2j09 Grootte van opening in toekomstige Oosterschelde- pijlerdam aan de orde Zaterdag 21 mei grote braderie en rommelmarkt voor kerk Renesse L Gemeenschappelij ke verkiezingsbij eenkomst RADIO ZIERIKZEE; voor muziek: Heeft tl nog een goed BANKSTEL maar- bent U er toch een beetie op uitgekeken../ RUIL het dan IN bepaal meteen uw nieuwe keus. „Op stap voor onder de kap" 3 Automobielbedrijf W. G. Ista Zoon Russen weg uit Soedan RADIO ZIERIKZEE; voor muziek: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 mei 1977 133ste jaargang Nr. 22101 waarin opgenomen DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bi) vooruitbetaling 22.50, per jaar 86.Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Ged. staten Zeeland kiezen grootste opening ZIERIKZEE, 17-5. „Ten aanzien van dc „middelste opening" in de toekomstige Oosterschelde-pijlerdam is nog onvoldoende research gepleegd. Het is allemaal nog volstrekt onzeker, zulks in tegenstelling met de beide andere mogelijke oplossingen: die met de klein ste en die met de grootste opening". Aan het woord het kamerlid de heer P. Roels (PvdA) op de dinsdag- in de Graanbeurs gehouden verkie zingsbijeenkomst. Het betrof hier een gemeenschappelijke bijeenkomst van PvdA, VVD en CDA. Sprekers voor de twee laatstgenoemde partijen wa ren mevrouw E. Maris-Koster en de heer C. Balkenende. Het werd een vrij pittige vergade ring, waarvoor overigens veel te wei nig belangstelling bestond. Schou- wen-Duiveland blijkt uiteindelijk toch niet zo politiek-mindcd. De heer Balkenende had in een wat breder opgezet betoog, eerder zijn twijfels ge-uit over heit extra bedrag van f 260 miljoen (boven de f 3 miljard) voor de aanleg van de pijJerdam, bij realisering van de grootste apeniing. Hij 'vond dat dit extra best ter disku-ssie mag worden gesteld1 en verwees in dit verband ook naar de bekende motie-Schakel. De heer Reels onderstreepte in zijn repliek hierop de noodzaak de „mid delste opening" tot september ge fundeerd-er in. studiie te nemen, waar door een bedrag (in vergelijking met de grootste opening) van f 100 mil joen door de regering kan worden bespaard. Partij-programma's Aan dit Oosterschelde-debat gin gen zoals te -verwachten viel - viij intensieve betogen vooraf van de drie sprekers, die saillante punten uiiit de respectievelijke partijpro gramma's door-lichtten. Mevr. Maris schetste de verdraagzaamheid ten opzichte van anderen, ais kern van -het -liberalisme, dal zij typeerde als een beginsel. Zij pleitte voor voor zichtigheid met en rond 'heit pakket van sociale lasten, dat betaalbaar moet kunnen blijven, wil het ge bouw van sociale zekerheid niet zelf in gevaar komen. Wat de ontwikke ling en mogelijkheden van de mens betreft, merkte zij op: „gelijke kan sen voor iedereen bestaan niet, om dat niet a-lile mensen gelijk zijn. Daarom is de idee van een midden school een heilloze eenheidsworst, die de zwakkeren plaagt en ,de in- telligenten remt". Ten aanzien van de defensie gaat het er om, dat Ne derland bij de Navo-partners ge loofwaardig blijft. De V.V.D. is anti het antl-autobe- leid, wenst goede wegen en verkeers- onderwijs op de scholen. Onjuist is als alles maar door „Va dertje Staat" wordt geregeld en ge- fina ncierd. Noodzaak is een beroep te doen op de eigen verantwoorde lijkheid en kunnen van dc mensen. „Dat is onze Liberale staatshervor ming", aldus mevr. Maris, die zich keerde tegen de z.g.n. „ettikettenplak- kerij". Niveau verkiezingsstrijd De heer Balkende keerde zich fel tegen de wijze, waarop in- deze ver kiezingsstrijd politiek wordt bedre ven. Het iniveau is vaak zoek. Hij had -zich ge-ergerd aan een opmer king van de 'heer Roels ('in, de pers verschenen), met als kop: „Het zak- kenrolllen 'gaat beginnen", zulks als ep een VVD-CDA-iegering zou ko men. „De vrijheid van (menings)ui - (Vervolg pag. 2) Advertentie elektronica draad bouwdozen kabel r\ gereedschappen kds antennes acculaders batterijen testapparatuur video (Doorlopende demonstratie) Advertentie U bent van harte welkom. Omdat voor hel nieuwe koor veel geld nodig is en er ook veel bijko mende kosten zijn wordt weer een braderie georganiseerd. Foto: een beeld van het in aanbouw zijnde koor, dat waarschijnlijk ïn augustus gereed zal zijn. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 20-5. Zaterdag 21 mei wordl op hel dorps plein van Renesse, van 's morgens acht uur tot 's mid dags één uur, een grote braderie rommelmarkt ge houden. Men wil met deze aklie geld bijeenbrengen voor de herhouw van liet koor achter de kerk. Een karwei dat overigens - sinds men vorig jaar augustus met dc sloop van de oude school achter de kerk beon - al een heel eind gevorderd is. Zover zelfs, dat dc kap er reeds op is. Ook nu is er echter nog veel geld nodig, met name voor de inrichting. Vandaar dat men als motto voor de aktie koos „Nu op stap voor onder dc kap". Vorig jaar organiseerde men reeds met zeer veel sukses een zelfde eve- nement, onder het motto: „Weg met die puist, maak een vuist". Met de puist bedoelde men toen de oude school, die nu al sinds bijna een jaar is afgebroken. Vrijwilligers Gezien hel grote sukses van de aklie vorig jaar, durfde men het aan dit jaar opnieuw een braderie te organi seren. Reeds geruime tijd zijn vele vrijwilligers bezig het geheel terdege voor te bereiden. Eind april ging men Zitje met wagens en „Luctor et Emergo" voorop, door het dorp om spullen op te halen voor de rommelmarkt. En dat men niet voor niets een be roep gedaan had op de bevolking, bleek al spoedig. Ook van de zijde van dc winkeliers ontving men zeer positieve reakties. Men kan dan ook zaterdag met een aantrekkelijk pro gramma voor dc dag komen. Op de rommelmarkt zal o.a. een behoorlijke hoeveelheid nog goed bruikbare meubels worden aangebo den. waaronder ook wel wat antiek. Er komt een stand met bloemen en planten, een met boeken en grammo foonplaten en een kraampje met zelf gebakken koekjes en babbelaars. Ook voor de inwendige mens wordt ge zorgd want, naast ijs en frites, kan men ook koffie en limonade kopen. ZIERIKZEE. Donderdagmorgen werd deze zeer verzwakte ooievaar aange troffen in de buurt van tiet woonwagenkamp bij „De Val". De vogel bleek verstrikt geraakt in touw en. draad, en werd door dè heer H. Dor reman, samen met de politie bevrijd uit zijn benarde positie. Dierenarts Bergsma gaf de raad, het dier dat nog nauwelijks 023 zijn poten kon staan, een paar lepels advokaal te voeren als pepmiddel. Hel smakelijk middeh bleek te helpen, want na enkele uren al de vogel weer vis en probeerde alweer te vliegen. Na enkele dagen rust zal hij stellig weer kunnen worden vrijgelaten. Vast van scliarrelkippen, die advokaat! Advertentie y Ooslerland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Range/Rover. Inbouwstation Landi den Hartog gasinstallaties alleen voor eigen merken. Als er voldoende ruimte op het ter rein is wil men voor de „koffieklan- ten" een gezellig zitje maken met wat tafeltjes en stoeltjes. Voor de kinde ren is er een grabbelton met leuke spulletjes, er worden loten verkocht, waarvan om half één de trekking plaats heeft en er zal ook een stand worden ingericht met antiek en cur- riosa. Tenslotte is er dan natuurlijk ook nog een rad van avontuur, waarmee aanfrekkelijke prijzen, zoals bv. en kele grote beren, ioopfictsjes voor dc kleintjes en ook radio's kunnen wor den gewonnen. WASHINGTON. In de afgelopen jaren hebben de leden van de orga nisatie van olie-exportlanden (OPEC) het enorme financiële overschot van 145 miljard dollar (ongeveer 360 mil jard gulden) verworven. CADIER EN KEER. De Neder landse wegen - zowel de noord-zuid als de oost-west verbindingen - heb ben op Hemelvaartsdag 's ochtends eivol gezeten. CAIRO. 19-5. De' Soedanese rege ring heeft alle Russische militaire deskundigen opdracht gegeven het land te verlaten. Naar het Soedanese nieuwsbureau meldt, hebben woens dag al enige deskundigen met hun gezin met drie vliegtuigen Char- loem verlaten. Er is niet meegedeeld om hoeveel Russen het in totaal gaat. Ze hebben een week de tijd gekre gen het land te verlaten. Een reden voor het besluitvan Soedan is niet bekendgemaakt. Dit nummer bestaat uil 16 pagina's Er zijn, mensen, die aan-mets anders sterven clan' aun de 4 dood. .4 Mme Barralin 4 Pakje grasbotsr van 250 gram 236 voor1— Dc audio-specialist voor Scliouwen-Duiveland Speciale 24 uurs servicedienst voor horecabedrijven Met RADIO ZIERIKZEE bent u beter uit. zenders ontvangers stereo Hifi Video P.A. onderdelen van i GelJig t/m zaterdag 21 mei.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1