Voorzitter hoopt op een snelle samenstelling nieuw kabinet Hoofdbestuur Z.L.M. Mededeling STREEKNIEUWS Leerlingen openbare lagere school Zonnemaire op reis Heel mooie reis plattelandsvrouwen Noordgouwe Twee kettingbotsingen op Rijksweg 18 bij de Grevelingensluis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 juni 197I Nr. 22107 3 ETTEN LEUR, 27-5. „Wij zullen ui' moeten wachten welke keuze het C.D.A. gaat maken. We kunnen alleen maar hopen dat er spoedig een nieuw kabinet gevormd wordt. De vorige regering heeft hijzonder veel over hoop gehaald maar zeer veel werk niet afgemaakt". Aldus voorzitter A. J. G. Doclcman aan het begin van de tc Etten-Lcur gehouden vergadering van de Ledenraad van de Zuidelijke Landbouw Maat schappij (Z.L.M.) De heer Docleman reageerde daarmee op de uitslag van de op 25 mei gehouden Tweede Kamer verkiezingen. Het was de eerste keer dat de heer Doclcman, sinds zyn optreden als voorzitter van de Z.L.M. de ledenraad voorzat: „U bent aan wisselingen gewoon geraakt". Normaliter ontvangt ook op maan dagen de redaktie de post tijdig in de 'box, resultaat van de 6 uur (v.m.)-sorlermg. Dinsdagmorgen evenwel konden wij eerst op 11 uur over de post beschikken, met. ais ge volg dat een grote hoeveelheid copy van onze korresponden ten ni et meer mee kon in het dinsdagnummor. Hier was sprake van een force ma jeur, maar tegenover hen en het publiek voelen wij ons verplicht hiervan gewag te maken. RED. ZIERIKZEE Oud papier „Kunst en Eer" Gedurende de zomertijd zal het oud papier voor de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" worden opgehaald op elke eerste vrijdag van de maand, 's avonds na vijf uur. Oud papier kan ook gedeponeerd worden in> de daarvoor op de Ba'lie opgestelde container. De eerste ophaalaktie is vrijdag 3 juni a.s. „Wikke en Wede" Men leze de naam van de eigena resse van de vrijdag a.s. té openen zaak Nieuwe Boogerdstraat 10: „Wikke en Wede" (bericht di'nisdag- numimér): mevr. Asta Mulder-van Duursen. Filmvoorstelling in de Concertzaal Zatredag- en zondagavond a.s. wordt in de Zierikzeese Concertzaal vertoond de thriller „Drie dagen van de Condor" met in de hoofdrollen sterren Robert Redford en Faye Dunaway. In deze spijkerharde ge schiedenis bindt CIA-agent Turner dé strijd aan met huurmoordenaars en dubbelagenten. ZIERIKZEE BRUINISSE Vissers op de bon Als men in Zeeland toch niet het geviste zaad mag uitzaaien, blijven de mosselvissersvaartuigen natuur lijk in het noorden in de havens liggen en gaat men in de weekenden heen en weer met de auto. De auto's worden op de havenka- dè van een stad als Harlingen ach tergelaten als men voor een hele week het Wad op gaat. De gemeente Harlingen bracht genoemde kaden echter half mei binnen de zgn. ZIERIKZEE.' Het woonwagenkamp aan „De Val" lijdt nogal aan de overlast van een overvolle contai ner, waarvan hier een afbeelding. De container raakt uiteraard gelei delijk vol (en voller), maar is op een gegeven moment te vol, om ver- transporteerd te worden. Een soort vicieuse ciYkel dus, maar natuurlijk moet die container wel leeg, want voor de betrokken bewoners is zo'n overvol „ding" natuurlijk niet zo prettig. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Een aantal zaken die zijn blijven liggen noemde de heer Doeleman met name: „de Oosterschelde waar politiek prevaleert boven veiligheid", de paehtprijsvoorstellen, een pacht- nota die in de ijskast is gezet en de onzekerheid rondom de beheers- en ondei'houdsovereenkomsten. Deze overeenkomsten zijn wel op papier uitgewerkt maar er zijn nog grote vraagtekens over de hantering daar van in de praktijk, zowel voor de boer ais voor de gemeenschap die uiteindelijk de financiële lasten zal moeten dragen. De heer Doeleman onderstreepte opnieuw dat de be perkingen in de bedrijfsvoering door met name de beheersovereenkom sten niet alleen economische maar vooral ook sociale gevolgen zuilen hebben voor de ondernemers: „nie mand' wil in feite in zijn ontwikke lingen geremd' worden, ook de boer niet.' Steunmaatregelen Teleurgesteld was de heer Doele man over het feit dat minister v. d. blauwe zóne, waar het parkeren be perkt is. Alle kwekers, die vrijdag in hun auto stapten 'bemerkten, tussen hun ruitenwissers het bekende briefje voor foutparkeerders, dat voor f 15,op het politiebureau kon worden ingeleverd om een vervol ging te voorkomen. Wanneer daar dan ook nog een boete bij komt, die men krijgt voor te hard varen op de Groninger of Friese kanalen, dan heeft men het politionele apparaat heel wat adminstratiewerk bezorgd. BURG II HAAMSTEDE Oud papier voor de zending Zaterdag a.s. wordt er in Burgh- Haamstede weer oud papier opge haald vx?or de zending van de Gere formeerde Gemeente. Verzocht wordt het oud papier weer gebun deld gereed te zetten dm een vlotte ophaalaktie mogelijk te maken. Dc leerlingen van clc openbare ba sisschool van Zonnemaire maakten hun schoolreisje, 's Morgens 8 uur vertrok een bus van de fa. Van Oe- veren met als chauffeur de heer Van Aken met 39 kinderen en enkele moeders om de onderwyskrachten te assisteren van het schoolplein. Het gezelschap werd vrolijk nage wuifd. De eerste bestemming was Antwerpen, waar de dierentuin werd 'bezocht. Het weer was uitstekend en de Antwerpse Zoo werd met veel belangstelling bekeken. Een voor de kinderen volkomen onbekende mens apensoort bleek de Laaglandgorilla te zijn, die overigens in het wild uit sluif end in Zaïre, 'het. voormalige Beligsche Congo leeft. Na ruim 2 uur in de dierentuin te hebben rond'ge- Stee een algemene nationale prijs aanpassing via de b.t.w., als aanvul ling op de jongste Brusselse prijsbe- sluiten, van de hand heeft gewezen. De minister had zioh daarvoor in Brussel sterk moeten maken. Voor zitter Doeleman meende dat de mi nister uit politieke overwegingen niet over 'b.t.w.-aanpassing heeft willen praten en daarom nu aanvul lende maatregelen in de sociale sfeer zoekt, „Natuurlijk welen wij wel dat niet alle bedrijven met een aan passing van de b.t.w. gebaat zijn. Deze 'bedrijven moeten ook op an dere wijze geholpen worden. Maar waar het. hier om gaat is dat de concurrentiepositie van de gehele Nederlandse landbouw ondergraven wordt. In eerste instantie moet ons inkomen uit de markt komen. Als dat niet gebeurt dan zal het zo zijn dat. steeds meer bedrijven afhanke lijk worden van een sociaal beleid. En dat. is een ontwikkeling waar wij stelling tegen nemen. Goede onder nemers moeten en willen op eigen benen staan en niet bij de geringste tegenslag bij de overheid aan hoe ven kloppen. Ook voor de Neder landse economie is het van groot belang dat wij goede bedrijven heb ben", aldus de voorzitter, die 'het wel een voordeel vond dat de nu ter ta fel liggende voorstellen van hef landbouwschap vooral lasten ver lichtend werken voor de veehoude rij. Drukte Dc toeristische drukte tijdens de feestdagen was uiteraard vergelijk baar met hetgeen ook te Rcnessc zich tijdens de jongste feestdagen aandiende. Alle vakantieverblijven, van welke aard oök, waren boordevol. Drukte uiteraard ook in de winkels, zodat het boodschappen doen heel wat tijd vergde. Veel jachten verder op de Oosterschelde tot zelfs ver het Westgat in en de Noordzee op. In de haven Burghsluis meerden veertig jachten af. Duidelijk werd wel dat de aikkomodatie hier nog te sober is. 's Maandags had de Rijkspolitie handen vol werk om het vrij snel vertrekkend toeristen leger weer in goede banen te leiden. Met takt kon veel worden bereikt, maar honder den parkeerbonnen moesten toch worden uitgeschreven. HAAMSTEDE Diefstallen Uit het woonhuis van Garage Dijkman aan de Zuidstraat is een portefeuille met f 1800 er in gestolen. Aan de Zandweg werden bij een in aanbouw zijnd huis een 50-tal ste nen gestolen ten nadele van Aann. Bedrijf Bijkerk te Burgh. wandeld, ging de groep per bus naai de haven, vanwaar een rondvaart werd gemaakt over de Schelde en larngs de haveninstallaties. Onder tussen was er gelegenheid het brood op te eten. In de middag werd een bezoek gebracht aan het bosbad Hoeven, waar heerlijk werd gespeeld en geroeid. Al te vlug brak het tijd stip van vertrek aan. De afspraak was om rond 7 uur thuis te zijn, om dat de muzikanten van „Nut en Uit spanning" voor een muzikaal wel kom zouden zorgen. Dat lukte voor treffelijk en na een rondgang door het dorp werd op het schoolplein' ge speeld en gedanst. Het schoolreisje voor dit jaar is wat de openbare school van Zonnemaire betreft bij zonder goed geslaagd. ZONNEMAIRE 27-5. Een 41-tal dames-leden van dc afdeling Noord- gouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, maakte het jaarlijkse reisje, met als eerste doel Rotterdam. In de Maasstad werd het Histo risch Museum bezichtigd, gestof feerd met fraaie zilveren voorwerpen en tegeltableaux. Nadien werd ge noten van een klankbeeld van de stad Rotterdam. De groep werd hier na i>n tweeën gesplitst en achtereen volgens werden een tingieterij dn het Zakkendragershuisje en een kaar tenverzameling in het voormalige raadhuis bezichtigd. Hierna voerde Tweedaagse reis reisvereniging „Ons Genoegen" De leden van de Reisvereniging „Ons Genoegen" te Haamstede heb ben met een toerwagen van de fir ma Van Oeveren een tweedaagse reis gemaakt naar Cochum in Duits land. Aan het eind van de'vertrek dag arriveerde men in het hotel, na een prettige reis met prachtig weer en de nodige rustpauzes. De avond werd doorgebracht met de 'bezichti ging van het stadje. De tweede dag ging via Ardal en Neurenbergen Ring naar Vaals en het Drielanden punt. Na het gebruik van de maal tijd ging de thuisreis door het Lim- bui-gse landschap naar Nieuw Kuijk. waar een uitstekend diner wachtte. Tijdens de maaltijd bedankte de heer De Bruine de leden voor de prettige samenwerking en de chauf feur de heer Tuinman voor al zijn goede zorgen. De reis is weer goed bevallen, want tijdens de verdere terugreis werd reeds besloten vol gend jaar een driedaagse tocht te maken. Dit zal de eerstvolgende ver gadering nader besproken worden. Auto in de sloot M. B. uit Alblasserdam die op de Steursweg wilde keren, maakte daarbij een oriënteringsfout, waar door hij achteruit de sloot inreed. Het deerlijk beschadigde voertuig moest met een takelwagen van J. de Jonge afgevoerd worden. Dure slijperij De laatste weken worden de be woners van Schouwen-Duiveland nog al eens aan de deur geroepen om aan vreemde lieden de vraag te be antwoorden of er messen geslepen moeten worden. Er wordt dan bij verteld dat twee messen voordeliger is dan één, een aanbod dat nogal eens wordt geaccepteerd. Is het slij pen klaar dan word er b.v. f 25, berekend, wat veel te veel is. Veel klachten bereikten de laatste- tijd de rijkspolitie die iedereen die wat te slijpen heeft, aanraadt om eerst een slijpprijs overeen te ko men. Illegale camping Aan de Torenweg te Haamstede is door de buitengewone drukte bijge staan door het fraaie weer en de overvolle kampeerterreinen op een braak liggend stuk grond een kleine camping ontstaan waar al een flink aantal tentjes waren opgezet. De Rijkspolitie heeft de eigenaars aan gezegd vcor des avonds 18.00 uur te verdwijnen. Motor uit de bocht Twee Duitse motorrijders zijn zon dag in de lange bocht aan de Vroon- weg, ter hoogte van de Breedsleweg uit de bocht gevlogen. Beiden, F. J. B. uit Greefrath en de duopassagier H. K. uit Kempen, werden ernstig gewond naar het Zweedse Rode Kiuisziekenhuis te Zierikzee ver voerd. De motor werd zwaar 'bescha digd. Met bleckwater gegooid Aan de Sluispad werd een zon nende familie plotseling met bleek - water, afkomstig van de buurvrouw G., besproeid. Na tussenkomst van de politie werd de zaak geregeld. de reis naar Delft, met een bezoek aan ihet Prinsenhof en de tentoon stelling rond de Delftse Bijbel. De eerste met de hand geschreven bij bels zijn hier te zien. Hierna was de Oude Kerk aan de beurt; de koste res vertelde over de geschiedenis van het godshuis en de werkelijk fascinerende glas-inr-lood-ramen. Nadien werd een rondvaart door de grachten gemaakt. Na een pauze om te winkelen, werd de maaltijd in Rockanje gebruikt, in een Chi nees-Indisch restaurant. Op de ge plande'tijd waren de dames weer terug" op Schouwen-Duiveland. De presidente overhandigde de chauf feur een enveloppe met inhoud voor de goede zorgen en de prettige reis. Ernstig gewond Door onbekende oorzaak is de bromfietser R. B. uit Burgh in de lange bocht van de Vroon weg bij Haamstede ten val gekomen in de nacht van zaterdag' op zondag. Na bijna een uur daar gelegen te heb ben. werd hij door voorbijgangers opgemerkt die voor hulp zorgden. Het slachtoffer werd per ambulance naar het Zweedse Rode Kruiszie- kenhuis te Zierikzee vervoerd met een hersenschudding, kneuzingen en verwondingen in het gezicht. De brommer werd zwaar beschadigde Aanrijding Doordat een automobilist F. A. J. uit Gouda op de Kloosterweg, af slaande naar het gemeentehuis, geen voorrang verleende aan een brom fietser S. B. uit West-Souburg, on stond een botsing waarbij beide voertuigen werden beschadigd. RENESSE Ziek paard in tuin In de nacht van maandag op dins dag om 3 uur merkte mevrouw Kap pers, wonende aan de Hogezoom te Renesse dat. er een paard in haar tuin lag te rollen. Zij waarschuwde de politie, maar omdat het dier in middels was verdwenen werd er een zoekaktie ingezet. Het paard werd tenslotte gevonden in een bietenveld in de buurt van manege Grol, waar het dier ook thuishoort. Het dier had duidelijk veel pijn. De inmiddels ge waarschuwde veearts de heer S. J. Bergsma uit Zierikzee konstateerde een koliek en bracht het paard met een spuitje tot bedaren, waarna het weer naar zijn box in de manege werd teruggebracht. Het dier had kunnen ontsnappen doordal een hek je open stond. Volgens de manege houder is het zeer waarschijnlijk dat dit hekje door onbekenden is geo pend, hetgeen al eerder is voorgeko men. BRUINISSE, 1-G. Vier personen auto's waren maandagmiddag be trokken bij een kettingbotsing op Rijksweg 18 ter hoogte van dc brug over dc Grcvclingensluis. Nadat de brug geopend was ge weest zette de i'iie zich in. beweging. Plotseling werd er geremd en konden de eerste drie auto's nog stoppen maar de vierde kon iret meer tijdig tot stilstand komen. De eerste auto weid bestuurd door F. K. uit Keulen, de tweede door F. IC. uit. Rotterdam, de derde door R. B. uit. Enschede en de vierde door J. van B. uit Breda. De vierde auto drukte de twee coor staande op tegen de eerste waarbij de twee middelste zwaar be schadigd werden en de eerste en tweede licht beschadigd. De mede- ZIER1KZEE. Het zeil seizoen is vol op aan de gang en vaker alweer gaat de Zierikzeese haven lot volle bak" worden. Vier, vijf rijen dik liggen dan de zeilscheepjes. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Auto's beschadigd Op de Vroonweg sloeg een auto, bestuurd door W. E. V. te Rotter dam een inrit in net op het moment dat een Westduitse automobilist G. N. uit Bornnheim hem passeerde. Bij de botsing werden beide auto's be hoorlijk beschadigd. Auto aangereden Op het parkeerterrein aan de Lao- ne is de auto van' A. J. S. uit Sou burg door een onbekende aangereden waardoor lichte schade ontstond. WESTENSCHOUWEN Kadetjes gestolen Ten nadele van J. L. v. d. K. wer den in de nacht van vrijdag op za terdag de brood- en kadetjes-voor raad (40 zakken) gestolen. Het verse brood was dn de nacht bij het pa viljoen „De Rotonde" neergezet voor zat erd ag-geb r u ik Vergadering ging niet door De door de Belangengemeenschap Westenschouwen in restaurant „Burghstede" vastgestelde vergade ring op vrijdag jjl.. is door een in- tern conflict in het bestuur niet doorgegaan. Granaten gevonden Ter hoogte van Toledo's Pad zijn op hel strand te Westenschouwen een tweetal granaten gevonden. De strandreddingsbrigade heeft de pro- jektielen gemarkeerd met rode vlag gen, in afwachting van de Mijn Op- ruimings Dienst. BURGH Bejaardenreis In verband met de steeds stijgende prijzen en de leeftijdsverhoging heeft het Bejaardencomité Burgh besloten om dit jaar een half-daagse reis te organiseren. In de middag van dins dag 14 juni, te 13.30 uur wordt vanuit Burgh vertrokken voor een busrit via de Brouwersram naar Rockanje waar thee wordt gedronken. Dan naar het Europoortgebied om koffie te gaan drinken in Alberts Corner aan de Grevelingendam. Gedineerd wordt in restaurant „Zeelust" te Westenschouwen. Opgave van deel name aan de heer H. Slager, Duin wegje 13 te Burgh. SCHARENDIJKE Baldadigheid In de woning van mevr. S. aan de K U'i-erd a m s e weg zijn beschadigingen aangericht. Aan de achterzijde wer den de ruiten ingegooid en tevens een antieke klok gestolen. De klok heeft, een waarde van f 1000, inzittende van de auto uil Enschede werd gewond en moest na eerste hulp door dokter Speelman, u'it Oos- terland overgebracht worden naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. Op vrijwel dezelfde plaats deed zich enkele uren later weer een soort gelijk ongeval voor. De eerste in de file rijdende automobilist H. J. uit München-Gladbach remde af om dat de oranje lichten gingen bran den ten teken dat de brug geopend zou worden. De achter hem rijdende auto bestuurd door A. van D. uil. Stellendam remde tijdig af, maar de daar achter komende automobilist E. C. uit Hobokën kon niet tijdig meer stoppen en duwde de voor hem rijdende auto tegen de eerste. Alk» drie de auto's werden licht bescha digd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3