63 uatnrrier^ Essentie van stuk kwam te berde op hoorzitting te Zierikzee V „Dolle dag" van de jeugdsozen te Zonnemaire werd een sukses wico z Rekreatie Diskussienota 1977 RADIO ZIERIKZEE; voor muziek: Sport en muziek GELD NODIG Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen RADIO ZIERIKZEE; voor muziek: Prinselijk paar bij Mao's geboortehuis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 16 mei 1977 133ste jaargang Nr. 22099 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Smidse word Idreoi iio Zonnemaire ZIERIKZEE, 13-5. „De koerswijziging van het rekrea- liehelcid rond 1970 was ongetwijfeld noodzakelijk, maar door de snelle ombuiging van hel planologisch beleid zijn locli wel enige moeilijkheden ontstaan voor gemeentebesturen en parlikulieren". Aldus burgemeester II. P. Everwyn tijdens een hoorzitting over dc Zeeuwse Rekreatie Diskussienota 1977, vrijdagavond in de Zicrikzecse Con certzaal. Voor deze „hearing" bestond een vrij matige belangstelling. Diverse be langhebbende groepen waren vertegenwoordigd, maar ook enkele duidelijk betrokken instanties schitterden door afwezigheid. Burgemeester Everwijn doelde met bovenstaande opmerking op bet feit dat ihC'.t gemeentebestuur tot. 1970 een beleid voerde, dat gericht was op de teen geldende streekplannen, inhou dende de groei van de rekreatieve ontwikkeling. Volgens de heer Ever wijn was bet gemeentebestuur toen blij met mensen van buitenaf, die de zaak groots aan wilden pakken. „Tengevolge van de ombuiging in liet planologisch beleid en de nota bcwoningspalronen deed zich toen echter het geval voor dat je als ge meentebestuur tegen mensen, die je eerst geëntameerd had, moest gaan zeggen „de plannen kunnen niet meer doorgaan". Na een welkomstwoord van de gedeputeerde de heer A. L. van Geesbergen, gaf de heer ir. R. Adri- aanisens, direkteur van de Provin ciale Planologische Dienst (P.P.D.) een korte toelichting op de Recreatie Discussienota. In deze nota worden de zaken van drie kanten belicht: 1.) De benadering vanuit het oog punt van de rekreant: Wal verwacht Advertentie deze in Zeeland? 2.) De 'benadering vanuit de natuurlijke gegevens van de provincie: Wat is de rekreatieve druk, die de natuur nog hebben kan? 3.) Wat is .het nut van de rekreatieve groei voor de bevolking zelf? In de nota staan de problemen op een rij en staan de doelstellingen voor de toekomst geformuleei-d en tenslotte wordt een overzicht gege ven van de bevoegdheden én moge lijkheden om de doelstellingen ie be reiken. Accent op kwaliteit In het nieuwe beleid is het aksent duidelijk komen te liggen op de kwa liteit van de rekreatieve voorzienin gen én wordt ruime aandacht be steed aan hetgeen men de eigen be volking kan bieden. Er zijn thans neg véle zaken in planvorming (Westhoek', Bruinisse, Brouwershaven), die nog bij liet hui dige rekrealiebestand moeten wor den geteld. Zaak is hel daarom een duidelijke pas öp de plaats tc maken en voor lopig geen nieuwe projekten ter hand tc nemen. Deze adempauze moet net zo lang duren totdat er een duide lijke reden is oin een stap verder te gaan. Wel bieden de plannen een ont snappingsmogelijkheid aan dit beleid als de urgentie van bepaalde nieuwe elementen, die verbetering van de beslaande toestand betekenen, kan worden aangetoond. De heer Adriaansens zei dat hij aan de nota een eigen doelstelling zou willen toevoegen, nl. het zoveel mogelijk toegankelijk maken va,n de oevorgebieden voor het publiek. Rekreatieve druk In een soort algemene beschou wing op de nota van 'burgemeester Everwijn, voerde deze o.m. aan dat de rekreatieve druk bij de autoch tone bevolking relatief weinig pro blemen oplevert, maar dat de klach ten voornamelijk komen van de zijde der allochtone bevolking, die vaak een standpunt inneemt van „Ik ben er. laat een ander nu maar wegblij ven". Spreker bleek voorstander te zijn van een verantwoorde ontslui ting' van natuurgebieden en juichte het begin daarvan in de Westhoek (aanleg fietspadén) dan ook toe. Tenslotte pleitte hij ervoor dat de gemeente bij 'het vaststellen van hel beleid geen hiërarchisch ondei-ge-" (Vervolg pag. 2) Advertentie elektronica draad bouwdozen kabel gereedschappen kds antennes acculaders batterijen testapparatuur video (Doorlopende demonstratie) Advertentie O 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Fiiiancieriiigskaiitoor M. Geeuse BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 ZONNEMAIRE, 14-5. Zo'n dric-tol vierhonderd jon geren van vijf sozen gaven zaterdag gehoor aan de uitnodiging voor een Dolle Sozen l'retdag op hel sport veld van Zonnemaire, onder auspiciën van de Stichting Jeugd Sehouwen-Duiveland. Jeugdige belangstelling voor optre den muziekgroepen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verleden jaar was cr zo'n geza menlijke bijeenkomst in de vorm van een voetbaltoernooi. Dit keer was er voor dc ochtenduren een in dividuele achtkamp van originele onderdelen opgezet, 's middags be streden dc sozen elkaar in teamwed strijden. De achtkamp, die helaas wat wei nig deelnemers trok, werd gewonnen door Simon Blom uit Haamstede. De jeugdsoos Trace uit Scharendijke kwam met ruim puntenverschil in het bezit van de bokaal vóór de teamwedstrijden. De andere cjeelnemende sozen. Big S uit Haamstede, Broguni uit Zierik zee, De Pul uit Bruinisse en Theseus uit. Zonnemaire, kregen een herinne ringsvaantje. Simon Blom behaalde zijn over winning door zich in totaal de beste te tonen met: hindernishobbelfietsen, doelwerpen, korfbaldoelen, water overbrengen, hockey-slalom, zaklo- pen, ligstoelen opzetten en jeu de boules gooien. De teams vermaakten zich uitste kend met touwtrekken, kaars-esta fette. emmerbal, paalsjouwen en bal- lonnetjetrap. Plezierige stemming Hoewel het begin van de dag $us wat traag verliep, was de stemming toch zeer plezierig, vooral toen na een uurtje de Band Zonder Naam uit Dreischor arriveerde, die met popu laire marsmuziek vele toeschouwers uit Zonnemaire naar het sportveld lokte. Ook het jeugdcafé „De Gruttepik- kers" uit Zonnemaire verleende me dewerking door een „koek-en-zopie- tent" bij het terrein te plaatsen. Er was trouwens nog meer muziek: de „Kortdagband" en „Vol Schouwse Hoop", die ieder voor drie kwartier popgebeuren instonden. Zij gaven een toch wel uniek slot aan de fes tiviteiten door een gezamenlijk op treden. Jeugdleider Gabri de Groot, die de betrokkenheid van de bevolking van Zonnemaire op grote prijs stelde, was dermate tevreden over deze Pretdag, dat hij een dergelijke bij eenkomst voor volgend jaar, mis schien weer anders van opzet, met optimisme tegemoet ziel. Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstrll Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 Dc audio-specialist voor Sehouwen-Duiveland Speciale 24 uurs servicedienst voor horecabedrijven Met RADIO ZIERIKZEE bent u beter uit. zenders ontvangers stereo Hifi Video P.A. onderdelen BRUINISSE. Zaterdag was een grote dag voor Bruinisse door de inge bruikneming van de nieuwe brand weerauto, die al dadelijk werd uil- geprobeerd op een in brand gestoken sloopauto. Het vuur werd vakkundig bestreden met schuim en twee ho- gedrukslralen. Na het blussen werd de kap van de auto verwijderd, door gebruikmaking van de - ook al nieuw aangeschafte - hydraulische schaar. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat nil 6 pagina's f S Steel een hoed en men ver acht u; steel een kroon en men bewondert u. t Raupach Verwachting tot dinsdagavond: Vrij koucl SJAOSJAN, 14-5. Prinses Beatrix en prins Claus hebben zaterdag een bezoek gebracht aan het geboorte huis van wijlen de Chinese partij voorzitter Mao Tse Toeng. Hel huis staat in Sjaosjan op ruim 100 kilo meter van Tsjangsja, de hoofdstad van de Chinese provincie Hoenan. Het is een in de heuvels gelegen boe renhoeve, waarvan het uiterlijk be vestigt dat de vader van Mao een naar Chinese begrippen welgestelde boer was. Zonnige perioden maar voornamelijk in het zuidoosten ook een bui; mati ge, aan de kust krachtige noordooste lijke wind; minima ongeveer 7, maxima morgen 11 tot 15 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 3 lot 13. Min.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 17 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent- Kans op een geheel droog etmaal: 70 N.B. Voor de temperaturen geldt procent. voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 17 mei. Zon op 5.44, onder 21.30 Maan op 5.30, onder 20.47 Nieuwe maan: 18 mei (04.51). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 17 mei 3.54 16.21 9.40 21.52 Springtij: 20 mei. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 16-5. Het K.N.M.I. deelt mede: Geleidelijk zal de buienakti- viteit afnemen maar het blijft vrij koel. Een rug van hogeluchtdruk, die zich uitstrekt van de Azoren naar IJsland, neemt in betekenis toe en breidt zich uit in de richting van Skandinavië. Boven hel. Middel landse zeegebied en Frankrijk is de luchtdruk betrekkelijk laag. Hier door staat er boven onze omgeving een noordoostelijke aanvoer waar mee wat drogere lucht wordt aan gevoerd en de kans op meer zon gro^ ter wordt. Wolkenvelden die samen- haven met regengebieden in Zuid- Europa kunnen aanvankelijk nog ons land binnendrijven. Hoge tempera turen werden zondag in Europa niet gemeld. Slechts hier en daar in Zuid-Europa steeg het kwik tol even boven de 20 graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1