d'Orange wico l<k nummers- Toetreden regionale kommissie opname bejaardenoorden? a Groningse plattelandsvrouwen ten stadhuize van Zierikzee jrjjdeMelki^ 5 k L Gemeenteraad Bruinisse RADIO ZIERIKZEE; voor muziek: Een uitwisselingsbezoek Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen Karnemelk hele litertjjdeljjk et RADIO ZIERIKZEE; voor muziek: Kabinet en het Landbouwschap ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 12 mei 1977 133ste jaargang" Nr. 22097 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/'h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/'m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Restauratiesubsidies Zierikzee BRUINISSE, 11-5. Tijdens de raadsvergadering van vrijdagavond a.s. zal hel kollege de raad voorstellen te hesluiten toe te treden tot de gemeenschappelijke re geling voor de instelling van de regionale kommissie opname bejaardenoorden op Schouwen-Duiveland en St. Pliilipsland. De staatssckretaris van kuituur, rckrcatie en maatschappelijk werk heeft bepaald dat met ingang van 1 januari 1977 een gemeente verplicht is een kommissie, in het leven te roe pen, die aan bejaarden advies uit brengt over de aard en de mate van de verzorging die voor de bejaar den noodzakelijk is. Volgens het kollege zou voor een gemeente als Bruinisse een dergelij ke kommissie een te zware finan ciële belasting zijn evenals voor de andere gemeenten in de regio. Van daar dat de gedachte is geboren een gemeenschappelijke regeling aan te, gaan. De kosten van de regeling worden geraamd op f 2,75 per inwo ner. Voor de realisering van het zui delijke gedeelte van het Westplanl- soen wordt de raad gevraagd het be nodigde krediet beschikbaar te stel len. Door dc Hcidcmij Nederland B,V. is een plan opgemaakt waarvan de kosten begroot werden op bijna twee honderd vijf en vijftig duizend gul den. In het kader van de bevordering van de werkgelegenheid geeft het Rijk een subsidie van 95 procent. B. w. schrijven aan de raad: de oor spronkelijke opzet van het totale plan kon niet worden gehandhaafd omdat, naar het zich thans laat aan zien, in de toekomst niet meer op subsidie gerekend mag worden. ITet nu beschikbaar gestelde subsidie is o.i. ontoereikend voor de aanleg van een veld ijsbaan waarop in eerste aanleg werd gerekend. Daarenboven staat het vrijwel vast dat geen zoet grondwater beschikbaar is om zo'n baan te bevloeien. Bevloeing met lei dingwater is, nog afgezien van de vraag of daar medewerking voor verkregen zou kunnen worden, uit financieel oogpunt een onhaalbare zaak. De raad zal beslissen ol' de eerste fase van het Westplantsoen gerealiseerd kan worden. Oudheidkamer Voor een opknapbeurt van de oud heidkamer wordt de raad gevraagd een krediet beschikbaar te stellen van f 14.250. Met name de muren in de gang, de gewelven in de bedste den/en spinde zijn hard aan een on derhoudsbeurt toe," aldus het kolle ge. De aangebrachte kalklaag laat. los zodat deze op de geëxposeerde voorwerpen valt. Verder ontbreekt er in het gebouw een toilet. De kom missie oudheidkamer is van mening dat een dergelijke voorziening in zo'n gebouw onmisbaar is. Voor al deze werkzaamheden heeft de tech nische dienst een begroting opge-1 maakt, met daarbij de opmerking dat onderhoudswerkzaamheden ze ker in zo'n oiid gebouw moeilijk zijn te 'ramen. Verder zal ter tafel ko men de aankoop van de krotwoning Beursstraat 3 van de firma De Waal voor de destijds overeengekomen prijs van 1' 1.500,t—en een voorberei- dingsbesluit voor een gedeelte van de Pr. Wilhelminalaan om te kun nen voldoen aan de bouwaanvraag van de heer Padmos voor uitbreiding van zijn garage. Advertentie fr v fles 0,68 liter HU "3 elektronica bouwdozen gereedschappen acculaders testapparatuur draad kabel kds antennes batterijen video (Doorlopende demonstratie) Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 ZIERJKZEE, 11-5. Woensdagmiddag vond een offi ciële ontvangst op het stadhuis plaats door burge meester Tli. 11. de Meester, van de Groningse Platte landsvrouwen, die dezer dagen een bezoek brengen aan Schouwen-Duiveland. De Groningse dames met hun Schou wen-Duivelandse gastvrouwen in de trouwzaal tijdens de officiële ont vangst op het stadhuis. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het betrcl't hier een tegenbezoek, want reeds vorig jaar brachten Plat telandsvrouwen van de afdelingen in deze regio een bezoek aan Groningen. De burgemeester heette de dames na mens het gemeentebestuur hartelijk welkom en zei het een ereplieht te de Schouwen-Duivelandse dames ook zo'n fantastische ontvangst in Gro ningen hebben gehad. De heer De Meester zei de pro vincie Groningen niet zo goed le kennen, maar er toch enkele goede herinneringen aan te hebben. Zo had hij in 1946 de eerste na-oorlogse kermis in de stad Groningen bijge woond. herinnerde zich de gastvrij heid in Delfzijl en memoreerde aan de volksdansgroepen uit Warfum. De burgemeester bleek zich goed voorbereid te hebben op het noor delijke bezoek gezien het feit dat hij er het Bondsblad van de Plattelands vrouwen op nageslagen had. In dit blad wérd aandacht be sleed aan de ,,Nota Landelijke Ge bieden", waarin de problemen van het steeds verder terugdringen van kultuurgrond aan de orde komen. Verwacht wordt dal tot 1990 nog dertigduizend ha kultuurgrond zal worden opgeofferd. Een aktuele zaak, waar de Groningse dames nauw bij betrokken zijn. De bui-ge-, meester sprak er zijn waardering over uit dat in verenigingsverband aan deze problemen aandacht wordt besleed. Zierikzee Vervolgens vertelde hij het een en ander over de geschiedenis en de in deling van hel stadhuis. Enig gelach ging op toen dè burgemeester op merkte dat de plechtigheid van de raadszaal niet altijd de gewenste in druk maakt op de raadsleden en het er in deze zaal dan ook niet altijd even plechtig toegaat. Tenslotte vertelde de heer De Meester nog iets over Zierikzee en over de vele restauraties en renova ties. „Als u over enkele jaren nog eens terug Komt, zult u zien dat vele open plekken in de stad zullen zijn opgevuld met fraaie panden in de oorspronkelijke stijl", aldus de eer ste burger. Presentjes Aan alle dames bood de burge meester vervolgens een reproduklie aan met een afbeelding van Zierik zee zoals hef was. Een ingelijst exemplaar kreeg de sekretaresse van het komité „Groningen ontvangt" mevrouw T. Denijs-Smit. De presildente van de afdeling Haaren mevrouw. J. H. de Jong- Smilda bood de burgemeester een fraai bord aan met een afbeelding van de universiteit van Groningen. Zij dankte de heer De Meester voor dë vrijgemaakte tijd en zei namens de gehele groep bijzonder, genoten te hebben van het bezoek aan Zie rikzee. Op deze trip van de Groningse Plattelandsvrouwen komen wij nog nader terug. 79 Geldig t/m zaterdag 14 mei. De audio-specialist voor Schouwen-Duiveland Speciale 24 u'urs servicedienst voor horecabedrijven Met RADIO ZIERIKZEE bent. u beter uit. zenders. ontvangers stereo ITifi Video P.A. onderdelen BURGH. Wie er vlug bij is kan nog nel de bloesemweelde bewonderen, die de „roodkokerljes" aan de Burghse Ring ten loon spreiden. I-let weer ivil niet, maar lente is er toch, volop. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uil 12 pagina's Wat iemand niet zegt is vaak j kenmerkender dan wat hij i wel zegt. i Sirius 4 DEN HAAG. 11-5. Het is van groot belang dat het kabinet zeer snel kijkt naar de wensen inzake aan vullende nationale maatregelen, die het Landbouwschap aan de minister van landbouw heet'i voorgelegd nu schap en minister de verhoging van de EEG-landbouwprijzen te gering achten voor de Nederlandse land en tuinbouw. De discussie moet af gerond en niet over dc verkiezingen heengetild worden. Het kabinet moet in zijn huidige demissionaire vorm, dat wil zeggen nog voor de verkie zingen, voor die afronding zorgen. Advertentie TER OVERNAME gevraagd ASSURANTIE PORTEFEUILLE of -KANTOOR op Schouwen-Duiveland Koopsom tot 300.000,— Brieven onder nr. 4284 aan het bureau van dit blad. i x WiJt u betere X kaassoorten kopen Dan naar X VAN LOON toelopen! Iedere vrijdagmorgen op het 1 Kerkpl ein - Bruinisse f t X Deze week bij aankoop van kaas: 2 Slankic smeerkaas voor 1,75 T- 1 pakje roomboter voor .1,75 ■IH1I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1