X deurloo Gemeenteraad Duiveland FIAT OP DE REGELING INTERGEMEENTELIJKE SOCIALE DIENST STREEKNIEUWS Onderzoek naar televisie-kijken de nieuwe voorjaarsfolder is uit! gratis verkrijgbaar Expositie van verzameling gouden munten in Amro-bank te Zierikzee Chr. Nationale Schoolvereniging te Haamstede vergaderde ZIER I kZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 26 mei 1977 Nr. 22104 7 DUIVELAND, 23-5. Bij <le op maandagavond gehou den raadsvergadering van Duiveland, kwamen hij de lijst van „ingekomen stukken" een aantal goedkeurin gen voor van op de vorige raadsvergaderingen geno men hesluiten, in hoofdzaak grondverkopingen. Verder garantieverlening aan de Tennisvereniging „Duiveland", het op hel raadsbesluit van 18 april j.l. tot vaststelling van de Bouwverordening Logiesgebouwen. Verder was er nog een verslag van het kollege voor de verlening van bijstand over het jaar 1976. Verder komt ter tal'el het plan tot toetreding van de gemeenschappelijke regeling Intergemeentelijke sociale dienst, waartoe op de vergadering van 1 maart j.l. reeds werd besloten. Deze gewijzigde situatie is opnieuw besproken in een vergadering van b., w. en s. en er werd toe besloten om te trachten een gemeenschappe lijke dienst van de grond te krijgen zonder de gemeente Bruiniisse, waar bij uiteraard alle 'overblijvende ge meenten opnieuw een uitspraak die nen te doen. De werkgroep hiervan heeft een ontwerp-gemeenschappe- lijke regeling aangepast en een nieuwe kostenopzet gemaakt. Men heeft o.m. de salarissen van de hui- dège ambtenaars van soc. zaken op gevoerd terwijl ook rekening is ge houden met het salaris van de direk- teur. Bij dc oorspronkelijke opzet be droegen dc kosten per inwoner f 19,13 en thans zijn deze berekend op f 20,71 per inwoner van de ge meente. Voor Duiveland een ver meerdering van ruim 1' 7000. Hieruit blijkt dat het kostenpak- ket niet ai te drastisch wordt be ïnvloed döor de beslissing van Bmi nis se, nog temeer omdat, ©r gelijk tijdig enige nieuwe posten zijn in gevoegd. De >heer Van Klinken (SGP) informeerde of er iets bekend is hoe dit alles lopen zal met spreekuren, b.v. op de verschillende dorpen, waarop wethouder Overbeeke ant woordde dat er al veel besloten is op dit gebied maar dat ér n<>g enige zaken overlegd zullen moeten wor den. Betreurenswaardig De heer Hii.llebrand (PvdA) vond het ibetreurenswaardig dat de ge meente Bruinisse verstek laat gaan in deze materie, want zodoende kost het voor Duiveland toch weer maar f 7000 meer. Desondanks staat de PvdA-fraktie positief voor toetre ding tot de gemeenschappelijke re geling. Spreker suggereerde om in de regelingen op te nemen dat wanneer Bruinisse eventueel besluit lot toe treding. deze gemeente de extra kos ten vergoedt, waarmee alle raadsle den het eens zijn. Wethouder Overbeeke verklaarde dat in de gemeenschappelijke rege ling reeds een clausule is opgeno men die voorwaarden inhoudt waar door andere gemeenten lot de rege ling toetreden kunnen. De heer Hil lebrand was de mening toegedaan dat de weigering van Bruinisse voortspruit uit angst dat de toetre ding een stap nader zal zijn tot een gemeentelijke, herindeling. Besloten werd1 de nieuwe voorwaarden goed te keuren. Ook de Gemeenschappelijke Rege ling Wet bejaardenoorden werd goedgekeurd. Hoewel verwacht wordt dat de bijdrage ter zijner tijd zal dalen, dient echter voorhands rekening te worden gehouden dat de kosten zullen bedragen f 2,75 per inwoner van de gemeente. Wel Bejaardoordeu Besloten werd tot deelneming aan de Gemeenschappelijke Regeling voor de instelling van de regionale kommissie als bedoeld in artikel 6 j, eerste lid, van de Wet op de Bejaar denoorden op Schouwen-Duiveland en Sint Fhilipsland. Eveneens werd het 'besluit genomen toe te treden tot de Gemeenschappelijke Regeling Centraal Instituut Vorming en Op leiding Bestuursdienst. De raad overwegend1 dat opleiding en vor ming voor het openbaar bestuur van de lagere publiekrechtelijke licha men gediend zijn met een bunde ling van alle aktiviteiten op dit ge- bied, die thans door verschillende instellingen worden verricht, besloot derhalve met de staten van de pro vincies, de raden van de gemeenten, en de algemene bestuursschoien, die een overeenkomstig besluit hebben genomen, een gemeenschappelijke regeling Centraal Instituut Vorming en Opleiding" bestuursdienst te tref fen, mede gezien het belang dat ge hecht moet worden aan een goede opleiding en voorlichting van het ambtenarenkorps. Vervolgens werd besloten njcdc- werking tc verlenen voor de aan schaffing van meubilair ten behoeve van de „Ds. J. Bogermanschool'-' in Oosterla nd, zulks in verband met de toename van bet leerlingenaantal van deze school met ingang van het nieuwe schooljaar. Ook de bijzondere lagere school te Nieuwerkerk is om een aantal ma terialen verlegen en heeft hiervoor ook de medewerking van de raad gevraagd. Op enige punten na zal hieraan gevolg worden gegeven. Toelating kleuters Bij raadsbesluit van 23 augustus 1967 is bepaald dat als datum, waar op de algemene -toelating' van kleu ters die de vierjarige leeftijd hebben bereikt, zal plaats vinden, de eerste dag van iedere maand wordt aange houden. Bij wet van 2 juli 1975 heeft een wijziging van de Kleuteronder wijswet plaats gevonden waarin werd bepaald dat tot een kleuter school mogen worden toegelaten kleuters die de leeftijd van vier jaar hebben bereikt. In dc maanden augustus en sep tember mogen bovendien worden toogelaten kinderen die voor 1 okto ber vier jaar worden. Het besluit van 23 augustus 1967 is derhalve niet meer geldig, zodat besloten werd dit in tc trekken. Z wems leiger Op de vorig jaar gehouden hoor zitting t.e Sirjansland is verzocht om' de aanleg van een zwemsteiger in de Grevölingen, ten gerieve van de be volking van Sirjansland en de be zoekers van de verschillende cam pings. Door het kollege van b. en w. wordt ook de waarde van een der gelijk steiger ingezien. De benodigde vergunningen zij n bereids reeds bij verschillende instanties aangevraagd en bekomen. De totale kosten be dragen ongeveer f 5.948,08, meege rekend de b.t.w. Sommige raadsle den vonden het nogal veel geld en informeerden bij welke aanjiemei- prijsopgave Is gevraagd. De voor zitter deelde mee dat de dienst ge meentewerken de begroting heeft opgemaakt en hij was de mening toegedaan dat er misschien nog wel wat af zal gaan. Besloten werd-, een krediet van f 6000 beschikbaar te stellen voor dit deel. De heer Op 't Hof (CDA) die veel voor de tot standkoming van deze zwemsteiger in zijn woonplaats Sirjansland heeft gedaan wordt verzocht door de voor zitter deze t.z.t. in te wijden, waar aan hij gaarne gevolg zal geven. Ten behoeve van de aan te leggen temitsakkomodatie te Nieuwerkerk is het noodzakelijk een elektriciteits kabel1 aan te leggen, en door het be stuur van de tennisvereniging „Dui veland" te Nieuwerkerk is verzocht een aftakking van de kabel naar het nieuw te bouwen kleed- en klubge- bouw te mogen maken. Er bestaat hiertegen geen bezwaar, miits de kos ten vanaf de splitsing tot de tennis banen voor rekening van de tennis vereniging worden genomen waartoe het bestuur zich bereid heeft ver klaard. Besloten werd een krediet van f 6.200, inklusief b.t.w. voor de totale kabelaanleg ten behoeve van het nieuwe sportterrein beschik baar te stellen, waar tegenover als inkomen het aandeel van .de tennis-' vereniging ad^ f 2.600, inklusief b.t.w. komt te staan. S.G.B. legen Bij monde van de heer Stouten volgde mededeling dat de SGP- f rak tie principieel tegen dit voorstel is omdat de zondag in het gedrang komt. Desondanks werd besloten het bedrag te voteren met 6 tegen 3 stemmen (SGP). Door de hoofden van de beide la- gere scholen in Nieuwerkerk is aan vulling verzocht, c.q. uitbreiding, van de inventaris van" het gymna stieklokaal te Nieuwerkerk. Betref fende de aantallen en de aard van het aan te schaffen materiaal is door het kollege overleg gepleegd met de inspekteur voor de lichamelijke op voeding. Het. gaat om de volgende materialen: ballen met afsluitbaar ballenrek, hoepels, tennisballen, ver- bandtrommel. springtouwtjes, vier Zweedse banken, vijf matten en een magncsiumbalk. De geraamde kosten bedragen inklusief b.t.w. f 8.425. V-oor het sportterrein te Ouwerkerk zij.n twee korfbal-staanders nodig, die tegelijk met de bovenstaande mate rialen zouden kunnen worden aange schaft. Kosten hiervan met b.t.w. f 575. Besloten werd hiervoor sarren een bedrag groot f 9000 te vatoren. Iels goedkoper? De wethouder van onderwijs de heep Overbeeke (CDA) heeft goede hoop dat het wel f 1000 of f 1500 minder zal kunnen kosten, omdat men niet van plan is alle materialen tegelijk aan te schaffen. Verder kwam ter tafel de zesde wijziging van de gemeentebegroting 1977. nodig voor de financiële kon- sekwenties van de genomen beslui ten ook in deze raadsvergadering. Besloten werd deze wijziging vast te stellen. Op 2 april jl. werd de gemeente-' rekening over het jaar 1973 aa.n dé ra-ad aangeboden. Op 11 mei werd deze door de financiële commissie onderzocht en in orde bevonden. De kommissie stelde voor de hierboven genoemde rekening als volgt vast te stellen: Inkomsten int de gewone dienst f 5.866.316,27 en uitgaven f 6.147.503,81. alzo een nadelig saldo van f 281.187,54 in de gewone dienst. Opgemerkt wordt hierbij dal er nog een bedrag groot f 412.894.38 te ver-* halen valt in deze dienst en i' 144.942,35 te betalen, zodat het net to nadelig saldo uiteindelijk wordt f 13.235,51. Dit bedrag wordt in het dienstjaar 1974 op de kapitaaldienst geboekt. De kapitaaldienst vermeldt een inkomen van f 16.695.745,97, en als uitgaven f 17.387.720,19, alzo hier een nadelig saldo van f 691.974,22. De raad besloot deze rekening over eenkomstig vast te stellen. Bladluizenvanger COL1JNSPLAAT, 25-5. Bij de proefboerderij Ruslhoeve in Colijnsplaat op Noord-Be veland, staat een voor West- Europa uniek apparaat: een bladluizenvanginstallalie. Dit apparaat wordt gebruikt bij het onderzoek naar geleide geivusbescherming op de boer derij. Ir. C. van Beekomhoofd- ingenieur-direkteur van de (rijksdienst voor agrarische) bedrijSsontwikkeling in Zee land zei bij de officiële ope ning van de nieuwe huisves ting van de Rusthoeve, dat de geleide gewasbescherming meer en meer in de belang stellingkomt, omdat het milieuvriendelijk is, in tegen stelling tot het lukraak spui ten van vergiften. „Delta-week" Van 17 tot en met 26 juni aan staande zal vuor de zevende, keer de traditionele Delta-Week worden ge zeild op de Oosterschelde en de Noordzee. De Delta-Week '77 wordt georganiseerd door de watersport verenigingen Alblasserdani. Noord- Beveland, De Schelde, Willemstad, Wolphaartsdijk, Yerseke, Zierikzee en de K.R. en Z.V. De Maas. Het wedstrijdprogramma is vast gesteld als volgt: 17 juni, Dintel- sas-Zierikzeo; 18/19 juni: Zeeland- wedstrijden/Zierikzee; 20 juni: On- rustrace/Zierikzee; 21 juni: Zierik- zee/Bergen op Zoom; 22 juni: Ber gen op Zoom-Yerseke/Oosterschel- dewedstrijd; 23 juni: Yerseke-Zie- rikzee; 24/25 juni: Veronica-race en Zeelandbrug-race. De Delta-Week zal op zaterdag middag 18 juni a.s. in het stadhuis te Zierikzee officieel worden ge opend door de heer A. L. van Gees- bergen, lid van ged. Staten van Zee land. ZIERIKZEE Barokconcert Op zaterdag 4 juni wordt in dc Lutherse kerk een Barokconcert ge geven door het „Trio Ilutyra", mei medewerking van de zangeres Ka rin Jense. Het. trio bestaat uit Fe- renc Hutyra (traverso), Ellengard Jense (clavecimbel) en Freek Borst lap (viola da gamba). Op het programma staan werken van C. Ph. E. Bach, Stradelle, Gran- di, Mahaul-t, J. S. Bach en Vinei. Ferenc Hutyra, Hongaar van ge boorte ontving zijn muziekoplei ding -aan het Béla Barlok Conserva torium in Budapest. Nadat hij als fluitist in verscheidene orkesten werkzaam was geweest, -kwam hij in 1970 naar Nederland, om verder te studeren aan het Koninklijk Conser vatorium in Den Haag. Terwijl hij zich inmiddels a.ls ifuitdocenl in Zeeland had gevestigds behaalde hij het solistendiploma, en specialiseer de hij zich op de tra verso; de dwars fluit uit de 'barokperiode. Ellengard Jense maakt sind's de oprichting in 1972 deel uit. van liet Hutyra-ensemble. Zij studeerde aan het Kon. Conservatorium in Den Haag en vestigde zich daarna te Zie rikzee, waar zij in liet „dagelijks leven" regio-directrice van de Zeeuwse Muziekschool is. Als pia niste begeleidster en als klavecinisle werkte zij aan vele concerten mee. Toen enkele jaren geleden het hoofdvak „viola da gamba" dn Den Haag werd ingesteld, greep Freek Borstlap deze studiemogelijkheid met beide handen aan. Als leerling van de Belg Wielahd Kuijken, zal hij binnen één of twee jaar als één dei- eersten 'in Ned'eri'and als gambist af studeren. Freek Borstlap maakt deel uit van meerdere ensembles, waar mee het in binnen- en buitenland ^optrad. Karin Jense, ook opgeleid in Dén Haag, heeft speciale voorliefde voqr werken uit de Renaissance en de Ba- rök. Op het 'komende concert zal zij enkele korte cantates uit de Italiaan se vroeg-barok zingen. „Gouden tientje" ZIERIKZEE, 25-5. Bij gelegenheid van de officiële opening van het nieuwe AMRO-bankkantoor - zoals gemeld op vrijdag 3 juni - wordt op zaterdag 4 juni door dc bank „open huis" gehouden. (Zie voor tijd de agenda). Tijdens het „open huis", en verder tot 25 juni, zal in het nieuwe kan toor een verzameling gouden munten worden getoond. In de verzameling zijn onder meer gouden tiientjes op genomen. Deze genieten over de ge hele wereld grote bekendheid en be horen in de internationale rnunten- han del tot op de dag van vandaag tot de meer courante en verhandel bare gouden munten. HAAMSTEDE, 24-5. Deze week hield de schoolvereniging van de christelijke nationale school „Onder de Wieken" te Haamstede in de gemeenschapsruimte van de kombi-school de jaarvergadering. Dc avond werd geopend met een welkomstwoord en gebed door de voorzitter de heer C. A. van Oord waarna voor de pauze de leerlingen van de school een programma presenteerden. Medewerking hieraan werd verleend door leerlingen van de le t/m de 6e klas. Door de laagste klassen weiden enige 'korte sketchjes opgevoerd als „Kabouters in kaboulerland", „Bij de kapper" en „Bij ons op het dorp". Door de leerlingen van de 3e en 4e klas werd de school bezongen onder de titel ..Laat maar draaien de wie ken in het rond" waarvoor de leer lingen een l'raaie molen, een versie van de molen die in werkelijkheid bij de school staat, hadden vervaar digd. Door de 5e en 6e klas werden ook de ouders ingeschakeld bij de kwis „Kent u uw vrouw" en een letter- spel waarbij van een aantal letters woorden moesten worden gemaald. Na het optreden dankte de heer Van Oord de leerlingen voor het ge- bodene. Na de pauze werd de heer C. A. van Oord bij de bestuursverkiezing herbenoemd. Afscheid rn plaats van de heer J. Krijger, die zioh niet meer beschikbaar stel de, werd mevr. .J. G. Krijger-Otte- vanger benoemd. De heer Van Oord bracht de heer Krijger dank voor de inzet welke hij gedurende 13 jaar in het school bestuur aan de dag heeft gelegd, waarbij als blijk van waardering hém een bijbel met platen van Rem brand werd aangeboden. Verzamelnaam „Gouden tientje" is de verzamel naam voor diverse muntstukken van hetzelfde gewicht en gehalte, die tijdens de regeringsperiodes van de Oranje-vorsten zijn geslagen. Behalve gouden tientjes wor den enkele tientallen andere beken de geldstukken getoond, zoals het 20 DM-stuk van Wilhelm II, en En gelse ponden met afbeeldingen van Victoria, George V en Elisabeth II. De verzameling is tc bezichtigen tijdens de normale openingsuren van de bank en eveneens op donder dagavonden. Gouden tientjes bijzondere munten met eigen tradities. Op de foto: een exemplaar van Koning Willem III. Verleden nieuw pand AMRO-bank Te gemakkelijk vertrouwend op hetgeen m.b.t. de nieuwe komende huisvesting van de AMRO-bank (7) aan gegevens werd verstrekt dooi de afdeling voorlichting van de cen trale bank, is - in het dinsdag-arti kel - de onderbelichte rol van de destijds overbekende fa. Wiebols, in het kader van dit stuk, er ten on rechte doorgeslipt. Uiteraard was zulks de vooropge zette redaktionele bedoeling niet. In het onderwerpelijk pand werd zestig jaar onder de naam Wiebols een dames-textielzaak geëxploiteerd, dat in het assortiment ook een ex- klusieve stoffenvoorraad voerde. Tientallen jaren behoorde - gelijk feitelijk genoegzaam békend - de fa". Gebrs. Wiebols tot de toonaange vende zaken te Zierikzee. Het is spij tig dat dit aspekt in het artikel over de AMRO-bank zo karig naar voren kwam, maar met deze notities me nen wij recht te hebben gedaan aan degenen die - tot aan de sluiting van het bedrijf - de verantwoordelijk heid hiervoor droegen. (RED.) Geref. Vrouwenvereniging De Gereformeerde Vrouwenvereni ging „De Lampen Brandende" komt in vergadering bijeen op woensdag avond 1 juni aanstaande in één van de vergaderzalen van de Gerefor meerde kerk. (Zie voor tijd: de agenda). NIEUWERKERK Oud papier Vrijdag 27 mei wordt te Nieuwer kerk weer oud papier opgehaald. Ook ditmaal is de opbrengst be stemd voor de zending der Ger. Ge meente. Het gebundeld gereed zetten van het papier wordt op prijs ge steld. Trekking loterij „De Orcom" deelt hierbij mede dat de trekking van de door haar georganiseerde loterij t.b.v. de bouw van een kantine voor de voetbal vereniging SKNWK op dinsdag 31 mei zal plaats vinden in het club lokaal van SKNWK te Nieuwerkerk. BRUINISSE Zwembad „Aquadelta" Dc bouw van het zwembad op het „Aquadelta" terrein nadert zijn vol tooiing. Wanneer de opening zal plaats vinden is nog niet bekend maar gestreefd wordt naar de derde week in juni. De school jeugd van Bruinisse die de eerste hap grond hebben mogen verzetten mogen er nu nog een steentje 'aan bij dragen door een mooie naam te verzinnen. Alle leer lingen van de 'basisscholen hebben een formulier gekregen waarop zij drie namen mogen invullen. Een echte jury van Aquadelta gaat er de mooiste naam uit vissen, en de ge lukkige naamgever mag als prijs een jaar lang gratis zwemmen. MIDDELBURG. Op 20 en 21 juni zal voor de rechtbank in Middelbrug de moord behandeld worden op de Vlissingse binnenschipper Cor Ja cobs (44). De man werd op 6 novem ber vorig jaar doodgeschoten, naar later bleek' door zijn vrierid, de kel ner F. M. van de K. uit Vlissingen op verzoek van mevrouw M. J. S., de 38-jarige echtgenote van de schip per. Het finanriëei jaarverslag, van de penningmeester de heer J. Geleijnse werd zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Aan de christelijke school van Genk (België) werd een gift gegeven van f 6000 voor de aan schaf van een schoolbus. Het hoofd van de school de heer S. Karsten, die onlangs een bezoek aan deze school 'heeft gebracht, gaf hierover een nadere toelichting. De heer Karsten schetste daarbij de moeilijke omstandigheden waar onder in deze school, welke bezocht wordt door kinderen van gastarbei ders, les moet worden gegeven in een gebouwk dat eigenlijk dc naam school niet verdient. Naast de aktie van de twee S.O.S.- kinderen, die bijzonder goed loopt, zal men aandacht blijven schenken aan de school te Genk. Sehooljaar De heer Karsten gaf vervolgens een overzicht over het afgelopen schooljaar. Gestart werd met. vier vaste leerkrachten en drie partime mede werk ers(sters). Bij de start van het schooljaar telde men 106 leer lingen welk aantal opliep tot 113 leerlingen. Het nieuwe school jaar zal aanvangen met 110 leerlingen. Tussen het schoolbestuur en de leerkrachten bestaat een goede sa menwerking. Een goede zakelijke relatie is er ook met de Ouderkom- missie. Dank bracht de heer Karsten voor al het werk dat door deze kom missie wordt verzet, alsmede aan de ouders voor de hulp bij het lesge ven. De zonnewering is er een met ge bleken waarop al herhaaldelijk is gewezen maar waaraan tot heden nog niets ds gebeurd. De S.O.S.-aktie op koninginnedag heeft het mooie bedrag van f 800.- opgebracht. Problemen voorzag de heer Kar sten als het wetsontwerp in werking gaat treden waarbij de leeftijd van de leerlingen van 4 tot 12 jaar gaal worden. Hij vestigde er hierbij de aandacht op dat er te Burgh-Haam- stede alleen een openbare kleuter school is waarvan de konsekwenties nader zullen worden bezien. Kijken naar t.v. Van de schoolkrant, zal een thema nummer verschijnen over het kijken naar de t.v. door de leerlingen, waarin zowel ouders als leerlingen aan het woord zullen komen. Naai de mening van het schoolhoofd is ei- een verkeerd kijkgedrag daar het kijken tot 23.00 uur door kinderen zeker niet gewenst is. De gevolgen hiervan zijn op de school duidelijk merkbaar. Aan het slot sprak de heer C. A. van Oord woorden van dank tot de leerkrachten voor de uizet waarmee zij in het afgelopen jaar hun taak voor de school hebben verricht. Voor 25 jaar.... WESTENSCHOUWEN. Door on bevoegden is dezer dagen alhier een Engelse phosforbam ter lengte GO cm medegenomen. In verband met het zeer gevaarlijke karakter van deze bo-m wordt door de groeps commandant der Rijkspolitie te Haamstede erop aangedrongen zo spoedig mogelijk de nodige inlich tingen te verstrekken. HAAMSTEDEBURGH. Op de tol tijdelijk openlucht-theater omgeto verde speelweide naast de Brouwe rij alhier, zal Vrijdagavond a.s. door de „Vrouwenhofspelers" uit Roo sendaal opgevoerd worden „De Her bergierster". RENESSE. In verband met ge ruchten betreffende een geconsta teerd geval van kinderverlamming hier ter plaatse werd. onlangs van officiële zijde bekend gemaakt, dat zich geen dergelijk ziektegeval heeft voor gedaan. ELLEMEET. De laatste tijd heb ben we kunnen vernemen welke grote en kleine eieren een kip kan produceren. Uit deze gemeente kan thans de bijzonderheid worden ver meld, dat een kip van de heer L. J. een ei heeft gelegd met 4 dooiers. OUWERKERK. Evenals op andere plaatsen van het eiland'trad ook al hier op het circus Reusz. Het trok veel belangstelling, want in geen jaren was in onze gemeente een circus opgetreden. ZIERIKZEE. Naar wij uil goede bron vernemen heeft de afd. van de U.V.V. om de plannen tot inrichting van een zg. ouden van dagen socië teit te kunnen realiseren, het oog laten vallen op het kerkgebouivtje in de Lange Nobelstraa.t ADVERTENTIE. Keukenuitzet mei reseda band en gouden bis ver kopen wij onder garantie 20-delig f 49,50; Petroleumstellen 1-pits pri ma kwaliteit f 6,25. BRUINISSE. Naar wij uit goede bron vernemen, is alhier de oprich ting van een mondaccordeonvereni- cfing in voorbereiding. ZIERIKZEE. In verband met. de vacantia van de'heer J. M. L. zal het carillon 'gedurende twee opvolgende Zondagen zich 's morgens niet laten horen. meelstraat 31 zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 7