Cola of Drink Hoedanigheid en toekomst molen „De Haas" kwam ook aan orde Toetreding tot regionale kom missie en gesprek over ijsbaan \G0 RADIO ZIERIKZEE; voor muziek RADIO ZIERIKZEE; voor muziek: Gemeente koopt „De Hoop" /Heeft U nog een goed BANKSTEL maar- bent U er toch een beetie op uitgekeken... RUIL het dan IN bii MMMen bepaal meteen uw nieuwe keus. Gemeenteraad Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 17 mei 1977 133ste jaargang Nr. 22100 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bi) vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Franse muziekgroep naar Zierikzee elektronica draad bouwdozen kabel gereedschappen kds antennes acculaders. batterijen testapparatuur video (Doorlopende demonstratie) De audio-spccialisl voor Schouwen-Duiveland Speciale 24 uurs servicedienst voor horecabedrijven Met RADIO ZIERIKZEE bent u beter uit. zenders Hifi ontvangers Video stereo P.A. onderdelen HAAMSTEDE. Foto van de Dorps- ring te Haamslede waar momenteel wordt gewerkt aan het verbeteren van de bestrating, en waarmee men voor pinksterdag klaar hoopt te zijn. Voor de buspassagiers wordt een nieuwe abri (op de achtergrond) ge bouwd, terwijl ook de oude regenput in ere is hersteld. ZIERIKZEE, 16-5. De gemeenteraad besloot op de maandag gehouden vergadering, onder voorzitter schap van burgemeester Th. 11. de Meester, hel voor stel van het kollege le fiateren inzake overname van de korenmolen „De Hoop" in de Lange Nobelstraat, voor de symbolische prijs van één gulden. Doel, be- zoekmogelijkheid en eventueel ander gebruik van de molen vergden eeliter een vrij lange diskussic. Doel van de aankoop door de ge meente is le komen tot restauratie. De huidige eigenaar is de fa. Rog geband, bouwbedrijf, dat echter en kele voorwaarden aan de koop heeft verbonden w.o. het recht van over pad, terwijl de toekomstige restau ratie op een dusdanige wijze zal moeten geschieden, dat de betrok ken firma hiervan geen overlast on dervindt. De heer Sprengelmeijer zei blij te zijn met het behoud van dit typisch Zierikzees monument, maar wilde weten ol' de molen in de todkomst voor het publiek toegankelijk zal zijn. HÜ verwees ook naar de andere melen te Zierikzee („De Haas"), die Advertentie eveneens in niet al tc beste toestand verkeert. Die molen is in bezit van een par- tikulier, die geen ekonomische bin ding aan Zierikzee heeft. Hoe zal dat in de toekomst met die molen gaan, vroeg de heer S., gelet opyzeer lelijke verminkingen van molens, die men elders wel aantreft (wieken er af. golfplaten, dat soort dingen). De heer De Rijke wilde informe ren naar de reikwijdte van het kon- trakt. Is dit eeuwigdurend? De heer Becu wees op het recht van opslag van de fa. Roggeband. De heer Asma dacht aan even tueel funktioneel in werking stel len van de molen, hetzij voor het malen van graan, hetzij voor de op wekking van energie (stroom). „De Haas" Haas" mede dat in het verleden al is aangedrongen op restauratie. De eigenaar is bij eventuele verkoop aan de gemeente, zeker niet gene gen de molen voor een symbolische prijs over te doen en aankoop naar waarde zou de gemeente veel geld gaan kosten. Er is sprake van achteruitgang van deze molen, „maar het gaal nog", nadat recentelijk enkele voor zieningen zijn getroffen c.q. toege zegd. Gepoogd wordt ook met de Ver. „De Hollandse molen" tot redelijk overleg te komen. In het algemeen zijn verwaarloosde molens landelijk een probleem. Het gekke is b.v. dat: men tegen het besluit de wieken er af te halen (veiligheidsoverwegingen) niet zo veel kan doen. Wat de tijdsduur betreft van het kontrakt over de opvolger van de fa'. Roggeband, zolang het bedrijf aan de Nobelstraat gevestigd zal zijn. De heer De Rijke vroeg hoe het gaat in geval het betrokken bedrijf een BV wordt. Om behoud Wethouder Den Boer vond het al lemaal wat teveel vooruit gegre pen. Het gaat er thans om dat de molen behouden blijft in het stede lijk stadssilhouet. Ook niet alles in de molen zal hersteld worden. In groepsvei'band met toestemming van de fa. Roggeband zal de molen - na aanvraag - zeker te bezichtigen zijn, maar regelmatig bezoek van toeris ten en van schoolklassen zal niét" kunnen. „Geen kontinu geloop", aldus de voorzitter, die er ook nog op wees, Advertentie Advertentie Verwachting tot woensdagavond: Vrij zonnig' Droog en in het algemeen zonnig; matige tot vrij krachtige noordooste lijke wind; minima ongeveer 6 gra den, maxima morgen van 13 graden in het noordwesten lot 18 graden in het zuidoosten van het land. Voor donderdag: Aantal uren zon: 5 tot 15. Min.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Max.-temperaturenomstreeks 19 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldl voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 18 mei. Zon op 5.42, onder 21.30 19 mei. Maan op 6.03, onder 21.45 19 mei. Zon op 5.41, onder 21.33 Maan op 6.40, onder 22.38 20 mei. Zon op 5.39, onder 21.35 Maan op 7.23, onder 23.26 Nieuwe maan: 18 mei (04.51). HOOG- EN LAAGWATER 18 mei 19 mei 20 mei Springtij Hoogwater 4.34 16.58 5.09 17.32 5.43 18.03 20 mei. Laagwaler 10.12 22.27 10.44 23.01 11.18 23.39 IIET WEEKOVERZICHT DE BILT, 17-5. Het KNMI deelt mede: Woensdag zal het vrij zonnig weer zijn met wat hogere tempera turen. Ten westen van Ierland be vindt zich een krachtig hogedruk- gebied met ene uitloper naar Scan dinavië. Boven Zuid-Europa bevindt zich een vlak lagedrukgebied. Tus sen deze beide systemen wordt met overwegend noordoosetlijke wind droge lucht uit Scandinavië naar onze omgeving gevoerd. Omdat het hogedrukgebied zich langzaam naar Nederland uitbreidt en de droge lucht dinsdag ons land geheel zal binnenstromen wordt de kans op bui en klein. Omdat er geleidelijk meer zon komt zullen de middaglempera- turen wat hoger worden. Ubenf van harte welkom. \N1EUWERKERK. RIJKSWEG 26. TEL. 01114-1268 OUDDORP, MASSAMARKT. TEL. 01878-1280 KERKEWERVE. Op het bedrijf van de heer J. F. v. d. Velde aan de Lok- kersweg le Kerkwerve, wierp een dwerg geil een vierling, een gelukki ge geboorte, die zelfs landelijk uniek schijnt ie zijn. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) gingsverordening 1977 - 1 en 2 werd ■eveneens door de raad vastgesteld. Westplanlsoen Voor 'het realiseren van het zuide lijke gedeelte van het Westplantsoen stelde de raad het gevraagde krediet beschikbaar van f 118.716. In het ka der van de verordening van de werkgelegenheid geeft het rijk een DACW-su'bsidie van 95 'n niet een maximum van f 232.039. De voorzit ter zei het indertijd gemaakte plan door Heidemij waarbij de huidige ijsbaan een vijver zou worden met aanplunting en een nieuwe ijsbaan zou wórden gecreëerd voorbij de bushalte -niet haalbaar is omdat de subsidiekraan voor Zeeland is dicht gedraaid. „Het bedrag was nog' be schikbaar gesteld werd was niet toe reikend voor het gehele plan dus moesten we een keus maken" aldus de voorzitter. Hij noemde het een (Vérvolg pag. 4) literfles hartstikke goedkoop Dit nummer beslaat uit 12 pagina's De voorzitter deelde m.b.t. „De (Vervolg pag. 2) Een goed humeur gaat zover j dat' het gebrek aan geestigheid J kompenseerl. r i |Greville j -W. BRUINISSE, 13-5. Tijdens de vrijdagavond jl. gehou den gemeenteraadsvergadering besloot de raad dat de gemeente Bruinisse zal toetreden tot de gemeenschap pelijke regeling voor de instelling van de regionale kommissie volgens de wet op de bejaardenoorden op Schouwen-Duiveland en St. Philipsland. Deze kommissie brengt aan de bejaarde advies uil over de aard en de mate van de verzorging die voor de bejaarden noodzakelijk is. De kommis sie is gevestigd te Zierikzee en bestaat uit drie leden te weten een arts, een maatschappelijk werker en een (hoofd)wijkvcrpleègkundige. De heer Meeuwsen wilde weten of regelen wie 'in aanmerking komt men nu vanuit deze kommissie gaat voor opname in een bejaardentehuis. Burgemeester Hekman zei dat op name 'alleen mogelijk is cp medisch advies. De plaatselijke huisarts geeft een verwijsbrief waarmee men zich in verbinding kan stel'len met de kommissie die dan verder voor de opname zorgt. De bejaarden die op genomen moeten worden in een be jaardentehuis blijven in de eigen re gio; zij worden niet verplicht naar b.v. Zierikzee le gaan wanneer daar een plaats vrij komt. Deze regeling is een wettelijke verplichting' dus is het geen moei lijke zaak en we kunnen niet an ders dan „ju" zeggen aldus de heer A. Bat. Wethouder Jumelet zei het is een regeling van Bovenaf waar we niet onderuit kunnen. Burgemeester Hekman was het met wethouder Jumelet eens en voegde er aan toe dat betutteling van boven wel eens te ver gaat. De plaatsing van bejaarden in te huizen was tot nu toe in Bruinisse zonder moeilijkheden verlopen dus vonden zij een dergelijke kommissie wel wat overbodig. De kosten van deze kommissie worden geraamd op f 2,75 per inwo ner. Verder ging de raad akkoord met de twaalfde wijziging algemeen ambtenarenreglement waarmee de vakantie-uitkering van het gemeen- teperscneel gelijk getrokken wordt met die van 'hel bedrijfsleven name lijk van 7,8 naar 8- w/o. De bezoldi-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1