Badplaats Renesse kreeg enorme Pinksterdrukte te verwerken a nufflinetes. De Noord-Zuid- dialoog LEERLINGEN VAN THEO THIJSSENSCHOOL DEDEN E.H.B.O. EXAMENS vaart uit Zeker honderdzestig doden in V.S. bij brand in een naehtklub Haringvloot Voorproefje van seizoen HeeftUnog een goed BANKSTEL maar... bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN en bepaal meteen uw nieuwe keus. RADIO ZIERIKZEE; voor muziek: RADIO ZIERIKZEE; voor muziek: Dinsdag 31 mei 1977 133ste jaargang Nr. 22106 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm: „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Zomer a vond-concerten op Sch.-Duivelaiid IIENESSE, 29-5. Renesse heelt mede dankzij het schit terende weer tijdens de Pinksterdagen alvast een voor proefje gehad van wat het gedurende het hoogseizoen weer te „verduren" zal krijgen. Enorme drukte zowel in het dorp als op het strand waar duizenden men sen voorpozing zochten en enkelen zelfs het (nog koude) water al indoken, 's Avonds trok het dorp vooral aan de Hogczoom als centrum van vermaak- tallozc bezoekers. Vooral voor de verschilelnde uitgaansgelegenheden was er weer een drukte van belang. T Begon vrijdagavond al toen de stroom op gang kwam. De hotels en pen sions waren al snel vol en ook de kampeerterreinen waren zeer in trek. De partikuliere verhuuradressen liepen vrijdagavond ook al snel vol en het duurde niet lang of vele gasten stootten steeds vaker hun neus bij hel zoe ken naar onderdak. Er waren dan ook vrijdag al mensen die op dal punt niet in hun doel slaagden. Zaterdag kwam de grote stroom los. Vanuit de richting Zierikzee golfde een onafgebroken rij auto's Renesse binnen. Toeristen, onder wie vele Duitse, die na hun spullen uitgepakt te hebben zo snel mogelijk het strand opzochten zodat het hier 's middags alweer een drukte van bèlang was. Vooral rond de duinovergangen, Advertentie ^7 U bent van harte welkom. V SCHARENDIJKE. Zaterdag jl. or ganiseerde de sportvereniging Z.S.C. '62 een bazar en rommelmarkt in en rondom „De Putmeet". De weergo den verleenden hun volle medeioer- king en de belangstelling was dan ook groot. Het evenement werd 's avonds besloten mei een gezellig bal na o.l.v: muzikanten uit Den Briel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) waar velen, gemakshalve, maar met een neerstreken, om de nog; witte lijven zo snel mogelijk wat „aan te bruinen". Dal lukte tijdens de pinksterdagen uitstekend want het weer hielp ge weldig mee, zij het voor sommigen wel eens wat te veel want met dat wit (meteen zo lang in de zon) bracht niet voor ieder het zo gewenste „bruine" resultaat. Ook hier over heerste deze dagen het ..rood". Dat velen hier voor de eerste maal kwamen was duidelijk te zien aan het risiko dal zij met drijvende voorwer pen in zee namen. Zo waren er zon- - dagmiddag vier jongelui die nota be ne tijdens afgaand water met een rubberboot al peddelend enkele hon derden meters van hel strand dre ven. Verderop het water weer het beeld van vele privé vissersbootjes, een steeds toenemende vorm van re- kreatie: het vissen in volle zee. Daar achter het decor van vele zeezeilers, waarvan alleen de zeilen vaag zicht baar waren en zo een bewegende achtergrond vormden. Kouder Inmiddels was er vrijwel geen plaatsje meer vrij in Renesse. Zater dagmiddag waren er volgens de V.V. V. alleen nog wat caravans té huur en bungalows, die overigens minder in trek bleken. 's Avonds was het op de Hogezoom vooral druk met jongelui die een bezoek aan de velschillende ver- maakcentra brachten. Zondagmiddag wérd het opeens kouder en dat betekende dat het strand in beweging kwam. De duin overgangen raakten overvol met ver trekkende strandgenïeters op weg naar tent, caravan, huisje of ander onderkomen. De koude wind hield de volgende dag heel wat mensen van het strand. Velen brachten daarom de dag wan delend of bij huisje of caravan door, terwijl de terrasjes in het dorp. ook niet over belangstelling te klagen hadden. Men kon vandaar de ver trekkende toeristen gadeslaan. Zij konden tevreden zijn. Ofschoon zij het in deze dagen ex tra druk had en nogal eens hande lend moest optreden kwam het ge lukkig niet tot excessen. Ook vandaag (dinsdag) is het in Renesse nog druk, zij hel natuurlijk veel minder dan tijdens het weekend Velen blijven nog een of meer dagen op hun vakantieadres. Na Pinkste ren zullen vooral de weekends al lengs drukker worden. Het seizoen is volop in zicht. elektronica draad bouwdozen kabel gereedschappen kds antennes acculaders batterijen testapparatuur video (Doorlopende demonstratie) PARIJS, 30-5. Staatssecretaris Brinkhorst van buitenlandse zaken is ingenomen met de wat hij noemde sterk veranderde houding van de Verenigde Staten tegenover de wen sen van de ontwikkelingslanden. Na wat de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken maandag' heeft gezegd over de noodzaak van een nieuwe internationale economische orde en de aanvaarding door Ame rika van de gedachte van een ge meenschappelijk fonds voor de regu lering van de grondstoffenmarkten, vindt staatssecretaris Brinkhorst, dal er nu openingen zijn voor het ge sprek tussen noord en zuid. SOUTHGATE (Kentucky), 28-5. Een geweldige brand die de Bever ley Hill Supper Club in de as heeft gelegd, heeft zaterdagavond aan minstens 160 mensen het leven ge kost. ZIERIKZEE, 31-5. In het bijna afgelopen schooljaar hebben leerlingen van de 6c klas aan de Theo Thijsscnschool een Jeugd-E.H.B.O. A-kursus gevolgd onder auspiciën van het Rode Kruis Zierikzee, afdeling Jeugdzaken en Rckreatic. Met name bet theoretische gedeelte werd de kinderen bijgebracht dooi de eigen schooldocente mevr. M. E. de Looff-Passenier, daarbij bijge staan voor het praktische deel van de kursus door de leidsters van het Rode Kruis korps, de dames M. N. Kuijper-Vijverberg en J. Heikamp- van Duivendijk. Genoemde Rode Kruis leidsters namen onlangs een examen >af, waar voor alle 29 leerlingen slaagden. Tijdens de afscheidsavond van de Theo Thijsscnschool op 21 juni a.s. in het Ned. Hervormd Verenigings- gebouw zullen de erbij behorende di ploma's worden uitgereikt. De geslaagden Hieronder volgen de namens van de geslaagden Marco van den Berg, Yvonne Bon, Jan Edgar Dijkstra. Mark Felëus, Jaap Germing, Antoinette de Graaf. Gerrie Jongejan, Ellen Jongschaap, Henk Juffermans, Bianca Koornneef, Rianne Kramer. Carla Krello, Mar cel Lagendijk, Connie Maijs, Marie ke Meulmeester, Agnes van Mill,'Rita van Mill, Marcella Padmos, Anne- mieke Pronk, Arwin Schot., Anja Schreuders; Bob Schwarze, Marcel Teijsse, Anita Timmerman, Linda Trompert, Petra Verwest, Karin de Vos, allen uit Zierikzee. Roemer Braacx en Martinë Hel- bers uit Dreischor. D< audio-specialist voor Sehouwen-Duivelund Speciale 24 uurs servicediensl voor horecabedrijven Met RADIO ZIERIKZEE bent u beter uit. zenders ontvangers stereo Hifi Video P.A. onderdelen Het was „nog maar" mei, maar zo zag het strand er zaterdagmiddag uit ter hoogte van de duinovergang bij de Wilhelminahoeve. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer beslaat uit 10 pagina's Het geheim van sukses ligt in het. vermogen gewo-ne dingen, ongewoon goed te doen. De brand in het grote gebouw, dat een eetzaal, een danszaal1 en tiental len ikleinere zalen telde, duurae zes uren. Bij 'het uitbreken van de brand waren ongeveer 3500 mensen in het gebouw. Doordat even later het licht uitviel en de mensen in de dikke rookwolken geen uithangen meer konden vinden ontstond een hevige paniek, waarbij velen elkaar onder- de voet liepen. Zondagochtend waren 130 lijken geborgen, maar er moeten nog tien tallen slachtoffers onder het puin liggen. TEL AVIV. Het rechts-nalionalis- tischc Likoed-blok zal zijn besluit om Mosje Dajan te benoemen tot minister van buitenlandse zaken in een nieuwe regering vanwege het groeiende uitgebreide verzet tegen de oud-minister van defensie. Dit hebben Likoed-kringen vrijdag mee gedeeld. DEN HAAG. 31-5. De Nederlandse haringvloot vaart vandaag, dinsdag, een week of twee later dan gebrui kelijk. uit voor de vissei'ij in.de Noordzee. Uit IJmuiden vertrok om streeks vijf over acht dinsdagmorgen als eerste de SCH108 „Onderneming 1". In totaal zouden uit deze haven 35 haringschepen uitvaren. Ze wor den alle door sleepboten naar zee ge bracht. Verwachting tot woensdagavond Droog en zonnig Droog en zonnig zwakke lot ma tige, in de middag tijdelijk vrij krach tige wind uit noord tot noordoost; minima van 8 graden aan de kust tot 3 graden plaatselijk in het bin nenland en mogelijk hier en daar nachtvorst. Maxima morgen van 14 graden aan zee tot 18 graden landin waarts. Voor donderdag: Aantal uren zon: 5 tot 16. Min.-temperatuur: omstreeks 7 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 17 gr. Kans op een drgoe periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 2 graden en voor donderdag een mar ge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 1 juni Zon op 5.27. onder 21.50 Maan op 21.16, onder 5.13 2 juni Zon op 5.26, onder 21.51 Maan op 22.23, onder 6.07 Laatste kwartier: 8 juni (17.07) Volle maan: 1 juni (22.31) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 1 juni 2.26 14.56' 7.59 20.25 2 juni 3.21 15.47 8.46 21.16 Springtij: 4 juni HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 31-5. Hel K.N.M.I. deelt mede: Hel vrij zonnige maar koele weer houdt nof aan. Eerste Pinkster dag trok een koufront van noord naar zuid over Nederland en achter dit front stroomde aanzienlijk koe lere lucht binnen. In deze lucht kon den zich maandag enkele buitjes ont- wikkelen; Inmiddels is het centrum van een hogedrukgebied boven de Britse ei landen aangekomen, waardoor de aanvoer van koele lucht met een noordelijk tot noordoostelijke stro ming blijft voortduren. De aanwezig heid van het hogedrukgebied maakt de kans op buien uiterst gering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1