Twee gewonden ERNSTIGE AANRIJDING ZONDAGNACHT TE RENESSE STREEKNIEUWS BUITENLANDS GELD 33-JÉt NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Minimumloon omhoog Brommers het onveiligst Twee meisjes verongelukt Ongeluk op Zeeuws vliegveld Frontale botsing eist vier doden Vooral groepen vertegenwoordigd bij wandeltocht van a.s.v. „Brouwershaven" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 31 mei 1977 Nr. 22106 3 RENESSE, 29-5. Zondagnacht veroorzaakte een kerende auto op de Korte Rekc een ernstige aanryding waarbij twee gewonden vielen, die beide naar het Rode Kruis ziekenhuis moesten worden vervoerd, tcrwyl er ook zeer veel materiële schade was. Het, ongeliulk gebeurde toen P. K. uit Rotterdam zijn personenwagen wilde keren op de Korte Reke. J.uist toen bij met keren begon naderde vanuit de richting -Zierikzee W. L. uit Noordwelle. Deze kon een aan rijding niet meer voorkomen en bol ste met volle kracht op de auto var. K. Vooral de wagen van L. liep BROUWERSHAVEN, 28-5. Zater dag j.l. organiseerde de A.S.V. „Brouwershaven" voor de 22e ach tereenvolgende maal haar jaarlijkse wandeltocht over 8 en 15 km. 304 meest jeugdigen gingen hiervoor van strat, vanaf de muziektent verwel komd en uitgeleide gedaan door dc ere-voorzitter van de sportvereni ging: de heer P. de Moor. Kringvergadering Kring Zeeland Rode Kruis De Kringvergadering van de Kring Zeeland van het Ned. Rode Kruis wordt gehouden op donderdagavond 2 juni a.s. in „De Prins van Oranje" te Goes. Aan de orde komt o.a. een voorstel tot de aankoop va neen eigen pand voor de huisvesting van het Kring bureau. De Kring heeft nl. een pand dat als zodanig in gebruik' was.-moe ten ontruimen in verband met ver koop. Aan de vergadering wordt voorgesteld van de gemeente Mid delburg te kopen het pand Molen water 93 en opdracht aan een aan nemer te geven voor verbouwing. Voor aankoop en verbouwing wor den de totaalkosten begroot op f 250.000,In de financiering zal dooi' dc afdelingen een lening naar vermogen of volgens reeds gemaakte afspraken worden verstrekt.:Een- be drag ad plm. f 165.000.— is reeds toe gezegd door de afdelingen: Axel, Brouwershaven, Duiveland. Middel burg. Noord-Beveland, O. en W. Sou burg, Schouwen Westhoek, St. Phi- lipsland/A. J. Polder. Terneuzen, Tholen, Walcheren N.W.. W.Z. Vlaanderen, 2.-Beveland O. en Z.- Beveland W. Verder wordt goedkeuring .ge vraagd van de herbenoeming' van mej. A. C. Houtman als lid van het Kringbestuur, vertegenwoordigend de afdelingen in het Distrikt Schou- wen-Duiveland. 'Advertentie In Rome en Parijs, maar ook in Tokio en New Vork overal kunt u terecht met uw reisLjieques.Pescliikt u liever over kontant buitenlands gekl? Ook dat is mógelijk. Haal uwreiseliequesen euroelieques. uw ivisyeiv.ekerine; en al uw vreemde valuta bij de De wagen van L. te Noordwelle, die onherstelbaar werd beschadigd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) hierbij zeer -veel schade op. De heer L. en,zijn vrouw werden bij de aan rijding, vooral door glasscherven in het gezicht 'gewond en per ambulan- Deze toonde zich o.m. zeer ver heugd over de medewerking van „Rust Roest" te Zierikzee, die ieder jaar opnieuw present is met haar muziek en drumband en bovendien altijd met een flinke groep wande- laarts(ters) aanwezig is. Naast „Rust Roest" werd er in groepsverband deelgenomen door: s.v. „Dreischor", „S.V.O.W.K.". Delta Sport", O.L. School Pr. Irene te Kerkwerve, O.L. School te Zon- nemaire en een groep samengesteld uit de twee scholen te Brouwersha ven in kombinatie met de ASV „Brouwershaven". Het aantal, individuele wande laars viel wel. wat tegen'. Vermel denswaard is nog w,el, dat aan deze in .1956 begonnen jaarlijkse wan deltochten voor de 21e keer hieraan werd deelgenomen door de heer An ton den Boer te Zonnemaire, voor de 20e maal door mevrouw J. Lode- wijk-de Witte te Nieuwerkerk en voor de 16e maal door mevrouw Astrid Huissoon-van Dongen uit Kortgene. De tocht in de richting Den. Osse en Scharendijke en- terug werd met sukses door iedereen tot een goed einde gebracht onder ideale weers omstandigheden, terwijl allén on derweg* nog op een ijsje werden ge trakteerd^ Recreatiegids Zeeland Vakantieland Evenals in voorgaande jaren heeft de Provinciale V.V.V. Zeeland een rekreatiegidssamengesteld, waarin uitvoerig en zeer gedetailleerd infor maties worden verstrekt, óver de vele recreatieve mogelijkheden die de provincie te bieden heeft. De doku- mentatie is overzichtelijk gesplitst per regio en verdeeld over 65 onder werpen. De inhoud geeft - een kleine greep - o.a. het volgende te zien: au toroutes, te bezichtigen boerdërijen, fietsverhuur, jachthavens, musea, onderwatersport, rondvaarten, sport vissen, wandelgebieden, zwembaden enz. De nieuwe V.V.V.-Recreatiegids is wel het meest komplete naslag werk met betrekking tot de beste ding van de vrije tijd en vakantie in Zeeland. De nieuwe gids is o.a. ver krijgbaar bij alle V.V.V.'s. Geslaagd Aan de Chr. Pedagogische Acade mie voor Zeeland te Middelburg slaagden voor de akte volledig be voegd onderwijzer (es) o.a. de volgen de kandidaten: A. Brouwer te Kerk- wervey J. de Ruyter te Zierikzee en M. N. Rouw te Ouwerkerk (v/h te Haamstede). Aan de Rijks Pedagogische Aca demie te Middelburg slaagdén voor deze akte o.a.: Jac. Douw, A. Fluyt, H. Tiebout, L. Bakker, G. Meier en M. de Rijke te Zierikzee, Ca. van den Hoek te Ell'emeet, A. Ketting te SchuddebeuES, M. Mandemaker te Zonnemairè, L. van der Weele en M, Schouwenaar te Brouwershaven. ZIERIKZEE Brommer tegen auto Vrijdag j.l. ofristreeks 12.10 uur ontstond een aani'ijding in 't Vx-ijë vóbr het Herv. Verenigingsgebouw tussen een brommer en een auto. De bromfiets'bestuurd door M. G. V. te Zierikzee wilde éen geparkeerd staande auto passeren en kwam daarbij in botsing met de tegemoet komende auto bestuui'd door G. J. d. W. uit Scharendijke. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. ce naar hel Rode Kruisziekenihuis te Ziex'ikzee vervoerd. L. kon na be handeling weer naar huis. De be stuurder van de kerende wagen 'kwam met de schrik vrij. Later bleek de wagen van L. „total loss". „Wikke en Wede" In het pand Nieuwe Boogerdstx-aat 10 - voorheen timmermanswerk plaats - opent mevrouw Astma-Mul der van Duursen vi'ijdag 3 juni a.s. haar nieuwe zaak „Wikke en Wede" een boetiekachtige winkel in droog- bloemen, antiek, aardewerk, porce- lein, poppen, etsen en kaarsen. Aanrijding Vrijdagmiddag omstreeks 17.50 uur ontstond een aanrijding tussen een vi-achtauto en een personenauto op de kruising Nieuwe Boogerdstraat/ Krepelstraat. De personenauto be stuurd door J. J. d. R. te Zierikzee moest uitwijken voor een in de Kle pelstraat gepai'keerd staande auto en kwam daarbij in aani'ijding niet dc vrachtauto bestuurd door M. G. tc Zierikzee. Er ontstond lichte scha de. Wielrijdster tegen vrachtauto Vrijdagavond ontstond op de krui sing Keetenstraat/Scheldestraat een aani'ijding tussen een wielrijdster N. S. uit Zierkizee en een vrachtauto, bestuui'd door F. R. M. uit Colijns- plaat. De bestuurster van de fiets liep een lichte hersenschudding op. Brandje Zaterdagmiddag ontstond brand in een bouwkeet van de firma W. aan de Deltastraat, In de keet waren waterleidingbuizen opgeslagen. Het vuur werd geblust door de brand weer van Duiveland. De keet brand de geheel uit. Een dichtbij staande kraan kon nog tijdig worden weg gehaald. Een erachter staande sloopkeet liep ook enige schade op. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. Diefstal uit auto In de nacht van vrijdag op zater dag werd uit een in de St. Domus- straat geparkeerd staande auto van A. G. P. een portemonnaie mét geld bedrag en een deel van het kente kenbewijs ontvreemd. De dadei-s verschaften zich toegang door het linnendak van de auto open te trek ken. Geslaagd Aan de school voor de Rijn- en Binnenvaart te Harlingen, slaagde voor het aldaar gehouden eindexa men onze stadgenoot Ronald Keikes. Ongeval in klubgehouw In het klubgebouw van de W.S.V. „Zierikzee" in de Zuidhavenpoort deed zich zaterdagavond 'een ernstig ongeval vooi\ De 39-jarige Indiase vrouw I. G. A. P. maakte een val van vijf meter en liep daarbij een bek- kenfraktuur op. Het. ongeluk gebeur de dooi'dat de vrouw door een plaat viel, waarmee het trapgat voor de tocht was afgedekt. De Indiase prol', dr.' J. J. R. bood eei'ste hulp. Vervol gens wex'd de vrouw ovei'gebracht naar het Rode Kruis ziekenhuis. Muurije vernield In de nacht van zaterdag op zon dag werd in de Lange St. Janstraat een muurtje tussen twee woningen vex-nield. De muur was eigendom van K. uit Aken' (D.). De politie stelt een nader ondei'zoek in. Kop-staart botsing Zondagmiddag omstreeks drie uur ontstond een kop-staart-botsing op de Provinciale Weg 7 i'ichting Zee- landbrug. Een pex'sonenauto bestuurd door M. C. J. v. N. uit Kruiningen reed achterop de pex'sonenauto van P. W. uit Duisburg (D.). Beide voer tuigen wei'den beschadigd. Alcohol-kontrole In de nacht van donderdag op vrij dag wex'd een alcoholkontrole ge houden. In totaal wei'den 111 voer tuigen gekontroleerd. Er werdei^vier blaasproeven genomen en drie rij verboden opgelegd. Bovendien wer den vijf andere ovei'ti'edingen ge- konstateerd. De kontrole vond plaats in samenwei'king met de groep Wes- tersch ouwen. RENESSE Aanrijding bij wegrijden Zondagmiddag om 3 uur vond op de Lange Reke een aanrijding plaats tussen twee pei'sonenwagens, die werd veroorzaakt doordat een van de bestuurders, de heer T. M. R. uit McéUheim a'd Rulhr (W.-Dld.) plot seling vanuil de .paa keer strook ach ter uiit d!e rijweg opreed. De heer J. B. uit Benthuizen, die op dal. mo ment vanuit de richting Scharendij ke naderde kon toen een aanrijding niet meer vermijden', waardoor bei de wagens aanzienlijke blikschade op liepen. Geslaagd concert ,Luctor et Emergo" Het fanfarekorps „Lxxctor e(. Emer go" gaf zaterdagavond vanaf de mu ziektent te Renesse een zeer geslaagd concert. Er bestond veel belangstel ling voor dit optreden en veel waar dering in de vorm van applaus. De nummers weiden ingeleid door de dirigent, de heer J. EI. Blom. Het zeer gevarieerde programma werd geopend met Trumpettune van Pur- cell, een zeventiende eeuws werk, gevolgd door een selectie van be kende Beatlemelodieën, genaamd Beatles in Concert van Lennon en Mc.Cartney. Ook dc Happy Sound Selection van Cees Vlak. Zuidame- rikaanse melodieën met leuke rit mische effeklen sloeg erg aan bij het publiek, evenals Pavane in blue en Fascinating Drums van Ted Huggens In beide nummers werd gebruik gemaakt van allerlei merkwaardige instrumentjes als bijv. een toeter en een wistle. Nadat de dirigent de mensen prettige dagen in Renesse had toegewenst besloot men het pro gramma met March for friends van Cori. Woeste motorrijder Een wegspuitende motor heeft zondagavond om 9 uur op de Hooge- zoom ter hoogte van bar „Orilla" vooral veel schade aan zichzelf toe gebracht. Toen C. U. uit Woerden namelijk meti zijn motor wilde weg rijden gaf hij zoveel gas dal het voorwiel van zijn machine omhoog- schoot. U. had toen zijn motor niet meer in de hand op de op dat mo ment zeer drukke Hoogezoom. Daar van werd de juist passerende T. D, v. d. C. uit Rotterdam het slachtof fer. De wagen werd overigens maar licht beschadigd. De motorrijder had minder geluk. Zijn voertuig liep door zijn eigen eskapade zeer veel schade op. Opening buitenbak ruitervereniging drie weken uitgesteld De opeming van de buitenbak van de Ruitervereniging „Renesse", wel ke door de leden zelf gebouwd wordt op het terrein van de heer H. Beije, is drie weken uitgesteld. De opening zaL plaats vinden op 26 juni a.s. Op 18 juni start de beroepskracht. Els Smit uit Barendrech.t als in- struktrice. Het betreft een proef van voorlopig twee weken. Een sponsor heeft in verband met deze benoe ming reeds een garanlielening van f 5.000,verstrekt. Overigens wordt verwacht dat de vereniging dit be drag zelf. o.a. via een goed lopende verloting zal kunnen opbrengen. Kop-staartaanrijding Zaterdagmiddag vond op de Hoge- zoom. ter hoogte van het Esso-tank- station een kop-staart aanrijding plaats tussen de auto's van de Duit ser F. T. M. uit Keulen en F. K. R. uit Schiedam. R„ die in de richting Haamstede reed moest plotseling stoppen, waarna de Duitse wagen op' de achterzijde van het aanhangwa- gentje van R. reed. Hierbij werd de Duitse wagen slechts licht bescha digd. De wagen van R. liep bedui dend meer schade op. Van zowel het aanhangwagentje als van de wagen zelf werd het achterpaneel inge drukt. Strandcabine platgebrand In de nacht van vrijdag op zater dag is op het strand ter hoogte van de Scholderlaan te Renesse een strandcabine totaal afgebrand. Toen de eigenaar van de cabine de heer C. J. v. d. Hoek 's morgens daar zijn strandhuisje controleerde vond hij op de plaats waar het hokje gestaan had slechts wat verkoolde resten. Behalve het hokje verloor de heer v. d. Hoek op deze wijze ook nog 4 nieuwe strandstoelen. De totale scha de bedraagt f 2.000,—. De politie heeft de zaak in onderzoek. KERKWERVE Leerlingen O.B.S. bezochten Zierikzee Vrijdag j.l. brachten dc leerlingen van de openbare basisschool „Prinses Irene" uit Kerkwerve, onder leiding van hun klasseonderwijzer, de lieer I. G. J. Geschi'ere, ccn werkbezoekje aan Zierikzee. Naar aanleiding van de behande ling van „De stad in vroeger eeu wen" tijdens de geschiedenislessen, bood het bezoek aan Zierikzee voor de leerlingen de mogelijkheden dat gene dat op school behandeld was, nu eens ter plaatse te gaan aan schouwen. En Zierikzee vormt nu eenmaal een prachtig' en bereikbaar voorbeeld. Gewapend met een lijst vragen, opdrachten en tekenopdrachten, trokken de leerlingen de stad in. De heer Geschiere zegt hierover: De bedoeling van dit bezoek is niet alleen een visuele ondersteuning van de geschiedenislessen, maar het be oogt tevens door middel van vragen en opdrachtjes de aandacht van de kinderen op dingen te vestigen die Zierikzee uit historisch oogpunt, zo bijzonder maken! De vragen hadden betrekking" op de 'bouw van de stads muren, wallen poorten en de veilig ■ingekapselde haven, koopmanshui zen en hun namen, gevelstenen, straatnamen, herkennen van ro- maanse en 'golhische bouwstijlen, ornamenten, en diverse grote beken de bouwwerken. Ook werd aandacht geschonken aan enkele fraai gerestaureerde panden en hun nieuwe funk tie. OUWERKERK Wandeltocht S.V.O.W.K. De jaarlijkse wandeltocht van S.V.O.W.K. zal gehouden worden op zaterdag 4 juni. De tocht vindt plaats over 8 en 15 km. de start is bij het 'Dorpshuis. (Zie voor tijd: de agenda). BRUINISSE Brand in „Beusje" In de nacht van zondag op maan dag omstreeks vier uur ontdekte de heer B. uit Bruimisse dat. het ..Beus je" in brand stond. B. die daarjuist passeerde tracl kordaat op en heeft Advertentie Nieuwkomers in stad en re gio denken - sorry boor - in de voor ben nieuwe gemeen schap te kunnen groeien zon der de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Nou, dal is eeti ij dele gedachte. Vier maal per week al bet nieuws uit deze streek is onvervang baar voorrecht voor de zelf standige abonnees. Geen eigenwijs) advies aan die (welkome) nieuwkomers: neem een eigen abonnement! het beginnende vuur geblust niet een paar emmers water. De hoek bij de ingang is door de vlammen verteerd Door de gemeente was reeds een be slissing genomen dat er een nieuw „Beusje" zou worden gebouwd, maai de vergunning daarvoor laat wat lang op zich wachten. Wanneer dit nog lang gaat duren zal door dit voorval Bru nog zonder „Beusje' komen te zitten. Hoe de brand ont staan. is is niet bekend; de Rijkspo litie heeft deze zaak in onderzoek. Hervormde Vrouwenvereniging De leden van de Hervormde vrou wenvereniging „Helpt Elkander" ko men (hedenavond) dinsdag 31 mei weer bijeen in het Nederlands Her vormd verenigingsgebouw aan de Deestraat. Aanrijding Zondagmiddag omstreeks half vijf ontstond er op de parallelweg op de GrevelLngendam een aanrijding tus sen een bromfiets en een personen auto, 'tengevolge waarvan de be stuurder van de bromfiets vrij ern stig gewond, moest worden overge bracht naar het Rode Kruis zieken huis te Zierikzee. De bromfietser de heer W. L. uit Noordgouwe reed richting Oude Tonge en keerde half weg tussen de brug en het restau rant plotseling, waardoor hij ge schept werd door de tegemoetkomen de personenauto bestuurd door de heer K. K. uit Zierikzee. De brom fietsbestuurder liep ondanks zijn valhelm hoofdletsel op en andere verwondingen. Eerste hulp werd verleend door dr. Speelman uil Oos- ■teriand, waarna de gewondeper ambulance werd overgebracht naar het ziekenhuis. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd en moes ten worden weggesleept door garage Brokx te Bruinisse. DEN HAAG, 31-5. Per 1 juli aan staande gaat het minimumloon met 3,5 procent omhoog. Op voorstel van minister Boersma van sociale zaken ging de minister raad hiermee vrijdag akkoord. Telkens per 1 juli wordt het mi nimumloon aangepast aan de ont wikkeling van de regelingslonen in de voorafgaande periode van eind oktober tot eind april. UTRECHT, 28-5. Van de auto, de motorfiets en de brommer is de per sonenauto het veiligste vervoermid del. De motorfiets lijkt na 1972 - toen voor de 'berijders ervan de helm verplicht werd gesteld - geleidelijk minder gevaarlijk te worden. De bromfiets is nu, berekend per afge legde kilometer, het gevaarlijkste vervoermiddel geworden. Wel is na 1973 een lichte verbetering waar neembaar. GROESBEEK, 29-5. Zondagavond zijn de 15-jarige W. H. M. Schaap en de 17-jarige R. I-I. Jamlean uit Groesbeek aangereden door de 32- jarige timmerman G. M. H., even eens uit Groesbeek. Het ongeluk ge beurde op de Wilhelminaweg te Breedeweg (gem. Groesbeek). De bei de meisjes zijn ter plaatse overleden. De timmerman was volgens de poli tie onder invloed van alcohol. ARNEMUIDEN, 30-5. Twee sport vliegers van de vliegclub Midden - Zeeland uit Arnemuidcn zijn op tweede pinksterdag levend uit hun neergestorte vliegtuigje gehaald. Het toestel, een éénmolorige Piper cup van de vliegclub Midden-Zee land, kreeg' tijdens het opstijgen te maken met een cirkelwind die van achter de hangar onder het vlieg tuigje kwam. Deze duwde het vlieg tuig als hel ware om, met als ge volg dat de Pipercup met een dave rende klap op een achter het vlieg veld gelegen bietenveldje'neerstort te. De piloot Freek Gebuys uit Goes, liep een fikse hoofdwond op en moest ter observatie in het Bergzigtzieken- huis in Goes worden opgenomen. Zijn passagier. Gillis de Vlieger uit Mid delburg. kwam met de schrik 'vrij. De Pipercup werd totaal vernield. HAVELTE, 27-5. Vrijdagavond zijn door een verkeerde inhaalma noeuvre op Rijksweg 32 tussen de pijlerbrug en Haveltebcrg (gemeente Havelte) vier mensen om het leven gekomen. De chauffeur van een personen auto wilde een andere auto met een aangehaakte caravan inhalen en kwam daardoor in frontale botsing met een tegemoetkomende personen auto. Als gevolg daarvan kwam de 11-jarige jongen D. G. Egger uit Utrecht dn de inhalende auto om het leven. De 41-jarige E. A. B. Dirksen uit Utrecht overleed later. Een meis je werd licht gewond. De heer A. Blokhuis (28) uit Haaksbergen en mej. M. Vogt (24) uit Enschede die in de tegemoetkomende auto zaten verloren eveneens het leven. ZIERIKZEE. Het gebeurt bepaald niet iedere day dat een vrouw de kunst van het lassen beoefent. Voor mevrouw J. T. v. d. Meiden wordt dal wel even anders, want zij slaagde dezer dagen voor de kursus booglassen voor beginners, die onder toezicht van het Ned. Instituut voor Lastechniek plaatsvonden aan de Technische school Zierikzee. Mevrouw Van der Meulen last niet „zo maar": zij verbouwt samen methaar man een groot binnen schip. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3