h°> s MEVROUW M. KIK-VERTON TE HAAMSTEDE 25 JAAR TELEGRAMBESTELSTER BIJ P.T.T. MEVROUW A. G. STEENDIJK GEVESTIGD ALS CHIRI0P0DISTE-P0D0L00G Delta Cultureel in Grote Kerk te Veere STREEKNIEUWS GEMAKKELIJK SPAREN Praktijk in „Poortambacht" Vandaag denken aan morgen. Recht op liet doel af: studeren,trouwen,bouwen,reizen... ïrGoed spaarpian - elke maand een vast bedrag-maakt wensen snel bereikbaar. Dat kan automatisch van uw salaris of pensioen hij de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Direkteur cle heer H. M. v. d. Post (r.) wenst de jubilerende mevrouw Kik-Verton (l.) geluk met haar-25- jarig jubileum als telegramb est ei st ér. (Foto: Zierikzeesc'he Nieuwsbode) natuurlijk de bestellers uit Haamste de kwamen mevr. Kik feliciteren en de huiskamer veranderde weldra in een bloemenparadijsje. de Roggenplaat. Beiden zijn uitge stapt -en n'a 'in paniek bet bootje aan een paaltje té hebben -vaslge- boiiden zochten ze het hoger op. Daar werden 'ze opgemerkt, door .anr dere sportvissers die. hén doornat naar Damaanzet. terugbrachten. Ze zijn later met een andere boot uit gevaren om 'hun polyester-notedopje op te 'halen, doch hebben het niet meer teruggevonden. SEROOSKERKE Vuilverdichter De nieuwe vuilverdichter. (merk Cartelpilar) die op de vuilnisbelt'te Serooskerke de thans in gebruik zijn de apparatuur gaat vervangen, is dinsdag 1 juni in gebruik genomen. Met deze verdichtef hoopt men een grote besparing te bereiken, om dat het vuil nu veel kompakter wordt opgeslagen, mfct als gevolg minder ruimte nodig en dus langer de grond die men voor dit doel ge bruikt, in exploitatie kan houden. SCHARENDIJKE/ELLEMEET Kollekfe TBC-bestrijding De alhier gehouden kollekte ten bate van „Sonnevanck"-,,Zonneglo ren" (TBC-bestrijding) heeft te Scharendijke/Ellemeet het mooie be drag opgebracht van f 348,75. Een dankwoord komt toe aan alle kol- lektrices en de burgerij. KERKWERVE Auto's botsten Op de beruchte kruising Heuvels- weg/Kakkersweelweg, even buiten Kerkwerve, heeft zich weer een on geval voorgedaan tussen twee per sonenauto's. Uit de richting Kerk werve naderde J. C. K. uit Kerkwer ve de kruising. Ondanks de lage snelheid waar hij mee reed, merkte hij de auto, een Simca, komend van rechts, niet op. Deze auto werd be stuurd door A. H. uit Zierikzee. De Simca raakte de Opel en kwam na een slippartij in de sloot terecht, juist op dezelfde plaats als de Belgi sche auto vorige week zaterdag. Dokter Lodiers uit Noordgouwe ver leende eerste hulp. Het meisje uit de auto van H. kwam met de schrik vrij. De Opel liep aanzienlijke scha de op; de Simca was total-loss. Honden kontra Rode Kruis De jongelui die vorige week de Rode Kruis-zakjes ophaalden, heb ben nog al wat tegenstand onder vonden van loslopende honden op de boerderijen. Er werd enkele malen gebeten. Hopelijk is ieder die een gevaarlijke hond heeft (wat zeker bij de eigenaar gekend zal zijn) be reid om de honden in huis te houden of een andere oplossing te zoeken, zodat mensen die op het erf komen, geen direkt gevaar lopen. Kop-staartbotsing Twee vrienden J. N. uit Oapelle a/d IJssel en D. F. d. Z. uit Asperen zij in m.et hun auto's onzacht met el kaar in botsing gekomen op de af slag Prov. weg-Verseputseweg te Kerkwerve. d. Z. zag te laat dat N. stil stond om de Verseputseweg in te slaan en botste achter cp hem. Beide auto's werden door het takel- bedirijf van. J. de Jonge weggesleept. Bejaarden maakten leuk reisje Dinsdag j.l. maakten de bejaarden van Kerkwerve hun jaarlijkse reis je. Om acht uur in de morgen ver trok de bus vanaf het Verenigings gebouw. Chauffeur Tuinman stopte voor het eerst bij Schoonhoven waar in hotel-restaurant „Lekzicht" koffie werd gedronken. Daarna reed men naar Rhenen. In hotel „Stichtse oever" werd de koffiemaaltijd ge bruikt. Een leuk evenement volgde hierna. In Westerbouwing werd in gescheept. Met het schip „Nicolette" voer men over de Rijn, een tochtje wat ongeveer drie kwartier duurde. In Arnhem ging men weer aan wal en stapte weer in de bus die al klaar stond'. Vandaar ging men via Scher- penzee] en Woudenberg naar Hou ten. Daar, in hotel-café-restaurant „De Roskam" werd gedineerd. Na de maaltijd werd de terugtocht aan vaard. Om kwart voor negen kwa men de bejaarden weer op Kerkwer ve aan, nog genietend van de fijne dag. BROUWERSHAVEN Radioprogramma VARA „Brouwershaven-Centraal", dat was de titel van het Vara-radiopro- gramma dat woensdagmiddag life werd uitgezonden vanuit restaurant Jacob Cats, gepresenteerd door Henk van Stipriaan en Hans Zoet. Een aantal Brouwenaars mocht in dit programma hun zegje doen. Zo hoor den men o.a. mevr. M. Jansen-Glas over de volksdichter Jacob Cats, de heer J. de Maat over de viering van Brouwershaven 500 jaar, de heren J. de Nooijer en J. v. Beveren over de garnalenvisserij, de heer W. de Vin over de stoomtram, de heer J. J. Klaasse over de vlasserij, de heer F. Jansen over garnalen en vogelwacht, havenmeester J. de Vos, ds. M. Kop- pe, loco-burgemeester Ph. J. van Ast, die de burgemeestersvacature nog eens aanroerde, de heer J. van 't Hof (40 jaar postbode), de 84-jarige L. Bos, oudste geitenhouder in Zee land en tenslotte de heer P. Bokelaar die vertelde over een folkloristisch gebruik bij het begraven van jeug dige personen. Diefstallen Woensdagmorgen vroeg bemerkte de heer J. Damen te Brouwershaven dat van zijn cp 'het. Marktplein ge parkeerde Mercedes alle vier de wie len met siervelgen plus na open breking van de koffer bet reserve wiel waren gestolen. De Rijkspolitie stelde d'irekt een onderzoek in, wat tevens gebéurde in de grote winkel van de jachthaven Kesteloo, waar inbrekers colt hun slag hadden'ge slagen en diverse artikelen hebben ontvreemd. De geldautomaten bij de douches in de toiletgebouwen op de jachthaven, waren ook opengebro ken, zodat men het geld'kon mee nemen. Vorige week wérd in de jachthaven een buitenboordmotor gestolen van de jeugdafdeling der watersportvereniging. Bijthond De heer A. v. d. Z. deed met een gat in. zijn. zitvlak en een onderbroek vol bloed, veroorzaakt: dcor een hon- debeet, aangifte bij de politie. De ei genaar van de hond. de Belg M. A. H. C. d. D. kreeg hiervoor bezoek van de politiemensen, teneinde een en ander te regelen. Geslaagd Te Goes slaagde voor het diploma 2e banketbakkersbediende, de heer Jan Oosse te Brouwershaven. Dit examen werd afgenomen door het leerlingenwezen-primaire opleiding. De praktijkopleiding ontving hij van de Zierikzeese banketbakker P. H. Wansink bij wie geslaagde ook werkzaam is. NIEUWERKERK Schaftkeet uitgebrand Zaterdagmiddag omstreeks drie uur bleek brand te zijn uitgebroken cp het terrein van aannemingsbe drijf water- en wegenbouw A. W. Wandel, aan de Deltastraat. Op het terrein liggen allerlei materialen op geslagen en er staan machines en sdhaftketen cp wielen. De brand bleek te zijn ontstaan in een grote schaftkeet. De oorzaak is niet be kend!. De schaftkeet wagen, die o.a. plastic buizen bevatte, stond snel in lichter laaie. Door snel ingrijpen, kon een dichtbij het vuur staande grote kraan, nog juist op tijd worden weg gereden naar een veiliger plaats. Een in de buurt staande kleine keet liep grote brandschade op. De gealar meerde brandweer van Duiveland was snel ter plaatse en slaagde er in de tweede wagen te redden, maar de grote schaftkeetwagen brandde ge heel uit. De politie stelt een onder zoek in. De schade wordt door ver zekering gedekt. Geslaagd Dezer dagen werd door de Stich ting Zeeuwse Muziek School het Ge tuigschrift A uitgereikt aan: Elly Schiettekatte te Nieuwerkerk, zulks in de muziekafdeling „Spelvaardig- heid Kerkorgel". Dit examen werd afgenomen op het orgel in de Gasthuiskerk te Zie rikzee. Elly Schiettekatte speelt vaak in de zondagse kerkdiensten in de Ge reformeerde kerk van Nieuwerkerk/ Oosterland. Kleuters „versierden" bruiloft van „juf" De kinderen van de algemene kleuterschool hebben vrijdag een fijne middag gehad. „Juf" Rita de Jager trouwde op die dag niet Peter de Boer en dat is feestelijk gevierd op school. Na stadhuis en kerk, reed het bruidspaar naar de kleuterschool in Nieuwerkerk, het werkterrein van de bruid. De kleuters hadden o.l.v. het hoofd der school mej. W. Gaarderse, een ZIERIKZEE, 1-6. Sinds enkele weken is in de Mastgatstraat 25 in Poort- ambacht de praktijk gevestigd van mevrouw A. G. Stecndijk, als chiropo- diste/podologe. Een benaming, die de meeste mensen nog vreemd in de oren zal klinken. Podologie is de internationale betiteling voor de behandeling van de voeten. Beperkt een pedicure-behandeling zich tot het verzorgen van normale voeten, zoals eeltsnijden, lakken en het behandelen van kleine likdoorns, de podologie beslaat voornamelijk hét vlak van de behandeling van voetafwijkingen. Mevrouw Steendijk is van mening, dat nog veel te weinig, mensen' we ten hoeveel1 voetproblemen door de podologe 'kunnen worden opgelost. Vaak kan men bij korrekties van voetafwijkingen op jeugdige leeftijd operaties voorkomen. Opleiding Mevrouw Steendijk volgde haar opleiding dn Den Haag en volgt thans regelmatig 'kursussen cm dn deze vrij uitgebreide materie helemaal bij te blijiven. Voordat zij aan de inrichting van een eigen praktijkkamer in Zierik zee begon, was zij reeds anderhalf jaar ambulant werkzaam als podo loge. Uiteraard brengt zij de oudere patiënten, die niet naar haar prak tijk kunnen komen, thans zelf thuis nog een bezoek. Mevrouw Steendijk vertelt dat voetafwijkingen, bij zeer veel men sen. voorkomen. Vaak komen de klachten pas cp latere leeftijd, als de spieren en banden wat beginnen te verslappen. Tegenwoordig echter zijn er ook veel jeugdigen dde klachten hebben tengevolge van het dragen van verkeerde schoenen. Praktijkkamer In. de fraai ingerichte praktijkka mer van de podologe vindt onder meer dcor middel va.n een z.g. blauwdruk een nauwkeurig onder zoek naar de situatie van de voeten plaats. Zeer veel voorkomende klachten betreffen de nagel afwij kingen, waarvan men twaalf ver schillende soorten kent. Opmerke lijke en nog vrij onbekende behan deling is die met de nageprothese. Deze kan bij schimmel- en brok- kelnagels een behandeling met harde middelen (b.v. het afrukken van de nagel) voorkomen. Eer&t ondergaat de nagel het frat sen en „inpakken" (zaifbehandeling) en vervolgens wordt de prothese aangebracht. Na verloop van tijd tijd .groeit de prothese er langzaam af en maakt plaats vcor de nieuwe gezonde nagel. Uiteraard is dit nog maar .een klein voorbeeld' van' het geen de podologie allemaal inhoudt. Mevrouw Steendijk hoopt in de toekomst nog vele mensen van hun voetklachten .te kunnen afhelpen en zodoende het 'dagelijkse „loopwerk" voor hen wat aangenamer te maken. Mevrouw Steendijk tijdenshaar werk in de praTitijikkamer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) MIDDELBURG, 1-6. De Sichting Delta Cultureel start op 5 juni in de grote kerk van Veere de permanente zomertentoonstelling Delta Cultuur gebied in historisch perspectief. Op deze tentoonstelling worden di verse onderwerpen aan de orde ge steld, zoals de historie van Veere, de -torens van Zeeland en een overzicht van Zeeland in de 16e eeuw. Diverse instellingen zoals staatsbosbeheer, de Deltadienst van de Rijkswaterstaat, het ministerie van visserij en land bouw zullen hun medewerking aan de expositie verlenen. De tentoonstelling is open van 5 juni tot. 5 september dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. zondags van 13.00 tot 17.00 uur. Daarnaast organiseert Delta Cultureel deze zomer diverse evenementen zoals concerten op 17 en 25 juni, op 1.6 juli, op 20 en 27 augustus en 10 september. Op 23 juli worden authentieke Zeeuwse kleder drachten in de Grote Kerk van Vee re getoond. aantal bogen gevormd, waardoor het bruidspaar onder een erehaag kon binnengaan in de rijkelijk versierde klas met slingers die de kleuters zelf hadden gemaakt. De kleuters waren stuk voor stuk ook zelf ge tooid met mutsen eji hadden vlag gen in de hand, met. erop bruidspa ren, huizen en bruidsauto's. Twee kleuters, Wim Flikweert en Renate Janson zegden een versje op ter in leiding van het lied dat ze met z'n allen 't bruisdpaar toezangen, ,,'t ls feest, de juf is de bruid", gevolgd door „Lang zullen ze leven". De vlaggen werden het bruidspaar aan geboden, met een plakboek, waarin „juf" ze kon inplakken; v Geschenken Vervolgens werd een kado van de kinderen en de leidsters aangebo den:. Christel Brunger was verkleed als jager én Paul' van "dé Wëyde als boer: Deze zegden het versje op „De: boer'is eéri méneèr,. dejager .een; mevrouw". V Daarna' werd oólc nog., een gé- schenk aangeboden door de 'ouder kommissie enhet béstuür;Hét bruisdpaar zei de kleuters hartelijk dank. Al de kleuters.-werden getrak teerd op limonade én gebak. Zicht baar heeft het bruidspaar met het gevolg van ongeveer 50 personen genoten van deze blijde ogenblikken. Toen het bruidspaar met gevolg dé school weer verlieten .kregen .allen van het bruidspaar een ballon en een- zakje snoep. HAAMSTEDE. 1-6. „Als Martha liet niet meer weet, dan bestaat die peisoon niet meer". Een gezegde dat ter sprake kwam op het 25-jarig ju bileum van mevr. M. Kik-Verton uit de Beatrixstraat te Haamstede als telegram-bestelstcr. Een baan die maar weinigen in ons land zo lang vol houden. De uitspraak typeert mevr. Kik als iemand die iedereen weet te wonen van Haamstede tot Brouwershaven, van de vuurtoren tot Burghsluis, en van de Schelphbek tot S'charendijke. Dit beroep is af, én toe géén pretje, want telegrammen in alle talen moe ten keurig .neergeschreven worden en .leesbaar: zijn voor de adressant. Eens kréég mevr. Kik -, een Engels, telegram van 146. woorden,, maar ze kreeg het keurig voor. elkaar. Be gonnen op de fiets met de baby ach terop in het zitje bezorgt ze nu de „snelpost" op haar brommer. Haar man, de welbekende heer J. Kik uit Haamstede die haar al' en toe wel eens helpt zegt: „Ik vind het een hele px-estatie als je maar een drie-stuivers schooltje hebt bezocht". En dat is het ook. Algemene vergadering W.M.Z. De algemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. YVater- maatscliappy Zuid-West Nederland had weinig moeite met de agenda van de woensdagmiddag te Goes gehouden vergadering. De jaarstukken over 1976 (balans en verlies en winstrekening) werden zonder veel kommentaar goedge keurd. Het voordelig saldo ad f 598.000,werd toegevoegd aan de zgn. Voorziening voor Egalisatie, overeenkomstig het bestuursvoorstel. Nog minder moeite had men met de benoeming van de akkountant, nodig geworden, ingevolge art. 102, van het nieuwe burgerlijk wetboek. Reeds van 1934 af. had de toenma lige Waterleiding Mij Zuid-Beveland kontakten met het Akkountantskan- toor Moret en Limper. Er bestaat geen aanleiding dit kontakt nu te verbreken, zodat genoemd kantoor als vaste akkountant werd benoemd. Het benoemen van de Werkge versvereniging Waterleding bedrij ven (nodig ingevolge de wet op de Ondernemingsraden) was eveneens een hamerstuk. Jeugdsozen naar Geleen Afgelopen maandag bezocht een 50-tal jongeren van de soos de „Pul" en soos „Brogum" het bekende Pink popfestival te Geleen in Limburg. Advertentie Gelukwensen In de voormiddag bracht de direc teur .van de P.T.T. kantoor Zierik zee, de heer M. v. d. Post, tesamen met dé.,directeur van' hét hulp-kan toor té Haamstede, de heer. S. Slager, .vergezeld van ljun echtgenotes, dc gelukwensen over van de P:T.T. Een passend geschenk vergezelde hun woorden- Veel familieleden, kennissen en Dit popfestival trok ook dit jaar weer zo'n 45.000 jongeren uit alle de len van Nederland. Het góed gèorganiseerd festival bracht' ook. dit j.gar_' weer tot een .grandioos .manifestatie van de jon geren: Dé groepen Golden Earing, Racing Cars, Nils Lofgren en Manfred Mann's Earth Band hadden veel succes zodat ze nog een toegift kon den geven. Het kalpstuk was wel de alom bekende popgroep The Kinks die een repertoire bracht met „oude" hits uit de jaren 67 en 68, waarbij het publiek zeer voldaan naar huis ging. Ook de jongeren van Schou- wen-Duiveland gingen zeer tevreden naar huis en door de goede verzor ging van de busonderneming Van Mourik met chauffeur „Leen" was dit weer een geslaagde dag met de samenwerking tussen de sociëteiten „De Pul" én „Brogum". Drukte door Grevelingensluis De Grevelingen blijkt voor de wa tersportliefhebbers, ook dit jaar weer grote aantrekkingskracht te hebben en de Grevelingensluis, de drukste sluis' voor de pleziervaart in Zeeland moet onophoudelijk een aantal jach ten laten passeren, met als gevolg stagnatie voor het eveneens zeer drukke wegverkeer, dat binnen en kele minuten is aangegroeid tot een kilometers lange file. Vorig jaar was er een toeneming van 36 procent wat de passanten op jachtengebied betreft, door genoem de sluis, maar ook dit jaar zal wel weer een rekord worden gebroken. Maar Zierikzee staat nog steeds bovenaan wat de overnachtingen op de pleziervaartuigen betreft en blijft dus ook zijn graantje van de water sport wet meepikken. Vorig jaar werden 16.000 overnachtingen gere gistreerd. BURGHSLUIS Reddingboot voer uit Zondagavond' werd de reddingboot „President Jan Leis" gealarmeerd voor een Belgisch jacht dat bij het werkeiland op de Middelplaat vasi was gelopen. De noodseinen waren dcor de Rijkspolitie van Noord-Be veland waargenomen. De redding boot d'ie om 10.30 uur vertrok, trof inderdaad 'het jacht, dat zwaar stoot te, aan, doch juist toen de redding boot langzaam naderde, schoot het los, hees de zeilen, en verdween zon der ook maar iets van zich te laten horen, richting Zierikzee. Bootje kwijt De Amsterdammer S. die zondag vanaf Damaanzet-haven. met zijn 12- jarig zoontje in een „zeeschip" van 3 meter de OosterscheMe opvoer, kwam opeens tot de ontdekking dat het niet. meer ging. Hij zat vast op Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4