Rruse schooljeugd zwom slot-wedstrijden in „Dol-Fijn" L.R.V. „Westelijk Schouwen" opende hippisch seizoen Afscheid van Nieuwerkerk Meer propaganda voor het produkt in binnenland STREEKNIEUWS NIEUWERKERK BRUINISSE, 7-5. Voor de leerlin gen van de beide basisscholen te Bruinisse was er za terdagmorgen een zwemwedstrijd georganiseerd in zwembad Dolfijn" te Nieuwerkerk, als afscheid van de vele jaren zwemles die zij daar hadden gevolgd. Onder leiding van meesters en juffen gingen 117 deelnemers naar Nieuwerkerk om aan deze wedstrijd deel te nemen. De leerlingen van Planeet Uranus PERTH, 9-5. Twee Ameri kaanse sterrenkundigen, dr. J. Elliot van de C or nel-universi teit te New York, en dr. Robert Mills van de Lowell-sterren- wacht in Arizona hebben ont dekt dat rond de planeet Ura nus een zwerm van wel 100 maantjes draait. Zij menen dat deze er al tijdens het ont staan van de planeet geweest moeten zijn. De brokken zijn ongeveer 100 meter in doorsnee. De ontdekking wordt van groot belang voor de astrono mie geacht. PAARDENSPORT klas vier, vijf en zes van de Chris telijke basisschool zijn onder het wakende oog van de heren Groene- veld en Vleugel per fiets naar Nieu werkerk getogen, een sportief gebaar op deze Nationale fietsdag waarop gesproken werd van het stralend mooie weer. De leerlingen van de andere drie klassen zijn met parti- kuliere auto's gebracht. De leerlin gen van de openbare basisschool zijn gezamelijk met het openbaar vervoer gegaan. Het was een fantas tische morgen waar alle deelne mers zeer van' genoten hebben. Om precies negen uur is de wedstrijd van start gegaan en om klokslag twaalf uur was alles klaar. Dunkwoorden De heer IT. Groeneveld dankte het personeel van „Dol-Fijn" voor alle lessen die zij aan de Bruse jeugd hebben gegeven en bood namens de kinderen de zwemlerares mevrouw N. Verhey en zwemleraar de heer T. Brunger een attentie aan. Verder bracht hij dank uit aan de Rabobank RENESSE, 7-5. Zaterdag werd door de Landelijke Ryvereniging „Westelijk Schouwen" het ruiterseizoen geopend met een geslaagd streekconcours op de terreinen van de heer A. Verseput Gz., aan de Hoogenboomlaan te Renesse, Van de zijde van de ruiters en amazones (in totaal 131 deelnemers/sters) be stond er voor deze wedstrijd, op de fraai in het rekreatiegebied gelegen terreinen, gote belangstelling. Aan de wedstrijden werd deelge nomen door verenigingen uit Wal cheren, Zuid-Beveland en Schou- wen-Duiveland, t.w. „Gouwe Reij- ers", „Walcheren", „Paardebloem", „De Scheldesiad", „Schouwse Rui ters", „Oranjezon" en de organise rende vereniging „Westelijk Schou wen", die de ruitersportliefhebbers op deze dag een uitgebreid ruiter - programma presenteerde. Eerste prijzen Individuele dressuur pony's LI: 1. Laurice Boonman, Shabrina, Sclhcuw.se R„ 133 pnt.; 4. Lieske v. d. Velde, Smoky, Schouwse R„ 128.5 pnt.; 7. Jan de Jager, Norge Schouw se R., 125,5 pnt. Individuele dressuur pony's klasse LI: 1. Connie Gijsbertse, Joy, Gouwe Reyers, 140 pnt.; 4. Annemiek Jon- gert. Jantien, West. Schouwen. 124,5 pnt. Individuele dressuur paarden klas se M: 1. A. Bakkexv Maurits, West- Schouwen 124,5 pnt. Oost-Duiveland die voor alle leef tijdgroepen drie medailles („goud", „zilver", „brons") en herinnerings vaantjes en standaardjes beschik baar had gesteld. De prijzen werden uitgereikt dopt de direk- teur van de Rabobank, de heer L. Ottens. Uitslagen 50 meter schoolslag (meisjes 6, 7, 8 jaar): 1. Karin Veth 1.09.0; 2. Ellis Mol 1.17.5; Jod v. d. Velde 1.18.3; idem jongens: 1. Rinus Padmos 1.10-4; 2. Jan de Waal 1.24.8; 3. Ro bert Mulder 1.25.0. 50 meter schoolslag (meisjes 9-10 jaar): 1. Charlotte Groeneveld 0.58.5; 2. Corina Duinhouwer 1.02.0; 3. Fen- nie Ottens 1.02.3: idem jongens: 1. Paul dc Bruin 0.59.6; 2. Jan de Waal L05.3; 3. Peter van Eek 1.08.1. 50 meter schoolslag (meisjes 11 jaar en ouder): 1. Sarina van Dui- vendijk 0.57.6; 2. Margre'et Otte 0.59.9; 3. Marinka van Driel 1.02.1; idem jongens: 1. Hans Kik 0.52.0; 2. Theo Noordijk 0.53.4; 3. Peter Cop- poolse 0.55.5. 33 meter enkelvoudig rugslag (meisjes 6, 7, 8 jaar): 1. Karin Veth 1.02.2; 2. Ellis Mol 1.05.3; 3. Marjan Jumelet 1.10.4; idem jongens: 1. Ri nus Padmos 0.58.3; 2. Robert Mulder 1.03.7; 3. Marcel Mol 1.07.8. 33 meter enkelvoudige rugslag (meisjes 9-10 jaar): 1. Charlotte Groeneveld 0.46.1; 2. Josette de Rui ter 0.46.4; 3. Stefanie Sjouken 0.48.4; idem jongens: 1. Paul de Bruin 0.44.1; 2. Peter van Eek 0.48.6; 3. Jan de Waal 0.51.6. 33 meter enkelvoudige rugslag (meisjes 11 jaar en ouder): 1. Sarina van Duivendijk; 2. Anja de Ronde; 3. Conny Bal; idem jongens: 1. Piet de Waal; 2. Rob Mastenbroek; 3. Marco IJzelenberg. Van de laatste groep kunnen we helaas geen tijden vermelden. Estafette, 4 x 33 meter- meisjes: 1. Chr. basisschool 2.25.2; 2. Open bare basisschool 2.28.0; idem jongens: 1. Chr. basisschool 2.17.7; 2. Open bare basisschool 2.23.0. Totaal eind uitslag estafette: 1. Chr. basisschool 4.42.9; 2. Openbare basisschool 4.51.0. DAMESTASSEN Elegant, toonaangevend en ruime keus DAM 9 LENGKEEK LEDERWAREN ZIERIKZEE nale wedstrijd, vóór sportfotografen, die de Internationale Sportpers (A.I.P.S.) jaarlijks in sameniv er king met Adidas organiseert. De jury, onder leiding van de president van de A.I.P.S. Frank Taylor, bestudeer de foto's van 477 deelnemers afkom- de plaatselijke., muziekvereniging Oosterlands Fanfaré" haar.eerste zomeravondconcertin de mobiele tent' aan het .Komnginpeplein. Dit eerste concert is tevens bedoeld als openingsconcert .van het zomersei zoen. Leidster ritmysche gymnastiek Op zaterdag jl. werden te Mid delburg gymnastiekexamens gehou den. Twee dames-léden van de sportvereniging „Duiveland" alhier, mej. A. J. Beije en-L. J. Rotte slaag den voor het diploma „Leidster rit mysche .gymnastiek". BRUINISSE N.C.V.B.-afdeling De. Nederlandse Christen Vrou wenbond afdeling Bruinisse komt donderdagavond 12 mei weer. bijeen in het Nederlands Hervormd Ver enigingsgebouw aan de Deestraat. Deze avond zal notaris mr. D. van Eek uit Zierikzee spreken over „Hu welijksrecht en erfrecht". Voor tijd: zie agenda. Kinderprogramma Woensdagmiddag 11 mei zal er in het „Durps'Uus" aan de Grevelin- genstraat een kinderprogramma worden georganiseerd waaraan di verse artiesten bekend van t.v. aan zullen meewerken. Zo zal de clown Bobo optreden, een goochelaar. Jongleur e.a. en ook zullen er wed strijden worden gehouden waarmee leuke prijzen te winnen zijn. Voor tijd zie agenda. Straten vegen De straten van Bruinisse worden woensdag 11 mei weer geveegd dooi de bezemwagen. Autobezitters wor den verzocht hun voertuig tijdelijk ergens anders te parkeren, zodat de bezemwagen vrije doorgang heeft. De „Novib' -busjesaktie De „Novib" busjes die weer wer den opgehaald brachten het prach tige bedrag op van f 1803,22. Jam mer dat er nog al wat spaarders niet thuis waren zodat de dames en kele keren vergeefs aan de deur kwamen. Mochten er nog mensen zijn die met een -vol busje zitten, dan kan dat afgegeven worden bij de penningméesteresse, mevrouw Wiebrens-Beekman. Aan alle dames die zo vriendelijk waren de busjes op te halen en zij die zo trouw spaarden, wordt na mens het Novib comité hartelijk dank gebracht. Er doet. zich echter een probleem voor namelijk er zijn vier dames die door omstandigheden dit werk niet meer kunnen doen. Jammer-zou het zijn als dit mooie werk ten bate der hongerende mens heid verloren zou. gaan. De mede werking van enkele dames of meis jes wordt gevraagd, die eenmaal per jaar de busjes - mee willen helpen ophalen, hoe meer zich er aanmel den hoe vlugger het klaar is. Bij bo venstaand adres kan men zich op geven. Vergadering gemeenteraad Tijdens de gemeenteraadsvergade ring van vrijdagavond aanstaande zullen de volgende agendapunten aan de orde worden gesteld: 12e wijzi ging algemeen ambtenarenreglement; het aangaan van een gemeenschap pelijke regeling t.u.v. het bepaalde in artikel 6j van de wet op de bejaar denoorden; vaststelling bezoldigings verordeningen 1977-1 en 1977-2; kre diet aanleg westplantsoen zuidelijk gedeelte; krediet renovatie oudhèid- kamer; wijziging legesverordening m.b.t. het tarief voor speelautoma ten; aankoop pand Beursstraat 3; verkoop bouwgrond; voorbereidings- besluit gedeelte Pr. Wilhèlminalaan (bouwplan J. Padmos).. Diefstal op zeiljacht Van', een zeiljacht;.- dat 'Lligpléafs heeft in' jachthaven' Aqüqdëït'a rlë Bruinisse is .énige radio-apparatuur ontvreemd.' .onder, andere eèh- radi.o- zendapparaat, radio-ontvanger en marifoon. De waarde V.hn 'deze', ap paraten die van de wand werpen .gerukt" is ongeveer. zevenduizend gulden. De diefstal wérd ontdekt door enige personeelsleden, van fir ma Peek Yachting b.v. dié Voor werkzaamheden op het 'zeiljacht kwamen. Het; jacht'is ëigéndöm van een inwoner uit Amstelveen 'en had di't nog maar. pas 'aangeschaft.' De Rijkspolitie te water 'stélt samen .mét de technische recherche een ':onder.- zoek in naar de daders. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ARNHEM. Tijdens ;ëëh door de Partij van de Arbeid- georganiseerd pcpccncert heeft minister J. Pronk (ontwikkelingssamenwerking) zon dagavond- gezegt, dat da VVD oppo sitie tegen zijn Cuba-beleid, zien derogen begint af te nemen nu de Verenigde Staten exakt dezelfde weg gaan volgen in de normalisering Van de betrekkingen tot dé communisti sche eiland. AMSTERDAM. De brandveilig heid van hotel Pelen was beslist vol doende, hoewel de hctel-direktie niet lang geleden is gevraagd enige verbeteringen aan te brengen. De leiding van de Amsterdamse brand weer en de direktie van de Dienst Rouw- en Woningtoezicht hebben dit maandagmiddag meegedeeld op een persconferentie. DEN HAAG. Een 49-jarige werk loze Hagenaar, die vorige week- in Eindhoven op heterdaad werdbe trapt bij het plegen van een winkel diefstal, blijkt in een periode van ongeveer 2Va jaar voor meer dan een ton aan winkeldiefstallen te hebben gepleegd. Nader door de Eindhoven- se politie aan de tand gevoeld, be kende hij dat. DE LIER. Minister Lubbers (eco nomische zaken) noemt het „niet aanvaardbaar" te gaan beknibbelen op essentiële uitgaven. In een C.D.A.- verkiezingsbïjeenkomst in Dé Lier zei bij maandagavöticl dat waak zaamheid tegeh te scherpe b'ezuinjr gingen geboden is,'juist bij een hoge werkloosheid. De kernenergie DEN HAAG, 9-5. Kernener- J gie is onvermijdelijk, kern- energie is veilig, (veiliger dan x kolen) en Nederland, moet J nieuwe kerncentrales bouwep, J ook om bij devera'ïüwóordè toepassing van kernenergieén. J de broodnodige intensivering l J van de internationale zqrgvul- digheid een rol te kunnen blij- ven spelen. Eén besluit, lot de t J bouw van Nederlandse kerhr.: centrales diént nute -worden J genomen. Hier op.koriit liet joey toog neer, dat de demissio- naire minister -van ekonorni- sche zaken, drs. R. F. M. LUb- bers, houdt in het. jongste'. nummer van de ekonömiscH- statistische berichten.. Voor de Europese Gemee-n- schap staat de noodzaak kern- energie toe te passen onver- biddelijk vast. aldus. drs. I Lubbers. stigp.it IS landen, en kemle Piet van der Klooster 14 punten toe, één minder dan de winnaar in de kate- gorie zwart-wit, de- TsjechPeler Pospisil. De winaars werden in Pa rijs bekendgemaakt. Een deelnemer in aktie bij hel paardspringen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE BRUINISSE, 9-5. Het Produktschap voor Vis- en Vispro- dukten gaat meer propaganda voe ren voor de konsumptie van mosse len in het binnenland. Men wil daaraan in het seizoen 1977/78 1' 100.000 extra gaan besteden. De heffing voor het Propaganda- fonds wordt daarvoor verhoogd tot f 0,25 per ton, zowel voor de kweker als voor de handelaar. Ook de van elders geïmporteerde mosselen zul len met deze heffing worden belast, want ingevoerde mosselen worden uitgevoerd als Nederlandse mosselen. De huishoudelijke heffing wordt met 2 cent verhoogd tot f 0,35 per ton. Een kweker die zijn mosselen lost in het Opvangfonds en daarvoor de minimumprijs (f 6,voor het Mos selfonds 1' 0,25, f 0,35 voor het Mos selkantoor c.a„ hij ontvangt - dan in feite maar f 11,40. NOORDGOUWE. Sportfolograaj Piet van der Klooster van Voetbal International, sinds kort inwoner vanSchouwen-DiLiveland, behaalde met deze opname uit de Europa- cup-wedstrijd P.S.V.-Hadjuk Split een tweede plaats in een internatio- Kollektanten gezocht voor aktie Dierenbescherming In de week van 16 tot-21.mei.aan staande wordt te - Zierikzee weer, de jaarlijkse kollekte gehouden voor de Ned.- Vex-eniging tot Beschex-ming van Dieren. Ook dit jaar is er. echter weer eén groot tekort aan mensen, die bereid zijn deze kollekte te hou den. Daarom, verzoekt de hulpin- spekteur van de Ned. Vex-, tot Be scherming vair Dieren te Zierikzee, de heer IT. J. Dorreman, degenen die in de genoemde week willen, mee helpen deze buskollekte tot een sukses te maken zich bij hein te willen aanmelden: Varrêmarkt 4, telefoon (01110) 3433. - C.D.A.-bijeenkomst Op woensdag 18. mei wordt in de vergaderzaal van de Chr. Gex\ Kerk een verkiezingsbijeenkomst gehouden van het C.D.A. Spreker, is staatsse- cretaris Th. M. Hazékamp, inet als onderwerp: „Midden- - én kleinbe drijf". Jaarfeest Herv. Vrouwengroep Vox'ige week vond het 44ste jaar feest plaats .van de Ziex-ikzeese Her vormde Vrouwengroep „Wees een Zegen", onder leiding van mevrouw H. Schot-de Regt, die allen op deze feestelijke avond in het Hervormd Vex-enigingsgebouw een welkom toe- riep. Nadat getrakteerd was op koffie en gebak las mevrouw D. Flikweert- Sies het jaarovex-zicht voor. Het fi nancieel overzicht werd uitgebracht door mevrouw De Wit. Vervolgens werd gezamenlijk een broodmaaltijd gebruikt, en daarna was er nog ge legenheid voor wat spelletjes bingo. Na het zingen van het Bondslied sloot mevrouw Schot dit geslaagde jaarfeest af met een korte dagslui ting. De organiste mevrouw Dorst- Klink kreeg bloemen aangeboden en daarna werd gesloten met gebed. Uitreiking sportbekers De uitreiking van de sportbekers 1976 zal plaats vinden in de tx-ouw- zaal van het stadhuis op dinsdag 24 mei a.s. HAAMSTEDE C.D.A.-bijeenkomst Op vi"ijdag 20 mei wordt in de Ger. Kerk te Haamstede een veikiezings- bijeenkomst -gehouden -van het CDA. Spreker is drs. IT. Eversdijk, kandi daat lid van de Tweede Kamer. On derwerp is: „Politieke aktuaOiteit". OOSTERLAND Concert muziekvereniging Zaterdagavond 14 mei a.s. houdt De mosselarij pex*sonenauto, bestuurd door M. M. geen voorrang werd verleend aan deze lesauto. Op deze wedstrijden wisten de le den van onze refeio-verenigingen, de „Schouwse Ruiters" en „Westelijk Schouwen", enige aardige suksessen te boeken. Van de „Schouwse Rui ters" legde Laurice Boonman beslag op de eerste prijs bij de individuele dressuurpony's klasse L I. Jan v. d. Bijl deed dit in de klasse L I bij de paax-den, terwijl hij ook het B-sprin gen bij de paarden wist te winnen. A. J. Hanse won het springen voor de klasse M/Z, terwijl het nummer klavertje-drie voor de „Schouwse Ruiters" ook een eerste prijs ople- verde. Van „Westelijk Schouwen" wist het achttal bij de dx-essuux-proef op de eex-ste plaats te eindigen; Al fred Bakker legde beslag op de eer ste plaats bij het nummer individuele dressuur paarden klasse M en Max-i Kristelijn wist het spxdngen voor po ny's in de klasse M te winnen. Deze geslaagde ruiterdag werd af gesloten met een parade door alle deelnemei's/sters, waarna de voorzit ter van de L.R.V. „Westelijk Schou wen", de heer IT. Bremer, allen dank bracht die hadden medegewerkt deze ruitex-sportdag te doen slagen. De uitslagen Hieronder volgen enkele uitslagen: Dressuurproef voor achttal paar den: 1. Westelijk Schouwen 124 pnt. Individuele dressuur "pony's BI: 1. Karin van Westen, Gravine, Walche ren 57,5 pnt.; 4. Nico Darnibrudn, Beauty, West. Schouwen, 54,5 pnt.; 5. ex equo Ingeborf Jonker, Fleur en Jcham Bremer. Tanja, West. Schou wen1 54 pnt. Individuele dressuur paarden BI: 1. mej. P. y. Bremen, Jody, Walche ren. 63,5 pnt.; 4. mej. M. Goudzwaard Mo na. Lisa, Schouwse R. 61 pnt.; 5. M. Jcngert, Markies, West. Schouwen 60,5 pnt. ex equo. Verder zijn- nog geslaagd vcor de BI proef paarden: mej. v. d. Berg, mej. v. Nieuwen^ h-uysen,, mej. Corre, E. Vos, De Looft Individuele dressuur paarden. B2: 1. mej. M. de Noo-yer, Nob-less, Gou we Reyers, 68 pnt.; 2. H. Kooman, Martin, West. Schouwen, 67,5 pnt. Verder geslaagd: L. Ver kaart. Individuele dressuur p-aai'den. LI: 1. J. v. d. Bijl, Norton, Schouwse Ruiters 139 pnt.; 2. G. Quist, Narfi Walcheren, 138,5 pnt. Cadx-ille pony's: Geslaagd Kees den Herder, Corina v. t. Westeinde, Mar jan Koppeja-n, Jacky Quaak, In-ge Quist, Lianca dc Winter, Jan-Wil lem Jongert en Peter Klaasse. Gaprille paarden: geslaagd, mej. De Ncoyer, mej. D. Or eel, mej. N. Brouwei-, mej. M. Sinke. mej. I. Goense, H. Kooman, W. dejlvooff, J. Hoondexd. B.sprirxgen! paarden: 1. Jan v. d. Bijl, Norton Sch. Ruiters; 4. C. Struyck, Hayros, Schouwse R.; 5. Y. de Veei", Jethro, West. Sch.: 6. IT. Kooman, Martin, West. Sch. M.sprin-gen ponys: 1. Mari Kriste lijn, West. Schouwen; 2. Marine de Fouw, Gouwe Reyers. M.spx-ingen paarden, Z.-springen paax-den: 1. A. Hanse, Schouwse R.; 2. N. v. d. Bijl', Schouwse R.; 3. B. Goudswaard, Schouwse R. Klavertje drie paarden: 1. Schouw se Ruiters; 2. Westelijk Schouwen. Demonstratie „Schouwse Ruiters" op Hemelvaartsdag De landelijke x*ij vex-eniging „Schouwse Ruiters-" organiseert op donderdag 19 mei a.s. - Hemel vaartsdag - een aantrekkelijke de monstratie te Six-jansland. De ruiter- aktiviteiten zullen gehouden worden cp een terx-ein van de heer C. de Jonge aan de Zandweg, naast de camping Six-jansland. Aan de demonstraties werken mee ongeveer veertig ruiters en amazo nes, op paarden en op ponies. Het programma zal onder andere dres suur, stoelendans, tally-ho, baicn- nenrace en totospringen te zien ge ven. Verder zal deze middag de trek king worden gehouden van- de lote rij. De trekking wordt verricht door wethouder P. de Moor van Brou wershaven. (Zie voor aanvangstijd van de demonstraties: de agenda). ZIERIKZEE Aanrijding In tegenstelling tot een bericht in dit blad betreffende een aanrijding op de kruising Mastgastraat/Een- drachtstraat/Scheldestraat wordt thans medegedeeld dat de lesauto van M. d. L. werd bestuurd door A. E. J. de C. en dat door een andere

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4