn bestuursfunktie wenste neer te leggen. De heer Overbeeke is een van de oprichters geweest van de vereni ging en heeft daar met hart en ziel aan gewerkt. De voorzitter zei: „We zijn zeer- dankbaar voor hetgeen u voor de vereniging gedaan heeft" en overhandigde het scheidende be stuurslid een 'boekwerk. .De heer Overbeeke dankte voor de aangebo den atten'ite en zei dat er voor hem een episode is afgesloten, een stuk uit zijn leven, zo zei hij. Hij meende met een gerust hart afscheid te kunnen nemen, wetend dat de ver eniging goed gezond is. Hij zei blij te zijn met de bouw van de 32 zorg woningen die de vereniging een brede basis- geven. Tijdens de- rondvraag kwamen nog enkele klachten naar voren waarna de voorzitter de vergadering onder dankzegging sloot. SEROOSKERKE. Per 1 juni 1977 werd door de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland een nieuwe vuilverdichtingsmachinè in gebruik genomen. Het is een speciaal voor dit werk aangepaste inachine, afge leid van de Caterpillar 930 wiellader, voorzien van stalen wielen. Het totale gewicht bedraagt 12*/s ton. Nieuio voor Nederland is dat deze machine is uitgerustmet air-condi tioning en een geluidarme cabine.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3