BungalowparkKlein Poelland' Stichting Personeelsfonds P.T.T. werd officieel geopend Zierikzees brandweerkorps won de vijf-en-twintigste regio-wedstrij den wico „Gelukkige dag voor P.T.T.-bevolking" RADIO ZIERIKZEE: voor muziek: RADIO ZIERIKZEE; voor muziek Kinderen hindernis voor een baan Operatie te Haamstede Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen GELD NODIG ZIERIKZEESCHE Maandag 9 mei 1977 133ste jaargang" Nr. 22095 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v'h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Zevibel-vergadering le Zierikzee KEINESSE, 7-5. Vrijdagmiddag werd hel bungalow park „Klein Poelland" van de Stichting Personeel- en Kinderfonds van de l'.T.T., le Kenesse officieel ge opend door de heer J. II. Tummers, plaatsvervangend hoofddirekteur personeelszaken van hel Staatsbedrijf der P.T.T. Hij deed dit met de overhandiging van een oorkonde aan burgemeester II. P. Everwijn van Wes- tersehou wen. Bij deze gelegenheid werd hel woord gevoerd door de vice-voorzit ter van de Stichting P.K.F., de heer mr. dr. J. W. Eggink; de aanwezigen werden verwelkomd door de sekre- taris-penningmeester de heer C. Iluissoon, die in 't bijzonder welkom heette de heer .T. II. Tummers en echtgenote, burgemeester Everwijn en de voorzitter van de stichting, de lieer A. Koster. Mr. Eggink was verheugd over het feit dat het terrein van 2:,/'t ha, met 40 huisjes en een beheerderswoning, in gebruik kon worden genomen. Enige bungalows waren op proef al bewoond geweest en de ervaringen hebben geleerd dat het verblijf de mensen uitstekend was bevallen. In een overzicht over de totstandko ming bracht mr. Eggink allen dank die hadden meegewerkt. De naam „Klein Poelland" is overgenomen uit vroeger tijd, toen men het drassige gebied aldus betitelde. Gelukkige ilag Een gelukkige dag voor de P.T.T.- bevolking, aldus sprak vervolgens de heer Tummers, die een overzicht gaf van de geschiedenis van de Stichting die bijna 50 jaar geleden begon met de oprichting van het Kinderfonds P.T.T. Enige jaren la ter volgde oprichting van het perso neelsfonds. In eerste instantie was de bedoeling om P.T.T.-ers in moei lijke omstandigheden financieel te helpen. Met het groter worden van de welvaart werd later ook de fi nanciële positie van de P.T.T.-ers Advertentie De audio-specialist voor Sehouwèn-Duiveland Speciale 24 uurs servicedienst voor horecabedrijven Met RADIO ZIERIKZEE bent u beter uit. zenders ontvangers stereo Hifi Video P.A. onderdelen beter. De behoefte aan rekreatiemo- gelijkheid werd groter en op dit ge bied kreeg de Stichting een grote taak. Met inbegrip van de 40 bungalows op „Klein Poelland" zijn er nu twee hotels, één camping en 115 huisjes beschikbaar voor (uitsluitend) het P.T.T.-personeel. De heer Tummers wees er op dat de Stichting voorna melijk wordt gefinancierd uit vrij willige bijdragen van P.T.T.-ers. Ge symboliseerd in de vorm van een maquette bood hij voor het nieuwe park de inrichting van een kinder speelplaats aan. Om aan de vraag te voldoen zijn 115 huisjes in het hoogseizoen dui delijk "te weinig. Maar in alle huis jes is c.v. zodat ook in voor- en na seizoen en zelfs in de winter gere- creëerd kan worden. Tot burgemeester Everwijn zei de heer Tummers zich goed voor te kunnen stellen dat het steeds moei lijker wordt grond ter beschikking te stellen voor de bouw van tweede huisjes. Juist daarom was hij erg blij met het feit dat de gemeente de Stichting terwille is geweest bij de realisering van bet park. De burge meester wordt in de toekomstgast heer van duizenden P.T.T.'ers; de heer Tummers bood de heer Ever- wijn daarom een oorkonde aan. Nadat de burgemeester de oorkon de had voorgelezen, wenste hi.i na-*» mens het gemeentebestuur het be stuur van de stichting van harte ge luk met de ingebruikneming. Inha kend op het overzicht van de tot standkoming van het projekt dooi de heer Eggink merkte hij op dat men misschien vond dat 7 jaar erg lang is voor de totstandkoming er van. Hij wees erop dat men nog ge luk gehad had. Als het niet de P.T.T. geweest was die hel plan wou reali seren zou het helemaal niet gelukt zou zijn, aldus de heer Everwijn. Planologen en bestuurders hebben de laatste jaren, heel andere inzich ten gekregen op het gebied der ruimtelijke ordening. Burgemeester Everwijn toonde zich verheugd over het feit dat men een naam gekozen had die uit de streek' stamt. Tot slot sprak hij de (Vervolg op pag. 5) elektronica bouwdozen gereedschappen acculaders testapparatuur (Doorlopende demonstratie) draad kabel kds antennes batterijen video UTRECHT, 7-5. „Hoewel u aan de opleidingseisen voor het vervullen van de bedoelde funklie voldoet is niet besloten, u bij burgemeester en wethouders voor benoeming voor te dragen, omdat u nog twee vrij jonge kinderen te uwen laste heeft". Aldus een brief die d'e Utrechtse mevrouw A. J. Fanssen-Voormans HAAMSTEDE, 7-5. Op de zaterdag in de gemeente Weslerscliouwen gehouden jaarlijkse regionale hrand- weerwedstrijd, is hel korps Zierikzee II, onder hevel voerder J. de Jonge, met twee punten voorsprong op het korps van Brouwershaven, er iii geslaagd op de eerste prijs heslag le leggen. liet objekt dat door de jury voor de wedstrijd was gekozen was de jeugd- sociëteit Big „S" aan de Sluispad te Haamstede. De korpsen, uitkomende in de le klasse, bleken door de jury beslist voor een niet gemakkelijke op dracht geplaatst te zyn. In het pand, was brand uitgebroken waarbij de trap naar de bovenverdieping was geblokkeerd. Daar de mogelijkheid bestond dat er zich op de bovenverdieping nog mensen bevonden moest men ook nog een weg naar boven zien te vinden. schutting van 150 m hoog en een .evenwichtsbalk over moest waarna men bij een autospuit. kwam. Als juryleden fungeerden twee burgemeesters, die niets anders had den te doen dan de tijd op te nemen De eerste 15 wedstrijden werden georganiseerd door enkele leden van de bevelvoerderskring, terwijl later in het verband van het algemeen brandweer wedstrijd comité werd meegespeeld, waarbij het verschil lende korpsen is gelukt in de lande lijke wedstrijd uil te komen. (Vervolg pag. 3) Advertentie Gelukkige Zien kzeese bevelvoerder J. de Jonge met de eerste prijslropheeën. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De meesten was natuurlijk onbe kend met hel gebouw, wisten na tuurlijk niet dat zich aan de rcch- lerach terzij de een brandtrap be vond. terwijl aan de linkerzijde de doorgang werd geblokkeerd door de blinde muur. Te 9.00 uur werd een aanvang met de wedstrijden ge maakt waarna nadat vier korpsen hadden gespeeld te 11.00 uur in het restaurant Zeelust te Westenschou- wen de jury en genodigden door het kollege van burgemeester en wet houders van Westerschouwen wer den ontvangen. Om 13.00 uur wer den de wedstrijden weer voortgezet waarna te 17.00 uur al de twaalf deelnemende korpsen hadden ge speeld. Tijdens de koffietafel in „De Ark" te Renesse herinnerde de heer J. Quant, voorzitter van de vereniging van bevel voerenden bij de gemeen telijke vrijwillige brandweren op Schouwen-Duiveland er aan dat het deze maal voor de 25e keer was dat er brandweerwedstrijden op Schou- wen.-Duiveland werden georgani seerd. Eerste wedstrijd In vergelijking met de eerste ge houden wedstrijd, waarvan maar 4 leden van een korps deelnamen, is er veel veranderd. De opgaaf was toen dat men via een ladder een Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 Bij de opening van het P.T.T.-bun galowpark te Renesse overhandigde de heer Tummers (l.) burgemeester Everwijn een oorkonde. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer beslaat uit 8 pagina's Niemand spreekt zonder ge- f vaar. als hij niet op tijd weet f le zwijgen. f Thomas a Kempis j ontving van de direkleur van de ge meentelijke sociale dienst, mr. A. IT. van den Brink. Ze had hem een na dere uitleg gevraagd van zijn be sluit (dat haar in een briefje van één regel en vele maanden na haar sol licitatie was meegedeeld), haar niet in aanmerking te laten komen voor de funklie van onderzoekambtenaar bij zijn dienst. Mevrouw Franssen had' gesolliciteerd cp advies van het Gewestelijk Arbeidsbureau, waar ze als werkzoekende stond ingeschre ven. Haar kinderen zijn elf en vijf tien jaar oud. Verwachting" tot dinsdagavond: Plaatselijk regen In het algemeen veel bewolking met plaatselijk regen; tot matig of vrij krachtig toenemende zuidwestelijke wind; minima omstreeks 6 graden, maxima morgen circa 15 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperaturenomstreeks 5 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 10 mei. Zon op 5.55, onder 21.19 Maan op 2.37, onder 13.06 Laatste kwartier: 10 mei (6.08). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater 10 mei 9.28 21.47 Doodtij: 12 mei. Laagwater 2.53 15.34 Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Finaneieriugskaiitoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1