T S De nieuwe brandweerauto en -garage werden officieel in gebruik genomen mwË ÏÏSRvm POIWEÜi Zierikzeese tennisjeugd gehuldigd „NIEUWE" RUITERVERENIGING RENESSE BEGINT MET SCHONE LEI Bruinisse bij de tijd ^FTii iisi'i 1 6 blikjes frisdrank HSÖTT^JTShI nu maar 2.98 3ES sinas,drink,cola Herenteam van Zierikzee weer kampioen De Bru-Tèn" hielden toernooi Orde op zaken gesteld BRUINISSE, 14-5. Hel vrijwillige brandweerkorps van Bruinisse heeft zaterdagmiddag officieel de nieuwe brandweerwagen in gebruik genomen, dat op enigszins feestelijke wijze gebeurde. Het was zaterdag een echt bijzondere dag voor de leden van de brand weer, want naast de nieuwe auto, werd ook de verbouwde c.q. vergrote kazerne met nieuw aangebouwde was- douchegelegenheid met bar geopend. Nadat burgemeester T. C. Hekman alle genodigden had verwelkomd in ,,'t Durps'uus", ging het gezelschap naar de brandweergarage in de Mo lenstraat. Daar bood het dochtertje van de branweerkommandant, Chris tina Deurloo, de burgemeester de sleutel aan van de garage c.q. kan tine, die deze daarna officieel opende. Vervolgens boord burgemeester Hek man de kolönnekommandant van het Rode Kruis, de heer A. Th. Lock, de sleutel aan van de deur van de Rode Kruis-garage, die naast de brand weergarage is gebouwd. De heer Lock ontsloot daarna ook deze deur, waar na beide gebouwen te bezichtigen waren. Teruggekomen by ,,'t Durps'uus" overhandigde burgemeester Hekman de sleutel van de nieuwe brandweer wagen, die deze weer doorgaf aan de chauffeur/pompbediende de heer L. IJzelenberg. Nadat burgemeester Hekman het korps had geïnspekteerd, volgde een demonstratie achter ,,'t Durps'uus". Een oude sloopauto was in brand ge stoken, die de brandweer te lijf ging met schuim en twee hogedruk stra len. In zeer korte tijd waren zij de vlammen baas, waarna zij ook nog de hydraulische schaar demonstreer de, die in zeer korte tijd het dak van de auto verwijderde. Belangrijke dag De burgemeester zei dat het voor de Bruse gemeenschap en in het bijzon der voor het brandweerkorps en de Rode Kuiskolonne een belangrijke en vreugdevolle dag is, waarvan het ge meentebestuur gemeend heeft hierop een officieel tintje te werpen, daar mede tevens beogend de schijnwer per eens extra te richten op het brandweerkorps en de Rode Kruis- kolonne, wier inzet en werk geheel op vrijwillige basis berusten. Dat laatste wordt niet altijd voldoende onderkend en men beschouwd het wel eens als te vanzelfsprekend dat een aantal burgers hun vrije tijd op offeren om paraat te zijn en hulp te bieden als door brand of ongelukken burgers in nood komen en hulp no dig hebben. Om al deze voorzieningen mogelijk te maken, heeft het gemeentebestuur diep in de gemeentelijke beurs moe ten tasten, maar waar het om de vei ligheid en bescherming van de bur gerij gaat en zelfs om het redden van mensenlevens kan gaan, zijn deze uit gaven altijd verantwoord en het is deze overtuiging die het gemeente bestuur weinig moeite heeft opgele verd om de nodige uitgaven te doen. Nu kunnen we bogen op parate korpsen, met eerste klas materiaal. De grote rekreatieve ontwikkelingen in Bruinisse, alsmede het nog steeds toenemende verkeer, vooral op de langs Bruinisse lopende drukke rijks weg, zijn mede aanleiding geweest om de brandweerwagen van de meest moderne reddingsmiddelen te voor zién. Aldus de burgemeester. De ko§ten De kosten yan de nieuwe brandweer wagen bedragen f 186.000,plus ruim f 60.000,voor de verbouw van de garage. Burgemeester Hekman dook ook nog even in het verleden van de brandweer. Van 1948 tot 1955 is. er eén gemeenschappelijke rege ling geweest tussen Oosterland en Bruinisse, die in 1950 gezamenlijk besloten een brandspuit aan te schaf fen voor de som van f 10.979,08. In 1955 werd die samenwerking beëin digd, omdat beide gemeenten na de watersnoodramp een brandweerspuit geschonken kregen. „Oude" van 1961 In december 1961 kreeg Bruinisse een nieuwe, voor toen moderne brand weerauto, voor de prijs van f 35.350, die vijftien jaar dienst heeft gedaan. Naast een paraat en aktief brand weerkorps mag de gemeente zich ook verheugen in een even paraat en ak tief Rode Kruis korps. In verband met de veranderingen met het ge meentehuis, moest ook onderdak ge zocht worden voor de Rode Kruis wagen, die voorheen gestald was in de garage bij het gemeentehuis. Aktief als altijd is intussen bij de heer Lock alweer de idee geboren om de overige ruimte in de garage te gaan bestemmen voor een soort Rode Kruis-depot, waar al de mogelyke readings- en hulpmiddelen kunnen worden opgeslagen. Tot slot sprak burgemeester Hek man de wens uit dat, hoe goed we nu ook op mogelijke calamiteiten zijn voorbereid, werkelijke gebruikma king hiervan weinig nodig zal zijn. Maar mocht het onverhoopt nodig zijn, dan is het veilig te weten dat we in staat zijn werkelijk iets te kun nen doen. De modernste Brandweerkommandant C. Deurloo dankte hét gemeentebestuur voor deze aanschaf. „We hebben nu het modernste en best uitgeruste voer tuig van de regio", zo zei hij; „we hoeven nu niet meer onder te doen voor een grote stad". De heer Lock zei blij te zijn dat er zo'n goede sarpenwerking is tussen de beide korpsen en hoopte dat dit Burgemeester Hekman krijgt de sleutel uit handen van Christina Deurloo. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) nog verder aaneen gesmeed zal wor den. Tot de verdere sprekers behoorde de heer J. R. de Boer, hoofd van de B.B., de heeer De Graaf namens de kring brandweerbevelvoerders van het eiland, vertegenwoordigers van Doeschot-Rosenbauer en Mehaco be drijfswagens, die - naast de felicita ties - de kommandant van de brand weer een couvert met inhoud over handigde. De heer Capelle sprak na mens de aannemers die de garage verbouwd hebben en bood het korps een klok aan voor de kantine. Voorts sprak oud-wethouder Van Gilst, die altijd de brandweerzaken behartigde in zijn twintigjarig wethouderschap. Verder waren bij deze plechtigheid aanwezig de heren J. J. Marteijn, kringsekretaris van het Rode Kruis, leden van de gemeeenteraad, wet houders, oud-brandweerleden en be stuur Rode Kruis. ZAALVOETBAL Vijf jaar „Skol Boys" Ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan organiseert de zaalvoetbal vereniging Skol Boys donderdag a.s. (Hemelvaartsdag) in de sporthal On derdak een zaalyoetbaltoernooi. Aan dit toernooi zal worden deel- gepomeen door: Pejoco Boys (Eind hoven), kampioen van Brabant met o.m. Wim Dullemen en Mario Saas- sem die uitkomen 'in het militair zaalvoetbalteam, een kombinatie van Brammetje Dump (kampioen van Zeeland) en Roovers Sport (Vlissin- gen), De Hooizolder en De Pinten (Middelburg), Country Club, MEVO en Skol Boys I en II (allen Zierikzee). Het wedstrijdprogramma, er wordt in twee poules gespeeld ziet er als volgt uit: 11.00 uur Hooizolder-Skol Boys (A); 11.30 MEVO-Skol Boys II (B); 12.00 uur De Pinten-Country Club (A); 12.30 uur Bram/Roovers- Pejoco Boys (3); 13.00 uur ^kol Boys-De Pinten (A); 13.30 Bram/Roo- vers-Skol Boys II (B); 14.00 uur Hooizolder-Country Club (A); 14.30 uur MEVO-Pejoco Boys (B): 15.00 uur Country Ciub-Skol Boys (A); 15.30 uur Skol Boys II-Pejoco Boys (B); 16.00 uur De Pinten-Hooizolder (A); 16.30 MEVO-Bram/Roovers; 17.00 uur 3e- en 4e plaats nr. 2 poule A-nr. 2 poule B; 17.30 uur finale nr. 1 poule A-nr. 1 poule B. De prijsuitreiking zal te 19.00 uur plaats vinden in het restaurant van de sporthal. KORFBAL luivelservice All Ready-Blauw Wit 5-2 De laatste wedstrijd van All Rea dy in deze kompetitie heeft, de Zie- rikzeese ploeg in winst weten om te zetten. Voor beide teams stond er in deze ontmoeting niets meer op het spel. Leo Fonteine wist AU Ready de leiding te geven (1-0) waarna Blauw Wit de stand weer in evenwicht bracht (1-1). Na de vakverwisseling kon de thuisklub weer voorsprong nemen door Piet de Ronde (2-1) met welke stand de eerste speelhelft werd afge sloten Na de thee liep een zeer fel spe lend All Ready van haar tegenstan der weg. Door Jaap van Gasten werd het 3-1, waarna Arie Broere tweemaal de bal in de korf liet verdwijnep (5-1). -Blauw Wit wist hierna nog éénmaal de All Ready korf te door boren (5-2), maar de overwinning kwam geen ogenblik meer in gevaar. VOETBAL SKNWK verloot- van Nieuwdorp: 1-2 Door zaterdagmiddag te Nieuwer- kerk met 2-1 van SKNWK te winnen heeft Nieuwdorp de promotie naai de K.N.V.B. tot een feit kunnen ma ken. De klub uit Walcheren kreeg met deze overwinning eigenlijk wel iets meer dan hen volgens het ver toonde spel toekwam. SKNWK was zeker niet de minde re maar het had de domme pech dat twee foutjes van de verdediging hen in de slotfase noodlottig werd. De eerste helft gaf een gelijk op gaande strijd te zien, die, daar de verdedigingen domineerden, zich voor het grootste gedeelte op het. middenveld afspeelde. Na de rust was SKNWK geduren de het eerste half uur het gevaar lijkst. Het was dan ook volkomen in overeenstemming met de veldver- houding dat Olivier de Vlieger in de 24e minuut SKNWK uit een pass van Jan Tierie de leiding kon geven (1-0). Nieuwdorp ging hierna risiko's ne men waravan SKNWK verzuimde te profiteren. Negen min. voor tijd profiteerde Jan La Grand van een foutje in de SKNWK-defensie (1-1). Vier minuten voor tijd herhaalde zich dezelfde situatie voor het SKNWK-doel waar nu Gerrie Baas klaar stond om .de overwinning voor zijn klub uit het vuur te slepen (1-2). Hoewel SKNWK zeker de gelegen heid heeft gehad om hun eerste sei zoen met winst af te sluiten mag het met 20 punten uit evenveel gespeelde wedstrijden toch terugzien op een geslaagd debuut in de le klasse. Adrie Koster in Zeeuws elftal Het voortreffelijke spel van Adrie Koster bij de oefenwedstrijd van het Zeeuwse elftal zijn niet onopgemerkt gebleven. Bij dé vrijdagavond te Axel tegen AZVV gespeelde oefenwedstrijd (welke door het selektie-team met 6-2 werd gewonnen), was o.m. aan wezig Roda-Sport trainer Bert Ja cobs en een scouting-team van Be- veren (België) welke beide kontakl met Koster hebben gehad. Koster voelt in principe wel iets voor het betaalde voetbal, maar dit zal afhankelijk zijn van de finan ciële voorwaarden welke hem zullen worden aangeboden. Momenteel heeft hij serieuze plan nen om de betrekking van bedrijfs leider in een sportzaak te Zierikzee te aanvaarden, reden waarom hij •zeker niet van plan -is zonder meer het wankele bestaan van beroeps- voetballer binnen te treden. Van de Bredase voetbalvereniging NAC heeft hij nog een uitnodiging gehad voor het spelen van een proef- wedstrijd. Bruse Boys houdt toernooi De voetbalvereniging Bruse Boys zal op donderdag 19 mei, Hemel vaartsdag, weer haar traditionele voetbaltoernooi organiseren. Ook dit jaar is het bestuur van Bruse Boys erin geslaagd weer een sterk bezet toernooi te organiseren, waarbij de voetballiefhebbers weer aan hun trekken kunnen komen. Naast de winnaar van het vorige jaar Hermes DVS uit Schiedam zal verder worden deelgenomen door TONEGO, Die Haghe. NIVO, Bruse Boys en SKNWK. Voor het toernooi Dcor een 4-2 zege te Oudenbosch op de gelijknamige vereniging, is Zie rikzee er voor de derde achtereen volgende maal in geslaagd beslag te leggen op de kampioenstitel. Ou denbosch, de naaste konkurrent, moest winnen om zijn kampioens kansen te behouden. Om deze reden had Oudenbosch zijn opstelling gewijzigd. In de eer ste partij moest Koster het tegen van Doorn opnemen, waarbij de Braban der kansloos ten onder ging (6-0; 6- 2). Oortman liet Holm komen en verloor de eerste set met 3-6. De speler uit Oudenbosch wist zich hierna te herstellen en de partij toch nog naar zich toe te trekken (6-3: 6-2). Van Leengoed tegen De Vlieger werd een lang durende partij en na twee uur spelen was de eindstand 7-5; 1-6; 9-7. Postma had minder moeite met Dekkers dan de 7-5 en 6-4 cijfers zouden doen vermoeden. Na de singles dus een stand van 2-2. De partij Van Dooren-Oortman ten Koster-De Vlieger was zeer spannend. Na 2-6 in de eerste set leek de zaak beslist, doch Ouden- bosch kwam terug. In de he-break werd het 6-7 voor Zierikzee. Leen- goede-Dekkers boden Postma-Holm vooral in de eerste set (5-7) veel te genstand. In de tweede set liepen de Zierikzeese aches soepel en werd het snel 2-6, waardoor de eindstand op 2-4 werd bepaald. Na afloop' volgde een korte doch gezellige huldiging van het Zierik zeese team in het Oudenbosch klub- huis. 5? De tennisvereniging „De BRU- Tèn" te Bruinisse hield een onder linge tournooidag. Gezien het grote aantal deelnemers had het bestuur gemeend te moeten uitwijken naar de tennisbanen van de WILMA. Om half één waren hier 37 dames en heren aanwezig. Na de loting kon iedereen op het wedstrijdbord zien op welke momenten hij/zij aan de beurt was. Dankzij het mooie weer tot half vier verliepen de wedstrij den in een uitstekende sfeer. Toen het begon te regenen, moesten de wedstrijden echter gestaakt worden. Het programma was nog slechts hal verwege gevorderd. Met ideale speelmogelijkheden voor de kinderen op de achtergrond - speeltuin en kanovijver van de Wilma - met heerlijke stoelen op de baan - was het goed toeven. 's Avonds moesten prijzen uitge reikt worden in de foyer van de ma nege „De Korenzolder". Prijswinnaars waren er natuurlijk niet, maar toch waren meer dan vijf tig leden met hun echtgenotes en of echtgenoten komen opdagen om dan in ieder geval getuige te zijn van de loting van de ladderkompetitie. Voor deze ladderkompetitie hadden zich 40 dames en heren gemeld. Na een spannende loting met als grote vraag waar kom ik terecht op de ladder werd nog gezellig enige uurtjes na gepraat. De voorzitter, de heer Groeneveld gaf blijk van de waardering van het bestuur voor twee leden van de ver eniging die de training van de jeugd ter hand hebben genomen. 25 jeugd leden telt de vereniging nu. De heren Mous en Vonk mochten uit zijn handen een attentie in ont vangst nemen. Het ligt in de bedoe ling voor de jeugd zo spoedig moge lijk een wedstrijdmiddag te organi seren. Tot slot werd de mededeling ge daan dat het bestuur van de tennis vereniging reikhalzend uitziet naai de oefenmuur en het oefenveld naast de huidige tennisbaan in het dorp. Het jeugdteam van Zierikzee speelde zondag de laatste kompeti- tiewedstrijd van dit seizoen, waarbij het thuis uitkwam tegen Goes. On danks het feit da(, Zierikzee als ze ker was van de kampioenstitel werd er toch flink gestreden. Het eerste heren-enkel werd door zijn weer een aantal zeer fraaie prij zen beschikbaar gesteld. Het programma voor deze dag ziet er als volgt uit: 10.00 uur: Bruse Boys-TONEGO; 10.30 uur: SKNWK- Die Haghe; 11.00 uur: NIVO-Hermes DVS; 11.30 uur: TONEGO-SKNWK 12.00 uur: Die Haghe-NIVO; 12.30 uur: Hermes DVS-Bruse Boys; 13.00 uur: TONEGO-Die Haghe; 13.30 uur: NIVO-Bruse Boys; 14.00 uur: SKNWK-Hermes DVS; 14.30 uur: Die Haghe-Bruse Boys; 15.00 uur: TONEGO-NIVO; 15.30 uur: Hermes DVS-Die Haghe: 16.00 uur: Bruse Boys-SKNWK: 16.30 uur: Hermes DVS-TONEGO17.00 uur: SKNWK- NIVO. Zierikzee tegen Axel In de vierde bekerronde van de K.N.V.B. speelt Zierikzee donderdag a.s. (Hemelvaartsdag) op het sport park Bannink te Zierikzee tegen de 2e klasser Axel. Voor Zierikzee dat in het volgende seizoen ook in de 2e klasse Axel als tegenpartij gaat krij gen, kan deze wedstrijd worden ge zien als een graadmeter. De aanvang is bepaald te 14.30 uur. Frank Schaap van Christiaan Hiensch gemakkelijk gewonnen (6-1: 6-1). Marco van Schelven won hier na met 6-3 en 6-4 van Ronald Pateer. Elivira Schaap moest haar meerdere in de sterk spelende Marian Pie- tersz erkennen (4-6; 5-7), terwijl Nienke Ensing het onderspit moest delven tegen Lia Witt (2-6; 4-6). Het heren-dubbel leverde weel een punt op voor Zierikzee, Schaap- Van Schelven wonnen van Pateer- Hiensch (6-1; 6-2). Ook het dames dubbel Grauwen- kamp-Schaap leverde tegen Pietersz -Witt niet zonder moeite ook winst op (6-3; 4-6; 6-4). Huldiging- Het eerste gemengd-dubbel werd gewonnen door Grauwenkamp- Schaap van Pietersz-Hiensch (4-6; 6-1; 6-3). Nienke Ensing-Marco Speelman moesten tenslotte de eer aan Witt-Pateer laten (0-6; 1-6) waarmee de eindstand op 5-3 in het voordeel van Zierikzee werd be paald. Na afloop kregen de spelers en speelsters en hun coach mevrouw M. Speelman namens het bestuur bloe men aangeboden voor het behaalde kampioenschap. Aanvoerder Frank Schaap bood namens de spelers en speelsters, bestuur en enige trouwe supporters mevrouw Speelman een kado aan voor haar prettige begelei ding tijdens de kompetitie. Op haar beurt trakteerde mevrouw Speelman het kampioensteam op een slag roomtaart. Het jeugdteam gaat nu verder strijden om het lands-kampioen- schap. RENESSE, 14-5. De ruitersport vereniging de „Calial- lero-ruiters" hield een buitengewone ledenvegadering onder leiding van de nieuwe voorzitter, de heer M. de Jong, in haar thuisplaats, de kantine van manege „Grol" te Renesse. Het op 24 maart nieuw gekozen bestuur had deze vergadering nodig ge oordeeld na de laatste vergadering waarop nogal harde woorden werden gesproken en het beleid van het bestuur keihard aan de kaak werd gesteld. De inmiddels nieuw gekozen voorzitter was na de overname enorm geschrok ken van het chaotisch beleid van dit bestuur op zowel organisatorisch als financieel gebied en had zich tot taak gesteld zo snel mogelijk orde op za ken te stellen. Zo betrof punt een al meteen de naamsverandering van de vereni ging. Eind oktober 1976 begonnen als „Jolly Ruiters" werd de naam een maand later reeds veranderd in Ca- balleroruitcrs. Deze naam werd nu weer veranderd en wel in „Ruiter- vereniging Renesse" welke naams verandering door de in ruime mate opgekomen leden met algemene stemmen werd aanvaard. Overigens deelde de heer De Jong ons later mee dat het geval met de naamsverandering van Jolly Ruiters tot Caballero-ruiters destijds een zeer vreemde zaak is geweest. Ge steld was toen dat de sigarettenfa- briek die het merk Caballero produ ceert f 10.000 per jaar voor deze vorm van reklame aan de ruiterver- eniging zou betalen. Een vreemde zaak volgens de heer De Jong. die daarna bij de fabriek informeerde. Met de fabriek bleek geen enkele transaktie te zijn gesloten. Men was verbaasd over de situatie en vond het uiteraard wel aardig dat de ver eniging de naam van haar merk droeg maar stelde wel dat daar nu en in de toekomst geen enkele finan ciële vergoeding tegenovergesteld kon worden. Statuten De vergadering keurde daarna de nieuwe statuten goed evenals het huishoudelijke reglement waarin twee doeleinden duidelijk tot uiting komen en wel *een rekreatief gedeel te en een wedstrijdgedeelte. Ock hechtte men goedkeuring aan de hernieuwde aanstelling van de instructrice Lia Muller en instruc teur Bertus Moerland. Het grote stre ven van de in feite nieuwe vereni ging is echter wel het aantrekken van een erkende instrukteur. Dit brengt echter een zo grote kosten factor met zich mee (f 10 tot f 12.000 jaar) dat in ieder geval een kontri- butieverhoging van 100 procent noodzakelijk bleek. Bovendien zou den er verschillende akties moeten worden georganiseerd om alles fi nancieel rond te krijgen. Het nieuwe bestuur had met f 1065 in kas moe ten starten, een zeer miniem begin - saldo dat, zoals de voorzitter mede deelde veel hoger had kunnen zijn. Als het vorige bestuur dat de laat ste drie maanden van haar bestaan zo'n f 10.000 had uitgegeven voor al lerlei festiviteiten wat zuiniger met de financiën was omgesprongen. Maar toch hoopt men nu door hard te werken weer tot een sterke financiële basis te komen van waar uit men met beleid de vereniging tot een sterk en goed georganiseerd geheel wil opbouwen. De begroting die op deze vergadering werd gepre senteerd werd dan ook met enthou siasme ontvangen, waardoor ook de zeer grote contributieverhoging een feit was. Vervolgens deelde de heer De Jong mee dat men zich nu ook bij een overkoepelende organisatie zou aansluiten. Het werd tenslotte de Nederlandse Bond van Rij- en Jacht- verenigingen. Tenslotte werd als nieuw bestuurs lid de heer T. den Braber gekozen. De heer A. Kriens had zijn functie neergelegd. Zeer enthousiast was men toen bleek dat de erkende instructrice Els Smit uit Barendrecht niet per 1 januari, zoals men had gehoopt, zou kunnen worden aangetrokken, maar per 1 juni omdat een sponsor zich voor f 5000 garant had gesteld. De heer De Jong dankte tenaotte de le den voor hun opkomst en deelde mee dat de volgende ledenvergadering in november zal plaatsvinden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 5