ONDER VERDACHTE OMSTANDIGHEDEN Ondanks koude weer grote belangstelling bij internationaal hengelconcours van „De Krabbe" Zierikzee kon Terneuzen niet aan zegekar binden Netelige kwestie op vergadering van sportvereniging D.F.S. Geep wedstrijd Zeehengelwedstrij d te Scherpenisse TOTO EN LOTTO STREEKNIEUWS Delta Sport-ploegen goed van start in landelijke kompetitie Gezelligheidsrit M.A.C. „Sparta" Succesvolle sportmiddag jeugdleden s.v. „Renesse" BURGH, 21-5. Het jaarlijks inter nationaal hengelconcours van de H.S.V. ,,De Krabbe" te Burgh, is dankzij een goede voorbereiding en organisatie een groot succes gewor den. Niet minder dan 254 dames en heren namen er aan deel. Aan de zeedijk bij Koudelcerke werd het voor de hengelaars geen pretje. Truien, dikke winterjassen en paraplxiies moesten zorg dragen voor een wat aangenamere omlijsting, want het weer was winderig en koud. De vis liet het ook afweten en de vanger van een scharretje kon zich al bij de prijswinnaars scharen. Na afloop drongen de deelnemers zich in café-bar „De Westhoek" Parapluies kwamen er aan te pas om enige beschutting te zoeken voor de gure ivind; één der hengelaars in aktie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) waar niet allen een plaats konden vinden. Voorzitter M. Wessels sprak De prijzen De 1ste clubprijs was voor ,.De Zeester" uit Halsteren met 3015 pun ten. gevolgd door H.S.V. „Ooster- schelde" te Zierikzee met 1420 pnt.: 3. HV.K.K. uit Kapelle 1370 pnt.; 4. „Eendracht Vissers" uit Nieuw-Vos- meer 1140 pnt.; 5. „Oosterschelde Vissers", St. Maartensdijk. De beste persoonlijke prestatie le verde M. Grceneveld „De Zeenaald" (Rozenburg). Bij de dames mevr. v. Tilburg „De Zeester". Beste junior werd E. Bakker „H.V.K.K." en de meest gevangen vis W. v. d. Heijden. „De Zeester". De winnaars waren: 1. M. Groenc- veld. De Zeenaald, 840 pnt.; 2. W. Spikkel. De Zeester, 800 pnt.; 3. W. v. d. Heijden, De Zeester, 680 pnt.; 4. W. v. Dijke, O.S.V.. 605 pnt.; 5. J. Otte, De Veste, 595 pnt.; 6. J. v. Tilburg, De Zeester, 565 pnt.; 7. mevr. v. Tilburg, De Zeester, 490 pnt.; 8. J. Janse, De Zeester, 480 pnt 9. S. Coppoolse, Oosterschelde. 465 pnt. en 10. J. v. d. Velde. Z.S.C.. 425 pnt. ZIERIKZEE, 22-5. De talrijke toeschouwers die naar het sportpark Ban- nink waren gekomen om Zierikzee ook Terneuzen aan haar zegekar te zien binden zijn bedrogen uitgekomen. Voor wat het gebodene betreft zyn zij beslist ook niet aan hun trekken gekomen. Na de goede prestaties tegen Middelburg en Axel bleek de derde opgaaf voor Zierikzee net iets te veel van het goede in acht dagen tyd. Zaterdag' of zondag BURGII, 20-5. In de vrijdagavond gehouden buitengewone vergadering van de s.v. D.F.S. is een netelige kwestie aan de orde gekomen; n.l. of op zondag, of op zaterdag gaan voetballen. De voorzitter de heer M. Bakker weerlegde het gezegde dat het bestuur de zaterdagvoetbal „de nek om wilde draaien" doch dat er wel iets aan de onderlinge verstandhouding hapert. Vcor aanstaande zaterdag staal er voor de leden van de h.s.v. „Ooster schelde" een afwijkende wedstrijd op het programma. Een wedstrijd waar bij alleen cp geep wordt gevist. Om 10.00 uur vertrekt men vanaf de Ba lie naaf de plaats waar de henge laars de gepen moeten vangen. Deze wedstrijd telt niet mee voor de com petitie, maar er zijn, zoals gebruike lijk, wel prijzen aan verbonden. Op 30 mei (2e pinksterdag) wordt door de h.s.v. „De Zeebaars" te Scherpenisse een zeehengelwcdstrijd georganiseerd die meetelt voor hel kampioenschap van de Delta Fede ratie. De wedstrijd vindt plaats in de Schelphcek te Scherpenisse. Le den van de Ocsterschelde kunnen zich voor deze wedstrijd opgeven. ATLETIEK Bij de dames werd de 100 m, met tegenwind, door Marianne Nolet en Thea Kaaysteker gelopen in resp. 13.7 sec. en 14.1 sec. Over de 800 m deed Joke Geluk 2.53.5 min. en de butante Fien Bos 3.03.5 min. De 100 m horen werd een prachtige over winning voor Anita Kouyzer in 18.9 sec. Marja Kouyzer, weer aan het terugkomen sprong 1,55 m hoog en 4,90 m ver. Marianne Nolet sprong 4,69 m ver en Joke Geluk 1,45 m hoog. De werpnummers waren van goe de klasse. Ester Goedhart-Schot wierp de diskus 35,64 m ver en stootte de kogel naar 10,05 m wat samen meer dan 1200 punten ople verde. Anita Kouyzer verbeterde haar persoonlijke prestatie bij hét kogelstoten (9,73 m). Thea Kaayste ker wierp de speer 24,22 m ver en Fien Bos verraste met ee.n afstand van 25,76 m. De estafette 4x100 m ging in 54 sec. De eindstand van de Amsterdam poule was: 1. Lycurgus Krommenie 9386 punten; 2. Delta Sport 8981 punten; 3. A.V. Leiden 8424 punten. De herenploeg bleek sterke vooruit - gahg te hebben geboekt op de lange- afstandnummers. NIEUWERKEIÏK. 20-5. Op He melvaartsdag werd zoals van ouds door de M.A.C. Sparta een gezellig- heidsrit verreden. De rit uitgezet door de heer Schuilingh bestond uit een mooi parcours met leuke vond sten. Alle deelnemers bereikten echter - na de nodige strafpunten te heb ben vergaard - voldaan de finish, zijn de het Dorpshuis te Nieuwer- kerk. Aldaar werden -tevens de -prij zen welke bestonden uit huishoude lijke en andere gebruiksvoorwerpen uitgereikt. A-klasse In de A-klasse vielen de prijzen ten deel aan: 1. M. Allemok-inders 38 str.p.; 2. F. J. v. Donge 75 stf.p.; 3. I,. Dorst 94 sir.p.; 4. A. M. West- veer 100 str.p.; 5. v. d. Laerschot 103 str.p.; 6. C. J.' M. de- Graaf '105 Bij de meeste spelers ontbrak het aan de nodige inspiratie en concen tratie. Aan het rondspelen van de bal, Zierikzee stekste wapen, kwam met niet toe evenals aan de diepte passes waarmee men in de voor gaande beker wedstrijden opmerke lijke suksessen had weten te bpe- ken. Weinig beweging; Er zat bijzonder weinig beweging in het team, zelden werd de vrije ruimte gezocht en het tempo veel te laag waarbij dan kwam dat er vaak bijzonder slordig een bal werd ge plaatst en deze een gerrtakkelijke prooi werd van de Terneuzen spe lers. Vermoeildheid zal hierbij wel een rol van betekenis hebben ge speeld al wil dit ook weer niet zeg gen dat het aan goede wil ontbrak om ook deze bekerwedstrijd le over leven. De 5.000 m werd door Simon Blom afgelegd in 15.48.7 min. waar mee hij het vorige week gevestigde klubrekord weer verbeterde. Rini van Dijke liep de 1500 min 4.24 min.. Herman Padmos de 400 m in 54.5 sec. en Kees Verkerk de 100 m (met sterke tegenwind) in.12.8 sec. Leo de Pee bleek een onmisbare puntenvér- zamelaar op de springnummers. Hij won zowel het verspringen (6,45 m) als het hoogspringen (1.90 m). Jos Geluk wierp de diskus 23,06 m en verraste bij het speerwerpen met een afstand van 43,70 m. wat hem een eerste plaats opleverde. Hans van Kuilenburg uit Brouwershaven stootte de kogel 8.46 m ver, tehvijl de reseiwe estafetteploeg 4 x 100 vn aflegde in 54.1 sec." Een prachtige af sluiting 'van een zonnige Amster damsedag was de 4 x 100 m van de eerste herenploeg, bestaande uit Leo de Pee, Herman Padmos, Rini van Dijke en Kees Verkerk, die het al vele jaren bestaande klubrekord van 48.5 sec. op 48 bracht. De eindstand was: 1. Delta Sport 6240 punten; 2. Startbaan, Amstelveen 5718 punten: 3. Suomi. Ymuiden 5499 punten; 4. Leiden 5313 punten; 5. Maassluis 5278 punten. (verlaat verslag Red.) Str.p.; G. J. Anker 108 st T.p.; 8. D. v. Duivendijke 115 str.p.; 9. J. C. Goudzwaard 126 str.p.; 10. N. Wirtz 153 str.p.; 11. A. Hollestélle 165 str.p. 12. J. L. Schoof 177 str.p.; 13. I. Paauwe 195 str.p. B-klasse In de B-klasse werden de prijzen gewonnen dcor: 1. A. J. de Wit 77 str.p.; 2. M. Kollo 86 str.p.; 3. K. J. v. d. Velde en C. H. B. Weijers 100 str.p.; 4. A. N. Pannekoe-k 163 str.p.; 5. C. A. de Jonge en N. Donselaar 165 str.p.; 6. Padmos 169 str.p.; 7. M. W. Bolle 171 str.p'.; 8. W. v. d. Velde 183 str.p.; 9. J. Tuinman 185 str.p.; 10. M. J. Neels 186 str.p.; 11. T. Bas- liaan-213 str.p.; 12. B. de Bruine 321' str.p.: '13. Chr. v. Eek 226 str.p. De poedelprijs beschikbaar ge steld door de beheerder van „Ons Dorpshuis" -te Nieuwerkerk, viel ten deel'aan C. N-iêuwenhitizen. een dankwoord aan- zijn medebe stuurders en aan de vele controleurs. Hij overhandigde daarop de persoon lijke- en de clubprijzen. De prijzen Een reden kan ook geweest zyn dat Terneuzen de bekcrwedstrydcn moe zou zijn en er zo'n beetje met de pet naar zcu gooien. Niets was minder waar. Ondanks alle geruchten bleek het team van Terneuzen wel degelijk bereid te zijn om als enige overge bleven Zeeuwse ploeg nog verder te bekeren. Wel had men bij Terneuzen de kans aangegrepen om in deze wedstrijd aan aanvang te maken met de opbouw van het team voor het volgende seizoen. Doelman Jan Rietdijk, Eugene Lauret en Maarten v. d. Staal, alle drie spelers die uit komen in het Zeeuwse elftal en van klub geen veranderen waren ver vangen door spelers uit de réserves. Behoudend voetbal Gewaarschuwd door de resultaten welke Zierikzee in de voorgaande bekerwedstrijden had geboekt speel de Terneuzen behoudend voetbal, waarin het zwaartepunt op het mid denveld werd gelegd van waaruit men met snelle counters sukses pro beerde te boeken. Zierikzee bleef het antwoord hier op schuldig. Van het lekker rond spelen van de bal en de tegenstander maar laten hollen kwam niets te recht. omdat het tempo veel te laag lag, een verschijnsel dat zich ook reeds in een aantal kompetitiewed strijden had geopenbaard. Voor de rust werd verzuimd het windvoor- deel uit te buiten daar men gewoon verzuimde om te schieten. In de 23e min. in de tweede helft viel het doek voor Zierikzee toen de geheel vrij staande Fons Baart, ook al een spe ler uit het 2e elftal die de kans kreeg zich een vaste plaats te ver werven, op rechts het leder kreeg aangespeeld waarna hij met een fraai schol via de' binnenkant van de paal de enige en beslissende tref fer wist te scoren. Zierikzee had na de rust nog wel Adrie Koster binnen de lijnen ge haald, maar ook deze speler met de zware wedstrijd van zatérdagavond tegen de F.C. Den Haag nog in de- benen zag geen kans, ondanks enige goede akties die hij nog ondernam, zijn medespelers tot grotere daden te brengen. Geen tegenpunt Na het doelpunt ging Terneuzen zijn verdediging nog meer verster ken. Zierikzee drong aan op jacht naar gelijkmaker, waarbij het Ter- neuzense doel wel enige hachelijke momenten moest doorstaan, maar gescoord werd er niet meer. Door dat scheidsrechter v. d. Luijtgaarden niet kwam opdagen werd ruim 20 min. over tijd aangevangen onder leiding van de afdelingsscheidsrech- ler De Haan. VOETBAL K.N.V.B. Distrikt Zuid I KNVB-'beker: Zierikzee-Temeuzen 0-1; Vosmeer-Rood Wit 1-3. Afdeling Zeeland 2e 'klasse B: Volharding-Dreisehor' 2-1; Luctcr-Walcheren III 1-1 (SV- OWK degradeert); Luctor II-Mid- delburg IV 2-1. 3e 'klasse G: Volharding III-Goes V 2-2. Promotiekompetitie 3e klasse: Goes III-DFS II 3-1; Vlissingen VI- Goes III 3-3. Zaterdagvoetbal le klasse: WIK-Arnemuiden II 0-2; Veere-GPC 3-0. 2e klasse A: Duiveland-MEVO 2-1: SKNWK II-Oostkapelle 1-5 (Oostka- pclle kampioen); Arnemuiden III- ZSC 1-2 (Arnemuiden III degradeert) Heinkenszand-VCK 0-0. 3e klasse A: DFS-Wissenkerke If 3-4. Gezien deze geruchten waren de zatefdagspeïers massaal opgekomen en slechts enkele zondagmensen volgden hun voorbeeld in de kanti ne der s.v. „D.F.S.". Voorzitter Bak ker voegde er nog aan toe dat de doorstroming der junioren op deze manier in gevaar komt en gaf het woord aan de vergadering. Aanvoerder Jan v. d. Maas zou toch maar weer op de oude voet willen doorgaan ondanks dat de ge dachte bij de zaterdagmensen is op gekomen om een nieuwe klub op te vgaan richten. Deze vonden de ma- Je klasse A; Bruse Boys III-Br.- haven II 3-3: SKNWK III-WIK IV 4-0. 4e klasse E: Hoedekensk. III-ME- VO II 2-6; Bevelanders III-Hein- kensz. IV 4-1; SVD II-Wissenkerke Zomeravond voetbal Rayon Zierikzee Dinsdag 24 mei: Vclocitas-Stella Boys. Serooskerke, 19.00 uur; Bro- gum-Kon. Zeelandia, Zierikzee. 19.00 uur. Donderdag 26 mei: V.A.B.-Toren Boys, Zierikzee, 19.00 uur. Vrijdag 27 mei: Brogum-Stella Boys, Serooskerke, 19.00 uur. Lotto DEN HAAG. De cijfers van lotto, toto en supertrio van zondag zijn: Lotto no. 21: De winnende getallen zijn: 3-7-9-14-16-20. Reserve getal 27. Aantal deelnemers: 818.679. Inleg: f 3.352.067. Prijzenbedrag: f 1.592.231. Eerste prijs: f 557.281. Tweede prijs: f 159.223. Derde prijs: f 238.835. Vier de en vijfde prijs: f 318.446. Toto Toto no. 21. Een juist ingevulde kolom ziet er als volgt uit: 2-2-1 - 1-3-3-2-3-1 - 3-1-3-1- 3-1. Aantal deelnemers: 153.315. Inleg: f 463.536. Prijzenbedrag: f 220.180. Eerste prijs: f 88.072. Tweede prijs: f 55.045. Derde prijs: f 77.063. Amersf.-Fortuna SC X Helmond Sp.-Volend. X Wageningen-Veendam X Willem II-Cambuur X Heerenveen-PEC X Groningen-Vitesse X Heracles-SVV X MVV-Excelsior X Vlaard.-Dordrecht X Bayern M.-BM Gladba X E. Braunsw.-RW Essen X Ned. jeugd-It al. jeugd X België jeugd-Griekse j. X door HENK VAN HEESWIJK Frida is niet gauw uit haar even wicht te brengen, maar Zit nu toch wel stom verwonderd naar de kaart te kijken. Het is een strandgezicht van El Arenal. waarschijnlijk een badplaats op dat eiland. Ze is er nooit geweest en zal er waarschijn lijk nooit komen, want ze heeft wat tegen de Spanjaarden, omdat ze zich al die jaren op hun kop hebben la ten ziften door eén handjevol fascis ten, onder de knot, van de diktatuur. Zo'n land ga je natuurlijk niet steu nen door er je vakantie door te brengen en deviezen te verschaffen. Daarom vindt ze het impertinent van hem om haar uit le nodigen. Nota bene op zijn kosten. Wat ver beeldt die man zich eigenlijk? Snapt hij niet, dal zoiets een belediging is voor elke vrouw, die zichzelf respek- teerd? Kom naar Mallorca. dan be taal ik .reis en hotelkamer. Jawel, welke tegenprestatie moet ervoor geleverd woi'dcn? Dat weet ze on derhand wel. Waarschijnlijk is die Frits van Bossendrecht geen haar beter dan alle mannen. Die avond heeft ze zwaar de smoor in. De kaart ligt al lang verscheurd in de prullemand. Zou hij nu wer kelijk denken, dat ze hem gaat bel len om te vertellen: Leuk, Frits, goed idee van je. Stuur maar geld, dan ben ik binnen een paar dagen bij je. Kunnen we samen lekker rol lebollen, want dat zal natuurlijk je bedoeling wel zijn. Een man doet doorgaans niets zonder bijbedoelin gen, als het een vrouw betreft. Het wordt nog erger, als Punter- sen enkele dagen later zo langs zijn neus opmerkt: „Eigenaardig, die aanbidder van je is ook al een hele poos niet in de winkel gewéést., he?" Frida begint rood aan Ic lopén „Ik heb geen aanbidders!" bijt ze hein 1oe. „Ik heb hier enkel klanten!" Punl'ersen is' helemaal niet ge- nier waarop over de keuze van voet ballen gesproken werd (ergens in een kleedkamer te Goes) geheel ver keerd. De voorzitter antwoordde dat met de aanvoerders was besloten om het hun spelers eens voor te leggen. Nadat het ere-lid de heer D. Mooy de gemoederen danig verhitte door- te zeggen dat er een en ander moet gebeuren, „dat er koppen moeten vallen' en voorbeelden van verkeer de begeleiding gaf die hij via scheidsrechtersrapporten ontving, kreeg de vergadering een onprettig verloop. De heer Mooy noemde toen „de boosdoeners naam" en het is juist deze persoon die zo enorm veel voor de vereniging doet, doch als grensrechter onaanvaardbaar is. De voorzitter stelde- voor om een der zaterdagmensen, de heer K. Boo- gerd als gast-bestuurslid te benoe men en op dezelfde voel door te gaan, dus zowel zaterdag- als zon dagvoetbal, waarmee de vergadering akkoord ging. „Ik hoop echter dat de zaterdag- en zondagmensen meer respekt voor elkaar gaan tonen want daar heeft de vereniging zeer veel baat bij", aldus de voorzitter. Een interessant gesprek volgde tussen Toon Rijnberg (zondag) ..ik voetbal om te winnen", en Leo de Feiter (zaterdag) „ik voetbal voor mijn plezier en heb .een hekel aan reizen", hetgeen onbeslist bleef. Tot slot deelde de voorzitter nog mede dat het kleedlokaal een uit breiding ondergaat waarvoor een onbeperkte renteloze lening verkre- géii kan worden. De heer C. Rijn berg werd opnieuw als senioren- trainer benoemd. RENESSE, 21-5. Zaterdagmiddag organiseerde de jeugdcommissie van de s.v. Renesse cp het sportterrein aan de Lacne een sportmiddag voor haar jeugdleden t'm 16 jaar. De sportmiddag, die door de vereniging twee keer per jaar wordt georgani seerd werd weer een succes. De jeugdige spelertjes moesten acht onderdelen afwerken, waarbij zij punten konden behalen. Voor een deel waren dit voetbaltechnische spelen maar ook waren er gewoon leuke opdrachten bij deze onderde len gevoegd. Bij de B junioren won Peter Kort met 310 punten. Daarna volgde Joop Wandel met 307 en Martin Jonker met-261 punten. René Korstanje won bij de D pupillen met een totaal van 267 punten, gevolgd door Dick Fieren 258 en Marco v. d. Kasteele 250 punten. Tenslotte won Peter Dalebout bij de E pupillen. Hij behaalde 203 punten. Jan Piet v. d. Hoek werd hier tweede met 194 en Rien Lemsom derde met 188 pun ten. Na afloop van _de spelen ont vingen de eerste drie van de ver schillende groepen fraaie prijzen voor hun prestatie, terwijl allen ook nog door de vereniging een kon- sump.tie kregen aangeboden. schrokken van haar felle reaktie. Hij is iemand, die zich onder vrijwel alle omstandigheden kan beheersen. Op kalme toon vervolgt hij: „Ik bedoel die meneer Van Bossendrecht. De laatste tijd kocht hij nog;al wat boe ken bij je, nietwaar?" Ze haalt minachtend haar schou ders op. „Hij kan mijn grootvader wel zijn. Hoe weet u zo goed, dat hij zo heet?" De man glimlacht, de vrouw een tikkeltje meewarig aankijkend. ..Me neer Van Bossendrecht is direkteur geweest van een textielfabriek hier in de stad en van een in Twente. Ik meen: in Almelo. Die hier in de stad heeft hij indertijd zelf opgericht en groot gemaakt; die in het. oosten heeft hij enige jaren geleden over genomen. Hij heeft verleden jaar al les overgedaan aan een groot Engels concern op dat gebied en leeft nu stil. In Aerdenhout op de grens van Vogelensang. Hij zit momenteel nog in de Kamer van Koophandel en is bovendien commissaris van enkele andere bedrijven. Een der groot-in dustriëlen van onze stad destijds. Tja, 's mans vrouw is, als ik- me goed herinner, een kleine drie jaar geleden gestorven en dat heeft hij zich tamelijk aangetrokken. Nu leeft hij ietwat teruggetrokken. Pas sinds korte tijd komt hij in onze winkel. Hij leek me nogal geïnteresseerd in je." „Ik ben beleefd, tegen iedere klant, meneer, dat kunt u weten. En als ze proberen me aan de praat te hou den, kan ik dit niet abrupt afbreken, dus moet vaak genoeg oervervelend gezwam aanhoren. En zeker als het een goede klant. is. houd ik me in. Dat is. alles voor wat die meneer Van Bossendrecht betreft. Trekt u alstublieft geen konklusies, die er niet zijn. want hel komt bij mij be ledigend over." DUIVENSPORT P.V. Duiveland te Nieuwerkerk Wedvlucht vanuit St. Dizier. Af stand ongeveer 342 km. In concours 211 duiven. Gelost om 9.30 uur. Aan komst eerste duif 14.26 uur; laatste prijsduif 15.09 uur. De uitslag is: komb. Dane-Dooge 1, 3. 5. 6, 20, 31, 34: komb. Knop- Stouten 2. 12, 14. 16, 18, 19, 27, 30. 45; A. S. de Koning 4, 40, 44. 51; D. Capelle 7: J. W. van Dijke 8; J. D. Gebraad 9: H. P. van Noorden 10, 13, 22, 37, 39. 41. 42; komb. Dooge- Bosman 11. 24: .J. v. d. Werf 15; A. Hevboer 17. 28. 29: C. J. Krijger 21, 33: T. M. Dalebout 23, 32, 38, 52: L. Smalheer 25; A. J. IJzelenbérg 26. 49, 53; W. Daleboul 35, 43; A. de Jonge 36, 46, 47; P. Otte 48, 50.. NIEUWERKERK Pony's aan de ren In een weide gelegen aan de Stolpweg te Nieuwerkerk lopen reeds geruime tijd eentweetal pon- nv's van de heer Van der Spek uit Dreischor. Zaterdagavond rond kwart over zeven zou betrokkene de oudste ponny voor een wagen ge spannen meenemen voor een rit. De andere kleine pony's zou achter de wagen, aan een touw meelopen. Om dat de eerste te hard ging lopen brak het touw, raakte de achterste los en sloeg op hol. De koetsier sprong van de wagen om de kleine te vangen, zodat beide ponny's zonder begelei der aan de ren gingen. Inmiddels toegeschoten mensen konden zowel de ene als de andere ponny opvan gen, zodat erger kon worden voor komen. Ook met de koetsier bleef het gelukkig alleen bij de bekomen schrik. De wagen met ponny be spannen kwam in de sloot terecht. Na hel. avontuur werden beide die ren weer in de weide gebracht. Een van de jeugdige deelnemers pro beert hier bij het „busspet" geblind doekt een van de 4 bussen op een paaltje le zetten, terwijl zijn kon- kurrenlen in spanning toezien. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 8 Schouderophalend loopt Puritèrsen weg door de winkel, de handen op de rug. Attent op alle, wat er plaats vindt in de- grote verkoopruimte. En is vast niet te beroerd om mee te helpen als het druk is. Frida kijkt hem na. Hij is waarschijnlijk een mietje, maar we kunnen ons géén betere chef indenken". Hij. doet alles voor ons drieën. Een week later is er weer. een kaart uit Mallorca. Als. ze hem van de vloermat, opraapt weet ze al, dat ook deze van Frits van Bossendrecht is. Ditmaal staat-er ónder geschre ven: „Begrijp, dat u niet wilt of kunt komen. Ik arriveer aanstaande zon dagmiddag om. drie Uur- op .Schip hol. Nódig u uit voor'een uitgebreid diner in het LuCh'thayerircstati'ra'nt en breng u dan met mijn wagen te rug naar de stad. Mag ik op re kenen? Ik. zal liet als een gróte eer beschouwen. Groetend, Van - Bossen drecht." Ze gaat op de trap zitten, de kaart omkerend en naar het landschap kij kend. Wat mankeert die man met zijn vasthoudendheid? Denkt hij nu werkelijk, dat ik zo gek ben om naar Schiphol te gaan, hem daar welkom te heten en daarna met hem te eten? Ik peins er niet over. Als je trek ge kregen hebt van de vliegtocht, eet je daar maar alleen op het vliegveld of waar dan ook, maar mij zie je niet. Ze is ook die avond uit haar hu meur en kan, als ze in bed ligt, de slaap niet vatten. En is spinnijdig op zichzelf, omdat ze de man niet uit haar gedachten kan zetten. Als ze tegen middernacht in slaap valt, drooml ze van vliegtuigen, waaruit enkel mannen slappen, die stuk voor 'stuk op Van Bossendrecht. lijken. Ze .grijnzen en lopen naar haar toe. (wórdt vervólgd) Na de eerste kompetitiedag, van de drie, heeft de naar de 2e klas gepro moveerde damesploeg zich in de middenmoot weten te plaatsen, terwijl de herenploeg aan een opmars naar de top is begonnen in de 4e klasse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4